OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-09, 20:05   #1441
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
troche was podczytywałam i dziś pierwsze mycie olejem mam za sobą
użyłąm jako oleju bazowego maceratu z kasztanowca plus 30% olejku rycynowego i troche mnie przesuszyło wyszło więc pewnie troche mniej rycyny potrzeba.
Martwi mnie tylko że mimo wszystko to trochę za czasochłonny proces jest i wieczorem to ok, ale rano jak się śpiesze to kurcze nie wiem
Skóra po OCM zawsze będzie lekko napięta i "suchawa"....Jeśli brak Ci rano czasu to stosuj wieczorem, w ramach zmywania makijażu!

Cytat:
Napisane przez oryginalna11 Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam dwa dni temu wysypało mnie Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej Pozdrawiam
Będzie na pewno, a syfy to oznaka, że OCM działa!

Cytat:
Napisane przez MrLuizee Pokaż wiadomość
A gdzie takowy olejek można kupić? W aptece, drogeriach?
Olejek myjący: http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 20:22   #1442
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Ja tez sie zastanawiam nad tym triacnealem, ale jak czytam recenzje na kwc to zaczynam watpic, wogole zaczynam watpic w kwasy, na poczatku jest fajnie, a potem skora sie przyzwyczaja i nie ma efektow, a co najgorsze jest uwrazliwiona, sama juz nie wiem.
Najlepiej sobie robić przerwy przy stosowaniu kwasów. Ja robię tylko kurację 2 x do roku. Stosuję toniki samo robione w różnych stężeniach. Robię sobie porządne złuszczanie i później przerywam. Stosuję kwas gikolowy.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:29   #1443
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kilka dni temu zaczelam OCM i na poczatu wszystko bylo ok ,ale pare dni temu skora stala sie szorstka , pojawily sie nierownosci takie grodki i jest zaczerwieniona , troszeczke piecze ale najgorsze jest to ze puchnie mi twarz i nie mam pojecia czy to od OCM , czy moze sok z aloesu ktory zaczelam uzywac ,czy moze tarczyca Nie wiem co mam teraz zrobic
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:04   #1444
NellN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: A Coruña/ Warszawa
Wiadomości: 241
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Kilka dni temu zaczelam OCM i na poczatu wszystko bylo ok ,ale pare dni temu skora stala sie szorstka , pojawily sie nierownosci takie grodki i jest zaczerwieniona , troszeczke piecze ale najgorsze jest to ze puchnie mi twarz i nie mam pojecia czy to od OCM , czy moze sok z aloesu ktory zaczelam uzywac ,czy moze tarczyca Nie wiem co mam teraz zrobic
Lekarzem nie jestem ale wg mnie to jakies uczulenie.
Szorstkość mogłaby być wynikiem zbyt dużej ilości rycyny, grudki - oczyszczaniem sie skóry, zaczerwienienie i pieczenie - zbyt mocnym tarciem, a puchnięcie - niedokładnym zmywaniem (zbytnie rozmiękczenie skóry).
Natomiast wszystko razem brzmi jak jakies uczulenie.
Powtórzę się - lekarzem nie jestem.
Na twoim miejscu odstawiłabym OCM, kupiła jakiś hipoalergiczny odżywczy krem apteczny, albo dla dzieci i potraktowala się jego grubą warstwą. Jeśli przejdzie, po prostu pokombinuj z innymi olejami, innym stężeniem, inną szmatką. Nic na siłę a jak nie będzie poprawy - dermatolog;
__________________

od 02.2011 - pielęgnacja bezsilikonowa
od 08.2011 - olejki allover! (argan, oliwki, migdały, jojoba, len, rycyna, kokos, Vatika, Heenara, Khadi)

Walczymy z wypadaniem!
NellN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:45   #1445
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dzieki eh taka bylam szczesliwa kiedy przeczytalam o OCM Uzywalam szmatki muslinowej ,wyprobuje z mikrofibry A moze zbyt goraca woda tez miala wplyw ...
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:58   #1446
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam dziewczyny dziś zaczęłam swoją przygodę z OCM jestem właścicielką cery tłustej, która od kilku dobrych lat boryka sie z wypryskami mimo że okres dojrzewania mam już za sobą. Nie jest to jakiś ogromny wysyp ale kilka jest zawsze. Do tego rozszerzone pory i zaskórniki na nosie i w jego okolicach oraz na brodzie. Z braku innych olejków połączyłam 30% olejku rycynowego z 70% olejku babydream ale planuje kupić olej z orzechów włoskich lub olej sezamowy
Mam takie pytanie, po powrocie z uczelni zmyłam makijaż OCM (staram się zmywać makijaż po powrocie do domu jeśli wiem że nie będę już nigdzie wychodzić, żeby pory sie nadmiernie ie zapychały) i teraz dylemat, jak umyć twarz przed pójściem spać? Sama wodą? Bo dwukrotne mycie za pomocą OCM to chyba za dużo. Nie chce uzywać też żadnych detergentów przez jakiś czas, żeli, toników tym bardziej że mam tylko taki alkoholowy
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:00   #1447
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny dziś zaczęłam swoją przygodę z OCM jestem właścicielką cery tłustej, która od kilku dobrych lat boryka sie z wypryskami mimo że okres dojrzewania mam już za sobą. Nie jest to jakiś ogromny wysyp ale kilka jest zawsze. Do tego rozszerzone pory i zaskórniki na nosie i w jego okolicach oraz na brodzie. Z braku innych olejków połączyłam 30% olejku rycynowego z 70% olejku babydream ale planuje kupić olej z orzechów włoskich lub olej sezamowy
Mam takie pytanie, po powrocie z uczelni zmyłam makijaż OCM (staram się zmywać makijaż po powrocie do domu jeśli wiem że nie będę już nigdzie wychodzić, żeby pory sie nadmiernie ie zapychały) i teraz dylemat, jak umyć twarz przed pójściem spać? Sama wodą? Bo dwukrotne mycie za pomocą OCM to chyba za dużo. Nie chce uzywać też żadnych detergentów przez jakiś czas, żeli, toników tym bardziej że mam tylko taki alkoholowy
Zaopatrz się w płyn micelarny i nim przecieraj
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 19:13   #1448
NellN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: A Coruña/ Warszawa
Wiadomości: 241
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
i teraz dylemat, jak umyć twarz przed pójściem spać? Sama wodą? Bo dwukrotne mycie za pomocą OCM to chyba za dużo. Nie chce uzywać też żadnych detergentów przez jakiś czas, żeli, toników tym bardziej że mam tylko taki alkoholowy[/B][/SIZE][/FONT]

ja przecieram sie płynem micelarnym albo hydrolatem moim ukochanym oczarowym, albo jakimkolwiek, jaki mam pod ręką
__________________

od 02.2011 - pielęgnacja bezsilikonowa
od 08.2011 - olejki allover! (argan, oliwki, migdały, jojoba, len, rycyna, kokos, Vatika, Heenara, Khadi)

Walczymy z wypadaniem!
NellN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:15   #1449
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Zaopatrz się w płyn micelarny i nim przecieraj

Mam płyn miceralny z AA ale oglądając filmy o OCM i czytając różne wypowiedzi widziałam takie zdania że po zastosowaniu tej metody nie powinno się używać nic takiego i że micele też zawierają jakieś detergenty nie chciałabym popsuć tego efektu jaki dają oleje. Wczoraj wieczorem zamiast kremu na noc wmasowałam olejek babydream z odrobiną rycynowego na wypryski (babydream używałam już wcześniej na noc bo świetnie nawilża i uspokaja skórę). No i faktycznie rano cera była świetna po czym umyłam ją delikatnym żelem miceralnym i wklepałam krem matujący Pharmaceris (który dotąd działał na mnie super) i wszystkie uspokojone przez noc wypryski zaczerwieniły się bardzo i skóra zrobiła się jakby podrażniona chociaż moja skóra nie była nigdy skłonna do podrażnień ktoś wie dlaczego tak sie mogło stać?
__________________



Edytowane przez Cynamonkaa
Czas edycji: 2012-01-11 o 10:55
Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 19:38   #1450
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam wszystkim, to mój pierwszy post i zapewne zagoszczę na dłużej więc postów będzie przybywać

Na rozpoczęcie oczyszczania skóry olejkami czekałam długo bo chciałam skończyć moje kosmetyki do pielęgnacji ale byłam zbyt niecierpliwa i pierwsze koty za płoty poszły. Niestety brak czasu i warunków sprawił, że od dziś zacznę prawdziwe OCM, codzienne, bez wymówek.
Mam przygotowaną mieszankę 20% olejku rycynowego i reszta oliwki Hipp (mam cerę raczej mieszaną ale w małym stopniu) - to jedno użycie pokazało mi już jedną zaletę - niesamowicie gładka i zmatowiona (!) skóra + nawilżenie. Nie zmyłam pozostałości olejku niczym, po prostu po starciu olejku zostawiłam to co pozostało. I mimo olejków na twarzy, skóra była matowa a jednocześnie nie wysuszona - dla mnie to coś zaskakującego (ale pozytywnie).
Obecnie bacznie studiuję gamę olejków, sortuję, przeglądam, czytam - na pewno spróbuję innej mieszanki ale to dopiero w momencie, gdy ruszę pełną parą z moim OCM.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 23:22   #1451
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Red face Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Najlepiej sobie robić przerwy przy stosowaniu kwasów. Ja robię tylko kurację 2 x do roku. Stosuję toniki samo robione w różnych stężeniach. Robię sobie porządne złuszczanie i później przerywam. Stosuję kwas gikolowy.
Ja teraz uzywam kwasow, wlasnie w postaci toniku, plus serum migdalowe z BU ,ktore ostatnio dokupilam bo sam tonik uzywam juz od 3 miesiecy i ciagle cos mi wywala. Jak juz mi sie wydaje, ze powinno byc czysto to oczywiscie pojawia sie male stadko nieprzyjaciol, to na policzku, to na brodzie.... Jest lepiej niz przed tymi trzema miesiacami ale co bedzie gdy je odtstawie, az stravh sie bac. Jesli to serum nie zdziala co trzeba to sie zdecyduje chyba na triacneal.

Cynamonko , ja mam to co samo. Mysle, ze cos musi byc w tychkremach matujacych. Ogolnie one dzialaja chyba w druga strone i skora jescze bardziej sie broni produkujac sebum, to tak samo jak z oczyszczaniem. A co do mycia twarzy wieczorem , to moze sprobuj sok z aloesu albo micel z pat& rab on ma calkiem fajny sklad i naturalne detergenty.

Przepraszam za bledy, pisze z komorki

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
.
Mam płyn miceralny z AA ale oglądając filmy o OCM i czytając różne wypowiedzi widziałam takie zdania że po zastosowaniu tej metody nie powinno się używać nic takiego i że micele też zawierają jakieś detergenty nie chciałabym popsuć tego efektu jaki dają micele. Wczoraj wieczorem zamiast kremu na noc wmasowałam olejek babydream z odrobiną rycynowego na wypryski (babydream używałam już wcześniej na noc bo świetnie nawilża i uspokaja skórę). No i faktycznie rano cera była świetna po czym umyłam ją delikatnym żelem miceralnym i wklepałam krem matujący Pharmaceris (który dotąd działał na mnie super) i wszystkie uspokojone przez noc wypryski zaczerwieniły się bardzo i skóra zrobiła się jakby podrażniona chociaż moja skóra nie była nigdy skłonna do podrażnień ktoś wie dlaczego tak sie mogło stać?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2012-01-10 o 23:28
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 00:35   #1452
Rotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dołączam do grona zachwyconych metodą - stosuję narazie krótko, bo dopiero niecały miesiąc.
Moim problemem były pryszcze przedokresowe (cera mieszana - mam 33 lata, więc nie jestem nastolatką z problemami skórnymi) - jak dotychczas ani widu ani słychu a powinno mnie obsypać tydzień temu. Jestem bardzo zadowolona, chociaż musiałam tę metodę "spersonalizować" - moje obecne składniki to 50% oliwy z oliwek, 15% olej rycynowy i reszta to oliwka Hipp. Z początku troszkę mnie wysuszało, ale zmniejszyłam stężenie rycynowego i już jest ok. Planuję zmienić mieszankę i dołożyć olejek arganowy i migdałowy - efekty opiszę.
Zmałpowałam od jednej z youtubowych bloggerek do masażu clean pada dołączonego do żelu z Loreala - super sprawa! Jako szmatki używam mikrofibry - ale to już od dwóch lat gdzieś stosuję do demakijażu - lepiej od wacików zbiera makijaż i lekko pilinguje. Dla początkujących z mikrofibrą rada - uważajcie bo ściereczka jest trochę inwazyjna (choć sprawia wrażenie delikatnej) i może podrażnić.
Uważam że olejowanie jako czyszczenie jest genialne - dużo szybciej radzi sobie z makijażem od tych standardowych kosmetyków - ja jakoś nigdy nie lubiłam demakijażu, bo kończyło się to po pierwsze - podrażnieniem i nieprzyjemnym ściągnięciem skóry wywołanym kosmetykiem (próbowałam wielu) - po drugie naprawdę problematycznym w moim przypadku podrażnieniem oczu przy ściąganiu tuszu i cieni. Teraz to lubię i sam masaż mieszanką olejowa jest przyjemny i nie uczula mojej skóry.
Cera mi się wyrównała, używam mniej podkładów kryjących i chociaż nigdy nie miałam problemów z wągrami, to obecnie są one wręcz niezauważalne (nie muszę używać płatków - olejki rozpuszczają wszystko co zalega w porach).
Systematyczność + odpowiednie dobranie olejków to podstawa skuteczności.
Rotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 01:55   #1453
oryginalna11
Raczkowanie
 
Avatar oryginalna11
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Coleraine, Irlandia Północna
Wiadomości: 177
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Moje drogie Panie,
czy któraś z Was używała olejku z jojoba jako bazowego? Jakie wrażenia?

---------- Dopisano o 02:49 ---------- Poprzedni post napisano o 02:44 ----------

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Kilka dni temu zaczelam OCM i na poczatu wszystko bylo ok ,ale pare dni temu skora stala sie szorstka , pojawily sie nierownosci takie grodki i jest zaczerwieniona , troszeczke piecze ale najgorsze jest to ze puchnie mi twarz i nie mam pojecia czy to od OCM , czy moze sok z aloesu ktory zaczelam uzywac ,czy moze tarczyca Nie wiem co mam teraz zrobic
Ja na Twoim miejscu odstawiłabym OCM i dalej używała soku z aloesu. Jesli nadal skóra bedzie puchła znaczy to ze winowajcą jest aloes. Co do szmatki. Ja używam mikrofibry i ona bardzo podrażnia więc narazie póki masz te podrażnienie nie ryzykuj

---------- Dopisano o 02:55 ---------- Poprzedni post napisano o 02:49 ----------

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Skóra po OCM zawsze będzie lekko napięta i "suchawa"....Jeśli brak Ci rano czasu to stosuj wieczorem, w ramach zmywania makijażu!



Będzie na pewno, a syfy to oznaka, że OCM działa!



Olejek myjący: http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
Oby Moja zmora to zaskórniki (białe) i wielkie pory. Z kosmosu je widać
__________________

Edytowane przez oryginalna11
Czas edycji: 2012-01-11 o 01:51 Powód: dopisano
oryginalna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 09:06   #1454
aasiaa1109
Rozeznanie
 
Avatar aasiaa1109
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 667
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja stosuję OCM od ponad 2 tygodni, od kilku dni pojawiają się wypryski i czerowne krostki, w niektórych miejscach. Chciałabym się dowiedzieć jaka jest różnica między zatykaniem porów a wysypem przy OCM? Bo w sumie to nie wiem ;p i ile czasu trwa u was wysyp?
__________________

aasiaa1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 11:09   #1455
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kurde dziewczyny naprawdę nie wiem co jest chyba muszę odstawić Pharmaceris (ten intensywnie matujący) bo chyba nie mogę go używać przy OCM zawsze super matowił mi skórę i uspokajał wypryski a teraz? Rano wstałam cera fajna nawilżona,zero nowych nieprzyjaciół. Przemyłam twarz samą wodą po czym nałożyłam krem. Okolice nosa gdzie mam wągry są jakby nabrzmiałe przetłuszczone, broda również, cała w takich czerwonych plamkach jakby zaraz wypryski chciały wyjść na wierzch. I cera jest tłusta, zero zmatowienia Czy to możliwe żeby OCM w jakiś sposób uwrażliwło mnie na kosmetyki? Zastanawiam się jakby zadziałał na mnie jakiś naturalny krem Ziaji np. aloesowy czy rumiankowy?

Nie wytrzymałam i zmyłam ten krem samym olejkiem Babydream ale metodą OCM. Skóra jest lekko zaczerwieniona w miejscach niedoskonałości ale jest zmatowiona, nietłusta. Nie wiem co sie stało z moją cerą ale chyba najlepiej będzie jak odpuszcze sobie ten krem na jakiś tydzień i zobacze co się będzie działo
__________________



Edytowane przez Cynamonkaa
Czas edycji: 2012-01-11 o 11:35
Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 12:24   #1456
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cynamonkaa - kosmetyki z Ziaji sa akurat \w bardzo przystepnych cenach, wiec nic nie szkodzi abys spróbowała
tylko moze nie wszystko naraz - lepiej stopniowo wprowadzac nowosci i obserwowac co skora toleruje a czego nie.

I absolutnie sie zgadzam z Rotis - "Systematyczność + odpowiednie dobranie olejków to podstawa skuteczności."
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 13:44   #1457
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
Cynamonkaa - kosmetyki z Ziaji sa akurat \w bardzo przystepnych cenach, wiec nic nie szkodzi abys spróbowała
tylko moze nie wszystko naraz - lepiej stopniowo wprowadzac nowosci i obserwowac co skora toleruje a czego nie.
Właśnie dlatego o nich pomyślałam nie chce kupować czegoś drogiego a potem wyrzucać do kosza, lepiej najpierw spróbować z czymś tańszym

Mam nadzieje że z OCM będę równie systematyczna i sumienna jak z moim nowych dbaniem o włosy
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 01:09   #1458
sapphire2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam
Pragnę zamieścić dwa zdjęcia ukazujące efekty miesięcznego stosowania metody OCM. Pierwsze zdjęcie - przed, drugie - po.
Według mnie OCM jest skuteczną metodą, wygładza twarz, pomaga pozbyć się/rozjaśnić blizny, jest to również świetny sposób na usuwanie makijażu z całej twarzy.

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed.jpg (17,0 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg po.jpg (17,5 KB, 165 załadowań)
sapphire2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 17:03   #1459
Rotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sapphire2907 Pokaż wiadomość
Witam
Pragnę zamieścić dwa zdjęcia ukazujące efekty miesięcznego stosowania metody OCM.
sapphire2907 u Ciebie jest podobny efekt jak u mnie - wyraźne zmniejszenie zaczerwienienia w okolicach - i po - niechcianych gościach
A i samych "gościów" mniej.

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
A mnie wydaje się, że większym przeciwskazaniem jest nie sam fakt, że nakladamy na twarz olej, ale to, że rozcieramy wszystko sciereczką po twarzy.
Moim zdaniem to roznoszenie po twarzy przy użyciu tej metody jest mocno wątpliwe - bakterie chyba nie czują się komfortowo w olejku rycynowym a patrząc jak wiele osób z trądzikiem odczuwa poprawę to uważam, że OCM jest bezpieczny pod tym względem. Pamiętaj także że zaleca się używanie parówki lub nałożenie na twarz gorącej szmatki i to w jakiś sposób też hamuje ekspansję baboli na twarz - nie jestem ekspertem i chyba dobrze by było żeby jakaś kosmetyczka się wypowiedziała. Tak na zdrowy rozum i patrząc na efekty u mnie - jeszcze nigdy nie miałam tak dobrze wyczyszczonej skóry na twarzy, biorąc pod uwagę czas jaki na to poświęcam obecnie.
Rotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 17:15   #1460
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sapphire2907 Pokaż wiadomość
Witam
Pragnę zamieścić dwa zdjęcia ukazujące efekty miesięcznego stosowania metody OCM. Pierwsze zdjęcie - przed, drugie - po.
Według mnie OCM jest skuteczną metodą, wygładza twarz, pomaga pozbyć się/rozjaśnić blizny, jest to również świetny sposób na usuwanie makijażu z całej twarzy.

Pozdrawiam
Super efekt naprawdę pięknie Ci się twarz pogoiła w ten miesiąc Z czego robisz OCM? Stosujesz oprócz tego jakieś specjalne leki/suplementy/kosmetyki?
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 20:28   #1461
Lenka_1105
Przyczajenie
 
Avatar Lenka_1105
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 15
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez oryginalna11 Pokaż wiadomość
Moje drogie Panie,
czy któraś z Was używała olejku z jojoba jako bazowego? Jakie wrażenia?

---------- Dopisano o 02:49 ---------- Poprzedni post napisano o 02:44 ----------



Ja na Twoim miejscu odstawiłabym OCM i dalej używała soku z aloesu. Jesli nadal skóra bedzie puchła znaczy to ze winowajcą jest aloes. Co do szmatki. Ja używam mikrofibry i ona bardzo podrażnia więc narazie póki masz te podrażnienie nie ryzykuj

---------- Dopisano o 02:55 ---------- Poprzedni post napisano o 02:49 ----------


Oby Moja zmora to zaskórniki (białe) i wielkie pory. Z kosmosu je widać
Oryginalna11: Stosuję mieszankę z użyciem olejku z jojoba w nastepujący sposób: 100 ml buteleczka a w tym:30% olejku rycynowego, 30% olejku z jojoba, 40% oliwki J&J dla dzieci. Na razie nic się nie dzieje niepokojącego, ale nadal obsewuję co z tego wyjdzie. Olejek jojoba używam też na policzki, ponoć pomagają na rozszerzone pory. Jestem dobrej myśli
Lenka_1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 20:29   #1462
bindzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny, chciałabym wypróbować tą metodę aczkolwiek boję się troszeczkę, że źle dobiorę oleje i zaczną mi wyskakiwać takie gule jak piszą dziewczyny wyżej. Mam cerę przesuszoną ale raczej bez skłonności do jakiś wielkich niedoskonałości. Bardzo proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniej mieszanki Z góry dziękuję z całego serca
bindzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 22:22   #1463
sapphire2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
Super efekt naprawdę pięknie Ci się twarz pogoiła w ten miesiąc Z czego robisz OCM? Stosujesz oprócz tego jakieś specjalne leki/suplementy/kosmetyki?
Mieszankę robię do buteleczki 30ml. Olej bazowy (z pestek winogron) 15ml + olej rycynowy 4ml + oliwa z oliwek 11ml. Wcześniej stosowałam większą ilość oleju rycynowego, ale twarz była wysuszona po kilku myciach, więc zmniejszyłam nieco jego zawartość w mojej miksturze i teraz jak dla mnie jest optymalnie. Dodatkowo od niecałego miesiąca biorę Silicę 2 tabletki dziennie ze względu na wypadające włosy. Postanowiłam też wymienić podkład na nieco "zdrowszy" dla cery, zakupiłam Bourjois Healthy Mix i sprawdza się nieźle. OCM stało się moją ulubioną metodą zarówno demakijażu jak i oczyszczania twarzy po całym dniu. Robię to tylko wieczorem, osuszam twarz czystym ręcznikiem i nakładam krem nawilżający, rano przemywam twarz wodą i nakładam również krem nawilżający. Do tego stopnia jestem zadowolona z efektów jakie dało OCM, że boję się wręcz zastosować żelu do twarzy, w obawie nawrotu wysypu na policzkach.

Edytowane przez sapphire2907
Czas edycji: 2012-01-12 o 22:26
sapphire2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 23:10   #1464
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sapphire2907 Pokaż wiadomość
Mieszankę robię do buteleczki 30ml. Olej bazowy (z pestek winogron) 15ml + olej rycynowy 4ml + oliwa z oliwek 11ml. Wcześniej stosowałam większą ilość oleju rycynowego, ale twarz była wysuszona po kilku myciach, więc zmniejszyłam nieco jego zawartość w mojej miksturze i teraz jak dla mnie jest optymalnie. Dodatkowo od niecałego miesiąca biorę Silicę 2 tabletki dziennie ze względu na wypadające włosy. Postanowiłam też wymienić podkład na nieco "zdrowszy" dla cery, zakupiłam Bourjois Healthy Mix i sprawdza się nieźle. OCM stało się moją ulubioną metodą zarówno demakijażu jak i oczyszczania twarzy po całym dniu. Robię to tylko wieczorem, osuszam twarz czystym ręcznikiem i nakładam krem nawilżający, rano przemywam twarz wodą i nakładam również krem nawilżający. Do tego stopnia jestem zadowolona z efektów jakie dało OCM, że boję się wręcz zastosować żelu do twarzy, w obawie nawrotu wysypu na policzkach.

Też właśnie od wczoraj myślę nad rozejrzeniem się za jakimś podkładem, który nie zatykałby porów a najlepiej gdyby jednocześnie miał jakieś tam krycie, choć w tym i tak można się wspomóc korektorem Poczytam opinie o tym który Ty masz
ja stosuje OCM dopiero od hmm..3 dni ale też już widzę efekty i nie myśle nawet o moich żelach i tonikach
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 18:21   #1465
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
dzieki eh taka bylam szczesliwa kiedy przeczytalam o OCM Uzywalam szmatki muslinowej ,wyprobuje z mikrofibry A moze zbyt goraca woda tez miala wplyw ...
U mnie taki efekt podrażnienia jak u ciebie wywołała mieszanka z olejem lnianym. Odstawiłam olej, skóra wróciła do normy. Szmatkę mam z miktofibry

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Ja teraz uzywam kwasow, wlasnie w postaci toniku, plus serum migdalowe z BU ,ktore ostatnio dokupilam bo sam tonik uzywam juz od 3 miesiecy i ciagle cos mi wywala. Jak juz mi sie wydaje, ze powinno byc czysto to oczywiscie pojawia sie male stadko nieprzyjaciol, to na policzku, to na brodzie.... Jest lepiej niz przed tymi trzema miesiacami ale co bedzie gdy je odtstawie, az stravh sie bac. Jesli to serum nie zdziala co trzeba to sie zdecyduje chyba na triacneal.
Polecam niacynamid do leczenia, rozpuszcza się łatwo w wodzie. Można więc z niego zrobić tonik, albo w kwasie hialuronowym. Ja stosuje to drugie, skóra jest super.

Cytat:
Napisane przez sapphire2907 Pokaż wiadomość
Witam
Pragnę zamieścić dwa zdjęcia ukazujące efekty miesięcznego stosowania metody OCM. Pierwsze zdjęcie - przed, drugie - po.
Według mnie OCM jest skuteczną metodą, wygładza twarz, pomaga pozbyć się/rozjaśnić blizny, jest to również świetny sposób na usuwanie makijażu z całej twarzy.

Pozdrawiam
Nooooo, pięknie Cieszę się że tak ładnie się wszystko goi.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 15:10   #1466
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez bindzia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, chciałabym wypróbować tą metodę aczkolwiek boję się troszeczkę, że źle dobiorę oleje i zaczną mi wyskakiwać takie gule jak piszą dziewczyny wyżej. Mam cerę przesuszoną ale raczej bez skłonności do jakiś wielkich niedoskonałości. Bardzo proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniej mieszanki Z góry dziękuję z całego serca
Gule to standard. O doborze oleju pisała nieco Alina na swoim blogu: http://brunettesheart.blogspot.com/2...-ulepszyc.html

Cytat:
Napisane przez sapphire2907 Pokaż wiadomość
Mieszankę robię do buteleczki 30ml. Olej bazowy (z pestek winogron) 15ml + olej rycynowy 4ml + oliwa z oliwek 11ml. Wcześniej stosowałam większą ilość oleju rycynowego, ale twarz była wysuszona po kilku myciach, więc zmniejszyłam nieco jego zawartość w mojej miksturze i teraz jak dla mnie jest optymalnie. Dodatkowo od niecałego miesiąca biorę Silicę 2 tabletki dziennie ze względu na wypadające włosy. Postanowiłam też wymienić podkład na nieco "zdrowszy" dla cery, zakupiłam Bourjois Healthy Mix i sprawdza się nieźle. OCM stało się moją ulubioną metodą zarówno demakijażu jak i oczyszczania twarzy po całym dniu. Robię to tylko wieczorem, osuszam twarz czystym ręcznikiem i nakładam krem nawilżający, rano przemywam twarz wodą i nakładam również krem nawilżający. Do tego stopnia jestem zadowolona z efektów jakie dało OCM, że boję się wręcz zastosować żelu do twarzy, w obawie nawrotu wysypu na policzkach.
Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
Też właśnie od wczoraj myślę nad rozejrzeniem się za jakimś podkładem, który nie zatykałby porów a najlepiej gdyby jednocześnie miał jakieś tam krycie, choć w tym i tak można się wspomóc korektorem Poczytam opinie o tym który Ty masz
ja stosuje OCM dopiero od hmm..3 dni ale też już widzę efekty i nie myśle nawet o moich żelach i tonikach
Dziewczyny, a nie myslałyście o przerzuceniu się na podkłady mineralne?
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 15:13   #1467
Princesska22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 289
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Gule to standard. O doborze oleju pisała nieco Alina na swoim blogu: http://brunettesheart.blogspot.com/2...-ulepszyc.html





Dziewczyny, a nie myslałyście o przerzuceniu się na podkłady mineralne?

A są jakieś podkłady mineralne ktore dobrze kryją? Bo sie nie orientuje....
Princesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 15:31   #1468
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Podobno Lucy Minerals, Meow

Ostatnio porzucilam OCM na jakiś czas, bo miałam wrażenie ze w kranie mam niewystarczajaco gorąca wodę, żeby otworzyła mi pory :| teraz używam zagotowanej w czajniku wody (jak trochę wystygnie).
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 17:13   #1469
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Ostatnio porzucilam OCM na jakiś czas, bo miałam wrażenie ze w kranie mam niewystarczajaco gorąca wodę, żeby otworzyła mi pory :| teraz używam zagotowanej w czajniku wody (jak trochę wystygnie).
Kochana ja ZAWSZE robię z wodą czajnikową, ale zagotowuję tylko filtrowaną, więc już całkiem mam wodę cud miód.

Cytat:
Napisane przez Princesska22 Pokaż wiadomość
A są jakieś podkłady mineralne ktore dobrze kryją? Bo sie nie orientuje....
Wszystkie dobrze kryją. Princeska to zależy od formuły jaką dana firma proponuje do kupna, np. masz swój jeden odcień w formule: rozświetlającej, intensywnie kryjącej, matującej, albo półmatującej. Dlatego raz: zależy to od formuły, a dwa od sposobu nakładania: w zależnosci od ilosci warstw (nakładasz za 1 razem mniej niż szczyptę) i powtarzasz do momentu, aż uzskasz krycie jakie Cię zadowoli, na zasadzie: dużo warstw, ale mała iloscią podkładu. I jeszcze zauważyłam, że jest róznica w nakładaniu na mokro i sucho. Aha i sprawa oczywista: rodzaj pędzla" kabuki lub fat top, pierwszy daje łagodne wykończenie a flat kryje intensywniej ;-).................
jejku myślałam, że w jednym zdaniu to wytłumaczę... ja czasem nakładam 1-2 warstwy, przy innej firmie aż 5, a jeszcze inna to maks 4 warstwy.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.

Edytowane przez siwa anka
Czas edycji: 2012-01-14 o 20:25
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 20:01   #1470
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Kochana ja ZAWSZE robię z wodą czajnikową, ale zagotowuję tylko filtrowaną, więc już całkiem mam wodę cud miód.



Wszystkie dobrze kryją. Princeska to zależy od formuły jaką dana firma proponuje do kupna, np. masz swój jeden odcień w formule: rozświetlającej, inetnsywnie kryjącej, matującej, albo półmatującej. Dlatego raz: zależy to od formuły, a dwa od sposobu nakładania: w zależnosci od ilosci warstw (nakładasz za 1 razem mniej niż szczyptę) i powtarzasz do momentu, aż uzskasz krycie jakie Cię zadowoli, na zasadzie: dużo warstw, ale mała iloscią podkładu. I jeszcze zauważyłam, że jest róznica w nakładaniu na mokro i sucho. Aha i sprawa oczywista: rodzaj pędzla" kabuki lub fat top, pierwszy daje łagodne wykończenie a flat kryje intensywniej ;-).................
jejku myślałam, że w jednym zdaniu to wytłumaczę... ja czasem nakładam 1-2 warstwy, przy innej firmie aż 5, a jeszcze inna to maks 4 warstwy.
kurczę narobiłaś mi ochoty na wypróbowanie jakiegoś podkładu mineralnego a czy mogłabyś polecić jakiś podkład który u Ciebie się sprawdził? jakąś firmę?Maybelline z tego co kojarze ma chyba jakiś w swojej ofercie?
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.