Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-06, 12:40   #2971
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cala w trawie Pokaż wiadomość
hej, wykonalam 1 zabieg, nie jestem pewna co do dokladnego stezenia ale bylo to okolo 20 procent - podobno przy blue peelu nie ma znaczenia stezenie tak bardzo jak ilosc warstw ktore lekarz naklada. Dzieki temu ze kwas jest barwiony na niebiesko lekarz moze ocenic jak wiele warst skory zdjal. U mnie planowano 2 warstwy, niestety ze wzgledu na bol nie pozwolilam sobie nalozyc obu wiec lekrz wynegocjowal ze mna ze nalozy mi druga warstwe na same policzki gdzie blizny byly najglebsze. I rzeczywiscie, tam efekty sa najlepsze. Choc teraz, okolo 10 dni po zakonczeniu procesu zluszczenia albo juz oswoilam sie z nowym wygladem albo blizny zaczynaja wychodzic. Czy ktos spotkal sie z podobnym wrazeniem? sama juz nie wiem co jest rzeczywistym efektem zabiegu a co tylko w mojej glowie... W przyszlym tygodniu jade do kliniki na porownanie zdjec przed i po i chyba to bedzie obiektywna ocena.
Jak chodzi o koszt to chyba nie wiele moge Ci doradzic bo robilam zabieg w Anglii gdzie mieszkam wiec cena na pewno jest wyzsza niz w Polsce. Wiem ze w Polsce mozesz tez ten zabieg wykonac wiec lepiej byloby gdybys sie dowiedziala o ceny w kraju. Dla orientacji ja zaplacilam 500 funtow, w tym mam nieograniczone konsultacje z lekarzem przed i po zabiegu (oczywiscie w zwiazku z terapia) oraz srodki do pielegnacji skory po zabiegu (w trakcie luszczenia).
O ty peelingu ktory ty zamierzasz robic nic nie slyszalam. Opisz koniecznie rezultaty!!!
Hej! Dzięki za odpowiedź. Nie spotkałam się u nas z takim kwasem, ale popytam. Jak będe po tych moich, a wybieram się w piątek, to zadam relacje. Aż się boje, że wydam tyle kasy a efektów nie będzie...

A jeszcze pytanie do wszytskich. Czy któraś z Was stosowała kwasy które można kupić na allegro i wykonać samemu??
Są tam migdałowe, glikolowe, salicylowe,pirogronowe, hialuronowe itd.
Czy te kwasy dają efekty??
Który najlepszy na spłycenie blizn?
Kompletnie się na tym nie znam.
A pomyślałam, że może po serii tych moich zabiegów tzn. 3xHPP i 3 mikrodermablazje, mogłabym sobie stosować coś takiego w domu i stopniowo polepszać stan swojej skóry - niwelując blizny
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 18:39   #2972
cala w trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala w trawie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bournemouth
Wiadomości: 63
GG do cala w trawie
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
cala w trawie -Ja się domyślam o co chodzi z tymi efektami,wiele osób tak samo je opisuje.Po kwasach skóra jest bardzo napięta , czasami nie można się uśmiechnąć.To napięcie , naciągnięcie skóry powoduje , że blizny znikają , lub są duże mniejsze.Po paru dniach , skóra wraca do stanu normalnego, napięcie znika ,blizny są prawie bez zmian .Efekty na pewno są po zabiegu,ale powinna to być seria zabiegów.
Ja mam analogiczną sytuacje ze zmarszczkami , po kwasach nie mam zmarszczek , przez pare dni , potem są , ale są mniejsze , wiec warto się kwasić
to by sie chyba zgadzalo bo bezposrednio po peelingu tak samo znikly mi zmarszczki kolo oczu i te od usmiechania sie a teraz juz wracaja tak jak opisujesz. No i z bliznami niestety jest to samo - nie bylo ich widac na naciagnietej skorze a z czasem wychodza. Ech.. a ja juz sie tak cieszylam...
Pewnie masz racje ze musialabym wykonac cala serie zeby osiagnac zamierzony efekt, ale niestety przy angielskich cenach - 500 funtow za jeden zabieg raczej nie bede mogla sobie na to pozwolic...
cala w trawie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 19:35   #2973
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cala w trawie Pokaż wiadomość
500 funtow za jeden zabieg raczej nie bede mogla sobie na to pozwolic...
W Polsce ceny takich zabiegów też nie należą do najtańszych - ok 250zł przy naszych wypłatach... Dla tego większość z nas robi sobie te kwaski samodzielnie Tylko trzeba dobry kwasek wybrać...

Ja w sumie wybrałam dobrze na początek - migdałek błyskawicznie usunął mi wszystkie pryszczyki Tylko zostawił wszystkie wągry, więc będę niedługo musiała go zmienić
Ale zależy mi jeszcze na złuszczeniu i do tego też jeszcze spr wykorzystać migdałka. Dziś dałam mu ostatnią szansę, ale tym razem zrobiłam przepisową ilość: 1ml kwasku, 4ml wody no i kropelka hydromanilu gratis Na razie jest ok. Jedynie szczękę mam opuchniętą i czerwoną jakby mi ktoś ją obił ale ostatnio było gorzej, więc to na pewno mi do jutra zejdzie
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 18:33   #2974
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny w piatek robiłam peeling migdalowy, zrobilam na oko, okolo 20%. Posmarowalam i zostawilam (tylko w okolicy rzuchwy, bo tylko tam mam tradzik i przebarwienia) na 10 min. po czym zmyłam. W poniedzialek i dzisiaj lekko sie luszcze ale poza tym mam taka jakby chropowata skore w tych miejscach i takie maaalutkie pecherzyki. Czy to normalne, jak sie przyjrzec wyglada to jak poparzenie, prosze o pomoc czy to normalne ? i kiedy moze zejsc kretynka ze mnie ze od razu zrobilam takie mocne stezenie...
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 19:11   #2975
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja dostałąm uczulenia od słońca
Byłam dziś poza domem 8godz i w tym czasie filtr mi się wchłonął, ja nie miałam jak tego poprawić i wiadomo... Jeszcze musiaąłm być przez kilka ostatnich godz w tym mocnym, typowo letnim słońcu...

Rano moja buzia nawet dobrze wyglądała po wczorajszym peelingu, opuchlizna i zaczerwienienie zeszły... ale jak zmyłam mc-up, to aż się wystraszyłam
Tam gdzie wczoraj miałam czerwone i spuchnięte (dookoła ust od nosa aż po brodę) teraz mam jeszcze gorzej Porobiły mi się czerwone plamy, takie drobne, jedna koło drugiej, ale bardzo wyraźne i intensywne, coś jak wysypka, ale bez pryszczy
Posmarowałam to odrazu d-pantenolem i baby-drem, pieczenie przeszło odrazu, ale ten paskudny czerwony nie chce zejść... miałam też w domu jakąs tabletkę na alergię, wapna niestety nie znalazłam...
A jutro będę jeszcze dłużej poza domem... bez mc-upu teraz nie wyjdę, więc pewnie nawet jak mi dziś to trochę zejdzie (czego też nie jestem pewna, bo wciąz jest tragicznie) to jutro mi sie jesszcze pogorszy

feelin, u ciebie też to może być alergia, lub reakcaj na opaleniznę po kwaskach. Pierwsza pomoc przy tym to maść na poparzenia (taka jak od ognia tez może być), lub maść z d-pantenolem + wapno do picia.
Niestety dziś u mnie można było plackiem lezeć na słońcu, powinnyśmy wiec po kwaskach siedzieć w domu lub używac duuuużo filtrów i ciągle je poprawiać...
A swój peeling na łoko odmierzałaś czymś czy tak o lałaś z butelki i sypałaś ze słoiczka?
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 19:23   #2976
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

odmierzalam strzykawka, zrobilam ok. 15 % stezenie ale wogole nie szczypalo, wiec ja glupia postanowilam dosypac jeszcze troche proszku dla lepszych efektow bylo wiec cos ok 20% ... tak mi sie bynajmniej wydaje. Ok dziekuje za odp. pojde do apteki po pantenol, bo az sie boje co sie z moja skora dzieje Nie opalam sie i uzywam foltrow 50 z Avene.. wiec nie wiem..
Mam nadzieje ze zejdzie, bo ja panikara jestem i juz sobie wyobrazalam ze bede chodzila z twarza jak po poparzeniach jakis w bliznach
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 20:36   #2977
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny, jaka strzykawka jest najlepsza do odmierzania kwasu w proszku? Macie może link do zdjęcia?
Ja mam taką zwykłą 10ml, wycięłam dziubek i już od dawna upycham plastikową łyżeczką kwas (jaka prowizorka) ale teraz jak odmierzam np. 0,83ml to ciężko jest.
(Tyle peelingów za mną, a ja pytam o strzykawkę. )
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 20:52   #2978
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
A ja dostałąm uczulenia od słońca
Byłam dziś poza domem 8godz i w tym czasie filtr mi się wchłonął, ja nie miałam jak tego poprawić i wiadomo... Jeszcze musiaąłm być przez kilka ostatnich godz w tym mocnym, typowo letnim słońcu...

Rano moja buzia nawet dobrze wyglądała po wczorajszym peelingu, opuchlizna i zaczerwienienie zeszły... ale jak zmyłam mc-up, to aż się wystraszyłam
Tam gdzie wczoraj miałam czerwone i spuchnięte (dookoła ust od nosa aż po brodę) teraz mam jeszcze gorzej Porobiły mi się czerwone plamy, takie drobne, jedna koło drugiej, ale bardzo wyraźne i intensywne, coś jak wysypka, ale bez pryszczy
Posmarowałam to odrazu d-pantenolem i baby-drem, pieczenie przeszło odrazu, ale ten paskudny czerwony nie chce zejść... miałam też w domu jakąs tabletkę na alergię, wapna niestety nie znalazłam...
A jutro będę jeszcze dłużej poza domem... bez mc-upu teraz nie wyjdę, więc pewnie nawet jak mi dziś to trochę zejdzie (czego też nie jestem pewna, bo wciąz jest tragicznie) to jutro mi sie jesszcze pogorszy
Kasiu - jakiego filtra używasz?
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 21:00   #2979
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaka strzykawka jest najlepsza do odmierzania kwasu w proszku? Macie może link do zdjęcia?
Ja mam taką zwykłą 10ml, wycięłam dziubek i już od dawna upycham plastikową łyżeczką kwas (jaka prowizorka) ale teraz jak odmierzam np. 0,83ml to ciężko jest.
(Tyle peelingów za mną, a ja pytam o strzykawkę. )
ja mam strzykawke 2 ml, 10 to za duzo
najmniejsza to 1 ml- insulinowka
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 23:11   #2980
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

One_Love - a po cóż tak się męczyć i odmierzać mini ilości?
Zrób hurtowo - 20-30 ml w szkalnej butelce czy słoiczku i trzymaj w łazience. Łatwiej wtedy w kąpieli maznąć gęsią skórkę czy plecy jak jest pod ręką gotowiec, niż za każdym razem odprawiać ceremoniał z odmierzaniem
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 23:16   #2981
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
One_Love - a po cóż tak się męczyć i odmierzać mini ilości?
Zrób hurtowo - 20-30 ml w szkalnej butelce czy słoiczku i trzymaj w łazience. Łatwiej wtedy w kąpieli maznąć gęsią skórkę czy plecy jak jest pod ręką gotowiec, niż za każdym razem odprawiać ceremoniał z odmierzaniem
Aniu, to można gotowy peeling trzymać poza lodówką? Jak długo? Ja zawsze myślałam, że musi być w lodówie i przez to nie raz i nie dwa zapomniałam przed kąpielą się nasmarować.
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-08, 00:44   #2982
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Aniu, to można gotowy peeling trzymać poza lodówką? Jak długo? Ja zawsze myślałam, że musi być w lodówie i przez to nie raz i nie dwa zapomniałam przed kąpielą się nasmarować.

No jasne, to bardzo wygodne. Robię tak od roku
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 09:07   #2983
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
One_Love - a po cóż tak się męczyć i odmierzać mini ilości?
Zrób hurtowo - 20-30 ml w szkalnej butelce czy słoiczku i trzymaj w łazience. Łatwiej wtedy w kąpieli maznąć gęsią skórkę czy plecy jak jest pod ręką gotowiec, niż za każdym razem odprawiać ceremoniał z odmierzaniem
Wlaściwie racja. Jeśli chcę zrobić większą ilość, to mam proporcjonalnie podnieść wszystkie wartości?

Czyli załóżmy 20% - 20ml (zakładając że 5ml to 4,18pegu i 0,82 kwasu) to:
16,72pegu i 3,28salicyla?
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 09:47   #2984
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny wczoraj wieczorem posmarowalam sie d-pantenolem ( pani w aptece dala mi cos o nazwie dermopanten podobno to to samo) i ta chropowata skora z pecherzykami nie schodzi wogole, przestalam sie juz luszczyc a to wszystko zostalo... martwie sie o co chodzi..
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 12:05   #2985
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Wlaściwie racja. Jeśli chcę zrobić większą ilość, to mam proporcjonalnie podnieść wszystkie wartości?

Czyli załóżmy 20% - 20ml (zakładając że 5ml to 4,18pegu i 0,82 kwasu) to:
16,72pegu i 3,28salicyla?
Łi, wszystko razy 4

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Dziewczyny wczoraj wieczorem posmarowalam sie d-pantenolem ( pani w aptece dala mi cos o nazwie dermopanten podobno to to samo) i ta chropowata skora z pecherzykami nie schodzi wogole, przestalam sie juz luszczyc a to wszystko zostalo... martwie sie o co chodzi..
Fellin, łykaj cynk i witaminy A i B complex; kup w aptece krem dla dzieci z cynkiem, alantoiną (np. alantan, linolantan, alantavit). Panthenol może szczypać.

Wygląda, że się poparzyłaś. Nie denerwuj się, to minie. I chroń buzię przed słońcem koniecznie.

Taka uroda kwasów AHA, jednym nie robią nic, ani dobrze ani źle, a drugim mogą zrobić kuku. Przerzuć się na BHA albo PHA.

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-04-08 o 12:08
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 14:20   #2986
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziekuje Ci, bo juz zaczynalam panikowac, ale skoro mowisz ze przejdzie to wierze Myslisz ze dobrym pomyslem byloby sprobowanie z kwasem salicylowym?

Edytowane przez feelin_soo_me
Czas edycji: 2009-04-08 o 14:23 Powód: korekta
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 17:29   #2987
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
dziekuje Ci, bo juz zaczynalam panikowac, ale skoro mowisz ze przejdzie to wierze Myslisz ze dobrym pomyslem byloby sprobowanie z kwasem salicylowym?
Najpierw daj skórze się zregenerować
Jak nie masz uczulenia na salicyliany - możesz spróbować. Z racji własności, dla cery tłustej salicyl jest na pewno odpowiedniejszy niż migdał. Może na początek wypróbuj tonik 2% albo dodaj kwas do myjadła, którego używasz do mycia buzi (1-2%) a później polecisz jakimś większym kalibrem
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 18:30   #2988
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny, już od dłuższego czasu Was podczytuję, starając się jedncześnie prześledzić cały wątek i powiem, że ciężko mi to idzie dużo już napisałyście mądrych rzeczy szkoda, że nie ma kompendium na pierwszej stronie
ehh z powodu braku dostatecznej wiedzy na razie mam zamiar udać się na zabieg natinuelem, a po nim może sama coś ukręcę
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 20:12   #2989
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam U mnie już jest dużo lepiej. To paskudne, pomarszczone, brązowe coś już mi sie złuszczyło i mam tam teraz lekko różowa skórkę.
filtr mam Lirene sp50, może tylko spanikowałam na widok słońca i tego, że moja skóra szybko wszystko wypiła...
Ale przebarwień chyba miec nie będę, teraz czekam aż mi sie złuszczy reszta skóry (nie jest spalona jak tamta wokół ust, ale jest dość mocno ściągnieta, więc mam nadzieję, że w końcu i ona mi zejdzie).
Ale zaczęły mi wracać pryszczyki, podobne do tych, kóre miałam przed stosowaniem toniku migdałowego Czyli dopiero co je zaleczyłąm tonikiem, a teraz jak mam przerwę w kwaszeniu na łuszczenie to wszystko mi wraca... Jak mają mi wrócić te krostki, to nie ma sęsu się złuszczać i czekać na nowe problemy... Za kilka dni wrócę do samego toniku 2*dziennie
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 11:49   #2990
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mi juz tez te krostki zeszly, skora w miare wraca do siebie Ale o co mi chodzi... bylam dzisiaj u kosmetyczki (na depilacji takze to swoja droga), ale spytalam ja o kwasy i powiedziala mi ze ta chropowata skora, male krostki jakby poparzenie, moze byc od tego ze nie dosc dokladnie zmylam kwas (nie zneutralizowalam go). czy to moze byc prawda? czym najlepiej go zmywac? mowila mi o specjalnych neutralizatorach ale nie wiem o co dokladnie z tym chodzi?

kasia083 po toniku nakladasz juz tylko krem ? niczym go nie zmywasz prawda ? ilo procentowy robisz przepraszam za ewentualny zasyp pytan

Edytowane przez feelin_soo_me
Czas edycji: 2009-04-11 o 11:49 Powód: o
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 13:03   #2991
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczynki, ktory kwas pomoze pozbyc sie plam na dloniach? Mama zaczyna marudzic, ze ja ciagle sie czyms smaruje, a o nia nie ma kto zadbac, wiec chcialabym jej ukrecic jakis peeling na ta czesc ciala. Podejrzewam, ze sa to plamy starcze (55 lat), ktore zaczynaja coraz gesciej wychodzic i nie wygladaja niestety zbyt ladnie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 13:16   #2992
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Mi juz tez te krostki zeszly, skora w miare wraca do siebie Ale o co mi chodzi... bylam dzisiaj u kosmetyczki (na depilacji takze to swoja droga), ale spytalam ja o kwasy i powiedziala mi ze ta chropowata skora, male krostki jakby poparzenie, moze byc od tego ze nie dosc dokladnie zmylam kwas (nie zneutralizowalam go). czy to moze byc prawda? czym najlepiej go zmywac? mowila mi o specjalnych neutralizatorach ale nie wiem o co dokladnie z tym chodzi?

kasia083 po toniku nakladasz juz tylko krem ? niczym go nie zmywasz prawda ? ilo procentowy robisz przepraszam za ewentualny zasyp pytan

Jako neutralizatora użyć można po prostu wody z mydłem. Ja tak zmywałam kwas, i nigdy nie miałam żadnego problemu.
Kwas, później mycie wodą z mydłem, i na to jakiś tłusty krem.

Jeśli chodzi o tonik, to nakładamy go bez zmywania, jak zwykły sklepowy tonik, płatkiem kosmetycznym.
Tonik jest z reguły niskoprocentowy. Ja migdałowy stosowałam 5% codziennie.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 13:38   #2993
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczynki, ktory kwas pomoze pozbyc sie plam na dloniach? Mama zaczyna marudzic, ze ja ciagle sie czyms smaruje, a o nia nie ma kto zadbac, wiec chcialabym jej ukrecic jakis peeling na ta czesc ciala. Podejrzewam, ze sa to plamy starcze (55 lat), ktore zaczynaja coraz gesciej wychodzic i nie wygladaja niestety zbyt ladnie
To co działa najlepiej , jest fotouczulające , czy Twoja mama , będzie stosować codziennie krem z filtrem 50% , na dłonie ?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 13:41   #2994
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczynki, ktory kwas pomoze pozbyc sie plam na dloniach? Mama zaczyna marudzic, ze ja ciagle sie czyms smaruje, a o nia nie ma kto zadbac, wiec chcialabym jej ukrecic jakis peeling na ta czesc ciala. Podejrzewam, ze sa to plamy starcze (55 lat), ktore zaczynaja coraz gesciej wychodzic i nie wygladaja niestety zbyt ladnie

Zapałka, plamy starcze (jak możesz swoją drogą tak o 55-latce) na dłoniach to nic innego jak przebarwienia posłoneczne wypracowane latami; rób Mamie salipega, ukręć też mocne serum C, niech stosuje o poranku przed kremem (filtry jakbyś jej wcisnęła byłoby fajnie). Na jesień pomyśl o retinoidach.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 13:41   #2995
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
To co działa najlepiej , jest fotouczulające , czy Twoja mama , będzie stosować codziennie krem z filtrem 50% , na dłonie ?
Mysle, ze uda sie ja do tego przekonac kiedy wyjasnie jej jakie beda efekty i mozliwe skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Zapałka, plamy starcze (jak możesz swoją drogą tak o 55-latce) na dłoniach to nic innego jak przebarwienia posłoneczne wypracowane latami; rób Mamie salipega, ukręć też mocne serum C, niech stosuje o poranku przed kremem (filtry jakbyś jej wcisnęła byłoby fajnie). Na jesień pomyśl o retinoidach.
Ojj.. jeszcze duzo nauki przede mna Myslalam, ze salicyl za slaby na takie cus, ale skoro sloiczek salipegu ukrecony to sprobuje ja troche pomeczyc Myslisz, ze 2 razy w tyg bedzie dobrze?
Poluje teraz na wychwalany filtr Lirene, albo ta nowosc z Rossmanna, wiec przy okazji nakaze maziac nie tylko twarz ale i lapki

Jak dlugo moga schodzic takie przebarwienia posloneczne?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2009-04-11 o 13:54
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 13:59   #2996
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Zapałka, plamy starcze (jak możesz swoją drogą tak o 55-latce) na dłoniach to nic innego jak przebarwienia posłoneczne wypracowane latami; rób Mamie salipega, ukręć też mocne serum C, niech stosuje o poranku przed kremem (filtry jakbyś jej wcisnęła byłoby fajnie). Na jesień pomyśl o retinoidach.

Ja stawiam na kwas glikolowy.Niestety jest najbardziej fotouczulający , i nie nadaje się do cery naczynkowej ,sprawdziłam na sobie
Ale mam genialny pomysł , na razie dla siebie.Posmaruje sobie punktowo ,moje maleńkie przebarwienia ,i jak się wchłonie , nałoże na całą twarz salicyl na spirytusie.Tak naprawde podpatrzyłam jak mi lekarka nakładała na dłonie , najpierw glikolowy i od razu TCA.To był zabieg właśnie na przebarwienia posłoneczne .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 15:02   #2997
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wczoraj jak zapowiadałam robiłam peeling LHA. Miałam zrobić 10% ale, że panikarą jestem więc trochę obniżyłam stężenie. Wyszło coś około 8%. Robiłam na spirytusie i trzymałam aż 5 minut. Myślałam, że się przekręcę z bólu. Szczypało i piekło tak piekielnie, że aż odczuwałam ból Twarz cała pulsowała, a kolor przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Do wczoraj nie wiedziałam co to znaczy prawdziwy burak. Tata jak mnie zobaczył to aż podskoczył z przerażenia i odpowiednio skomentował. Po zmyciu przez godzine piekło równie mocno jak w trakcie peelingu. Miałam ochote wsadzić głowe do zamrażalki. Po godzinie ból ustąpił, ale twarz miałam nadal mocno buraczaną i odczuwałam dyskomfort. Peeling robiłam wieczorem i na szczęście udało mi się dość szybko usnąć. Obudziłam się o 2 i od razu poleciałam do lustra sprawdzić co z moją facjatą. Kolorek trochę zbladł ale nadal byłam buraczkowa Rano twarz wyglądała już prawie normalnie. Jedynie górne partie policzków były troche spuchnięte i lekko czerwone. Twarz ściągnięta i nieco przesuszona ale po słusznej dawce filtru uspokoila się.
O efektach za dużo nie powiem. Pory zwężone, zaskórników brak (ale to również zasługa salipega). Najbardziej zależy mi na rozjaśnieniu przebarwień, ale na to trzeba czasu. Nie wiem czy odważę się zrobić ten peeling jeszcze raz. Chyba, że mniejsze stężenie bo killer z niego prawdziwy.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 16:33   #2998
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Mysle, ze uda sie ja do tego przekonac kiedy wyjasnie jej jakie beda efekty i mozliwe skutki uboczne


Ojj.. jeszcze duzo nauki przede mna Myslalam, ze salicyl za slaby na takie cus, ale skoro sloiczek salipegu ukrecony to sprobuje ja troche pomeczyc Myslisz, ze 2 razy w tyg bedzie dobrze?
Poluje teraz na wychwalany filtr Lirene, albo ta nowosc z Rossmanna, wiec przy okazji nakaze maziac nie tylko twarz ale i lapki

Jak dlugo moga schodzic takie przebarwienia posloneczne?
Zapałka, poszperałam w LU i tak:

wg badania porównującego odmładzającą siłę działania tretinoiny, LHA i kwasu glikolowego na naskórek dotknięty fotostarzeniem -

najskuteczniesza jest tretinoina (w tłumaczeniu na praktykę - Atrederm), trochę mniej kwas LHA, a zupełnie nie działa kwas glikolowy.

Usunięcie takich przebarwień trwa długo, nie wierz w cuda, że kilka zabiegów wystarczy, ale warto próbować.


_________________


Antunka, zrobisz, zrobisz kolejny bo to mimo wszystko fajny kwas jest.

Czytałaś Lenny i moje wrażenia? http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ha,t10538.html

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-04-11 o 17:07
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 18:46   #2999
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Czytałam, czytałam i to nawet 3 razy. Musiałam się upewnić czy aby na pewno wszystko robię dobrze. Chciałabym kilka razy zrobić ten kwasik, żeby wiedzieć czy i jak działa a wiadomo, że po jednym razie sie tego nie dowiem. Ale to taki podkołdernik jadowity, że aż strach się bać. Chyba muszę się zapoatrzyć w porządny wiatrak, duuużo lodu i chyba jakiś alkohol na rozluźnienie i znieczulenie przed zabiegiem
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 19:01   #3000
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Antunka, polecam mojego ulubionego drinka: KOKOSOWY ŻUBR (1 część żubrówki, 1 część malibu, 2 części soku jabłkowego, 2 części soku ananasowego). Pyyyycha!
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.