Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-18, 16:17   #1231
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
tu to pewnie każdy musi sobie sam wyeksperymentować, moja skóra lubi: olej kokosowy, ddml i moisture surge intense clinique (ale maska na noc mi już zapycha skórę), ziaję nawilżającą (tą apteczną), nawilżająco-matujący krem YR
za to nie lubię nawilżaczy garniera, clarins, siquens i sanoflore



nie jestem pewna co nazywasz koralem, bo dla mnie to dość jaskrawy, a nie przygaszony kolor

nie powiemy, zdjęcia bardzo przekłamują kolory, a nikt nie chce Ci namieszać/źle doradzić, raczej będziemy Cię wspierać i dopingować w dalszych przymiarkach

i tak jak napisała Wampierz:
Koral hm tylko wlasnie taki nie jaskrawy..brudniejszy. nie wiem jk okreslic
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 16:24   #1232
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Koral hm tylko wlasnie taki nie jaskrawy..brudniejszy. nie wiem jk okreslic
Czysty/zgaszony? Ciepły/zimny? Ciemny/jasny?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 16:31   #1233
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wychodzi na to ze jestem daltonistką :-D chyba cieply ciemny i zgaszony
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-19, 07:36   #1234
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

http://kobieta.wp.pl/gid,16415981,im...iazdjecie.html Takie coś znalazłam, może komuś się przyda. Wampierz, jak oceniasz merytorycznie?
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-19, 09:49   #1235
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Przeczytałam i wg mnie bardzo marny artykuł zdziwi się jeśli ktoś się trafnie zdiagnozuje po tym co tam napisali..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-19, 15:51   #1236
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Przeczytałam i wg mnie bardzo marny artykuł zdziwi się jeśli ktoś się trafnie zdiagnozuje po tym co tam napisali..
Dokładnie. Mnie zawsze najbardziej rozwalał "test żył" No bo jak to? Włosy raczej ciepłe, oczy chłodne jak lód, skóra raczej ciepła, więc nie wiadomo, czym jestem. No to żyły pomogą! A tu nic mam niebieskie, a powinnam mieć zielone
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 07:40   #1237
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Dokładnie. Mnie zawsze najbardziej rozwalał "test żył" No bo jak to? Włosy raczej ciepłe, oczy chłodne jak lód, skóra raczej ciepła, więc nie wiadomo, czym jestem. No to żyły pomogą! A tu nic mam niebieskie, a powinnam mieć zielone
Nawet jak się odpowie na te pytania to można zgłupieć ja np. szybko się opalam (ciepły typ), ale na brudny szary-brąz raczej (zimny typ), skórę mam z żółtymi tonami - takie podkłady kupuje (ciepły).
Zielone żyły jasne.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-02-20 o 08:02
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 17:25   #1238
sniegusia
Raczkowanie
 
Avatar sniegusia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 56
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz -Szybko , tydzien na słońcu wystarczy bym była ładnie opalona , kiedy przesadze robie sie czerwona . Nie umiem określić koloru opalenizny ...

2. Kolor oczu - jasnobrązowe , maja delikatne plamki , brwi i rzęsy są w zimnym odcieniu brązu


3. Piegi -brak


4. Cera -wydaje mi się ciepły , aczkolwiek cieżko jest mi to określić dlatego dodam zdjęcia , rumienie sie bardzo często ..


5. Naturalny kolor włosów - mysi brąz , o odcieniu naturalnym , poziom 6,7

6. Kolor ust zimny róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? wydaje mi sie ze we wszystkim czuje sie dobrze - czern , biel , pastelowe kolory . Jedynie w mocnych żarówiastych odcieniach jest mi zle - zółty , pomaranczowy , mocny roż

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? wydaje mi sie że w kremowym mi lepiej


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
nie

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
tak

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
wydaje mi sie ze ciepłe i zimne , jezeli chodzi o bizuterie to preferuje zloto

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych - wole kontrastowe zestawienia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1378360_587362471331385_530514316_n.jpg (45,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1476167_647291165338515_1134931752_n.jpg (46,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1477782_609003332500632_1069732971_n.jpg (27,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1525530_634574093276889_2034030401_n.jpg (32,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1800485_655575651176733_1166886357_n.jpg (35,1 KB, 6 załadowań)
__________________
"I believe that whatever doesn't
kill you, simply makes you...
stranger"
sniegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 01:40   #1239
Agusar
Przyczajenie
 
Avatar Agusar
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Opalam się wolno, ale od razu na ciepły delikatny brązowy kolor

2. Oczy niebieskie, bardziej wypłowiałe niż błękitne, z delikatnie ciemniejszą obwódką. Rzęsy dość długie, podkręcone, brwi ciemno-mysie, nie za cienkie, lecz gdzie nie gdzie brakuje kilku włosków

3. Piegów brak

4. Kolor skóry- ciężko mi to ocenić, ale raczej jasny, wpadający w róż. Czerwienię się chyba bardziej na czerwono

5. Włosy- jestem szatynką, ale brąz ten wpada w mysi kolor.

6. Usta- koral-łosoś :P

7. Oprócz przybrudzonej czerwieni, zgniłej zieleni, mdłych brązów i jaskrawych, neonowych odcieni, lubię wszystko. A najbardziej fiolety, róże, niebieski, seledyn, czerń i biel.

8. Według mnie bardziej pasuje mi czerń i biel, niż kremy i szarości, ale może to przyzwyczajenie...

9. Jaskrawe, intensywne- chyba nie pasują.

10. Zgaszone, szarawe- też chyba to nie to.

11. Wolę na sobie kolory zimne, jak w opd 7. Oczywiście srebro, złoto zupełnie mi do mnie nie pasuje.

12. Wzory i mieszanie kolorów mi nie straszne, byle nie tych, których nie lubię :P

Edytowane przez Agusar
Czas edycji: 2014-02-21 o 01:47
Agusar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:00   #1240
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, zdjęcia w makijażu i w sztucznym świetle nic nikomu nie mówią. A pisanie o tym jakie się kolory lubi albo do jakich jest się przyzwyczajonym jest całkowicie niemiarodajne, bo to są nasze "emocje" związane z danym kolorem a nie obiektywna ocena czy nam w nim dobrze. Ja przez lata lubiłam kolor khaki (bo miałam różne wyobrażenia na temat swojego stylu :P ) w którym obiektywnie rzecz ujmując wyglądam jak jak bardzo chora.
To, że dobrze wyglądamy w niebieskim czy w fuksji także niewiele mówi ponieważ każdy kolor ma swoje odcienie. Ja np. korzystnie wyglądam w fuksji z niebieskimi tonami a fuksja koralowa/różowawa/ciepła gryzie się z moją cerą.. kolory są zbliżone na pierwszy rzut oka (w końcu fuksjowy to fuksjowy), ale mają różne tony i to czyni dużą różnicę. I nie tylko tony czynią różnicę, ale także materiał, jego faktura i grubość.
Musimy w świetle dziennym bez makijażu zrobić przymiarki i obserwować co się dzieje z twarzą - które kolory poszarzają, działają niekorzystnie - uwypuklają cienie, przebarwienia, sprawiają, że twarz wygląda na zmęczona, gryzą się z naszym odcieniem cery a które kolory odwrotnie - twarz nabiera blasku, oczy "lśnią" itd. Na początku na pewno jest trudno to określić, ale z czasem przymierzając dużo kolorów zaczyna się "coś" widzieć. Wampierz ma w podpisie link do swojego bloga na którym są podane różne palety.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-02-21 o 08:03
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 14:37   #1241
sniegusia
Raczkowanie
 
Avatar sniegusia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 56
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zdjęcia w makijażu i w sztucznym świetle nic nikomu nie mówią. A pisanie o tym jakie się kolory lubi albo do jakich jest się przyzwyczajonym jest całkowicie niemiarodajne, bo to są nasze "emocje" związane z danym kolorem a nie obiektywna ocena czy nam w nim dobrze. Ja przez lata lubiłam kolor khaki (bo miałam różne wyobrażenia na temat swojego stylu :P ) w którym obiektywnie rzecz ujmując wyglądam jak jak bardzo chora.
To, że dobrze wyglądamy w niebieskim czy w fuksji także niewiele mówi ponieważ każdy kolor ma swoje odcienie. Ja np. korzystnie wyglądam w fuksji z niebieskimi tonami a fuksja koralowa/różowawa/ciepła gryzie się z moją cerą.. kolory są zbliżone na pierwszy rzut oka (w końcu fuksjowy to fuksjowy), ale mają różne tony i to czyni dużą różnicę. I nie tylko tony czynią różnicę, ale także materiał, jego faktura i grubość.
Musimy w świetle dziennym bez makijażu zrobić przymiarki i obserwować co się dzieje z twarzą - które kolory poszarzają, działają niekorzystnie - uwypuklają cienie, przebarwienia, sprawiają, że twarz wygląda na zmęczona, gryzą się z naszym odcieniem cery a które kolory odwrotnie - twarz nabiera blasku, oczy "lśnią" itd. Na początku na pewno jest trudno to określić, ale z czasem przymierzając dużo kolorów zaczyna się "coś" widzieć. Wampierz ma w podpisie link do swojego bloga na którym są podane różne palety.
Trudno jest mi obiektywnie ocenić w których kolorach wyglądam dobrze ... robiłam przymiarki , ale czasem mam tez problem z określeniem odcienia koloru ... Zupełnie sie na tym nie znam , mimo przejrzenia masy blogów, wątków , stron na ten temat ....
__________________
"I believe that whatever doesn't
kill you, simply makes you...
stranger"
sniegusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 15:07   #1242
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez sniegusia Pokaż wiadomość
Trudno jest mi obiektywnie ocenić w których kolorach wyglądam dobrze ... robiłam przymiarki , ale czasem mam tez problem z określeniem odcienia koloru ... Zupełnie sie na tym nie znam , mimo przejrzenia masy blogów, wątków , stron na ten temat ....
Rozumiem Cię, musisz dać sobie czas
Spróbuj może to co łatwiejsze.. np. śnieżna biel vs kremowa vs szarawa. Czarny vs ciemnoszary.
Pomarańczowy vs. chłodny niebieski (niebieski granat np)

Pastele vs intensywne kolory
Ciepłe vs zimne kolory

Nie chcę Ci mącić i absolutnie nie traktuj tego jako "identyfikację" typu, ale mysi odcień włosów, pasujące chłodne pastele i raczej kremowe biele niż intensywne mogą sugerować jakieś lato... może od tego zacznij? W sensie od mierzenia kolorów z tych palet i zestawiaj je z czymś dokładnie odwrotnym czyli np. intensywnymi ciepłymi kolorami typu jakaś wiosna albo jesień. Jeśli wyraźnie wyjdzie Ci, że lepiej kolory zgaszone, chłodne to wówczas możesz porównywać palety letnie. Jeśli wyjdą Ci czyste - zainteresuj się zimą. Jeśli wyjdą Ci jednak ciepłe - może być jesień i wiosna
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:23   #1243
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jeśli chodzi o opalanie to moja skóra właściwie nie opala się wcale. Poleżę parę godzin na słońcu, wieczorem jestem różowa, po 2-3 dniach znów jestem blada - nic mi nie brązowieje ani nie zostaje różowe.

2. Oczy zielone z ciemniejszą obwódką. Rzęsy bardzo jasne u nasady, końcówki ciemniejsze, ale nie czarne. Brwi jasne.

3. Piegów brak.

4. Cerę mam jasną, wpada w róż. Rumienię się też na różowo. Aktualnie używam podkładu Revlon Colorstay Ivory, jest dobry.

5. Włosy kolory rudego wpadającego w blond? Zawsze mam problem z określeniem tego koloru, załączam zdjęcie

6. Kolor ust - chyba ciepły róż.

7. Źle wyglądam w pastelach - zbyt blado. Nie lubię też neonów. Dobrze się czuję w stonowanych barwach, brązach, butelkowej zieleni, czerwieni, ciemnym, śliwkowym fiolecie granacie (wydaje mi się że dobrze wyglądam w chabrowym, ale jakoś nie przepadam za niebieskimi kolorami.)

8. Wydaje mi się że bardziej pasują mi kremy i szarości. W czystej bieli wyglądam dość blado.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? chyba nie

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? tak

11. Wydaje mi się, że pasują mi ciepłe (oprócz beżów i żółtych) i zimne kolory. Jeśli chodzi o biżuterię to zdecydowanie złoto, srebro mi nie pasuje.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - raczej tak.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (76,9 KB, 8 załadowań)
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 18:54   #1244
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - w zasadzie to ciezko, powoli i opaleniny u mnie trzeba z lupa szukac. Moja "opalona" skora jest w zasadzie lekko przybrazowiona, wlasciwie bardziej "kawa z mlekiem".


2. Kolor oczu - szaroniebieskie, jasne, mam mocno zaakcentowana teczowke i bardzo blyszczace bialka, czesto slysze, ze mam "zimne" oczy. Rzesy ciemne u nasady, jasniejsze na koncach, brwi jasne.


3. Piegi - brak


4. Cera - jasna, chlodna, wrecz porcelanowa


5. Naturalny kolor włosów - jasny (skandynawski) blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - nasycona czerwien, mocno widoczne sa me usta i wlasciwie ich nie maluje...


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czarny, zimny blekit, fuksja, szary, limonkowy, zimna czerwien, bialy, fatalnie wygladam w bezach, brazach i pomaranczowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Zdecydowanie czern i biel.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Tak, ale nie kazdy np. w ekstremalnie przegietych niebieskich, czerwieniach jest dobrze, ale np. w zoltym kanarkowym - juz nie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Niekoniecznie...chyba.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

O ile wgryzlam sie w temat zimna/ciepla kolorystycznego, to w tych drugich odcieniach wygladam jak chora na galopujace suchoty. Ciepla czerwien robi mi np. aure rozowosci i jakiegos takiego zgrzytu, w zimnej, ostrej czerwieni moja porcelanowosc az blyszczy.
I zdecydowanie srebro.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

To kolory czy wzory? Kolory moga byc "zestawione", wzory gorzej, ale nie wiem czy to nie kwestia mojego podejscia - po prostu wole bez wzorow.

I teraz: przy wczesniejszych analizach kolorystycznych zawsze sie przy mnie zwalczaly dwie opcje: zimowatosc z chlodnym latem. Mnie bardziej w zimowate klimaty ciagnie - dodam, ze swego czasu farbowala sie na b.ciemny braz a potem czern i wygladalam b.dobrze, a przy rudosciach i czerwieni az zeby bolaly od patrzenia w lustro.
I doczytalam o tescie zyl i cholera teraz...niebieskozielone!
ratunku

Edytowane przez magbeth
Czas edycji: 2014-02-21 o 18:55
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 08:45   #1245
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - w zasadzie to ciezko, powoli i opaleniny u mnie trzeba z lupa szukac. Moja "opalona" skora jest w zasadzie lekko przybrazowiona, wlasciwie bardziej "kawa z mlekiem".


2. Kolor oczu - szaroniebieskie, jasne, mam mocno zaakcentowana teczowke i bardzo blyszczace bialka, czesto slysze, ze mam "zimne" oczy. Rzesy ciemne u nasady, jasniejsze na koncach, brwi jasne.


3. Piegi - brak


4. Cera - jasna, chlodna, wrecz porcelanowa


5. Naturalny kolor włosów - jasny (skandynawski) blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - nasycona czerwien, mocno widoczne sa me usta i wlasciwie ich nie maluje...


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czarny, zimny blekit, fuksja, szary, limonkowy, zimna czerwien, bialy, fatalnie wygladam w bezach, brazach i pomaranczowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Zdecydowanie czern i biel.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Tak, ale nie kazdy np. w ekstremalnie przegietych niebieskich, czerwieniach jest dobrze, ale np. w zoltym kanarkowym - juz nie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Niekoniecznie...chyba.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

O ile wgryzlam sie w temat zimna/ciepla kolorystycznego, to w tych drugich odcieniach wygladam jak chora na galopujace suchoty. Ciepla czerwien robi mi np. aure rozowosci i jakiegos takiego zgrzytu, w zimnej, ostrej czerwieni moja porcelanowosc az blyszczy.
I zdecydowanie srebro.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

To kolory czy wzory? Kolory moga byc "zestawione", wzory gorzej, ale nie wiem czy to nie kwestia mojego podejscia - po prostu wole bez wzorow.

I teraz: przy wczesniejszych analizach kolorystycznych zawsze sie przy mnie zwalczaly dwie opcje: zimowatosc z chlodnym latem. Mnie bardziej w zimowate klimaty ciagnie - dodam, ze swego czasu farbowala sie na b.ciemny braz a potem czern i wygladalam b.dobrze, a przy rudosciach i czerwieni az zeby bolaly od patrzenia w lustro.
I doczytalam o tescie zyl i cholera teraz...niebieskozielone!
ratunku
Po opisie nasuwa mi się chłodna lub intensywna zima, ale nie warto się sugerować, bo wtedy nasza percepcja może być błędna spróbuj testu szminki! Wg mnie to pomaga

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 17:29   #1246
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzieki, earthpace, wybralam kilka chlodnych odcieni (fuksje, roze) i roz wscieklo-zimny na ustach zdecydowanie wygral. Nie chodzi mi tylko o oje odczucie, ale w tym kolorze cera robi mi sie idealniejsza, oczy bardziej blyszczace, kontrasty sa takie..wydobywajace
Czyli winter?
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 08:10   #1247
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Dzieki, earthpace, wybralam kilka chlodnych odcieni (fuksje, roze) i roz wscieklo-zimny na ustach zdecydowanie wygral. Nie chodzi mi tylko o oje odczucie, ale w tym kolorze cera robi mi sie idealniejsza, oczy bardziej blyszczace, kontrasty sa takie..wydobywajace
Czyli winter?
Wściekło zimny róż? Nie wiem jaki to kolor Jakiś blady róż? Fuksje i róże to mogą być szminki dla różnych typów

Ja wzięłam sobie te listy:
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...r-lippies.html
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...-to-edit1.html
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...r-lippies.html

I po szminkach udało mi się wywnioskować, że latem nie jestem. Rozróżnić podtyp po szminkach jest trudniej gdyż w zasadzie zimy nie wyglądają źle w "zimowych" szminkach
To już kwestia jedynie odcieni kolorów

Tu są ciekawe wskazówki jeśli nie wiesz czy true winter czy bright winter.
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...odna-zima.html
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...ywna-zima.html

Podstawowa różnica między nimi jest taka, że TW jest typem 100% chłodnym a BW nie
Mi np. pomogło (rozważałam DW i BW), że BW jest jedynym zimowym podtypem, który nie za dobrze znosi ciemny makijaż. Np. ponoć TW nie wygląda dramatycznie w czarnych kreskach na oczach ?
Napisz co Ci wyjdzie
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-02-23 o 08:15
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 19:45   #1248
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeju, przebrnęłam przez tyle stron, a dalej nie mam zielonego pojęcia czym ja właściwie jestem
Obstawiałam zgaszoną jesień, ale jakoś wyczytałam, że w makijażu dla takiej jesieni zamiast różu zdecydowanie brąz... Rozumiem, że na ustach też? I policzkach? Bo jeśli tak, to się u mnei nie zgodzi. Brąz na ustach i w różu byłby przytłaczający
Myślałam też o jasnej wiośnie, ale ta czystośc barw... Chyba jestem mutant.

Macie jakieś jeszcze wskazówki? Ciągle nie mogę dobrac koloru różu na poliki, a planuję kupno Bourjioisa, może jak się określę bedzie łatwiej.

Edytowane przez Misseczka
Czas edycji: 2014-02-23 o 19:52
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 07:16   #1249
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Jeju, przebrnęłam przez tyle stron, a dalej nie mam zielonego pojęcia czym ja właściwie jestem
Obstawiałam zgaszoną jesień, ale jakoś wyczytałam, że w makijażu dla takiej jesieni zamiast różu zdecydowanie brąz... Rozumiem, że na ustach też? I policzkach? Bo jeśli tak, to się u mnei nie zgodzi. Brąz na ustach i w różu byłby przytłaczający
Myślałam też o jasnej wiośnie, ale ta czystośc barw... Chyba jestem mutant.

Macie jakieś jeszcze wskazówki? Ciągle nie mogę dobrac koloru różu na poliki, a planuję kupno Bourjioisa, może jak się określę bedzie łatwiej.
To Ci dorzucę kilka stron do czytania
http://12blueprints.com/category/mor...utumn-colours/
http://www.truth-is-beauty.com/autumn.html

Test który skonstruowała autorka TiB
http://www.truth-is-beauty.com/start...rue-white.html
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 12:18   #1250
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

W teście od razu zgaszona jesień. Choc jak patrzę na panie przykładowe obok rozwiązania to raczej nie wyglądamy ani troche pdoobnie
Czy zgaszona jesień nie powinna wyglądac też dorbze jak się ufarbuje na ciemno? Mi by nie pasowało.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 12:27   #1251
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
W teście od razu zgaszona jesień. Choc jak patrzę na panie przykładowe obok rozwiązania to raczej nie wyglądamy ani troche pdoobnie
Czy zgaszona jesień nie powinna wyglądac też dorbze jak się ufarbuje na ciemno? Mi by nie pasowało.
Nie ma co się sugerować zdjęciami Ja mam taki typ, że dawałam sobie dark winter a wyszło bright winter.. a mam ciemną karnację i popielato brązowe włosy.. ciężko tu mówić o dużym kontraście
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 12:35   #1252
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No to wyglada na to że jednak jesionka
A powiedz mi, patrząc na paletę róży Bourżuja, tych z pierwszego miejsca na KWC widzisz coś, co pasowałoby zgaszonej jesieni o jasnej urodzie?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 12:41   #1253
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
No to wyglada na to że jednak jesionka
A powiedz mi, patrząc na paletę róży Bourżuja, tych z pierwszego miejsca na KWC widzisz coś, co pasowałoby zgaszonej jesieni o jasnej urodzie?
Hmm.. nie znam się mogę Ci powiedzieć co na bank do mnie by nie pasowało i to powinno pasować Tobie

Może popatrz:
http://12blueprints.com/best-makeup-...s-true-autumn/
http://12blueprints.com/spring-and-a...akeup-colours/
czasami w komentarzach piszą co pasuje do danego typu

I popatrz tutaj:
http://seasonalcolor.yuku.com/topic/...p#.Uws98YWQ6dw
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 12:53   #1254
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Łapię zastanawiam się nad mandarynkowym różem lub lekką brzoskwinką. Dzięki w każdym razie
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 16:31   #1255
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja widziałam gdzieś fajny test o kontrastach i koło kolorów i wyszło mi, że mam jednak te kontrasty (cera, włosy (naturalne oczywiście) i kolor oczu), i tak jak pisała Wampierz, chodzi też o zestawienie ciepły-zimny, nie tylko jasny-ciemny.

Btw Wampierzu kochana, tak sobie dzisiaj w pracy siedziałam i myślałam, otóż, pisałaś kiedyś na blogu, że mimo że każdy typ może mieć każdy kolor oczu i włosów, to typy Ciemne mają jednak ciemne włosy. ALE typy Jasne nie muszą mieć jasnych włosów (np. ruda Jasna Wiosna)

dlaczego?
czy chodzi o to, że nie tylko blond jest jasnym kolorem (rudy, mysi czy jasny brąz też?), ale tylko brąz i czerń są ciemnymi kolorami? Czyli np. Ciemna Jesień czy Ciemna Zima nie może mieć włosów jaśniejszych niż np. średni brąz? a np. taka Jasna Wiosna może mieć ciemny blond, a np. Jasne Lato ciemny mysi?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 18:13   #1256
sniegusia
Raczkowanie
 
Avatar sniegusia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 56
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię, musisz dać sobie czas
Spróbuj może to co łatwiejsze.. np. śnieżna biel vs kremowa vs szarawa. Czarny vs ciemnoszary.
Pomarańczowy vs. chłodny niebieski (niebieski granat np)

Pastele vs intensywne kolory
Ciepłe vs zimne kolory

Nie chcę Ci mącić i absolutnie nie traktuj tego jako "identyfikację" typu, ale mysi odcień włosów, pasujące chłodne pastele i raczej kremowe biele niż intensywne mogą sugerować jakieś lato... może od tego zacznij? W sensie od mierzenia kolorów z tych palet i zestawiaj je z czymś dokładnie odwrotnym czyli np. intensywnymi ciepłymi kolorami typu jakaś wiosna albo jesień. Jeśli wyraźnie wyjdzie Ci, że lepiej kolory zgaszone, chłodne to wówczas możesz porównywać palety letnie. Jeśli wyjdą Ci czyste - zainteresuj się zimą. Jeśli wyjdą Ci jednak ciepłe - może być jesień i wiosna
Zrobiłam test kolorystyczny i nadal trudno - dla mnie czerwony jest ciepłym kolorem a niebieski zimnym ... nie umiem określić czy to zimna czerwien czy ciepły niebieski wydaje mi sie to absurdalne
jednak po obejrzeniu kulkunastu stron najbardziej pasuje mi chyba lato
__________________
"I believe that whatever doesn't
kill you, simply makes you...
stranger"
sniegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 22:48   #1257
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

dla zilustrowania wscieklego rozu:

Od razu mowie, ze to nie ja, nie mam niestety jak sie uwiecznic obecnie, ale efekt jest taki sam u mnie, tj. ta blada, jasniejaca twarz i tylko wlosy jasne

earthpace, wielkie dzieki za wszystkie podpowiedzi i linki, bede sie dalej rozkminiac...i jeszcze tu wroce
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 23:22   #1258
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
http://kobieta.wp.pl/gid,16415981,im...iazdjecie.html Takie coś znalazłam, może komuś się przyda. Wampierz, jak oceniasz merytorycznie?
Stek szkodliwych mitów.

---------- Dopisano o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja widziałam gdzieś fajny test o kontrastach i koło kolorów i wyszło mi, że mam jednak te kontrasty (cera, włosy (naturalne oczywiście) i kolor oczu), i tak jak pisała Wampierz, chodzi też o zestawienie ciepły-zimny, nie tylko jasny-ciemny.

Btw Wampierzu kochana, tak sobie dzisiaj w pracy siedziałam i myślałam, otóż, pisałaś kiedyś na blogu, że mimo że każdy typ może mieć każdy kolor oczu i włosów, to typy Ciemne mają jednak ciemne włosy. ALE typy Jasne nie muszą mieć jasnych włosów (np. ruda Jasna Wiosna)

dlaczego?
czy chodzi o to, że nie tylko blond jest jasnym kolorem (rudy, mysi czy jasny brąz też?), ale tylko brąz i czerń są ciemnymi kolorami? Czyli np. Ciemna Jesień czy Ciemna Zima nie może mieć włosów jaśniejszych niż np. średni brąz? a np. taka Jasna Wiosna może mieć ciemny blond, a np. Jasne Lato ciemny mysi?
W większości mają, ale też nie wyklucza się wyjątków. Ogólnie najważniejsza jest karnacja. Jeśli ktoś ma karnację ciemnej zimy to nawet przy średnim blondzie będzie wyglądał ciemno. Raczej w tych typach chodzi o wrażenie, jakie typ robi, typy ciemne zwykle wyglądają tak... cieniście a jasne jak prześwietlone czy wyblakłe - bez negatywnych skojarzeń. Po prostu tak wychodzi.

Z przykładami jest trudno, bo dla mnie dobrym przykładem jest ktoś dobrze zdiagnozowany na żywo w metodzie Sci/Art albo bardzo podobnej. A nie np. celebrytki na zdjęciu. Ja jestem w stanie sobie wyobrazić ciemną zimę o blond włosach albo jasne lato o ciemnych.

Pamiętajcie o zasadzie karnacji, karnacja rządzi.


Druga sprawa - system działa dla wszystkich grup etnicznych, tzn. że muszą być jasne typy, które nie są blondynkami. Może być tak (chociaż nie wiem), że np. wśród Norwegów jest sporo typów jasnych a mało ciemnych a np. wśród Nigeryjczyków odwrotnie. Co nie znaczy, że jakiegoś typu nie ma w tej grupie.


Często myślimy o typach jednak jakoś stereotypowo, wyobrażamy sobie jakąś konkretną osobę, twarz, włosy. Tymczasem typ kolorystyczny to jednak tylko parametry koloru, jak ustawienia monitora Efekty mogą być zgoła różne.

Np. pomyśl Kaguya, sporo jest przykładów intensywnych wiosen - Azjatek, a ty też jesteś intensywną wiosną. Jakby cię postawić obok takiej Chinki, to wasz wygląd byłby zgoła różny, ale mogłoby się okazać, że np. w tych samych sukienkach jest wam bardzo do twarzy.


Tak samo ja nie wyglądam nijak podobnie do Alek Wek, a mogę nosić takie kolory, jak ona.

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Cytat:
Napisane przez sniegusia Pokaż wiadomość
Zrobiłam test kolorystyczny i nadal trudno - dla mnie czerwony jest ciepłym kolorem a niebieski zimnym ... nie umiem określić czy to zimna czerwien czy ciepły niebieski wydaje mi sie to absurdalne
jednak po obejrzeniu kulkunastu stron najbardziej pasuje mi chyba lato
Spokojnie, daj sobie czas. Często trzeba się przestawić. Działa to na dwa sposoby: po pierwsze uczysz się rozróżniać subtelne różnice między kolorami, co przychodzi z czasem. Po drugie, uczysz się patrzeć na siebie obiektywnie, odsuwając na byk nawyki, gust itp.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 07:30   #1259
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
dla zilustrowania wscieklego rozu:

Od razu mowie, ze to nie ja, nie mam niestety jak sie uwiecznic obecnie, ale efekt jest taki sam u mnie, tj. ta blada, jasniejaca twarz i tylko wlosy jasne

earthpace, wielkie dzieki za wszystkie podpowiedzi i linki, bede sie dalej rozkminiac...i jeszcze tu wroce
To może być szminka i bright winter i cool winter . Jakbyś miała kiedyś okazję porównaj sobie MAC plumful i MAC lustering. Jeśli ta 1 będzie lepsza - możliwe, że jednak cool winter. Jeśli zdecydowanie ta 2 - raczej bright. Na mnie obie wyglądają OK, ale lustering zdecydowanie lepiej.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 15:29   #1260
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć dziewczyny Pomożecie?

1. Jak się opalasz?
Dość powoli, dekolt, ramiona, ręce, stopy, plecy od razu na lekki brąz. Nóg chyba nie jestem w stanie opalić...

2. Kolor oczu
Brązowe z ciemniejszą obwódką.
3. Piegi
Brak.

4. Cera
Bardzo jasna, bardziej w stronę żółtej niż różowej.

5. Naturalny kolor włosów.
Ciemny blond? Bardziej określiłabym jako "mysi".

6. Kolor ust
Jasny, wpadający odrobinę w koral?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w kolorze czarnym, szarym, bordowym, wolę złotą biżuterię niż srebrną.
W mojej szafie nie mam nic czerwonego, bo wydaje mi się, że wyglądam w nim zbyt blado. Nie lubię pomarańczowego, intensywnie żółtego.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? .
Tak.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Nie wiem. Raczej nie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Moim zdaniem tak.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Wydaje mi się, że ciepłe.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo.
Tak.
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.