Włosy w kolorze ciemnej wiśni - jaki makijaż? Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-14, 09:54   #1
sherryflip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Exclamation

Włosy w kolorze ciemnej wiśni - jaki makijaż? Pomocy!


Witam wszystkie wizażanki

/Przeglądałam forum ale nie udało mi się znależź odpowiedniego tematu, jeśli istnieje proszę o przekierowanie

Otóż mój naturalny kolor włosów to blond, farbowałam chyba na wszystkie odcienie, źle się czuję w blondzie, najbardziej podobają mi się ciemne kolory - jednak nie czarny.
Obecnie zafarbowałam włosy na ciemną wiśnię - w świetle jest to dosyć intensywna czerwień, normalnie - ciemny bordo - zimny odcień.
Moje oczy są małe, jasno zielone, cera raczej blada, nie czerwienię się na policzkach, jak już, to cała twarz Włosy mam do ramion, dość puszyste - normalnie mam kręcone ale suszę na dużej okrągłej szczotce, rzadziej prostuję - nie widzę siebie w lokach, chyba, że takich grubych falach (sama mam sprężynki). Na skórze zdarzają się wypryski - szczególnie teraz gdy mam "te" dni. Usta duże, wyraźne, w dość ciemnym kolorze.

Prosiłabym Was kochane o jakieś rady w doborze makijażu, jakie kolory cieni? Tusz? Podkład?

Co do podkładu obecnie mam Revolon CS, bardzo jasny, bez różowej nuty, brązer na policzki, czarna maskara.

Nie lubię malować ust szminkami, wolę jak są naturalne, nie lubię też ciemnych agresywnych makijaży. Kolor włosów jest na tyle intensywny, że wolałabym na buzi coś stonowanego.

Błagam o pomoc, bo kolor włosów mi się podoba ale nie wiem za bardzo co zrobić z resztą

Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o kolor włosów to jest on taki: http://fryzurki.blox.pl/2011/06/Fryz...leganckim.html jednak delikatnie ciemniejszy, długość praktycznie ta sama, włosy układają mi się podobnie - poza grzywką.

Edytowane przez sherryflip
Czas edycji: 2013-04-14 o 09:57
sherryflip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 14:18   #2
aneta1o1o
Rozeznanie
 
Avatar aneta1o1o
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: lubelskie.
Wiadomości: 508
Dot.: Włosy w kolorze ciemnej wiśni - jaki makijaż? Pomocy!

piękny kolor! <3
może jakiś kontrastujący z tym bordem?
aneta1o1o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 14:51   #3
sherryflip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy w kolorze ciemnej wiśni - jaki makijaż? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez aneta1o1o Pokaż wiadomość
piękny kolor! <3
może jakiś kontrastujący z tym bordem?
Tylko właśnie nie mam pojęcia jaki...

Mam małe oczy więc też za bardzo nie mogę kombinować :P

A młoda jestem więc nie chce się dodatkowo przytłaczać jakimiś ciemnymi,mocnymi barwami
sherryflip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 14:57   #4
aneta1o1o
Rozeznanie
 
Avatar aneta1o1o
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: lubelskie.
Wiadomości: 508
Dot.: Włosy w kolorze ciemnej wiśni - jaki makijaż? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez sherryflip Pokaż wiadomość
Tylko właśnie nie mam pojęcia jaki...

Mam małe oczy więc też za bardzo nie mogę kombinować :P

A młoda jestem więc nie chce się dodatkowo przytłaczać jakimiś ciemnymi,mocnymi barwami
nie bardzo się na tym znam ale z czarną kreseczką trochę wyciągniętą na górnej powiece i podkreśleniu linii wodnej i kącika srebrną bądź białą powinno wyglądać dobrze i klasycznie.

ale skoro tak to proponuję też fiolety na zewnętrzny kącik minimalnie na wewnętrzny biel lub róż a na środek kolor pośredni,
to samo z granatem i brązem które też mogą pasować
np to:
http://purediamond.pl/wp-content/upl...e-Diamond3.jpg
albo to:
http://www.menopauza.pl/content_pict...9a493d8200.jpg
aneta1o1o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 16:11   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Włosy w kolorze ciemnej wiśni - jaki makijaż? Pomocy!

Przydałoby się ustalić typ urody, to by ci pomogło w wyborze kolorów. Makijaż dobiera się przede wszystkim do koloru skóry, potem do oczu, włosy w sumie nie są takie ważne - do nich trzeba dopasować w sumie tylko brwi.

A w sumie jaki masz największy problem? Dobór cieni do powiek?
Bordo już kontrastuje z zielonymi oczyma i jasną cerą, więc chyba dodatkowe kontrasty nie będą już potrzebne, ale jeśli typ urody ci na to pozwala, mogłabyś poeksperymentować z cieniami. Ładnie wyglądałaby też szminka w kolorze włosów, ale jeśli nie lubisz, trudno.

Kolory cieni do powiek - podobny do bordo właśnie (jeśli byłby to zbyt czerwony jak na twój gust, to może coś w rodzaju oberżynowego fioletu, śliwkowego, lub w ogóle fioletu - podkreślają zieleń oczu). Albo właśnie zielony, tylko trzeba starannie dobrać do oczu, żeby nie osłabiał naturalnego koloru.

Naturalne kolory to brązowy albo szary, ew. zgaszony róż - można nimi dyskretnie wymodelować okolice oka (np. powiększyć optycznie), żeby makijaż nie był zbyt mocny ani ciemny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 19:51   #6
sherryflip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy w kolorze ciemnej wiśni - jaki makijaż? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Przydałoby się ustalić typ urody, to by ci pomogło w wyborze kolorów. Makijaż dobiera się przede wszystkim do koloru skóry, potem do oczu, włosy w sumie nie są takie ważne - do nich trzeba dopasować w sumie tylko brwi.

A w sumie jaki masz największy problem? Dobór cieni do powiek?
Bordo już kontrastuje z zielonymi oczyma i jasną cerą, więc chyba dodatkowe kontrasty nie będą już potrzebne, ale jeśli typ urody ci na to pozwala, mogłabyś poeksperymentować z cieniami. Ładnie wyglądałaby też szminka w kolorze włosów, ale jeśli nie lubisz, trudno.

Kolory cieni do powiek - podobny do bordo właśnie (jeśli byłby to zbyt czerwony jak na twój gust, to może coś w rodzaju oberżynowego fioletu, śliwkowego, lub w ogóle fioletu - podkreślają zieleń oczu). Albo właśnie zielony, tylko trzeba starannie dobrać do oczu, żeby nie osłabiał naturalnego koloru.

Naturalne kolory to brązowy albo szary, ew. zgaszony róż - można nimi dyskretnie wymodelować okolice oka (np. powiększyć optycznie), żeby makijaż nie był zbyt mocny ani ciemny.
Co do typu urody niezbyt się znam... Mam dość jasną karnację - ale nie porcelanową, piegi na twarzy i na rękach, kilkaprzebarwień po wypryskach. Naturalne włosy to blond,usta mam duże i w dość ciemnym kolorze. Czyli rozumiem, że fiolety jak najbardziej? Mogę podesłać zdjęcie jeśli to coś pomoże...

A jak wygląda kwestia różu? Odcienie różu właśnie? Czy bardziej brązu? Ja używam kuleczek brązujących z Avonu.
sherryflip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 21:30   #7
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Włosy w kolorze ciemnej wiśni - jaki makijaż? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez sherryflip Pokaż wiadomość
Co do typu urody niezbyt się znam... Mam dość jasną karnację - ale nie porcelanową, piegi na twarzy i na rękach, kilkaprzebarwień po wypryskach. Naturalne włosy to blond,usta mam duże i w dość ciemnym kolorze. Czyli rozumiem, że fiolety jak najbardziej? Mogę podesłać zdjęcie jeśli to coś pomoże...

A jak wygląda kwestia różu? Odcienie różu właśnie? Czy bardziej brązu? Ja używam kuleczek brązujących z Avonu.
O typ urody możesz zapytać w wątku zbiorczym:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=678732

Różowy róż to najbezpieczniejszy, naturalny odcień, jak się wybierze delikatny i nie nałoży za dużo, to w sumie powinien każdemu pasować.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 18:08   #8
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Włosy w kolorze ciemnej wiśni - jaki makijaż? Pomocy!

Tak na dobrą sprawę masz ogromne pole manewru Jeśli jesteś młodą osobą możesz śmiało postawić na wioseny trend - niebieskie cienie Czy to kreseczka na górnej linii rzęs czy na dolnej będzie na pewno mocnym akcentem i przekieruje trochę uwagi z włosów na oczy, dodatkowo niebieskości łądnie podkreślają zieloną tęczówkę.

Możesz też wybierać przeróżne zielenie, niespotykane odcienie brązu albo postawić na usta i wtedy oczy bardzo delikatnie a na ustach np. pomidorowa czerwień

Baw się makijażem. To że masz żywy kolor włosów nie znaczy że masz się malować tylko na beżowo-brązowo
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 11:20   #9
aguincredible
Raczkowanie
 
Avatar aguincredible
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 77
Dot.: Włosy w kolorze ciemnej wiśni - jaki makijaż? Pomocy!

Bardzo długo miałam podobny odcień włosów i tak jak już kilka osób napisało - nie ograniczaj się! Na pewno wszelkiego rodzaju brązy są "bezpieczne" ale ja polecam spróbować np. z beżowo fioletowymi oczami i ustami w ciemnym kolorze jak ja mam tutaj http://aguincredible.com/2014/01/cie...inka-dla-kogo/
__________________
<ciach_reklama>
aguincredible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-14 12:20:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.