Dziura w przednim zębie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-20, 11:07   #1
alef0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21

Dziura w przednim zębie


Witam.
Muszę wybrać się do dentysty. Mam dziurę między jedynką a dwójką. Tylko że ta dziura jest z dwóch stron, ale bardziej widoczna w tyle. Boję się że będzie potrzebne kanałowe?
Radzicie wybrać się do dentysty na nfz czy prywatnego? Czy prywatnie dużo więcej się płaci?
W przednim zębie nfz daje za darmo tylko plomby chemoutwardzalne, a jak chcę tą lepszą światłoutwardzalną to i tak muszę dopłacić.
O co chodzi z tą plombą światłoutwardzalną, bo są tam różne ceny w zależności od powierzchni (1 powierzchnia, 2 lub 3), czy to zależne jest od wielkości ubytku?
Czy jeśli jest z dwóch stron ta dziura, to może mi policzyć jak za dwie plomby, chyba że jest to dziura na wylot?
Rzadko chodzę do dentysty i nie bardzo się w tym orientuję, może ktoś mi coś doradzi.
alef0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 07:52   #2
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Dziura w przednim zębie

Cytat:
Napisane przez alef0 Pokaż wiadomość
Witam.
Muszę wybrać się do dentysty. Mam dziurę między jedynką a dwójką. Tylko że ta dziura jest z dwóch stron, ale bardziej widoczna w tyle. Boję się że będzie potrzebne kanałowe?
Radzicie wybrać się do dentysty na nfz czy prywatnego? Czy prywatnie dużo więcej się płaci?
W przednim zębie nfz daje za darmo tylko plomby chemoutwardzalne, a jak chcę tą lepszą światłoutwardzalną to i tak muszę dopłacić.
O co chodzi z tą plombą światłoutwardzalną, bo są tam różne ceny w zależności od powierzchni (1 powierzchnia, 2 lub 3), czy to zależne jest od wielkości ubytku?
Czy jeśli jest z dwóch stron ta dziura, to może mi policzyć jak za dwie plomby, chyba że jest to dziura na wylot?
Rzadko chodzę do dentysty i nie bardzo się w tym orientuję, może ktoś mi coś doradzi.
Jeżeli dobrze Cię zrozumiałam to masz dziurki na powierzchniach bliższych miedzy 1,a 2.
To wynika z braku używania nici dentystycznej,bo nie doczyszczasz przestrzeni między zębowych.
Boli Cie to? Reaguje na ciepłe/zimne? ( to jeśli chodzi o leczenie kanałowe,które jest płatne i NFZ go nie refunduje. )
A co do dentystów... ja pracuje w przychodzni,w której przyjmują na NFZ i to są Ci sami lekarze,którzy mają prywatne gabinety więc roznicy nie widzę. Tylko na termin przynajmniej u mnie czeka się około miesiąca, prywatnie wiadomo,że załatwisz to szybciej.
A co do plomb to u mnie na przednich zębach są darmowe światło i chemoutwardzalne. A jeśli u Ciebie tylko chemo, to plombka na światło to koszt okolo 70 zł,ale Ty masz 2 ząbki więc podejrzewam,że trochę ponad 100 zł. Najlepiej przejdz się do stomatologa i zapytaj,bo wszedzie ceny są inne
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 15:51   #3
autoironia
Raczkowanie
 
Avatar autoironia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 97
Dot.: Dziura w przednim zębie

Cytat:
Napisane przez alef0 Pokaż wiadomość
Witam.
Muszę wybrać się do dentysty. Mam dziurę między jedynką a dwójką. Tylko że ta dziura jest z dwóch stron, ale bardziej widoczna w tyle. Boję się że będzie potrzebne kanałowe?
Radzicie wybrać się do dentysty na nfz czy prywatnego? Czy prywatnie dużo więcej się płaci?
W przednim zębie nfz daje za darmo tylko plomby chemoutwardzalne, a jak chcę tą lepszą światłoutwardzalną to i tak muszę dopłacić.
O co chodzi z tą plombą światłoutwardzalną, bo są tam różne ceny w zależności od powierzchni (1 powierzchnia, 2 lub 3), czy to zależne jest od wielkości ubytku?
Czy jeśli jest z dwóch stron ta dziura, to może mi policzyć jak za dwie plomby, chyba że jest to dziura na wylot?
Rzadko chodzę do dentysty i nie bardzo się w tym orientuję, może ktoś mi coś doradzi.
Przed założeniem aparatu byłam u dentysty załatać dziurkę między 1 a 2. Dziurka była z przodu i z tyłu, czyli podejrzewam, ze tak jak Ty masz. Nie było tego bardzo widać, ale ja mam mocno stłoczone zęby, więc dentysta miał trochę roboty. Byłam w prywatnym gabinecie, plomby mam światłoutwardzalne (są całkowicie niewidoczne i podobno trwalsze). Zapłaciłam jak za 2 zęby, bo 270zł. Najlepiej podzwoń po przychodniach i dowiedz się jakie są ceny. A jeżeli Cię nie boli to też wydaje mi się, ze nie będzie kanałowego

A i dodam, że łatałam zęby we Wrocławiu. Ceny też zapewne zależą od miasta
__________________
Aparatka
góra - 29.06.2011r.

A.

Edytowane przez autoironia
Czas edycji: 2011-07-21 o 15:53
autoironia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 19:35   #4
alef0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
Dot.: Dziura w przednim zębie

Dzięki za odpowiedzi.
Z tym czy na nfz czy prywatnie, chodziło mi o taką sytuację. Powiedzmy, że idę do gabinetu który ma umowę z nfz, i chcę zapłacić za lepszą plombę. Prywatnie ta plomba kosztuje 100 zl razem z leczeniem. I czy jeśli idę na nfz, to powiedzmy że leczenie wyniesie 40 zł ( i to jest zwrócone przez fundusz lekarzowi) to ja zapłacę wtedy mniej, czyli 60 zł czy i tak zostanie mi policzone jakbym robiła to prywatnie?
W internecie spotykam się ze sprzecznymi opiniami na ten temat. Niektórzy mówią że dopłacają, inni nie.

Ta moja dziura, to jest raczej tylko na dwójce, przy granicy z jedynką, jeżeli na nią wchodzi, to minimalnie. Tylko że jest z przodu i z tyłu.

BLOND_PRINCESSKA
NFZ podobno refunduje kanałowe od 3 do 3, ale ja mam nadzieję że nie będe tego mięć. Dziwne, że u Ciebie te światłoutwardzalne są darmowe, wydawało mi się że one nie są refundowane.
Nie wiem czy te chemoutwardzalne są dużo gorszej jakości? Pewnie bardziej będzie się odznaczać na zębie.
alef0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 23:03   #5
autoironia
Raczkowanie
 
Avatar autoironia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 97
Dot.: Dziura w przednim zębie

Ja wcześniej chodziłam do innego gabinetu, który miał umowę z NFZem. Jak robiłam tam plomby to dentysta mnie zapytał czy chcę zwykłe czy światłoutwardzalne. Według niego różnica polegała na tym, że zwykłe są "w kolorze żółtego sera". Zdecydowałam się od razu na światłoutwardzalne i mimo, ze mają umowę z NFZ jak pisałam wyżej to i tak za 1 plombę zapłaciłam 100zł. Mówił, że światłoutwardzalne nie są refundowane. Może coś się zmieniło?...
__________________
Aparatka
góra - 29.06.2011r.

A.
autoironia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 06:02   #6
alef0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
Dot.: Dziura w przednim zębie

Cytat:
Napisane przez autoironia Pokaż wiadomość
Ja wcześniej chodziłam do innego gabinetu, który miał umowę z NFZem. Jak robiłam tam plomby to dentysta mnie zapytał czy chcę zwykłe czy światłoutwardzalne. Według niego różnica polegała na tym, że zwykłe są "w kolorze żółtego sera". Zdecydowałam się od razu na światłoutwardzalne i mimo, ze mają umowę z NFZ jak pisałam wyżej to i tak za 1 plombę zapłaciłam 100zł. Mówił, że światłoutwardzalne nie są refundowane. Może coś się zmieniło?...
Może te światłoutwardzalne są refundowane do 18 roku życia, ale mnie to już nie dotyczy.

Czyli wychodziłoby na to, że nie ma dopłat i jeżeli biorę nierefundowaną plombe to i tak płacę za całość jak prywatnie.

A na zęby tylne od 4 do 6 wkładają teraz tylko te srebrne amalgamaty czy dają jakieś bielsze na nfz?
Piszesz o zwykłych żółtych, ale nie wiem czy to dotyczy przednich czy tylnych zębów?
alef0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 07:38   #7
autoironia
Raczkowanie
 
Avatar autoironia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 97
Dot.: Dziura w przednim zębie

Cytat:
Napisane przez alef0 Pokaż wiadomość
A na zęby tylne od 4 do 6 wkładają teraz tylko te srebrne amalgamaty czy dają jakieś bielsze na nfz?
Piszesz o zwykłych żółtych, ale nie wiem czy to dotyczy przednich czy tylnych zębów?
Wiesz co, jak usłyszałam w gabinecie o tych plombach "w kolorze żółtego sera" na NFZ to byłam łatać piątkę Więc wnioskuję, że teraz można sobie wybrać czy się chce te srebrne czy te jaśniejsze. Ale nie chcę Cię wprowadzać w błąd
__________________
Aparatka
góra - 29.06.2011r.

A.
autoironia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 17:30   #8
Depulpin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Dziura w przednim zębie

Leczenie kanałowe jest refundowane od 3-3.

Jeśli chodzi o "powierzchniowość" plomb to ceny są uzależnione poprostu od wielkości- z tego co piszesz pewnie byłaby to tzw. klasa III i to byłaby cena plomby 2-powierzchniowej.

Jeśli chodzi o kompozyty chemoutwardzalne to osobiście nie polecam w zębach żywych z dużym ubytkiem, bo ich toksyczność niejako gwarantuje leczenie takich zębów kanałowo w niedalekiej przyszlości.

Tak jak juz ktos tu napisal- na nfz pracuja lekarze, ktorzy pracuja rowniez prywatnie, wiec usluga powinna byc na tym samym poziomie (pisze powinna, gdyz czasem sa przypadki odstawiania fuszerki "bo to na nfz i mniej mi za to placa", ale mam nadzieje ze to rzadkie przypadki).

Kompozyty światłoutwardzalne są refundowane u osób poniżej 18 r.ż. w przypadku ubytków naruszających kąt sieczny przednich zębow.
Depulpin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 21:23   #9
maria_mag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 103
Dot.: Dziura w przednim zębie

Ja byłam dziś na NFZ - za powazną nadbudowę światłoutwardzalną 6-tki zapłaciłam 90 zł ale nakładała w dwóch warstwach. A szczerze Ci powiem - nasza z NFZ jest lepsza od prywatnej która ostatnio nieźle ze mnie zdarła...
maria_mag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.