Czy joga jest groźna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-20, 20:50   #1
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310

Czy joga jest groźna?


Witajcie
Zaczęłam interesować się jogą. Chciałabym potraktować ją jako formę odprężenia, sposobu na rozciągnięcie mięśni po dniu pracy za biurkiem, może znalezienie spokoju.
Dziś w pracy koleżanki zasugerowały mi, że ćwiczenie jogi wiąże się z przyjęciem całej jej ideologii, a potem zaczęłam czytać... o zagrożeniach, o jakichś czakrach (?), otwarciu się na ciemne moce. Na niektórych stronach czytałam stwierdzenia, że joga jest reklamowana przez kluby fitness, żeby te zarobiły pieniądze, nie informując ludzi o skutkach uprawiania jogi.
Nie jestem ufna wszelkim stwierdzeniom o przejmowaniu mojej duszy, ale chciałabym zapytać się was o opinię. Czy to są bujdy czy rzeczywiście joga niesie za sobą jakieś zagrożenia? Czy można ćwiczyć jogę dla samego ćwiczenia nie próbując "duchowo się wznosić"? Czy któraś z Was zauważyła negatywne skutki?
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 08:47   #2
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Czy joga jest groźna?

Możesz jogę potraktować wyłącznie jako ćwiczenia fizyczne. Wtedy nie jest groźna. Jeśli chcesz wejść w to głębiej, musisz liczyć się, że może dojść do jakiegoś zagrożenia ze strony bytów astralnych.

Edytowane przez krystyna77
Czas edycji: 2017-04-21 o 08:48
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 09:55   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy joga jest groźna?

Cytat:
Napisane przez Magically Pokaż wiadomość
Witajcie
Zaczęłam interesować się jogą. Chciałabym potraktować ją jako formę odprężenia, sposobu na rozciągnięcie mięśni po dniu pracy za biurkiem, może znalezienie spokoju.
Dziś w pracy koleżanki zasugerowały mi, że ćwiczenie jogi wiąże się z przyjęciem całej jej ideologii, a potem zaczęłam czytać... o zagrożeniach, o jakichś czakrach (?), otwarciu się na ciemne moce. Na niektórych stronach czytałam stwierdzenia, że joga jest reklamowana przez kluby fitness, żeby te zarobiły pieniądze, nie informując ludzi o skutkach uprawiania jogi.
Nie jestem ufna wszelkim stwierdzeniom o przejmowaniu mojej duszy, ale chciałabym zapytać się was o opinię. Czy to są bujdy czy rzeczywiście joga niesie za sobą jakieś zagrożenia? Czy można ćwiczyć jogę dla samego ćwiczenia nie próbując "duchowo się wznosić"? Czy któraś z Was zauważyła negatywne skutki?

W najgorszym wypadku zostaniesz buddystką, weganką, albo co gorsza pozbędziesz się bólu pleców i wyściubisz nosa poza podwórkowe ploty o d. Maryni.
Nie umiem określić czy to groźne, dla niektórych pewnie tak.
Ja znam gorsze rzeczy. Np tkwienie w zabitym dechami umysłowym ciemnogrodzie i nastawianie ucha na ostatnie bzdety wygadywane przez uczynne koleżanki.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 13:43   #4
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Czy joga jest groźna?

Negatywne skutki jogi można odczuć, jak się trafi na marnego instruktora, który doprowadzi do kontuzji .
Reszta to dyrdymały z cyklu że karate i hello kitty to satanizm
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 16:48   #5
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Czy joga jest groźna?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
W najgorszym wypadku zostaniesz buddystką, weganką, albo co gorsza pozbędziesz się bólu pleców i wyściubisz nosa poza podwórkowe ploty o d. Maryni.
Nie umiem określić czy to groźne, dla niektórych pewnie tak.
Ja znam gorsze rzeczy. Np tkwienie w zabitym dechami umysłowym ciemnogrodzie i nastawianie ucha na ostatnie bzdety wygadywane przez uczynne koleżanki.
hahaha padlam ze smiechu ale zgadzam sie z kazdym slowem

i co to wogole za pomysly o przejmowaniu duszy
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 10:58   #6
jhet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: Czy joga jest groźna?

Joga, jak i wszystkie inne ćwiczenia fizyczne, może być bardzo szkodliwa dla zdrowia fizycznego - o psychicznym nic nie wiem. Nie każdy może ćwiczyć jogę, stan stawów, choroby, zwyrodnienia, dyskopatie kręgosłupa są przeciwwskazaniami do wykonywania wielu pozycji. Jeśli ktoś ma zdrowe stawy, to może się rozciągać, jak ktoś ma wiotkość stawów, to już niekoniecznie. Kręgosłup - jak masz przepuklinę, to przy niektórych pozycjach może ci się bardzo pogorszyć, może dysk "wypaść". Najlepiej porozmawiać z instruktorem, powiedzieć mu o swoich wszystkich dolegliwościach przed zajęciami. Tak samo - dobrze się spotkać lekarzem, ale dobrym, sportowym albo ortopedą, neurologiem.
jhet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 13:47   #7
ObcaAura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 7
Dot.: Czy joga jest groźna?

Jeśli powyższe posty Cię nie przekonały i dalej masz obawy, to zawsze możesz spróbować ze stretchingiem - też odpręży i pozwoli trochę rozruszać zastygnięte ciało. Stretching to stretching, nie stoi za nim głębsza filozofia, czy inne duchowe sprawy.
ObcaAura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-26, 23:34   #8
karolina19891
Przyczajenie
 
Avatar karolina19891
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Czy joga jest groźna?

Uważam, że nie ma co popadać w skrajność. Joga wcale nie jest zła moim zdaniem.
karolina19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 01:17   #9
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Czy joga jest groźna?

Ja to bym polecala wybrac sie do klubu fitness z ksiedzem i woda swiecona. Na pewno pomoze.

ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 11:46   #10
panna_niemloda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Czy joga jest groźna?

Pierwsze słyszę Groźna to może być, jak masz kiepskiego instruktora i coś sobie ponaciągasz Ja chodzę do dyplomowanego nauczyciela Darka Wojteczka i się o to nie boję
panna_niemloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 15:21   #11
Ufo28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 17
Dot.: Czy joga jest groźna?

Joga nie jest absolutnie grozna!!!Ja trenuje of 2012 roku metoda Iyengara,ktory spopularyzowal joge na Zachodzie.Kondycje mam swietna,nie holistic mnie kregoslup,a bolal po ciazy.Dodatkowo joga wyszczupla I oczyszcza z toksyn.Jednym slowem naprawde polecam!!!!
Ufo28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-15, 15:34   #12
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Czy joga jest groźna?

Cytat:
Napisane przez krystyna77 Pokaż wiadomość
Możesz jogę potraktować wyłącznie jako ćwiczenia fizyczne. Wtedy nie jest groźna. Jeśli chcesz wejść w to głębiej, musisz liczyć się, że może dojść do jakiegoś zagrożenia ze strony bytów astralnych.
Ćwiczę mało, bo najczęściej joga mnie dość nudzi. Czytałam coś więcej w kontekście katolików, bo to dość popularny temat. Wnioski zgadzają się z powyższym cytatem - jak to są tylko ćwiczenia to nie ma zagrożeń duchowych. Te wersje jogi, które wymagają sporo medytacji (nie pamiętam nazw) i wychodzą poza ćwiczenia mogą już być groźne duchowo. Jak groźne to ciężko stwierdzić, wniosek dla katolików był, żeby unikać tych wersji.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 16:43   #13
Ufo28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 17
Dot.: Czy joga jest groźna?

Duchowo nie ma zagrozen,a psychicznie pomaga bo np.pomaga uregulowac hormony,sa pozy(asany),ktore pomagaja pogodzic sie z przeszloscia I tym co nieznane.

Edytowane przez Ufo28
Czas edycji: 2017-05-15 o 16:45
Ufo28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 08:25   #14
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Czy joga jest groźna?

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Ćwiczę mało, bo najczęściej joga mnie dość nudzi. Czytałam coś więcej w kontekście katolików, bo to dość popularny temat. Wnioski zgadzają się z powyższym cytatem - jak to są tylko ćwiczenia to nie ma zagrożeń duchowych. Te wersje jogi, które wymagają sporo medytacji (nie pamiętam nazw) i wychodzą poza ćwiczenia mogą już być groźne duchowo. Jak groźne to ciężko stwierdzić, wniosek dla katolików był, żeby unikać tych wersji.
Taaa, groźne duchowo modlitwa też jest rodzajem medytacji , a medytacja prowadzi do wyciszenia nerwów i uspokojenia emocji. Baaardzo groźne niebezpieczeństwo duchowe
Katolicy powinni także unikać karate i wegetarianizmu oraz Harry'ego Pottera bo to wszystko macki satanizmu
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 15:11   #15
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Czy joga jest groźna?

Ogólnie chodzi o to, że medytacja w jodze wywodzi się z innego typu religii niż katolicyzm (opartej na bardzo odmiennej filozofii). Tam chodzi o otwieranie się na różne byty, które nie są jednoznaczne z Bogiem w znaczeniu katolickim. Co oznacza, że katolik intensywnie angażując się w medytację może ułatwić dostęp do duszy również złu. Przynajmniej tyle pamiętam z artykułu czytanego dwa lata temu.

Nie mam pojęcia, czy autorka jest związana z jakąkolwiek religią, podzieliłam się tym, co wiem. I nadal to w zupełności nie skreśla jogi w rozumieniu zajęć fitness.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 09:06   #16
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Czy joga jest groźna?

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Ogólnie chodzi o to, że medytacja w jodze wywodzi się z innego typu religii niż katolicyzm (opartej na bardzo odmiennej filozofii). Tam chodzi o otwieranie się na różne byty, które nie są jednoznaczne z Bogiem w znaczeniu katolickim. Co oznacza, że katolik intensywnie angażując się w medytację może ułatwić dostęp do duszy również złu. Przynajmniej tyle pamiętam z artykułu czytanego dwa lata temu.

Nie mam pojęcia, czy autorka jest związana z jakąkolwiek religią, podzieliłam się tym, co wiem. I nadal to w zupełności nie skreśla jogi w rozumieniu zajęć fitness.
W medytacji nie otwierasz się na "byty" , tylko skupiasz się na poczuciu własnego "ja" pozbywając się wszystkich innych myśli . W modlitwie skupiasz się na modlitwie , pozbywając się wszystkich innych myśli . Obiekt skupienia inny , cel ten sam - osiągnięcie transcendentnych przeżyć . Zaś rodzaj przeżycia zależy od tego , w co się wierzy ( bądź nie) - wyznawca Latającego Potwora Spaghetti zobaczy Wielki Makaron, katolik dozna wizji jakiegoś świętego albo objawienia woli bożej ,buddysta oczyści umysł z niepotrzebnych myśli , zregeneruje go i będzie potem doskonale funkcjonował i racjonalnie myślał .
W ogólne joga nie jest systemem religijnym - jest systemem ćwiczeń i pozycji mających utrzymać ciało w optymalnej formie fizycznej i zdrowotnej , medytacja jest tylko dodatkiem, nie celem jogi .

A niestety w artykułach poruszających temat "zagrożeń duchowych" jest masa głupot - choćby o sztukach walki, że stanowią ułatwienie dla zagospodarowania duszy przez szatana - tylko co wtedy z trenującym zakonnikami
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 19:11   #17
margo98
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 69
Dot.: Czy joga jest groźna?

Ja trenuję od 3 lat i póki co nie narzekam
margo98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-26 20:11:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.