Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-03, 11:34   #511
Rosalena
Raczkowanie
 
Avatar Rosalena
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 98
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez love&hate Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytankoo........znam osobę która niedawno się opalała i zostały jej po tym brzydkie ,,wąsy" nad wargami. Co zrobić aby je zlkiwidować?? bardzo potrzebuje pomocy !!!!!!!! za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje
Podejrzewam, że te wasy to wynik skroplajacego się pod noskiem potu. To tak jak niektóre dziewczyny narzekaja na białe plamy na łopatkach po wizycie w solarium.
Powinny same zejsc - wyrownaja sie z reszta skory, gdy opalenizna zejdzie. A moze zatuszowac je samoopalaczem?

Ja chodzilam na solarkę kiedys duzo. Okrutnie wysuszała mi skórę. rzuciłam ten nałóg gdy przestałam farbowac włosy na zbyt czarno- wracam do blond.
Długo ratowalam skore odzywczymi maskami. Nie warto przesadzac. Dla mnie dwie wizyty w solarium tygodniowo to bylo za duzo. Dodam, ze po 6-8 minut na najsłabszych lampach.
__________________
Biec przed siebie spacerując..
Rosalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 18:55   #512
XIXI
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 46
Dot.: Memento dla fanek opalania

Fanatyczki opalania wyznają zasadę "A co mnie to obchodzi jak będę wyglądać za 5 , 10 lat. Przeciez moge nawet nie dozyc tego dnia" oraz powiedza, ze "wszytsko jest niezdrowe". Tak wiec wydaje mi sie, ze te ktore maja zdrowe podejscie do "opalania" (swoja droga opalac to mozna kurczaka na roznie, a nie siebie) to zdjecie tylko utwierdzi w slusznym pzrekonaniu. A tak zwane "solarki" i milosniczki pomarszczonej skory w kolorze braz i tak to zdjecie pewnie nie zniecheci ;-)
XIXI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 19:55   #513
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Memento dla fanek opalania

opalać to można lufę;P
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 20:25   #514
XIXI
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 46
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
opalać to można lufę;P
\

Jak ktoś lubi, to też
XIXI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 11:52   #515
karolinafghijk011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: mielec
Wiadomości: 13
Thumbs down Dot.: Memento dla fanek opalania

szok!! ja tez lubie sie opalac ale to jest straszne..:/ chyba zaczne stosowac kremy z wyzszym filtrem niz moja 8..:P
karolinafghijk011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 09:28   #516
gwiazdeczka_JŁ
Przyczajenie
 
Avatar gwiazdeczka_JŁ
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 17
Dot.: Memento dla fanek opalania

Yyyyy;-/ Nigdy wiecej solarium...brrrr ciarki mnie przeszly
gwiazdeczka_JŁ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 10:57   #517
Goldberry_82
Raczkowanie
 
Avatar Goldberry_82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Memento dla fanek opalania

Skoro kobietki nie chcecie mieć takiej skóry i w przyszłości tak wyglądać polecam sprawdzone samoopalacze w szczególności dla osób, które podobnie jak ja maja problemy ze skórą - sprawdzony balsam do ciała z delikatnym samoopalaczem, dzięki któremu opalenizna wygląda bardziej naturalnie, który chroni skórę przed wolnymi rodnikami balsam - Exclusive Bronze Oriental.
Z czystym sumieniem polecam!
Goldberry_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-10, 20:41   #518
silvergreen
Raczkowanie
 
Avatar silvergreen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Wiadomości: 447
Dot.: Memento dla fanek opalania

Dziewczyny, jeśli chodzi o efekty opalania w solarium, to czasami nie trzeba czekać długo żeby zobaczyć negatywne skutki! Przykład z życia wzięty - w liceum miałam koleżankę z klasy - ładna, młoda dziewczyna, super wlosy, idealna cera, po prostu promieniała zdrowiem. Niedawno mieliśmy "zjazd absolwentow" tego liceum i zobaczyłam ją ponownie (od matury minęło niecałe 5 lat). Po prostu koszmar!!! Wygląda na conajmniej 10 lat więcej niż ma, a nawet często spotykam trzydziestoparolatki z cerą o wiele lepszą i młodszą niż ona teraz ma. Zawsze spędzała sporo czasu na solarium i to jest efekt - bardzo widoczne zmarszczki wokół oczu, ust, na czole, zwiotczała skóra, no dramat. Najgorsze, że wciąż chodzi na solarium...

A druga sprawa - co do tych samoopalaczy. Nie jestem chemikiem więc ja się na tym nie znam, ale mój przyjaciel jest - pracuje od wielu lat w znanych firmach kosmetycznych nadzorując produkcję. I powiedział mi, żeby na samoopalacze bardzo bardzo uważać, bo straszne świństwa się do nich pakuje, które o ile nie szkodzą od razu, to po długotrwałym używaniu nie robią najlepiej na skórę, nie ważne jak dobra firma... I że dużo zdrowiej się opalać na słońcu, w umiarkowanych oczywiście dawkach, z dobrym filtrem.. niż tego uzywać.
__________________
silvergreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 15:37   #519
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez XIXI Pokaż wiadomość
Fanatyczki opalania wyznają zasadę "A co mnie to obchodzi jak będę wyglądać za 5 , 10 lat. Przeciez moge nawet nie dozyc tego dnia" oraz powiedza, ze "wszytsko jest niezdrowe". Tak wiec wydaje mi sie, ze te ktore maja zdrowe podejscie do "opalania" (swoja droga opalac to mozna kurczaka na roznie, a nie siebie) to zdjecie tylko utwierdzi w slusznym pzrekonaniu. A tak zwane "solarki" i milosniczki pomarszczonej skory w kolorze braz i tak to zdjecie pewnie nie zniecheci ;-)
Dokładnie!
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 20:37   #520
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez love&hate Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytankoo........znam osobę która niedawno się opalała i zostały jej po tym brzydkie ,,wąsy" nad wargami. Co zrobić aby je zlkiwidować?? bardzo potrzebuje pomocy !!!!!!!! za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje
to są przebarwienia posłoneczne, pojawiaja sie czasem gdy ktos bierze np tabletki antykoncepcyjne i sie opala, sa bardzo trudne do usuniecia, najlepiej zasiegnac rady kosmetyczki
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 15:21   #521
d0tik
Przyczajenie
 
Avatar d0tik
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 14
Cool Dot.: Memento dla fanek opalania

aby usunac takie przebarwienia posloneczne trzeba sie udac do kosmetyczki na zabieg mikrodermabrazji(czy cos takiego).to wyrownuje kolor skory(rozjasnia).pozdrawi am
d0tik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-19, 22:55   #522
XIXI
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 46
Dot.: Memento dla fanek opalania

Niekoniecznie. Przebarwienia mozna rozjasniac kremiani. Np. Albucin z Erisa.
I przede wszytskim tzreba w unikac opalania miejsc z pzrebarwieniami, bo beda ciemniec.
XIXI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 20:33   #523
messinka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Polska Północna ;)
Wiadomości: 4 059
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez XIXI Pokaż wiadomość
Fanatyczki opalania wyznają zasadę "A co mnie to obchodzi jak będę wyglądać za 5 , 10 lat. Przeciez moge nawet nie dozyc tego dnia" oraz powiedza, ze "wszytsko jest niezdrowe". Tak wiec wydaje mi sie, ze te ktore maja zdrowe podejscie do "opalania" (swoja droga opalac to mozna kurczaka na roznie, a nie siebie) to zdjecie tylko utwierdzi w slusznym pzrekonaniu. A tak zwane "solarki" i milosniczki pomarszczonej skory w kolorze braz i tak to zdjecie pewnie nie zniecheci ;-)

Niekoniecznie muszą wyznawać taką zasadę.
Ja nie jestem ani zwolenniczką ani przeciwniczką solarium.
Uznaję zasadę ; Co za dużo ,to niezdrowo.
Owszem korzystam z solarium ,ale w granicach rozsądku ,bo nie chcę być posiadaczką 'pomarańczowej' opalenizny.
Prawda jest taka ,że poruszasz tutaj 'solarki' - a zastanawiał się ktoś kiedyś ile osób ,przechodzących ulicami choć raz była na solarium ? zapewne większość i każdy [ albo przynajmniej 3/4 społeczeństwa skorzystało choć raz ; nie koniecznie korzystają z Niego do teraz ]
W jednej kwestii muszę się z Tobą zgodzić , większość produktów i tego co Nas otacza jest niezdrowe mniej lub więcej ,ale jest.
Solarium - nie jest tym najgorszym. [ na pewno ]

__________________

Zapuszczam włosy - codzienna pielęgnacja. Wymarzona długość ? DO PASA

walczę o marzenia
Technik ochrony środowiska ? --- zrealizowane
Technik farmacji ? --- zrealizowane
Lingwistyka stosowana j.angielski + j. hiszpański --- do realizacji

messinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 21:46   #524
gosiaczek94@buziaczek.pl
Zadomowienie
 
Avatar gosiaczek94@buziaczek.pl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 221
Dot.: Memento dla fanek opalania

okropne!!!
yhhh jednak dobrze ze sie nie mam czasu smazyc na sloncu a do solarium chodze ale sporadycznie bardziej na wygrzanie i podrumienienie
__________________
gosiaczek94@buziaczek.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 00:56   #525
arisa666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez messinka Pokaż wiadomość
Uznaję zasadę ; Co za dużo ,to niezdrowo.


A ja "Od przybytku głowa nie boli" xD

Co do tego opalania...Hmm, własciwie prawdą jest, że za parę lat maniaczki opalania będą wyglądały nieciekawie, a ja stanę im na czele chyba:P Mam strasznie suchą skurę, ale mimo wszystko cały rok mam ciemną karnację. W lecie np. teraz, wyglądam jak murzynka, bo jak mulatka wyglądam w zimie... Mam brązowy strój do kąpieli i jak się opalę to z odległości 4 m, nie widać ze coś mam na sobie... I mimo tego iż wiem czym mi grozi takie opalanie, bez żadnych kremów, olejków i innych pierołek to nie mogę się powstrzymać od leżenia na słonku o 12 w południe... Ale będę pomarszczona w wieku 30 lat...
__________________
Każdy ma swojego pier*olca.
arisa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 07:23   #526
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez silvergreen Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli chodzi o efekty opalania w solarium, to czasami nie trzeba czekać długo żeby zobaczyć negatywne skutki! Przykład z życia wzięty - w liceum miałam koleżankę z klasy - ładna, młoda dziewczyna, super wlosy, idealna cera, po prostu promieniała zdrowiem. Niedawno mieliśmy "zjazd absolwentow" tego liceum i zobaczyłam ją ponownie (od matury minęło niecałe 5 lat). Po prostu koszmar!!! Wygląda na conajmniej 10 lat więcej niż ma, a nawet często spotykam trzydziestoparolatki z cerą o wiele lepszą i młodszą niż ona teraz ma. Zawsze spędzała sporo czasu na solarium i to jest efekt - bardzo widoczne zmarszczki wokół oczu, ust, na czole, zwiotczała skóra, no dramat. Najgorsze, że wciąż chodzi na solarium...

A druga sprawa - co do tych samoopalaczy. Nie jestem chemikiem więc ja się na tym nie znam, ale mój przyjaciel jest - pracuje od wielu lat w znanych firmach kosmetycznych nadzorując produkcję. I powiedział mi, żeby na samoopalacze bardzo bardzo uważać, bo straszne świństwa się do nich pakuje, które o ile nie szkodzą od razu, to po długotrwałym używaniu nie robią najlepiej na skórę, nie ważne jak dobra firma... I że dużo zdrowiej się opalać na słońcu, w umiarkowanych oczywiście dawkach, z dobrym filtrem.. niż tego uzywać.
hmm coś mi się w to nie chce wierzyć. z tego co słyszę od lekarzy to nwłąsnię samoopalacze są bezpieczne możesz napisać coś więcej?? na czym ta ich szkodliwość polega??

pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 20:36   #527
blondi88o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 13
Dot.: Memento dla fanek opalania

no bez przesady.. to ze sie polezy na sloncu w wakacje nie doprowadzi nikogo do takiego stanu.. swoja droga ta pani ma pewnie z 70 lat i po prostu u kazdej starszej kobiety skora zwisa i marszczy sie.. tylko ze u niej wyglada to 100 razy gorzej bo jest zbyt (to za lekkie slowo) opalona, jest zjarana na maxa. moja mama jest maniaczka opalania lapala kazdy promien slonca od mlodosci wylegiwala sie na sloncu nawet 8 godzin dziennie w wakacje, ma 43 lata i cialo ok
blondi88o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 20:45   #528
chmurka.pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 487
Dot.: Memento dla fanek opalania

jak fotomontaż...
chmurka.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 20:49   #529
messinka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Polska Północna ;)
Wiadomości: 4 059
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez blondi88o Pokaż wiadomość
no bez przesady.. to ze sie polezy na sloncu w wakacje nie doprowadzi nikogo do takiego stanu.. swoja droga ta pani ma pewnie z 70 lat i po prostu u kazdej starszej kobiety skora zwisa i marszczy sie.. tylko ze u niej wyglada to 100 razy gorzej bo jest zbyt (to za lekkie slowo) opalona, jest zjarana na maxa. moja mama jest maniaczka opalania lapala kazdy promien slonca od mlodosci wylegiwala sie na sloncu nawet 8 godzin dziennie w wakacje, ma 43 lata i cialo ok

Do tego ,aby Nasza skóra od 'naturalnego słoneczka' się nie pogorszyła służą różnego rodzaju kremy z filtrami.
Poruszany jest tutaj również wątek szkodliwości solarium - wiadome jest ,że częste korzystanie z solarium ma bardzo negatywne skutki i sądzę ,że w podeszłym wieku wyjdzie to na wierzch.
Zgadzam się z Tobą w jednej kwestii ,że według mnie od zwykłego opalania się nad jeziorkiem tudzież na jakiejś plaży nie mogą się pojawić takie EFEKTY jakie są zauważalne u tej Pani.
Gdyby tak było to prawie każdy chodziłby z obwisłą 'spaloną' skórą.


P.S Witam na forum
__________________

Zapuszczam włosy - codzienna pielęgnacja. Wymarzona długość ? DO PASA

walczę o marzenia
Technik ochrony środowiska ? --- zrealizowane
Technik farmacji ? --- zrealizowane
Lingwistyka stosowana j.angielski + j. hiszpański --- do realizacji

messinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-22, 23:25   #530
XIXI
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 46
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez messinka Pokaż wiadomość
W jednej kwestii muszę się z Tobą zgodzić , większość produktów i tego co Nas otacza jest niezdrowe mniej lub więcej ,ale jest.
Solarium - nie jest tym najgorszym. [ na pewno ]


No coż ... Akurat ty za kilka lat bedziesz to widziala na wlasnej skorze, co dalo ci opalanie sie na solarium ... Ja akurat na pewno nie
Wiec z ocena skutkow opalania nie spiesz sie tak bardzo sloneczko ;-)
XIXI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 23:27   #531
XIXI
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 46
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez arisa666 Pokaż wiadomość
A ja "Od przybytku głowa nie boli" xD

Co do tego opalania...Hmm, własciwie prawdą jest, że za parę lat maniaczki opalania będą wyglądały nieciekawie, a ja stanę im na czele chyba:P Mam strasznie suchą skurę, ale mimo wszystko cały rok mam ciemną karnację. W lecie np. teraz, wyglądam jak murzynka, bo jak mulatka wyglądam w zimie... Mam brązowy strój do kąpieli i jak się opalę to z odległości 4 m, nie widać ze coś mam na sobie... I mimo tego iż wiem czym mi grozi takie opalanie, bez żadnych kremów, olejków i innych pierołek to nie mogę się powstrzymać od leżenia na słonku o 12 w południe... Ale będę pomarszczona w wieku 30 lat...

Dobrze, ze masz odwage przyznac sie do czegos, za co pewnie zostaniesz, albo zostalabys, skrytykowana

ale choc teraz byc moze smiejesz sie ze bedziesz pomarszczona w wieku 30 lat, na pewno w wieku 30 lat nie bedize ci juz z tym faktem do smiechu
Na szczescie kazdy decyduje sam za siebie i sam ponosi konsekwencje wlasnej glupoty ;-)
XIXI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 13:00   #532
messinka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Polska Północna ;)
Wiadomości: 4 059
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez XIXI Pokaż wiadomość
No coż ... Akurat ty za kilka lat bedziesz to widziala na wlasnej skorze, co dalo ci opalanie sie na solarium ... Ja akurat na pewno nie
Wiec z ocena skutkow opalania nie spiesz sie tak bardzo sloneczko ;-)

Nie sądzę abym widziała to na własnej skórze ,dlatego że nie korzystam z solarium w dużych ilościach. Cieszę się ,że Ty takiego problemu nie będziesz miała i mogę Cię zapewnić ,że ja również ; ]
Nie musisz być od razu taka złośliwa. Wiem jaką mam skórę i jak dbać o to ,aby pomimo RZADKIEGO korzystania z solarium nie były widoczne ,albo były bardzo MAŁO widoczne skutki korzystania właśnie z takiego opalania.

Uczę się tego w szkole i mogę Cię zapewnić ,że moja skóra za 10 lat będzie równie piękna jak i Twoja ; ))))))))
__________________

Zapuszczam włosy - codzienna pielęgnacja. Wymarzona długość ? DO PASA

walczę o marzenia
Technik ochrony środowiska ? --- zrealizowane
Technik farmacji ? --- zrealizowane
Lingwistyka stosowana j.angielski + j. hiszpański --- do realizacji

messinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 14:02   #533
XIXI
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 46
Dot.: Memento dla fanek opalania

Messinko .. Jesli dbasz o skore tak BARDZO jak ja, ale opalasz sie czy to w sloncu czy na solarium, to zapewniam cie, ze twoja skora nie bedzie na pewno w takim stanie jak moja.
Sama mydlisz sobie oczy, ale to na szczescie twoj problem nie moj.
NIe mialam zamiaru byc zlosliwa messinko.
Pozdrawiam cie serdecznie.
XIXI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 16:56   #534
messinka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Polska Północna ;)
Wiadomości: 4 059
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez XIXI Pokaż wiadomość
Messinko .. Jesli dbasz o skore tak BARDZO jak ja, ale opalasz sie czy to w sloncu czy na solarium, to zapewniam cie, ze twoja skora nie bedzie na pewno w takim stanie jak moja.
Sama mydlisz sobie oczy, ale to na szczescie twoj problem nie moj.
NIe mialam zamiaru byc zlosliwa messinko.
Pozdrawiam cie serdecznie.
To Ty w ogóle NIGDY się nie opalasz?
A co robisz jak jest gorąco na dworzu +30 stopni i praktycznie nie ma miejsca aby uchować się przed słoneczkiem ?
Nie mydlę sobie oczu ,bo naprawdę dbam o swoją skórę i nawet jeżeli nie będzie tak idealna jak Twoja ,to na pewno nie będzie po Niej widać ,że korzystałam z solarium ,bo za każdym razem bardzo dobrze ją nawilżam.
Zresztą nie korzystam z Niego tak często żeby było widać coś za xxx. lat ; ]
a jeżeli nie chciałaś mnie urazić ,to rozumiem - tak to zinterpretowałam.
__________________

Zapuszczam włosy - codzienna pielęgnacja. Wymarzona długość ? DO PASA

walczę o marzenia
Technik ochrony środowiska ? --- zrealizowane
Technik farmacji ? --- zrealizowane
Lingwistyka stosowana j.angielski + j. hiszpański --- do realizacji

messinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 17:36   #535
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez messinka Pokaż wiadomość
Uczę się tego w szkole i mogę Cię zapewnić ,że moja skóra za 10 lat będzie równie piękna jak i Twoja ; ))))))))
Ja wszystko rozumiem ale messinko w jakiej szkole Cię tego uczą? wróżbiarstwa też tam uczą? masz zajęcia ze szklaną kulą Może podrzucisz numery totka na PW

trochę sobie żartuję ale w kwestiach o których tu mowa nic nie można stwierdzić "na pewno" lub też "zapewnić ze za 10 bedzie tak a nie inaczej"

Rzeczy które wiemy NA PEWNO to to że UV uszkadza DNA komórek, wiemy NA PEWNO że robi to trwale i nieodwracalnie. Wiemy też NA PEWNO że istnieje zjawisko fotostarzenia się skóry.

To, że pielęgnacja pozwoli uniknąc tych skutków to jest bardzo prawdopodobne ale nie pewne. Tak jak to, ze każdy organizm jest inny i reakcja jego może być różna. Jedni smalą sie na słoncu i nie mają plam i przebarwień inni nigdy w życiu sie nie "przysmalili" a mają nowotwory skóry, nie tylko o czerniaku mowa, wystarczy ze przejdą się w słoneczny dzien i mają dodatkową dawkę piegów itp.

Jak bardzo filtry pomagają lub szkodzą dowiemy sie za kilka ładnych lat, kiedy to uzbiera sie wystarczająca do badań grupa np. 80 latek używających filtra od np 18 roku życia. Poza tym podizelic je bedzie mozna na wegetarianki i fanki fast foodów itp. itd. och materiał badawczy bedzie ciekawy

Dowiemy sie też jakie skutki u dorosłych ludzi miało opalanie w solarium w wieku juz 14 czy 16 lat.

Kolejną rzeczą jest juz udowodniony fakt,że największy wplyw na reakcję naszej skóry na słonce mają nasze geny i dieta a dopiero później to co wyprawiamy z nasza skórą czyli ilość przebywania na słoncu, ew filtry, nawilżacze i inne cuda.
Nie co się łudzić, ze jakiekolwiek smarowidło zregeneruje raz uszkodzone DNA

Dlatego stwierdzenie, ze wiesz na pewno jak za 10 lat bedzie wyglądac Twoja skóra jest dla mnie albo wyrazem głupoty, niewiedzy albo naiwnosci albo wszystkiego na raz. Skoro umiejętnie korzystasz z solarium wiedząc o jego zagrożeniu to prawdopodobnie ustrzeżesz sie przed jego szkodliwym wpływem, moze nie całkowicie ale w wystarczająco duzym stopniu. Ale tylko prawdopodobnie gwarancji nie da Ci nikt. Tak jak nie można powiedziec ze filtromaniaczki bedą zawsze piękne i gładkie

Mam nadzieje, ze wykazałam subtelna rożnicę pomiędzy prawdopodobnie a na pewno i że nie obrazisz się za lekko ironiczny tekst


Zresztą, życie jest po to aby je przezyc tak jak sie lubi i korzystac z rzeczy które są szkodliwe, bo przeciez szkoda zdrowym umrzec
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 19:07   #536
julitaklu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: Memento dla fanek opalania

mam prosbe nie wiem jak sie korzysta z tego forum gdzie mozna z kimś porozmawiać mozesz mi pomóc
julitaklu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 19:09   #537
julitaklu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: Memento dla fanek opalania

nie mam pojecia gdzie to jest prosze o kurs dla rolników
julitaklu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 19:11   #538
julitaklu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: Memento dla fanek opalania

jestem pierwszy raz dopiero sie zarejestrowałam
a mam problem z opalenizną po solarium nie wiem gdzie wejsc i co robić
julitaklu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 19:12   #539
julitaklu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: Memento dla fanek opalania

czy ktoś tutaj jest?
julitaklu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 19:14   #540
messinka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Polska Północna ;)
Wiadomości: 4 059
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Ja wszystko rozumiem ale messinko w jakiej szkole Cię tego uczą? wróżbiarstwa też tam uczą? masz zajęcia ze szklaną kulą Może podrzucisz numery totka na PW

trochę sobie żartuję ale w kwestiach o których tu mowa nic nie można stwierdzić "na pewno" lub też "zapewnić ze za 10 bedzie tak a nie inaczej"

Rzeczy które wiemy NA PEWNO to to że UV uszkadza DNA komórek, wiemy NA PEWNO że robi to trwale i nieodwracalnie. Wiemy też NA PEWNO że istnieje zjawisko fotostarzenia się skóry.

To, że pielęgnacja pozwoli uniknąc tych skutków to jest bardzo prawdopodobne ale nie pewne. Tak jak to, ze każdy organizm jest inny i reakcja jego może być różna. Jedni smalą sie na słoncu i nie mają plam i przebarwień inni nigdy w życiu sie nie "przysmalili" a mają nowotwory skóry, nie tylko o czerniaku mowa, wystarczy ze przejdą się w słoneczny dzien i mają dodatkową dawkę piegów itp.

Jak bardzo filtry pomagają lub szkodzą dowiemy sie za kilka ładnych lat, kiedy to uzbiera sie wystarczająca do badań grupa np. 80 latek używających filtra od np 18 roku życia. Poza tym podizelic je bedzie mozna na wegetarianki i fanki fast foodów itp. itd. och materiał badawczy bedzie ciekawy

Dowiemy sie też jakie skutki u dorosłych ludzi miało opalanie w solarium w wieku juz 14 czy 16 lat.

Kolejną rzeczą jest juz udowodniony fakt,że największy wplyw na reakcję naszej skóry na słonce mają nasze geny i dieta a dopiero później to co wyprawiamy z nasza skórą czyli ilość przebywania na słoncu, ew filtry, nawilżacze i inne cuda.
Nie co się łudzić, ze jakiekolwiek smarowidło zregeneruje raz uszkodzone DNA

Dlatego stwierdzenie, ze wiesz na pewno jak za 10 lat bedzie wyglądac Twoja skóra jest dla mnie albo wyrazem głupoty, niewiedzy albo naiwnosci albo wszystkiego na raz. Skoro umiejętnie korzystasz z solarium wiedząc o jego zagrożeniu to prawdopodobnie ustrzeżesz sie przed jego szkodliwym wpływem, moze nie całkowicie ale w wystarczająco duzym stopniu. Ale tylko prawdopodobnie gwarancji nie da Ci nikt. Tak jak nie można powiedziec ze filtromaniaczki bedą zawsze piękne i gładkie

Mam nadzieje, ze wykazałam subtelna rożnicę pomiędzy prawdopodobnie a na pewno i że nie obrazisz się za lekko ironiczny tekst


Zresztą, życie jest po to aby je przezyc tak jak sie lubi i korzystac z rzeczy które są szkodliwe, bo przeciez szkoda zdrowym umrzec

No niestety muszę Cię rozczarować ,ale wróżenia mnie tam jeszcze nie uczą ,choć nie przeczę ,że może wkrótce ... kto wie ; ]]]]]]
Nigdy nie przeczyłam ,że solarium czy też promieniowanie UV ma szkodliwy wpływ na ciało ,bo to również zostało udowodnione wieloma badaniami.

Wielokrotnie radziłam się dermatologów w kwestii opalania. Słowa ich były bardzo podobne do tych ,które tutaj przeczytałam.
Osobiście uważam ,że moja skóra jest podatna na opalanie w 'dobrym sensie' tj. ,że nigdy nie mam żadnych plamek na skórze piegów również i ogólnie mam ciemną karnację - nie twierdzę,że to są fakty ,które zapewnią mnie ,że za 10 lat nie będę miała zmarszczek etc. Również czekam z niecierpliwością na wyniki tych badań ,ale naprawdę wydaje mi się ,że gdyby to wszystko było tak szkodliwe jak się o tym mówi ,to mało mielibyśmy ludzi z ładnie wyglądającą skóra. Szczerze mówiąc nie zauważyłam na plaży osób ,których fatalny wygląd skóry rzucałby się w oczy. No chyba ,że są to maniakalne fanki opalania nie tylko naturalnego. Nie sądzisz ,że gdyby to naprawdę było aż takie straszne to wielu ludzi miałoby ogromne problemy ze skórą i ich wygląd nie byłby miły dla naszych oczu?

Ta ironia swoją drogą nie wiem po co w ogóle tutaj jest ,bo ja tego forum nie traktuję jako wyścig kto tutaj jest najmądrzejszy lub ma największą wiedzę ,piszę to ; co uważam za stosowne. Szanuje zdanie każdej osoby i prosiłabym również o to samo w moim kierunku.
Co do tego ,czy się nie obrażę to oczywiście ,że nie.


''Dlatego stwierdzenie, ze wiesz na pewno jak za 10 lat bedzie wyglądac Twoja skóra jest dla mnie albo wyrazem głupoty, niewiedzy albo naiwnosci albo wszystkiego na raz'' - tak jestem głupia ,mam całkowity brak wiedzy umiejętności i jak napisałaś wszystkiego naraz ; ]]]]]]

P.S Uczą mnie tego w szkole o profilu kosmetyczno-chemicznym.
__________________

Zapuszczam włosy - codzienna pielęgnacja. Wymarzona długość ? DO PASA

walczę o marzenia
Technik ochrony środowiska ? --- zrealizowane
Technik farmacji ? --- zrealizowane
Lingwistyka stosowana j.angielski + j. hiszpański --- do realizacji

messinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 12:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.