Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-19, 02:44   #1
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946

Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II



Zapraszam do kontynuacji wątku!



CZĘŚĆ I
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 18:19   #2
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mogę się przyłączyć? Pewnie nie będę zbyt często pisać (brak czasu), ale będę czytać Mam cerę mieszaną i ostatnio po prostu stała się tragiczna Nigdy jeszcze nie miałam takich problemów z cerą. Mam zapchane pory na nosie, czole i brodzie. Usiłuję dojść do tego, co mnie tak zapchało, ale nie mam pojęcia. Dzisiaj odkryłam metodę OCM, więc jak tylko będę miała czas, to biegnę na zakupy i zaczynam stosowanie. Może to coś pomoże...
reverse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 17:31   #3
olaaaa199111
Zakorzenienie
 
Avatar olaaaa199111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 152
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A czy myślicie, że dobrym pomysłem jest wykorzystanie suplementu diety Gal Uroda do nakładania na twarz??Są to kapsułki żelowe wypełnione olejkiem przeznaczone do połykania, ja jednak wolałabym zastosować je zewnętrznie.

Tutaj skład: olej z nasion ogórecznika, w tym GLA - 153 mg, ekstrakt ze skrzypu polnego 100 mg, ekstrakt z ziela pokrzywy 40 mg, witamina E 10 mg, witamina A 0,8 mg.
__________________
olaaaa199111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 20:24   #4
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olaaaa199111 Pokaż wiadomość
A czy myślicie, że dobrym pomysłem jest wykorzystanie suplementu diety Gal Uroda do nakładania na twarz??Są to kapsułki żelowe wypełnione olejkiem przeznaczone do połykania, ja jednak wolałabym zastosować je zewnętrznie.

Tutaj skład: olej z nasion ogórecznika, w tym GLA - 153 mg, ekstrakt ze skrzypu polnego 100 mg, ekstrakt z ziela pokrzywy 40 mg, witamina E 10 mg, witamina A 0,8 mg.
Tez kiedyś o nich myślałam,ale podobno mogą zapychać
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 22:22   #5
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olaaaa199111 Pokaż wiadomość
A czy myślicie, że dobrym pomysłem jest wykorzystanie suplementu diety Gal Uroda do nakładania na twarz??Są to kapsułki żelowe wypełnione olejkiem przeznaczone do połykania, ja jednak wolałabym zastosować je zewnętrznie.

Tutaj skład: olej z nasion ogórecznika, w tym GLA - 153 mg, ekstrakt ze skrzypu polnego 100 mg, ekstrakt z ziela pokrzywy 40 mg, witamina E 10 mg, witamina A 0,8 mg.

ja uzywam z gala ale te rybki na twrz a+e

a tak wogóle to moge dołaczyc ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-24, 01:15   #6
poisongirl87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 58
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny, mam może trochę nietypowe pytanie ;d czy możecie polecić coś do mycie twarzy dla mężczyzny? do cery tochę problematycznej, zaskórnikowej. w rozsądnej cenie.
poisongirl87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-24, 13:44   #7
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

to i ja

Poisongirl ja by ci polecila cos co sama i moj najdrozszy tez uzywa
organiczne mydlo w kostce oliwne - Laurowe Aleppo Fadel Fadel Son (syryjska manufaktura). Duza brazowa kstka, swietne dla faceta bo mydlo (a niejak to oni mowia: jakistamzel ) praktycznie bez zapachu i to jest wes

Do kupienia w sklepach internetowych za niecale 20zl
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 23:36   #8
choroba
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 18
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

a ja polecę savon noir - mój mężczyzna to uwielbia, a na zaskórniki to mydło jest najlepsze! Do codziennego stosowania oczywiście alep, ale savon noir jest naprawdę niesamowitym dopełnieniem
choroba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-25, 17:37   #9
Zielonka13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej, mogłybyście mi coś poradzić? Mam mieszaną cerę i w zimę jest jeszcze gorzej... Po umyciu twarzy mam strasznie suchą skórę na czole aż mi odstają i odpadają białe kawałki skóry :/ I te suche partie są też tłuste i się świecą. Jeszcze mam suchą skórę na polikach i na nosie/ wokół niego. Zawsze po umyciu twarzy kremowałam ją masłem kakaowym z ziaji i musiałam kilka razy jeszcze się smarować na suchych partiach, czole. Później nakładałam Under 20 do cery mieszanej i gdy jeszcze nie wyschło to przyciskałam chusteczkę do czoła i się nie świeciłam przez jakiś czas. Ale teraz gdy tak robię to pojawia się znów ta sucha skóra :/

I nie wiem co może mi na to pomóc? Jest jakiś krem, który by mnie nawilżał dobrze w mrozy i by nie powodował świecenia się skóry? Mam nadzieję, że ktoś pomoże. I tak nawiasem mówiąc to zawsze mam problemy z suchą skórą w zimę, dłonie mam szorstkie, twarz suchą i na głowie skóra też mi się wysusza (!). Masakra, muszę szukać ciągle czegoś co mi pomoże.
Zielonka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-26, 22:02   #10
Calutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Moja skóra jest tak sucha, że aż tłusta. Zapycha się raz dwa i bąblami jakimiś przeraźliwie bolesnymi mnie każe. Wiecie o czym mówię, prawda?

Jak do tej pory jedyny "myj" do buzi, który mi się sprawdził, to miód. Kremów sklepowych żadnych nie mogę używać, bo mi skóra histeryzuje. Więc smaruję buźkę mieszanką olejów.

Zrobiłam serum C+E+Q10 i to była porażka. Nawet jak zrobiłam bez Q10. Czyli gliceryna jest be.

Szukam teraz czegoś, co mnie nie zapcha, a ładnie nawilży. Więc mało się będę udzielała a sporo czytała.
Calutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 16:38   #11
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Calutka Pokaż wiadomość
Moja skóra jest tak sucha, że aż tłusta. Zapycha się raz dwa i bąblami jakimiś przeraźliwie bolesnymi mnie każe. Wiecie o czym mówię, prawda?

Jak do tej pory jedyny "myj" do buzi, który mi się sprawdził, to miód. Kremów sklepowych żadnych nie mogę używać, bo mi skóra histeryzuje. Więc smaruję buźkę mieszanką olejów.

Zrobiłam serum C+E+Q10 i to była porażka. Nawet jak zrobiłam bez Q10. Czyli gliceryna jest be.

Szukam teraz czegoś, co mnie nie zapcha, a ładnie nawilży. Więc mało się będę udzielała a sporo czytała.
myjesz twarz miodem? w jaki sposób?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-28, 11:13   #12
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witam dziewczyny! nie wiem czy pisze w odpowiednim temacie ale mam nadzieję, że tak Otóz mam cere ze skłonnością do błyszczenia w strefie T, jednak przez uczęszczanie na basen i przez styk z chlorem moja skóra dodatkowo jest przesuszona w okolicach ust (zgięcia) i okolicach cozu (powieki).
Akutalnie używam
La Roche Posay, Nutritic, Odżywczy krem regenerujący do skóry suchej (2,5% biolipidy)


jednak słyszałam, że taki skłąd mogę dostać w innym kremie w niższej cenie? możecie polecić jakis krem dobrze nawilżający w granicach 50 zł?
sallie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-28, 14:14   #13
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Obecnie się ślinie na: Bioderma, Atoderm Nutritive, Avene, Trixera, Creme Emolliente, A-Derma, Exomega Creme aux Omega 6. Jak dla mnie ten LRP ma za skomplikowany skład dla skóry wrażliwej - coś na pewno by mnie uczuliło
Teraz męcze Cetaphil MD, nawet mojej T mi nie zapycha Gdzie zazwyczaj traktowałam moją cerę dwoma różnymi kremami (dla tłustej i dla atopowejprzesuszonej). Niestety z sucha sobie nie do końca radzi
Ratuje się dermogalem i maseczka z owsa.
__________________
Wymianka

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2011-11-28 o 14:18
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 22:06   #14
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olaaaa199111 Pokaż wiadomość
A czy myślicie, że dobrym pomysłem jest wykorzystanie suplementu diety Gal Uroda do nakładania na twarz??Są to kapsułki żelowe wypełnione olejkiem przeznaczone do połykania, ja jednak wolałabym zastosować je zewnętrznie.

Tutaj skład: olej z nasion ogórecznika, w tym GLA - 153 mg, ekstrakt ze skrzypu polnego 100 mg, ekstrakt z ziela pokrzywy 40 mg, witamina E 10 mg, witamina A 0,8 mg.
Uwaga na witaminę E w składzie. Może zapchać.

Cytat:
Napisane przez poisongirl87 Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam może trochę nietypowe pytanie ;d czy możecie polecić coś do mycie twarzy dla mężczyzny? do cery tochę problematycznej, zaskórnikowej. w rozsądnej cenie.
Ja polecam cetaphil
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-01, 19:51   #15
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

hej dziewczynki dołączam..

Też mam problemy, nie lubie swojej buzi.
Więc tak leczyłam trądzik grudkowo krostkowy ( w miare delikatny ale był widoczny) przez 2 miesiace antybiotykami + maść differin - wiadomo podstawowy zestaw.
poużywałam poprawiło się. ale wiadomo blizny po krostkach, czerwone plamki , rozszerzone pory-poliki,broda; zaskórniki -nos broda no i zawsze jakis tam syfek jest mniejszy czy wiekszy.
Po kuracji dermatologicznej zaczelam stosowac kosmetyki co cery problemowej żeby podtrzymać efekt leczenia :
Kupiłam sobie tonik z kwasami bha aha 10 % z biochemii urody i krem glyco A z 12 % glikolowym, stosuje je na zmiane raz tonik raz krem ( i to tak wychodzi z 5 razy w tygodniu bo czasami nie ma mnie w domu na noc -jestem u Tżta i wtedy odpuszczam sobie targanie kosmetyków ze sobą)
No i wszystko pięknie ładnie bo skóra sie wyrównuje tzn.koloryt, blizenki troche płytsze, jedynie rozszerzone pory i zaskórniki delikatne na nosie i brodzie ( na szczescie nie sa az tak czarne wiec nie biją po oczach )
ale.. najgorsze to to ,że zauważyłam rozszerzone naczynka koło skrzydełek nosa które sobie idą w stronę policzków , jak "napnę" brodę to też widzę pojedyncze czerwone małe pajączki.
Masakra. nigdy nie miałam z tym problemu.


Dziwne bo na nogach zaczeły mi się robić też już jakoś w wakacje

Nastawiam się na laser na wiosnę na nogi -muszę uzbierać pieniążki, no i chyba będę musiałą usunąć na twarzy dopóki aż tak nie biją po oczach..
ale wiadomo teraz święta/sylwester pieniądze uciekają i niestety nie mam na laser.

Więc o to moje pytanie.. wiem,że kwasy dobre dla naczynek nie są ale podobno niektóre kremy z kwasami można używać przy takich problemach , bo wiadomo chcę używać kremu uszczelniającego naczynka z filtrem uv na dzień ale na noc chcę pielęgnacji od tej drugiej strony czyli niedoskonałości,blizny, krostki ale nie wiem który krem będzie dobry i nie będzie mocno podrażniał naczynek
w domu mam:
Eucerin dermopurfier creme-gel (skł.aktywne: gliceryna, kwas mlekowy, follicle targeting system, bisabolol, arginina.)

Effaclar Duo (używałam troche jakieś gule po nim miałam )-skł aktywne :niacynamid i pirokton ,połączenie LHA z kwasem linolowym

Glyco A (obecnie używam ) (12% kwas glikolowy)

no i mam ten tonik BHA AHA 10 % ( 8 % kwas mlekowy,2 % salicylowy)


Najbardziej lubię ten tonik i glyco a - złuszczają i nie podrażniają ,nie mam gul podskórnych po nich.. ale nie wiem czy czasem nie podrazniaja moich naczynek ktore dostałam
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 10:19   #16
a_nge_l
Raczkowanie
 
Avatar a_nge_l
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 39
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witam wszystkich z problemami cery.

Star mam ten sam problem co Ty...bardzo mnie to męczy.
Lecze trądzik antybiotykiem -Tetralysal i krem na noc "epiduo", ma on chyba takie same działanie jak "differin" oba produktysa GALDERMY.
Dodatkowo stosuje raz dziennie Tonic Effaclar Duo- La Rosche Posay.
Nie mam natomiast żadnego kremu, który by mi nawilżył tą buźke bo przecież non stop nie mogę jej wysłuszać. Macie moze jakies sprawdzone kremy z wyższej półki, które nie zapychałyby mi porów i nie powodowały zaskórników, a nawilżyły i zmatowiały lekko cerę?
Terapie z tradzikiem zaczęłam 2 miesiace temu....narazie jestem średnio zadowolona, a lecze sie u jednej z lepszych dermatologów w moim mieście.
a_nge_l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:55   #17
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej
Ja leczyłam się u Ewy Nagay . w sumie byłam u niej raz przepisała mi leki na 2 miesiace no i w miare cera się uspokoiła.
Mówiła też ,że tabletki antykoncepcyjne które brałam nie mają wpływu na stan cery i jak chcę mam poprosić gina o zmianę tabletek np na yasmin .
No i tak poczyniłam, zmieniłam, oczywiscie po 2 miesiacach zauwazylam naczynka na nogach ,wpadłam w histerie i odstawiłam tabletki i od 2 miesiecy jestem bez . a lubiłam to bo wiadomo skuteczne zabezpieczenie ale jak juz mam naczynka i skłonnosic do nich to mogę zapomnieć o hormonach.
Dzisiaj obudzilam sie z 3 krostkami echhh masakra no ale nie ma juz takich wulkanów jak były w wakacje.. przed leczeniem.
Teraz jak mam naczynka oprócz na nogach to na twarzy to juz w ogole nie wiem co mam uzywać a co nie.. ale wiem,że nie mogę odstawić kosmetyków na niedoskonałości z kwasami bo to wróci wszystko a tak przynajmniej mam świadomość ,że jakoś sobie pomagam.

Co do kremu nawilżającego to używałąm eucerin aquaporin rich,bardzo fajna konsystencja co do nawilzenia to średnie, teraz używam nawilżający krem Dermedic ( ale jak jestem w domu bo sie swiece po nim) a pod makijaz uzywam nawilżacza z Avene cleance , nawilżający matujacy krem do skory problemowej,sklonnej do zatykania itp.
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 12:21   #18
a_nge_l
Raczkowanie
 
Avatar a_nge_l
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 39
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Star dziekuje Ci za informacje.
Ja byłam u dr Wesołowskiej, teraz jak pojde spytam sie czy zrobi mi posiew albo badania hormonalne bo tak nie moze byc.
Mi ostatnio po tych antybiotykach zadziej wyskakuja jakies niedoskonalosci aczkolwiek mam bardzo duzo przebarwien na policzkach i o wyjsciu z domu bez make-up nie ma mowy. W ogle jestem blada jak sciana bo solarium jest przeciewskazany przy leczeniu co jest normalne ;p
Mysle nad jakimis zabiegami u kosmetycznymi-dermabrazja, peeling mechaniczny?!Tylko nie wiem czy to jeszcze bardziej nie pogorszy mojego stanu (nie rozniosa sie te krosty).

Ok w takim razie musze leciec do SP i obkupic sie w kremy.
a_nge_l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 12:40   #19
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Najpierw wyleczyć skórę potem peelingi.
Ja ci powiem tak, studiuje kosmetologie, może mega wiedzy jakiejś nie mam jeszcze - poza tym mam duże zastrzeżenia co do mojej uczelni
ale mniejsza z tym.
Sama trochę grzebię w internecie więc coś już tam wiem.
Zanim wydasz kupe pieniedzy na SERIĘ (bo jeden sie nie oplaca) zabiegów mikrodermabrazji ( nie polecam przy przebawieniach bo mikrodermabrazja jest tez do wrazliwej skory więc złuszczenie naskorka nie jest jakies ekstra) lub serię zabiegów peelingow chemicznych u dermatologa ( to juz jest super skuteczność bo to są naprawde mocno złuszczające zabiegi)
to sama spróbuj z kwasami bo i tak przed zabiegami u demratologa (jezeli chodzi o peelingi chemiczne) da ci kwas ktory bedziesz musiala 2 tyg przed zabiegiem uzywac zeby przyzwyczaic skórę do kwasów a nie od razu jechać z dużym stężeniem na zabiegu właściwym

Ja orientuje sie mniej wiecej w cenach i wiem,że ceny są z kosmosu za peelingi chemiczne więc stwierdziłam,że na razie popróbuje sama. Wole wydać na zabieg na usta czy zbierac na aprat ortodontyczny (bo zbieram również ) niż wydać 200-300 zł na jeden zabieg a ich trzeba zrobić serię i powtarzać raz w roku bo to nawraca - każdy Ci to powie.

Więc ja zakupiłam sobie tonik z www.biochemiaurody.pl tonik AHA BHA 10 % ( 8 % kwas mlekowy 2 % salicylowy )
salicylowy ma głównie działanie przeciwtradzikowe a mlekowy jest z kwasów AHA czyli ma działanie dobrze złuszczające,poprawiające nawilżenie, pobudzające komórki itp itd

Oprócz toniku polecam krem też z kwasami na noc - Effaclar duo, Eucerin dermopuryfer , Glyco A .

Najwieksze stezenie kwasow z tych 3 kremow ma Glyco A ( 12 %kwas glikolowy,ma najlepsze działanie wybielające przebarwienia,złuszczając e, nawilżające .

Więc jak skonczysz kuracje lekami i masciami dermatologicznymi w miarę wyleczysz skórę to zrób sobie taką kurację kwasami sama w domu to sa kwasy o niskim stezeniu więc przy odpowiedzialnym stosowaniu nic Ci sie nie stanie
Ja stosuje na zmianę raz tonik raz krem ( na noc)
na dzień krem z filtrem UV
No i oczywiscie krem nawilżający z 1-2 razy dziennie minimum na twarz trzeba nalozyć.
Ten dermedic jest wlasnie do skory odwodnionej suchej ale i do skóry po zabiegach dermatologicznych ( czyli wlasnie jakieś maści złuszczające itp)

Jak taka kuracja nie pomoże na przebarwienia to wtedy możesz iść na kwasy o wysokim stężeniu ale polecam do dermatologa nie do kosmetyczki. To jednak jest mocna ingerencja w skórę .
Takie moje zdanie
ja jestem zadowolona z kuracji kwasami zwlaszcza tonik - to jest hardcore na przebarwienia
a kremow z kwasami uzywam jako takie dopełnienie do tego toniku.
Gdybym uzywala samego kremu z kwasami nie byloby takiego efektu bo jak nakladam tonik to az czuję ten kwas ,czuje ,że ten produkt coś robi

Mam nadzieję,że trochę Ci rozjasnilam wszystko, oczywiscie to jest moje zdanie na ten temat i nie każdy musi się ze mną zgadzać

Pamiętaj przyczyny trądziku nie wyleczysz dermokosmetykami ani zabiegami u dermatologa czy kosmetyczki . Przyczyna zazwyczaj jest od wewnątrz ,więc jak już wiesz - antybiotyki.Ja również brałam tetrysal
ale u mnie też przyczyną mogła być bakteria helico bacter którą miałam w żółądku i również leczyłam w tym samym czasie co leczyłam trądzik no i jakoś najgorsze syfki ustąpiły.


ale skrobnęłam wypracowanie
__________________
http://instagram.com/ccamillac

Edytowane przez Star90
Czas edycji: 2011-12-02 o 12:44
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 18:03   #20
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

@Star ja bym się zastanowiła nad stosowaniem tak bogatej w różne kwasy terapii przy naczynkach. Podobno kw. migdałowy jest znośny dla naczynkowców (przyznam się bez bicia że sama mam 0 dośw. z kwasami, tylko teraz azelaninowy stosuje).
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 18:25   #21
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

wiem naczynka mam od niedawna. wczesniej tego nie bylo.
Nawet nie od niedawna.. tydzien temu jakos zobaczylam ,że mam kolo nosa naczynka , na nogach juz mam od wakacji.

Najlepszy na naczynka jest kwas laktobinowy no ale niestety nie ma dzialania tekigo jak ma np kwas salicylowy BHA
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 18:34   #22
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Star90 Pokaż wiadomość
Najpierw wyleczyć skórę potem peelingi.
Ja ci powiem tak, studiuje kosmetologie, może mega wiedzy jakiejś nie mam jeszcze - poza tym mam duże zastrzeżenia co do mojej uczelni
ale mniejsza z tym.
Sama trochę grzebię w internecie więc coś już tam wiem.
Zanim wydasz kupe pieniedzy na SERIĘ (bo jeden sie nie oplaca) zabiegów mikrodermabrazji ( nie polecam przy przebawieniach bo mikrodermabrazja jest tez do wrazliwej skory więc złuszczenie naskorka nie jest jakies ekstra) lub serię zabiegów peelingow chemicznych u dermatologa ( to juz jest super skuteczność bo to są naprawde mocno złuszczające zabiegi)
to sama spróbuj z kwasami bo i tak przed zabiegami u demratologa (jezeli chodzi o peelingi chemiczne) da ci kwas ktory bedziesz musiala 2 tyg przed zabiegiem uzywac zeby przyzwyczaic skórę do kwasów a nie od razu jechać z dużym stężeniem na zabiegu właściwym

Ja orientuje sie mniej wiecej w cenach i wiem,że ceny są z kosmosu za peelingi chemiczne więc stwierdziłam,że na razie popróbuje sama. Wole wydać na zabieg na usta czy zbierac na aprat ortodontyczny (bo zbieram również ) niż wydać 200-300 zł na jeden zabieg a ich trzeba zrobić serię i powtarzać raz w roku bo to nawraca - każdy Ci to powie.

Więc ja zakupiłam sobie tonik z www.biochemiaurody.pl tonik AHA BHA 10 % ( 8 % kwas mlekowy 2 % salicylowy )
salicylowy ma głównie działanie przeciwtradzikowe a mlekowy jest z kwasów AHA czyli ma działanie dobrze złuszczające,poprawiające nawilżenie, pobudzające komórki itp itd

Oprócz toniku polecam krem też z kwasami na noc - Effaclar duo, Eucerin dermopuryfer , Glyco A .

Najwieksze stezenie kwasow z tych 3 kremow ma Glyco A ( 12 %kwas glikolowy,ma najlepsze działanie wybielające przebarwienia,złuszczając e, nawilżające .

Więc jak skonczysz kuracje lekami i masciami dermatologicznymi w miarę wyleczysz skórę to zrób sobie taką kurację kwasami sama w domu to sa kwasy o niskim stezeniu więc przy odpowiedzialnym stosowaniu nic Ci sie nie stanie
Ja stosuje na zmianę raz tonik raz krem ( na noc)
na dzień krem z filtrem UV
No i oczywiscie krem nawilżający z 1-2 razy dziennie minimum na twarz trzeba nalozyć.
Ten dermedic jest wlasnie do skory odwodnionej suchej ale i do skóry po zabiegach dermatologicznych ( czyli wlasnie jakieś maści złuszczające itp)

Jak taka kuracja nie pomoże na przebarwienia to wtedy możesz iść na kwasy o wysokim stężeniu ale polecam do dermatologa nie do kosmetyczki. To jednak jest mocna ingerencja w skórę .
Takie moje zdanie
ja jestem zadowolona z kuracji kwasami zwlaszcza tonik - to jest hardcore na przebarwienia
a kremow z kwasami uzywam jako takie dopełnienie do tego toniku.
Gdybym uzywala samego kremu z kwasami nie byloby takiego efektu bo jak nakladam tonik to az czuję ten kwas ,czuje ,że ten produkt coś robi

Mam nadzieję,że trochę Ci rozjasnilam wszystko, oczywiscie to jest moje zdanie na ten temat i nie każdy musi się ze mną zgadzać

Pamiętaj przyczyny trądziku nie wyleczysz dermokosmetykami ani zabiegami u dermatologa czy kosmetyczki . Przyczyna zazwyczaj jest od wewnątrz ,więc jak już wiesz - antybiotyki.Ja również brałam tetrysal
ale u mnie też przyczyną mogła być bakteria helico bacter którą miałam w żółądku i również leczyłam w tym samym czasie co leczyłam trądzik no i jakoś najgorsze syfki ustąpiły.


ale skrobnęłam wypracowanie
Tylko, że w temacie o kwasach i w temacie BU przewija się cały czas jedno - że kwasy o których piszesz, a które stosujesz codziennie, powinno się stosować góra 2-3 razy w tygodniu.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 18:36   #23
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ale lepiej mniej i dłużej bez pajączków
Naczynek się trudniej pozbyć niż pryszczy.
Chyba że kogoś stać na parę laserów.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 18:49   #24
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja się spotykam częściej z twierdzeniem ,że stosowanie kwasów zależy od skóry i jej reakcję na kwasy

Dodam tylko,że na ulotce np glyco jest napisane ,że w zależności od reakcji skóry można stosować peeling codziennie ,może być stosowany oddzielnie albo jako uzupełnienie z innymi produtkami.

a znacie jakieś delikatniejsze produkty które jednak będą delikatnie mi złuszczać skórę ,poprawiac jej koloryt ? nie szkodząc przy tym bardzo naczynkom ?

No właśnie będę jakoś szła na laser po nowym roku jak sobie odłożę , zobaczymy czy to rzeczywiście tak ładnie zamyka naczynka
__________________
http://instagram.com/ccamillac

Edytowane przez Star90
Czas edycji: 2011-12-02 o 18:58
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 19:05   #25
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Star90 Pokaż wiadomość
ja się spotykam częściej z twierdzeniem ,że stosowanie kwasów zależy od skóry i jej reakcję na kwasy

Dodam tylko,że na ulotce np glyco jest napisane ,że w zależności od reakcji skóry można stosować peeling codziennie ,może być stosowany oddzielnie albo jako uzupełnienie z innymi produtkami.

a znacie jakieś delikatniejsze produkty które jednak będą delikatnie mi złuszczać skórę ,poprawiac jej koloryt ? nie szkodząc przy tym bardzo naczynkom ?

No właśnie będę jakoś szła na laser po nowym roku jak sobie odłożę , zobaczymy czy to rzeczywiście tak ładnie zamyka naczynka
A reakcja oczywiście jest jak najbardziej indywidualna - dlatego jeśli zaczynać zabawę z kwasami to od jednego produktu. W przypadku kwasów robionych samodzielnie (BU i inne przepisy) zaczyna się zwykle od stosowania 1-3 razy w tygodniu. Kwasy w produktach typu LRP itp to już inna sprawa. Ale od samego początku je mieszać, nie jest dobrze, gdy nie zna się reakcji własnej skóry na tego typu produkty.
Łagodniejsze są kwasy PHA.

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez a_nge_l Pokaż wiadomość
Witam wszystkich z problemami cery.

Star mam ten sam problem co Ty...bardzo mnie to męczy.
Lecze trądzik antybiotykiem -Tetralysal i krem na noc "epiduo", ma on chyba takie same działanie jak "differin" oba produktysa GALDERMY.
Dodatkowo stosuje raz dziennie Tonic Effaclar Duo- La Rosche Posay.
Nie mam natomiast żadnego kremu, który by mi nawilżył tą buźke bo przecież non stop nie mogę jej wysłuszać. Macie moze jakies sprawdzone kremy z wyższej półki, które nie zapychałyby mi porów i nie powodowały zaskórników, a nawilżyły i zmatowiały lekko cerę?
Terapie z tradzikiem zaczęłam 2 miesiace temu....narazie jestem średnio zadowolona, a lecze sie u jednej z lepszych dermatologów w moim mieście.
Dla mnie jedyny krem jaki nawilża i matowi cerę nie przesuszając ją to Vichy normaderm triactiv. Podchodziłam do niego sceptycznie bo ma alkohol w składzie, ale dla mnie rewelacja. Ale nie wiem czy będzie dostatecznym nawilżaczem przy Twojej pielęgnacji. Generalnie niestety samemu trzeba eksperymentować i sprawdzać co nas zapycha.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 19:11   #26
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Z innymi może i owszem, ale nie z tyloma Ile ludzi tyle opinii.
Na forum też imo jest taki problem że dużo osób próbuje się od razu rzucać na głęboką wodę, co może się najlepiej nie skończyć. Nie każdy ma skórę nosorożca. Tak jak niektórzy w temacie retinkowym, efektów nie było, smarowali dzień w dzień (wszędzie są informacje że to bomba z opóźnionym zapłonem) a potem zonk.
Lepiej powoli, małymi kroczkami.

Azelaninowy ładnie wyrównuje koloryt i pięknie rozjaśnia, chociaż ja za dużych problemów z tym nie mam, nie łuszczy w ogóle.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 19:20   #27
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Z innymi może i owszem, ale nie z tyloma Ile ludzi tyle opinii.
Na forum też imo jest taki problem że dużo osób próbuje się od razu rzucać na głęboką wodę, co może się najlepiej nie skończyć. Nie każdy ma skórę nosorożca. Tak jak niektórzy w temacie retinkowym, efektów nie było, smarowali dzień w dzień (wszędzie są informacje że to bomba z opóźnionym zapłonem) a potem zonk.
Lepiej powoli, małymi kroczkami.

Azelaninowy ładnie wyrównuje koloryt i pięknie rozjaśnia, chociaż ja za dużych problemów z tym nie mam, nie łuszczy w ogóle.
no jasne ile ludzi tyle opini , ale w koncu używam tylko 2 specyfiki więc to dużo i tak nie jest, na poczatku jak juz pisalam uzywalam mało i rzadko a potem coraz czesciej, buzie mam w miarę już ładną , nic mi się z nią złego nie stało, tylko zauważyłam naczynka przy skrzydełkach nosa
Tak samo jak mi powiedziano ,że skoro zaczeły mi się niedawno robić na nogach to te na twarzy wcale nie muszą być spowodowane kwasami.
bo problem naczynkowy mam od niedawna. Ewentualnie kwasy mogły tylko je bardziej podrażnić .
Zastanawia mnie tylko to czemu tak to się na mnie uwzieło, ja stawiam na tabletki antykoncepcyjne ktore brałam 5 lat, no ale tego to nie wie nikt co może być przyczyną
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 19:38   #28
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Też stawiam na tabsy, a pisałam bardziej ogólnie Na kwasach jak już pisałam się nie znam, chociaż gdzieś mi migneło żeby używać 2 max 3. Każdy może robić sobie co chce na własną odpowiedzialność.
Mam naczynka na nogach, ale to raczej gen. skłonności do żylaków XP Moja siostra też dostała na ciele po paru latach stosowania tablet.
__________________
Wymianka

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2011-12-02 o 19:39
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 21:09   #29
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Też stawiam na tabsy, a pisałam bardziej ogólnie Na kwasach jak już pisałam się nie znam, chociaż gdzieś mi migneło żeby używać 2 max 3. Każdy może robić sobie co chce na własną odpowiedzialność.
Mam naczynka na nogach, ale to raczej gen. skłonności do żylaków XP Moja siostra też dostała na ciele po paru latach stosowania tablet.
no właśnie ja dostałam po 5 latach 2 miesiace po tym jak zmienilam tabletki na Yasmin


powiedzcie mi dziewczyny jakie macie mniej wiecej cery i co uzywacie do ich pielegnacji ?
tak z ciekawości

i jak z tym kwaskiem ? jest w jakimś dobrym kremie ?
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 16:27   #30
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja mam mieszaną

Rano:
żel micealny do mycia z Biedronki
woda różana
żel z żywokostu
filtr bioderma akn mat 30

Wieczór:
Żel micelarny (jak wyżej)
woda rózana
rybki dermogal a+e

Niedługo będe zamiast rybek stosiwac triacneal

Co tydzień:
peeling (aktualnie antbakteryjny z ziai, w zapasach mam mincer, ale nie próbowałam , w planach Dax gruboziarnisty)
maseczka ( miałam z bzu z herbapolu,ale wycofano, teraz mam ekologiczna z flosleku bodajze i jeszcze w zapasach czerwona glinkę)

Co mycie głowy:
brzmi to dziwnie

ale zawsze po myciu głowy gdy moje włosy siedza w czepku z odzywka a potem schną daje na twarz jakis olej. by nie była ona wysuszona, dawałam np:czarnuszkę, teraz avokado, oliwke hipp, a potem zmywam go i kłade kosmetyk przeznaczony na noc
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2011-12-03 o 16:29
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.