Obgryzanie skórek z ust - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-17, 00:19   #1
evvie_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3

Obgryzanie skórek z ust


Hej mój problem polega na tym, że nałogowo obgryzam skórki z ust, z zewnętrznej strony. wygląda to tak: budzę się, nawilżam usta, potem może z godzinkę się☠trzymają, a potem jakby skórki zaczynają z nich "odchodzić". są wtedy bardzo widoczne, więc nie wypada trzymać czegoś takiego na ustach, a poza tym to też mi przeszkadza, więc mam przymus zgryzania ich. sprawia mi to ulgę, poza tym wtedy wiem, że już tego nie widać. problem jest w tym, że tak czy siak muszę przez to nawilżać je pomadką, jeżeli tego nie zrobię, to usta potwornie mnie pieką i muszę je oblizywać i ssać☠cały czas, dopóki nie dostanę się do domu i posmaruję ich pomadką. często jest tak, że jak rano je nawilżę, to jeszcze prościej i szybciej te skórki odchodzą, lecz jeżeli tego nie zrobię, to za jakieś kilkanaście minut zacznę je zlizywać i cały proces się powtórzy. najgorsze jest to, że już się do tego przyzwyczaiłam, i sprawia mi to przyjemność, niestety po tym to już jest koszmar (nawilżanie ust co 5 min). robię to tylko na dolnej wardze. i tak się☠dzieje codziennie, niezależnie od niczego. nie chcę tego robić, ale muszę, po prostu muszę. jak próbuję się wstrzymać, to po prostu się nie da. nie wiem czy ktoś z was czuje to co ja, ponieważ wg mnie ktoś, kto nie ma tego problemu tego nie zrozumie. po prostu trzeba to zrobić, nawet gdy o tym nie myślę. proszę, pomóżcie mi, bo ja już z tym nie daję☠rady, serio.
wiem że był już wątek o tym, ale z tego co udało mi się☠znaleźć, to tylko obgryzanie policzków i warg od środka, a tu NIE O TO CHODZI. i tak, byłam już kiedyś z tym u dermatologa, powiedział, żebym "ich nie lizała". łatwo mu mówić. więc proszę, czekam na waszą pomoc, bo naprawdę jej potrzebuję. dzięki
evvie_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 00:30   #2
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Obgryzanie skórek z ust

Cytat:
Napisane przez evvie_x Pokaż wiadomość
Hej mój problem polega na tym, że nałogowo obgryzam skórki z ust, z zewnętrznej strony. wygląda to tak: budzę się, nawilżam usta, potem może z godzinkę się☠trzymają, a potem jakby skórki zaczynają z nich "odchodzić". są wtedy bardzo widoczne, więc nie wypada trzymać czegoś takiego na ustach, a poza tym to też mi przeszkadza, więc mam przymus zgryzania ich. sprawia mi to ulgę, poza tym wtedy wiem, że już tego nie widać. problem jest w tym, że tak czy siak muszę przez to nawilżać je pomadką, jeżeli tego nie zrobię, to usta potwornie mnie pieką i muszę je oblizywać i ssać☠cały czas, dopóki nie dostanę się do domu i posmaruję ich pomadką. często jest tak, że jak rano je nawilżę, to jeszcze prościej i szybciej te skórki odchodzą, lecz jeżeli tego nie zrobię, to za jakieś kilkanaście minut zacznę je zlizywać i cały proces się powtórzy. najgorsze jest to, że już się do tego przyzwyczaiłam, i sprawia mi to przyjemność, niestety po tym to już jest koszmar (nawilżanie ust co 5 min). robię to tylko na dolnej wardze. i tak się☠dzieje codziennie, niezależnie od niczego. nie chcę tego robić, ale muszę, po prostu muszę. jak próbuję się wstrzymać, to po prostu się nie da. nie wiem czy ktoś z was czuje to co ja, ponieważ wg mnie ktoś, kto nie ma tego problemu tego nie zrozumie. po prostu trzeba to zrobić, nawet gdy o tym nie myślę. proszę, pomóżcie mi, bo ja już z tym nie daję☠rady, serio.
wiem że był już wątek o tym, ale z tego co udało mi się☠znaleźć, to tylko obgryzanie policzków i warg od środka, a tu NIE O TO CHODZI. i tak, byłam już kiedyś z tym u dermatologa, powiedział, żebym "ich nie lizała". łatwo mu mówić. więc proszę, czekam na waszą pomoc, bo naprawdę jej potrzebuję. dzięki
Mam dokładnie ten sam problem Jak miałam zabieg dentystyczny i spuchła mi połowa twarzy to nie miałam jak oblizywać i obgryzać ust. Nawet ich nie nawilżałam, a ich stan BARDZO się poprawił w ciągu kilku dni. Teraz oczywiście znowu je szarpię Czyli niestety jedyne co pomoże to silna wola

Wysłane z telefonu, jem ogórki i literki
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 07:40   #3
Cande
Raczkowanie
 
Avatar Cande
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 55
Dot.: Obgryzanie skórek z ust

Kupcie sobie pomadkę Carmex, świetnie nawilża na kilka godzin i ładnie wygładza usta nawet te ekstremalnie wysuszone.
Ja też kiedyś miałam problem z obgryzaniem, właściwie to ciągle mam. Nawet na gładkich, nieposnarowanych ustach potrafię znaleźć sobie coś do o gryzienia i wtedy się zaczyna... Smaruje wtedy Carmexem, on mówiąc prosto, śmierdzi kamforą i nie jest smaczny, dlatego też obgryzanie po nim sobie odpuszczam
Spróbujcie
Cande jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 07:47   #4
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Obgryzanie skórek z ust

Cytat:
Napisane przez Cande Pokaż wiadomość
Kupcie sobie pomadkę Carmex, świetnie nawilża na kilka godzin i ładnie wygładza usta nawet te ekstremalnie wysuszone.
Ja też kiedyś miałam problem z obgryzaniem, właściwie to ciągle mam. Nawet na gładkich, nieposnarowanych ustach potrafię znaleźć sobie coś do o gryzienia i wtedy się zaczyna... Smaruje wtedy Carmexem, on mówiąc prosto, śmierdzi kamforą i nie jest smaczny, dlatego też obgryzanie po nim sobie odpuszczam
Spróbujcie
Sranie w banie, Carmex silnie uzależnia, wiedziałaś o tym? Po jakimś czasie usta są cały czas suche i trzeba non stop go używać. Miałam kiedyś tego śmierdziela, nie był dla mnie lepszy od reszty pomadek. Wersje w tubce wręcz wysuszają usta. Naprawdę nie rozumiem traktowania go jako jakieś objawienie. Tak naprawdę ustom wystarczy zwykła wazelina żeby je zabezpieczyć przed wiatrem i same sobie poradzą.

Wysłane z telefonu, jem ogórki i literki
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 07:55   #5
evvie_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Obgryzanie skórek z ust

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Sranie w banie, Carmex silnie uzależnia, wiedziałaś o tym? Po jakimś czasie usta są cały czas suche i trzeba non stop go używać. Miałam kiedyś tego śmierdziela, nie był dla mnie lepszy od reszty pomadek. Wersje w tubce wręcz wysuszają usta. Naprawdę nie rozumiem traktowania go jako jakieś objawienie. Tak naprawdę ustom wystarczy zwykła wazelina żeby je zabezpieczyć przed wiatrem i same sobie poradzą.

Wysłane z telefonu, jem ogórki i literki
Właśnie problem w tym, że nawet jak usta nie są suche, skórki odchodzą. Po prostu odchodzą same, i już :c
evvie_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 10:01   #6
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Obgryzanie skórek z ust

Kiedyś miałam ten problem, później "przerzuciłam się" na zdrapywanie skórek z twarzy(oba nieświadomie) ;/ To wszystko są nawyki, a żeby się odzwyczaić potrzeba bardzo silnej woli i około 1 miesiąca.

A czy próbowałyście robić peeling ust co jakiś czas i wtedy mocno nawilżyć? Jeśli ma się tendencję do wysychających ust to i tak przynajmniej co wieczór trzeba nakładać grubą warstwę czegoś na usta, by to naprawić jakoś. Od siebie polecam wszelkie balsamy a nie pomadki, które tylko zewnętrznie działają, a najbardziej maść oliwkową z Ziaji - zmiękcza, wygładza i nawilża usta tak, że przynajmniej ok. 3 godzin nie czuć skórek ani nic.

Na ranki na usta powstałe przez np. obrywanie skórek polecam maść Linomag- stosowałam ostatnio jak mi pękła warga.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 14:49   #7
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Obgryzanie skórek z ust


---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez evvie_x Pokaż wiadomość
Hej mój problem polega na tym, że nałogowo obgryzam skórki z ust, z zewnętrznej strony. wygląda to tak: budzę się, nawilżam usta, potem może z godzinkę się☠trzymają, a potem jakby skórki zaczynają z nich "odchodzić". są wtedy bardzo widoczne, więc nie wypada trzymać czegoś takiego na ustach, a poza tym to też mi przeszkadza, więc mam przymus zgryzania ich. sprawia mi to ulgę, poza tym wtedy wiem, że już tego nie widać. problem jest w tym, że tak czy siak muszę przez to nawilżać je pomadką, jeżeli tego nie zrobię, to usta potwornie mnie pieką i muszę je oblizywać i ssać☠cały czas, dopóki nie dostanę się do domu i posmaruję ich pomadką. często jest tak, że jak rano je nawilżę, to jeszcze prościej i szybciej te skórki odchodzą, lecz jeżeli tego nie zrobię, to za jakieś kilkanaście minut zacznę je zlizywać i cały proces się powtórzy. najgorsze jest to, że już się do tego przyzwyczaiłam, i sprawia mi to przyjemność, niestety po tym to już jest koszmar (nawilżanie ust co 5 min). robię to tylko na dolnej wardze. i tak się☠dzieje codziennie, niezależnie od niczego. nie chcę tego robić, ale muszę, po prostu muszę. jak próbuję się wstrzymać, to po prostu się nie da. nie wiem czy ktoś z was czuje to co ja, ponieważ wg mnie ktoś, kto nie ma tego problemu tego nie zrozumie. po prostu trzeba to zrobić, nawet gdy o tym nie myślę. proszę, pomóżcie mi, bo ja już z tym nie daję☠rady, serio.
wiem że był już wątek o tym, ale z tego co udało mi się☠znaleźć, to tylko obgryzanie policzków i warg od środka, a tu NIE O TO CHODZI. i tak, byłam już kiedyś z tym u dermatologa, powiedział, żebym "ich nie lizała". łatwo mu mówić. więc proszę, czekam na waszą pomoc, bo naprawdę jej potrzebuję. dzięki
Miałam to samo, do tej pory mam suche wargi, ze skórkami. Staram się często je smarować pomadkami nawilżającymi, wazeliną i nie oblizywać ust. Jak tylko czuje, że są spierzchnięte to smaruję. I kontroluję się, daję sobie po łapkach i po ząbkach.
Zgadzam się, że jest to nawyk tak jak obgryzanie paznokci. Natręctwo. Ciężko jest się tego pozbyć. Potrzebna jest silna wola, samozaparcie i nie wiem co jeszcze. Uważam, że też psychologiczna niestety też. Jest to związane ze stresem, nerwowością ogólną.
U Ciebie niestety, po twoim opisie wygląda, że w psychice musisz szukac problemu.
Być może z jakiegoś powodu się denerwujesz i to Ciebie uspokaja. To tak samo jak u osób obgryzających paznokcie, obgryzają do krwi i nawet nie kojarzą kiedy to zrobiły. Sytuacja zmusza je do tego.
Zastanów się kiedy to się zaczęło, co było przyczyną i kiedy zjadasz wargi.
Musisz stanowczo sobie powiedzieć- od dzisiaj nie obgryzam warg i to zastosować. To i różne specyfiki nawilżająco- natłuszczające.
P.S. Nie jestem żadnym psychologiem, bazuję na własnych doświadczeniach.
Aha jest ze mnie straszny nerwus

Edytowane przez bigosowadama
Czas edycji: 2015-03-19 o 15:01 Powód: dubel-poprawiony
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 21:36   #8
pamella11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 64
Dot.: Obgryzanie skórek z ust

jeśli używacie pomadek to absolutnie nie kupujcie tych drogeryjnych (Nivea, Carmex itp.). mają paskudne składy (składniki często podejrzewane o zły wpływ na zdrowie człowieka). szukajcie tylko i wyłącznie KOSMETYKÓW NATURALNYCH
pamella11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 21:38   #9
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Obgryzanie skórek z ust

Jedni obgryzają paznokcie, inni skórki, po prostu, także Twój problem nie jest natury dermatologicznej, a psychologicznej. Z punktu widzenia dermatologa sama sobie robisz problem i słusznie powiedział.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 20:35   #10
Dagmarkarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 17
Dot.: Obgryzanie skórek z ust

Znajoma jak "jadła" swoje usta ... to zaczęła nakładać duuużo błyszczyka na usta, usta wtedy są śliskie i przy każdym liźnięciu odechciewa się szukania językiem tej skórki ... przy czym ona znowu uzależniła się od błyszczyków ale zawsze jakiś krok do przodu.
Dagmarkarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 00:29   #11
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Obgryzanie skórek z ust

Mam, a w zasadzie miałam, ten problem - pomógł mi Blistex (granatowy sztyft), i to naprawdę pomógł Zimą miałam usta jak Joker, na pół twarzy

Przed obgryzaniem powstrzymywał mnie też miód. Jak posmarowałam nim usta to jakoś nie czułam potrzeby majstrowania przy wargach. Ale to tylko podczas siedzenia w domu.

---------- Dopisano o 00:29 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Sranie w banie, Carmex silnie uzależnia, wiedziałaś o tym? Po jakimś czasie usta są cały czas suche i trzeba non stop go używać. Miałam kiedyś tego śmierdziela, nie był dla mnie lepszy od reszty pomadek. Wersje w tubce wręcz wysuszają usta. Naprawdę nie rozumiem traktowania go jako jakieś objawienie. Tak naprawdę ustom wystarczy zwykła wazelina żeby je zabezpieczyć przed wiatrem i same sobie poradzą.

Wysłane z telefonu, jem ogórki i literki
Mi też nie pomógł, miałam wrażenie że jeszcze bardziej wysuszył mi usta.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-22 00:29:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.