Udało się! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-23, 09:31   #1
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7

Udało się!


2 miesiące temu nie pomyślałabym nawet o tym, że moja skora może być tak gładka jak jest teraz >
Pozbyłam się wszystkich grudek, zaskórniki sie zminiejszają, a buzialek odzyskuje zdrowy kolorek, poniewaz przebarwienia sie poddają .
Nie miałam tego dużo. Jeden policzek miał problem, ale leczyłam całą buziulkę, żeby miec pewność, że nie będzie problemu z innymi partiami twarzy.
Codziennie wieczorem smarowałam twarz differinem. Nie używałam nic antybakteryjnego i antytrądzikowego. Zwykły żel do mycia twarzy. Na dzień krem ziajka z filtrem ( ale tylko gdy miałam wychodzić ) inaczej nawilżający nivea baby .
Makijaż zmywałam mleczkiem. Ostatnio skusiałam się też na ogórkowy tonik bez alkoholu.
Od jakiegoś czasu acne-derm smaruję na nochalek w celu pozbycia sie zaskórników w stopniu całkowitym.
Aplikuję go sobie baardzo żadko i tylko wtedy kiedy nie wychodzę, bo nie wolno sie wystawiac na słoneczko po specyfikach których używam.
Musze powiedzieć, że w ogóle zrezygnowałam z opalania w te wakacje, ale było warto.
Ne mogę wyjść z podziwu, że tak szybko poszło ...
Differinu będę używac jeszcze przez jakiś czas zapobiegawczo...
Miała rację ta dziewczyna, która powiedziała, że po pogorszeniu zawsze jest poprawa. U mnie się sprawdziło >
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 09:44   #2
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Udało się!

a anie mowilam wszedzie trzeba miec wytrwalosc i cierpliwosc a na efekty trzeba czaekac w kadej dziedzinie zycia gratulacje
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:08   #3
greenmagda
Raczkowanie
 
Avatar greenmagda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 217
Dot.: Udało się!

Cytat:
Napisane przez Belladonna7
2 miesiące temu nie pomyślałabym nawet o tym, że moja skora może być tak gładka jak jest teraz >
Pozbyłam się wszystkich grudek, zaskórniki sie zminiejszają, a buzialek odzyskuje zdrowy kolorek, poniewaz przebarwienia sie poddają .
Nie miałam tego dużo. Jeden policzek miał problem, ale leczyłam całą buziulkę, żeby miec pewność, że nie będzie problemu z innymi partiami twarzy.
Codziennie wieczorem smarowałam twarz differinem. Nie używałam nic antybakteryjnego i antytrądzikowego. Zwykły żel do mycia twarzy. Na dzień krem ziajka z filtrem ( ale tylko gdy miałam wychodzić ) inaczej nawilżający nivea baby .
Makijaż zmywałam mleczkiem. Ostatnio skusiałam się też na ogórkowy tonik bez alkoholu.
Od jakiegoś czasu acne-derm smaruję na nochalek w celu pozbycia sie zaskórników w stopniu całkowitym.
Aplikuję go sobie baardzo żadko i tylko wtedy kiedy nie wychodzę, bo nie wolno sie wystawiac na słoneczko po specyfikach których używam.
Musze powiedzieć, że w ogóle zrezygnowałam z opalania w te wakacje, ale było warto.
Ne mogę wyjść z podziwu, że tak szybko poszło ...
Differinu będę używac jeszcze przez jakiś czas zapobiegawczo...
Miała rację ta dziewczyna, która powiedziała, że po pogorszeniu zawsze jest poprawa. U mnie się sprawdziło >
moje gratulacje
wiesz, że moja "kuracja" jest bardzo podobna do Twojej, differin wieczorem, na dzien jakis lekki krem nawilzajacy, albo skinoren (ma ten sam kwas co acne derm), nie używałam żadnych mazideł antytrądzikowych czy antybakteryjnych. do mycia buzi tylko delikatne żele, np z AA.
i teraz jest już całkiem dobrze na tej mojej buzi
czoło jest całkowicie gładkie, tylko z policzkami mam jeszcze czasem małe problemy, ale wierze że to minie
a mój problem trądzikowo-grudkowy był całkiem spory

(po differinie tez mialam wysyp, ale potem było juz tylko lepiej
greenmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:14   #4
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Udało się!

hmmm... a co to jest ten differin?? jeśli moge spytać
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:18   #5
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Udało się!

Dziewczyny a co uzywacie na pozbycie sie przebarwien po trądziku? Ja uzywam masci benzacne i jakieś wypryski wyskakują mi już w bardzo małym stopniu ale mam duzy problem z przebarwieniami , ktore powstaly od wiciskania i kiedy jeszcze nic nieużywałam.Co polecacie?
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:43   #6
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: Udało się!

Belladonna7 moje gratulacje. na twoim przykładzie widać, że często wystarczy chęć, systematyczność i kilka dobrych kosmetyków/leków aby mieć piękną, promienną buźkę i potrzebny był jeszcze rozsądek oczywiście (jak przy wszystkim co dotyczy buzi). jeszcze raz gratuluje
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:44   #7
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Udało się!

differin to antybiotyk mozna tak ujac na skore... mazidlo na recepte od dermatolgoa w aptece do kupna jednak nie dla wszystkich sie nadaje ale to mysle rola prob i bledow... jesli chodzi o przebarwienia polecam skinoren terapie nim... dobrze sobie z znimi radzi plus krem z litrem ... efekt skinorenu tak jak differinu trzeba czekacale dobry efekt wiem bo keidys mialam tez z tym problem
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 11:24   #8
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Udało się!

dzięki Ray!
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:31   #9
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Udało się!

Belladona gratulacje! a co do blizenek to podpisuję się pod Ray i odólnie (dodam od siebie) retinoidy czy to tretinoina- retin a , atrederm,włąsnie differin, izotrex (isotretinoina), tazaroten-zorac, retinaldehydy- diroseal, diacneal, oneświetnie radzą sobie z blizenkami. oczywiście zabiegi złuszczania np mikrodermabrazja, czy to peelingi np azjatycki. niedawno przeglądałam swoja apteczkę i znalazłąm oproocz maści na blizny (contratubex- odpowiednik polski cepan) maść no-scar. ale contatubex , cepan są na przerostowe blizny, raczej nie na potrądzikowe , ale powiem Wam że miałąm od pryszczyka też blizenkę i nie ma teraz po niej zadnego widuno ale to ze mi to pomogło nie znaczy ze dla wszystkich bedzie idealne niestety. ale podsumowując na blizny potrądzikowe to właśnie retinoidy i kwasy poniekąd takze- ich jest dużo na rynku np;hydracid, effalpha, effaclar...z tym ,że naczynka są przeciwskazaniem na kwasy AHA. i jak pisze Ray trzeba się uzbroić w cierpliwość ,a jak to nie da efektów to zawsze czekaja salony piekności i dermatolodzy z zabiegami
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:35   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Udało się!

ah , zapomniaąłm napisać , glyco a mój fawotyttestowane na siostrze
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 12:57   #11
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Udało się!

a mi kwasy zbytnio nie pomagaja,ehhh....Od jesini ejdnak biore sie za zorac, albo atrederm. Belladono, cieszę się, że wylecyzłas buzke
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 13:26   #12
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Udało się!

in the nie pomagaja odnosnie przebarwienia?? jesli tak to nie weim czy uzywasz krem z wysokim filtrem powinno sie to robic koniecznie...
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 14:31   #13
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Udało się!

Uzywam, używam i to od marca Nie działają na przberwinia i na moje problemy z cerą też raczej nie. Jedyne co, to AD troche pory pozwezał i usunął zaskorniki z nosa, oczywiscie jeszcze ich troche zostało wąłsnei koncze tubkę Effaclaru, daje go an policzki i brodę, nie mam tam porblemów, ale fajnie wygładza i rozjasnia skórę. Na czole chyba mi pogorszył sprawę, wiec odstawiłam.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 15:09   #14
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Udało się!

a może w zbyt małych stezeniach stosowałąś? in the shadows myślę że z ogólno dostępnych specyfików co?no wiesz , to jest zawsze tak ,że komuś to może nie zadzaiąłać
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 15:40   #15
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Wink Dot.: Udało się!

Dzięki dziewczyny . Mam nadzieję, że wasze kuracje też przyniosą szybkie efekty. Wytrwałość, trzymanie łapek z daleka od twarzy, i odpowiednio dobrana kuracja daje świetne efekty.
Teraz muszę tylko pamiętać o tym, że filtry to podstawa, peeling skórze należy sie ustawowo, a łagodne kosmetyki do pielęgnacji mają na skórę korzystniejszy wpływ ...
Oczywiście acne-derm będę stosować profilaktycznie, bo jest świetny jeśli chodzi o wygładzenie buźki zwłaszcza po tak silnym środku jakim jest differin .
Trzymam za was kciuki dziewczyny. Jeśli mi się udało w dwa miechy, to każdemu się uda .
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 18:19   #16
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: Udało się!

ja wam zazdroszcze ale kompletnie sie na tym wszystkich nie znam. probowalam czytac co dziewczyny pisza na biochemii o tych kwasach, ale matko boska tyle tego jest a ja taka ciemnota[] nie umiem sie polapac. kwas mi sie kojarzy z czyms żracym podajecie jakeis nazwy ja nie wiem co to ejst.przepraszam za te bezsensowne moje wywody ale musialam se o tak popisac i sie pożalic ze ja nie mam tak wspanialych efektow a przydaloby sie
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 18:27   #17
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Udało się!

Mysia, tak tego jest duzo, a chodzi Ci o nazwy kwasów, czy o to jakie są rodzaje m, bo nie rozumiem jesli chodzi Ci o nazwy to zależy jaki do czego , bo nieumiejętne dobranie moze zaszkodzic.to o jakie kwasy Ci d\chodzi?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 21:54   #18
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Udało się!

Cytat:
Napisane przez Emilia1
a może w zbyt małych stezeniach stosowałąś? in the shadows myślę że z ogólno dostępnych specyfików co?no wiesz , to jest zawsze tak ,że komuś to może nie zadzaiąłać
To moje poczatki wiec chciałam zahrtowac skorę. Był AD 2 tubki i effaclar. Teraz sie zastanawiam nad zoraciem albo atredermem.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 14:27   #19
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Udało się!

a , no ja tez na jesień albo tretinoinka, lub tazarotenik
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 17:49   #20
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Udało się!

Cytat:
Napisane przez Belladonna7
2 miesiące temu nie pomyślałabym nawet o tym, że moja skora może być tak gładka jak jest teraz >
Pozbyłam się wszystkich grudek, zaskórniki sie zminiejszają, a buzialek odzyskuje zdrowy kolorek, poniewaz przebarwienia sie poddają .
Nie miałam tego dużo. Jeden policzek miał problem, ale leczyłam całą buziulkę, żeby miec pewność, że nie będzie problemu z innymi partiami twarzy.
Codziennie wieczorem smarowałam twarz differinem. Nie używałam nic antybakteryjnego i antytrądzikowego. Zwykły żel do mycia twarzy. Na dzień krem ziajka z filtrem ( ale tylko gdy miałam wychodzić ) inaczej nawilżający nivea baby .
Makijaż zmywałam mleczkiem. Ostatnio skusiałam się też na ogórkowy tonik bez alkoholu.
Od jakiegoś czasu acne-derm smaruję na nochalek w celu pozbycia sie zaskórników w stopniu całkowitym.
Aplikuję go sobie baardzo żadko i tylko wtedy kiedy nie wychodzę, bo nie wolno sie wystawiac na słoneczko po specyfikach których używam.
Musze powiedzieć, że w ogóle zrezygnowałam z opalania w te wakacje, ale było warto.
Ne mogę wyjść z podziwu, że tak szybko poszło ...
Differinu będę używac jeszcze przez jakiś czas zapobiegawczo...
Miała rację ta dziewczyna, która powiedziała, że po pogorszeniu zawsze jest poprawa. U mnie się sprawdziło >


Gratuluje Rowniez wyleczylam sowja buzke Differinem, praktycznie juz w ogole nie wyskakuja mi wypryski, pozostaly tylko slady
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 18:16   #21
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: Udało się!

Cytat:
Napisane przez Emilia1
Mysia, tak tego jest duzo, a chodzi Ci o nazwy kwasów, czy o to jakie są rodzaje m, bo nie rozumiem jesli chodzi Ci o nazwy to zależy jaki do czego , bo nieumiejętne dobranie moze zaszkodzic.to o jakie kwasy Ci d\chodzi?
Kochana Emilio, w sumie chodzi mi ogolnie o wszysktko, bo ja naprawde kompletnie sie na tym nie znam. Chcialam kiedys zaczac z kwasami ale no wlasnie, skoro moga zaszkodzic a ja sie na tym nie znam a jak to wszystko czytam to czarna magia. A mam naprawde sie z czego leczyc. mam przebarwienia nie wiem od kiedy bo nie pamietam kiedy mi sie ukazaly na nodze-dokladnie na lydce-podczas opalania staja sie czerwone, a tak normalnie to sa brazowe widoczne bardziej opalone od reszty. takie plamki mam tez na tyłku-to moja najwieksza zmora wbrew pozorom:P bo chcialabym miec tyłek bez jakichkolwiek plam no to tak dotyczace ciala. a co do buzi do mam sucha skore, piegi wystepuja nawet dosc, w lato jest ich wiecej, ale nie przeszkadzaja mi. mam troszke zaskornikow a pryszczy malo ale jak sie pojawia to dluuuuugo nie chca schodzic, tzn nawet jak juz zejda to potem mam takie jakby plamki i ktos moze pomyslec ze dalej je mam a ich w ogole nie czuc nie wiem czy odpowiednio to opisalam:P no i chcialaym na buzi wyrownac koloryt bo ta buzka taka jakas dziwna, oplamiona oj ale popisalam, watpie ze cos z tego sie zrozumie:P
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 19:59   #22
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Udało się!

Ray mam do ciebie jedno pytanie bo ty pisalaś że uzywałaś skinorenu i on jest dobry na przebarwienia po trądziku.Jak działa? Czy poprostu one znikają czy ten preparat je wybiela? Jeśli wybiela to zostają białe plamy? ja mam śniadą karnacje i mogłoby to bardzo widać.A może takie preparaty wogole nie wybielaja...hm..nieznam sie na tym, więc prosze o pomoc!
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 08:52   #23
ania996
Raczkowanie
 
Avatar ania996
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
GG do ania996
Dot.: Udało się!

Mam pytanko: co to jest ten differin?
ania996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 09:01   #24
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Udało się!

anioa 996 differin należy do retinoidów, jest to dokładniej adapalen, retinoidy mają szerokie spektrum działania, począwszy od działania przeciwtradzikowego, zaskórnikowego, po rozjaśniającego i zmniejszajacego blizny, az po działanie przeciw zmarszczkowe.oczywiscie nie wymieniłam wszystkiego na co one działają generanie differin jest preparatem na trądzik, ale to co piszą na etykietach jest tylko takim chwytem, samam widzisz ze differin może być w wielu przypadkach stosowany jesli chodzi o różne defekty skórne.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 09:16   #25
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Udało się!

Cytat:
ochana Emilio, w sumie chodzi mi ogolnie o wszysktko, bo ja naprawde kompletnie sie na tym nie znam. Chcialam kiedys zaczac z kwasami ale no wlasnie, skoro moga zaszkodzic a ja sie na tym nie znam a jak to wszystko czytam to czarna magia. A mam naprawde sie z czego leczyc. mam przebarwienia nie wiem od kiedy bo nie pamietam kiedy mi sie ukazaly na nodze-dokladnie na lydce-podczas opalania staja sie czerwone, a tak normalnie to sa brazowe widoczne bardziej opalone od reszty. takie plamki mam tez na tyłku-to moja najwieksza zmora wbrew pozorom:P bo chcialabym miec tyłek bez jakichkolwiek plam no to tak dotyczace ciala. a co do buzi do mam sucha skore, piegi wystepuja nawet dosc, w lato jest ich wiecej, ale nie przeszkadzaja mi. mam troszke zaskornikow a pryszczy malo ale jak sie pojawia to dluuuuugo nie chca schodzic, tzn nawet jak juz zejda to potem mam takie jakby plamki i ktos moze pomyslec ze dalej je mam a ich w ogole nie czuc nie wiem czy odpowiednio to opisalam:P no i chcialaym na buzi wyrownac koloryt bo ta buzka taka jakas dziwna, oplamiona oj ale popisalam, watpie ze cos z tego sie zrozumie:P
wiec opowiem Ci to w wieeelkim skroocie. generalnie kwasy Aha są stosowane przy cerach suchych , z objawami fotostarzenia , żeby je pojędrnić , nawilżyć, rozjaśnić , pobudzić do "nowego życia". jednak np firma ziaja w wersji profesjonalnej kwasy aha zarezerwowała dla cer tłustych. nie można ich używać przy problemach z naczynkami bo AHA je jeszcze bardziej podrażaniają .żeby one działały muszą być w odpowienim stężeniu ,co najmniej 5 %, chodzi mi o działanie ukierunkowane na głębsze warstwy, bo mniejsze stężenia działają na zew warstwy i nawilżają je. oczywiście ph jest również bardzo ważne 3- 4,5 ph.kwasy BHA zaś są do cer tłustych , kwas salicylowy jest , to cer do zanieczyszczonych, też rozjaśniają, po pewnym czasie dziaałają , trzeba poczekać , gdyż jak już wspomniałąm działają wolniej o wiele niż kwasy AHA. jednak zauważa się też u niektórych korzystny wpływ BHA na cerę sucha.oczywiscie też ph -3-4 ph i sa efektywne przy 1 %. kwasy TCA to juz inny typ kwasów - trójchloroctowy i jest wykorzystywany do zabiegow w salonach i gabinetach dermatologicznych. polega to na kontrolowanym oparzeniu skóry.kwasy PHA posiadają działanie kwasów AHA ale są łagodniejsze z tąd można ich uzywać nawet przy cerach wrażliwych, suchych, ale i tłustych. też pojędrniaja, nawilzaja, odkrywają nmowa skórę.LHA to pochodna kwasu BHA. jeszcze chciałabym nadmienić o acetyloglukozanimie, która jednak nie jest kwasem , ale również posiada właściwosci złuszczające i działa łagodnie.

mam nadzieje że chociaż trochę Ci to wytłumaczyłam

preparaty z kwasami

diacneal AHA
effalpha AHA
hydracid alfa plus(dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym)
hydracid
cleanance k AHA BHA
lysanel active
effaclar LHA- pochodna BHA
exuviance PHA

wyszedł nowy produkt chanel blemish control purette ideale, ale niestety nie wiem ile ma stężenia salicylowego - BHA i AHA i jakie jest ph
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 11:52   #26
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: Udało się!

Cytat:
Napisane przez Emilia1
wiec opowiem Ci to w wieeelkim skroocie. generalnie kwasy Aha są stosowane przy cerach suchych , z objawami fotostarzenia , żeby je pojędrnić , nawilżyć, rozjaśnić , pobudzić do "nowego życia". jednak np firma ziaja w wersji profesjonalnej kwasy aha zarezerwowała dla cer tłustych. nie można ich używać przy problemach z naczynkami bo AHA je jeszcze bardziej podrażaniają .żeby one działały muszą być w odpowienim stężeniu ,co najmniej 5 %, chodzi mi o działanie ukierunkowane na głębsze warstwy, bo mniejsze stężenia działają na zew warstwy i nawilżają je. oczywiście ph jest również bardzo ważne 3- 4,5 ph.kwasy BHA zaś są do cer tłustych , kwas salicylowy jest , to cer do zanieczyszczonych, też rozjaśniają, po pewnym czasie dziaałają , trzeba poczekać , gdyż jak już wspomniałąm działają wolniej o wiele niż kwasy AHA. jednak zauważa się też u niektórych korzystny wpływ BHA na cerę sucha.oczywiscie też ph -3-4 ph i sa efektywne przy 1 %. kwasy TCA to juz inny typ kwasów - trójchloroctowy i jest wykorzystywany do zabiegow w salonach i gabinetach dermatologicznych. polega to na kontrolowanym oparzeniu skóry.kwasy PHA posiadają działanie kwasów AHA ale są łagodniejsze z tąd można ich uzywać nawet przy cerach wrażliwych, suchych, ale i tłustych. też pojędrniaja, nawilzaja, odkrywają nmowa skórę.LHA to pochodna kwasu BHA. jeszcze chciałabym nadmienić o acetyloglukozanimie, która jednak nie jest kwasem , ale również posiada właściwosci złuszczające i działa łagodnie.

mam nadzieje że chociaż trochę Ci to wytłumaczyłam

preparaty z kwasami

diacneal AHA
effalpha AHA
hydracid alfa plus(dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym)
hydracid
cleanance k AHA BHA
lysanel active
effaclar LHA- pochodna BHA
exuviance PHA

wyszedł nowy produkt chanel blemish control purette ideale, ale niestety nie wiem ile ma stężenia salicylowego - BHA i AHA i jakie jest ph
łaaaał! dzięki. A ile kosztują te kwasy i czy można je kupowac normalnie w aptece?Hm i jak sie je stosuje, np. ten Aha, np z Ziaji?
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 12:11   #27
Imola
Raczkowanie
 
Avatar Imola
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Siewierz
Wiadomości: 87
Dot.: Udało się!

A czy differin można aplikować na cerę naczynkową?? I jeszcze ile to cudo kosztuje??

Edytowane przez Imola
Czas edycji: 2006-08-25 o 12:38
Imola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 14:36   #28
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Wink Dot.: Udało się!

Differin kosztuje około 43zł, a jeśli chodzi o cerę naczunkową to ja bym uważała... Lepiej zasięgnąc opinii lekarza, żeby nie było później łez ...
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 16:12   #29
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Udało się!

Dziewczyny mam do was ogromną prośbę czy któraś z was mogłaby zrobi fotke Acne Dermu i ja wkleic, bo ja sie juz tyle o tym naczytałam i w dalszym ciagu nie wiem jak to wygląda. Chcialabym zastosowac to na nosek na zaskórniki
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 08:34   #30
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Udało się!

no ja tez usiluje wyleczyc buzke... jestem dobrej mysli gratuluje w kazdym razie i hyle czola :P
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.