żyłka pod okiem:( jestem zdesperowana...proszę o odpowiedź - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-12, 17:10   #1
Anka44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1

żyłka pod okiem:( jestem zdesperowana...proszę o odpowiedź


Witam mam 20 lat i wyskoczyła mi żyłka(naczynko)bezpośredn io pod lewym okiem długości 2 cm w kształcie rozciągniętego "L"gdzie najbliższa część żyłki znajduje się 5 mm od oka a najdalsza 1cm.
Czy da się ą żyłke zlikwidować w JAKIKOLWIEK sposób nieuszkadzający oka?
PS.
Zauważyłam że owo naczynko znika (lub obkurcza się do bardzo niskiej widoczności) na jakiś czas pod wpływem niskiej temperatury jak jestem na zewnątrz...ale gdy weję do jakiegoś pomieszczenia znowu pojawia się.
Prawdopodobnie pojawiło się w wyniku stresu/przemęczenia-bo zanim się pojawiło tydzień-miesiąc ostro niedosypiałam i trochę nadmiernie pracowałam....(może to też być genetyczne bo siostra ma podobne ale dużo mniejsze)
proszę o poradę jestem na skraju desperacji z tym naczynkiem
Anka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 12:52   #2
minya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: żyłka pod okiem:( jestem zdesperowana...proszę o odpowiedź

Mam taki sam problem. Mam 21 lat i mam bardzo widoczną żyłkę pod okiem, tylko że ja mam swoją od zawsze, jednak z czasem coraz bardziej zaczyna mi przeszkadzac bo skóra pod oczami nie jest zbyt "gruba" wiec czesto jest zasiniona lub zaczerwieniona i jeśli tego wszystkiego nie zamaluję porządnie korektorem kazdy się pyta co mi się stało i dlaczego wyglądam na tak zmęczoną. Po zamalowaniu i tak nie jest super. Zastanawiam się czy można ją jakoś uniewidocznić. Wszędzie w internecie można znaleźć rady i zabiegi na pękające naczynka, ale to u mnie to zwyczajna żyłka, tylko bardzo widoczna. Może jednak możecie coś poradzić?
minya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 13:55   #3
Jo@nn@
Raczkowanie
 
Avatar Jo@nn@
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: żyłka pod okiem + sine podkówki :/

up up up - mam ten sam problem, a podkład kryjący i korektor sobie z tym nie radzą.
Jo@nn@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 19:36   #4
minya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: żyłka pod okiem:( jestem zdesperowana...proszę o odpowiedź

co do podkładu- dla mnie najlepszy okazał się dermacol (odkryty oczywiście dzięki wizażowi) On rzeczywiście mocno kryje. Stosuję go właśnie jako korektor. Obawiam się, że nie ma specyfików po których żyłka "się schowa"...eh
minya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 00:34   #5
majkakz
Przyczajenie
 
Avatar majkakz
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 4
Dot.: żyłka pod okiem:( jestem zdesperowana...proszę o odpowiedź

Kiedyś miałam podobny problem, z tym że u mnie naczynko było umiejscowione w wewnętrznym kąciku oka, tuż przy jego granicy. Obawiałam się go usunąć bo było zbyt blisko oka, dlatego najpierw poszłam do okulisty, który to sobie dokładnie obejrzał i nie stwierdził przeciwwskazań do usunięcia a później do dermatologa, który zamknął naczynko metodą elektrokolagulacji czyli igły z prądem. Jest to dosyć bolesne, ale ból trwa zaledwie kilka sekund więc da się wytrzymać Po zabiegu w miejscu naczynka robi się strupek, który po kilku dniach odpada. Jednak najważniejszy jest efekt, naczynko usuwałam 6 lat temu i jak dotąd mam spokój Pozdrawiam
majkakz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:05.