balejaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-17, 13:12   #1
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251

balejaż


hej, mam pytanie
Od 2 lat robię balejaż. Moje włosy naturalnie są koloru ciemny blond / szatynowe. Maluję je na jasny blond i czekoladę lub naturalny brąz. Niestety mam problem taki, że niby tego jasnego blondu jest dużo ale tylko na górze włosów, czyli tam , gdzie ciągle są malowane odrosty, natomiast tak od połowy włosów (mam je dość długie, do okolicy biustu) kolor włosów się "zlał" czyli nie widać tego blondu natomiast są praktycznie takie brązowo - rude. Fryzjerka mówi,że nic na to nie poradzi, że tak to jest jak maluje się dwiema farmami bo wtedy podczas mycia brąz się wypłukuje i farbuje blond, a tam gdzie ciągle włosy są "odnawiane" (czyt farbowane odrosty na blond) to po prostu on tam zostaje. Martwi mnie to, bo nie chcę mieć takiego "odcięcia" w połowie włosów, strasznie dziwnie to wygląda. Czy na prawdę nie da się nic z tym zrobić ? Fryzjerka mówi, że nie pomaluje mi całych pasm na blond bo włosy się "wykruszą" (że niby nie można malować rozjaśniaczem po już rozjaśnianych włosach... ale w końcu one zafarbowały mi na lekki brąz więc już nie są rozjaśnione...) Co zrobić, żeby tak nie było? żebym miała na całych włosach widoczne pasma blondu, żeby u dołu się nie barwiły na brąz? Od razu mówię, że żadne szampony i płukanki do włosów blond (te niebieskie) nie pomagają.
Czy żeby mieć ładne włoski z balejażem blond trzeba malować tylko rozjaśniaczem ?
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 07:28   #2
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: balejaż

up up!! nikt nie wie??
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 08:47   #3
astra85
Zakorzenienie
 
Avatar astra85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 812
Dot.: balejaż

Przy balejazu te blond pasemka z czasem żółkna i kolor juz nie jest taki jak na poczatku ,dodatkowo piszesz,ze blond sie "brudzi " od ciemniejszych pasemek bo masz dwa kolory.Niestety gdy fryzjerka odswiezyłaby Ci blond pasemka rozjasniaczem po calej dlugosci pasemek to wlosy by sie wykruszyły i łamałay bo sa przetrawione rozjasniaczem,sa w srodku puste i dlatego słabe. Moze zapytaj fryzjerka czy te blond nie mogaby Ci na dlugosci odwiezyc farba jakas delikatna? Moze zrezygnuj z balezu na calych wlosach na rzecz farby? Przy dwoch kolorach fryzjerce ciezko jest wybrac pasemka tak zeby trafic w kolor i czesto wlasnie tam gdzie powienien byc blond to nalozy ciemny i na odwrot. Nie chcesz miec jednego koloru?
astra85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:39   #4
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: balejaż

jednego koloru w sensie całe włosy blond czy po prostu sam blond kłaść jako pasemka a tam gdzie był brąz nie robić brązu tylko pozostawić naturalne ?
Chciałabym tą 2 opcję czyli robić nadal na tych "bibułkach" blond a reszta pasemek nie farbować na brąz tylko zostawić naturalny mój kolor bo wtedy nie będzie się ten blond farbować od brązu prawda ? dobrze myślę ?

A ten pomysł , żeby fryzjerka nałożyła mi na całe pasma blondu farbę blond jest fajny i nie pomyślałam nawet o tym ... ale ... czy farba blond nie zawiera z definicji rozjaśniacza ?? zawsze myslałam, że zawiera ale ja się nie znam na tym. Czy farba blond a rozjaśniacz to nie to samo?
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 06:22   #5
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: balejaż

KTOŚ ODPOWIE??? Zależy mi bo w pon idę do fryzjera..
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.