Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-06, 16:25   #181
martooshka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Miami Beach
Wiadomości: 129
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

z tego co zrozumialam to 10 dni w temp pokojowej a do 3 miesiecy w lodowce? kolezanka wyzej napisala ze 2 tyg.... juz nic nie czaje ;/
martooshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 18:36   #182
olenna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 121
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Najlepsze:
- Acnederm
- Sudocrem
- Aloe Moisturizing Lotion (nawilżacz)
- Nivea Visage do cery suchej (do mycia)
- zielona glinka w proszku
- algi w proszku

oraz "wewnętrznie":
- wiesiołek
- A+E
- witamina B (bez B12)
- Nature Min
- herbatka z bratka
- Nature Min

szukam idealnego kremu pod oczy, toniku i filtra
olenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 20:38   #183
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Po tygodniu używania moja buzia wygląda wreszcie dobrze, dzięki:

- Effaclar, gel moussant purifiant,
- Bioderma, sebium H2O,
- Humektan,
- Hydrolat oczarowy,
- Acnefan.

Jak na razie moja top 5

Na dzień tylko filtr i skrobia + jedwab i już. Nareszcie bez podkładu - Mam nadzieję, że taki stan się utrzyma... effaclar K czeka, ale... użyję chyba wtedy jak będzie świąteczna przerwa - wiadomo... dni wolne, nie trzeba się ludzią pokazywać
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 14:11   #184
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez martooshka Pokaż wiadomość
z tego co zrozumialam to 10 dni w temp pokojowej a do 3 miesiecy w lodowce? kolezanka wyzej napisala ze 2 tyg.... juz nic nie czaje ;/
Witamina C jest bardzo nietrwała – trzeba ją stabilizować różnymi dodatkami i stąd różnica w określeniu jej 'terminu ważności'. Aby niczego nie pokręcić pozwolę sobie w tym miejscu zacytować mądrzejszych od siebie (wyjątek ze strony : http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 )

„Problemem jest natomiast trwałość kwasu L-askorbinowego. W postaci krystalicznej i bez dostępu światła i w odpowiednio niskiej temperaturze witamina C jest trwała. Jednak zastosowana w roztworach wodnych staje się wrażliwa na obecność tlenu, promieniowanie UV i wysoką temperaturę. Dlatego tak trudno spotkać tę postać witaminy C w gotowych produktach kosmetycznych.
Alternatywą jest własnoręcznie wykonane serum w warunkach domowych, w niewielkich ilościach (max. 10 ml), zużywane na bieżąco i przechowywane w odpowiednich warunkach, czyli w lodówce, w ciemnej szklanej butelce z pipetą i zabezpieczonej folią aluminiową.
Dodatek alkoholu, glikolu propylenowego i kwasu ferulowego zwiększają trwałość serum.”

A tu wyjątek ze strony, którą ci już podawałam mówiący o tym dlaczego serum z biochemiurody ma taką a nie inną trwałość:

„Receptura została tak opracowana, aby przedłużyć trwałość witaminy C (obniżona zawartość wody, niskie pH ok. 2.5, odpowiednio wysokie stężenie kwasu askorbinowego oraz dodatek kwasu ferulowego). Formuła produktu ma charakter samo-konserwujący.”

A tu masz FAQ na temat serum z wit. C: http://laboratoriumurody.pl/forum/se...-faq,t307.html
Po jego lekturze nie powinnaś mieć juz żadnych wątpliwości/pytań. Milej lektury

oki, to teraz, żeby już nie był to taki całkowity offtopic – moja biochemiczna, sprawdzona top 5 (która i tak za tydzień może być inna):

1.tonik z BHA
2.filtry: emulsja Iwostin lub emulsja Avene
3.Ystheal+ Emulsion
4. Humektan (wzbogacony żelem HA, NMF-em i pantenolem)
5. serum z ekstraktem z winogron

EDIT: martooshka - tak w ogóle to polecam Ci artykuły p. Basi Kwiakowskiej np. ten o wit C: http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosmetyki_wit_c.php
I jej forum: http://www.biochemiaurody.fora.pl/
Pozdrawiam
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 09:39   #185
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez olenna Pokaż wiadomość

szukam idealnego kremu pod oczy, toniku i filtra
słyszałam, że krem pod oczy to taka nasza polska przypadłość, ogólnie nie wolno stosować żadnych kremów w okolicach oczu (z punktu widzenia okulistów)
źródło wiedzy : salon piękności TVN style, ubiegły tydzień
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 18:58   #186
olenna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 121
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
słyszałam, że krem pod oczy to taka nasza polska przypadłość, ogólnie nie wolno stosować żadnych kremów w okolicach oczu (z punktu widzenia okulistów)
źródło wiedzy : salon piękności TVN style, ubiegły tydzień
Też to słyszałam, ale dziwnie mi jakoś zajmowac się całą resztą twarzy, a oczy tak zostawic odłogiem... W końcu skóra koło oczu najszybciej się starzeje - co już u mnie widzac. Nie szukam konkretnie kremu "pod oczy", lecz takiego, który dobrze zrobi tej skórze - przecież nie wysmaruję się tam kwasem. Natomiast ten, który mam do całej buzi, jakoś się tam nie sprawdza. Juvitu się boję, bo mam skłonnośc do prosaków.
olenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 09:06   #187
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
słyszałam, że krem pod oczy to taka nasza polska przypadłość, ogólnie nie wolno stosować żadnych kremów w okolicach oczu (z punktu widzenia okulistów)
źródło wiedzy : salon piękności TVN style, ubiegły tydzień

Ale nie chodziło o to, aby zostawic odłogiem tereny podoczne, tylko uzywac tam tego samego kremu, co do reszty twarzy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 09:14   #188
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

hm a jesli sie kwasujemy?
rozumiem zeby uzywac tego samego, ale co z kwasikami? dobrze robie? nie podrazniaja mnie (lysanel) nawet pod oczami
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 10:16   #189
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
hm a jesli sie kwasujemy?
rozumiem zeby uzywac tego samego, ale co z kwasikami? dobrze robie? nie podrazniaja mnie (lysanel) nawet pod oczami
to już jak ciocia uważa

pamiętaj, aby nie przesuszyć i nawilżać i oczywiście uważać, żeby nic się do oka nie dostało
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 11:52   #190
olenna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 121
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ale nie chodziło o to, aby zostawic odłogiem tereny podoczne, tylko uzywac tam tego samego kremu, co do reszty twarzy
Właśnie o to mnie chodzi Natomiast krem, który jest fajny do mojej twarzy, pod oczy(dla mnie) jest średni. Dlatego szukam innego
olenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 22:04   #191
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

1. Vichy Normaderm - żel do mycia twarzy
2. Benzacne
3. Dry-Flo
4. Tisane - balsam do ust
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 12:55   #192
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

a ktory z wymienionych przez was preparatow bedzie najlepszy na przebarwienia?? bo nie wiem czy zaczac od typowego kremu wybielajacego czy najpierw zluscic naskorek - nigdy nie stosowalam kwasow,nie mam problemow z tradzikiem ,czasami jakies krostki, mam cere mieszana, myslalam o glyco A ,lysanel active lub o acnederm ale nie wiem czy dziala on tez na te posloneczne przebarwienia....
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 15:13   #193
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

moje top 5:
1. ukrecony tonik z kwasem mlekowym 10% (mazidla)
2. serum z wit. C i kw. alfa-liponowym dla sk. suchej (mazidla)
3. obecnie "dzieciaczek" Avene spf 40, czekam na dostawe klorane 50+, moze zastapi dzieciaczka
4. antyoksydacyjne serum z pine bark i kw.hialuronowym/ekstensyna/hydromanilem (zamiennie) (mazidla)
5. czekam na dostawe polproduktow, mam kilka typow ktore podejrzewam wskocza na to miejsce


same mazidla mi wyszly:p
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 15:39   #194
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
a ktory z wymienionych przez was preparatow bedzie najlepszy na przebarwienia?? bo nie wiem czy zaczac od typowego kremu wybielajacego czy najpierw zluscic naskorek - nigdy nie stosowalam kwasow,nie mam problemow z tradzikiem ,czasami jakies krostki, mam cere mieszana, myslalam o glyco A ,lysanel active lub o acnederm ale nie wiem czy dziala on tez na te posloneczne przebarwienia....
A moim zdaniem od kwasów lepsze na przebarwienia są mazidłowe sera z niacynamidem. AD działa na przebarwienia posłoneczne. Moje największe i uporczywe piegi zbladły po kuracji tym kwasem. Należy jedynie uzbroić się w cierpliwość: moja kuracja trwała od jesieni do wczesnego lata. Ostatnio staję się coraz większą fanką niacynamidu. Serum z tym składnikiem bije AD czy serum z wit. c na głowę.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 18:49   #195
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Post Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

moje typy:
1.peeling clearskin Avonu
2.peeling morelowy St.Ives
3.Arretin krem 0,05%(zawiera kwas retinowy)
4.puder propolisowy(dzięki niemu pozbyłam się ropnych wyprysków, pomaga przy gojeniu się wyciśniętych krost
5.Tisane

a do ciała peeling kawowy-bije na głowę wszystko
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 11:30   #196
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Napisz coś więcej o tym pudrze propolisowym, widziałam ostatnio w zielarni i chciałam wziąść, ale nie wiem czy na twarzy zachowuje się jak zwykły puder?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 11:55   #197
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Napisz coś więcej o tym pudrze propolisowym, widziałam ostatnio w zielarni i chciałam wziąść, ale nie wiem czy na twarzy zachowuje się jak zwykły puder?
Puder propolisowy zachowuje sie jak zwykly puder ale wszystko zalezy od kondycji skory i wlasciwosci cery.Jezeli nie masz uczulenia na propolis to polecam wyprobowac,chociaz bardziej w wersji punktowej niz na cala twarz.
Czasami po niego siegam ale glownie na noc-jakos nie mam przekonania by wkomponowac go w dzienny makijaz niezastapiony w pielegnacji ciala-swietnie goi i koi wszelkie niespodzianki a poza tym swietnie odswieza,nie kazdy jednak toleruje jego zapach.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 18:06   #198
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Dzieki, przeczytałam też chyba z 3 recenzje na KWC
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 19:43   #199
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Post Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Puder propolisowy zachowuje sie jak zwykly puder ale wszystko zalezy od kondycji skory i wlasciwosci cery.Jezeli nie masz uczulenia na propolis to polecam wyprobowac,chociaz bardziej w wersji punktowej niz na cala twarz.
Czasami po niego siegam ale glownie na noc-jakos nie mam przekonania by wkomponowac go w dzienny makijaz niezastapiony w pielegnacji ciala-swietnie goi i koi wszelkie niespodzianki a poza tym swietnie odswieza,nie kazdy jednak toleruje jego zapach.
może mam inną wersję ale mój puder jest zółty i jak go nalożę na twarz, to nie wychodzę z domu, bo wyglądam strasznie
dlatego z reguły nakładam na noc. dzięki niemu goją sie szybko ranki po wyciskaniu:PP jednak nakładany na pryszcze nie leczy ich(przynajmniej u mnie). myślę, ze "odkaża" cerę, bo nie mam już tak dużych problemów z ropnymi wypryskami.
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 20:06   #200
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

A ja stosuję puder propolisowy na wyjście, jak zwykły puder. Nie widać go wcale na twarzy, matuje, ale nie kryje - kiedy muszę cos ukryć, konieczny jest korektor. Nakładam go po prostu na wchłonięty krem czy serum i traktuję jako coś leczniczego, co jednocześnie załatwia mi sprawę makijażu. Super! Ma jedną, niewielka wadę - talk trochę wysusza, więc trzeba wzmóc nawilżanie.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 18:34   #201
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Puder propolisowy bardzo dobrze działa odkażająco na cerę i szybciej goją się jakieś stany zapalne na skórze. Puder najlepiej stosować na noc, na oczyszczoną skórę. Ja stosowałam również na dzień i wcale nie widać było go na twarzy. Cera sie wygładza po kilku dniach.

Na rynku widziałam dwa rodzaje tego pudru, dwóch firm. Jedna miała w składzie tylko talk i proszek propolisowy, druga miała jeszcze dodatkowo kilka innych składników. Mam puder o najprostszym składzie

Moja top 5:
1. filtry Avene (w tej chwili mleczko 40spf dzieciaczek)
2. płyny micelarne (Vichy, Maybelline, Bioderma)
3. puder jedwabny dr. Hauschki
4. diacneal (krem z wit. A, teraz przechodzę na retin-A )
5. oleje (z orzecha włoskiego)
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 17:45   #202
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

1. Żel do mycia twarzy Avene Cleanance
2. Benzacne 5%
3. Tisane

Nadal szukam idelanego nawilżacza, niedługo będę testować żel hialuronowy i Humektan. Zobaczymy jak się spiszą.
Testuję również Brevoxyl.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 23:10   #203
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

No to małe zmiany:

1. Diacneal - niezmiennie
2. H. Lotus Clarinsa - cudeńko
3. tonik AA zamiast micela rano - obecnie AA Vitalift z jakąś wiśnią, nie chce mi się iść i sprawdzić
4. żel do mycia twarzy Garnier (tak, wiem - aż ciężko uwierzyć, że ja i Garnier...) - różowy do cery suchej i wrażliwej
5. filtry to różnie, ale ostatnio zwykle Klorane
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 16:49   #204
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Korzystając z okazji takiego fajnego wątku, chciałam uogólnić.
Może wątek nie zupełnie, ale jest tego tak pełno, że nie warto zakładać nowego. A więc dla niezbyt rozeznanych takich jak ja.
Must have w pielęgnacji twarzy, poprawcie mnie jeśli się mylę.
Rano:
Tonizowanie: (jeśli używamy czegoś z witaminą C rankiem, to lepiej zrezygnować z hydrolatów)
Nawilżanie: i to może być właśnie kremik z wit. C lub coś bardziej nawilżającego np. olejek choć może się okazać za tłusty, więc tu nie wiem, co by fajnie nawilżało przy wieczornym stosowaniu kwasu.
Filtry i finito.
Wieczór:
Oczyszczanie dobrym żelem.
Demakijaż
Tonizowanie
Kwasy
I to koniec.
Ta lista to moje domysły, bo w kategorii biochemii jestem kiepska, drażni mnie ten fakt i chciałabym sobie to jakoś uporządkować.
Z góry dziękuję za jakieś sugestie.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 16:28   #205
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Podnosze watek, bo taakiej buzki to nie mialam chyba nigdy..tak ladnej rzecz jasna i musze sie tym podzielic

1. Pomaranczowy olejek myjacy z BU...jets boski i naprawde uzaleznia..i wlasnie mi sie konczy buuuuu..a chwilowo jest 'out of stock' nie wiem jak wytrzymam bez niego do tego musze przesylke za granice zrobic i dochodzi dodatkowy czas i koszta ale wartoo!

2. Diacneal - wygladza swietnie....choc tyle tych nowosci u mnie w kilku ostatnich tygodniach ze naprawde nie wiem ktorego to najbardziej zasluga...effaklar uzywalam od kilku miesiecy i fakt krostek bylo mniej ale to wciaz nie bylo to to o co mi chodzilo...chce absolutna gladkosc i swiety spokoj! i chyba diacneal mi pomoze to osiagnac..mam nadzieje

3. Olejek z dzikiej rozy w mixie z zelem hialurolowym z BU...wiecej zelu aniezeli olejku ze wzgledu na skore mieszana sklonna do zapychania..ahh ta gladkosc z rana..niezastapiony! a na cialo bez rozcienczania sam olejek...skora extra gladka i nawilzona

4. serum z witamina C i kropelka wit E..samorobne....naprawde rozjasnia..i poprawia jakosc i wyglad cery..dlugo myslalam nad Active C LRP ale postawilam na to serum..po co mi dodatkowe potencjalne zapychacze i kremy pod filtry..ktore same w sobie i tak dosyc tresciwe sa...pozatym duzo naczytalam sie o tym jak szybko kwas askorbinowy (wit c) sie z nich ulatnia po otwarciu...a tak robie sobie sama to serum i zuzywam w tydzien mala porcje trzymana w lodowce..i pozniej robie nowa

5. No i na sam koniec nieocenione filtry...chyba znalazlam te ktore naprawde polubilam...LRP DP....nie bieli..lekko podjezdza alkoholem ale nie migruje mi osoboscie do oczu...i zmatowniony skrobia z cynamonkiem wyglada bardzo dobrze...polubilam tez mleczko Avene, bardzo koi skore...lekko bieli...ale tez ladnie daje sie zmatowic..moze bardziej uciazliwe od LRP DP w uzywaniu ale naprawde odczuam cos w rodzaju ulgi majac je na buzce..nawilza fanie....

Pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 18:19   #206
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

jak robisz serum z wit. C ? moze sprobuje.... tylko boje sie ze nie wyjdzie albo ze nie dostane produktów. chociaz z wit.C podobno trzeba uwazac bo baaardzo potrafi zapchac;]
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 18:32   #207
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
jak robisz serum z wit. C ? moze sprobuje.... chociaz z wit.C podobno trzeba uwazac bo baaardzo potrafi zapchac;]
Nie ma szansy aby cos zapchalo..bo zwyczajnie sklad jest tak prosty ze az boli

Mam taka malutka buteleczke z kroplomierzem.... mieszam ok 5ml wody destylowanej z 1/2ml kwasu askorbinowego, do tego kilka kropel spirytysu 95% i 1 do 2 kropel wit E w ampulkach, wszytsko energicznie musisz wymieszac
Wychodzi Ci serum z 8-10% wit C...
wit C moze szczypac przy wrazliwych cerach...i podrazniac ale te max. 10% przy normalnej cerze na poczatek powinno byc ok...mozesz zrobic 5% serum czyli dac odpowiednio mniej kwasu askorbinowego, i zwiekszac te % kwasu wzglednie jak cera twoja sie zachowuje...
To serum powinno sie trzymac w lodowce i zuzyc w tydzien czasu...mozesz uzywac pod filtr na dzien badz na noc jesli wolisz pod krem na noc albo solo....i napewno Cie nie zapcha bo naprawde nie ma co jak widzisz wyzej...
Alkohol jest konieczny gdyz pomaga cerze wchlonac ta wit. C i lekko konserwuje serum aby bylo swieze i efektywne w dzialaniu
Po zuzyciu..myjesz starannie buteleczke, sparzasz wrzatkiem aby byla maxymalnie sterylna i robisz nowe...stezenia wit C powinno wynosic od 5-20%..ale to juz zalezy ile cera Twoja toleruje

Edit. Na stronie BU www.biochemiaurody.com mozesz kupic serum z wit c z odmierzonymi juz skladnikami..oni oferuja 15% z lekko bogatszym skladem ale to wciaz prawie to samo wodniste serum..i ma trwalosc 3 miesiecy...kosztuje 15 zl wiec wsumie jak masz sie teraz zaopatrzac w kwas, wode, buteleczki itp to moze zamow sobie to...ja mam w planach najblizszych

Pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 18:53   #208
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

To ja też podam moje top 5 które już od zmiany całego stylu pielęgnacji zagościło na dobre...
1.Filtr to Avene Cleanance
2.Bioderma sensibio H20
3.Puder na buźke ...BabyDream
4.Nawilżacz Avene HOL
5.Jakiś Kwasik ( nie mogę się zdecydować)

CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 20:39   #209
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

ooo bardzo fajne to za 15zł a ty gdzie sie zaopatrujesz w witamine c itd. jesli chcesz sama to robic?
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 21:29   #210
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Nasza twarzowa - biochemiczna, sprawdzona top 5.

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
ooo bardzo fajne to za 15zł a ty gdzie sie zaopatrujesz w witamine c itd. jesli chcesz sama to robic?
Dostalam ja z wizazowej wymianki..a generalnie w te polprodukty mozesz sie zaopatrzyc na www.mazidla.com lub wziasc od dermatologa lub jakiegos lekarza recepte na kwas askorbinowy...i kupic w aptece..gdzies doczytalam w watkach ze dziewczyna tak robia
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-20 11:06:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.