Zmiany w pokoju - meble ozdobione decoupagem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-26, 16:34   #1
biejcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73

Zmiany w pokoju - meble ozdobione decoupagem


Witam wszystkich
Widzę, że jest tu masa ludzi z rewelacyjnymi pomysłami i dlatego zwracam się z moim "problemem" Otóż chciałabym zmienić pokój, oczywiście jak najmniejszymi kosztami dlatego postanowiłam, że zaryzykuję i pobawię się meblami, jednocześnie trochę się obawiam zeby dobrać coś tak aby to jakoś wyglądało

Zarysuję jakiś tam mój pomysł:
- kolor ścian: bordo-beż, jeszcze nie wiem z jakim rozplanowaniem (sugestie mile widziane) planuję też rzucić jakiś czarny rysunek na ścianie (coś w stylu szablonów, które ostatnio są dość popularne)
- mam troszku artystyczną duszę, fotografuję i interesuję się sztuką, więc chciałabym aby ten pokój był ciekawy, ale jednocześnie nie chcę aby wystąpił przerost formy nad treścią (tak jak aktualnie... jedna wielka graciarnia, za dużo rzeczy, wszystko się ze sobą gryzie...)
- meble... chcę zaryzykować decoupage.... jednak chciałabym użyć do tego jakiś nowoczesnych form, wzorów, fajnie by było gdyby ktoś mi pomógł i np. w jakimś programie się pobawił i pokazał jakieś ciekawe rozwiązania. Jestem otwarta na sugestie co do kolorystyki i wzorów na tych meblach, tego się najbardziej boję i na to potrzebuję jakiegoś zdecydowanego rozwiązania a może ktoś widział takie meble gdzieś
- ogólnie jakby Wam coś ciekawego przyszło do głowy to piszcie, ma być ładnie, ciekawie, wiele dodatków sobie zrobię sama decuopagem, chcę to utrzymać w jednej kolorystyce, np. (bordo, beż, czerń)

wklejam dwie fotki tych paskudnych mebli :P jakby była potrzeba to zrobię jeszcze jakieś fotki, z góry dzięki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF4941.JPG (79,5 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF4942.JPG (69,5 KB, 28 załadowań)
biejcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 07:39   #2
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Zmiany w pokoju - meble ozdobione decoupagem

ja sie za bardzo na decoupage nie znam i nie orientuje się dokladnie co jest dostepne na rynku,
ale wydaje mi się że na takim dużym meblu wzór się zgubi, chyba że użyjesz go w większej ilości to znów wyjdzie bardziej pstrokato niż nowocześnie (ale może pokaż jaki wzór chcesz użyć bo dotąd decoupageowane meble widziałam tylko w różyczki ptaszki i laleczki )

może zamiast tego pomaluj szafe na jakis jeden kolor (nawet czerń albo ciemny brąz) z przecierką delikatną (np bordową), a wzór zrobić taki jak od szablonów (jasny, kontrastujący) - np powtórzyć ten który będzie na ścianie tylko w pomniejszeniu, albo jeśli będzie na ej samej to pociągnąć wzór ze ściany na szafę, albo jakiś inny wzrorek w podobnym klimacie?
tak uzyskasz bardziej nowoczesny wygląd
a decoupage to raczej na dodatkac ew krzesłach?


też będe mieć pokoik bordo beż!
bordo wybrałam dzikie wino (będzie na jednej krótszej ścianie), a beż caffe late (na 3 pozostałych) obydwie z duluxa niedługo pomaluje to się okaże czy dobrze wybrałam
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 07:46   #3
biejcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: Zmiany w pokoju - meble ozdobione decoupagem

pomysł z pociągnięciem wzoru ze ściany na szafę jest całkiem interesujący

Jak pomalujesz pokój to podeślij fotkę, chętnie zobaczę to kolorystyczne zestawienie

Jeszcze zastawnawiem się jaką sobie sofę sprawić... w jakim kolorze? W sumie gdyby była na beżowej ścianie to mogłaby być czerwona...? Czy to już będzie zbyt duże nasycenie kolorystyczne?

Edytowane przez biejcia
Czas edycji: 2008-09-27 o 09:55
biejcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 08:37   #4
biejcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: Zmiany w pokoju - meble ozdobione decoupagem

Szukam jeszcze jakiegoś ciekawego biurka, który ciekawie by się z tym wszystkim zgrał... Ja osobiście znalazłam w internecie dwa ciekawe, ale może coś znalazłyście i może coś doradzicie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg biurko.jpg (10,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sekretarzyk.JPG (17,0 KB, 9 załadowań)
biejcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 09:51   #5
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Zmiany w pokoju - meble ozdobione decoupagem

Cytat:
Napisane przez biejcia Pokaż wiadomość
pomysł z pociągnięciem wzoru ze ściany na szafę jest całkiem interesujący

Jak pomalujesz pokuj to podeślij fotkę, chętnie zobaczę to kolorystyczne zestawienie

Jeszcze zastawnawiem się jaką sobie sofę sprawić... w jakim kolorze? W sumie gdyby była na beżowej ścianie to mogłaby być czerwona...? Czy to już będzie zbyt duże nasycenie kolorystyczne?
no pewnie ze podesle
ja tak właśnie będę mieć, że na ścianie bordo będzie tylko jednej, ale przeniose go na inne przez lampe, zasłony, narzute, obraz, dodatki
z tym ze moj pokoj jest duzy i jasny, w maly nie wiem czy by nie bylo za mocno
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 09:58   #6
biejcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: Zmiany w pokoju - meble ozdobione decoupagem

ja mam pokół w wymiarach 3,5x3,5, też jest w miarę jasny, ale faktycznie muszę uważać, bo mam większą ciągotę w stronę bordo niż beżu.... żeby mi się za ciemno nie zrobiło
biejcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.