Pomocy! :C - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-02, 13:57   #1
Eciia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 21

Pomocy! :C


Witam!
Mam niecałe 15 lat, wiem, młoda ale to nie ma nic do rzeczy.
Mam problem ze swoją wagą. Mam 170 cm wzrostu, ważę prawie 69 kg. Na zewnątrz mam niepotrzebne fatłki i chciałabym się ich pozbyć, no po prostu schudnąć. Ze względu na wiek potrzebuję jakiś ćwiczeń, małej diety itp. żeby trochę schudnąć. Moją idealną wagą byłoby 60 kg, ale żeby to było widać po mnie. Z w-f mam zawsze 5, ale to nie ma nic do rzeczy. Proszę więc o jakieś zestawy małych diet, które mogłabym spokojnie wykonać, albo po prostu zadawalające ćwiczenia/zestaw ćwiczeń i ile można w jakim czasie schudnąć. Będę bardzo wdzięczna!
Eciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 14:13   #2
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Pomocy! :C

Jak chcesz stosować dietę, to lepiej idź do lekarza, bo on najlepiej będzie wiedział, co dla ciebie jest potrzebne, a jeśli chodzi o ćwiczenia, to wyszukiwarka nie gryzie, na fitnessie jest pełno ćwiczeń, wystraczy poszukać i poczytać.
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 14:26   #3
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Pomocy! :C

Nie ma czegos takiego jak "małe diety". W Twoim wieku nie powinnaś stosowac żadnych diet eliminacyjnych, ani tymbardziej drastycznych. Powinnaa ograniczyc do minimum słodycze: czekoladki, ciasta, ciasteczka, cukierki, noi słodkie napoje gazowane i "soczki". Chipsy i przekaski typu paluszki też do niczego Ci sie nie przydają, a to bomby kaloryczne. Jeśli nei sprawia Ci to az tak wielkiego problemu, to zrezygnuj z nich całkowicie.
Postaw na 5-6 posiłków w miare w równych odstępach czasu. Biały chleb zamien na razowiec i tyle. Dołącz wiecej ruchu, w-f to za mało, wiem jak on wygląda, tez chodziłam do szkoły. Staraj sie wiecej ruszac, spacero-biegi z pieskiem ( wiosna Ci sprzyja ), poćwicz w domu, może basen?
Jestes młoda, jeszcze sie rozwijasz, wiec nie ma co wymyslac z dietami tylko zrezygnuj ze słodyczy i fastfoodów, wiecej sie ruszaj i zobaczysz jak szybkow aga zleci w dół.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 14:31   #4
kumat
Raczkowanie
 
Avatar kumat
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z mojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 438
Dot.: Pomocy! :C

Droga Eciia ,
tak jak mówią koleżanki powyżej - idź do lekarza poradzi Tobie na pewno. Z mojej strony mogę Ci tylko przekazać abyś jadła wszystko [ w tym wieku jak najbardziej bo jesteś młodziutka ] , ale ... mniej. Sniadanka jedz obfitsze abys miala siłę i natchnienie na " walkę " z całym dniem , jedz mniej więcej co 3h , pij dużo wody , herbat , wody z cytryną itp... Obiad jak najbardziej normalny , podwieczorek jogurt czy owoce i na kolację juz tak mniej i staraj się nie jeść po 19.00h / 20.00h. Chyba że doskwiera Ci bardzo głód - sięgnij po owoce. Nie jestem lekarzem ale staram się podać Ci w miarę normalne wskazówki , przede wszystkim staraj się pić dużo w ciągu dnia. Zbliża się wiosna : spacerki , rower , i na przód I pamiętaj - żadnych radykalnych diet , żadnego ograniczania na 100% jedzenia , żadnych słodyczy [ tak , tak w bioderka wchodzą i wpraszają się bardzo szybko ] . Trzymaj się i daj znać jak jak Ci idzie ... Najważniejsze to silna wola - myślę tu głownie o słodyczach . Serdecznie pozdrawiam.
ps. jesli bardzo bardzo lubisz przekąsić coś słodkiego , zrób sobie "mały prezent" i np. co piątek przekąśnij jakiegoś batonika i wtedy idź na spacer lub poćwicz chociązby brzuszki. nie wiem czy słodycze to Twoja słaba strona , ale spróbuj chociażby tak

Edytowane przez kumat
Czas edycji: 2010-03-11 o 14:36
kumat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.