Tycie-chudniecie-tycie-?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-23, 00:54   #1
miss_van
Przyczajenie
 
Avatar miss_van
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 12
Exclamation

Tycie-chudniecie-tycie-??


mam pewien problem...
mam 158 cm wzrostu, a moja normalna waga to 51kg.
mniej wiecej 4 lata temu przytylam okropnie, moja waga siegla 75kg... bylam zalamana, zawsze uprawialam jakis sport, mialam duzo ruchu i tu tak nagle zwalily mi sie te kilogramy.
trwalam w tej wadze jakies 2 lata i nagle nastapil jakis przelom w przeciagu miesiaca schudlam 16kg. nie zrobilam nic w tym kierunku, odzywialam sie tak jak zawsze, wszystko bylo takie jak przedtem i tu nagle taki spadek wagi??
wage ta utrzymalam przez 1,5 roku i znowu przytylam do 75kg... nie wiem co sie ze mna dzieje...
bylam u lekarza rodzinnego to kazal mi pic herbatki regulujace trawienie, a z moim trawieniem jest wszystko w porzadku....aaaa...i jest jeszcze cos dziwnego mniej wiecej od 5 lat wyprozniam sie w godzine po zjedzonym posilku.
prosze o jakakolwiek pomoc, o doradzenie mi czegos!!
z gory dziekuje za pomoc!!
miss_van jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 06:41   #2
Wafelina :)
Zadomowienie
 
Avatar Wafelina :)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: na Śląsku
Wiadomości: 1 766
Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

hmm może masz taki super-szybki metabolizm? trudno określić co Ci jest
__________________


Don`t be affraid - Taddy`s home!
Wafelina :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 10:47   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

Idz do innego lekarza, skoro tamten kazał Ci pić herbatki Niech da Ci jakies skierowanie na podstawowe badania. Może zrób sobie padanie poziomu cukru we krwi, morfologię Naprawdę nie mam pojęcia co może być przyczyną takich zaburzeń. Może sprawy hormonalne Może jeszcze jakieś inne dolegliwości Ci towarzyszą. Najlepsza będzie wizyta u dobrego lekarza
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 11:27   #4
miss_van
Przyczajenie
 
Avatar miss_van
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 12
Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

no morfologia wyszla mi dobrze, a poziom cukru mam idealny.... w sumie w styczniu drugiego dnia cyklu wybieram sie na zbadanie hormonow plciowych, bo moze w tym tkwi problem....
heh gdyby to byl szybki metabolizm to bym nie wazyla tyle ile waze i nie wygladala jak banka
a moja skora nie jest tlusta tylko jest taka jakby spuchnieta: rece, twarz, nogi, brzuch sa jakby napuchniete, moze to nadmiar wody w organizmie???
a jak sie mozna jej pozbyc??
miss_van jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 15:41   #5
stokrotka007
Rozeznanie
 
Avatar stokrotka007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 544
Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

Opuchlizna mówisz... jeżeli tak to rada ode mnie jedna- biegiem do endokrynologa i od niego skierowanie na badania krwi- przeciwciała oraz tsh. W momencie nieleczonej piorunującej niedoczynności tarczycy(jakieś 3 lata temu) puchłam okropnie i również miałam skoki wagi i gwałtowne tycie, więc twój przypadek podobny troszkę do mojego(jeżeli dodatkowo łatwo marzniesz i jesteś wrażliwa na niską temperaturę to wręcz identyczny). Dlatego koniecznie sprawdź tarczycę!
stokrotka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 18:12   #6
miss_van
Przyczajenie
 
Avatar miss_van
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 12
Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

nooo tez myslalam, ze to tarczyca, ale jakies 2 lata temu robilam badania w kierunku tarczycy i z tego co mi powiedziano to wyszly dobrze... a te badania krwi: przeciwciala i tsh to co to jest dokaldnie?? w przyszlym m-cu robie prywatnie badania krwi i chcialabym zrobic je jak najbardziej szczegolowo.
dzieki za odp
miss_van jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 17:44   #7
Kaolla
Przyczajenie
 
Avatar Kaolla
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z Hogwartu
Wiadomości: 24
Red face Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

Ja waże 70 kilo Zawsze byłam chudziną a przez ostatnie 3 lata przytyłam okropnie(tzn. nie ważyłam aż tyle jak teraz)! Przemiane materii mam okropną. Nic mi nie pomaga ani czerwona herbata ani różnego typu herbatki przeczyszczające. I co? I nic. Badali mnie czy czasem nie mam tarczyce bo miałam lekkko szorstką skórke na łokciach. I nie mam jej a poziom cukru mam idealny. Chciałam sie zapytać o co chodzi? Czy to dlatego że mam mało ruchu? Aaaaa i czy nie ma to nic w związku z tym że nie mam jeszcze okresu? Bo zważcie na to że z mojej kl. każda(no może nie każda ale podejżewam że kilka ich jest) ma okres!
Jak naruszyłam regulamin to przepraszam ale jestem nowa i narazie nie połapałam sie jeszcze na tym forum.
Kaolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-26, 20:29   #8
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

Cytat:
Napisane przez Kaolla Pokaż wiadomość
Ja waże 70 kilo Zawsze byłam chudziną a przez ostatnie 3 lata przytyłam okropnie(tzn. nie ważyłam aż tyle jak teraz)! Przemiane materii mam okropną. Nic mi nie pomaga ani czerwona herbata ani różnego typu herbatki przeczyszczające. I co? I nic. Badali mnie czy czasem nie mam tarczyce bo miałam lekkko szorstką skórke na łokciach. I nie mam jej a poziom cukru mam idealny. Chciałam sie zapytać o co chodzi? Czy to dlatego że mam mało ruchu? Aaaaa i czy nie ma to nic w związku z tym że nie mam jeszcze okresu? Bo zważcie na to że z mojej kl. każda(no może nie każda ale podejżewam że kilka ich jest) ma okres!
Jak naruszyłam regulamin to przepraszam ale jestem nowa i narazie nie połapałam sie jeszcze na tym forum.
Witam

W wieku 14 lat to normalne, że możesz jeszcze nie miesiączkować. Zapytaj się w jakim wieku Twoja mama dostała okresu A co do wagi - jeśli faktycznie nie ćwiczysz, ogólnie mało się ruszasz, a dużo jesz (i to niezdrowo - słodycze, fast foody itp.) to normalne, że waga idzie w górę

Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 20:44   #9
Kaolla
Przyczajenie
 
Avatar Kaolla
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z Hogwartu
Wiadomości: 24
Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Witam

W wieku 14 lat to normalne, że możesz jeszcze nie miesiączkować. Zapytaj się w jakim wieku Twoja mama dostała okresu A co do wagi - jeśli faktycznie nie ćwiczysz, ogólnie mało się ruszasz, a dużo jesz (i to niezdrowo - słodycze, fast foody itp.) to normalne, że waga idzie w górę

No właśnie ja aż tak dużo nie jem chociaż czasem mi sie tak zdarzy, a mama gdzieś w moim wieku dostała, a jeszce od roku ja mam czasem jakieś dziwne brudy na..ekhem ekhem.....(omg !)
A ze szkoły zawsze wracam na piechotke a mam ponad 2 kilometry.
Kaolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 20:51   #10
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

Cytat:
Napisane przez Kaolla Pokaż wiadomość
No właśnie ja aż tak dużo nie jem chociaż czasem mi sie tak zdarzy, a mama gdzieś w moim wieku dostała, a jeszce od roku ja mam czasem jakieś dziwne brudy na..ekhem ekhem.....(omg !)
A ze szkoły zawsze wracam na piechotke a mam ponad 2 kilometry.
Przemiana materii i skłonność do tycia często też jest uwarunkowana genetycznie
Jeśli mama gdzieś w tym wieku dostała, to możliwe, że Ty też niedługo dostaniesz. Jeśli nie to wizyta u ginekologa. No chyba, że już dziś masz jakieś problemy (dziwne brudy ) to proponuję zwrócić się do lekarza
Herbatki przeczyszczające rzadko kiedy pomagają Odstaw je i nie niszcz sobie takimi środkami organizmu

Pisałaś, że mało ruchu Więc skąd nagle te 2 kilometry w jedną stronę

A co do posiłków jeśli jesz nieregularnie, dużo węgli prostych, jesz przed spaniem, albo w środku nocy (bo niektórzy też tak jedzą) to wszystko wpływa na przemianę materii.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 09:42   #11
Kaolla
Przyczajenie
 
Avatar Kaolla
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z Hogwartu
Wiadomości: 24
Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

jem do 18 od niedawna, i lekką kolacje jem. Waże już tak normalnie 69kg.
Kaolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-27, 10:00   #12
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

Cytat:
Napisane przez Kaolla Pokaż wiadomość
jem do 18 od niedawna, i lekką kolacje jem. Waże już tak normalnie 69kg.
Nie chodzi o to, żeby po 18 już nic nie jeść Tylko o to żeby nie jeść 3 godziny przed snem. Jeśli chodzisz spać o np. 23-24 to niejedzenie przez 4-5 godziny przynosi efekty odwrotne od oczekiwanych. Spowalniasz sobie przemianę materii, organizm przechodzi w stan magazynowania, rano śniadanko odkłada się wpostaci tłuszczu. Nie radzę chodzić spać wygłodniała Jeśli idziesz spać o 21 to ok
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 18:36   #13
PAULA222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Tycie-chudniecie-tycie-??

WTAMmam23 lata od dwoch lat tyje ichudne na przemian jestem senna od roku choruje na gronkowca zlocistego mam problemy z powdyzszonym stanem prolaktyny ale lekarze twierdza ze wszystko jest ok juz nie mam sily po nich chodzic kazdy muwi to samo w ciagu miesiaca moge przytyc lub schudnac 8 9 kg przezto nawet czasem nie mam sily sie podniesc z luzka moze ktos jest w stanie dac jakas rade odzywiam sie zdrowo prowadze zdrowy styl zycia na tyle na ile jest to mozliwe w mojej sytuacji jestem niepelnosprawna
PAULA222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.