Zwrot podatku, jak wypełnić PIT - wątek zbiorczy. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-26, 22:55   #31
LemonCendy
Raczkowanie
 
Avatar LemonCendy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 234
Talking zwrot podatku....

witam was wizażanki mam pytanko odnośnie zwrotu podatku przeszukałam już forum ale jakoś nie moge sie doszukać... chodzi mi o to KIEDY WRESZCIE GO DOSTANE moje rozliczenie było wysyłane miedzy marcem a kwietniem... a nadal go nie ma.... już nie mogę się doczekać... muszę dopytać mamy kiedy wysyłał moje rozliczenie może to w czymś pomoże... tylko że ona już śpi...
__________________
LemonCendy

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-27 o 19:48 Powód: Przywrócenie usunietego posta.
LemonCendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 23:00   #32
hamster_killer
Zakorzenienie
 
Avatar hamster_killer
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 193
GG do hamster_killer
Dot.: zwrot podatku....

moja mama dzisiaj dostala, wiec pewnie jakos tak teraz zaczyna sie.. czekj cierpliwie, to pewnie kwestia kilku dni
hamster_killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 06:30   #33
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: zwrot podatku....

Cytat:
Napisane przez LemonCendy
witam was wizażanki mam pytanko odnośnie zwrotu podatku przeszukałam już forum ale jakoś nie moge sie doszukać... chodzi mi o to KIEDY WRESZCIE GO DOSTANE moje rozliczenie było wysyłane miedzy marcem a kwietniem... a nadal go nie ma.... już nie mogę się doczekać... muszę dopytać mamy kiedy wysyłał moje rozliczenie może to w czymś pomoże... tylko że ona już śpi...
Urząd Skarbowy ma obowiązek zwrócić nadpłacony podatek do końca lipca... sama nie mogę się doczekać kiedys dostane zwrot.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 07:10   #34
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zwrot podatku....

ja tez juz chce bo za zwrot kupie zmywarke,juz mam model wszytsko wybrane a tu kasy ni widu ni słychu
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 07:35   #35
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: zwrot podatku....

ja juz z 3 tygodnie temu dostalam , a TŻ dostal w zeszły piątek
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 08:33   #36
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: zwrot podatku....

Zwort powinien nastąpić w ciągu trzech miesiecy od złożenia u nich pitu, czyli powinnaś już dostać. Sprawdź dokładnie na swojej kopi dzień złożenia. Jeżeli termin upłynął to zgłoś się do nich Chociaż może lepiej jeszcze trochę poczekać, bo z tego co się orientuje, jeżeli się spóźnią to za każdy dzień płacą Tobie odsetki
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 09:11   #37
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: zwrot podatku....

ja w tamtym roku czekalam 6 miesiecy zrobili mnie.. w ostatni dzien jak mieli mi kase wyplacic( po 3 miesiacach) dostalam wezwanie do nich w sprawie korekty , pojechalam wypelnilam i nastepne 3 miesiace czekalam
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-27, 09:36   #38
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: zwrot podatku....

Przez bląd księgowy dostałam po 6 miesiącach
czekałam trzy do momentu, aż dowiedziałam się o blędzie, potem kolejne rzy
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 10:14   #39
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: zwrot podatku....

u mnie tez juz jest, 9-go przyszlo a ja sierota nie zauwazylam...
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 18:40   #40
weronika22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6
pit 0

czy ktos mi moze powiedziec na czym polega pit zerowy bo nie mam pojecia
weronika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 18:49   #41
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: pit 0

Pit0 jest załącznikiem do rocznej deklaracji, wykazujesz w nim ulgi z tyt. darowizny, rehabilitacyji dla osób niepełnosprawnych oraz wydatki na dostęp do internetu. Najlepiej idź do biura rachunkowego napewno Ci pomogą.
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-13, 20:12   #42
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: pit 0

Z tego co sie orientuje Pit O to:załącznik do deklaracji PIT-28, PIT-36 lub PIT-37.
Załącznik ten składają osoby dokonujące odliczeń od dochodu (np. kwot darowizn, wydatków na cele rehabilitacyjne) lub od podatku (np. z tytułu wydatków na odpłatne kształcenie w szkole wyższej), z wyjątkiem odliczeń wydatków mieszkaniowych.
Małżonkowie wnoszący o łączne opodatkowanie dochodów składają jeden załącznik PIT/O.
Jeżeli małżonkowie opodatkowują swoje dochody indywidualnie, załącznik PIT/O wypełnia i dołącza do swojego zeznania małżonek korzystający z odliczeń.

W załączniku przesyłam jak wyglada

Pozdrawiam
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf pit_o.pdf (147,0 KB, 3 załadowań)
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2006-10-20 o 22:00
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 18:40   #43
ofca102
Raczkowanie
 
Avatar ofca102
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 176
GG do ofca102
PIT- rozliczenie a praca za granica

Witam Mam mały problem, tzn. bardziej mój TŻ niż ja Napiszcie mi proszę jak to jest, jeżeli pracowało sie za granica i bylo sie na ten okres wymeldowanym z kraju, to czy ten zarobek należy uwzględnic w rozliczeniu ?
Bardzo prosze o szybką odpowiedź
Pozdrawiam
ofca102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 19:33   #44
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

Cytat:
Napisane przez ofca102 Pokaż wiadomość
Witam Mam mały problem, tzn. bardziej mój TŻ niż ja Napiszcie mi proszę jak to jest, jeżeli pracowało sie za granica i bylo sie na ten okres wymeldowanym z kraju, to czy ten zarobek należy uwzględnic w rozliczeniu ?
Bardzo prosze o szybką odpowiedź
Pozdrawiam
Zależy,w jakim kraju pracuje,bo nie ze wszystkimi obowiązuje podwójne opodatkowanie.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 11:45   #45
ofca102
Raczkowanie
 
Avatar ofca102
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 176
GG do ofca102
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Zależy,w jakim kraju pracuje,bo nie ze wszystkimi obowiązuje podwójne opodatkowanie.

Obecnie nie pracuje już tam, ale to była Szkocja.
ofca102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 12:00   #46
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

Jezeli mieszkasz na stale w jakims kraju bo wyemigrowalas to nie placisz podatku w Polsce tylko w kraju w ktorym mieszkasz - rezydentura podatkowa. Natomiast jesli mowimy o pracy okresowej za granica to tak - powinien ujac ja w picie. Nie mialo bowiem miejsca tzw. "przeniesienie interesow zyciowych".
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 14:10   #47
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

angla i holandia wymaga opodatkowania dochodu w POlsce - chodzi o roznice w podatku polskim a zagranicznym jesli polski jest wiekszy niz ten co zaplacilas.
Jesli chodzi o Holandie to nie dotyczy to osob,które zarobily ponizej 1260 euro lub pracowaly krocej niz 183 dni w ciagu roku.No i zalezy to tez od tego czy mial tez dochod w Polsce czy tylko ten ze Szkocji?Jesli tylko ze Szkocji a spelnia powyzsze warunki ponadto piszesz,ze byl calkiem wymeldowany z kraju wiec nie musi sie chyba rozliczac.Wazne ile zaplacil podatku za granica.Jesli wiecej niz 19% to w Polsce i tak podatek wyjdzie na zero.Najpierw odlicza wszystkie ulgi podatkiowe potem wylicza podatek odejmuje to co zaplacil w szkocji do zaplaty zostaje roznica.
Ale jak mowie nie wszystkie kraje wymagaja rozliczenia w POlsce - Holandia,Angla i Irlandia wymagaja - sprawdz jak to jest ze Szkocja

akurat zajmuje sie takimi sprawami ale ja sie specjalizuje bardziej w prawach Niemiec,Holandii i Austrii
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 19:12   #48
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

"Wielu Polaków pracujących za granicą nadal nie wie, że samo płacenie podatków zagranicznemu fiskusowi nie wystarczy. Trzeba jeszcze złożyć roczne PIT-y w Polsce. Jak to zrobić? Przeczytaj nasz informator.
Podstawowa zasada prawa podatkowego mówi o tym, że każdy podatnik rozlicza się z fiskusem tam, gdzie mieszka. I nie ma znaczenia, gdzie zarabia. Jest to tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy. Oznacza to, że jeśli ktoś pracuje i mieszka za granicą, ale nie ma zamiaru zostać tam na stałe, to nadal musi rozliczyć się z polskim fiskusem. Roczne zeznanie podatkowe, czyli popularny PIT (każdy podatnik powinien je złożyć do końca kwietnia), może wysłać pocztą. Jeśli jednak ktoś ma zamiar zostać za granicą na stałe (czyli stale zmienia swoje miejsce zamieszkania), nie musi już składać zeznań w Polsce. Zmiana miejsca zamieszkania nie ma bezpośredniego związku z obywatelstwem czy zameldowaniem, ale z przeniesieniem tzw. centrum interesów życiowych. Co to oznacza? Jeżeli podatnik sprzedaje mieszkanie, wyjeżdża z całą rodziną, rozwiązuje umowę o pracę - można przypuszczać, że poważnie myśli o przeprowadzce. Przed takim wyjazdem należy jednak rozliczyć się w Polsce z dochodów uzyskanych przed wyjazdem.

Sprawdź metodę rozliczenia

Jeżeli podatki płaciłeś za granicą, a rozliczyć musisz się w Polsce, nie oznacza, że zapłacimy podwójnie. Przed wypełnieniem naszego rocznego PIT-u trzeba sięgnąć do dwustronnych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Takie umowy Polska ma podpisane ze wszystkimi krajami Unii i z większością państw na świecie. Wykaz obowiązujących umów zamieszczony jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów (www.mf.gov.pl).

Dwie metody rozliczenia podatku

Metoda proporcjonalnego odliczenia:

Jeśli pracowałeś w:
- Belgii
- Danii
- Finlandii
- Holandii
- Islandii
- Szwecji
- Stanach Zjednoczonych
- Wielkiej Brytanii (i w Irlandii Północnej)

Metoda ta polega na tym, że podatek zapłacony za granicą zostanie zaliczony na poczet podatku polskiego odliczonego od całości dochodów w takiej proporcji, w jakiej zagraniczny dochód pozostaje w stosunku do całości dochodu danego podatnika. To mniej korzystna metoda dla podatnika.
Podstawa prawna: art. 27 ust. 9 i 9a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Metoda wyłączenia z progresją:

Jeśli pracowałeś w:
- Czechach
- Francji
- Grecji
- Hiszpanii
- Irlandii
- Kanadzie
- Niemczech
- Włoszech

Zgodnie z tą metodą dochód uzyskany za granicą jest w Polsce zwolniony od podatku. Płacimy wówczas tylko podatek od dochodu uzyskanego w Polsce. Ale stawka podatkowa wyliczana jest na podstawie zsumowanych dochodów (polskich i zagranicznych).
Uwaga: Jeśli podatnik nie osiągnął w Polsce żadnego dochodu, nie musi się w ogóle rozliczać z polskim fiskusem.
Podstawa prawna: art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Wpłać zaliczki


Jeżeli podatnik pracuje w kraju, z którym umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania wskazuje metodę proporcjonalnego odliczenia, jest zobowiązany do comiesięcznego wpłacania zaliczki na podatek dochodowy w wysokości 19 proc. Jeżeli nie może tych zaliczek wpłacać co miesiąc, powinien zapłacić je wszystkie razem po powrocie. Musi to jednak zrobić do 20. dnia następnego miesiąca po miesiącu, w którym podatnik wrócił do kraju. Czyli jeśli ktoś wrócił np. w połowie lipca, to do 20 sierpnia musi wpłacić zaległe zaliczki. Dodatkowo przy wpłacaniu zaliczek wypełnia i składa deklarację podatkową (PIT-53). Zaliczkę wpłaca się w złotówkach. Należy przeliczyć otrzymywane pensje według kursu kupna stosowanego przez bank, w którym podatnik ma konto. Jeśli nie ma konta, stosuje się średni kurs NBP. Trzeba dopilnować, by był to kurs z dnia otrzymywania wynagrodzenia. Jeśli na przykład ktoś dostaje tygodniówki, musi każdą tygodniówkę przeliczyć w dniu, kiedy wypłatę otrzymał. "
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 22:32   #49
ofca102
Raczkowanie
 
Avatar ofca102
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 176
GG do ofca102
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
.No i zalezy to tez od tego czy mial tez dochod w Polsce czy tylko ten ze Szkocji?Jesli tylko ze Szkocji a spelnia powyzsze warunki ponadto piszesz,ze byl calkiem wymeldowany z kraju wiec nie musi sie chyba rozliczac.

Przed wyjazdem za granice miał dochod w Polsce..


dziekuje Wam :0
ofca102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-15, 11:03   #50
ofca102
Raczkowanie
 
Avatar ofca102
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 176
GG do ofca102
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

Do tego rozliczenia to potrzeba jakiś specjalny PIT ? Jaki to jest nr czy jak to tam się zwie?
ofca102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 12:41   #51
patrycja77
Raczkowanie
 
Avatar patrycja77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 322
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

PIT36 i PIT/ZG
patrycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 12:25   #52
ofca102
Raczkowanie
 
Avatar ofca102
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 176
GG do ofca102
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

Cytat:
Napisane przez patrycja77 Pokaż wiadomość
PIT36 i PIT/ZG

Dziekuję Ci bardzo patrycja77
ofca102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 14:07   #53
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

Przeczytałam już chyba każdy możliwy artykuł na temat rozliczeń podatkowych z dochodów zagranicznych (mam taką świetną informacje podatkową w urzędzie skarbowym, że muszę szukać w internecie interesujących mnie zagadnień). Trapi mnie kwestia odliczenia kosztów uzyskania przychodu w kwocie 102 zł za każdy przepracowany miesiąc. Znacznie by mi to obniżyło podatek do zapłacenia w kraju, ale nie jestem pewna czy mi przysługuje prawo do tegoż odliczenia.
Orientuje się ktoś może w tej kwestii?
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 08:52   #54
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

Cytat:
Napisane przez Szczypta Chili Pokaż wiadomość
Przeczytałam już chyba każdy możliwy artykuł na temat rozliczeń podatkowych z dochodów zagranicznych (mam taką świetną informacje podatkową w urzędzie skarbowym, że muszę szukać w internecie interesujących mnie zagadnień). Trapi mnie kwestia odliczenia kosztów uzyskania przychodu w kwocie 102 zł za każdy przepracowany miesiąc. Znacznie by mi to obniżyło podatek do zapłacenia w kraju, ale nie jestem pewna czy mi przysługuje prawo do tegoż odliczenia.
Orientuje się ktoś może w tej kwestii?
zalezy co to za koszty.
W Holandii odlicza sie 1026 euro, w niemczech (w innych krajach Unii chyba tez) mozna odliczac koszty wyjazdow do domu rodzinnego. MOzna sie rozliczac wspolnie z niepracujaca lub malozarabiajaca osoba z ktora mieszkamy w POlsce.Wszystko zalezy od kraju w ktorym pracujemy
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 09:08   #55
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
zalezy co to za koszty.
W Holandii odlicza sie 1026 euro, w niemczech (w innych krajach Unii chyba tez) mozna odliczac koszty wyjazdow do domu rodzinnego. MOzna sie rozliczac wspolnie z niepracujaca lub malozarabiajaca osoba z ktora mieszkamy w POlsce.Wszystko zalezy od kraju w ktorym pracujemy
Co prawda już po wszystkim, rozliczenie złożyłam,haracz temu pazernemu państwu opłaciłam, a potrzebne informacje otrzymałam w KIPie(krajowa informacja podatkowa-szczerze polecam). 102 zł to koszty pracy, które może odliczyć sobie każdy zatrudniony "w umowie o prace". A 1026 euro to chyba są diety (w Anglii 960 funtów) których generalnie w samym picie sie nie wykazuje, ponieważ odlicza sie je od przychodu i tą liczbę po pomniejszeniu wpisuje się w pole "przychód".
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 08:21   #56
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

Cytat:
Napisane przez Szczypta Chili Pokaż wiadomość
Co prawda już po wszystkim, rozliczenie złożyłam,haracz temu pazernemu państwu opłaciłam, a potrzebne informacje otrzymałam w KIPie(krajowa informacja podatkowa-szczerze polecam). 102 zł to koszty pracy, które może odliczyć sobie każdy zatrudniony "w umowie o prace". A 1026 euro to chyba są diety (w Anglii 960 funtów) których generalnie w samym picie sie nie wykazuje, ponieważ odlicza sie je od przychodu i tą liczbę po pomniejszeniu wpisuje się w pole "przychód".
dokladnie tak.
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 09:21   #57
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

arrakis czyli jeśli pracowałam w Holandii mniej niż te 183 dni ale zarobiłam więcej niż 1200 euro to nie muszę się rozliczać?
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 13:50   #58
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: PIT- rozliczenie a praca za granica

teoretycznie nie musisz ale w zasadzie to w skarbowce dostalam rozne odpowiedzi-wiec oni tam sami nie wiedza
Wiem,ze wiele osob sie nie rozlicza jak pracuje mniej niz pol roku.
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 13:55   #59
wariatka_20
Rozeznanie
 
Avatar wariatka_20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wieś (ale nie zadupie)
Wiadomości: 600
Dot.: zwrot podatku....

czy Urząd informuje listownie, że trzeba sie zgłosić po zwrot czy jak?
wariatka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 14:01   #60
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: zwrot podatku....

Powinnas juz dostac.
Moja siostra czekala na zwrot 2 tygodnie.
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-12 14:39:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.