Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 172 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-21, 23:09   #5131
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wlasnie jestem po pierwszym peeligu 10 % trzymalam ok 9 minut nie szczypalo bardzo tylko tak w miare ze dalo sie wytrzymac, twarz nie zbielala ani nie zaczerwienila sie pod koniec tylko zrobila sie taka sliska i strasznie sucha, teraz po zmyciu i nakremowaniu wyglada raczej normalnie ciekawe co bedzie jutro
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 23:42   #5132
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Blue_apple, ten kalkulator stezen juz nie dziala u mnie od kilku miesiecy, uzywalas ostatnio moze ?, nie wiem czy to czasem nie jakies blokady na moim lapku
działa działa, korzystam z niego zawsze zanim zrobię peeling
coś z Twojej strony może nie działa? w ogóle Ci się nie wyświetla, czy jakiś error

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Chciałabym bardzo przygotować tonik z kwasem migdałowym 5%. Ma to być tonik tylko z kwasu i wody destylowanej. Nie mam miarek, łyżeczek itp. Posłużę się strzykawką ile ml kwasu i ile ml wody destylowanej powinnam wymieszać by powstał tonik 5% o dobrym PH?
Papierków też nie mam:p chyba, że jutro dostanę je w aptece:P
też posługuje się strzykawkami dobrego ph nie zrobisz, jesli nie bedziesz miala papierków chociaz ja na początku nie sprawdzałam ph, a peeling działał akurat, pewnie mi się akurat udało zrobić dobre pH przypadkiem przy tym stężeniu, które robiłam jeśli chcesz być pewna - uzyj papierków [ja kupiłam na allegro ]
co do ilości wody i kwasu - zależy ile ml toniku chcesz zrobić. sprawdź sobie wszystko w kalkulatorze stężeń.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 00:19   #5133
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

[QUOTE=blue_apple;24535192]działa działa, korzystam z niego zawsze zanim zrobię peeling
coś z Twojej strony może nie działa? w ogóle Ci się nie wyświetla, czy jakiś error

nie rozwija mi sie lista ze skladnikami, moge tylko wpisac ile ml chce otrzymac, wszystko inne zablokowane, ok sprobuje na innym komputerze jak dorwe, dzieki
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 00:52   #5134
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
działa działa, korzystam z niego zawsze zanim zrobię peeling
coś z Twojej strony może nie działa? w ogóle Ci się nie wyświetla, czy jakiś error



też posługuje się strzykawkami dobrego ph nie zrobisz, jesli nie bedziesz miala papierków chociaz ja na początku nie sprawdzałam ph, a peeling działał akurat, pewnie mi się akurat udało zrobić dobre pH przypadkiem przy tym stężeniu, które robiłam jeśli chcesz być pewna - uzyj papierków [ja kupiłam na allegro ]
co do ilości wody i kwasu - zależy ile ml toniku chcesz zrobić. sprawdź sobie wszystko w kalkulatorze stężeń.
no tak na tydzień nie wiem... np 20ml 5% . to powinnam wziąć 1ml kwasu i 20ml wody destylowanej? PH powinno być równe 4?
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 15:03   #5135
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
nie rozwija mi sie lista ze skladnikami, moge tylko wpisac ile ml chce otrzymac, wszystko inne zablokowane, ok sprobuje na innym komputerze jak dorwe, dzieki
o kurde a w innej przeglądarce?

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
no tak na tydzień nie wiem... np 20ml 5% . to powinnam wziąć 1ml kwasu i 20ml wody destylowanej? PH powinno być równe 4?
doładnie to wychodzi 18,8 ml wody i 1,2 kwasu
http://members.multimania.co.uk/kickic/kalkulator.html - kalkulator.

pytasz tak ogólnie o pH? tak, 4.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 15:51   #5136
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

[QUOTE=cansada;24535725]
Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
działa działa, korzystam z niego zawsze zanim zrobię peeling
coś z Twojej strony może nie działa? w ogóle Ci się nie wyświetla, czy jakiś error

nie rozwija mi sie lista ze skladnikami, moge tylko wpisac ile ml chce otrzymac, wszystko inne zablokowane, ok sprobuje na innym komputerze jak dorwe, dzieki
To zależy od przeglądarki, mi też nie rozwijała się lista ze składnikami w przeglądarce safari, google chrome. W Internet Explorer otwiera się tak jak powinno
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 16:38   #5137
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
o kurde a w innej przeglądarce?



doładnie to wychodzi 18,8 ml wody i 1,2 kwasu
http://members.multimania.co.uk/kickic/kalkulator.html - kalkulator.

pytasz tak ogólnie o pH? tak, 4.
Dziękuję Zrobiłam dziś ten tonik, i dałam właśnie około 1,25 ml kwasu i około 19ml wody destylowanej. nałożyłam patyczkiem kosmetycznym w niewidocznym miejscu na małego pryszczyka i troche zbielał i troche popiekło.... teraz nie wiem czy mogę go zastosować na całą twarz... trochę się go boję:P jak u Was wychodziły pierwsze toniki? też były takie reakcje skóry? Po aplikacji toniku od razu dużo kremu nawilżającego czy zostawić go solo? Mam przesuszoną skórę trądzikową. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 17:27   #5138
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

[QUOTE=durka;24543721]
Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość

To zależy od przeglądarki, mi też nie rozwijała się lista ze składnikami w przeglądarce safari, google chrome. W Internet Explorer otwiera się tak jak powinno
w firefoxie jest też ok

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziękuję Zrobiłam dziś ten tonik, i dałam właśnie około 1,25 ml kwasu i około 19ml wody destylowanej. nałożyłam patyczkiem kosmetycznym w niewidocznym miejscu na małego pryszczyka i troche zbielał i troche popiekło.... teraz nie wiem czy mogę go zastosować na całą twarz... trochę się go boję:P jak u Was wychodziły pierwsze toniki? też były takie reakcje skóry? Po aplikacji toniku od razu dużo kremu nawilżającego czy zostawić go solo? Mam przesuszoną skórę trądzikową. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.
ja od razu robiłam peeling, bo używałam już w swoim życiu i kwasów i retinoidów i... wszystkiego
za pierwszym razem reakcje są różne, pieczenie jest jak najbardziej możliwe
jesli masz przesuszoną, to nawilżający koniecznie
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 17:51   #5139
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziękuję za odpowiedź, może na początek posmaruje dziś czoło i zobaczymy co będzie rano:P
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 18:53   #5140
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Chciałabym bardzo przygotować tonik z kwasem migdałowym 5%. Ma to być tonik tylko z kwasu i wody destylowanej. Nie mam miarek, łyżeczek itp. Posłużę się strzykawką ile ml kwasu i ile ml wody destylowanej powinnam wymieszać by powstał tonik 5% o dobrym PH?

Wodne roztwory kwasów, bez względu na ich stężenie,
nie nadają się do regularnego stosowania na całą twarz!

5% roztwór wodny kwasu migdałowego ma pH=1, czyli drastycznie niskie (informacja na ten temat znajduje się choćby w opisie kwasu na stronie Mazideł). Nawet 1% roztwór kwasu będzie miał pH zbyt niskie, aby można go było stosować jako tonik. Żeby uzyskać wyższe pH, część kwasu musi zostać zneutralizowana, np. za pomocą mleczanu sodu lub sody oczyszczonej (do ustalenia pH potrzebne są papierki lakmusowe).

Osoby niedoświadczone, nie posiadające elementarnej wiedzy chemicznej, nie powinny eksperymentować z kwasami. W takim wypadku najlepiej korzystać ze sprawdzonych receptur lub gotowych zestawów.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-01-22 o 19:37
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 20:35   #5141
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wodne roztwory kwasów, bez względu na ich stężenie,
nie nadają się do regularnego stosowania na całą twarz!

5% roztwór wodny kwasu migdałowego ma pH=1, czyli drastycznie niskie (informacja na ten temat znajduje się choćby w opisie kwasu na stronie Mazideł). Nawet 1% roztwór kwasu będzie miał pH zbyt niskie, aby można go było stosować jako tonik. Żeby uzyskać wyższe pH, część kwasu musi zostać zneutralizowana, np. za pomocą mleczanu sodu lub sody oczyszczonej (do ustalenia pH potrzebne są papierki lakmusowe).

Osoby niedoświadczone, nie posiadające elementarnej wiedzy chemicznej, nie powinny eksperymentować z kwasami. W takim wypadku najlepiej korzystać ze sprawdzonych receptur lub gotowych zestawów.
Bardzo fajnie, że ostrzegasz przed kwasami. Kwasy to nie zabawa bo można zrobić sobie krzywdę. Jednak na mazidłach są przepisy na toniki z kwasem z hydromanilem lub hialuronem. Mój tonik składa się z kwasu i wody destylowanej. pominęłam te dodatki. Poza tym dodałam mniej kwasu i więcej wody niż w recepturach na mazidłach. Poza tym, wiele osób używa takiego toniku i to nawet dwa razy dziennie, co uważam, jest przesadą. Mam wrażenie, że Twoja wiadomość to był atak na mnie - niedoświadczoną z kwasami. Mam nadzieję, że się mylę.
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 21:54   #5142
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziekuje kochane za podpowiedzi, sprawdze na innych przegladarkach
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 22:42   #5143
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

wlasnie zauwazylam, ze nasz watek przekroczyl 5000 postow - powinna zatem powstac druga czesc... przydaloby sie pozbierac wazne informacje i umiescic je w pierwszym poscie nowego watku...

ja moge pozbierac informacje o ph

kto pomoze zbierac inne, wazne informacje?

przykladowo - mozna pozbierac istotne posty o kwasie migdalowym, glikolowym - bo ten watek nie dotyczy tylko migdalka - o tym, jak przygotowac sie do zabiegu, co robic po zabiegu itp.

mysle, ze byloby to dosc pomocne - zamiast po 1624 razu odpowiadac na to samo pytanie - mozna byloby odsylac do pierwszego postu, w ktorym zamieszcone beda linki prowadzace do konkretnych postow...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2011-01-22 o 22:47
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 00:03   #5144
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Jednak na mazidłach są przepisy na toniki z kwasem z hydromanilem lub hialuronem. Mój tonik składa się z kwasu i wody destylowanej. pominęłam te dodatki. Poza tym dodałam mniej kwasu i więcej wody niż w recepturach na mazidłach. Poza tym, wiele osób używa takiego toniku i to nawet dwa razy dziennie, co uważam, jest przesadą. Mam wrażenie, że Twoja wiadomość to był atak na mnie - niedoświadczoną z kwasami. Mam nadzieję, że się mylę.
Zauważ, że w recepturach toników jest informacja o konieczności regulowania pH. 1,25 ml kwasu na 19 ml wody daje roztwór 5%. Nawet jeśli sypnęłaś nieco mniej kwasu, pH jest wciąż bardzo niskie.

Nie mam powodu, aby kogokolwiek "atakować". Post miał chatakter informacyjno-ostrzegawczy.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 01:45   #5145
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

no wlasnie - jak to jest z tym ph?
krecilam do tej pory tonik z przepisu z mazidel (kwas glikolowy, gliceryna(zastapilam nia hydromanil) i woda - ph regulowane sodą - w przepisie wyraznie napisane jest ile sody dosypac, zeby ph wyszlo ok. zrobilam tonik bez paskow, paski zamowilam pozniej i zmierzylam ph w resztce toniku - bylo rowne 4, wiec ok)

dzisiaj ukrecilam tonik rowniez z przepisu z mazidel, ale tym razem kwas mlekowy, kwas hialuronowy i woda. w przepisie ani slowa o regulacji ph. zmierzylam i ph waha sie miedzy 2, a 3. dostypalam 0,3 ml sody i ph wzroslo nieznacznie - teraz juz jest pewna 3.
posmarowalam nim buzie i nie pieklo nic - nawet w okolicach nosa, ktore mam podraznione od chusteczek (katar), a tonik na glikolu odrobinke piekl na calej twarzy. dodatkowo - tonik glikolowy byl 5%, a tonik mlekowy zrobulam 15%.

czyli poki co - tonik o nizszym stezeniu i wyzszym ph - dzialal ostrzej niz ten o nizszym ph i wyzszym stezeniu.
(co do dzialania dlugofalowego jeszcze nie moge sie wypowiedziec, bo mlekowy zrobilam dzisiaj i uzylam dopiero 1 raz)
chyba, ze to kwestia dodatków i kwas hialuronowy lepiej lagodzi niz gliceryna...?

Edytowane przez anka.d
Czas edycji: 2011-01-23 o 01:50
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 02:48   #5146
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
no wlasnie - jak to jest z tym ph?
krecilam do tej pory tonik z przepisu z mazidel (kwas glikolowy, gliceryna(zastapilam nia hydromanil) i woda - ph regulowane sodą - w przepisie wyraznie napisane jest ile sody dosypac, zeby ph wyszlo ok. zrobilam tonik bez paskow, paski zamowilam pozniej i zmierzylam ph w resztce toniku - bylo rowne 4, wiec ok)

dzisiaj ukrecilam tonik rowniez z przepisu z mazidel, ale tym razem kwas mlekowy, kwas hialuronowy i woda. w przepisie ani slowa o regulacji ph. zmierzylam i ph waha sie miedzy 2, a 3. dostypalam 0,3 ml sody i ph wzroslo nieznacznie - teraz juz jest pewna 3.
posmarowalam nim buzie i nie pieklo nic - nawet w okolicach nosa, ktore mam podraznione od chusteczek (katar), a tonik na glikolu odrobinke piekl na calej twarzy. dodatkowo - tonik glikolowy byl 5%, a tonik mlekowy zrobulam 15%.

czyli poki co - tonik o nizszym stezeniu i wyzszym ph - dzialal ostrzej niz ten o nizszym ph i wyzszym stezeniu.
(co do dzialania dlugofalowego jeszcze nie moge sie wypowiedziec, bo mlekowy zrobilam dzisiaj i uzylam dopiero 1 raz)
chyba, ze to kwestia dodatków i kwas hialuronowy lepiej lagodzi niz gliceryna...?
Wybór kwasu ma również znaczenie. Kwas glikolowy ma najmniejszą masę czasteczkową spośród AHA, w związku z tym najłatwiej wnika w skórę.

Tylko w recepturze toniku glikolowego objętość sody jest podana w tabelce. W pozostałych recepturach toników z kwasami jest informacja o samodzielnym regulowaniu pH (pod tabelką).

Warto pamiętać że w sklepach dostępny jest 80% roztwór kwasu L-mlekowego, czyli wlewając 15% do toniku, otrzymujemy 12% stężenie kwasu.

A tak na marginesie - stosujesz w toniku kwas glikolowy z Mazideł czy ZSK? A jeśli z Mazideł - czy tonik 5% wychodzi lepkawy? Pytam, bo używam kwasu z ZSK i niestety lepkość jest wyczuwalna nawet przy 5% stężeniu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-28 o 21:09
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 10:30   #5147
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
wlasnie zauwazylam, ze nasz watek przekroczyl 5000 postow - powinna zatem powstac druga czesc... przydaloby sie pozbierac wazne informacje i umiescic je w pierwszym poscie nowego watku...

ja moge pozbierac informacje o ph

kto pomoze zbierac inne, wazne informacje?

przykladowo - mozna pozbierac istotne posty o kwasie migdalowym, glikolowym - bo ten watek nie dotyczy tylko migdalka - o tym, jak przygotowac sie do zabiegu, co robic po zabiegu itp.

mysle, ze byloby to dosc pomocne - zamiast po 1624 razu odpowiadac na to samo pytanie - mozna byloby odsylac do pierwszego postu, w ktorym zamieszcone beda linki prowadzace do konkretnych postow...
ja trochę zebrałam w poście 5090, ale to głównie Twoje rady super znawcą nie jestem, ale mogę poszperać o przygotowaniu się do zabiegu

to dobry pomysł, ale i tak wiadomo, że 3strony dalej zaczną się pytania na które odp jest 5postów wyżej
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 12:09   #5148
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Minelo 2 dni od peelingu i mam skore taka szorstka i powoli troszke sie luszczy, troche nie to denerwuje bo jutro do pracy a pewnie ciezko bedzie mi sie pomalowac, no ale wiedzialam ze tak moze byc wiec ok dziewczyny czy zeby przyspieszyc schodzenie skorki to robicie jakies peelingi czy lepiej czekac az ona sie sama zluszczy do konca?
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 13:13   #5149
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wodne roztwory kwasów, bez względu na ich stężenie,
nie nadają się do regularnego stosowania na całą twarz!

5% roztwór wodny kwasu migdałowego ma pH=1, czyli drastycznie niskie (informacja na ten temat znajduje się choćby w opisie kwasu na stronie Mazideł). Nawet 1% roztwór kwasu będzie miał pH zbyt niskie, aby można go było stosować jako tonik. Żeby uzyskać wyższe pH, część kwasu musi zostać zneutralizowana, np. za pomocą mleczanu sodu lub sody oczyszczonej (do ustalenia pH potrzebne są papierki lakmusowe).

Osoby niedoświadczone, nie posiadające elementarnej wiedzy chemicznej, nie powinny eksperymentować z kwasami. W takim wypadku najlepiej korzystać ze sprawdzonych receptur lub gotowych zestawów.
super, że się odezwałaś.
przy robieniu peelingu powinna działać ta sama zasada - 15% peeling powinien mieć bez regulowania, pH=1, gdy nie miałam jeszcze papierków stosowałam takowy, było ok, gdy papierki doszły i sprawdziłam jakie jest pH, nie było równe oczywiście 4, a 2, zostało więc wyrównane i tu faktycznie, działanie słabsze, niż przy toniku bez regulacji pH, czyli o teoretycznie niższym pH.

czy stosowanie toników/peelingów o mniejszym pH, niż jest to zalecane w recepturach ma jakiekolwiek uzasadnienie?
przygotowane mazidło działa wtedy mocniej, jak to już zostało zauważone parę razy, ale czy to ma sens?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-23, 13:13   #5150
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ksenko - nie mozna mechanicznie usuwac luszczacej sie skory... mozesz po umyciu pomasowac twarz olejkiem...

napisze dzis do Moda biochemii z prosba o zamkniecie watku.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 13:48   #5151
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ok dzieki czyli bede nawilzac i czekac az sama odpadnie
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 13:50   #5152
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
ksenko - nie mozna mechanicznie usuwac luszczacej sie skory... mozesz po umyciu pomasowac twarz olejkiem...

napisze dzis do Moda biochemii z prosba o zamkniecie watku.
może warto otworzyć już nowy ?
dobrze, żebyś Ty to zrobiła, zajełabyś się wklejaniem informacji do pierwszego postu
a ja po sesji mogę pomóc z szukaniem informacji
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 17:56   #5153
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
czy stosowanie toników/peelingów o mniejszym pH, niż jest to zalecane w recepturach ma jakiekolwiek uzasadnienie?
przygotowane mazidło działa wtedy mocniej, jak to już zostało zauważone parę razy, ale czy to ma sens?
Krótki artykuł: http://www.dermservice.com.pl/conten...arunkujace.doc

Podstawowe zasady:

W kosmetykach do regularnego stosowania powinny się znajdować substancje podnoszące pH do poziomu 3-4. W przypadku peelingów - regulujemy pH lub nie; efekty mogą być porównywalne, gdy peelingi z kwasami częściowo zneutralizowanymi będą częściej wykonywane i dłużej trzymane na twarzy. Działanie peelingu AHA przy pH zbliżonym do pH skóry (4,5 - 6), a więc wyższym niż pKa kwasu, jest bardzo powolne. Takie peelingi można stosować na początku, dla wstępnej oceny wrażliwości skóry. Przyjmuje się zasadę, że peelingi AHA o pH powyżej 3,5 wystarczy zmywać czystą wodą, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych substancji (dotyczy to także peelingów kwasem salicylowym). Podwyższanie pH roztworu peelingującego do poziomu zbliżonego do pKa kwasu (czyli w przypadku AHA - między 3 a 4) ma sens przy peelingach wysokoprocentowych (np. 70%). W domu możemy stosować niższe stężenia bez regulowania pH (peelingi trzeba wówczas szybciej zmywać) albo podnosić pH nieznacznie (np. do ok. 2).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 19:18   #5154
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Krótki artykuł: http://www.dermservice.com.pl/conten...arunkujace.doc

Podstawowe zasady:

W kosmetykach do regularnego stosowania powinny się znajdować substancje podnoszące pH do poziomu 3-4. W przypadku peelingów - regulujemy pH lub nie; efekty mogą być porównywalne, gdy peelingi z kwasami częściowo zneutralizowanymi będą częściej wykonywane i dłużej trzymane na twarzy. Działanie peelingu AHA przy pH zbliżonym do pH skóry (4,5 - 6), a więc wyższym niż pKa kwasu, jest bardzo powolne. Takie peelingi można stosować na początku, dla wstępnej oceny wrażliwości skóry. Przyjmuje się zasadę, że peelingi AHA o pH powyżej 3,5 wystarczy zmywać czystą wodą, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych substancji (dotyczy to także peelingów kwasem salicylowym). Podwyższanie pH roztworu peelingującego do poziomu zbliżonego do pKa kwasu (czyli w przypadku AHA - między 3 a 4) ma sens przy peelingach wysokoprocentowych (np. 70%). W domu możemy stosować niższe stężenia bez regulowania pH (peelingi trzeba wówczas szybciej zmywać) albo podnosić pH nieznacznie (np. do ok. 2).
dziękuję bardzo
myślę, że to także powinno znaleźć się w pierwszym poście.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 11:32   #5155
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny, za kazdym razem jak nakladam peeling migdalowy - ok 35 % zaczyna mnie bardzo boleć głowa.... ma ktoś tak?
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 13:34   #5156
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

chyba to oznacza ze mozesz miec na niego uczulenie

a czy peelingu enzymatycznego z BU tez nie mozna robic?? wkurzaja mnie te male skorecki

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-01-24 o 14:44
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 23:38   #5157
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY


Zapraszam do drugiej części wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676



Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-16 o 09:27
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.