mikser czy blender - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-14, 20:34   #1
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331

mikser czy blender


Ostatnio czaje sie na urzadzenie, ktore za mnie pokroi cebule, zrobi salatke z pomidorow, koktajl z jogurtu i owocow czy w koncu surowke z marchwi i jablek.

Nie potrzebuje tego robic duzo, za to chcialabym, aby takie urzadzenie bylo niewielkie, latwo sie mylo oraz szybko przygotowalo powyzsze dania.

W sklepie z agd uswiadomiono mi, ze to czego szukam nazywa sie blender

Przy czym blender, ktory wstepnie wpadl mi w oko wyglada mniej wiecej tak: http://www.euro.com.pl/miksery/phili...ml?from=nokaut

Ale wcale sie przy nim nie upieram

Z pewnych zrodel wiem, ze nie ma co analizowac urzadzen ponizej 400 W. I w zasadzie na tym moja wiedza sie konczy. Co myslicie?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 21:39   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: mikser czy blender

sama mam tradycyjny mikser z dostawka typu blender i szczerze nie uzywalam tego nigdy bo nie chce mi sie tego myc ,wole wyciagnac noz i deske-ktore pozniej wrzucam do zmywarki-nie wiem czy przystawki mozna myc w zmywarce- i sama skroic pomidora czy cebule .

miksera typu mieszadlo uzywam tylko gdy robie ciasto na nalesniki zeby niebylo grudek lub innych tego typu ciast.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 21:46   #3
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 990
Dot.: mikser czy blender

Podpinam sie pod watek... Jestem równie zainteresowana kupnem blendera.. co polecacie?? jakie firmy?
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 22:28   #4
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: mikser czy blender

ja mam od paru dni taki http://www.allegro.pl/item359952567_...lowa_noga.html
( w sumie taki sam, jak już wklejany, tylko że ma stalową nóżkę)

Na razie używałam tylko jednej końcówki - do rozdrabniania obiadków dla mojego dziecka - i jest pod tym względem o wiele lepszy niż ta końcówka od miksera (ona zostawiała grudki)

Tych innych części jeszcze nie używałam, w sumie nawet nie wiem, co można robić ? (trzepaczką - wiadomo, chodzi mi o tą drugą - do szatkowania chyba)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 12:10   #5
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: mikser czy blender

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość

W sklepie z agd uswiadomiono mi, ze to czego szukam nazywa sie blender

Przy czym blender, ktory wstepnie wpadl mi w oko wyglada mniej wiecej tak: http://www.euro.com.pl/miksery/phili...ml?from=nokaut
Ale wcale sie przy nim nie upieram
Co myslicie?
mam identyczny zestaw ja sobie bardzo go chwalę. W sumie szybko sie myje, ponieważ nie ma jakiś zakamarków trudno dostępnych etc.
Już ci piszę co czego mi się to przydaje

siekam cebulę, czosnek, zieleninę nawet wcześniej bym nie pomyślała, że siekanie koperku czy pietruszki jest takie przyjemne (kwestia 3-4 sekund)
dzisiaj robiłam majonez
zamiast trzeć na tarce ser żółty wrzucam po kawałku i mam drobno zmielony czyli z pół kilo sera mieli się jakąś minutę
koktajle
ubijanie piany, mieszanie ciast etc
raz spróbowałam zrobić pitą śmietanę, ale nie tą trzepaczką tylko wlałam do pojemnika do siekania i zamknęłam w sumie myślałam, że się zważyło czy coś bo po 2 sekundach przestało mi latać w tym pojemniku - jak otworzyłam zobaczyłam, że mam mega super ubitą śmietankę
zupy typu przecierki, kremy


ogólnie rewelacja, myśmy kupowali już jakiś czas temu i cena była wyższa niż pokazujesz na tym linku, ale warto
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 22:11   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: mikser czy blender

Primavera, w sumie bardzo podobne masz urzadzenie jak to moje upatrzone

Oncia - ja prawie jestem zdecydowana na tego philipsa, ale nigdzie mi sie nie spieszy, wiec moge podyskutowac.

ptysza - no z nieba mi spadlas Napisz tylko, ile to ma dokladnie koncowek, jak je zmieniasz i ktore do czego uzywasz. No i czy robisz koktajne. Bo ja totalnym laikiem jestem i bardzo liczze na wszelkie przepisy i instrukcje co i jak. A cene w sklepie widzialam taka sama jak w linku.

Paula - ja to nawet cienkie rajstopy piore w pralce automatycznej.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2009-10-25 o 21:57
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 06:39   #7
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: mikser czy blender

polecam takze zerknac na ten watek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=34990
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-16, 11:10   #8
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: mikser czy blender

poprawka, ale mi wstyd, teraz dopiero przypatrzyłam się temu zdjęciu na linku, który podawałaś - ja mam podobny, bo z tą różnicą, że do wyboru 15 prędkości plus turbo!!

i myślę, że chyba lepiej dopłacić i mieć właśnie taki wybór, bo jak masz coś twardsze to spokojnie dajesz wyższą prędkość i szybko idzie, no i dlatego mi ta cena coś nie pasowała

za raz poszukam pudła i zobaczę jaki ja mam dokładnie model i ci podam
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 11:22   #9
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: mikser czy blender

o kurde ale wstyd ja mam braun a nie phillips :/

http://www.skapiec.pl/site/cat/352/comp/112771

końcówki te same są co w tym znalezionym przez ciebie obsługa jest prosta wszystko łatwo chodzi, lekko cię wyciąga, nie ma problemów z obsługą ani myciem.
Na necie jest dużo przepisów z blendera teraz nie mam za bardzo czasu, ale w weekend siądę i ci napisze co dokładnie robie nim

aha chciałam dodać, że ten zestaw kupił mi mój Tż oj jak się łamał w sklepie z kaską w sumie to na spontana kupiliśmy, byliśmy akurat w media markt i skorzystałam z okazji :P

teraz sam przyznaje, że bardzo dobre urządzonko i kasa na pewno nie jest wyrzucona w błoto
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 19:06   #10
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: mikser czy blender

Ja mam jakis taki tani blender, taki głównie dlatego ze posiadam tez mikser z masą różnych nakładek i blender głownie stoi w szafce. Chociaż koktajle owocowe, czy surówki to można robić nim świetne, no i duży plus, mozna go zabrac ze sobą na kazdy wyjazd bo jest dosyć poręczny.
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 19:12   #11
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: mikser czy blender

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ostatnio czaje sie na urzadzenie, ktore za mnie pokroi cebule, zrobi salatke z pomidorow, koktajl z jogurtu i owocow czy w koncu surowke z marchwi i jablek.

W sklepie z agd uswiadomiono mi, ze to czego szukam nazywa sie blender

Przy czym blender, ktory wstepnie wpadl mi w oko wyglada mniej wiecej tak: http://www.euro.com.pl/miksery/phili...ml?from=nokaut
Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
mam identyczny zestaw ja sobie bardzo go chwalę. W sumie szybko sie myje, ponieważ nie ma jakiś zakamarków trudno dostępnych etc.
Już ci piszę co czego mi się to przydaje

siekam cebulę, czosnek, zieleninę nawet wcześniej bym nie pomyślała, że siekanie koperku czy pietruszki jest takie przyjemne (kwestia 3-4 sekund)
dzisiaj robiłam majonez
Zgłasza się kolejna posiadaczka.
Dostałam kiedyś w prezencie.
Wstyd się przyznać, ale wykorzystałam go tylko raz przy koktajlu z truskawek.
Siekaniem cebuli to mnie zaskoczyłyście.
Człowiek sprzęt w domu ma sprawny, a sam sieka i płacze.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 09:52   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: mikser czy blender

Backie w blenderze czlowiek moze przygotowywac cale potrawy np. posiekac wszystkie warzywa na leczo - papryke, cebule, czosnek, cukinie, pomidory czy nawet kielbase. Zaraz zacznie sie sezon na ta potrawe, wiec jak znalazl.

Poza tym mozna posiatkowac kapuste na bigos. W tym watku co Sylwia-Zuza podrzucila widzialam, ze jedna dziewczyna pisze, ze ona mieli mieso w blenderze - myslicie, ze 600 W, do tego wystarczy?

I co z mrozonymi owocami? Im tez 600 W da rade?

I jeszcze wpadlo mi w oczy, ze jedna dziewczyna pisze, ze daje do koktajli listki miety - wiecie, gdzie je mozna kupic?

Ptysza- nie przejmuj sie, braun i philips to marki, ktore ida w leb leb na rynku oferujac podobne rzeczy, podobnej jakosci i w podobnej cenie. Ja akurat jestem z tych co bardzo czytaja loga, ale normalnie sie az tak na to nie zwraca uwagi, wiec Twoja pomylka mnie nie zaskakuje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 17:58   #13
Ann_ka
Raczkowanie
 
Avatar Ann_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 171
Dot.: mikser czy blender

Popieram przedmówczynie . Urządzenie przydatne przy siekaniu cebuli i innych warzyw (ja najbardziej lubię go używać do... placków ziemniaczanych. Jak sobie pomyślę ile czasu zajmowało kiedyś tarcie ziemniaków to mnie aż radość ogarnia, że teraz to tylko chwilka- obrać i pokroić ziemniaki na mniejsze kawałki ). Oprócz tego koktajle, siekanie mięsa lub orzechów (wyglądają jak zmielone ), ubijanie białek, z mieszaniem ciasta już trochę gorzej, bo najczęściej jest za gęste. Ogólnie polecam, bo zajmuje mało miejsca i jest o wiele tańsze od robotów z ogromną ilością przystawek. Sama mam Brauna 6550 .
Ann_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 19:39   #14
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: mikser czy blender

I jeszcze wpadlo mi w oczy, ze jedna dziewczyna pisze, ze daje do koktajli listki miety - wiecie, gdzie je mozna kupic?


Poszukaj ziół w doniczkach, w każdym większym markecie, lub na rynku, ja tak kupuję miętę, meliskę itp
A z tą cebulą i siekaniem warzyw to też mnie zaskoczylyscie
Mam coś takiego:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=93964
Tzn braunik 600 wat, korzystałam na razie z koncowki do miksowania na papke,
ubijania smietany (szybko), no i tego malego z ostrzem do siekania ziół, mielenia orzechów, czosnku (paluszki już nie śmierdzą), wychodzi piękny, gładki vinegrette!
Muszę popróbować siekanie warzywka, to leczo to niezły pomysł
Ogólnie bardzo polecam, porządnie wykonane i jak dla mnie bardzo przydatne
A, jeszcze z tymi watami, to te 600 to chyba minimum, ja i tak używam w zasadzie tylko turbo, to akurat moc jest ważna
Pozdrawiam!
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 22:12   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: mikser czy blender

widzialam juz miete w donniczce w sklepie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 17:04   #16
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: mikser czy blender

a ja podbijam wątek i mam jedno pytanie: czym czyścić, myć mikser z klielichem, jest z plastiku i robię zazwyczaj w nim koktajle owocowe ale cząsem krem z brokułów i myję wodą i płynem ale ten zapach....jest jakiś sposób? jakaś cytryna? babcine sposoby? żeby jakoś ładnie pachniał....
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 15:26   #17
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: mikser czy blender

za bardzo nie rozumiem czym Ci tak nie ładnie pachnie? może po prostu niedokładnie myjesz i zostają jakieś resztki i je czuć? Ja myje normalnie płynem pod bieżącą wodą i nie zauważyłam żeby pachniał czymkolwiek :/
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 19:58   #18
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: mikser czy blender

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
za bardzo nie rozumiem czym Ci tak nie ładnie pachnie? może po prostu niedokładnie myjesz i zostają jakieś resztki i je czuć? Ja myje normalnie płynem pod bieżącą wodą i nie zauważyłam żeby pachniał czymkolwiek :/
jakoś tak "jedzeniowo" mi daje, myję go zawsze szybko po użyciu, ale co chyba zrobię to rozkręce go i wyszyczę dokładnie bo myślę że pod ostrzem jakies resztki są... a może to i też że często go używam, nie jest to jakiś drogi model i ma już ponad rok???
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 19:52   #19
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: mikser czy blender

odkopuję wątek jak myślicie dziewczyny blender da radę zmielić ugotowaną soję/soczewicę/groch na gładką masę? zastanawiam się nad kupnem urządzenie, które temu podoła. macie jakieś doświadczenia?
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 22:06   #20
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: mikser czy blender

Poradzi sobie z soja.

Ja w koncu kupilam boscha turbo power i to znacznie pozniej niz planowalam i moge po kilku miesiacach uzywania cos napisac.

Salatki pomidorowe lepiej jednak pokroic recznie, ale cebulke i warzywa na leczo kroi blender na najmniejszej mocy/obrotach. Pomidory zmiksowane smialo konkuruja z przecierem pomidorowym. Koktajle i drinki to bajka. W sensie ciezko o lepszy sprzet do tego.

Wybralam model z przystawka do kostek lodow, ale tu zawod. Strasznie ciezko skruszyc lod. I jak glosno

Nalesniki itp blender przygotuje bezproblemowo. Ale juz tarte jablka nie sa soczyste tylko takie suche. Podobnie marchewka.

Takze ma wady i zalety ale ogolnie nie zaluje zakupow. Aha placki ziemniaczane w nim robie. ;D

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2009-10-25 o 22:08
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 15:06   #21
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: mikser czy blender

dziewczyny stoje przed wyborem bo planuje kupic mikser lub blender, chciałabym bledner, ale czy on poradzi sobie z ciastami ? Do czego słuszy ta trzepaczka w brownie http://www.skapiec.pl/site/cat/352/comp/112771 ?
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 18:43   #22
Quarrelsome_Girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 24
Dot.: mikser czy blender

Mam blender tylko, że firmy Philips, ale posiadam też również mikser. Dziewczyny ja myślę, że to jest tak: jeśli chcecie coś na szubko zrobić to wiadomo, że lepszy będzie blender jak i również na jakiś wypad na wakacje. Ale jeśli chodzi o mikser jest bardziej przydatny do robienia dużych ciast jak i również soków.
A ta trzepaczka służy np. do ubijania bitej śmietany ( nawet w innym naczyniu czy pojemniku)
Quarrelsome_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 18:08   #23
MariolaWW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: mikser czy blender

Moim zdaniem warto trochę zaoszczędzić i kupić jedno urządzenie wielofunkcyjne, zamiast wielu mniejszych. Ja mam Speedcooka i jestem zachwycona - mogę w nim zrobić wszystko
MariolaWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 15:49   #24
kaczuszkka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: mikser czy blender

Ja mam mikser ręczny podobny do tego http://www.conrad.pl/Mikser-r%C4%99c...887309_0601172 i świetnie się sprawdza przy przyrządzaniu ciast, mas... Ale nie wiem czy nie zakupię blendra żeby robić na szybko koktajle
kaczuszkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 16:18   #25
aklala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: mikser czy blender

Blender jest przydatny jeżeli często na szybko chcesz stworzyć coś pysznego np. ze świeżych owocow
aklala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 13:04   #26
Saaarah
Raczkowanie
 
Avatar Saaarah
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 69
Dot.: mikser czy blender

Ja używam w domu blendera z Zelmera jeśli chce zrobić jakiś sok. Lecz używając blender zawsze wszystko jest mega gęste.
Saaarah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-09 14:04:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.