Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-04, 20:48   #4621
bourlinguer
Raczkowanie
 
Avatar bourlinguer
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 69
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja już nie wiem co ze swoją gębą zrobić...
ale od początku- zakupiłam na mazidłach kwas glikolowy 30% ukręciłam tonik 5%- smarowałam buzię co drugi dzień- zero efektów...wiec zaczełam smarować codziennie na noc. Filtry oczywiscie obowiązkowo nawet jak chodzę po domu Avenka 50+ no i nadal nic...więc postanowiłam że maznę sobie plecy samym 30% kwasem (mam tam naprawdę dużo blizn po mojej mamy wyciskaniu syfków i trochę zaskórników) no wiec na początek tylko maznęłam plecy- zero zaczerwienienia, żadnego pieczenia- nic dosłownie...więc wziełam na wacik sporo tego kwasu i przetarłam całe plecy, ramiona, dekold, piersi...no właściwie całą skórę na której znalazłam choćby minimalną niedoskonałość i dalej nic- żadnego pieczenia...no więc zebrałam się w sobie i dawaj tej 30% kwas na pyszczysko. Jedna warstwa- nic, druga-nic, trzecia-nic...przy czwartek lekko zapiekło....no i tak się smarowałam ostatnie 4 dni. Wczoraj wieczorem zauważyłam na buzi pierwsze oznaki działania kwasu tj. zaczerwienienie skrzydełek nosa i policzków pod oczami...dziś skóra jest niesamowicie gładka w dotyku taka jak za przeproszeniem pupcia niemowlaka, ale w ogóle się nie łuszczę... no i tu pytanie do bardziej doświadczonych- smarować dziś na noc znów kwasem czy na razie odpuścić? przyznaje- czuję lekki dyskomfort skóry takie jakby naciągnięcie i jest lekko czerwona...no ale miałam się łuszczyć, miała być wylinka jak u gada...a tu nic takiego nie następuje
a ja chcę nową skórę
aha- kwaszę sie bo mam na buzi posłoneczne przebarwienia(młoda i gupia byłam- nie chciało się buźki filtrować) i ciutkę zmarszczki się pogłębiły...nie mam jakiejś tam tragicznej cery, ale troche pozostałości po trądziku jeszcze jest...moze lepiej kupić inny kwas? a moze wyższe stęzenie glikolowego? Jak uważacie?
Jeśli skóra jest napięta i wygładzona, to moim zdaniem za 2, 3 dni będzie wylinka. Ja bym poczekała przed następnym zabiegiem.

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
Witam ponownie,

6 dzień mija od zabiegu i jeszcze nie złuszczyłam się cała czy to jest ok? dr powiedziała mi że 7 dni mam się cicaplastem smarować więc pomyślałam że po 7 dniach już będzie po ... zatem jak się nie złuszczę to mogę już smarować się kremami nawilżającymi? konkretnie chodzi mi o Physiogel krem
aaa i jeszcze zauważyłam że wyskakują mi jakieś nowe krostki a myślałam że po kwasie choć 1 to już nie będzie tego
Czasem po pierwszych zabiegach nie ma łuszczenia, co nie oznacza, że kwas nie działa. A nowe krosty to znak, że skóra zaczęła się oczyszczać po kwasie. Wychodzi to co i tak by samo wyszło, tylko że później. Bądź dobrej myśli. Ja jak używałam cicaplastu to łuszczenie wydawało mi się mniejsze, ale może ono po prostu jest mniej widoczne wtedy...
__________________

bourlinguer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 20:54   #4622
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziękuję za info


a czy mogę po 7 dniach już użyć tego kremu czy nadal cicaplast dopóki się cała nie złuszczy?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 21:52   #4623
bourlinguer
Raczkowanie
 
Avatar bourlinguer
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 69
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
dziękuję za info


a czy mogę po 7 dniach już użyć tego kremu czy nadal cicaplast dopóki się cała nie złuszczy?
Wymądrzam się jak wielka specjalistka, a nią nie jestem Ja bym smarowała już Physiogelem, bo to jest też treściwy krem, ale lżejszy niż cicoplastowa maska - w moim odczuciu.

Ja teraz robię tak: zaraz po peelingu na kilka godzin babydream maść sutkowa, a potem rano i wieczorem kwas hialuronowy+olej jojoba czasem z tamanu, jak skóra wypije w błyskawicznym tempie i jest ściągnięta to na to Uriage krem po kuracjach + filtr. W różne dni po zabiegu skóra ma inne potrzeby, staram się je obserwować i działać.

Po wczorajszym peelingu rumień policzkowy miałam do rana - pierwszy raz aż taka reakcja mojej skóry. Ale dziś na szczęście blado. Już trochę panikowałam
__________________

bourlinguer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 14:00   #4624
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

bourlinguer dziękuję cicaplast faktycznie chyba mało nawilża tą skórę bo jest taka jakby to nazwać "obcą"

zacznę się smarować tym Physiogelem zobaczymy co będzie na razie denerwują mnie te dodatkowe krostki, myślałam że po kwasie choć parę dni ich nie będę miała
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 14:36   #4625
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
bourlinguer dziękuję cicaplast faktycznie chyba mało nawilża tą skórę bo jest taka jakby to nazwać "obcą"

zacznę się smarować tym Physiogelem zobaczymy co będzie na razie denerwują mnie te dodatkowe krostki, myślałam że po kwasie choć parę dni ich nie będę miała
mi cicaplast przypomina wazelinę, tylko że lepiej się wchłania, ale ogólnie jestem na TAK
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 15:46   #4626
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
mi cicaplast przypomina wazelinę, tylko że lepiej się wchłania, ale ogólnie jestem na TAK
a używałaś może Cicalfate? bo ja nie wiem czy po następnym peelingu (jeśli w ogóle się zdecyduję widząc tak marne efekty po 40%) nie kupić jego właśnie

btw fajny konkurs masz w podpisie klikłam i też mam
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 16:26   #4627
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hey Dziewczyny
Mam pytanie odnośnie tych wszystkich kwasów, mam problem nie tyle co z trądzikiem, tylko z czarnymi wągrami i zaskórnikami i czerwonymi bliznami, po trądziku... Najbardziej chodzi mi o zlikwidowanie wągrów Czy te kwasy działają też na nie?
CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 19:43   #4628
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

u mnie po 1 wszystko jest nadal (pory mniejsze są) ale możesz spróbować na początku gdzieś lepiej mi skóra wyglądała nie wiem dlaczego teraz jest już mniejsze wow ... może po n razach by mi minęło ale nie wiem czy będę miała na to jeszcze pieniądze a sama wolę nie ryzykować gdyż za mało jeszcze wiem


btw czy ja mogę po tygodniu od peelingu migdałowego 40% zafundować sobie dziś maseczkę z tołpy na naczynka? czy jeszcze poczekać? z góry dziękuję

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2010-05-06 o 17:43
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 12:55   #4629
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

zrobiłam sobie wczoraj tą maseczkę, po było ok ale dziś mam bardziej zaczerwienione polika i nos :conf used: nigdy tak po niej nie miałam... mam jednak nadzieje że skóra się uspokoi pzdr Was
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 09:01   #4630
piniacolada
Przyczajenie
 
Avatar piniacolada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny mam takie pytanie. Jak to w końcu jest z tym kwasem migdałowym. Niby się mówi, że to jedyny kwas, który można stosować latem, a tutaj czytam, że nie można się po nim opalać i trzeba stosować filtry. Przed chwilą właśnie przeczytałam artykuł zachęcający do zrobienia peelingu migdałowego właśnie teraz na lato. No to jak, koniecznie unikamy słońca, solarium po migdale jak po innych kwasach, czy istnieje jakaś różnica
piniacolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 22:21   #4631
sabbra
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 506
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny, a czy można do toniku migdałowego zamiast HA dodać mocznik?
sabbra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 11:01   #4632
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez piniacolada Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam takie pytanie. Jak to w końcu jest z tym kwasem migdałowym. Niby się mówi, że to jedyny kwas, który można stosować latem, a tutaj czytam, że nie można się po nim opalać i trzeba stosować filtry. Przed chwilą właśnie przeczytałam artykuł zachęcający do zrobienia peelingu migdałowego właśnie teraz na lato. No to jak, koniecznie unikamy słońca, solarium po migdale jak po innych kwasach, czy istnieje jakaś różnica
toż trochę logiki w tym wszystkim potrzeba...po KAŻDYM zabiegu zdzierającym skórę (tudzież exfoliującym żeby było bardziej tajemniczo i profesjonalnie) należy ZABEZPIECZYĆ skórę przez promieniowaniem...nie ważne kwas migdałowy, czy zwykła maseczka aspirynowa...nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że po zwykłym peelingu mechanicznym też trzeba sie zafiltrować, bo nowej skóry szkoda...
nie ważne co piszą na wp. a co na naszej klasie, nie ważne co mówiła ciocia Basia, a co koleżanka bratowej...jejku, rusz głową- to nie boli....
robisz zabieg który ma na celu zdarcie naskórka i odsłonięcie świeżej, ładniejszej i podobno zdrowej skóry.Ok...
No to sama pomyśl- zrobisz taki zabieg i wyjdziesz z tą świeżutką skórką, delikatną jak pupcia niemowlaka na słońce i BACH, wystawisz zupełnie nieprzygotowaną skórę na duże promieniowanie...moze nawet na początku to by dobrze wyglądało, bo świeża skóra ładnie się opali (zalezy jeszcze jaką masz karnację, no ale powiedzmy, że na pewno szybciej sie opali), ale po jakimś czasie przebarwienia wyjdą...złośliwie, ale mówię to z własnego głupiego doświadczenia, bo opalałam się jeszcze dwa lata temu zupełnie bez filtrów, bez żadnego zabezpieczenia, a od 2 lat próbuję wybielić okropne brązowo-różowe plamy na policzkach
...no ale ja już tak mam, ze chodzę nawet w pochmurne dni z Avenką 50+ na gębie...
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 23:19   #4633
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

słuchajcie ja mam taki problem...

miałam robione zabiegi na rumień najpierw żeby go zminimalizować ipl to był, pomogło są mniejsze

teraz miałam właśnie peeling 40% migdałowy i powiedzcie mi czy skusić się na kolejne?

mój problem polega na tym że mam bardzo nierówną powierzchnię skóry na policzkach, nosie i czole ... kiedyś miałam straszny TM potem przekształcił mi się w TR właśnie ...

może wiecie co jest lepsze na takie nierówności bo po tym peelingu nie zauważyłam wygładzenia powierzchni jedynie pory się zmniejszyły trochę ...


już mam dość ... nie wiem czy nie powinnam najpierw mieć peelingów a potem ipl ... doradźcie błagam
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 11:12   #4634
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wojowniczko -a nie myslalas o tym, zeby ukrecic sobie peeling migdalowy - ok 20% i stosowac co jakis czas?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 11:59   #4635
zosia21
Raczkowanie
 
Avatar zosia21
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 205
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja jak po ogień, bo z dzieckiem na rękach
czy ten kw migdałowy można stosować w czasie karmienia piersią? zostały mi rozstępy na brzuchu po ciąży i tak sobie myślę że ten peeling lepiej przygotuje skórę, aby efektywniejsze było wchłanianie kremów. Dobrze myśle, cz mam się nie łudzić i czy wogóle mogę go stosować???
__________________
Daria Anna
25.03.2010r
moje serduszko kochane


http://s1.suwaczek.com/201003254980.png
zosia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:12   #4636
thecla
Raczkowanie
 
Avatar thecla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam po przerwie,

To moje kolejne podejście do migdałka. Jestem po dwóch zabiegach: 40% z alkoholem na plecy i dekolt, i 35% na buzię. Zostało kilka krostek na plecach i dekolcie, ale skóra wyrównana, jeszcze tylko blizny, ech... Na buzi po zabiegu pojawiło się kilka krostek- u mnie to norma. Czoło ładnie się wygładziło.

Teraz mam kilka bolących gól, ale to może być po nowym podkładzie. Dziś znowu migdał na plecy i dekolt.

Pozdrawiam
__________________
Kochaj i rób co chcesz. (św. Augustyn)


thecla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:18   #4637
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Wojowniczko -a nie myslalas o tym, zeby ukrecic sobie peeling migdalowy - ok 20% i stosowac co jakis czas?
a czy w ogóle on da radę wygładzić takie moje nierówności po TM czy to może musi być inny zabieg?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 22:56   #4638
jajecznik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cześć dziewczyny,

czy któraś z was kręciła peeling z kwasem migdałowym na pegu chcialbym spróbować stężenia 20% potem 30% na alkoholu ani na wodzie mi nie odpowiada za to np. salicyl 30% na pegu rewelacja dlatego jak wyglada 20% migdał na pegu w porownaniu z 20% migdalem na spirycie.Czy tak samo skuteczny jest kwas migdalowy po rozpuszczeniu w pegu jak w spirycie?
jajecznik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 14:54   #4639
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zasadnicze pytanie brzmi:
Czy kwas migdałowy w ogóle rozpuszcza się w pegu?
Wydaje mi się, że nie ale jeśli by się jednak rozpuszczał to pewnie byłaby to fajna mieszanka bo peg nie wysycha ani nie paruje przez co kwas mógłby dłużej działać i nie trzeba by się bawić w dodawanie kolejnych warstw. Nawet bym to sprawdziła sama, ale akurat nie mam kwasu migdałowego.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 15:55   #4640
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
a czy w ogóle on da radę wygładzić takie moje nierówności po TM czy to może musi być inny zabieg?
wyslalam PW
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 18:05   #4641
jajecznik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Zasadnicze pytanie brzmi:
Czy kwas migdałowy w ogóle rozpuszcza się w pegu?
Wydaje mi się, że nie ale jeśli by się jednak rozpuszczał to pewnie byłaby to fajna mieszanka bo peg nie wysycha ani nie paruje przez co kwas mógłby dłużej działać i nie trzeba by się bawić w dodawanie kolejnych warstw. Nawet bym to sprawdziła sama, ale akurat nie mam kwasu migdałowego.
Jeżeli jesteś chetna moge ci wysłać troszke kwasu i pegu
jajecznik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 19:39   #4642
jajecznik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ponawiam widomość:

czy któraś z was kręciła peeling z kwasem migdałowym na pegu chcialbym spróbować stężenia 20% potem 30% na alkoholu ani na wodzie mi nie odpowiada za to np. salicyl 30% na pegu rewelacja dlatego jak wyglada 20% migdał na pegu w porownaniu z 20% migdalem na spirycie.Czy tak samo skuteczny jest kwas migdalowy po rozpuszczeniu w pegu jak w spirycie?
jajecznik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 23:12   #4643
Frecia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 52
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny skąd bierzecie lanolinę? w aptekach jest na receptę chyba że używacie coś innego do neutralizacji kwasu?
Frecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 23:14   #4644
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Frecia Pokaż wiadomość
dziewczyny skąd bierzecie lanolinę? w aptekach jest na receptę chyba że używacie coś innego do neutralizacji kwasu?
Lanolina nie służy do neutralizacji kwasu, tylko do ochrony skóry po kwaszeniu.
Do neutralizowania możesz użyć mydła, lub roztworu z sody.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 18:36   #4645
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja przemywam zakwaszone partie woda z soda oczyszczona - nastepnie mydlem Alepp potem klade tlusciochy
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 17:02   #4646
Frecia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 52
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

udało mi się kupić lanolinę do receptur, jeśli chodzi o neutralizację to po pokryciu skóry lanoliną cera automatycznie przestała mnie piec, więc nie wiem czy tak do końca nie działa neutralizująco. na pewno jakoś tam łagodzi podrażnienia. (oczywiście najpierw zmyłam kwas mydłem)
twarz po tym peelingu wygląda zdumiewająco rozjaśniona, wygładzona - rewelacja myślałam, że tego typu efekty pojawią się dopiero po złuszczaniu, które jeszcze u mnie nie wystąpiło, a tu taka niespodzianka

Edytowane przez Frecia
Czas edycji: 2010-05-28 o 17:04
Frecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 18:55   #4647
Shha_e
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny, pomocy bo mam chwilę załamania...

Jestem po stosowanych co 7-10 dni 3 pilingach mlekowych (w tym jednym fest miałam skorupę na twarzy) a teraz 2 migdałowych 20% więc już łagodnych.. po każdym wyłażą mi dziady z twarzy ...
Wiem że skóra musi się oczyścić i nawet już moge pokazać się w pracy bez podkładu co jest sukcesem samo w sobie , ale ile ja tych warstw muszę zedrzeć żeby chociaz te stare mi powyłaziły i żebym mogła walczyć z nimi na bierząco?

Brak mi sił powiedzcie kiedy można sie spodziewać poprawy
__________________


... sky is the limit ...
Shha_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 19:01   #4648
jazzamor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam wszystkie "Guru pilingu Migdałowego"!

Mam pytanie odnośnie kwasu migdałowego sprzedawanego na allegro..
Jestem totalnym laikiem w temacie 'migdałka' , dziś 'przez przypadek' natrafiłam na ten kwas na Allegro... spędziłam kilka dobrych godz. przeglądając strony w necie i trafiłam na ten wątek.. poczytałam trochę ale szczerze powiedziawszy - żeby to wszystko przeczytać to potrzebowałabym kilka dni..

Ale do rzeczy: chodzi o to, czy jak kupie ten kwas migdałowy na allegro np. 20% to czy to należy również rozcieńczyć? czy można to od razu kłaść na twarz?
http://www.allegro.pl/item1047868477...6ml_serum.html

Z góry dziękuje za 'oświecenie' mej osoby.
jazzamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 20:44   #4649
Pfifferling
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Pierwszy raz miałam robionego migdałka przez kosmetyczkę , podobno 40 % i żadnych podrażnień. Potem znalazłam kwas na Allegro 20 % ,
w 2 ml ampułkach i ja go nie rozcieńczałam - nie wydawał się mocny chociaż trochę piekł ale po była tylko różowa skóra bez podrażnień.
Minusem jest straszliwie zdziercza cena - dzisiaj zauważyłam , że kwas pojawił się w Naturalisie a ja właśnie planuję tam zakupy.

Kup tam kwas , jest zdecydowanie taniej i będziesz mogła zacząć od toniku 5% , zeby przygotować skórę a potem , jak ją przyzwyczaisz , możesz zwiększać stężenia dowolnie 20 % , 30 % , 40 %.

Powodzenia
Pfifferling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 21:12   #4650
jazzamor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziękuje za odpowiedz i sugestie.. (Naturalis)
Kurde, chciałam iść na łatwiznę i zakupić już gotowy kwas - bez tej całej zabawy w 'małego chemika' . Bo przy moich zdolnościach to pewnie coś nie tak poodmierzam, czegoś zapomnę itp. i w rezultacie po własno przyrządzonym kwasie będę musiała zejść do podziemia..

Tak się wczoraj 'napaliłam' na ten kwas, że dzisiaj siedzę i czytam.. oczy bolą, ale czego to się nie robi aby być piękna!

Zdecydowałam się jednak na zakupy w MAZIDŁACH.
moja lista potrzebnych produktów:

KWAS MIGDAŁOWY 100% 10 g
BAGIETKA BOROKRZEMOWA
BUTELKA SZKLANA poj. 20 ml
PAPIERKI pH

Woda destylowana
spirytus (wciąż nie jestem pewna, czy to musi być taki z apteki czy może byc z monopolowego?)
mydło (jakie polecacie?)
lanolina (gdzie kupić?) lub krem z Rossmanna http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15756
wyczytałam na forum, że zamiast zlewki można użyć szklanego kieliszka..?
a zamiast łyżki miarowej, strzykawkę..

Waciki kosmetyczne lub pędzel
odnośnie nakładania pilingu: czy trzeba jakaś ustaloną ilość nanieść na twarz?
należy także zabezpieczyć okolice oczu kremem (jakim?). a brwi/włosy? czy coś się z nimi stanie jak się dostanie kwas?

Sporządzenie toniku 5%.
Przepis z Mazideł.
Hydromanil - Kwas hialuronowy 1% - gliceryna ? czy może nic?
przepis z mazideł wystarcza na ile użyć?

sporządzanie pilingu:
10% - 0.5ml kwasu; 3,6ml wody
15% - 1ml kwasu; 4,5ml wody
20% - 1,25ml kwasu; 4,0ml wody
25% - 1,25ml kwasu; 3,0ml wody
30% - 1,25ml kwasu; 2,25ml wody
35% - 1,25ml kwasu; 1,75ml wody
40% - 1,25ml kwasu; 1,5ml wody
45% - 1,25ml kwasu; 1,25ml wody
50% - 1,25ml kwasu; 1,0ml wody

I moje pytanie (było już tu o tym, ale dla pewności): kwas migdałowy jest w formie proszku, zatem jak precyzyjnie odmierzyć 1,25ml?
"1 ml kwasu migdałowego waży 0.8 g. Zważ 1 ml ściśniętego w strzykawce kwasu i zobaczysz co pokaże waga." - jak mam zobaczyć co pokaże waga?

Pytań mam mnóstwo, ale poprzestanę na tym..
Jeśli o czymś zapomniałam albo coś źle rozumuje to proszę o korektę.

aaa jeszcze jedna sprawa.. planuje we wrześniu wyjazd w 'ciepłe kraje' - czy będę musiała wciąż stosować blokery czy jednak 'małe' opalanie jest możliwe?

Dziękuje.

Edytowane przez jazzamor
Czas edycji: 2010-06-02 o 13:36
jazzamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.