Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-08, 12:08   #3181
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
A gdzie najczęściej się lokują ci niechciani goście? Jeśli na linii żuchwy, to jednak hormony.
wszedzie, wszędzie!!! czoło policzki, okolice ust, skronie, nawet linia włosów
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 12:11   #3182
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
alaxy, bardzo dziękuję!!! tak myślałam,że właśnie Ty mi pomożesz.i głupie pytanie: wsypać do wody i wymieszać? to wszystko? wstrząsając, mieszać łyżeczką? czy może tam trzeba jakieś specjalne środki ostrożności; szklane naszynia, bez metalowych łyżeczek, podgrzewać? No i pewnie tonik to w lodówce trzymać, prawda?

ale ze mnie ciemna masa

(...)
Lepiej w szkle, mieszać plastikiem. Rozpuści się bez problemu, nie podgrzewaj. I wrzuć do lodówki.

Doczytałam co napisałaś o skórze, nie wygląda to ładnie, przydałby się dobry dermatolog.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-05-08 o 12:15
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 12:26   #3183
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
kurczak....
i ja zdecydowałam się na migdała = jaszczura. I przejrzałam pobieżnie wątek i zakupiłam tylko kwas migdałowy w mazidłach. A tu czytam, że jeszcze inne niedomowe specyfiki są potrzebne. I co ja mam teraz zrobić? dokupować coś? ale co? Znacie może jakiś prosty przepis i wykonanie toniku i peelingu? gdzieś był, ale teraz nie mogę znaleźć... może by tak powędrowały na pierwszą stronę?
pomocy
migdała dobrze jest wstawić do gorącej wody nawet jak ma się bagietkę, bo wtedy łatwiej i szybciej się rozpuszcza. Nie znam się dobrze na chemii, ale żelazo z kwasem może jakoś reagować...
Ale potrzebujesz jeszcze:
* strzykawki z mała podziałką (najlepiej 2ml) - w aptece
* wodę destylowaną - na stacji benzynowej
* słoiczek (lub szklankę zamiast zlewki)
* plastikową łyżeczkę lub widelec (zamiast łyżki miarowej do nasupywania kwasku - nabierasz wtedy jej końcówką) - w markecie lub w sklepie z gospodarstwem domowym
* szklana butelka - może być po jakimś syropie, tylko wcześniej umyj ją w wodzie z płynem do naczyń i wyparz

Kwas wsyp do wody, a potem wstaw słoiczek do garnka z gorąca wodą. nie mieszaj tego niczym, tylko od czasu do czasu potrząśnij słoiczkiem. Powinno się rozpuścić i nie będziesz miała wątpliwości, że coś żle zrobisz

Cytat:
Napisane przez Dunia87 Pokaż wiadomość
Zrobiłam jakiś tydzień temu peeling migdałowy 20% (oczywiście wcześniej stosowałam tonik). Skórka bardzo ładnie zeszła - lekko się łuszczyła, nie było zaczerwienień. Tylko że wyskoczyło mi sporo krostek Dodam, że użyłam go ponieważ mam lekkie skłonności do pojawiania się różnych wyprysków - ale nie aż w takim nasileniu. Czy to jest normalne przy pierwszym stosowaniu peelingu - normalna reakcja skóry? Czy może nie powinnam stosować tego peelingu?
Każda skóra reaguje inaczej. Taki wysyp może oznaczać oczyszczanie się skóry. Następnym razem też może się to jeszcze powtórzyć, ale potem skóra będzie już oczyszczona i nie powinno być takich niespodzianek. Teraz po prostu wyszło na wierzch wszystko co głęboko siedziało.
Możliwe, że peeling później będzie ci służył, ale jeśli chcesz go stosować tylko ze względu na pryszcze to odradzam - migdał najlepiej działa na pryszcze, jeśli stosuje się go regularnie, bez tygodniowych przerw, ale to też zależy rodzaju pryszczy, może na razie potrzebujesz tego głębokiego oczyszczenia...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.

Edytowane przez kasia083
Czas edycji: 2009-05-08 o 12:30
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 14:19   #3184
Dunia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Każda skóra reaguje inaczej. Taki wysyp może oznaczać oczyszczanie się skóry. Następnym razem też może się to jeszcze powtórzyć, ale potem skóra będzie już oczyszczona i nie powinno być takich niespodzianek. Teraz po prostu wyszło na wierzch wszystko co głęboko siedziało.
Możliwe, że peeling później będzie ci służył, ale jeśli chcesz go stosować tylko ze względu na pryszcze to odradzam - migdał najlepiej działa na pryszcze, jeśli stosuje się go regularnie, bez tygodniowych przerw, ale to też zależy rodzaju pryszczy, może na razie potrzebujesz tego głębokiego oczyszczenia...
Pisząc o codziennym stosowaniu masz na myśli tonik? Bo peeling to chyba trochę za mocny jest. Czyli na taką łuszczącą się skórę też można stosować? Myślałam ze trzeba czekać aż zejdzie i dopiero. Dzięki za odpowiedź
Dunia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 15:39   #3185
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dunia87 Pokaż wiadomość
Pisząc o codziennym stosowaniu masz na myśli tonik? Bo peeling to chyba trochę za mocny jest. Czyli na taką łuszczącą się skórę też można stosować? Myślałam ze trzeba czekać aż zejdzie i dopiero. Dzięki za odpowiedź
nie
codziennie możesz stosować tylko tonik, a po peelingu obowiązkowo tygodniowa przerwa, nie można tak podrażniać buzi!

Chodziło mi o to, że w Twoim przypadku, jak będziesz dalej robić regularne peelingi (bez toników w między czasie) to może to ci wystarczyć.
Ale u mnie było tak, że jak przestałam regularnie maziać się tonikiem (bo zrobiłam peeling) to pryszcze zaczęły mi znowu wychodzić i dopiero jak znowu zaczęłam stosować sam tonik, to mi buzia się poprawiła.
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 17:38   #3186
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

a konstruował ktoś może toni kna bazie kw. LHA ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 17:38   #3187
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dzisiaj dostałam salicyla w proszku i oczywiście natychmiast musiałam wypróbować. Sama już nie wiem czy ja jestem taka beznadziejna w te klocki czy po prostu na mnie nie działa Otóż rozrobiłam go tak jak polecono w instrukcji ( 0,5 łyżki salicyla i łyżka wody), tyle że wszystkiego 2 razy więcej no i, ponieważ to mój pierwszy raz, to wolałam za bardzo nie ryzykować i dodałam troszke wiecej wody. Nie rozpuścił się jakoś wybitnie, nadal było widać takie białe kryształki, powstała biała zawiesina, czy tak ma być, czy może źle zmieszałam czy coś? Nałożyłam tą papkę na twarz, nie była jakiegoś wielkiego pieczenia, bardzo, bardzo minimalne i tylko przez ok. pierwszą minutę. Trzymałam ok 6 min, może więcej, dokładnie zmyłam wodą z mydłem, nic nie piekło. Czy zrobiłam wszystko dobrze, czy może dodałam zbyt mało wody albo trzymałam za krótko? Może powinnam powtórzyć? Chcia łabym żeby mnie porządnie złuszczyło, bo akurat siedzę w domu i mogę sobie na to pozwolić...
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 17:44   #3188
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
dzisiaj dostałam salicyla w proszku i oczywiście natychmiast musiałam wypróbować. Sama już nie wiem czy ja jestem taka beznadziejna w te klocki czy po prostu na mnie nie działa Otóż rozrobiłam go tak jak polecono w instrukcji ( 0,5 łyżki salicyla i łyżka wody), tyle że wszystkiego 2 razy więcej no i, ponieważ to mój pierwszy raz, to wolałam za bardzo nie ryzykować i dodałam troszke wiecej wody. Nie rozpuścił się jakoś wybitnie, nadal było widać takie białe kryształki, powstała biała zawiesina, czy tak ma być, czy może źle zmieszałam czy coś? Nałożyłam tą papkę na twarz, nie była jakiegoś wielkiego pieczenia, bardzo, bardzo minimalne i tylko przez ok. pierwszą minutę. Trzymałam ok 6 min, może więcej, dokładnie zmyłam wodą z mydłem, nic nie piekło. Czy zrobiłam wszystko dobrze, czy może dodałam zbyt mało wody albo trzymałam za krótko? Może powinnam powtórzyć? Chcia łabym żeby mnie porządnie złuszczyło, bo akurat siedzę w domu i mogę sobie na to pozwolić...
Kwas salicylowy nie rozpuszcza się w wodzie - więc trzeba używać innych rozpuszczalników.
Np. alkohol, glikole, oleje.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 17:49   #3189
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Kwas salicylowy nie rozpuszcza się w wodzie - więc trzeba używać innych rozpuszczalników.
Np. alkohol, glikole, oleje.


Tak, niby wiem, ale tak było napisane w instrukcji, że jest to kwas w postaci sypkiej do rozpuszczenia w wodzie i podano instrukcję 0,5 łyżeczki kwasu + łyżka wody etc. Chyba, że im zjadło ' i chodziło o wódę sama już nie wiem...
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 17:51   #3190
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
Tak, niby wiem, ale tak było napisane w instrukcji, że jest to kwas w postaci sypkiej do rozpuszczenia w wodzie i podano instrukcję 0,5 łyżeczki kwasu + łyżka wody etc. Chyba, że im zjadło ' i chodziło o wódę sama już nie wiem...
Gdzie tam napisane? Na mazidłach nic takiego nie widzę.
Wódka (40%) o ile mi wiadomo, też może być, ale może dłużej się rozpuszczać.
Kwas salicylowy jest tylko w postaci proszku, rozpuszczony w wodzie to roztwór kwasu.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 18:16   #3191
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Gdzie tam napisane? Na mazidłach nic takiego nie widzę.
Wódka (40%) o ile mi wiadomo, też może być, ale może dłużej się rozpuszczać.
Kwas salicylowy jest tylko w postaci proszku, rozpuszczony w wodzie to roztwór kwasu.


ja kupiłam w gabinecie kosmetycznym, kosmetyczka mi zamówiła. Niby taki 'gabinetowy kwas' Na opakowaniu jest napisane że to kwas salicylowy Ciężar nasypowy 0,63 g/ml Ehhh już nic nie rozumiem a jeśli faktycznie jest to roztwór kwasu to czy się w ogóle nadaje? I jak go używać?
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 18:42   #3192
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
ja kupiłam w gabinecie kosmetycznym, kosmetyczka mi zamówiła. Niby taki 'gabinetowy kwas' Na opakowaniu jest napisane że to kwas salicylowy Ciężar nasypowy 0,63 g/ml Ehhh już nic nie rozumiem a jeśli faktycznie jest to roztwór kwasu to czy się w ogóle nadaje? I jak go używać?
Jeśli to proszek to kwas.
Roztwór kwasu to np. kwas + alkohol = peeling.

Jak sama piszesz - kwas się nie rozpuścił (biały osad, grudki itd.).
Musisz użyć innego rozpuszczalnika.

Kwas salicylowy od kosmetyczki (o ile to 100%) nie różni się od kwasów z biochemicznych sklepów.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 18:47   #3193
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Jeśli to proszek to kwas.
Roztwór kwasu to np. kwas + alkohol = peeling.

Jak sama piszesz - kwas się nie rozpuścił (biały osad, grudki itd.).
Musisz użyć innego rozpuszczalnika.

Kwas salicylowy od kosmetyczki (o ile to 100%) nie różni się od kwasów z biochemicznych sklepów.


Dziękuję bardzo wypróbuję w takim razie na spirytusie
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 18:49   #3194
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo wypróbuję w takim razie na spirytusie
Tylko uważaj ze stężeniem, przelicz najlepiej kalkulatorem.

Więcej informacji o peelingu kwasem salicylowym znajdziesz tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=323502
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 19:36   #3195
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

na początku jak nałożysz na spirytusie może byćć BARDZOOO PIEKIELNIE, ale postaraj się przetrwać te parę minut bo warto
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 20:36   #3196
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
na początku jak nałożysz na spirytusie może byćć BARDZOOO PIEKIELNIE, ale postaraj się przetrwać te parę minut bo warto


Piekielnie, hehe. Ja jak zrobilam swoj pierwszy peeling na spirytusie to miałam szczęście, że na dworze był bardzo wietrzny wieczór, bo kiedy zaczęło przepotężnie szczypać nie wiedziałam co ze sobą zrobić i wystawiłam buzię za okno. Tyle dobrze, że do okna od ogrodu było najbliżej i nikt nie musiał na grymasy mojej twarzy patrzeć. Ale tak jak mówi Koko, kilka minut i po krzyku.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 21:47   #3197
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

hejooo Wojtek lepiej brzmi , u mnie to trwało z 3 minutki ale też nie wiedziałem co ze sobą zrobić i zaczełem czytać gazete , żeby o tym nie myśleć hehehe a robiłaś na Peguu i jak różnica ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 21:58   #3198
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
hejooo Wojtek lepiej brzmi , u mnie to trwało z 3 minutki ale też nie wiedziałem co ze sobą zrobić i zaczełem czytać gazete , żeby o tym nie myśleć hehehe a robiłaś na Peguu i jak różnica ?
Na pegu też. Róznica kolosalna. Na pegu nawet 30% - tego w ogole sie nie odczuwa, raz leciusieńko mnie poszczypalo, ale teraz juz takiej reakcji nie obserwuję.
Na spirytusie zrobilam bodajże 5% (albo 10% - juz nie pamietam, ale raczej bylo to 5%) i to wlasnie wtedy sterczalam z buzią w oknie.

Po pegu luszczy sie buzia prawie niezauwazalnie. Z tym ze lubi cos po nim wyskoczyc na drugi dzien. Jednak da sie to zwalczyc. Podobno skora w ten sposob sie oczyszcza.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 22:49   #3199
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wielki powrót do migdałka (daje mu ostatnią szansę) Właśnie siedzę ze stężeniem 30% na dziobie i musze przyznać że zapomniałam jak to piecze!
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 15:02   #3200
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

bojestemtegowarta w wodzie rozpuszczamy migdałka, może z nim ci sie pomyliło
Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Piekielnie, hehe. Ja jak zrobilam swoj pierwszy peeling na spirytusie to miałam szczęście, że na dworze był bardzo wietrzny wieczór, bo kiedy zaczęło przepotężnie szczypać nie wiedziałam co ze sobą zrobić i wystawiłam buzię za okno. Tyle dobrze, że do okna od ogrodu było najbliżej i nikt nie musiał na grymasy mojej twarzy patrzeć. Ale tak jak mówi Koko, kilka minut i po krzyku.
W bezwietrzny dzień zawsze można włożyć głowę do zamrażalnika
Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Wielki powrót do migdałka (daje mu ostatnią szansę) Właśnie siedzę ze stężeniem 30% na dziobie i musze przyznać że zapomniałam jak to piecze!
przypomnij co chcesz nim osiągnąć i czym podpadł ostatnio?

A ja ciągle tylko bawię się tonikiem, ale niestety buzia prawie mi się po nim nie łuszczy, chociaż ciągle zwiększam stężenie a jak już to tylko trochę na nosie, brodzie i tyle, a ja tak bym chciała złuszczyć policzki przy nosie i czoło, bo tam mam pory jak kratery... W ogóle, to na całej twarzy mam teraz skórę taka jakby przepaloną, którą będę teraz musiała czymś zedrzeć, ale się nie chce (od dawna jest już taka).

Może zrobię sobie peeling, ale taki łagodniejszy (np 15%), po którym będę mogła dalej stosować tonik migdałowy? Nie chcę nawrotu pryszczy... Co wy na to?
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 15:54   #3201
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Moim celem była i jest walka z przebarwieniami. Migdałka jako peeling stosowałam w zeszłym roku ale efekty były mizerne. Od tego czasu robię sobie co jakis czas tonik 5 lub 10%.
Teraz liczę na lepsze efekty bo wspomagam się kremem Neostraty (niestety bez hydrochinonu) a w planach mam zakup kremu z hydrochinonem 4% i zrobienie miksturki z niacynamidem i N-acetyloglukozaminą. Problem jest tylko taki że nie mam pojęcia skąd wziąść składniki. W aptekach jest tylko siarczan glukozaminy i nie wiem czy można to potraktować jako zamiennik
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 22:38   #3202
candy02
Rozeznanie
 
Avatar candy02
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 611
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej. Nigdy nie bylam na zadnym peelingu w gabinecie kosmetycznym ani nie robilam zadnego zabiegu z uzyciem kwasow. Jedyny krem z kwasami, ktory mialam na twarzy to Effaclar K...
W czwartek mialam okazje przetestowac za darmo jak dziala peeling kawitacyjny no i w sumie jestem mile zaskoczona. Skore mam mila w dotyku, gladka, pory jakby troszke mniejsze. Bardzo przyjemny zabieg, delikatny. Prawie usnelam na fotelu, a do tego ta muzyka relaksacyjna w tle... miodzio
candy02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 11:36   #3203
thecla
Raczkowanie
 
Avatar thecla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

wczoraj zaserwowałam swojej buzi 30% migdałka, o dziwo bardzo nie szczypało- w porównania do pierwszego razu teraz czekam na efekty i w końcu na jakieś łuszczenie
__________________
Kochaj i rób co chcesz. (św. Augustyn)


thecla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 20:31   #3204
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
alaxy, bardzo dziękuję!!! tak myślałam,że właśnie Ty mi pomożesz.i głupie pytanie: wsypać do wody i wymieszać? to wszystko? wstrząsając, mieszać łyżeczką? czy może tam trzeba jakieś specjalne środki ostrożności; szklane naszynia, bez metalowych łyżeczek, podgrzewać? No i pewnie tonik to w lodówce trzymać, prawda?

ale ze mnie ciemna masa

dla mnie to chyba ostatnia decha ratunku. Już od 3 miesięcy jestem jak pokancerowana. Nigdy tak nie miałam!!! Wyskakuje mi taki czerwony spuchnięty baardzo bolący gul ropny, i jak tylko się w miarę przysuszy (że tylko czuję taką igiełkę jak dotykam) to następnego dnia mam nowego w innym miejscu. Już nie wiem co mam robić. nigdy nie miałam nawet problemu z trądzikiem, a co dopiero takim! Kremy niezmienne, jestem po ciąży po karmieniu 20mcy (ale dopiero po 2 mcach wyskoczyły, więc to raczej nie hormony), wróciłam do wagi, jedzenie delikatne, no nie wiem co to.

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

a w papierach 33 rok mi leci
atoja, witaj ja od kilku dni się tonizuje kwasem z mazideł a dziś robię peeling 20%
te krostki to pewnie po karmieniu, bo ja też tak miałam, ale już 5ty mc leci jak skończyłam karmienie i teraz tylko blizny leczę
buziaki..
ja to jestem ciemna masa, ale ten kalkulator tylko mi namieszał
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 23:20   #3205
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
atoja, witaj ja od kilku dni się tonizuje kwasem z mazideł a dziś robię peeling 20%
te krostki to pewnie po karmieniu, bo ja też tak miałam, ale już 5ty mc leci jak skończyłam karmienie i teraz tylko blizny leczę
buziaki..
ja to jestem ciemna masa, ale ten kalkulator tylko mi namieszał
No bo właśnie Ty mnie skusiłaś!!!!


a teraz? Uwaga- pluję na lewo i prawo by nie zapeszyć!
Nic mi wczoraj nowego i dziś nie wyskoczyło, pomimo, że się tamte zagoiły!!!!!

Już nawet smarowałam sudokremem, capivitem i jakimś antybiotykiem od dermatologa na takie kwiatki, i nic. Ale moją panne ugryzł komar na buzi i zanim się zorientowałam,że to może być on to minęło ze 3 dni. Posmarowałam to okropnie czerwone i opuchnięte miejsce fenistilem i co jakiś czas poprawiałam (3 - 4 x dz) i zagoiło jej się bez śladu po 4 dniach!! a w zeszłym roku było ponad miesiąc. I wtedy mnie olśniło i też za niego schwyciłam i nastąpił cud. Na razie nie chcę zapeszac, ani się zastanawiać co to było ani dlaczego. Niech się już nie powtarza więcej i wtedy będę się głowić....

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------



Już wydrukowałam sobie proporcje jakie podała alaxy i czekam. właśnie ujrzałam maila,że wysłane.

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2009-05-11 o 23:21
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 15:29   #3206
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

jakoś nie uzywam filtrów na codzień pod makeup .... mam śniadą cerę, ładnie się opalam od razu na brąz. No ale jak sie zacznę sypać...
Rozumiem, że wówczas powinnam zacząć używać ochronę p/słoneczną juz podczas tonikowania się. No i na bank na pewno po peelingu też będe przez jakiś czas. Powiedzcie mi, czy jezeli będę miała na sobie filtr 20 to nie będzie za mało? 50-tki w życiu nie zużyję, nawet moja dwulatka! Więc chciałabym zaoszczędzic miejsca na półce. Wychodze codziennie z nią na spacer ok 1,5godz - 2 na powietrze i jestem w ruchu.
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 22:03   #3207
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

I mamy złuszczanie, ale takie bardzo umiarkowane. Nawet się cieszę bo normalnie do ludzi mogę wyjść kiedy najwcześniej moge zrobić powtórny peeling?
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 22:30   #3208
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

atoja bedzie ok moja geba juz po toniku jakas taka swiezsza mi sie wydawala
wczoraj ukrecilam 20%-nie pieklo, ni ebolalo, delikatnie napielo skore i zszarzalo. dzis nic nie czuje.. za tydzien moge zrobic 30%?
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 23:06   #3209
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
I mamy złuszczanie, ale takie bardzo umiarkowane. Nawet się cieszę bo normalnie do ludzi mogę wyjść kiedy najwcześniej moge zrobić powtórny peeling?
Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
atoja bedzie ok moja geba juz po toniku jakas taka swiezsza mi sie wydawala
wczoraj ukrecilam 20%-nie pieklo, ni ebolalo, delikatnie napielo skore i zszarzalo. dzis nic nie czuje.. za tydzien moge zrobic 30%?
Co tydzień możecie spokojnie robić
Chyba, że byście się jeszcze łuszczyły to lepiej odczekać, żeby z siebie potwora nie zrobić
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 09:32   #3210
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
jakoś nie uzywam filtrów na codzień pod makeup .... mam śniadą cerę, ładnie się opalam od razu na brąz. No ale jak sie zacznę sypać...
Rozumiem, że wówczas powinnam zacząć używać ochronę p/słoneczną juz podczas tonikowania się. No i na bank na pewno po peelingu też będe przez jakiś czas. Powiedzcie mi, czy jezeli będę miała na sobie filtr 20 to nie będzie za mało? 50-tki w życiu nie zużyję, nawet moja dwulatka! Więc chciałabym zaoszczędzic miejsca na półce. Wychodze codziennie z nią na spacer ok 1,5godz - 2 na powietrze i jestem w ruchu.
Filtr spf 20 nie wystarczy. Tylko porządna (czytaj: fotostabilna) 50 nałożona w zalecanej ilości.

Bez urazy, ale z takim podejściem nie brałabym się w ogóle za kwasy.
__________________
Jeszcze w zielone gramy...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.