Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 16:07   #1261
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez blue_cat Pokaż wiadomość
Czy do farby welli można dodać utleniacz scandica, joanny lub kallosa? Dziękuję za odpowiedź
Tak
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 15:39   #1262
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 848
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witajcie
potrzebowałabym Wasze pomocy
Aktualnie mam jasny blond na włosach + centymetrowy odrost, chciałabym uzyskać kolor na długości zbliżony do naturalnego, jednak nawet nie wiem jaki to jest, czy jest to ciemny czy może średni popielaty blond??
Znacie może farby dzięki którym uzyskam podobny kolor??
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 23:46   #1263
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Tzn. z tym załącznikiem to chodziło mi kolor który teraz mam i zdjęcia znajdziesz TU
A co do oksy to ja używałam 3% z Joanny, a potem Allwaves 3% ew.kilka razy kupowałam w "zestawie" z oryginalną woda na allego
Dziękuje za odpowiedz. Twoje to już typowo brąz brązowy. też chyba uzyję Allwaves ewentualnie rozciencze 6% welloxonu bo mam , tylko czy konsystencja farby po dolaniu wodydo rozcienczenia nie będzie zbyt płynna?
Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
A nie jestes troche przewrazliwiona? ja tu rudosci nie widze, zloty odcien raczej - mi sie bardzo podoba. Z lampą to nawet platynowe wlosy potrafią na rudo wyjsc
Wiesz to zależy w jakim swietle. W dzien pochmurny są takie jak na zdjęciu, ale już gdy świeci słońce włosy są miedziane. Może też trochę jestem przewrazliwiona , bo ja nigdy nie miałam takiego refleksu złoto- miedzianego i nie wiem jak z nim sobie poradzić.
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 06:34   #1264
blue_cat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 570
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dzień dobry!
Mam pytanie odnośnie ilości farby-jeśli zwykle nakładam na włosy jedno opakowanie farby recital preference loreala( mam włosy cienkie, sięgające za ramiona), to czy wystarczy mi jedno opakowanie majirela?
blue_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:07   #1265
mrksn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej, dziewczyny !
Szukam już rady chyba wszędzie gdzie się tylko da...
Bo kompletnie nie wiem, co począć z moją 'paćką' na głowie.
Mój naturalny kolor to brąz, jednak po pewnym czasie doszłam do takiego koloru, jaki mam na zdjęciach. Jednak, głupia, pewnego razu potraktowałam odrosty rozjaśniaczem ( " o ! rozjaśni mi do koloru reszty włosów ! " :/ ) i zrobiłam sobie numer, że mam teraz na górze pasek jaśniejszych włosów niż dół. A na dodatek, potem, kolejne odrosty postanowiłam potraktować farbą i wyszły mi one jeszzcze ciemniejszze niż dół włosów. Farbowałam l'oreal mousse 1000. Mam już dość farb sklepowych, bo żadna mnie nie zadawala i chcę spróbować farby firmy allwaves. Nie wiem jednak konkretnie jakiego koloru. Pozatym, nie wiem nawet jak się zabrać za te włosy. Myślałam, zeby odrosty i ten pas potraktować farbą z wodą 12 % i potem położyć na resztę. Ale czy to coś zmieni w ogóle ? Proszę o rady, bo już nie mogę patrzeć na tę moją łepetynę. Ogólnie to marzy mi się taki kolor jak na 3 zdjęciu, ale pewnie pozostanie właśnie marzeniem... Bo nie wiem, czy mogę dyskutować w ogole nad kolorem, przy takich 'schodach'... No a jednak przede wszystkim chcę je ujednolicić. Jest jakiś kompromis?
Dołączam zdjęcia:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0834.jpg (106,0 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0850.jpg (82,3 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 51e98052001d52504dd0c61e.jpg (29,2 KB, 34 załadowań)
mrksn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 17:59   #1266
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez blue_cat Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Mam pytanie odnośnie ilości farby-jeśli zwykle nakładam na włosy jedno opakowanie farby recital preference loreala( mam włosy cienkie, sięgające za ramiona), to czy wystarczy mi jedno opakowanie majirela?
Raczej tak.
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 18:17   #1267
Ginger Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Ginger Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 163
GG do Ginger Cupcakes
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Jaką farbą można uzyskać taki odcień?

__________________
And the angels kiss
Our souls in bliss
Measure the extent of a
dizzying descent
Ginger Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 14:08   #1268
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny - przedstawiam się w Kolestonie 12.89 na wodzie 9%. Sama bym nigdy nie wpadla, by go zrobic, bo na probniku wydawal sie za chlodny. Mialam zrobic zloty blond, ale sie wystraszylam, ze wyjdzie za rudo, wiec decyzje o złocie odlozylam do czerwca
Ten Koleston IMO pieknie wyszedl, choc zupelnie inaczej niz na próbniku - duzo cieplej (i tak mialo być, wczesniej znajoma go miala, wiec widzialam na co się pisze i ze ma niewiele wspolnego z tym, co pokazuja w palecie) - w sumie na tych zdjeciach tego nie widac, na zywo jest cieplejszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2012-04-20 15.00.37.jpg (100,3 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-04-20 15.02.08.jpg (87,7 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Koleston 12.89 na w 9%.jpg (64,0 KB, 62 załadowań)
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2012-04-20 o 14:32
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 14:34   #1269
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Pieknie wyszedl kolor , podoba mi sie bardzo ( niestety mi nie pasuja takie jasne blondy )
Tobie pieknie w nim
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 18:34   #1270
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, tak do wiadomości tych które farbują Wellą Koleston
Słyszałam że farba zmieniła skład i podobno wychodzi dobrze tylko z wodą właśnie tej firmy. Byłam światkiem w hurtowni jak dziewczyna narzekała że brąz który zawsze wychodził ładnie po ostatnim malowaniu odrostów zrudział - panie z hurtowni właśnie to komentowały, uznała bym że to zwyczajny marketing, ale wiem że kobitki znają się.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-04-21 o 18:36
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 19:16   #1271
agnieka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 14
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam!!!Ostatnio fryzjerka ściągnęła mi dekoloryzatorem ciemny brąz z 3/4długości moich włosów(1/4 to zapuszczone odrosty-czekałam by włosy odpoczely przed zmianą koloru) i ufarbowalismy na 7TB bardzo jasny tabac z Lacher geneza,kolor wyszedl karmeloworudawy. Teraz chcę już sama poeksperymentować i pomalować na ciut jasniejszy nastepny w kolejce 8BA jasny blond beżowy i tu własnie proszę o poradę jak zrobić by włosy się rozjasniły do tego koloru. Czy użyć tej farby z oxydantem 3% czy 6% i jak ją nałożyć bo po pierwszej koloryzacji widzę delikatną różnicę między 1/4 ciut jasniejszych wlosów od góry i trochę ciemniejsze 3/4 reszty. Chciałabym osiągnąc efekt jasniejszych wlosów i równomiernie pokrytych kolorem. Nowych odrostów jeszcze nie mam bo minelo 2 tygodnie od koloryzacji u fryzjera i nie chcę czekać aż sie pojawią bo wtedy już wogole sie pogubię jak robic by wyszło równo. Czy ktos mógłby mi doradzić jak przeprowadzić tą operację?zaznaczę,że dekoloryzator nie zniszczył mi włosów, nie boję sie eksperymentować i chciałabym ostatecznie osiągnąc ciemny blond bo to co teraz mam na g lowie jest dosyć rudawe wie gorzej byc nie możepozdrawiam
agnieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-21, 22:19   #1272
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak do wiadomości tych które farbują Wellą Koleston
Słyszałam że farba zmieniła skład i podobno wychodzi dobrze tylko z wodą właśnie tej firmy. Byłam światkiem w hurtowni jak dziewczyna narzekała że brąz który zawsze wychodził ładnie po ostatnim malowaniu odrostów zrudział - panie z hurtowni właśnie to komentowały, uznała bym że to zwyczajny marketing, ale wiem że kobitki znają się.
O, ja wlasnie do Kolestonu uzylam oxy od Artego - zobaczymy, czy zrudzieje. Rozjasnilo sie bardzo dobrze, bez przeszkód i szybko
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 20:50   #1273
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez agnieka Pokaż wiadomość
Witam!!!Ostatnio fryzjerka ściągnęła mi dekoloryzatorem ciemny brąz z 3/4długości moich włosów(1/4 to zapuszczone odrosty-czekałam by włosy odpoczely przed zmianą koloru) i ufarbowalismy na 7TB bardzo jasny tabac z Lacher geneza,kolor wyszedl karmeloworudawy. Teraz chcę już sama poeksperymentować i pomalować na ciut jasniejszy nastepny w kolejce 8BA jasny blond beżowy i tu własnie proszę o poradę jak zrobić by włosy się rozjasniły do tego koloru. Czy użyć tej farby z oxydantem 3% czy 6% i jak ją nałożyć bo po pierwszej koloryzacji widzę delikatną różnicę między 1/4 ciut jasniejszych wlosów od góry i trochę ciemniejsze 3/4 reszty. Chciałabym osiągnąc efekt jasniejszych wlosów i równomiernie pokrytych kolorem. Nowych odrostów jeszcze nie mam bo minelo 2 tygodnie od koloryzacji u fryzjera i nie chcę czekać aż sie pojawią bo wtedy już wogole sie pogubię jak robic by wyszło równo. Czy ktos mógłby mi doradzić jak przeprowadzić tą operację?zaznaczę,że dekoloryzator nie zniszczył mi włosów, nie boję sie eksperymentować i chciałabym ostatecznie osiągnąc ciemny blond bo to co teraz mam na g lowie jest dosyć rudawe wie gorzej byc nie możepozdrawiam
Są na tym forum większe znawczyni ode mnie, ale ze swojej strony radziłabym Ci się wstrzymać z farbowaniem kolorem 8BA, bo użyty przez fryzjerkę kolor 7TB jest kolorem ciepłym, natomiast 8BA to kolor zimny i to dość mocno, wiem, bo ostatnio brałam go dla znajomej. A z tego co pamiętam, to nakładanie kolorów zimnych na ciepłe, czy na odwrót, często kończy się dramatycznie. Skoro chcesz osiągnąć ciemny blond, to myślę, że dużo bezpieczniej będzie użyć kolor z gamy naturalnych.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 12:42   #1274
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez agnieka Pokaż wiadomość
Witam!!!Ostatnio fryzjerka ściągnęła mi dekoloryzatorem ciemny brąz z 3/4długości moich włosów(1/4 to zapuszczone odrosty-czekałam by włosy odpoczely przed zmianą koloru) i ufarbowalismy na 7TB bardzo jasny tabac z Lacher geneza,kolor wyszedl karmeloworudawy. Teraz chcę już sama poeksperymentować i pomalować na ciut jasniejszy nastepny w kolejce 8BA jasny blond beżowy i tu własnie proszę o poradę jak zrobić by włosy się rozjasniły do tego koloru. Czy użyć tej farby z oxydantem 3% czy 6% i jak ją nałożyć bo po pierwszej koloryzacji widzę delikatną różnicę między 1/4 ciut jasniejszych wlosów od góry i trochę ciemniejsze 3/4 reszty. Chciałabym osiągnąc efekt jasniejszych wlosów i równomiernie pokrytych kolorem. Nowych odrostów jeszcze nie mam bo minelo 2 tygodnie od koloryzacji u fryzjera i nie chcę czekać aż sie pojawią bo wtedy już wogole sie pogubię jak robic by wyszło równo. Czy ktos mógłby mi doradzić jak przeprowadzić tą operację?zaznaczę,że dekoloryzator nie zniszczył mi włosów, nie boję sie eksperymentować i chciałabym ostatecznie osiągnąc ciemny blond bo to co teraz mam na g lowie jest dosyć rudawe wie gorzej byc nie możepozdrawiam
Jeśli chcesz uzyskać odcień jaśniejszy od obecnego, to musisz użyć oksydantu o stężeniu minimum 6%. Jeżeli zaś chcesz pozbyć się różnicy pomiędzy ciemniejszym dołem, a jaśniejszą górą to możesz użyć dwóch różnych stężeń, przy czym silniejsze idzie na ciemniejsze włosy, lżejsze na jaśniejsze (np. 9% dół i 6% góra). Co do reszty, tak jak napisała Izane, odradzam farbowanie typowo ciepłych kolorów (a po dekoloryzacji na pewno są rudości i złotka) bezpośrednio zimnymi. Jeśli zależy Ci na wybiciu ciepłych tonów weź kolor z gamy naturalnych, a coś chłodnego możesz położyć następnym razem. Łatwiej uzyskać wszelkiej maści beże i popiele na włosach farbowanych już odcieniami naturalnymi, niż ciepłymi. Powodzenia
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 09:38   #1275
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Profeski mam pytanie

Niedawno farbowałam Londa 8/38 (zdjęcia z fleszem i bez, kolor po 5 myciach) sprał się już ten kolor choc nie powiem ze jakby się nie spierał to mogłabym z nim na dłużej się zaprzyjaźnić) ale ...no własnie jest jedno ale...Ten kolor ma w sobie za duzo złota jak dla mnie i czerep swieci sie a tego nie lubie...

Kupilam wczoraj Allwaves 8,13 gdyz Pani polecila mi wygaszenie tego złota popielem....

i tu moje pytanie czy ja nie otrzymam zielonego glona na głowie jak ten popiel jest zaraz na pierwszym miejscu po przecinkq
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg w_1962.jpg (43,9 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w_1965.jpg (45,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w_1970.jpg (57,1 KB, 36 załadowań)

Edytowane przez Moni@
Czas edycji: 2012-04-26 o 20:44
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 14:45   #1276
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Profeski mam pytanie

Niedawno farbowałam Londa 8/38 (zdjęcia podeśle wieczorem) sprał się już ten kolor choc nie powiem ze jakby się nie spierał to mogłabym z nim na dłużej się zaprzyjaźnić) ale ...no własnie jest jedno ale...Ten kolor ma w sobie za duzo złota jak dla mnie i czerep swieci sie a tego nie lubie...

Kupilam wczoraj Allwaves 8,13 gdyz Pani polecial mi wygaszenie tego złota popielem....

i tu moje pytanie czy ja nie otrzymam zielonego glona na głowie jak ten popiel jest zaraz na pierwszym miejscu po przecinkq
Myślę Moni@, że nie otrzymasz glona Ja farbowałam kolorami 8,13 i 9,13 i było ok. Skoro kolor jest gotowy to myślę, że strachu nie ma, bardziej ryzykowne byłoby mieszanie złotek, żółci i popieli, ale tak to wal śmiało No i poka jak zrobisz
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 20:43   #1277
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Myślę Moni@, że nie otrzymasz glona Ja farbowałam kolorami 8,13 i 9,13 i było ok. Skoro kolor jest gotowy to myślę, że strachu nie ma, bardziej ryzykowne byłoby mieszanie złotek, żółci i popieli, ale tak to wal śmiało No i poka jak zrobisz
Dzieki, pokaze oczywiscie choc boje sie tego popielu ale raz sie zyje...
Kiedys ktos powiedział ze chyba włosy czesciej farbuje niz myje i chyba miał racje bo ja mam fioła na punkcie farbowania ciagle cos mnie kusi a jak widze kawałek odrostu to mnie juz mierzi...
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 20:46   #1278
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Dzieki, pokaze oczywiscie choc boje sie tego popielu ale raz sie zyje...
Kiedys ktos powiedział ze chyba włosy czesciej farbuje niz myje i chyba miał racje bo ja mam fioła na punkcie farbowania ciagle cos mnie kusi a jak widze kawałek odrostu to mnie juz mierzi...
fioła czy nie fioła świetne masz te kolorki włosów niezależnie od tego co położysz
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 21:18   #1279
pszczolka87
Zadomowienie
 
Avatar pszczolka87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 380
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześc dziewczyny, może Wy mi odpowiecie na moje pytanie.. otóż do tej pory farbowałam włosy na dość jasny miodowy blond, ale teraz od ok 1,5 miesiąca walczę intensywnie z regeneracją moich popalonych włosów i w związku z tym chciałabym troszkę je przyciemnić... najchętniej w ogóle przestałabym je farbować, ale odrost jest już spory i zaczyna to nieestetycznie wyglądać.. mój naturalny kolor to ciemny blond.. i teraz pytanie, w jaki sposób i jaką farbą najlepiej pofarbować włosy aby nie wyszły zielone?? (jakis czas temu jak przyciemniałam sobie samodzielnie włosy po jasnym blondzie wyszły sraczkowato-zielone).. chciałabym uzyskać coś pomiędzy średnim a ciemnym blondem i żeby to był jakiś ciepły kolorek.. Mam możliwość zaopatrzenia się w tej hurtowni http://www.fryzart.pl/ ale nie mam pojęcia czego szukać.. pomożecie ?? pliisss
PS. Włosy moje wyglądają identycznie jak koleżanki karolka która wrzucała swoje zdjęcia w pierwszym poście na tej stronie
__________________
Marcinek jest już z nami!!!
http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5emyht23vm.png
[U]

Edytowane przez pszczolka87
Czas edycji: 2012-04-26 o 21:19
pszczolka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 08:52   #1280
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
fioła czy nie fioła świetne masz te kolorki włosów niezależnie od tego co położysz
Grazie mille
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 11:07   #1281
nikah
Raczkowanie
 
Avatar nikah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: 3miasto i okolice
Wiadomości: 367
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Poradźcie.
4 miesiące temu to co mam teraz na głowie było Kolestonem 7.07. Bardzo ładny kolor (nie wyszedł buro zielony, jak którejś z Was, chyba Irci ), ale chyba mogę powiedzieć, że wypłukał się całkowicie.
Wcześniej miałam ściągany kolor, potem włosy rozjaśniane z efektem kurczaka, potem ratowanie się czym popadnie z farb drogeryjnych. Oczywiście włosy średnio to zniosły, są suche i bardzo porowate, na początku farby wychodziły z nich ekspresowo albo w ogóle nie chwytały.
Tylko ten ostatni koleston trzymał się całkiem dzielnie.
Około 7-8 cm końców ma już wyrok, idzie do ścięcia.

Marzy mi się takie 8.21 z Alfaparf, ale czy to w ogóle na moich włosach ma szanse się udać? Z jaką wodą? 9% na odrost i 6% na resztę? Co na jaki czas?


legenda:
zdjęcie 1. kolor w słońcu.
zdjęcie 2. kolor w cieniu, z lampą błyskową
zdjęcie 3. odrosty, mój naturalny kolor (ciemny blond)
zdjęcie 4. 8.21 z palety alfaparf.
Właściwie marzy mi się 9.21, ale tu konieczne byłoby chyba rozjaśnianie, a tego póki co włosom zrobic nie mogę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0082.jpg (128,3 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0083.jpg (152,4 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0089.jpg (63,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2302764560.jpg (39,2 KB, 64 załadowań)
__________________
"Wszystko, co nie jest świadomym poświęcaniem się rzeczom ważnym,
jest nieświadomym poświęcaniem się rzeczom nieważnym"


wymienię tusz L'Oreal

Edytowane przez nikah
Czas edycji: 2012-04-30 o 11:29
nikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 21:26   #1282
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, mam pytanie, do tych z "blondowym" doswiadczeniem, ale nie tylko - czy jest duza roznica w poziomach koloru farb roznych firm? Chodzi mi konkretnie o poziom 9 - patrze na palete Kolestona i 9 wydaja sie bardzo jasna, a na palecie Artego np czy Alfaparfu wygladaja jak ciemnosci... Wiem, ze wygląd na palecie jest poglądowy, ale może macie jakies porownanie, ze farby konkretnych firm na teoretycznie tym samym poziomie wychodza ciemniej, a innych firm jaśniej?
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 19:08   #1283
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie, do tych z "blondowym" doswiadczeniem, ale nie tylko - czy jest duza roznica w poziomach koloru farb roznych firm? Chodzi mi konkretnie o poziom 9 - patrze na palete Kolestona i 9 wydaja sie bardzo jasna, a na palecie Artego np czy Alfaparfu wygladaja jak ciemnosci... Wiem, ze wygląd na palecie jest poglądowy, ale może macie jakies porownanie, ze farby konkretnych firm na teoretycznie tym samym poziomie wychodza ciemniej, a innych firm jaśniej?
Sprawdziłam dziś na własnej skórze (a raczej: włosach, niestety!) jaka jest odpowiedź na Twoje pytanie.
Od ładnych kilku miesięcy farbowałam się Alfaparfem 9.21, czasem mieszając go z 10.21, na wodzie 9%. Naturalnie jestem gdzieś pomiędzy 7 a 8.
Ponieważ w mojej lokalnej hurtowni nie ma farb Alfaparf a chciałam wykorzystać majówkę, zaryzykowałam z Artego. Wybrałam kolor 9.00-9NN (bardzo jasny chłodny blond). Oprócz tego Artego oferuje jeszcze dwa inne chłodne blondy na poziomie 9 - blond popielaty i bardzo popielaty. Sądziłam więc, że tej popieli będzie tyle, co kot napłakał, a kolor -jak zapewniał producent-wyjdzie naturalny.
Efekt po farbowaniu wodą 9% odrost, 6% przeciągnięcie na 10 minut na końcówki- mam włosy zdecydowanie ciemniejsze (poziom 8 albo i nawet mniej), odrost cudnie rudawy (!!!), a reszta chłodno-popielato-zielonkawa. Miodzio. I to jeszcze po 4-krotnym myciu szamponem przeciwłupieżowym. Dodam, że woda 9% to był alfaparf, a 6% Loreal.
Tak więc, 9 jednej firmy nie równa się 9 innej firmy, a próbniki to sobie można w wiadomo co wsadzić ;-)
I teraz pytanie do specjalistek -jak mam powrócić do 9.21? Jakieś rady? Wystarczy nałożyć ten kolor na całość na wodzie 9%? Ratunku, wyglądam i czuję się w tym kolorze źle I jak się doraźnie pozbyć tej szaroburej poświaty? No i co zrobiłam źle?
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 21:38   #1284
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

No na probniku Artego te 9 wygladaja wlasnie jak egipskie ciemnosci, dlatego jakos nie mialam odwagi. Chcialam zrobic wlasnie 9 i jakies platynowe pasemka, ale czytajac Twoj opis, raczej zrezygnuje.

Mysle, ze jak nalozysz ten 9.21 nie powinno byc problemow -wszak farbowalas teraz mimo wszystko naturą, wiec nic niepokojacego nie powinno sie stac.
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2012-05-03 o 21:39
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 09:56   #1285
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

hejka

dziewczyny pomóżcie mi teraz mam na włosach bardzo sprany orzechowy brąz z Joanny Multi soft załączam zdjęcia przy oknie, gdzie nie zagląda słońce i drugie przy oknie gdzie jest jaśniej bo słonko świeci

a chciałabym uzyskać taki kolorek jak na zdjęciu 3 interesują mnie farby profesjonalne oczywiście
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF1073.jpg (105,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1077.jpg (52,1 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img125353.fryzury-dlugie.1398321.jpg (27,6 KB, 41 załadowań)
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 14:09   #1286
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

dziewczyny! znowu potrzebuję szybkiej porady. Farbowałam się kilka razy takim jasnym brązem z dodatkiem szarego , ostatnio to był niemal sam szary a nadal włosy dają mi na rudo a chcę zimny jasny brąz. Dziś mi pani doradziła tą samą farbę ale..z zielenią...trochę się boję.Nie wyjdę z trawą na głowie?? Mam resztę tej szarej..domieszać czy walnąć samą zieloną? Hę? pomożecie?
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:55   #1287
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
dziewczyny! znowu potrzebuję szybkiej porady. Farbowałam się kilka razy takim jasnym brązem z dodatkiem szarego , ostatnio to był niemal sam szary a nadal włosy dają mi na rudo a chcę zimny jasny brąz. Dziś mi pani doradziła tą samą farbę ale..z zielenią...trochę się boję.Nie wyjdę z trawą na głowie?? Mam resztę tej szarej..domieszać czy walnąć samą zieloną? Hę? pomożecie?
Szarym nie wybijesz rudego, tylko niebieskim, i już było o tym milion razy
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 21:52   #1288
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny napiszcie czy można zastapić aktywator do szamponu koloryzującego inna wodą?
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 08:08   #1289
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Wiecie może jakiej farby w przyblizeniu użyć ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 171760_143060662420991_112963302097394_259775_7201329_o.jpg (62,1 KB, 30 załadowań)
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 08:14   #1290
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Szarym nie wybijesz rudego, tylko niebieskim, i już było o tym milion razy
ej! a zielonym?? bo wiecie co..zrobiłam tym zielonym i mam mniej rude! takie mega super zimny brązik...ale trochę daje na rudo w słońcu nie widziałam tam niebieskich w palecie, ale też nie szukałam tylko się zdałam na Panią to może następnym razem kupię niebieską mam jeszcze pół tubki tej zielonej...to walnę jeszcze raz za jakiś miesiąc..a może od razu niebieską kupić? może i było z milion razy ale ja jestem debil w farbowaniu narazie i do tej pory próbowałam jedynie naturalnych odcieni i z szarością a tych innych się bałam bardzo.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.