Problem z okolicami bikini. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-18, 21:25   #1
Xamourinterdit
Przyczajenie
 
Avatar Xamourinterdit
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 7
Unhappy

Problem z okolicami bikini.


Witam, jestem młodą dziewczyną, ponieważ mam zaledwie 16 lat i już od pewnego czasu zmagam się z problemem dotyczącym wzgórka łonowego. Od pewnego czasu zaraz po depilacji (używam maszynki do golenia) robią się tam, tak jakby wypryski, jest to dla mnie bardzo niekomfortowa sprawa. Często też, włoski drażnią skórę, tworzą zaczerwienienie i swędzenie. Higienę okolic intymnych staram zachować się jak tylko mogę, myję się codziennie, używam płynów do higieny okolic intymnych i właśnie po to też zaczęłam się tam depilować, jedna jak na razie przyniosło to tylko problemy, niż żeby oczekiwany efekt.
Xamourinterdit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 22:48   #2
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Problem z okolicami bikini.

Rób peeling przed i po depilacji. Przed najlepiej rękawiczką peelingującą, a po peelingiem z olejkiem (ja mam z Pat&Rub). Mnie to znacznie zredukowało ilość krostek.
Taki sam system sprawdza się też na nogach i innych partiach ciała.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:38   #3
KatarzynaB1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 41
Dot.: Problem z okolicami bikini.

zapalenie mieszków włosowych
Niektórym osobom pomaga także posypanie ( regularne) pudrem dziecinnym .
KatarzynaB1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:41   #4
konia003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z okolicami bikini.

znam te ból, sama mam problemy z zapaleniem mieszków włosowych. Co ja już nie stosowałam i nic nie daje ;/
konia003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 00:32   #5
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Problem z okolicami bikini.

ja tez po maszynce miałam podrażnienia duże, dlatego przerzuciłam się na kremy do depilacji, nic nie podrażniają i włoski odrastają słabsze Używałam kremu Veet i Bielendy Vanity laser expert, lepszy moim zdanie ten 2, krem Veet przestała na mnie w pewnym momencie działać...
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 11:24   #6
magdaGer
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 24
Dot.: Problem z okolicami bikini.

Wiesz co, u mnie był podobny problem i okazało się, że takie zapalenie mam wtedy, jak używam maszynki do golenia, która nie jest wyparzona. Dlatego albo trzeba odstawić maszynkę, albo po prostu przez kąpielą we wrzątku niech poleży sobie trochę. Mi pomogło, ale wiadomo, że to sprawa indywidualna jest.
magdaGer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 22:34   #7
Koko00
Przyczajenie
 
Avatar Koko00
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 29
Dot.: Problem z okolicami bikini.

U mnie problem znikł (zniknął ? ) po przerzuceniu się z maszynki na kremy przeznaczone do depilacji. Fajna i przyjemna sprawa! Nic mnie juz nie swędzi, nie boli, nie pojawiają się wrastające włoski powodujące krostki i nieestetyczne plamki po nich. Polecam spróbować tej metody.
Koko00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 09:09   #8
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Problem z okolicami bikini.

Cytat:
Napisane przez Koko00 Pokaż wiadomość
U mnie problem znikł (zniknął ? ) po przerzuceniu się z maszynki na kremy przeznaczone do depilacji. Fajna i przyjemna sprawa! Nic mnie juz nie swędzi, nie boli, nie pojawiają się wrastające włoski powodujące krostki i nieestetyczne plamki po nich. Polecam spróbować tej metody.
A jakie kremy do depilacji używasz? Ja kiedyś używałam Veet i mnie podrażniały.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 09:16   #9
gretagas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 14
Dot.: Problem z okolicami bikini.

Chyba też skorzystam z Waszych rad i spróbuję kremów do depilacji bo od lat zmagam się z zapaleniem mieszków włosowych i nic niestety nie pomaga
__________________
<ciach_reklama>
gretagas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 13:35   #10
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Problem z okolicami bikini.

Cytat:
Napisane przez Xamourinterdit Pokaż wiadomość
Witam, jestem młodą dziewczyną, ponieważ mam zaledwie 16 lat i już od pewnego czasu zmagam się z problemem dotyczącym wzgórka łonowego. Od pewnego czasu zaraz po depilacji (używam maszynki do golenia) robią się tam, tak jakby wypryski, jest to dla mnie bardzo niekomfortowa sprawa. Często też, włoski drażnią skórę, tworzą zaczerwienienie i swędzenie. Higienę okolic intymnych staram zachować się jak tylko mogę, myję się codziennie, używam płynów do higieny okolic intymnych i właśnie po to też zaczęłam się tam depilować, jedna jak na razie przyniosło to tylko problemy, niż żeby oczekiwany efekt.
Po 1. nie widzę związku między goleniem a higieną. Nie wiem, skąd się wzięło to przekonanie, nie znam ginekologa, który by to zdanie podzielał. Co nie znaczy, że nie można się golić. Depilacja jest tym, co makijaż, kwestia estetyki i samopoczucia. Można to robić, tylko trzeba wiedzieć jak i dopasować metodę do siebie, żeby sobie nie zaszkodzić.
Jeśli do tej pory miałaś problemy ze zdrowiem intymnym, to golenie tego nie rozwiąże. Na pewno warto się skonsultować z ginekologiem, polecam również probiotyki oraz żele z kwasem mlekowym (ja akurat używam Provag).
Po 2. skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa. Moja w ogóle nie toleruje zwykłej golarki. Po depilatorze mam tam duży problem z wrastającymi włoskami. Również polecam kremy do depilacji (ale trzeba być ostrożnym, mogą uczulać), dobrze sprawuje się też golarka elektryczna (chociaż nie goli aż tak gładko), wosk też nie najgorzej (ale tutaj polecam iść do kosmetyczki, nie kombinować samemu, jeśli nie masz doświadczenia z woskiem). Poza tym moja skóra bardzo polubiła kremy z mocznikiem i _delikatny_ peeling. Nie polecam rozdrapywania na siłę stanów zapalnych. Jeśli nie zależy Ci na perfekcyjnej gładkości, mogę też polecić przycinanie włosów trymerem, dla mnie to często dobry kompromis między potrzebami mojej skóry a moim gustem.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 15:08   #11
Szalejek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 2
GG do Szalejek
Dot.: Problem z okolicami bikini.

U mnie największy problem jest w miejscu, w którym są gumki od majtek, dlatego 2 dni po depilacji zakładam nieco luźniejsze i bez koronek i elementów, które mogłyby szorować mi po skórze

Standardowo używam zwykłego oleju kokosowego na małe podrażnienie, a na duże Sudocrem. Pomógł mi też na otarcia i jak dostałam uczulenia od klamry przy pasku.
Szalejek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 15:13   #12
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Problem z okolicami bikini.

Cytat:
Napisane przez Szalejek Pokaż wiadomość
Standardowo używam zwykłego oleju kokosowego na małe podrażnienie, a na duże Sudocrem. Pomógł mi też na otarcia i jak dostałam uczulenia od klamry przy pasku.
O tak, Sudocrem jest super . Czasami używam też zwykłego Bambino albo kremu na odparzenia Babydream, oba z cynkiem.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-01 16:13:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.