Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-25, 20:46   #1
cOOna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Unhappy

Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!


Mam popękany język nie to że mi leci z niego krew czy cos..on wygląda normalnie poza tym ze jest jakby porozścinany w pewnych miejscach straasznie mi to nie odpowiada..chcialabym miec ladny normlny język poniewaz na przyszlosc planuje sobie zrobic kolczyk w języku...Miewam tez czasami białe lub jakies czerwone naloty Czy ktos wie co to moze byc albo ktos z was tak ma/miał ?? Ah..i jeczsze te ząbkii..zna ktos moze domowe sposoby na ich wybielenie..ale zeby bylo widoczne <boo aktualnie nie mam funduszy i nie stac mnie na wybielanie u dentysty lub na jakies paski czy zele wybielające > Prosze o odpowiedz na te pytania..dla mnie to jecsze strasznie wazne pozdrawiam
cOOna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 16:49   #2
wodacytrynowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 17
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Odnośnie popękanego języka - nie jestem pewna czy to to, ale kiedyś oglądałam w TVP2 program o ludziach nieprawidłowo się odżywiających. Jedna z tych osób miała właśnie taki "pozacinany" język z powodu niewłaściwej diety i braku odpowiednich witamin itp. Niestety nie pamiętam szczegółów, ale myślę, że wizyta u lekarza powinna rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.. Powodzenia
wodacytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 19:21   #3
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Moja kolezanka ma taki jezyk ale od urodzenia.Nie wiem jak tam u Ciebie czy on taki jest od zwsze czy od niedawna.Ale jesli jest od urodzenia to tego nie zlikwidujesz.A jesli chodzi o zabki to to nie polece Ci zadnych domowych sposobow,bo wole nie eksperymentowc z zebami a pasty wybielajace wcale nie sa takie drogie,zalezy jaka firma
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 10:47   #4
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

może przyjmujesz za mało płynów,masz niedobór witamin lub jesteś na złej diecie.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 17:30   #5
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Ja mam taki język. I podobnie jak tysiące ludzi na świecie. To jest od urodzenia, jakaś "wada". Nie jest chyba dziedziczny w prostej linii (rodzice tego nie mają), nie wiem jak z dziadkami itepe.
Jedyne przykre wspomnienie, jakie się z nim wiaże to to, że we wczesnym dziecistwie mama smarowała mi go okropną żółtą maścią. Nie wiem po co, ale wiem, że sporo osób które też taki jeżyk mają mają podobne wspomnienia - nie wiem, może peerel obawiał się, że przez te dziury wchłonie nam się radioaktywne błoto z czarnobyla (hihi). albo taka maść mogła byc na zahamowanie jakiejs możliwej infekcji grzybicznej czy innej. Nie mam pojęcia, mama nie pamięta.
Taki jezyk w niczym mi nie przeszkadza - poza tym, że jest bardziej wrażliwy, często swędzi i piecze i puchnie, gdy zjem niektóre potrawy (nie lubi połaczenia ziemniaków i kompotu truskawkowego, Bóg jeden wie czemu).
Jedna pani doktor określiła ten jezyk mianem języka geograficznego. To chyab dobra nazwa - uwzględniając te wszystkie kratery, hehe.
Plus - Mój język jest oryginalny bez kolczyka.

Istnieje oczywiście możliwość, że coś takiego podobnego na jezyku zrobiło Ci się całkiem niedawno - np. po serii mocnych antybiotyków, po ostrym zakażeniu paciorkowcem, no nie wiem. Ale myślę, że masz to samo co ja - i chyba tego wyleczyć się trwale na razie nie da.

Żeby Cie pocieszyć powiem Ci, że mój chłopak też ma "brzydki" jezyk - miał szycie pośrodku po wypadku, wygląda troche jak jaszczurka. W niczym nam nasze języki nie przeszkadzają, nie mamy kompleksów i uwielbiamy się całować :P
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 17:36   #6
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Znalazlam w necie rózne określenia
jezyk mosznowy - to język ze szczelinami, które nadają mu pomarszczony
wygląd. Szczelina może być jedna, przebiegająca wzdłuż jego środka. Jest to cecha wrodzona, może być połączona np z syndromem Downa lub Melkersona-Rosenthala.
Zwykle nie daje żadnych objawów.
Zalączam foto
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mosznowy.jpg (10,9 KB, 472 załadowań)
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 17:38   #7
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

język geograficzny - To łagodne , migrujące zapalenie języka. Zwykle chroniczne, często pierwszy raz pojawia się w dzieciństwie. Przyczyna raczej nie jest jasna ( być może reakcja immunologiczna, niedobór witamin i minerałów, alergia, podrażnienie - tytoń , przyprawy. Zwykle nie wymaga leczenia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg geogra.jpg (6,8 KB, 279 załadowań)
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 17:40   #8
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Wynika z tego, że są dwa rózne schorzenia języka - i jak widać, żadne z nich nie jest jakoś szcególnie groźne.
A - chyba może sie w tych szczelinach gromadzić więcej bakterii itp - stąd pewnie moje chroniczne problemy z próchnicą (u dentysty jestem co rusz, żeby leczyć ząbki).

A info wzięłam stąd: http://www.superdentysta.com.pl/abcs.../slownik.htm#j

Strasznie przepraszam za post po poście, jeśli ktoś może - proszę je skleić.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 17:42   #9
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez wodacytrynowa
Odnośnie popękanego języka - nie jestem pewna czy to to, ale kiedyś oglądałam w TVP2 program o ludziach nieprawidłowo się odżywiających. Jedna z tych osób miała właśnie taki "pozacinany" język z powodu niewłaściwej diety i braku odpowiednich witamin itp. Niestety nie pamiętam szczegółów, ale myślę, że wizyta u lekarza powinna rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.. Powodzenia
Też to oglądałam A powodem takiego wyglądu był brak cynku w organiźmie
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:41   #10
ziuteczka
Przyczajenie
 
Avatar ziuteczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

poprostu myj ząbki sodą oczyszczoną ;d
ziuteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 17:23   #11
male
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Inowrocław- Clevedon
Wiadomości: 575
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Ja też mam taki język i mam go odkąd pamiętam.
Trochę mnie to krępuje, że jest taki inny, zawsze marzyłam o takim gładziutkim, no ale cóż języka sie nie wybiera...

I chyba nie jest to związane z brakiem witamin czy ze złym sposobem odżywiania. Przynajmniej u mnie.
__________________
bo ciastećka ciągną ciemne ciuszki w ciucie na ciurlanie
jestem Asia, mam synka Filipa- 05.05.2009
male jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-13, 17:50   #12
*Justynka*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pń
Wiadomości: 2 304
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Ja też mama taki język, no ale cóż na to poradzić. Wsumie to mam go od kiedy pomiętam, a więc to raczej wada wrodzona...
*Justynka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 22:34   #13
Monis92
Przyczajenie
 
Avatar Monis92
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez cOOna
Mam popękany język nie to że mi leci z niego krew czy cos..on wygląda normalnie poza tym ze jest jakby porozścinany w pewnych miejscach straasznie mi to nie odpowiada..chcialabym miec ladny normlny język poniewaz na przyszlosc planuje sobie zrobic kolczyk w języku...Miewam tez czasami białe lub jakies czerwone naloty Czy ktos wie co to moze byc albo ktos z was tak ma/miał ?? Ah..i jeczsze te ząbkii..zna ktos moze domowe sposoby na ich wybielenie..ale zeby bylo widoczne <boo aktualnie nie mam funduszy i nie stac mnie na wybielanie u dentysty lub na jakies paski czy zele wybielające > Prosze o odpowiedz na te pytania..dla mnie to jecsze strasznie wazne pozdrawiam
Ja też mam taki język,
Ale to jest od urodzenia taki już jest ja tam nie widzę w tym nic dziwnego
Lekarka widząc ten język powiedziała, że rzadko się takowy zdarza i że to język geniuszy hehe
Też robię sobie kolczyk w języku, ale nei sadze, żeby specyficzny wygląd języka
Jakloś w tym przeszkodził....
Pozdrawiam!
Monis92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:34   #14
sumiko
Raczkowanie
 
Avatar sumiko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 54
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Jako ciekawostke podam inne spojrzenie na taki popękany język. A mianowicie spojrzenie medycyny chińskiej. Uwarza ona, że wygląd języka jest odzwierciedleniem stanu zdrowia człowieka, i stanu jego narządów wewnętrznych. Oględziny stanu języka są jedną z najważniejszych form diagnozowania chorób. W zależności od tego gdzie znajdują się pęknięcia, jaki mają kształt , jaki jest kolor języka bądź nalotu lekarz chiński rozpoznaje choroby. Medycyna zachodnia uważa, że tych pęknięć nie da się zlikwidować natomiast to nie prawda!!!! sama na własne oczy widziałam jak znikają po odpowiedniej terapii ziołowej. Wiem, że niekonwenconalne sposoby leczenia nie są jeszcze w naszym kraju popularne i są traktowane raczej jkao szarlataneria ale pewnie niedługo sie to zmieni. np. w Anglii zabiegi akupunktury są refundowane z ubezpieczenia zdrowotnego!
sumiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:46   #15
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

to sie nazywa Język Geograficzny. Niektórzy mają taki od urodzenia. Mój były chłopak taki mial
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 09:57   #16
martini1_90
Przyczajenie
 
Avatar martini1_90
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Ja też taki mam i chciałam sobie zrobić kolczyka w języku, ale nie wiem czy to by fajnie wyglądało:/
martini1_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 09:03   #17
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

ja takze mam popekany jezyk niestety od urodzenia.
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 10:07   #18
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez ziuteczka Pokaż wiadomość
poprostu myj ząbki sodą oczyszczoną ;d
odradzam; mozna sobie zniszczyc szkliwo
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 19:27   #19
utropek10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

ja mam właśnie identyczny język jak na zdjęciu tylko jeszcze mam plamy ale to od urodzenia
utropek10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-01, 20:48   #20
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez ziuteczka Pokaż wiadomość
poprostu myj ząbki sodą oczyszczoną ;d
NIGDY w życiu nie słuchać tej rady!!!
nic nie daje, a do tego niszczy zęby.
poza tym, jeśli chcesz wybielić zęby, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że kość musi być do tego biała, bo wybielanie usuwa różne osady, a nie zmieia koloru kości. jeśli kość jest żółtawa to właściwie trzeba się pozegnać ze śnieżnobiałym uśmiechem.

a co do języka - też od zawsze mam takie plamy, jeśli nie daje Ci to spokoju to polecam klasyczne badanie krwi, albo odwiedzenie lekarza - taki nalot może być też grzybicą, ale pojawia się też po antybiotykoterapi i innych
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 21:55   #21
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Albo może on być taki ze względu na skazę białkową.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:16   #22
MineAmix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Mam 12 lat i podobny przypadek.Lekarz powiedział że to język geograficzny.Kiedy zrobiłem badania alergologiczne okazało się że jestem uczulony na żyto.Czasami gdy jem coś kwaśnego język bardzo mnie szczypie.Ból jest nie do zniesienia.Nie wiem jak Ty, ale ja próbuję się tym nie przejmować.
MineAmix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 17:34   #23
littleblackcat
Przyczajenie
 
Avatar littleblackcat
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Ja nigdy nie miałam problemu z językiem, dopiero dziś rano zauważyłam ,że mam właśnie w dwóch miejscach jakby rozcięty, trochę mnie to piecze. Może właśnie to przez niedobory witamin, bo nie odżywiam się zbyt prawidłowo. Może łykać jakieś witaminki? A jak nie zagoi się to wybiorę się do lekarza..
littleblackcat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 09:33   #24
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez littleblackcat Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie miałam problemu z językiem, dopiero dziś rano zauważyłam ,że mam właśnie w dwóch miejscach jakby rozcięty, trochę mnie to piecze. Może właśnie to przez niedobory witamin, bo nie odżywiam się zbyt prawidłowo. Może łykać jakieś witaminki? A jak nie zagoi się to wybiorę się do lekarza..
poleciłabym Ci naturalne alternatywy łykania witaminek, bo one najlepiej działają i nie mają skutków ubocznych! z suplementami trzeba być bardzo ostrożnym, łatwo je przedawkować, organizm tak samo może szybko przestać na nie reagować, dlatego na opakowaniach zawsze doradzają, by robić przerwy…
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 20:00   #25
utropek10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Popękany język ;( POMOCY!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez cOOna Pokaż wiadomość
Mam popękany język nie to że mi leci z niego krew czy cos..on wygląda normalnie poza tym ze jest jakby porozścinany w pewnych miejscach straasznie mi to nie odpowiada..chcialabym miec ladny normlny język poniewaz na przyszlosc planuje sobie zrobic kolczyk w języku...Miewam tez czasami białe lub jakies czerwone naloty Czy ktos wie co to moze byc albo ktos z was tak ma/miał ?? Ah..i jeczsze te ząbkii..zna ktos moze domowe sposoby na ich wybielenie..ale zeby bylo widoczne <boo aktualnie nie mam funduszy i nie stac mnie na wybielanie u dentysty lub na jakies paski czy zele wybielające > Prosze o odpowiedz na te pytania..dla mnie to jecsze strasznie wazne pozdrawiam
Witam
Ja mam taki język od urodzenia, nic z tym się nie da robić mama chodziła ze mną do lekarza jak byłam mała i lekarz powiedział , że się złagodzi jak będę dojrzewać - no i się złagodziło , ale nie znikło. Mam tzw język mosznowy mało tego że jest pęknięty wzdłuż to jeszcze małe pęknięcia po bokach oraz małe gejzery bliżej gardła oraz nalot białawy, zawsze tak mam i już się przyzwyczaiłam . Jedyne co mi przeszkadza to to że jest bardzo wrażliwy i nie mogę jeść nic ostrego bo mam wrażenie że mam ranę w tym pęknięciu po środku tak piecze.
utropek10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.