cofnięta wada po stałym aparacie :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-08, 10:46   #1
Gódka
Raczkowanie
 
Avatar Gódka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
GG do Gódka Send a message via Skype™ to Gódka
Unhappy

cofnięta wada po stałym aparacie :(


Hej. Mam nadzieję że któraś z Was miała podobny problem i poradzi mi coś.
Nosiłam stały aparat przez 2 lata problem dotyczył nachodzących na siebie "jedynek" i "wampirzowatych - trójek". Po dwóch latach jedynki są ok, ale trójki paskudnie zeszły i nie moge robić sobie uśmiechniętych zdjęc
Czy znów muszę mieć aparat ortodontyczny? czy można jakoś chirurgicznie przesunąć ząbki bądź obniżyć dziąsła...

Dzięki za pomoc
Gódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 11:31   #2
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

A miałaś prawidłowo przeprowadzoną retencję?
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 12:37   #3
Gódka
Raczkowanie
 
Avatar Gódka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
GG do Gódka Send a message via Skype™ to Gódka
Arrow Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
A miałaś prawidłowo przeprowadzoną retencję?
...jeśli chodzi o tą wkładkę którą miałam po stałym aparacie to były z nią same problemy (np. dziąsła mi się obniżyły) po roku przestałam ją nosić nie widząc efektów...
Gódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 11:43   #4
imported_Iśka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

Z tego co wiem to wkładkę retencyjną po zdjęciu aparatu trzeba nosić pod kontrolą ortodonty aby wada nie powróciła. Myślę, że Twój problem może być właśnie tym spowodowany, bo raczej samemu nie wolno zaprzestać leczenia. Ja aparat miałam zdjęty w 2001 roku, a aparacik retencyjny zakładam do dziś na noc, tak się do niego przyzwyczaiłam, że nie mogę bez niego zasnąć A ząbki mam dziś takie jak miałam od razu po zdjęciu aparatu, wada mi w ogóle nie powróciła, a była naprawdę duża (aparat nosiłam 3,5 roku).
Uważam, że powinnaś się jak najszybciej skontaktować ze swoim lekarzem.
imported_Iśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 10:17   #5
Gódka
Raczkowanie
 
Avatar Gódka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
GG do Gódka Send a message via Skype™ to Gódka
Arrow Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

Cytat:
Napisane przez imported_Iśka Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to wkładkę retencyjną po zdjęciu aparatu trzeba nosić pod kontrolą ortodonty aby wada nie powróciła. Myślę, że Twój problem może być właśnie tym spowodowany, bo raczej samemu nie wolno zaprzestać leczenia. Ja aparat miałam zdjęty w 2001 roku, a aparacik retencyjny zakładam do dziś na noc, tak się do niego przyzwyczaiłam, że nie mogę bez niego zasnąć A ząbki mam dziś takie jak miałam od razu po zdjęciu aparatu, wada mi w ogóle nie powróciła, a była naprawdę duża (aparat nosiłam 3,5 roku).
Uważam, że powinnaś się jak najszybciej skontaktować ze swoim lekarzem.
Eh... problem sie zaczal jak poszlam na studia bo "moj" ortodonta przyjmuje tylko w poniedzialki co 2 tygodnie a ja studiuje 130km dalej... także bez szans było. Zresztą nie tylko ja mam taki problem mojemu koledze który się też leczył u niego opadła szczęka na jedna stronę. Sądzę że leczenie było nie właściwe a teraz boję się żeby nie trafić znów na kogoś nieodpowiedzialnego
Gódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 15:17   #6
imported_Iśka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

Myślę, że powinnaś skonsultować to z innym lekarzem, bo to co piszesz to w głowie mi się nie mieści, żeby po leczeniu komuś szczęka opadła. Nie mogę sobie tego w ogóle wyobrazić. Ja leczyłam się w Warszawie więc jeśli ta okolica Ci odpowiada to chętnie podam Ci namiary i moją panią doktor polecam z czystym sumieniem.
imported_Iśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 21:22   #7
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

Imported_Iśka, może nieco nie na temat, ale chętnie dowiedziałabym się kto jest wg Ciebie wart polecenia w Wawce
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-18, 19:39   #8
racoon2
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 31
Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

Hej
Ja miałam podobny problem. Nosiłam aparat 3 lata. Po zdjęciu orto założyła mi tak zwany reteiner na żuchwę natomiast na szczękę miłam zakładać płytkę na noc. Strasznie obnały mi się szyjki i miałam niesamowitą nadwrażliwość. Do tego zgubiłam gdzieś ta płytkę. Zgłosiłam sie do mojej orto i ona wykonała nowa płytkę ( skasowała mnie odpowiedni!!) . Po kilku miesiacach zauważyłam że nowa płytka nic nie daje i do tego jest trochę zdeformowana od napreżeń zapewne. Zęby zaczęły wracać na swoje miejsce. Dramat!!! Byłam przerażona- cały ten czas i kasa zmarnowane. I dziś jestem posiadaczką nowego aparatu na szczęście już u odpowiednio wykwalifikowanego orto do którego dojeżdzam z Gdyni do Poznania. Po drodze stosowałam tzw płytki Szwarca i inne wynalazki na które namawiali mnie kolejno spotykani orto
ale nic nie pomagały. Miałam dość naciągactwa i kolejnych obietnic.
Sam defekt był jeszcze do zniesienia dla mnie mi po prostu nie pasował zgryz!!!
pozdrawiam i życze wytrwałości
racoon2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 01:17   #9
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
cofnięta wada po stałym aparacie :(

Cytat:
Napisane przez imported_Iśka Pokaż wiadomość
Myślę, że powinnaś skonsultować to z innym lekarzem, bo to co piszesz to w głowie mi się nie mieści, żeby po leczeniu komuś szczęka opadła. Nie mogę sobie tego w ogóle wyobrazić. Ja leczyłam się w Warszawie więc jeśli ta okolica Ci odpowiada to chętnie podam Ci namiary i moją panią doktor polecam z czystym sumieniem.
stworzyłam nowy wątek o ortodontach i stomatologach których polecacie i których nie polecacie, także jeżeli jesteś zadowolona to proszę podaj namiary na swojego lekarza w tym wątku:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=174847

Cytat:
Napisane przez Gódka Pokaż wiadomość
Eh... problem sie zaczal jak poszlam na studia bo "moj" ortodonta przyjmuje tylko w poniedzialki co 2 tygodnie a ja studiuje 130km dalej... także bez szans było. Zresztą nie tylko ja mam taki problem mojemu koledze który się też leczył u niego opadła szczęka na jedna stronę. Sądzę że leczenie było nie właściwe a teraz boję się żeby nie trafić znów na kogoś nieodpowiedzialnego
jeżeli chcesz to możesz ostrzec dziewczyny przed lekarzem który ciebie leczył, podaje link do wątku:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=174851
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 17:27   #10
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

Cytat:
Napisane przez racoon2 Pokaż wiadomość
Hej
I dziś jestem posiadaczką nowego aparatu na szczęście już u odpowiednio wykwalifikowanego orto do którego dojeżdzam z Gdyni do Poznania.
Czy mogę Cię prosić o namiary na tego ortodontę tutaj lub na PW?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 09:01   #11
racoon2
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 31
Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

rzastin
www.orto-aidi.pl
racoon2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-08, 17:59   #12
Lady_D
Raczkowanie
 
Avatar Lady_D
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 212
GG do Lady_D
Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

Ja nosiłam aparat stały ok. 11 miesiecy. To było kilka lat temu kiedy te aparaty porcelanowe wchodziły na rynek, tak wiec zapłaciłam bardzo duzo kasy! Po sciągnieciu aparatu moj ortodonta powiedzial ze aparat retencyjny mam nosic przez miesiac non stop, a pozniej to tylko od czasu do czasu!!!! Tak wiec robiłam jak kazał!!!! Niestety widze, że zeby sie znowu cofaja do przodu!!!! I teraz również się boję ze bede musiała nosic znowu stały aparat.
Lady_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 22:31   #13
Fia
Przyczajenie
 
Avatar Fia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 10
Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

rzastin
www.orto-aidi.pl





Witaj,
napisz proszę, którego dentystę w poradni orto-aidi wybrałaś? Czy korzystasz także z usług stomatologii zachowawczej? Pytam, ponieważ szukam dentysty w Poznaniu dla siebie i chyba tam się wybiorę, bo słyszę dobre opinie na ich temat. Jesli nie chcesz zamieszczać nazwiska lekarza na forum, napisz mi proszę na priv. Z góry dziękuję

Edytowane przez Fia
Czas edycji: 2009-09-28 o 20:41
Fia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 22:45   #14
wpaula
Wtajemniczenie
 
Avatar wpaula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 689
Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

ja juz 2 lata nosze aparat retencyjny i bede dalej nosic a zeby mi sie troche poprzesuwaly ale tylko w dolnej szczece a u mnie jej nie widac ale i tak zaluje dziwne trochhe bo caly zcas nsoze ten aparat
__________________
Razem od 7.01. 2004 był w 2013r
W 7cs udało się
Nasz Skarbek juz na swiecie
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ffv9k4cd.png
wpaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 13:59   #15
Mahtalie
Raczkowanie
 
Avatar Mahtalie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 72
Dot.: cofnięta wada po stałym aparacie :(

Cześć! Mam pytanie, może ktoś pomoże... Nosiłam aparat stały, na zębach mam stałą retencję w postaci drutu z tyłu zębów i tu jest mój problem - kiedy byłam za granicą drucik z jednej strony się odkleił, nie miałam jak tego naprawić i po pewnym czasie złamał się, więc moja retencja obejmuje obecnie trzy zęby z lewej strony i tylko jedynkę z prawej, po pewnym czasie zauważyłam, że dwójka bez retencji cofnęła się i zastanawiam się teraz czy nie będzie problemów z założeniem nowego drucika skoro jeden ząb jest cofnięty? Wizytę mam dopiero za miesiąc a chciałabym już coś wiedzieć...Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam!
Mahtalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.