Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-09, 19:38   #2191
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

czy do toniku migdałowego mogę dodać konserwant, który mam z BU? Ile kropel?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 19:45   #2192
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
kupowałaś na eybayu czy w jakimś sklepie internetowym? Na ebayu odstraszają mnie koszty wysyłki (ponad 10$, a nawet i znacznie wiecej ) a nie znalazłam go w żadnym sklepie, który wysyła do Polski.. Szukam go od kilku miesięcy i coraz bardziej skłaniam się ku temu, by jednak zaryzykować i ponieść te szalone koszty i w końcu go wypróbować, bo tyle się o nim naczytałam i naoglądałam, ze mam coraz mniej sił się opierać To już niemalże klasyka wśród baz pod podkład na YT

hihi, mogę Ci podesłać próbeczkę? chętna?

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
czy do toniku migdałowego mogę dodać konserwant, który mam z BU? Ile kropel?
zależy który. na mazidłach jest podane dozowanie - i w gramach i w mililitrach i w %.
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 21:05   #2193
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

nie wiem gdzie wkleić to info, czy tutaj czy na Lure Beauty, bo rzecz dotyczy kosmetyków Raya, na stronie rayaspa.com są opisy wszystkich ich cudów pielęgnacyjnych, razem z cenami (nota bene takie same jak na lure beauty, ale wybór większy) i dostałam od nich info, że można zamawiać telefonicznie do Polski
"
Dear Agnieszka,

Please call 1-800-257-7292 or 818-760-6655 and ask for international mail order shipping.
We accept all major credit cards.
Best Regards and Happy Holidays,
Raya Spa"


AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 21:28   #2194
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Jeny, maila nie maja? Az dzwonic trzeba?

Pochwale sie ze juz sie pozbylam kaszki na czole dzieki chyba Zelowi z Lure Beauty i temu kremowi multi-fruit
Jestem zadowolona, cera tez gladsza. No ale u mnie to wyczuwalnie bo mam brzydka cere. Wiec dla tych produktow.

A.. puder jedwabny mnie nie powala, po paru godzinach sie swiece jednak. Pamietam ze Hauszka trzymała mnie w ryzach.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 08:07   #2195
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
kupowałaś na eybayu czy w jakimś sklepie internetowym? Na ebayu odstraszają mnie koszty wysyłki (ponad 10$, a nawet i znacznie wiecej ) a nie znalazłam go w żadnym sklepie, który wysyła do Polski.. Szukam go od kilku miesięcy i coraz bardziej skłaniam się ku temu, by jednak zaryzykować i ponieść te szalone koszty i w końcu go wypróbować, bo tyle się o nim naczytałam i naoglądałam, ze mam coraz mniej sił się opierać To już niemalże klasyka wśród baz pod podkład na YT
Ja placilam za przesylke ok £2- z tym, ze wysylana do Anglii. Ale to chyba nie ma znaczenia- international shipping to international shipping- wiec chyba wszezie zagranice koszta sa takie same
W 'watku bazowym' podalam juz linka do 'mojego' sprzedawcy- podaje jeszcze raz :
http://cgi.ebay.co.uk/MONISTAT-Sooth...item563611ce68

edit:

kliknelam na zmiane ebayowego adresu na polski i koszta przesylki wyszly takie same, czyli £2 (jakies $3)- wiec nie jest zle- sam Monistat to £5.74
__________________
28/02/2015
Ola

Edytowane przez anyolek
Czas edycji: 2009-12-12 o 08:11 Powód: dopisek
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 10:20   #2196
agool
Rozeznanie
 
Avatar agool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 694
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
kupowałaś na eybayu czy w jakimś sklepie internetowym? Na ebayu odstraszają mnie koszty wysyłki (ponad 10$, a nawet i znacznie wiecej ) a nie znalazłam go w żadnym sklepie, który wysyła do Polski.. Szukam go od kilku miesięcy i coraz bardziej skłaniam się ku temu, by jednak zaryzykować i ponieść te szalone koszty i w końcu go wypróbować, bo tyle się o nim naczytałam i naoglądałam, ze mam coraz mniej sił się opierać To już niemalże klasyka wśród baz pod podkład na YT

Ja obecnie mlekowym się zaczęłam katować, ale nie wiem, jak długo dam radę, bo mam tak wrażliwą po nim skórę, że przetarcie skóry wacikiem z hydrolatem albo wklepanie kremu to męczarnia.. I to przy toniku 8%... A namordowałam się przy nim, bo musiałam zastosowań inny hydrolat niż różany i wyregulować pH. Hydrolat różany to jedyny, który robi mojej skórze taką krzywdę - wypala żywym ogniem dosłownie. Twarz po nim wygląda jak poparzona i przez kilka długich godzin jest ogromnie wrażliwa.

Chyba wrócę do migdała i koniec z eksperymentami, bo moja cera zamiast wyglądać lepiej, to coraz gorzej znosi to wszystko..

EDIT- to chyba na wątek o naturalnej pielęgnacji...
Cathy ja mam ten Monistat i mnie nie powalił na kolana. Jak chcesz to mogę Ci podesłać próbkę tego "cuda".
__________________
"Najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru jest poprawienie humoru komuś innemu"
Mark Twain
agool jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 10:28   #2197
kamilawu
Zakorzenienie
 
Avatar kamilawu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 5 755
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez agool Pokaż wiadomość
Cathy ja mam ten Monistat i mnie nie powalił na kolana. Jak chcesz to mogę Ci podesłać próbkę tego "cuda".
Agool, czy byłoby to szczytem bezczelności z mojej strony, gdybym też poprosiła cię o próbkę? Jeśli masz ochotę na wymiankę, napisz, proszę, co z minerałów cię interesuje, może się dogadamy
kamilawu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-12, 10:33   #2198
agool
Rozeznanie
 
Avatar agool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 694
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez kamilawu Pokaż wiadomość
Agool, czy byłoby to szczytem bezczelności z mojej strony, gdybym też poprosiła cię o próbkę? Jeśli masz ochotę na wymiankę, napisz, proszę, co z minerałów cię interesuje, może się dogadamy
Nie ma problemu Wyślij mi adres na PW i w poniedziałek wyślę Ci próbkę i na prawdę nic za to nie chcę (sama mam mały magazyn na zbyciu )
__________________
"Najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru jest poprawienie humoru komuś innemu"
Mark Twain
agool jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 10:47   #2199
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

AnkaFranka, Agool - już nasmarowałam PW
Anecka - potwierdzam - krem multi fruit z Lure to jakiś cudotwórca
Anyolek - dzięki za informację

A ja póki co będę piać pieśni pochwalne na temat primera KKZJ - wczoraj nie mogłam się powstrzymać, żeby co chwilę nie dotykać łapami twarzy - tak gładziutka, że az nie do uwierzenia. Podkład się świetnie trzymał i wyglądał, nie świeciłam sie nic a nic...
Nie wiem nawet, czy Monistat mi potrzebny

Teraz jeszcze tylko muszę zrobić porządek z miejscowym łuszczeniem się po kwasie mlekowym (pojawiło się kilka dni po odstawieniu go ) i właściwie nie będę narzekać na swoją skórę już Przynajmniej nie tak bardzo

I "podróbka" serum Lemon (KKZJ - jeszcze raz ) też jest bardzo fajna
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 11:06   #2200
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
A ja póki co będę piać pieśni pochwalne na temat primera KKZJ - wczoraj nie mogłam się powstrzymać, żeby co chwilę nie dotykać łapami twarzy - tak gładziutka, że az nie do uwierzenia. Podkład się świetnie trzymał i wyglądał, nie świeciłam sie nic a nic...
Nie wiem nawet, czy Monistat mi potrzebny

I "podróbka" serum Lemon (KKZJ - jeszcze raz ) też jest bardzo fajna
Co to za primer i serum, bo w tym wątku chyba nic o tym nie było, albo ja ślepa
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 13:08   #2201
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Co to za primer i serum, bo w tym wątku chyba nic o tym nie było, albo ja ślepa
primer silikonowy = żel silikonowy + krzemionka + odrobina oleju
nieco zmodyfikowany ten przepis

serum - serum lemon dostosowane do własnych potrzeb:
olej z róży, olej tamanu, kwas alfaliponowy 5%, BHA 2%, olejowy ekstrakt z rozmarynu 0.5%, olejek eteryczny z cytrynowego drzewa herbacianego 1%

Cathy cieszę się bardzo, że się podoba a na pozostałości pokwasowe japoński peeling Ilonkowy polecam..

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-12-12 o 13:13
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-12, 14:16   #2202
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny, czy wiecie, gdzie oprócz mazideł można dostać olej z orzecha włoskiego? Bo albo ja jestem ślepa albo nie umiem szukać...
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 14:26   #2203
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wiecie, gdzie oprócz mazideł można dostać olej z orzecha włoskiego? Bo albo ja jestem ślepa albo nie umiem szukać...
ZSK
z tym, że tylko rafinowany tam jest ...

Coldold - KKZJ już odpowiedziała za mnie

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
primer silikonowy = żel silikonowy + krzemionka + odrobina oleju
nieco zmodyfikowany ten przepis

serum - serum lemon dostosowane do własnych potrzeb:
olej z róży, olej tamanu, kwas alfaliponowy 5%, BHA 2%, olejowy ekstrakt z rozmarynu 0.5%, olejek eteryczny z cytrynowego drzewa herbacianego 1%

Cathy cieszę się bardzo, że się podoba a na pozostałości pokwasowe japoński peeling Ilonkowy polecam..
ano podoba się i to bardzo bardzo
a peeling japoński owszem, zakupię, jak wygram jakieś większe pieniądze w totka
Serum - nic a nic nie szczypało, więc chyba możemy zwiększyć stężenie liponowe
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 14:30   #2204
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
a peeling japoński owszem, zakupię, jak wygram jakieś większe pieniądze w totka
Serum - nic a nic nie szczypało, więc chyba możemy zwiększyć stężenie liponowe
taa, tanie to to nie jest ale warto..

zatem 7% trzeba dać
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 14:50   #2205
unhumblee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 273
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

KKZJ, a czy poza Conservatorie kupię gdzieś żel silikonowy nadajacy się do "Twojego primera"?
unhumblee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 14:51   #2206
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Co sądzicie na temat NMF z mazideł?
Niedługo będę robić zamówienie i mam zagwozdkę. Chodzi o to, że używam na noc HA zmieszanego z olejem tamanu. Ale ta mieszanka daje trochę za słabe nawilżenie (HA z olejem jojoba był ok, ale ten olej lekko mnie zapychał), dlatego dodawaję mocznika. Niestety znaczącego zwiększenia efektu nawilżającego nie zauważyłam. Czy zatem dobrym pomysłem będzie zastapienie mocznika NMF i dodawanie go do HA+olej tamanu?
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2009-12-12 o 14:53
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 15:54   #2207
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez unhumblee Pokaż wiadomość
KKZJ, a czy poza Conservatorie kupię gdzieś żel silikonowy nadajacy się do "Twojego primera"?

jaki tam on mój, pomysł z receptaurisza Cons. zerżnęłam
no ni ma w innych miejscach niestety; mam zamiar Kolorówkę w tej kwestii zacząć napastować

aa sorki, EGM zdaje się ma w ofercie zbliżony primer; można podrasować na swój sposób

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Co sądzicie na temat NMF z mazideł?
Niedługo będę robić zamówienie i mam zagwozdkę. Chodzi o to, że używam na noc HA zmieszanego z olejem tamanu. Ale ta mieszanka daje trochę za słabe nawilżenie (HA z olejem jojoba był ok, ale ten olej lekko mnie zapychał), dlatego dodawaję mocznika. Niestety znaczącego zwiększenia efektu nawilżającego nie zauważyłam. Czy zatem dobrym pomysłem będzie zastapienie mocznika NMF i dodawanie go do HA+olej tamanu?
myślę, że jednak mocznik jest lepszym nawilżaczem niż NMF
spróbuj dodać do mieszanki trochę kompleksu silikonowego z Mazideł - leciutka okluzja pomoże utrzymać odpowiedni stopień nawilżenia
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 16:31   #2208
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

KKZJ a kompleks silikonowy z mazideł?
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 16:33   #2209
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
jaki tam on mój, pomysł z receptaurisza Cons. zerżnęłam
no ni ma w innych miejscach niestety; mam zamiar Kolorówkę w tej kwestii zacząć napastować

aa sorki, EGM zdaje się ma w ofercie zbliżony primer; można podrasować na swój sposób
primer z EGM to niestety nie to samo - mój już dawno poleciał w inne ręce, bo mi nie odpowiadał. Po kilku użyciach mnie zapchał (nie wspominając o stosunku ceny do wielkości ..)
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-12, 16:39   #2210
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
KKZJ a kompleks silikonowy z mazideł?
ale w sensie składnika primera? jeśli tak, to nie - on płynny jest, tu czegoś o gęstszej konsystencji potrzeba

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
primer z EGM to niestety nie to samo - mój już dawno poleciał w inne ręce, bo mi nie odpowiadał. Po kilku użyciach mnie zapchał (nie wspominając o stosunku ceny do wielkości ..)
Cathy, o tym mówisz? Facial Primer Gel
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 16:41   #2211
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
Cathy, o tym mówisz? Facial Primer Gel

dokładnie to.. Malutka ta buteleczka strasznie, a do tego po 3-4 użyciach musiałam odstawić.
gdzieś chyba o tym pisałam już kiedyś (jakiś czas temu na pewno). Tylko nie pamiętam, czy tu, czy komuś na gg I na pewno robilam jego fotkę...

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-12-12 o 16:43
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 16:45   #2212
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

za dużo dimetikonu w nim (dla cer bardziej suchych mógłby się nadać) ewentualnie wit. E - nie każdy ją dobrze znosi
no i krzemionki w nim nie ma

Ilonka, wysmaruj się tym EGMowym primerem pls i porównaj do silikonowego

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-12-12 o 16:47
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 18:11   #2213
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
primer silikonowy = żel silikonowy + krzemionka + odrobina oleju
nieco zmodyfikowany ten przepis

serum - serum lemon dostosowane do własnych potrzeb:
olej z róży, olej tamanu, kwas alfaliponowy 5%, BHA 2%, olejowy ekstrakt z rozmarynu 0.5%, olejek eteryczny z cytrynowego drzewa herbacianego 1%

Cathy cieszę się bardzo, że się podoba a na pozostałości pokwasowe japoński peeling Ilonkowy polecam..

Bardzo dziękuję za odpowiedź
No to już muszę się zaopatrzyć w kolejne produkty
A skąd dziewczyny bierzecie krzemionkę, tzn. wiem, że dostępna jest w wielu miejscach, ale skąd znacie i polecacie.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 19:01   #2214
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

osobiście nie widzę różnicy między krzemionką z CS, Conservatorie labo Kolorówki
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 08:40   #2215
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Co sądzicie na temat NMF z mazideł?
Niedługo będę robić zamówienie i mam zagwozdkę. Chodzi o to, że używam na noc HA zmieszanego z olejem tamanu. Ale ta mieszanka daje trochę za słabe nawilżenie (HA z olejem jojoba był ok, ale ten olej lekko mnie zapychał), dlatego dodawaję mocznika. Niestety znaczącego zwiększenia efektu nawilżającego nie zauważyłam. Czy zatem dobrym pomysłem będzie zastapienie mocznika NMF i dodawanie go do HA+olej tamanu?
Musisz sama przetestować, ja na zmianę do kremu rano dodaje hialuronu, NMF lub silikonu hydrolizowanego... wszystkie składniki lubię... ale najbardziej Hialuron... zależy od skóry.

No i spróbowałam orzechów do prania - dziękuję Plurabelle za kilka orzechów. Faktycznie pranie czyściutkie i mięciutkie... chyba zakupie sobie po nowym roku te orzechy.

Plurabelle - a gdzie pajączek? - Już się przyzwyczaiłam....
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 08:44   #2216
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
za dużo dimetikonu w nim (dla cer bardziej suchych mógłby się nadać) ewentualnie wit. E - nie każdy ją dobrze znosi
no i krzemionki w nim nie ma

Ilonka, wysmaruj się tym EGMowym primerem pls i porównaj do silikonowego
wysmarowałam się
w sumie to odczucia podobne, EGM zdaje się nieco "chudszy" i rzadszy no i niestety ten zapaszek - krzywdy mi nie zrobił żadnej ale po powiekach boje się nim pojechać
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 08:52   #2217
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
J
Cathy a czemu piszesz na szaro? Przecież to nie OT
bo pisałam tamten tekst na wątku o bazach pod minerały, tylko ktoraś z moderatorek go przeniosła tutaj, tak jak podejrzewałam (dlatego już od razu na szaro zrobiłam ten tekst )

Ilona, mam podobne odczucia do bazy EGM-owej. Taka jakaś skromniejsza niż primer KKZJ mi się wydaje. Swoją drogą, trochę się obawiałam silkonowych historii przy mojej skłonnej do zapychania cerze, ale okazało się, ze po 3 dniach używania nie dzieje się zupełnie nic, co mnie bardzo cieszy.

Chyba odnalazłam w końcu swój stały program pielęgnacyjny. Mydełko Rhassoul do zmywania makijażu (na przemian z mydełkiem z peelingiem, również z EGM), do tego hydrolat oczarowy, krem multi fruit z LureBeauty (ale na noc) i olej emu jako nawilżacz pod minerały (również z LB).
Na razie nie planuję eksperymentować więcej, bo udało mi się doprowadzić cerę do całkiem przyzwoitego stanu i nie chcę tego popsuć.
Jeszcze tylko peeling japoński w przypływie wolnej gotówki i na razie czuję się zaspokojona pielęgnacyjnie
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 09:06   #2218
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

silikonów bałam się jak diabeł święconej wody ale dla mojej cery okazują się wybawieniem
skończyły się suche skórki, wyłażenie zmarszczek przy najmniejszym odwodnieniu skóry...
i minerały leżą świetnie a już miałam sobie dać spokój bo czego nie użyłam natychmiast przesuszało mi cerę, nawet podkłady przeznaczone dla sucharków

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

aha, gdyby któraś chciała primer silikonowy EGM to chętnie oddam - użyty tylko raz
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 12:11   #2219
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
silikonów bałam się jak diabeł święconej wody ale dla mojej cery okazują się wybawieniem
skończyły się suche skórki, wyłażenie zmarszczek przy najmniejszym odwodnieniu skóry...
i minerały leżą świetnie a już miałam sobie dać spokój bo czego nie użyłam natychmiast przesuszało mi cerę, nawet podkłady przeznaczone dla sucharków

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------


aha, gdyby któraś chciała primer silikonowy EGM to chętnie oddam - użyty tylko raz
ja chętnie przygarnę primer bo mój z EDM się skończył

Ostatnio podczas @ miałam znowu wysyp tzn. konkretnie tylko przy żuchwie, okolice ust - no takie bolące... ale już koniec, dzisiaj już lepiej.Fakt, faktem, był mniejszy niż zwykle to pocieszające...

Swoją drogą - odstawiłam na tydzień Tonik z PHA i wracam do niego - co drugi dzień teraz, bo jednak jest dla mnie dobry - nawilża tak ładnie i wygładza

Skończył mi się żel z Iwostinu do mycia, chcę spróbować Hippa albo BD dziecięcego - ale waham się pomiędzy olejakami do mycia z BU poradźcie - mam cerę tłustą , wrażliwą, trądzikową. Bo już kompletnie nie wiem co wybrać

Chwała i oklaski dla żelu HA odżywczego - z olejkami jest moim nr 1 teraz . Zastanawiam się tylko, czy to nie za mało na zimę ... ale mnie większość kremów zapychała :/ a żel, nawilża i nie zapycha.

Chciałam jeszcze zapytać, czy używacie może olejku rycynowego - do rzęs? Bo też nad tym ostatnio myślę, rzęsy mam długie, ale jest ich mało,są cienkie i jasne - olejek podobno wzmacnia i sprawia, że robią się ciemniejsze hmmm

P.S. Mogę komuś zrobić odlewkę żelu HA - bo nie wiem kiedy to zużyję...tego jest dużo, nie ubywa, a mam już miesiąc prawie

Edytowane przez Nika0503
Czas edycji: 2009-12-14 o 12:14
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 12:29   #2220
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Nika0503 Pokaż wiadomość
Ostatnio podczas @ miałam znowu wysyp tzn. konkretnie tylko przy żuchwie, okolice ust - no takie bolące... ale już koniec, dzisiaj już lepiej.Fakt, faktem, był mniejszy niż zwykle to pocieszające...

Skończył mi się żel z Iwostinu do mycia, chcę spróbować Hippa albo BD dziecięcego - ale waham się pomiędzy olejakami do mycia z BU poradźcie - mam cerę tłustą , wrażliwą, trądzikową. Bo już kompletnie nie wiem co wybrać
wiadomo, że to kwestia indywidualna, ale przy problemach skórnych zdecydowanie odradzam olejki myjące z BU. U mnie spowodowały podskórne bolące gule, które długo leczyłam. I dlatego nie polecam ich nikomu (choć moja koleżanka z suchą i całkowicie odporną na zapychanie skórą bardzo sobie je chwali i używa od wielu miesięcy)
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.