Czy recenzje są w 100% pewne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-07, 00:10   #1
Mieszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2

Czy recenzje są w 100% pewne?


Tak tylko z ciekawości pytam - na ile poważnie traktujecie recenzje? Chodzi mi o to, że czasem nieodpowiednie kosmetyki są stosowane do nieodpowiedniego typu cery np. kosmetyki z kwasami owocowymi do skóry wrażliwej. Gotowe podrażnienie i miażdżąca recenzja, a tymczasem kosmetyk wcale nie musi być taki kiepski - po prostu może być źle zastosowany. Z doświadczenia - pracowałam jako kosmetyczka - wiem, że niektóre klientki kompletnie nie zwracają uwagi na napisy i ostrzeżenia na pudełeczkach, a potem zdziwienie, bo to przecież "maska oczyszczająca", nieważne, że do cery trądzikowej, a nie np. do każdego rodzaju cery. Inna sprawa - to nierealne oczekiwania np. żele i kremy odchudzające. Tu znowu: "Ale w ulotce jest napisane, że po tygodniu będę miała 2 centymetry mniej w pasie". A tu nic - na pewno produkt do niczego. A to po prostu ślepa wiara w reklamę i cuda. Inny przykład: to właśnie maski czyszczące - niemożliwe jest całkowite usunięcie zaskórników poprzez jednorazowe zastosowanie maseczki. Ale niektóre kobiety wierzą, że jednak tak - i znowu rozczarowanie.
Ja czasem piszę recenzję, często je czytam, ale jednak myślę, że trzeba do nich podchodzić z pewnym przymrużeniem oka. A co Wy myślicie?
Mieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 00:20   #2
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

Ja podchodzę z przymróżeniem oka, z tego względu, że dużo moich ukochanych kosmetyków ma bardzo kiepskie opinie np na KWC każdy ma inną skóre i inne upodobania, kierowanie się preferencjami większości często się nie sprawdza
zresztą trzeba brać pod uwagę to, że naprawdę różni ludzie wypowiadają się w internecie (nie tyczy się to tylko recenzji kosmetykow zawsze przydałoby się brać na to poprawkę) nie wiadomo kto pisze daną recencje, a niektore osoby mają naprawde skłonności do wymyślania i przesady
czasem włos aż się jeży na głowie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-02-07 o 00:21
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 01:48   #3
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

Ja na te opinie w większości nie patrzę. Oceniane są cienie w kremie a laska daje np dwie gwiazdki bo "ogromny minus za to że są w kremie i jak ja je mam nałożyć"
Noż ocenia cienie w kremie to jakie mają być, sypkie?:P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 10:31   #4
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

oczywiście, że nie. ale bardzo często są niesamowicie pomocne. oczywiście, bywają kosmetyki, które są zachwalane pod niebiosa, a mnie nie przypasowały. w innych przypadkach naprawdę KWC pomaga. no ale ja nie patrzę tylko na ilość gwiazdek, a na treść recenzji i, jeśli to możliwe, na 'cechy' Wizażanek, jeśli je wpisały do profilu (czy mają takie same włosy/cerę jak ja).
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 12:23   #5
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

Kieruję się na tyle, że jeśli jakiś kosmetyk ma 1 gwiazdkę, czy półtora, to raczej go nie kupię. Co do pozostałych - czytam recenzje i tak jak Umbra patrzę na użytkowniczki o podobnym profilu do mojego.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 12:43   #6
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

ja strasznie zaluje, ze nie ma takiej opcji "skomentuj recenzje"
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 12:46   #7
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

jeżeli recenzuję np krem i piszę, że zapchał mi pory, to zaznaczam, że mam tłustą cerę i prawie wszystko mnie zapycha i jest to wskazówka dla tych, którzy nie mają takich problemów, żeby kremu nie skreślać, a jednocześnie dla osób z podobną do mojej cerą żeby jednak na krem uważać.

a weźmy np, że wystawiam 5 gwiazdek szmince, bo jest super kryjąca i matowa, a ktoś kto lubi pomadki transparentne i błyszczące z niej zrezygnuje, mimo że ja dałam 5 gwiazdek.

uważam, że recenzje są bardzo pomocne, nawet jeżeli są z pozoru głupie.
nawet taka o cieniach, że "ogromny minus za to że są w kremie i jak ja je mam nałożyć", bo może akurat się zastanowię, czy czasem mi również taki rodzaj aplikowania cienia nie będzie przeszkadzał
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 12:59   #8
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja strasznie zaluje, ze nie ma takiej opcji "skomentuj recenzje"
Ajj, ja też, ja też!
Meell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 13:35   #9
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

Cytat:
nawet taka o cieniach, że "ogromny minus za to że są w kremie i jak ja je mam nałożyć", bo może akurat się zastanowię, czy czasem mi również taki rodzaj aplikowania cienia nie będzie przeszkadzał
Może to był zły przykład ale zdarzają się różne głupawe kwiatki
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 16:54   #10
newjersey1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: CK :)
Wiadomości: 32
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

Recenzje bywają pomocne, ale trzeba podchodzić logicznie do sprawy i nie generalizować, że dany kosmetyk uczyni cuda u mnie tak jak u poprzedniczki, która jest zadowolona. Przede wszystkim wypowiadają się osoby z różnym stanem cery. Czasami dziewczyny panikują kiedy na porcelanowej buzi pojawi im się mały pryszczyk, kupią maseczkę i faktycznie - u nich zdziała cuda za pierwszym razem, bo ta krosta zniknie i nie będzie po niej śladu. Wtedy piszą recenzję o cudownym kosmetyku. A druga dziewczyna z cerą w gorszym stanie przeczyta i często oczekuje tego samego efektu. Oczywiście przelicza się.
__________________
"Baby, don't cry!
Even when the road is hard...
-never give up!"

[2PAC]
newjersey1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 19:38   #11
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Może to był zły przykład ale zdarzają się różne głupawe kwiatki
to był dobry przykład. po prostu nawet ze źle napisanej albo niesprawiedliwej recenzji można wyciągnąć pożyteczne wnioski
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 18:33   #12
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
oczywiście, że nie. ale bardzo często są niesamowicie pomocne. oczywiście, bywają kosmetyki, które są zachwalane pod niebiosa, a mnie nie przypasowały. w innych przypadkach naprawdę KWC pomaga. no ale ja nie patrzę tylko na ilość gwiazdek, a na treść recenzji i, jeśli to możliwe, na 'cechy' Wizażanek, jeśli je wpisały do profilu (czy mają takie same włosy/cerę jak ja).
Dokładnie, ja też często sprawdzam profil cery tej osoby. Dodatkowo- inne jej recenzje, czy nie miałyśmy jakiś wspólnych kosmetyków które podobnie oceniamy i czy ta osoba to nie jest typowa "maruda"- nic się jej nie podoba, np efekt jaki kosmetyk kolorowy daje, choć jest to np szminka matowa (a ona pisze, że brakuje połysku )
Sama staram się zaznaczyć w swoich recenzjach, że np tusz mi nie pasuje, bo jest zbyt naturalny, a ja oczekuję efektu sztucznych rzęs.
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 23:47   #13
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

Recenzje czytam wybiórczo, wiem już czego się mogę spodziewać po recenzjach niektórych wizażanek i czego oczekują od kosmetyku.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 00:03   #14
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Czy recenzje są w 100% pewne?

Generalnie recenzje są dla mnie przydatne - dzięki nim trafiam na kosmetyki, które okazują się być prawdziwymi perełkami, a na które sama nie zwróciłabym uwagi. Ale to tak generalnie...
Jest cała masa recenzentek, które, przynajmniej według mnie, nie potrafią napisać dobrej recenzji. Czyli albo za krótko stosują dany kosmetyk, albo mają zupełnie inny typ cery niż ten, do którego dana rzecz jest zalecana i potem marudzą, oczekują cudów po pierwszych użyciach, wymagają od, na przykład, tuszu pogrubiającego wydłużenia rzęs do brwi... O gąszczu błędów ortograficznych nie wspomnę.
Ale są też takie, których recenzje lubię. Wtedy sprawdzam profil cery (choć zdarzyło mi się, że ktoś miał taki sam jak ja mhm... dwa razy? ) i czytam inne recenzje, szukając produktów, których sama używam/używałam.

I jeszcze trochę pomarudzę: Was też irytuje, gdy ktoś nie ma wypełnionego profilu cery, tylko wszędzie brak deklaracji? Przecież wypełnienie go zajmuje góra kilka minut, a jest naprawdę pomocne. Jak dla mnie powinna zostać wprowadzona funkcja: nie masz wypełnionego profilu cery - nie możesz oceniać kosmetyków.
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant

Edytowane przez Srebrnousta
Czas edycji: 2010-02-09 o 00:05
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.