Ekspert odpowiedział dziwne mdłości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki Buscopan

Notka

Forum eksperta marki Buscopan Żyjesz w stresie, nie masz czasu na właściwy posiłek, dokuczają Ci skurczowe bóle brzucha lub inne dokuczliwe dolegliwości w okolicach brzucha?
Zasięgnij porady eksperta mgr inż. Anny Englisz – dietetyk z firmy Set Point, która przez miesiąc będzie odpowiadała na Wasze pytania.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-09-03, 07:40   #1
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181

dziwne mdłości


Pani magister czym mogą być spowodowane dziwne napady mdłości (często porannych, chociaż niekoniecznie)? Wyprzedzając pytanie - nie jestem w ciąży. Mdłości dokuczają mi już od 6,7-miu lat. Mam wrażenie, że zdecydowanie załagodzają je słodycze, chociaż nie koniecznie.Czym może być spowodowany taki stan: wirusy, bakterie, nadczynność hormonalna, etc.?Jakie badania ewentualnie wykonać, żeby zdiagnozować przyczynę?
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 21:00   #2
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: dziwne mdłości

moze glod? ja jak jestem bardzo glodna, ale nie odczuwam fizycznie tego glodu, to tez mam mdlosci...
__________________
tyle rzeczy do sfotografowania, a tak mało czasu...

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 06:53   #3
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: dziwne mdłości

Cytat:
Napisane przez Ewakuacja69 Pokaż wiadomość
moze glod? ja jak jestem bardzo glodna, ale nie odczuwam fizycznie tego glodu, to tez mam mdlosci...

czasami tylko ma to podłoże związane z tym o czympiszesz, ale wtedy ewidentnie dokucza mi jeszcze tzw. "ssanie" w żołądku. Ostatnio jednak to po prostu straszne mdłości nie wiadomo czym spowodowane
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 15:38   #4
Anastazja86
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 8 016
Dot.: dziwne mdłości

hej
również mam dziwne mdłości od ok 3 lat
pojawiają się bez przerwy i nie mają związku z głodem
najgorzej jest wieczorem jak kładę się spać
robiłam gastroskopię i wyszły mi wrzody na dwunastnicy, leczę się ale mdłości nic nie eliminuję jak już nie mogę wytrzymać biorę torecan który mam przepisany, poza tym lekarz przepisał mi leki przeciwlękowe ponieważ uważa że podłożem tej całej "choroby" jest stres
Anastazja86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 18:19   #5
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: dziwne mdłości

Cytat:
Napisane przez Anastazja86 Pokaż wiadomość
hej
również mam dziwne mdłości od ok 3 lat
pojawiają się bez przerwy i nie mają związku z głodem
najgorzej jest wieczorem jak kładę się spać
robiłam gastroskopię i wyszły mi wrzody na dwunastnicy, leczę się ale mdłości nic nie eliminuję jak już nie mogę wytrzymać biorę torecan który mam przepisany, poza tym lekarz przepisał mi leki przeciwlękowe ponieważ uważa że podłożem tej całej "choroby" jest stres
a miałaś przy tym jeszcze jakieś inne objawy?
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 19:47   #6
Anna Englisz
Przyczajenie
 
Avatar Anna Englisz
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 20
Dot.: dziwne mdłości

Witam!

Mdłości mogą być spowodowane niewłaściwym odżywianiem, czy nieregularnymi posiłkami. Mdłości poranne (nie dotyczące kobiet w ciąży) mogą być skutkiem ciężkostrawnych i obfitych kolacji oraz brakiem zwyczaju spożywania śniadania. Osoby cierpiące na mdłości powinny zwrócić szczególną uwagę na regularność spożywania pięciu posiłków w ciągu dnia i nie dopuszczania do napadów „wilczego głodu”. Długie przerwy między posiłkami powodują nadprodukcję żółci, która trafia do pustego żołądka i wywołuje mdłości.

Warto zrobić podstawowe badania (morfologia) oraz skontrolować ciśnienie krwi. Jeśli w kilku kolejnych pomiarach ciśnienie będzie za wysokie (prawidłowe to 120/80mmHg), należy koniecznie zgłosić się do lekarza, gdyż mdłości mogą być wywołane zaburzeniami krążenia, towarzyszącymi nadciśnieniu.

Mdłości mogą być również skutkiem nadużywania leków przeciwbólowych czy wrzodów.
Dla określenia dokładnej przyczyny mdłości wskazana jest konsultacja z lekarzem i badania.

Pozdrawiam,
Anna Englisz
Anna Englisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 21:26   #7
Anastazja86
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 8 016
Dot.: dziwne mdłości

Cytat:
Napisane przez Agna Pokaż wiadomość
a miałaś przy tym jeszcze jakieś inne objawy?
nie mam żadnych innych objawów typu bóle brzucha np
czasami mam jedynie lekkie zawroty głowy
Anastazja86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-06, 19:06   #8
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: dziwne mdłości

Zrób badanie poziomu glukozy na czczo,a jeszcze lepiej krzywa cukrową. Skoro mdłości ustępują po zjedzeniu czegoś słodkiego, może to świadczyć o jakichś epizodach niedocukrzenia (hipoglikemii). Również zawroty głowy, o których piszesz, mogą być tego objawem.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 20:05   #9
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: dziwne mdłości

Cytat:
Napisane przez Anastazja86 Pokaż wiadomość
nie mam żadnych innych objawów typu bóle brzucha np
czasami mam jedynie lekkie zawroty głowy
zawrotów głowy nie mam. Ale co zauważyłam ostatnio mdłości przestały się nasilać jak odstawiłam zincteral (na wypadanie włosów) i wielowitaminowe tabletki a'la falvit (miałam je brać na dość niski poziom żelaza).

Czy mdłości mogą się nasilać podczas okresu? Zauważyłam, że to też ma u mnie chyba takowe podłoże??

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Anna Englisz Pokaż wiadomość
Witam!

Mdłości mogą być spowodowane niewłaściwym odżywianiem, czy nieregularnymi posiłkami. Mdłości poranne (nie dotyczące kobiet w ciąży) mogą być skutkiem ciężkostrawnych i obfitych kolacji oraz brakiem zwyczaju spożywania śniadania. Osoby cierpiące na mdłości powinny zwrócić szczególną uwagę na regularność spożywania pięciu posiłków w ciągu dnia i nie dopuszczania do napadów „wilczego głodu”. Długie przerwy między posiłkami powodują nadprodukcję żółci, która trafia do pustego żołądka i wywołuje mdłości.

Warto zrobić podstawowe badania (morfologia) oraz skontrolować ciśnienie krwi. Jeśli w kilku kolejnych pomiarach ciśnienie będzie za wysokie (prawidłowe to 120/80mmHg), należy koniecznie zgłosić się do lekarza, gdyż mdłości mogą być wywołane zaburzeniami krążenia, towarzyszącymi nadciśnieniu.

Mdłości mogą być również skutkiem nadużywania leków przeciwbólowych czy wrzodów.
Dla określenia dokładnej przyczyny mdłości wskazana jest konsultacja z lekarzem i badania.

Pozdrawiam,
Anna Englisz
dziękuję za odpowiedź
na pewno skonsultuję się z lekarzem
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 14:33   #10
codzienna1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 925
Dot.: dziwne mdłości

wydaje mi sie ze podczas dni kobiecych moga sie znacznie nasilac
ja mam je tylko wtedy mimo ze na codzien ich nie odczuwam wiec mysle ze u osob ktore je odzuwaja cały czas moga one wystapic ze zdwojona sila
codzienna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 19:25   #11
Sylwoocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 407
Dot.: dziwne mdłości

Cytat:
Napisane przez Agna Pokaż wiadomość
zawrotów głowy nie mam. Ale co zauważyłam ostatnio mdłości przestały się nasilać jak odstawiłam zincteral (na wypadanie włosów) i wielowitaminowe tabletki a'la falvit (miałam je brać na dość niski poziom żelaza).

Czy mdłości mogą się nasilać podczas okresu? Zauważyłam, że to też ma u mnie chyba takowe podłoże??
Czy bierzesz te tabletki rano na czczo? Ja brałam tabletki z żelazem i niestety jakieś pół godziny po ich połknięciu robiło mi się niedobrze i zazwyczaj lądowałam z głową w sedesie. Brałam sorbifer, ale przerzuciłam się na falvit, bo są łagodniejsze ale niestety skutek był taki sam. Odstawiłam tabletki i dolegliwości minęły, ale niestety byłam zmuszona przyjmować zastrzyki domięśniowe.
Sylwoocha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 19:34   #12
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: dziwne mdłości

Cytat:
Napisane przez Sylwoocha Pokaż wiadomość
Czy bierzesz te tabletki rano na czczo? Ja brałam tabletki z żelazem i niestety jakieś pół godziny po ich połknięciu robiło mi się niedobrze i zazwyczaj lądowałam z głową w sedesie. Brałam sorbifer, ale przerzuciłam się na falvit, bo są łagodniejsze ale niestety skutek był taki sam. Odstawiłam tabletki i dolegliwości minęły, ale niestety byłam zmuszona przyjmować zastrzyki domięśniowe.
powiem ci, że brałam falvit i nie zauważyłam takich dolegliwości, teraz przeżuciłam się na prentatal clasic bo podobno pomagają przy wypadaniu włosów, zresztą żelaza też miałam zawsze mało. Teraz staram się do posiłku przyjmować te tabletki. Po znicteralu mogą wystąpić nieporządane objawy ze strony układu pokarmowego - tak jest w ulotce, ale te tabletki trzeba przyjmować na czczo, żeby nie ograniczać wchłaniania cynku.
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 21:41   #13
Sylwoocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 407
Dot.: dziwne mdłości

Może to właśnie od brania tabletek na czczo Ja brałam tabletki przez 2 lata na czczo i nic się nie działo, aż tu któregoś dnia zaczęło się i od tamtej pory już nie mogę ich brać. Ale całe szczęście problemów z anemią pozbyłam się dzięki unormowaniu hormonów tarczycy i zmianie diety

Pozdrawiam i zdrowia życzę
Sylwoocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 05:16   #14
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: dziwne mdłości

Cytat:
Napisane przez Sylwoocha Pokaż wiadomość
Może to właśnie od brania tabletek na czczo Ja brałam tabletki przez 2 lata na czczo i nic się nie działo, aż tu któregoś dnia zaczęło się i od tamtej pory już nie mogę ich brać. Ale całe szczęście problemów z anemią pozbyłam się dzięki unormowaniu hormonów tarczycy i zmianie diety

Pozdrawiam i zdrowia życzę
a czy możesz mi coś więcej o tym napisać?
jaki związek miała tarczyca na anemię?
ja zawsze odkąd pamiętam maiłąm niską zawartość żelaza we krwi
aż boję się kolejnej morfologii .Do jakiego lekarza poszłaś, żeby dostać skierowanie na badania i jakie to były badania?jaka to dieta? przez dietetyka ustalana? Ja miałam falvitem zwiększyć poziom żelaza ale nikt tego nie sprawdzał później.Ile wynosi poziom hormonów tarczycy, żeby mówić, że jest w normie?
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 10:46   #15
Sylwoocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 407
Dot.: dziwne mdłości

Cytat:
Napisane przez Agna Pokaż wiadomość
a czy możesz mi coś więcej o tym napisać?
jaki związek miała tarczyca na anemię?
ja zawsze odkąd pamiętam maiłąm niską zawartość żelaza we krwi
aż boję się kolejnej morfologii .Do jakiego lekarza poszłaś, żeby dostać skierowanie na badania i jakie to były badania?jaka to dieta? przez dietetyka ustalana? Ja miałam falvitem zwiększyć poziom żelaza ale nikt tego nie sprawdzał później.Ile wynosi poziom hormonów tarczycy, żeby mówić, że jest w normie?
U mnie to było tak, że rodzinna dała mi skierowanie na tsh (miałam 14 lat). Jestem otyła i było podejrzenie tarczycy. Przy okazji dała też na sprawdzenie morfologii. Z badań wyszło tsh podwyższone, czyli niedoczynność tarczycy (normy mogą się różnić w zależności od placówki, u mnie są od 0.27 do 4.2). Z morfologii wyszło, że mam anemię. Poszłam do endokrynologa, ale niestety trafiłam na wredną babę, która mi nagadała, że na pewno obżeram się fast foodami, słodyczami itp. i więcej do niej nie poszłam (nie wiedziałam wtedy, że jest to choroba przewlekła i będę musiała brać tabletki do końca życia). Więc endokrynologa sobie odpuściłam i zaczęłam walkę z anemią. Dostawałam coraz silniejsze tabletki z żelazem, które pomagały tylko na chwilę. Te 2 lata z tabletkami na czczo to oczywiście z przerwami. Jakieś 3 lata temu znowu miałam hemoglobinę poniżej, źle się czułam, zaczęły mi się mdłości i wymioty. Dostałam skierowanie do hematologa. Dała mi zlecenie na badania kału, ferrytyny itp. Również na tsh. Wszystkie badania były ok, prócz tsh, więc powiedziała, że może mieć to związek z tarczycą i mam się zarejestrować do endokrynologa. Zapisałam się (i całe szczęście trafiłam tym razem na kobietę, która podeszła do mnie jak do człowieka) i zaczęłam normować hormony. Chyba ze 2 lata jej zajęło dopasowanie dawki, bo przez to zaniedbanie, moje hormony lubią poszaleć. Zapytała się też o inne choroby, więc jej powiedziałam, że anemia z niedoboru żelaza. I potwierdziła, to co mówiła hematolog, że moja niedoczynność ma wpływ na to. A jeśli chodzi o dietę, to stosuję, to o czym wszyscy wiedzą, ale wolą katować się dietami cud 5 mniejszych posiłków, węglowodany złożone, chude mięsko, rybki, warzywa i oczywiście ćwiczenia. Wcześniej żadne diety na mnie nie działały, bo miałam b. spowolniony metabolizm. Teraz po unormowaniu hormonów waga zaczęła mi spadać i nie muszę się głodzić Szkoda tylko, że nie nastąpiło to 10 lat temu
Sylwoocha jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki Buscopan


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.