Zmiana pielęgnacji skóry głowy. Wskazówki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-05, 11:54   #1
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463

Zmiana pielęgnacji skóry głowy. Wskazówki?


Od jakiegoś czasu miałam problemy z głową. Włosy na zmianę się przetłuszczały i wysuszały, nic co wcześniej stosowałam im nie pasowało i miałam wrażenie, że nie mogę domyć głowy. Rzut kamieniem od pracy była promocja u trycholożki. Poszłam skorzystać. To co zobaczyłam w kamerce sprawiło, że chciało mi sie płakać. W tym ogromnym powiększeniu moja skóra i włosy były skąpane w zalegającym naskórku, łoju i innych obrzydliwosciach, przekrwiona skóra głowy, niedożywione włosy... Nie czułam że jest tak źle. Diagnoza: łojotokowe zapalenie skóry. No pięknie. Specjalistka mi poradziła system pielęgnacji na który składają się:
- peeling do skóry głowy, koniecznie drobinkowy. Cukrowy odpada (jak widać u mnie się nie sprawdza)
- szampon regulujący sebum
- delikatny szampon przeciwłupieżowy,
- maska proteinowa
- do tego maska z glinki, oleju, tymianku i szałwi (to już ogarnę)

Oczywiście bez sls i innych takich. Skład jak najbardziej naturalny. Ktoś ma doświadczenie z tego typu kosmetykami i mógłby mi coś poradzić? W necie jest tego multum, ale wolę uzyskać opinię od osoby, która powie "miałam ten sam problem i pomogło mi..."

Nie ukrywam, że z peelingiem mam problem. Gdzie nie zajrzę jest cukrowy. Po pierwsze, jak widać, cukrowy nie jest dla mnie (stosowałam raz w tygodniu), po drugie cukier może być pożywką dla bakterii i może od niego to wszystko co sie dzieje. Kawy nie piję, sol może mnie podrapać.

Robię kosmetyki w domu, więc można mi podrzucać receptury. Niezbyt skomplikowane, niewymagające aptekarskiej precyzji. Nie jestem chemikiem :P

Niech Wam bozia w pięknych włosach wynagrodzi.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 20:30   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zmiana pielęgnacji skóry głowy. Wskazówki?

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu miałam problemy z głową. Włosy na zmianę się przetłuszczały i wysuszały, nic co wcześniej stosowałam im nie pasowało i miałam wrażenie, że nie mogę domyć głowy. Rzut kamieniem od pracy była promocja u trycholożki. Poszłam skorzystać. To co zobaczyłam w kamerce sprawiło, że chciało mi sie płakać. W tym ogromnym powiększeniu moja skóra i włosy były skąpane w zalegającym naskórku, łoju i innych obrzydliwosciach, przekrwiona skóra głowy, niedożywione włosy... Nie czułam że jest tak źle. Diagnoza: łojotokowe zapalenie skóry. No pięknie. Specjalistka mi poradziła system pielęgnacji na który składają się:
- peeling do skóry głowy, koniecznie drobinkowy. Cukrowy odpada (jak widać u mnie się nie sprawdza)
- szampon regulujący sebum
- delikatny szampon przeciwłupieżowy,
- maska proteinowa
- do tego maska z glinki, oleju, tymianku i szałwi (to już ogarnę)

Oczywiście bez sls i innych takich. Skład jak najbardziej naturalny. Ktoś ma doświadczenie z tego typu kosmetykami i mógłby mi coś poradzić? W necie jest tego multum, ale wolę uzyskać opinię od osoby, która powie "miałam ten sam problem i pomogło mi..."

Nie ukrywam, że z peelingiem mam problem. Gdzie nie zajrzę jest cukrowy. Po pierwsze, jak widać, cukrowy nie jest dla mnie (stosowałam raz w tygodniu), po drugie cukier może być pożywką dla bakterii i może od niego to wszystko co sie dzieje. Kawy nie piję, sol może mnie podrapać.

Robię kosmetyki w domu, więc można mi podrzucać receptury. Niezbyt skomplikowane, niewymagające aptekarskiej precyzji. Nie jestem chemikiem :P

Niech Wam bozia w pięknych włosach wynagrodzi.
Miałam podobny obraz w badaniu kamerką trychologiczną tzn włosy jakby pływające w tłuszczu, na skórze skrystalizowany, biały łój, do tego u podstawy wielu włosów kulki z sebum. Nie sądziłam, że jest tak źle, chociaż włosy musiałam od dawna myć codziennie i to mocnymi szamponami.
Trycholog nie zaproponował Ci peelingu? U mnie to usunęło jakieś 80-90% "syfu". Był to mocny peeling mechaniczny z borowiną, aż mnie po nim bolała głowa. Wg trychologa powinnam w początkowym okresie zrobić kilka takich peelingów pod rząd co 2 tygodnie, a potem rzadziej łącząc to ze stosowaniem szamponu i wcierki seboregulującej. Z tym, że marka na której pracował ten trycholog nie oferuje dla tłustych głów żadnych łagodnych szamponów. Składowo był to szampon bardzo podobny do tanich rypaczy z marketów tzn SLES, sól, dwa wyciągi ziołowe, emulgator, regulator pH, konserwant.
Ponieważ nie mogłam chodzić do trychologa na regularne peelingi (nie mieszkam w Polsce), poradzono mi robienie domowych z kawy. Przecież nie musisz pić kawy, żeby robić peeling.

Na własną rękę kupiłam też wtedy:
-Salicylol
-Cerkogel żel z mocznikiem 10% i/lub 30%
To zamiast lub przed peelingiem mechanicznym, zależy od wytrzymałości skóry.
-olejki eteryczne do dodawania do szamponu lub peelingu - szałwia, rozmaryn, eukaliptus, świerkowy
Ich używam do dziś, pomocniczo, bo stan mojej głowy bardzo się poprawił dzięki leczeniu hormonalnemu.

Jeśli chcesz szampon bez SLES to np Tołpa do tłustych seria Green, Vis Plantis z dziegciem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 18:33   #3
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Zmiana pielęgnacji skóry głowy. Wskazówki?

Pisałam o peelingu. Salicylol kupiłam. Już po pierwszym użyciu jest mega róznica. Ale mam zbyt wrażliwą skórę aby to jeszcze poprawiać peelingiem. Myślę, że będę to stosować naprzemiennie. Raz salicylol, a raz peeling
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-07 19:33:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.