Jaki język obcy wybrać? - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-11, 19:07   #481
Mayim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 33
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez 077marc4 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że warto przemyśleć hebrajski
skończyłam studia w tym kierunku - historia, religia + hebrajski (wtedy był język do wyboru, od następnego roku byl obowiązkowy arabski + opcja drugiego) i nie żałuję. Przez parę lat z hebrajskim pracowałam i opłacało się, chociaż zanim znalazłam pracę, było "ciekawie".
Ale chodzą mi po głowie jeszcze inne języki, bardziej z tych "mniej normalnych" - w tej chwili myślę o greckim, ukraińskim (o tym już od jakiegoś czasu, nawet nauczyciela sobie znalazłam - i potem kłopoty w pracy i plany poszły sobie gdzieś), gruzińskim (podoba mi się alfabet).
W podstawówce uczyłam się obowiązkowo angielskiego i rodzice opłacali lekcje niemieckiego - nie przepadam za nim do dzisiaj, bo kiedy coś muszę robić, tym bardziej nie chcę. Rosyjski próbowałam, z tego też nic nie było... no i skończyłam z polskim na B2 i planuję podciągnąć go jeszcze na C2.
Mayim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 10:36   #482
Skotarczak
Przyczajenie
 
Avatar Skotarczak
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Ja jestem zakochaa w jezyku angielskim i hiszpańskim. Hehe więc te ci polecam
__________________
Gdy czyta się różne smutne historie, łatwo jest sobie wyobrazić, że bohatersko stawiamy czoło trudnościom, znacznie trudniej jest poradzić sobie z nieszczęściem, które naprawdę nas dotyka.
Skotarczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 20:05   #483
marheffka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

hej wszystkim co byscie polecili w mojej sytuacji? W szkole mam do wyboru tylko angielski, niemiecki i włoski, ale juz teraz wiem ze bede chciala studiowac w Anglii... z tymze chce studiowac tam jezyk hiszpanski! Martwie sie bardzo bo mieszkam w malym miescie i nie mam w okolicy szkoly ani nic gdzie moglabym uczyc sie hiszpanskiego... no wiec angielskim sie nie martwie ale co polecacie do samodzielnej nauki hiszpanskiego? bo chyba nie mam innego wyjscia ://
marheffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 08:50   #484
joanna_x
Przyczajenie
 
Avatar joanna_x
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cześć Wszystkim!
Zastanawiam się nad nauka języka łotewskiego. W sumie to już zaczełam kilka tygodni temu. Ale zastanawiam się czy jest sens brnąć w ten język. Brzmienie jego bardzo mi się podoba. Lubię także słuchać muzyki w tym języku. Ale mam wątpliwości bo jest to język niszowy. Nie mam żadnego zawodowego powiązania z nim. To tak bardziej dla siebie, chociaż nie wiadomo co życie może przynieść. Poza tym szlifuje angielski na C1 i mieszkam w północno-wschodniej Polsce więc na Łotwę było by niedaleko. Czas by mu poświecić też znajdę bez problemu. Tylko jest to język niepopularny i nawet ciężko znaleźć ludzi, którzy się go uczą. Było by mi miło gdyby ktoś zechciał na ten tamat wyrazić swoje zdanie (co tu
począć) Może jest tu ktoś kto kto uczy się tego języka.
joanna_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 08:58   #485
MiSSupernova
Przyczajenie
 
Avatar MiSSupernova
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 14
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez joanna_x Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkim!
Zastanawiam się nad nauka języka łotewskiego. W sumie to już zaczełam kilka tygodni temu. Ale zastanawiam się czy jest sens brnąć w ten język. Brzmienie jego bardzo mi się podoba. Lubię także słuchać muzyki w tym języku. Ale mam wątpliwości bo jest to język niszowy. Nie mam żadnego zawodowego powiązania z nim. To tak bardziej dla siebie, chociaż nie wiadomo co życie może przynieść. Poza tym szlifuje angielski na C1 i mieszkam w północno-wschodniej Polsce więc na Łotwę było by niedaleko. Czas by mu poświecić też znajdę bez problemu. Tylko jest to język niepopularny i nawet ciężko znaleźć ludzi, którzy się go uczą. Było by mi miło gdyby ktoś zechciał na ten tamat wyrazić swoje zdanie (co tu
począć) Może jest tu ktoś kto kto uczy się tego języka.
Ogólnie warto uczyć się języków niszowych
Od siebie dodam, że większość Łotyszy świetnie mówi po angielsku albo rosyjsku albo w tym i tym języku jednocześnie zaczęłam się uczyć łotewskiego ale jednak stwierdziłam, że nie ma sensu skoro i tak świetnie się z nimi dogaduję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiSSupernova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 16:29   #486
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez joanna_x Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkim!
Zastanawiam się nad nauka języka łotewskiego. W sumie to już zaczełam kilka tygodni temu. Ale zastanawiam się czy jest sens brnąć w ten język. Brzmienie jego bardzo mi się podoba. Lubię także słuchać muzyki w tym języku. Ale mam wątpliwości bo jest to język niszowy. Nie mam żadnego zawodowego powiązania z nim. To tak bardziej dla siebie, chociaż nie wiadomo co życie może przynieść. Poza tym szlifuje angielski na C1 i mieszkam w północno-wschodniej Polsce więc na Łotwę było by niedaleko. Czas by mu poświecić też znajdę bez problemu. Tylko jest to język niepopularny i nawet ciężko znaleźć ludzi, którzy się go uczą. Było by mi miło gdyby ktoś zechciał na ten tamat wyrazić swoje zdanie (co tu
począć) Może jest tu ktoś kto kto uczy się tego języka.
A jaki masz pomysł na dalszą znajomość łotewskiego? Chcesz uderzać później w jakąś konkretną działkę. Nie za bardzo się orientuje, ale Polska nie ma chyba za wiele umów czy wymian z Łotwą.

Poszukaj, na grupach na fb, tam się ktoś powinien znaleźć (chociażby studenci z bałtystyki). Jak znasz rosyjski, to widziałem gdzieś książkę do nauki właśnie w tym języku, ewentualnie może po angielsku byłoby więcej pozycji.

A to już na marginesie, co ci się podoba w łotewskim, bo u mnie po roku czasu, bokiem on wychodził, ale sentyment pozostał do "uzmanību durvis aizveras"
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 10:21   #487
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Mayim Pokaż wiadomość
skończyłam studia w tym kierunku - historia, religia + hebrajski (wtedy był język do wyboru, od następnego roku byl obowiązkowy arabski + opcja drugiego) i nie żałuję. Przez parę lat z hebrajskim pracowałam i opłacało się, chociaż zanim znalazłam pracę, było "ciekawie".
Ale chodzą mi po głowie jeszcze inne języki, bardziej z tych "mniej normalnych" - w tej chwili myślę o greckim, ukraińskim (o tym już od jakiegoś czasu, nawet nauczyciela sobie znalazłam - i potem kłopoty w pracy i plany poszły sobie gdzieś), gruzińskim (podoba mi się alfabet).
W podstawówce uczyłam się obowiązkowo angielskiego i rodzice opłacali lekcje niemieckiego - nie przepadam za nim do dzisiaj, bo kiedy coś muszę robić, tym bardziej nie chcę. Rosyjski próbowałam, z tego też nic nie było... no i skończyłam z polskim na B2 i planuję podciągnąć go jeszcze na C2.
To polski nie jest twoim pierwszym jezykiem?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-11, 08:37   #488
Mayim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 33
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7699329 6]To polski nie jest twoim pierwszym jezykiem?[/QUOTE]

Czeski jest moim ojczystym, z polskim funkcjonuję od siedmiu lat. Od dwóch lat z kawałkiem mieszkam w Warszawie (sama chciałam).
Mayim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 08:48   #489
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Mayim Pokaż wiadomość
Czeski jest moim ojczystym, z polskim funkcjonuję od siedmiu lat. Od dwóch lat z kawałkiem mieszkam w Warszawie (sama chciałam).
Szczerze mowiac to czytajac twoje posty nie powiedzialabym, ze nie jestes native speakerem. Moim zdaniem jestes duzo wyzej niz na poziomie B2.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 15:02   #490
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

To i ja zapytam, myślę nad niemieckim lub szwedzkim (mimo, wszystko bardziej skłaniam się do szwedzkiego, chociaż niemiecki bardziej uniwersalny jest). Chciałbym napisać do szkół z paroma pytaniami jak: ile osób jest w grupie, kto uczy (w sensie native czy lektorzy po studiach), jakie są materiały i czy w cenie, jak z nieobecnościami, jest coś jeszcze co warto byłoby zapytać?

W ogóle nie będzie to jakoś głupie tak wypytywać o takie "szczegóły"?
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 18:38   #491
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
To i ja zapytam, myślę nad niemieckim lub szwedzkim (mimo, wszystko bardziej skłaniam się do szwedzkiego, chociaż niemiecki bardziej uniwersalny jest). Chciałbym napisać do szkół z paroma pytaniami jak: ile osób jest w grupie, kto uczy (w sensie native czy lektorzy po studiach), jakie są materiały i czy w cenie, jak z nieobecnościami, jest coś jeszcze co warto byłoby zapytać?

W ogóle nie będzie to jakoś głupie tak wypytywać o takie "szczegóły"?
Jak znasz angielski, ktory jest uniwersalny to drugi mozesz wybrac bardziej oryginalny.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-27, 18:44   #492
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
To i ja zapytam, myślę nad niemieckim lub szwedzkim (mimo, wszystko bardziej skłaniam się do szwedzkiego, chociaż niemiecki bardziej uniwersalny jest). Chciałbym napisać do szkół z paroma pytaniami jak: ile osób jest w grupie, kto uczy (w sensie native czy lektorzy po studiach), jakie są materiały i czy w cenie, jak z nieobecnościami, jest coś jeszcze co warto byłoby zapytać?

W ogóle nie będzie to jakoś głupie tak wypytywać o takie "szczegóły"?
Głupio jest nie sprawdzić oferty dotyczącej produktu, który masz zamiar kupić. A kurs językowy to wydatek jak każdy inny.
Z tego kombo ja pewnie z rozsądku brałabym niemiecki, ale jak ciągnie Cię do szwedzkiego tak jak mnie np. do hiszpańskiego, to czemu nie? By wytrwać w nauce trzeba mieć silną motywację wewnętrzną. Zamiłowanie do danego języka na pewno ułatwia sprawę.
Ja bym pytała czy i na jakich zasadach możliwość zmiany grupy lub poziomu grupy, na jakich warunkach się rezygnuje z kursu, jakie są tego koszty, czy są np. darmowe konwersacje, jakieś testy pd koniec kursu/ testy sprawdzające postępy bo to gwarantuje, że szkoła dba o spójny poziom wszystkich zajęć w różnych grupach i weryfikuje czy każdy lektor realizuje materiał, który ma realizować. Popytałabym o jakieś zniżki na podręczniki, możliwość np. zamówienia grupowego podręczników ze zniżką, o to czy jest np. biblioteka albo wideoteka. Czasem można za darmo pójść na zajęcia próbne. Jeśli by była taka możliwość to ja bym poszła na nie przed podpisaniem umowy/wykupieniem kursu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-09-27 o 18:49
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 22:02   #493
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Angielski znam, rosyjski też. Dlatego pomyślałem, że fajnie byłoby poznać jeszcze jakiś. Właśnie niemiecki ja więcej plusów - bardziej uniwersalny, poszukują ludzi z jego znajomością nie tylko w obszarze , którym się zajmuje. Ale właśnie szwedzki, byłem w Sztokholmie i mnie zauroczyło miasto. Niby też szukają do pracy z jego znajomością.

@MissChievousTess
dzięki wielkie, jakoś nie pomyślałem wcale o podpytanie o rezygnację z umowy, dodatkowe konwersacje. Z grupami jak widziałem, to jest chyba 1 (aż tak mało osób jest chętnych do nauki takiego języka? ), także wielkiego manewru nie mam. Nie mniej jutro napiszę maila, zobaczę co i jak mi odpiszą i przejdę się na 1 próbne zajęcia.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 22:05   #494
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Jesli patrzysz na mozliwosci pracy to moim zdaniem wieksze jest prawdopodobienstwo, ze Szwed mowi po angielsku niz ze Niemiec mowi po angielsku, dlatego jest pewnie wieksze zapotrzebowanie na niemiecki.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 21:37   #495
suesueheck
Przyczajenie
 
Avatar suesueheck
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Który z języków romańskich radzicie, oprócz francuskiego? Zamierzam zacząć naukę któregoś od nowego roku. Francuskiego uczyłam się trzy lata w liceum, ale wyniosłam jedynie absolutne podstawy (pewnie już zapomniałam) i absolutną traumę do wymowy tego języka. Znam angielski i niemiecki, uczę się rosyjskiego, chciałabym zacząć jakiś język romański. Nie wiem czy to dobry pomysł, biorąc pod uwagę moją nieudaną przygodę z francuskim, ale muszę spróbować.
Najbardziej ciągnie mnie do nauki włoskiego, bardzo podoba mi się jego brzmienie. Portugalski też mnie intryguje i wydaje się przyjemny. Hiszpański - najmniej, ale... no właśnie, chciałabym żeby ten język w jakiś sposób przydał mi się w życiu, w przyszłej pracy - chciałabym pracować w przyszłości w logistyce. Hiszpański to jeden z najbardziej rozpowszechnionych języków świata. Może warto się za niego zabrać? a może źle myślę? Który z tych języków wg was może być przydatny najbardziej karierze? Wiem, że to mało konkretne pytanie, ale może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie i jest w stanie mi coś doradzić.
suesueheck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 21:40   #496
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez suesueheck Pokaż wiadomość
Hiszpański - najmniej, ale... no właśnie, chciałabym żeby ten język w jakiś sposób przydał mi się w życiu, w przyszłej pracy - chciałabym pracować w przyszłości w logistyce. Hiszpański to jeden z najbardziej rozpowszechnionych języków świata. Może warto się za niego zabrać? a może źle myślę? Który z tych języków wg was może być przydatny najbardziej karierze? Wiem, że to mało konkretne pytanie, ale może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie i jest w stanie mi coś doradzić.
To już zależy od Ciebie. Stawiając na język bardziej popularny łatwiej znajdziesz pracę, ale znając mniej popularny język masz szansę na lepiej płatną pracę.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 21:12   #497
JoBrandy
Raczkowanie
 
Avatar JoBrandy
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Znam biegle 3 języki: angielski, arabski, rosyjski. Nie powiem abym miała duży wachlarz ofert ww. językami. Angielki i rosyjski są bardzo pospolite. Praca z arabskim - jest jej bardzo mało. Wynagrodzenie proponowane czasami zwala z krzesła. Nie jest ono wysokie. Nie zawsze jest tak, że im rzadszy język tym większe wynagrodzenie.
JoBrandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 19:39   #498
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez JoBrandy Pokaż wiadomość
Znam biegle 3 języki: angielski, arabski, rosyjski. Nie powiem abym miała duży wachlarz ofert ww. językami. Angielki i rosyjski są bardzo pospolite. Praca z arabskim - jest jej bardzo mało. Wynagrodzenie proponowane czasami zwala z krzesła. Nie jest ono wysokie. Nie zawsze jest tak, że im rzadszy język tym większe wynagrodzenie.
A rosyjski masz jakiś specjalistyczny? Bo akurat tu oferty są, ale w językach branżowych. Możliwe, że słabo szukasz. Arabski ma sens, ale w kombinacji z francuskim. Sam arabski i tylko literacki bez żadnego dialektu biegle faktycznie nie ma za dużego wzięcia.

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez suesueheck Pokaż wiadomość
Który z języków romańskich radzicie, oprócz francuskiego? Zamierzam zacząć naukę któregoś od nowego roku. Francuskiego uczyłam się trzy lata w liceum, ale wyniosłam jedynie absolutne podstawy (pewnie już zapomniałam) i absolutną traumę do wymowy tego języka. Znam angielski i niemiecki, uczę się rosyjskiego, chciałabym zacząć jakiś język romański. Nie wiem czy to dobry pomysł, biorąc pod uwagę moją nieudaną przygodę z francuskim, ale muszę spróbować.
Najbardziej ciągnie mnie do nauki włoskiego, bardzo podoba mi się jego brzmienie. Portugalski też mnie intryguje i wydaje się przyjemny. Hiszpański - najmniej, ale... no właśnie, chciałabym żeby ten język w jakiś sposób przydał mi się w życiu, w przyszłej pracy - chciałabym pracować w przyszłości w logistyce. Hiszpański to jeden z najbardziej rozpowszechnionych języków świata. Może warto się za niego zabrać? a może źle myślę? Który z tych języków wg was może być przydatny najbardziej karierze? Wiem, że to mało konkretne pytanie, ale może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie i jest w stanie mi coś doradzić.
Najlepiej byłoby ogarnąć porządnie ten francuski, jeśli myślisz o pracy w Polsce. Z portugalskim wiele nie zwojujesz, włoski może gdzieś się przydać, ale za dużego rynku na to nie ma.Większość ogłoszeń wymaga albo biegłego francuskiego albo niemieckiego bo to na naszym rynku najwięksi inwestorzy/partnerzy handlowi.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 07:25   #499
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Czy ktoś z Was uczy się ukraińskiego? Warto w ogóle?
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-09, 07:24   #500
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Wg mnie nie warto.Ukrainski jest uzywany tylko na Ukrainie i w kontajtach handlowych z Ukraina, a tylu jest w Pl Ukraincow, ze bez problemu zapelnia te etaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 09:01   #501
katarzynalesniewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 56
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Mi się wydaje, że najlepiej jest wybrać jakiś język azjatycki np. japoński. To może zdecydowanie ułatwić potem sytuację na rynku pracy.
katarzynalesniewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 20:23   #502
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Wg mnie nie warto.Ukrainski jest uzywany tylko na Ukrainie i w kontajtach handlowych z Ukraina, a tylu jest w Pl Ukraincow, ze bez problemu zapelnia te etaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam takie odczucie - ponadto językiem kotaktowym często jest też rosyjski, który też zna wiele osób.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 05:19   #503
xxeenniiaa
Przyczajenie
 
Avatar xxeenniiaa
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Moim zdaniem nie trzeba ograniczać się tylko do angielskiego, który znają praktycznie teraz wszyscy. Jeśli zależy wam na dobrej pracy dzięki temu, to na pewno języki azjatyckie są wskazane, bo rynek polski coraz bardziej otwiera się na tego typu kraje. Języki słowiańskie są z kolei podobno najprostsze do nauczenia. Ja z kolei ostatnio zaczęłam uczyć się hiszpańskiego. Fajny język, bardzo melodyczny itp. Każdemu polecam
xxeenniiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 10:07   #504
onomaparanormalne
Przyczajenie
 
Avatar onomaparanormalne
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki język obcy wybrać?


ja myślę o języku koreańskim, to jest przyszłość
__________________
12.03.2015
12.03.2018



Life is a journey
onomaparanormalne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 11:00   #505
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

No to i ja sie zapytam.
Chcialabym sie dlugoterminowo (tak na przestrzeni nastepnych 4 lat - dla mnie to dlugo, zazwyczaj uczylam sie jezykow szybciej, ale glowa jednak juz nie ta ) nauczyc jezyka, ktory podniesie moje kwalifikacje. Nie chce podawac dokladnie branzy, ale opisze wam, jakie jezyki wchodza w gre.

1. Do tej pory myslalam, ze rosyjski bardzo by mi sie przydal, ale musialabym sie w tym celu troche przebranzowic. Niezaleznie od tego rosyjski bardzo mi sie podoba i juz zdecydowalam, ze chce sie jego nauczyc. Od kilku miesiecy staralam sie troche osluchac z jezykiem, filmy, piosenki, ale jeszcze nie ucze sie aktywnie.
PS Jesli znacie jakies ciekawe materialy do nauki rosyjskiego, to poprosze.

Teraz co do drugiego jezyka.

2. Udalo mi sie ustalic, znajomosc jakich jezykow w kombinacji z tymi, ktore znam i w mojej branzy dalaby mi duze szanse na rozwoj. Najlepiej platny jest szwedzki i norweski. Jezyki dosyc latwe, zwlaszcza ze znam niemiecki, ale ciezko by mi sie bylo uczyc jezyka krajow, ktorych polityka i styl zycia sa mi obce. Jezyk to jednak nie tylko narzedzie pracy. Poza tym jednak w krajach skandynawskich najczesciej piosenki sa po angielsku, a dla mnie muzyka jest jednym z najwazniejszych elementow w nauce jezyka (ucze sie w duzym stopniu przez piosenki).

3. Troche gorzej (ale w ciaz bardzo dobrze) platna jest znajomosc francuskiego i wloskiego. No i tu pojawia sie dylemat. Wloskiego ucze sie od jakiegos czasu, jestem gdzies na poziomie A2. Mysle, ze tego jezyka mozna nauczyc sie samemu w domu bez problemow. Tyle ze odnosze wrazenie, ze nie robie w nim postepow. Wydaje mi sie, ze mniej skupiam sie na materialach, bo znam hiszpanski i w trakcie czytania wszystko wydaje mi sie troche znajome. Z kolei francuskiego uczylam sie tylko troche, moze zdalabym test A1, i przestalam. Wydaje mi sie, ze tego jezyka jednak trudniej nauczyc sie samodzielnie. Ale i jeden i drugi jezyk bardzo mi sie podoba.

No i mam dylemat.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-28, 20:40   #506
liljuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Też zauważyłam przeglądając oferty, że dużo poszukują osób z językami mniej popularnymi. Ciężko jest znaleźć takie osoby, także zarobki też są słuszne.
liljuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 15:00   #507
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8589366 4]
ciezko by mi sie bylo uczyc jezyka krajow, ktorych polityka i styl zycia sa mi obce. [/QUOTE]

Jesli nigdy nie mieszkalas w danym kraju ani sie nim nie interesowalas to sila rzeczy kultura, polityka czy styl zycia sa obce, takze to chyba nie dotyczy tylko tych dwoch jezykow. Na szczescie mozna na ten temat chociazby czytac czy rozmawiac przez internet /listownie z mieszkancami tych krajow.
[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8589366 4]Troche gorzej (ale w ciaz bardzo dobrze) platna jest znajomosc francuskiego i wloskiego. No i tu pojawia sie dylemat. Wloskiego ucze sie od jakiegos czasu, jestem gdzies na poziomie A2. [/QUOTE]

Nie zauwazylam, zeby wloski byl jakos bardzo pozadany czy dobrze platny.
[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8589366 4]
Z kolei francuskiego uczylam sie tylko troche, moze zdalabym test A1, i przestalam. Wydaje mi sie, ze tego jezyka jednak trudniej nauczyc sie samodzielnie. [/QUOTE]
Odradzam samodzielna nauke francuskiego chocby ze wzgledu na wymowe, jest bardzo trudna dla Polakow i jesli nauczysz sie zle mowic "po swojemu" to trudno ci bedzie potem oduczyc sie zlych nawykow.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 15:16   #508
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

''Sa mi obce'', w sensie ze mi ten styl zycia, charakter mieszkancow, polityka nie bardzo pasuje. Nie chce sie na ten temat rozwijac, ale nie potrafilabym mieszkac na dluzsza mete np. w Szwecji.

Przedstawilam ceny w branzy, w ktorej ja sie rozwijam, tam wloski faktycznie nie jest najgorzej platny.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 06:56   #509
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8589366 4]

1. Do tej pory myslalam, ze rosyjski bardzo by mi sie przydal, ale musialabym sie w tym celu troche przebranzowic. Niezaleznie od tego rosyjski bardzo mi sie podoba i juz zdecydowalam, ze chce sie jego nauczyc. Od kilku miesiecy staralam sie troche osluchac z jezykiem, filmy, piosenki, ale jeszcze nie ucze sie aktywnie.
PS Jesli znacie jakies ciekawe materialy do nauki rosyjskiego, to poprosze.

[/QUOTE]

Też się uczę rosyjskiego (zaczęłam na studiach od lektoratu) i polubiłam ten język. Jest taki miękki i śpiewny.

Akurat mi się udało, bo przypadkiem poznałam rusycystkę i w dodatku native speakera więc wymieniamy się- ja ją uczę angielskiego, ona mnie rosyjskiego.

Ostatnio pokochałam utwory Lube



I pamięci marynarzy Kurska

__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 12:21   #510
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Zazdroszcze wymiany z native speakerem
Bardzo mi sie podoba rosyjska muzyka (ale ukrainska tez). Zaczelo sie chyba od Anny German, trafilam na jej rosyjskie piosenki i przepadlam.
Jest taka ukrainska piosenkarka Alyosha, niektore piosenki ma w droch wersjach: rosyjskim i ukrainskim, mozna sobie porownac, jak kogos to interesuje.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-03 09:52:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.