mój bulwers w sieciówce- co zrobić - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-12, 20:05   #31
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez Withers Pokaż wiadomość
Dziwne, ja nigdy nie miałam problemów z kupieniem czegoś w ten sposób. Może szczęściara ze mnie
Albo po prostu nie traktujesz pracowników sieciówek/kasjerek jak robocików z turbonapędem w czterech literach i excelem zamiast mózgu. Też nigdy nie miałam większych problemów, żeby coś załatwić w sieciówce (czy to zwrotu, czy reklamacji, to samo tyczy się szukania produktu, który np. widziałam w innym sklepie) ale przypuszczam, że głównie dlatego, że ja mam zwyczaj prosić, a nie żądać, nawet jeśli dana czynność wchodzi w zakres obowiązków danej osoby.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 20:10   #32
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

ja tylko dodam od siebie, że czasem znalezienie jakiegoś konkretnego jednego ciucha w sklepie jest niemożliwe, bo niektóre damy biorą coś z wieszaka, łażą z tym po sklepie, stwierdzą, że to jednak nie to i odłożą tam, gdzie akurat stoją (widziane osobiście). mało to razy znajdywałam ciuchy na wieszaku z zupełnie innej części sklepu? ba, niektóre damulki to są jeszcze takie sprytaśne, że ukrywają sobie swój upatrzony ciuch gdzieś głęboko między np. kurtkami, gdzie normalnie się go nie znajdzie, bo to przecież takie trudne odłożyć to przy kasie. nigdy tego nie zrozumiem.

tak więc ja jestem całkowicie w stanie uwierzyć, że nie raz nie dwa znalezienie jakiegoś konkretnego ciucha na sklepie jest po prostu nie do wykonania.

kiedyś stałam 30min w ccc, czekając, aż panie znajdą mój rozmiar buta, bo bardzo mi na tym modelu zależało. system pokazywał dwie pary. jedną parę znalazłam niekompletną (tylko lewy but był, prawy zaginął w akcji), zaś w pudełku drugiej pary był zupełnie inny model buta. panie stwierdziły, że ktoś widocznie je buchnął

o a w reserved miałam kiedyś taką sytuację. pojechałam na koniec warszawy bo telefonicznie mi powiedziano, że jest tam moja upatrzona kurtka ale tylko jeden rozmiar gdzieś na sklepie, zaraz zaczną go szukać. przyjechałam i dowiedziałam się, że kurtkę znaleźli, ale nie mogą mi jej sprzedać, bo jedna z pracownic ją sobie odłożyła. bywa

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2014-03-12 o 20:11
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 21:07   #33
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Personel sklepu to nie jest Twoja osobista służba...

Problem z dupy.
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 21:41   #34
whoa
Wtajemniczenie
 
Avatar whoa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 106
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Po pierwsze te systemy nie działają całkiem dobrze i czasem wyświetla się że coś jest a tego nie ma, nie aktualizuje się to od razu. Co do znajomości asortymentu to też nie jest takie oczywiste bo dostawy są często codziennie, przychodzą nowe rzeczy, zmienia się aranżacja sklepu i np jak jakaś dziewczyna ma zmiane co kilka dni to jak przyjdzie po 2 dniach nieobecności wszystko leży w innych miejscach i są nowe rzeczy.
A przynoszenie z zaplecza to nie przynoszenie spod lady - są określone limity ile sztuk z danego modelu ma być na sklepie, reszta jest na magazynie, także jak zmienia się aranżacja częśc rzeczy tam idzie, to się dowiesza ale nie zawsze w ciagu dnia zdążają wszystko uzupełnić jak jest dużo ludzi i coś się wyprzeda. A

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez kaja2301 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem jakie wazniejsze niz obsluga klienta maja obowiązki sprzedawczynie w sieciówce. Pewnie pięknie wyglądanie i patrzenie na ludzi z góry
Przede wszystkim układanie tego co ludzie rozwalają, rozmiarami, modelami i równo zlożone, odwieszanie rzeczy z przymierzalni, pilnowanie porządku na całym salonie, czyszczenie kurzy na bieżąco, dowieszanie towaru żeby zgadzały się wymogi ilości itd nawet nie wiesz jak każdy szczegół jest precyzyjnie okreslony, ubrania musza lezec dokładnie tak jak w wymogach z aranzacji i ułożone w określony sposób, a gdzie jeszcze przecieranie rzeczy np butów z kurzu, prasowanie parą. Patrzenie na ludzi z góry to chyba masz w jakis ekskluzywnych sklepach gdzie laski się cały dzień nudzą i leży 5 rzeczy na krzyż, w normalnych sieciówkach te dziewczyny po 10 czy nawet 12 h chodzą po sklepie i układają wszystko. Nawet jak wszystko jest idealnie ułożone to wystarczy poł godziny i już wszystko jest porozwalane przez ludzi - a porządek musi być cały czas bo w każdej chwili może przyjść kontrola i np sprawdzać rozmiary albo czy piach jest na podłodze.
__________________


whoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 22:01   #35
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez kaja2301 Pokaż wiadomość
moja kolezanka ostatnio miała to samo, sprawdzily jej w jednym sklepie, w drugim miala byc bluzka, pojechały tam i w systemie jest, ale na sklepie nie potrafią znaleźć. Więc nawet to, że byś tam pojechała pewnie byc nic nie dało.

Ciekawa jestem jakie wazniejsze niz obsluga klienta maja obowiązki sprzedawczynie w sieciówce. Pewnie pięknie wyglądanie i patrzenie na ludzi z góry
Jezu... a ty wszędzie wszystkim musisz dosrywać? W proflu 23 lata a takie marne pojęcie o życiu? Mamusia z tatusiem dając i na te wszytkie korsy i cud miód polskich projektantów i takim jadem plujesz... trochę tolerancji Chyba sama patrzysz na ludzi z góry... a ponad to podobno nie chodzisz i nie kupujesz po sieciówkach jak raczyłaś w moim wieszku dostanie to okreslić... a jednak ból dupy jest że sprzedawczynie mają"niby coś wazniejszego" do roboty niż obskakiwanie habiny von Dupelshtein.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Napisane przez whoa Pokaż wiadomość
Po pierwsze te systemy nie działają całkiem dobrze i czasem wyświetla się że coś jest a tego nie ma, nie aktualizuje się to od razu. Co do znajomości asortymentu to też nie jest takie oczywiste bo dostawy są często codziennie, przychodzą nowe rzeczy, zmienia się aranżacja sklepu i np jak jakaś dziewczyna ma zmiane co kilka dni to jak przyjdzie po 2 dniach nieobecności wszystko leży w innych miejscach i są nowe rzeczy.
A przynoszenie z zaplecza to nie przynoszenie spod lady - są określone limity ile sztuk z danego modelu ma być na sklepie, reszta jest na magazynie, także jak zmienia się aranżacja częśc rzeczy tam idzie, to się dowiesza ale nie zawsze w ciagu dnia zdążają wszystko uzupełnić jak jest dużo ludzi i coś się wyprzeda. A

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------



Przede wszystkim układanie tego co ludzie rozwalają, rozmiarami, modelami i równo zlożone, odwieszanie rzeczy z przymierzalni, pilnowanie porządku na całym salonie, czyszczenie kurzy na bieżąco, dowieszanie towaru żeby zgadzały się wymogi ilości itd nawet nie wiesz jak każdy szczegół jest precyzyjnie okreslony, ubrania musza lezec dokładnie tak jak w wymogach z aranzacji i ułożone w określony sposób, a gdzie jeszcze przecieranie rzeczy np butów z kurzu, prasowanie parą. Patrzenie na ludzi z góry to chyba masz w jakis ekskluzywnych sklepach gdzie laski się cały dzień nudzą i leży 5 rzeczy na krzyż, w normalnych sieciówkach te dziewczyny po 10 czy nawet 12 h chodzą po sklepie i układają wszystko. Nawet jak wszystko jest idealnie ułożone to wystarczy poł godziny i już wszystko jest porozwalane przez ludzi - a porządek musi być cały czas bo w każdej chwili może przyjść kontrola i np sprawdzać rozmiary albo czy piach jest na podłodze.
Dokładnie - syzyfowa praca wieczne układanie... ktoś kto nigdy nie pracował w takim sklepie nie ma pojęcia o tym! No ale jak hrabianki wchodzą, porozwalają wszystko i jeszcz narzekają to jest ok... a służba ma sprzątnąć.
Nigdy nie zrozumiem takiego trakowania sprzedawczyn, kasjerek, nawet sprzątaczek czy śmieciarzy... k*rwa ktoś tą robotę musi zrobić i trzeba to uszanować!! Bez takiej sprzedawczyni czy kasjerki nic nikt by nie kupił... bez magazyniera nie było by nic na półkach... bez budowlańca i tynkarza nie powastały by domu, bloki czy nne szeregowce... a bez śmieciarzy tonelibyśmy w gównie!! Dosłownie... wiec każdemu i każdej pracy NALEŻY się szacunek i traktowanie normalne po ludzku (inna rzecz jak ktoś jest nimiły ale to się raczej żadko zdaża w sklepach)

Edytowane przez _Kari_
Czas edycji: 2014-03-12 o 22:02
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 22:22   #36
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

mnie coś ominęło i sieciówki przestały funkcjonować w trybie samoobsługowym?

a tak serio - siecówki sprzedają za krocie ciuchy z byle czego szyte w Chinach, na kasach ustawiają pozatrudniane za grosze panienki na umowach śmieciowych, które przy okazji co chwila wymieniają (ktoś nowy nie spamięta ciuchów z numerków a i po opisie też cudów nie można wymagać, przecież w tych sklepach to 5-10 rzeczy podobnych z reguły jest). Pretensje do zarządu a nie pracowników najniższego szczebla - jak system nie działa to z reguły wina tych którzy go budują a nie tych którzy go stosują (np. jakby ktoś wyżej w firmie wpadł na genialny pomysł umieszczenia w bazie produktó po nr ref ze zdjęciem problem znika... ale zwykły pracownik zza lady ma w tym temacie guzik do powiedzenia).

A inna sprawa - tak, klient jest najważniejszy. Panna na sklepie ma 10 klientem stojących w ciuchami w kolejce gotowych zapłacić. Na telefonie wisi panna która MOŻE kupi bluzkę jak się ją je wygrzebie z czeluści sklepu. Ekhem - wybór priorytetów dla takiej osoby jest oczywisty. Wyobraź sobie minę managera jak panna zamknie kasę i poleci szmatki szukać bo ktoś może, ale nie musi ją kiedyś kupić.

Co do systemów - ludzie wprowadzają dane do systemów. Ludzie się mylą. Przy okazji w sklepach kradną. To, że masz cyferką w systemie nie musi iść w parze ze stanem faktycznym bo po prostu trzeba by to kontrolować w trybie rzeczywistym a nikt nie robi inwentaryzacji każdego dnia, no chyba, że im dopłacisz w cenie ciucha za takie akcje to pewnie chętnie zrobią.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 22:25   #37
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Straszne to co piszesz...
Ludzie pracujacy w sklepie to tez LUDZIE i o ile robisz zakupy w jakims drogim salonie to sprzedawczynie beda Ci naskakiwac, bo nie maja nic innego do roboty i dostja kase od utargu. Jesli chodzi o sieciowki typu H&M, czy Reserved itd to wiadomo, ze sprzedawca ma byc mily i pomocny ale jakim cudem ma znac calyt asortynem ( mowie z wlasnego doswiadczenia) Dostawy sa kilka razy w tygodniu, dodatkowo pracuja tam czesto studenci na 1/4 czy 1/2 etatu i pracuja co 2, 3 dni w rzeciagu ktorych duzo w sklepie sie zmienia. Sa rzeczy, o ktore klienci pyatja czesto i od razu wiadomo co co chodzi, ale nieraz zdarzaja sie osoby ktore uwazaja, ze jak powiedza " no wie Pani, taka ladna biala bluzka, moja kolezanka ma taka, no nibytaka zwykla ale ladna" i szukaj sobie! Te rzeczy musialyby miec nadajnik GPS, zeby znac ich lokalizacje.
A jesli Pane nie moga znalezc rzeczy, ktora jest w systemie to moze system jest nieaktualny, rzecz moze byc skradziona lub przelozona w inne miejsc!
Wiecej empati
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 00:57   #38
kaja2301
Zakorzenienie
 
Avatar kaja2301
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 3 964
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez whoa Pokaż wiadomość
Po pierwsze te systemy nie działają całkiem dobrze i czasem wyświetla się że coś jest a tego nie ma, nie aktualizuje się to od razu. Co do znajomości asortymentu to też nie jest takie oczywiste bo dostawy są często codziennie, przychodzą nowe rzeczy, zmienia się aranżacja sklepu i np jak jakaś dziewczyna ma zmiane co kilka dni to jak przyjdzie po 2 dniach nieobecności wszystko leży w innych miejscach i są nowe rzeczy.
A przynoszenie z zaplecza to nie przynoszenie spod lady - są określone limity ile sztuk z danego modelu ma być na sklepie, reszta jest na magazynie, także jak zmienia się aranżacja częśc rzeczy tam idzie, to się dowiesza ale nie zawsze w ciagu dnia zdążają wszystko uzupełnić jak jest dużo ludzi i coś się wyprzeda. A

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------



Przede wszystkim układanie tego co ludzie rozwalają, rozmiarami, modelami i równo zlożone, odwieszanie rzeczy z przymierzalni, pilnowanie porządku na całym salonie, czyszczenie kurzy na bieżąco, dowieszanie towaru żeby zgadzały się wymogi ilości itd nawet nie wiesz jak każdy szczegół jest precyzyjnie okreslony, ubrania musza lezec dokładnie tak jak w wymogach z aranzacji i ułożone w określony sposób, a gdzie jeszcze przecieranie rzeczy np butów z kurzu, prasowanie parą. Patrzenie na ludzi z góry to chyba masz w jakis ekskluzywnych sklepach gdzie laski się cały dzień nudzą i leży 5 rzeczy na krzyż, w normalnych sieciówkach te dziewczyny po 10 czy nawet 12 h chodzą po sklepie i układają wszystko. Nawet jak wszystko jest idealnie ułożone to wystarczy poł godziny i już wszystko jest porozwalane przez ludzi - a porządek musi być cały czas bo w każdej chwili może przyjść kontrola i np sprawdzać rozmiary albo czy piach jest na podłodze.
no to jasne, ze porządek musi byc (choc czesto go nie ma), ale chyba tych sprzedawczyń zazwyczaj jest sporo i to nie jest ich jedyne zadanie. Jeśli mam byc szczera to moje osobiste odczucia są takie, ze jednak w tych drozszych sklepach klient jest bardziej dopieszczony, niz w sieciówce, tam po prostu babki sie staraja zeby cos sprzedac, a nie im to wisi. Zresztą niektóre sieciówki u nas wcale takie znowu tanie nie są, bo bluzeczka na jeden sezon (potem sie bedzie nadawała tylko do kosza) za 200zł to nie jest mało, albo plaszcze po kilkaset do 1000zł podobnej jakości. Jasne, ze zdarzają sie wszedzie miłe osoby i te mniej, ale z opisu autorki widać, ze dziewczynie sie poszukać po prostu nie chciało i osobiscie nie jestem tym zdziwiona. Tyle.

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Jezu... a ty wszędzie wszystkim musisz dosrywać? W proflu 23 lata a takie marne pojęcie o życiu? Mamusia z tatusiem dając i na te wszytkie korsy i cud miód polskich projektantów i takim jadem plujesz... trochę tolerancji Chyba sama patrzysz na ludzi z góry... a ponad to podobno nie chodzisz i nie kupujesz po sieciówkach jak raczyłaś w moim wieszku dostanie to okreslić... a jednak ból dupy jest że sprzedawczynie mają"niby coś wazniejszego" do roboty niż obskakiwanie habiny von Dupelshtein.[COLOR="Silver"]
zgłosiłam. Dosrywaniem nazywasz to, że podróbke nazwałam podróbka? Nie wydaje mi sie zeby to był tez Twój interes skąd i na co mam pieniądze, ani zebys miala jakiekolwiek o tym pojęcie. Nie musze tam kupować zeby wiedziec jakie sytuacje sie zdarzają, chociazby od znajomych o czym tu wspomniałam. Zresztą ten wątek opisuje jeden z powodów dlaczego tam nie kupuje.
__________________
I like my money right where I can see it .. hanging in my closet

Edytowane przez kaja2301
Czas edycji: 2014-03-13 o 01:04
kaja2301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 09:04   #39
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Dziewczyny, proszę zakończyć wycieczki personalne i skupić się na temacie wątku.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 09:05   #40
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Jak już chcesz kogoś uczyć, to proponuję samej uzupełnić braki ETS to jest Europejski Trybunał Sprawiedliwości i on ma siedzibę w Luksemburgu, w Strasburgu jest Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Jak już to ogarniesz, to proponuję sprawdzić hasło "ironia" w słowniku języka polskiego...
O irionio, nie załapałaś właśnie ironii równie Strassburg jak i Luksemburg są właściwe przedmiotowe w tym aspekcie.

Świetna jest ta dyskusja ze stricte marketingowego podejścia, odpowiadałam ileś lat temu za panie sprzedawczynie w sieciówce-wylatywały wlaśnie z pracy takie, które nie znały zaopatrzenia na sklepie po tygodniu pracy. To nie jest tak, że Pani ma do wyboru albo udzielić informacji potencjalnej klientce albo sprzedać konkretnej ilości odbiorcy. Dlatego jest ich kilka na sklepie, zeby zawsze w obrębie kasy były co najmniej 3, a reszta orientowała się w swoim rewirze. Naprawdę 100 czy 200 ciuchów nie jest problemem do zapamiętania, szczególnie jak codziennnie xrazy to się układa i sklada i patrzy na to 8h. Żadną wymówką nie jest niska pesja-skoro zgodziły się pracować mają znać asortyment i udzielać o nim onformacji, bo to jest zapis ich umowy. Mogły się nie nie zgadzać. Wbrew pozorom błędy w stanie magazynowym to jest coś rzadkiego-programy magazynowe są po to aktualizowane i ulepszane, żebby właśnie zatrzymać klienta, żeby szukał towaru w tej sieciówce, mimo że bardzo podobny oferuje inna sieciówka. Problem jest w tym, że Pani po prostu nie widząc klienta face to face nie zalatwia sprawy, dlatego o takich sprawach należy informować kierowniczkę czy też centralę. A teraz podam wam przykład z innej strony-mamy sieciówkę super-pharm wyobraźcie sobie, ze szukacie leku w niedzielę wieczorem i macie tą sytuację co autorka. Zmienia postać rzeczy?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 09:58   #41
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
[...]odpowiadałam ileś lat temu za panie sprzedawczynie w sieciówce-wylatywały wlaśnie z pracy takie, które nie znały zaopatrzenia na sklepie po tygodniu pracy. [...] A teraz podam wam przykład z innej strony-mamy sieciówkę super-pharm wyobraźcie sobie, ze szukacie leku w niedzielę wieczorem i macie tą sytuację co autorka. Zmienia postać rzeczy?
W aptece obsługuje farmaceuta, nie jest to sklep samoobsługowy. W części samoobsługowej nie są dostępne leki. Zmienia postać rzeczy?
W sklepie samoobsługowym nikt nie ma obowiązku dac Ci towaru do ręki. Sprzedawczyni mogła powiedzieć "tak, szmata jest w sklepie (systemie), wpadaj". I tyle. Wywiązałaby się z obowiązku.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 10:01   #42
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

nie było mnie tu od wczorajszego popołudnia i proszę- ależ dyskusja się rozpętała
Poza kilkoma sensownymi odpowiedziami (za które dziękuję) reszta przyprawiła mnie jedynie o.... uśmiech
Może to kwestia wieku, może czegoś innego, ale pozwólcie, że nie będę komentowała wypowiedzi tych atakujących mnie personalnie dziewczynek.
Dla tych, którzy napisały, że na pewno jestem z tych paniuś....nie, jestem normalna i bardzo grzeczna i zawsze odkładam rzeczy na swoje miejsce, gorzej, często wdaję się z bardzo miłą rozmowę z paniami z sieciówek, które naprawdę sprawiają wrażenie, że chcą mi czegoś same od siebie poszukać

To, że nie pojeździłam po mieście za tym czymś konkretny, to dlatego, że chciałam właśnie tę rzecz, tej firmy i ten model. Inne, w innym sklepie nie znaczy, że jest takie same. Czy to tak trudno zrozumieć niektórym??

Odnoszę wrażenie, że zdecydowana większość osób tutaj szuka powodu żeby się kłócić, złośliwie dogadywać i komentować, a najbardziej już oceniać innych, bo tak dzieje się na większości kontrowersyjnych wątków. Domyślam się że ta odreagowują stresy szkolne

A tak na marginesie, osoby które to wyzłośliwiały się najbardziej, pisały zupełnie na inny temat, jakby kompletnie nie rozumiały sedna sprawy


PS.Litości, nie piszcie "bluzka", bo to nie o bluzkę chodziło

[

ot, przykład
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
W aptece obsługuje farmaceuta, nie jest to sklep samoobsługowy. W części samoobsługowej nie są dostępne leki. Zmienia postać rzeczy?
W sklepie samoobsługowym nikt nie ma obowiązku dac Ci towaru do ręki. Sprzedawczyni mogła powiedzieć "tak, szmata jest w sklepie (systemie), wpadaj". I tyle. Wywiązałaby się z obowiązku.
mpt,
widzisz, ty w sieciówkach szukasz szmat i może ty je tam znajdujesz, ja szukam ubrań, a to zupełnie zmienia postać rzeczy
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025

Edytowane przez Vanilla
Czas edycji: 2014-03-13 o 10:05
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 10:44   #43
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
W aptece obsługuje farmaceuta, nie jest to sklep samoobsługowy. W części samoobsługowej nie są dostępne leki. Zmienia postać rzeczy?
W sklepie samoobsługowym nikt nie ma obowiązku dac Ci towaru do ręki. Sprzedawczyni mogła powiedzieć "tak, szmata jest w sklepie (systemie), wpadaj". I tyle. Wywiązałaby się z obowiązku.
Nie wbrew pozorom nie. W części samoobsługowej nie może panować bałagan, o którym Pani tam zatrudniona nie ma zielonego pojęcia, na co wskazuje jej odpowiedż. Pani jest zobowiązana udzielić kompentnej informacji, a nie slangiem odpowiedzieć klientowi.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 10:52   #44
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Dla mnie to jest raczej dziwne i niespotykane, żeby sprzedawczyni odbierająca telefon przy kasie leciała szukać ciucha, który w systemie wyświetla się jako dostępny. Zwykle dzwoniąc dostaje się informację "tak, towar jest w sklepie" i nie mówi sie wtedy "to weź jeszcze skocz i zobacz gdzie dokładnie wisi". Jest to jest - druga sprawa, że może wisieć w innym miescu, być akurat w przymierzalni albo ktoś może go w międzyczasie kupić. Coś jest dostępne na stanie, to jedziesz i sobie szukasz.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 10:54   #45
plesiunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: gdzieś
Wiadomości: 1 850
GG do plesiunia
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Instuował - no chyba nie bardzo... jak już dziewczyny zauwazyły sprzedawcznie zazwyczaj zmieniają się - nie tylko zmianowo ale rotacja zatrudnianych tez jest duża - to raz, a dwa skojarzyło mi sie to info w systemie że "jest" z ikeą... tam system ma takie opuźnienia że czasem od 3 dni czegoś nie ma a system pokazuje że jest ;/
Pozatym w sieciówkach jest maaaaassssseeeee ciuchów i to że niby coś tam powinno wisieć "gdzies" tam to nie znaczy ze jakaś klientka nie wizieła i tego nie przewiesiła - chociazby specjalnie żeby nikt nie znalazł... znam takie agentki I jakoś nie potrafię sobie wyobrazić że dziewczyna która ma mase innej roboty do zrobienia - chociażby rozwieszenie i oklipsowanie nowej dosatwy bedzie biegać po 100 czy 200 mtetrowym sklepie i przeszukiwać wieszak po wieszaku czy coś tak nie wisi co ty szukasz.

Po czeście cię rozumiem ze coś tak bardzo chcesz kupić... ale rozumiem tę osoby tam pracujące - czasem poprostu się nie da i nie ma - jak sama nie przyjedziesz i nie przeszukasz całego sklepu wieszak po wieszaku to znaczy że nie ma. A proszenie obcej osoby o podanie prywatnego nr żeby przesłac MMS to dla mnie nieporozumienie - to tak jak ciebie by obcy człowiek poporsił zebyś dała swój nr tel - niezależnie od sytuacji - ja bym nie dała, może bym się nie roześmiała ale powiedziałabym że to jest mój prywatny telefon który nie służy do ŻADNYCH spraw związanych z pracą - pozatym wiele sieciówek stosuje politykę - nie używania tel w pracy! wiec i tak byś nic tym MMS nie zdziałała. A po pracy żadna sprzedawczyni nie bedzie szukać dla kogos jakiejś szmatki bo jej MMS wysłał.

Także pies pogrzebany - jak sama nie znajdziesz miedzy wieszkaami w tym sklepie to nie kupisz
miałam taką historie w stradivariusie...chciałam kupić sukienkę...pytałam kilku dziewczyn opisywałam jak wygląda żadna nie wiedziała. Okazało sie że zdjęto je ze sklepu i już mieli ich nie sprzedawać no ale udało mi się kupić....btw patrząc na to co się dzieje w sieciówkach to ja się nie dziwię osobom ta pracującym że nie ogarniają...znalazłam jeden but w bershce spodobał mi się, drugi leżał na końcu sklepu
__________________
Wakacje


plesiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 11:22   #46
RenataR23
Raczkowanie
 
Avatar RenataR23
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 222
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez plesiunia Pokaż wiadomość
miałam taką historie w stradivariusie...chciałam kupić sukienkę...pytałam kilku dziewczyn opisywałam jak wygląda żadna nie wiedziała. Okazało sie że zdjęto je ze sklepu i już mieli ich nie sprzedawać no ale udało mi się kupić....btw patrząc na to co się dzieje w sieciówkach to ja się nie dziwię osobom ta pracującym że nie ogarniają...znalazłam jeden but w bershce spodobał mi się, drugi leżał na końcu sklepu
Ja miałam podobną sytuację w Reserved. Spodobała mi się koszula niestety były tylko rozmiary S i XL, a S była za mała i okazało się,że M wisiała w rzeczach przecenionych
Co do autorki tekstu to często zdarza się, że klientki nie odwieszają ubrań na swoje miejsce lub przewieszają, jak już wcześniej było pisane. Uwierz, że nie jest łatwo znaleźć daną rzecz na sklepie po opisie czy zdjęciu, bo to już nie należy do obowiązku ekspedientek czy kierowniczki jedynie jest to jej dobra wola. Zauważyłam, że Orsay ma bardzo miłą i uczynną obsługę za co mogę ich pochwalić (to tylko moja osobista opinia). Nie wiem, o którą sieciówkę Tobie chodzi.
RenataR23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 11:51   #47
Kolorow_anka
Przyczajenie
 
Avatar Kolorow_anka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Ale się temat rozwinął... Zaczął żyć własnym "hejterskim" życiem. Trochę to przykre.
Kolorow_anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 11:56   #48
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez RenataR23 Pokaż wiadomość
J Zauważyłam, że Orsay ma bardzo miłą i uczynną obsługę za co mogę ich pochwalić (to tylko moja osobista opinia). Nie wiem, o którą sieciówkę Tobie chodzi.
o Orsay właśnie, a wcześniej o Reserved, co nie zmienia faktu, że nadal te sieciówki lubię (bo w innych sklepach Orsaya panie zachwują się super). Do "tamtego" Orsaya (poza miastem) nie zaglądam.
Wczoraj poprosiłam tę panią by w wolnej chwili poszukałam jeszcze tego ciucha, zgodziła się. Teraz wiem, że szkoda było mojego czasu i złudzeń. Zadzwoniłam ponownie (w sumie kilka razy dzwoniłam) , nawet nie podeszła do telefonu tylko przez koleżankę przekazała, że nie ma tego ciucha. Profesjonalne?

BTW od początku wiedziałam że ona tego ciucha nie znajdzie.
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025

Edytowane przez Vanilla
Czas edycji: 2014-03-13 o 12:00
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 12:03   #49
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

A nie bierzesz pod uwagę takiej możliwości, że rzeczywiście go nie ma?
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 12:15   #50
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest raczej dziwne i niespotykane, żeby sprzedawczyni odbierająca telefon przy kasie leciała szukać ciucha, który w systemie wyświetla się jako dostępny. Zwykle dzwoniąc dostaje się informację "tak, towar jest w sklepie" i nie mówi sie wtedy "to weź jeszcze skocz i zobacz gdzie dokładnie wisi". Jest to jest - druga sprawa, że może wisieć w innym miescu, być akurat w przymierzalni albo ktoś może go w międzyczasie kupić. Coś jest dostępne na stanie, to jedziesz i sobie szukasz.
Pani powinna udzielić informacji, żeby zadzwonić za np godzinę i wtedy spokojnie znaleźć i jeśli po tym klientka telefonicznie potwierdza chęć zakupu wtedy dla niej odłożyć. Co w tym dziwnego? Tak działają sieciówki drogeryjno-perfumeryjne /tak nabywam limitki kolorówki czy nowości zapachowe/, tak działa Max Mara, Deni Cler-wiem bo kupowałam n-razy oglądajac katalog w domu i następnie dzwoniąc zdecydowana na konkretny towar z prośbą o odłożenie do następnego dnia. I nie sobie szukam-moim prawem jako klienta jest poprosić Panią zatrudnioną o ten towar na wejściu, a to ona powinna wiedzieć gdzie on wisi, jakie są dostępne rozmiary i kolory, znać skład materiału i mi o tym bez sprawdzanie metki udzielić informacji i sprawdzić, gdzie towar jest /magazyn lub inny sklep/ jeśli nie jest w danym miejscu. To są normalne zasady sprzedaży obowiązujące w sklepie.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 12:47   #51
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
A nie bierzesz pod uwagę takiej możliwości, że rzeczywiście go nie ma?
czytałaś dokładnie co napisałam na wstępie?
Oczywiście, że najprawdopodobniej go nie ma (albo jest odłożony dla znajomej) tylko dlaczego przez co najmniej dwa dni wisi w systemie, że jest? Taką informację otrzymałam w innym sklepie tej firmy. Dlatego dzwoniłam, dlatego prosiłam o poszukanie... dlatego, dlatego...

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Pani powinna udzielić informacji, żeby zadzwonić za np godzinę i wtedy spokojnie znaleźć i jeśli po tym klientka telefonicznie potwierdza chęć zakupu wtedy dla niej odłożyć. Co w tym dziwnego? Tak działają sieciówki drogeryjno-perfumeryjne /tak nabywam limitki kolorówki czy nowości zapachowe/, tak działa Max Mara, Deni Cler-wiem bo kupowałam n-razy oglądajac katalog w domu i następnie dzwoniąc zdecydowana na konkretny towar z prośbą o odłożenie do następnego dnia. I nie sobie szukam-moim prawem jako klienta jest poprosić Panią zatrudnioną o ten towar na wejściu, a to ona powinna wiedzieć gdzie on wisi, jakie są dostępne rozmiary i kolory, znać skład materiału i mi o tym bez sprawdzanie metki udzielić informacji i sprawdzić, gdzie towar jest /magazyn lub inny sklep/ jeśli nie jest w danym miejscu. To są normalne zasady sprzedaży obowiązujące w sklepie.
Danusiaes
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025

Edytowane przez Vanilla
Czas edycji: 2014-03-13 o 12:49
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 12:55   #52
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
czytałaś dokładnie co napisałam na wstępie?
Oczywiście, że najprawdopodobniej go nie ma (albo jest odłożony dla znajomej) tylko dlaczego przez co najmniej dwa dni wisi w systemie, że jest? Taką informację otrzymałam w innym sklepie tej firmy. Dlatego dzwoniłam, dlatego prosiłam o poszukanie... dlatego, dlatego...


To nie wina pracownicy, że ciuch wisi w systemie, chociaż faktycznie nie ma go w sklepie Napisałaś, że wiedziałaś, że i tak go nie znajdzie, co już świadczy o Twoim podejściu. A co złego w tym, że informację przekazała przez koleżankę
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:07   #53
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
czytałaś dokładnie co napisałam na wstępie?
Oczywiście, że najprawdopodobniej go nie ma (albo jest odłożony dla znajomej) tylko dlaczego przez co najmniej dwa dni wisi w systemie, że jest? Taką informację otrzymałam w innym sklepie tej firmy. Dlatego dzwoniłam, dlatego prosiłam o poszukanie... dlatego, dlatego...



Danusiaes
Jezu... system swoją drogą, faktyczny stan swoją drogą, dalej nie rozumiesz ?

A na marginesie, akurat w Reserved na stronie mają dostępność małą, średnią i dużą. I jeśli produkt jest nawet wyprzedany, to dostępność widnieje jako "mała".

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
To nie wina pracownicy, że ciuch wisi w systemie, chociaż faktycznie nie ma go w sklepie Napisałaś, że wiedziałaś, że i tak go nie znajdzie, co już świadczy o Twoim podejściu. A co złego w tym, że informację przekazała przez koleżankę
No co ty, przecież pracownice powinny latać od telefonu do telefonu, zamiast być na sklepie . Najlepiej niech bierze telefon w ręke i leci szukać
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:08   #54
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
czytałaś dokładnie co napisałam na wstępie?
Oczywiście, że najprawdopodobniej go nie ma (albo jest odłożony dla znajomej) tylko dlaczego przez co najmniej dwa dni wisi w systemie, że jest? Taką informację otrzymałam w innym sklepie tej firmy. Dlatego dzwoniłam, dlatego prosiłam o poszukanie... dlatego, dlatego...

a to pytanie skieruj do informatyków danego sklepu.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:12   #55
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
To nie wina pracownicy, że ciuch wisi w systemie, chociaż faktycznie nie ma go w sklepie
może i nie wina tej konkretnej pani, ale w takim razie czyja ? moja? że chcę kupić coś co wygląda, że jest w sklepie?

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
co już świadczy o Twoim podejściu.
A jakież ja mam podejście?

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
A co złego w tym, że informację przekazała przez koleżankę
W sumie nic złego jeśli o złu umówimy. Ale jeśli ona ze mną rozmawiała, kultura i profesjonalizm nakazuje samej dokończyć sprawę, a nie przekazywać przez osoby trzecie.
Oczywiście to nie skandal, niemniej jednak od początku do końca można było przewidzieć jak sprawa się zakończy i jakiż będzie miała poziom.
I zapewniam Cię, w przypadku innych sytuacji w innych sieciówkach nie mam takiego wrażenia; osoby tam pracujące jak dotąd zawsze sprawiały wrażenie chcących pomóc


Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
a to pytanie skieruj do informatyków danego sklepu.
a nie uważasz, że mnie, Ciebie, każdego innego klienta nie powinno interesować jak działa ich system? W końcu po to go mają, żeby m. in. stwierdzać czy dana rzecz jest na sklepie czy się już sprzedała.
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:14   #56
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
może i nie wina tej konkretnej pani, ale w takim razie czyja ? moja? że chcę kupić coś co wygląda, że jest w sklepie?



A jakież ja mam podejście?


W sumie nic złego jeśli o złu umówimy. Ale jeśli ona ze mną rozmawiała, kultura i profesjonalizm nakazuje samej dokończyć sprawę, a nie przekazywać przez osoby trzecie.
Oczywiście to nie skandal, niemniej jednak od początku do końca można było przewidzieć jak sprawa się zakończy i jakiż będzie miała poziom.
I zapewniam Cię, w przypadku innych sytuacji w innych sieciówkach nie mam takiego wrażenia; osoby tam pracujące jak dotąd zawsze sprawiały wrażenie chcących pomóc
Może warto błędy systemu zgłosić na infolinię sklepu/napisać do nich maila? Pracownicy w żadnym stopniu za to nie odpowiadają i to nie za sprawą ich błędu system źle pokazuje.

Z góry zakładasz czyjąś złą wolę.

A co do ostatniego akapitu, to akurat nie widzę problemu.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:18   #57
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Jezu... system swoją drogą, faktyczny stan swoją drogą, dalej nie rozumiesz ?
stace czytaj ze zrozumieniem


Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość

A co do ostatniego akapitu, to akurat nie widzę problemu
no cóż.....
jest coś takiego jak szacunek...
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:31   #58
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
a nie uważasz, że mnie, Ciebie, każdego innego klienta nie powinno interesować jak działa ich system? W końcu po to go mają, żeby m. in. stwierdzać czy dana rzecz jest na sklepie czy się już sprzedała.
no tak, ale pretensje zauważ masz do sprzedawczyń, kiedy to również nie ich wina, że system działa jak działa. ich też nie powinno obchodzić, jak działa ten system. on ma po prostu działać. a ponieważ szwankuje, to co te sprzedawczynie mają na to poradzić?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:37   #59
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Pani powinna udzielić informacji, żeby zadzwonić za np godzinę i wtedy spokojnie znaleźć i jeśli po tym klientka telefonicznie potwierdza chęć zakupu wtedy dla niej odłożyć.[...]
Może ten ciuch był właśnie "odłożony" przez inną sprzedającą dla innej klientki i dlatego pracownica nie mogła go znaleźć? Może dziewczyna przy telefonie nie ryła we wszystkich możliwych szafkach, nie sprawdziła każdego zakamarka magazynu i sklepu.
Dla mnie ta sytaucja jest rozdmuchana - Autorce dwa razy zdarzyło się, że nie mogła kupić ciucha, dramat.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:59   #60
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: mój bulwers w sieciówce- co zrobić

motyla czy ty pracujesz zawodowo?
chyba nie, bo jeśli byś pracowała, wiedziałabyś, ze sorry, nikogo nie obchodzi że jakiś system źle działa. Oczywiście to nie jest powód do wszczynania dzikich awantur (choć i tak się zdarza często), ale pracownice w sklepie są odpowiedzialne za realny stan towaru. Idąc twoim tokiem , zaraz można by wytłumaczyć, że co z tego, że połowa ciuchów jest w systemie , połowy nie ma, bo ktoś np. ukradł... przecież system i tak źle działa, a że w ogóle jest? Kogo to obchodzi?
Zauważ też, że pracownica nie dość, że nie miała pojęcia o jakim ciuchu ja mówię (gdzie w innym sklepie Orsaya panie nie dość, że wiedziały, to od razu powiedziały, że szybko ten ciuch sie sprzedał i że został tylko ten jedyny rozmiar- one mogły być zorientowane, ale tamtą to przerastało, prawda?)
Często jest tak, że jakiejś rzeczy nie ma i nie wnikam z jakiegoś powodu, ale sprzedawczyni zachowuje się tak, że cała ta rozmowa/sytuacja staje się miła i przyjemna (mimo, że danego ciucha nie kupiłam).

Po kontakcie z tamtą kobieta czuję zażenowanie, niesmak i totalny brak profesjonalizmu.

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Może ten ciuch był właśnie "odłożony" przez inną sprzedającą dla innej klientki i dlatego pracownica nie mogła go znaleźć?
wiesz gdzie panie w Orsayu odkłądają ciuchy? w szafce przy kasie, tak samo ja w H&M. Jest to jawne, każda pracownica wie gdzie są odłożone rzeczy. Gdyby odłożyła, mogłaby powiedzieć, że przykro jej bardzo, ale ten ciuch zarezerwoany/zamówiony jest przez inna klientkę. Ale to trzeba być profesjonalnym do tego I wyobraź sobie, że ta sytuacja byłaby normalna, akceptowalna.

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Dla mnie ta sytaucja jest rozdmuchana - Autorce dwa razy zdarzyło się, że nie mogła kupić ciucha, dramat.
a tobie ile razy zdarzyła się taka sytuacja? poczekamy na twoją kolej...
Nie dramat - lecz wkurzenie. Ale gdybyś choć raz miała taką syt. to byś może (?) zrozumiała, bo wybacz, ty nadal nie rozumiesz.
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-19 23:34:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.