Został mi zapach cebuli we włosach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-10, 11:59   #1
lookinka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 112
Unhappy

Został mi zapach cebuli we włosach


Dziewczyny, wyczytałam gdzieś na wizażu, że jakaś dziewczyna stosowała sok z cebuli na porost włosów. No cóż, postanowiłam spróbować. Tarłam cebulę i czosnek ( 3 - 4 ząbki), przecedzałam i sok wcierałam we włosy... Teraz jest kłopot... postanowiłam z tym skończyć, bo moje włosy po prostu ŚMIERDZĄ tym Robie właściwie wszystko co można, wcieram ocet w skórę głowy, sok z cytryny, moczyłam też w herbacie miętowej, polewałam ziołami, wicerałam olejek miętowy, pichtowy.. robie tak od dwóch dni (tzn. pierwszego te wszystkie specyfiki, a drugiego sam ocet). Boje się, że jeszcze od tego wyłysieje Słuchajcie, co ja jeszcze mogę z tym zrobić? Czy to w ogóle zniknie? Wiem, że były podobne tematy, ale tam nie ma żadnych takich konkretnych odpowiedzi, prosżę, pomożcie, bo za niedługo do szkoły...
__________________

lookinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 12:06   #2
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

Po co zakładasz nowy wątek, skoro już w jednym, dotyczącym tego samego tematu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=45788 - napisałaś to samo?
__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 12:09   #3
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

umyj porządnie włosy w jakimś pachnącym szamponie i przestań je myć ciągle w róznych ziołach itd., bo może od tego też łapią dziwne zapachy?. A moze wydaje ci się , że śmierdzą , nawąchałas się tej cebuli i teraz jesteś przewrażliwiona? Daj im odpocząc, na pewno nie będą Ci tak smierdziały na zawsze, uwierz mi,bo i ja to stosowałam, śmierdziały mi włosy cebulą,ale jak umyłam w normalnym szamponie, to po jakimś czasie zszedł ten paskudny zapach.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 12:30   #4
lookinka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 112
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

Założyłam nowy wątek, bo tam nikt nie odpisywał. Jeżeli mój "zawadza" , to usuncie go. Tak poza tym, to może rzeczywiście przesadzam z tym wszystkim...
__________________

lookinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 12:35   #5
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

moze zamiast wcierac zrob maske z jakiejs pachnacej odzywki,na glowe zaloz czepek foliowy lub torebke,na to recznik i trzymaj
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 19:06   #6
lookinka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 112
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

To nie działa nic... zaczęłam myć szarym mydłem, bo facet w zielarskim poiwedział, żeby nie myć tymi pachnącymi specyfikami bo tylko mieszanka wybuchowa sie tworzy. Własciwie to ma racje, bo te szampony nic nie pomagają. Naprawdę jeszcze żadna Wizażanka nie wie, co zrobic z tym przypadkiem?
__________________

lookinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 19:22   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

A to nie jest przypadkiem Twoja wyobraźnia i przewrażliwienie? Bo to niemożliwe, że cebula tak wżarła Ci się we włosy, że nadal nią pachną. Więcej luzu. Chciałaś wzmocnić włosy, a teraz je katujesz wszystkim, czym popadnie...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-14, 11:50   #8
lookinka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 112
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

Nie, nie jestem przewrażliwiona... WSZYSCY NAOKOŁO TO CZUJA wiec to na pewno nie moja wybraźnia, szkoda...
__________________

lookinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 15:17   #9
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

Podobno natka pietruszki ma działanie odświeżające, może zrób sobie płukankę? Zalej natkę pietruszki gorącą wodą, poczekaj aż ostygnie i później wypłucz w niej włosy( może wetrzyj też w skórę głowy). Niestety nic innego nie przychodzi mi do głowy...
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 18:28   #10
lookinka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 112
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

Już tak nawet robiłam i nic szczególnego, ale nie zaprzestałam tego robić, bo chyba jednak są tego jakiess skutki.... CHYBA .....
__________________

lookinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 19:30   #11
Marua:)
Zakorzenienie
 
Avatar Marua:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 330
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

Moze poradz sie fryzjera?
Marua:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-15, 17:39   #12
lookinka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 112
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

Zapytam sie, zapytam, jak tylko pojade do miasta... a teraz chciałabym jak najszybciej pozbyc sie tego smrodu... no ja po prsotu nie wiem co juz z tym fantem zrobic
__________________

lookinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 22:08   #13
agata244
Raczkowanie
 
Avatar agata244
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

I ja chciałam sobie zrobić te maseczkę z cebuli...Może jednak sobie odpuszczę. Choc chciałabym znaleść jakąś magiczna recepturę na moje włosiska.
Ktoś może stosował tą cebulę i wie jak zmyć ten zapach oraz może wypowiedzieć się coś o jej działaniu (czy jest efekt czy nie?)
Byłabym wdzieczna
__________________

agata244 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 21:13   #14
xalicjax23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

Hej dziewczyny, wiem, że ten wątek jest już bardzo stary, ale może kiedyś ktoś tu wjedzie. Miałam ten sam problem, robiłam z włosami różne cuda, odżywki, płukanki z soli, kawy, z soku z cytryny itp. Nie pomógł żaden z nich. W końcu moja siostra rzuciła mi pomysł, żartem, żebym umyłam skórę głowy płynem do naczyń, bo przecież on niweluje smrody.. niewiele się zastanawiając, stwierdziłam, że spróbuję, poniewaz smród był tak nieziemski, że nie mogłam wytrzymać. Nałożyłam płyn do naczyń tylko na skórę głowy i wcieralam go dobre 5 minut, bardzo dokładnie. Niestety, tak jak się można domyśleć, włosy na czubku były bardzo wysuszone, ale i smród zniknął odrazu. Doradzam ten sposób osoba, którym naprawdę przeszkadza ten zapach i nie mogą go zwalczyć niczym innym. Ja próbowałam ponad tydzień, niestety zapach nie mijał ani trochę, ciągle był bardzo intensywny. Na szczęście już go pożegnałam
xalicjax23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 08:58   #15
zelda23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: Został mi zapach cebuli we włosach

Odświeżanie starych wątków, ale coś mi przyszło do głowy)
Kiedyś traktowałam włosy sokiem z czarnej rzodkwi. Smród niesamowity. Tzn. zrobiłam to jeden jedyny raz, bo zapach po umyciu włosów pozostał na długo i nie to, że innym przeszkadzał, ale mnie bardzo. Miałam odruch wymiotny.

Właśnie chciałabym trochę podreperować skalp sokiem z cebuli, ale ze względu na długo utrzymujący się zapach, mam opory.

Wracając do pomysłu, to płyn do naczyń to może dobre rozwiązanie, ale chyba jest to zbyt agresywny sposób. I właśnie zaświtało mi, że przecież na niwelowanie zapachów z dłoni po kuchennych zapachach jest płyn do mycia rąk z dopiskiem kitchen (nie chcę reklamować marki kosmetycznej) ale zasugeruję coś o palmach i oliwkach. Mam coś takiego w kuchni i używam od czasu do czasu, w sytuacjach awaryjnych.

Płyn do rąk faktycznie pomaga niwelować zapach na rękach np. po operacjach na śledziach, to może i na skalp podziała i może nie zaszkodzi skórze.

Dzięki za wątek.
zelda23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-20 09:58:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.