czy to torbiel? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-21, 17:56   #1
depilacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 11

czy to torbiel?


Witam

Byłam u ginekologa i ten stwierdził, że nie ma już torbiela a na zdjęciu widocznym tutaj:

http://zapodaj . net/9e75a7bcf04b.jpg.html
http://zapodaj . net /9b08ca6a8a56.jpg.html

wydaje mi się że to wciąż torbiel. Proszę o pomoc, czy ginekolog się myli?

PS. przepraszam za takie linki, niestety wykropkowuje mi adres.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Jeszcze chciałam dodać, że boli mnie dalej, odczuwam ból podczas stosunku, lekarz nie wyjaśnił mi dlaczego dalej odczuwam takie bóle, dlatego sądzę, że to jest torbiel.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Czy nikt nie może mi pomóć? Podpowiedzieć coś?

Edytowane przez depilacja
Czas edycji: 2011-02-21 o 17:04
depilacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 18:01   #2
kenio26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 892
Dot.: czy to torbiel?

Ja znawcą nie jestem,ale jeśli Ciebie niepokoi nadal to może po prostu poradź się innego lekarza?
Ja miałam torbiel,teraz nie mam,a mimo to często mnie tam boli,nie wiem dlaczego.
__________________
Jestem kobietą,a w nicku nie jest podany mój wiek()

Odwyk kosmetyczny od jutra
kenio26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 18:03   #3
depilacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 11
Dot.: czy to torbiel?

No właśnie byłam u jednego ginekologa i gdy miałam 3,5 cm torbiela stwierdziła, że nie ma go w ogóle. Poszłam do drugiego (strasznie drogiego bo ok 200 stów) i ten właśnie wykrył go i teraz mimo bóli (niektóre tak mocne, że mam mdłości) twierdzi, że wszystko wporządku. Poza tym mam jeszcze zapalenie, które jak stwierdził również nie ma ale wypisał mi tabletki. Dlatego straciłam zaufanie do niego i pytam tutaj bo niestety ale nie mam już sił ani pieniędzy na kolejnych pożal się Boże lekarzy.
depilacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 18:06   #4
kenio26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 892
Dot.: czy to torbiel?

No wiesz ciężko cokolwiek doradzić.Ale czy to są sprawdzeni lekarze?Najlepiej wypytaj znajome o godnego polecenia ginekologa albo na wizażu wątek dobry ginekolog.
Z własnego doświadczenia wiem,że drogi ginekolog nie zawsze oznacza dobry.
Też mi wtedy ręce opadły.
Życzę pwoodzenia,bo niestety nic nie poradzę.
__________________
Jestem kobietą,a w nicku nie jest podany mój wiek()

Odwyk kosmetyczny od jutra
kenio26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 17:05   #5
Silonde
Przyczajenie
 
Avatar Silonde
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: czy to torbiel?

Mam nadzieję, że będę mogła się tutaj poradzić..
Otóż, w listopadzie moja pani ginekolog wykryła mi torbiel , w grudniu( pod koniec) miałam połączyć opakowania żeby ją właśnie zlikwidować( przynajmniej ja to tak rozumiem... Niestety w zeszłym tygodniu byłam na kontroli i niestety torbiel jak była tak dalej ma się świetnie...
Dwa lata temu również tą torbiel miałam ale po tabletkach ( Novynette) zniknęła. Obecnie przyjmowałąm od września tabletki Cilest( w celach antykoncepcyjnych i właśnie ta torbiel tak jakby pojawiła mi się po stosowaniu tych tabletek po jakiś 2-3 miesiącach. Teraz zostały przepisane mi nowe tabletki Atywia- są one faktycznie nowe, bo prawie nigdzie o nich nikt nie słyszał i każdy mówi że to nowość
Chciałabym się poradzić w jednej kwestii- ginekolog powiedziała mi, że tą torbiel potraktujemy laparoskopią żeby była z głowy i nie było z nią większego problemu- tak w skrócie. Jednak zaproponowała że przez 3 opakowania będę łączyć Atywię i zoabczymy czy zniknie czy nie. Pytanie jest więc: czy skoro po tamtych tabletkach mi ona nie zniknęła to jaka jest i czy w ogóle jest szansa że po tych jej nie będzie? Chodzi mi głownie o to ze miałam masę skutków ubocznych po połączeniu Cilestu ( na czele z plamieniami i krwawieniami) i jednak chciałąym normalnie funkcjonować, czy lepiej poddac się od razu laparoskopii i nie czekac?( wymiary torbieli to 3..coś x 4,7
Bardzo proszę o opinie
Silonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 20:02   #6
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: czy to torbiel?

Cytat:
Napisane przez Silonde Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że będę mogła się tutaj poradzić..
Otóż, w listopadzie moja pani ginekolog wykryła mi torbiel , w grudniu( pod koniec) miałam połączyć opakowania żeby ją właśnie zlikwidować( przynajmniej ja to tak rozumiem... Niestety w zeszłym tygodniu byłam na kontroli i niestety torbiel jak była tak dalej ma się świetnie...
Dwa lata temu również tą torbiel miałam ale po tabletkach ( Novynette) zniknęła. Obecnie przyjmowałąm od września tabletki Cilest( w celach antykoncepcyjnych i właśnie ta torbiel tak jakby pojawiła mi się po stosowaniu tych tabletek po jakiś 2-3 miesiącach. Teraz zostały przepisane mi nowe tabletki Atywia- są one faktycznie nowe, bo prawie nigdzie o nich nikt nie słyszał i każdy mówi że to nowość
Chciałabym się poradzić w jednej kwestii- ginekolog powiedziała mi, że tą torbiel potraktujemy laparoskopią żeby była z głowy i nie było z nią większego problemu- tak w skrócie. Jednak zaproponowała że przez 3 opakowania będę łączyć Atywię i zoabczymy czy zniknie czy nie. Pytanie jest więc: czy skoro po tamtych tabletkach mi ona nie zniknęła to jaka jest i czy w ogóle jest szansa że po tych jej nie będzie? Chodzi mi głownie o to ze miałam masę skutków ubocznych po połączeniu Cilestu ( na czele z plamieniami i krwawieniami) i jednak chciałąym normalnie funkcjonować, czy lepiej poddac się od razu laparoskopii i nie czekac?( wymiary torbieli to 3..coś x 4,7
Bardzo proszę o opinie

z Twojej wypowiedzi nie wynika nic takiego, że po jakiś tabletkach ta torbiel nie zniknęła...może czegoś nie napisałaś?

ale z tego co napisałać, to torbiel pojawiła się po odstawieniu tabletek, (odstawienie zwiększa ryzyko pojawienia się torbieli) i jak najbardziej tabletki anty mogą pomóc jej się wchłonąć

moim zdaniem masz malutką tą torbiel i ja na Twoim miejscu liczyłabym że się sama wchłonie, ale Twoj wybór

pamiętaj jednak że to, że kiedyś się źle czułaś po połączeniu opakowań nie oznacza że sytuacja się powtórzy a przynajmniej że objawy będą takie same

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez depilacja Pokaż wiadomość
Witam

Byłam u ginekologa i ten stwierdził, że nie ma już torbiela a na zdjęciu widocznym tutaj:

http://zapodaj . net/9e75a7bcf04b.jpg.html
http://zapodaj . net /9b08ca6a8a56.jpg.html

wydaje mi się że to wciąż torbiel. Proszę o pomoc, czy ginekolog się myli?

PS. przepraszam za takie linki, niestety wykropkowuje mi adres.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Jeszcze chciałam dodać, że boli mnie dalej, odczuwam ból podczas stosunku, lekarz nie wyjaśnił mi dlaczego dalej odczuwam takie bóle, dlatego sądzę, że to jest torbiel.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Czy nikt nie może mi pomóć? Podpowiedzieć coś?

najlepiej zgłosić sie do innego specjalisty

czasem po pęknięciu torbiela boli, i to nawet przez 3- tygodnie więc bardzo możliwe że już go nie masz bo pękł, ale jednak bóle jeszcze odczuwasz.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 20:28   #7
Silonde
Przyczajenie
 
Avatar Silonde
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: czy to torbiel?

Już tłumaczę Chodzi o to ze dwa lata temu brałam tabletki jako również metoda antykoncepcji, ale przy okazji badania okazało się że mam na prawym jajniku torbiel. Po ok 2 miesiącach brania tej torbieli nie bylo, na dowod mam zdjecia z usg
odstawiłam tabletki po jakiś 4-5 miesiącach raz że rozstałam się z chłopakiem( ale mniejsza o to ), dwa nie trzymały mi cyklu miałam plamienia przy 10 tabletce każdego nowego opakowania. co kilka miesięcy chodziłam na kontrolę i tej torbieli nie było, również miałam robione usg i przez powłoki jak i dopochwowe.
we wrześniu postanowiłam jeszcze raz zacząć brać tabletki ( miałam robione usg i również nic nie było) no i na koniec listopada okazało się że jakiś stworek rośnie mi na jajniku.. Ginekolog kazała mi połązczyć opakowania w nadziei że zniknie, tak się jednak nie stało. Teraz powiedziała że tabletki raczej nie wiele dadzą skoro do tej pory ona nie zniknęła...
Silonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 20:50   #8
Lidia2003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 28
Dot.: czy to torbiel?

"Depilacja'...nie umiem otworzyć tej twojej fotki ale mam podobna sytuację, w grudniu wykryto u mnie torbiel 5 cm na prawym jajniku, tydzień temu we wtorek byłam na kontroli i lekarz powiedział, że torbieli nie ma. na usg widoczna była mała torbielka ale to dlatego że byłam przed jajeczkowaniem i lekarz powiedział że to normalne, ze ją tam widać. nie jestem pewna ale z tej małej torbielki znowu coś sie robi bo ból nie minął i poczas stosunku też mnie boli, lekarz powiedziałże nic tam nie ma i że może to przewlekły wyrostek, mnie sie wydaje że znowu coś tam sie robi. ciekawe czy dostane w tym miesiącu krwawienie.
Lidia2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 21:14   #9
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: czy to torbiel?

bol przy wspolzyciu moze wystepowac. jestem zywym przykladem

silonde - to samo uslyszalam

ja nie mialam miesiaczki, dr chciala zrobic test sikany a nie moglam go zrobic bo oddalam mocz do wc :d przed wyjsciem z domu. dr dostrzegla torbiel dala luteine. kazala sie zglosic po @. na kontroli dr powiedziala ze sie zmniejszyla i dala kontracept - 2 op (czemu wtedy nie zaprotestowalam. na nim bylam strasznie nerwowa) odstawilam po 1 op i 1 tyg - nie moglam wytrzymac.
po naturalnej @ bylam u prywatnej pani dr (innej) i ona powiedziala ze sa juz dwie torbiele. dostalam yaz. dobrze go tolerowalam. bylam w lipcu i we wrzesniu na kontroli, i wtedy dr powiedziala ze nic sie nie dzieje i trzeba zabieg. dr do ktorego mnie skierowala powiedzial ze laparoskopia nie wchodzi w gre

1 termin mialam 17 listopad - przeziebilam sie 4 dni przed
2 termin poczatek stycznia - zmiana alergiczna na brzuchu (uczelenie na nikiel) i dyskwalifikacja
3 termin - za 2 tygodnie. pije wapno, mam masci i tabletki antyalergiczne. na kaszel (jestem 3 tyg po chorobie)- mucosolvan codzien rano, tata dokupil flegamine mam zazywac rutinoscorbin (3x2).
za tydzien kontrola i lek I kontaktu sprawdzi czy sie nadaje
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 21:34   #10
Silonde
Przyczajenie
 
Avatar Silonde
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: czy to torbiel?

W takim razie powiedz mi jeszcze jak Ty sobie z tym bólem radzisz..? Ja odczuwam dość silne pieczenie przy wejsciu, tabletki, maści jakiekolwiek niestety nie dają żadnych rezultatów...

A co do laparoskopii..Mi dr powiedziała że lepiej wykonać ten zabieg i być spokojnym, nie trzeba aż tak bardzo się spieszyć bo nie jest tak wielkich rozmiarów. Studiuję i ciężko mi w środku semestru znaleźć tydzień na dojście do siebie po laparo.. DLatego od razu spytałam jej się czy coś się stanie jak to odwleke do wakacji, powiedziała, że nie.
Silonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 09:08   #11
depilacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 11
Dot.: czy to torbiel?

Witam

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, trochę się uspokoiłam, poczekam miesiąc, dwa i zobaczymy co dalej

Za taką kasę jaką wyłożyłam to powinno mi to zostać powiedziane od A do Z o co chodzi z tym torbielem, widocznie kolejny "lekarz" mi sie trafił. Jeszcze raz Wam dziewczyny dziękuję
depilacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 09:35   #12
Lidia2003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 28
Dot.: czy to torbiel?

ja w grudniu też chodziłam prywatnie, płaciłam kupe pieniedzy a wychodziłam od lekarza zielona, lekarz milczący nic mi nie wytłumaczył, teraz chodze z nfz i dopytuje o wszystko co mnie interesuje. skoro lekarz sam nic nie mówi musisz pytać napewno ci odpowie na kazde pytanie. pozdrawiam
Lidia2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.