REFLUKS - choroba nieuleczalna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna i dermatologia estetyczna

Notka

Medycyna i dermatologia estetyczna Chciałabyś poprawić wygląd Twojej skóry bez ingerencji chirurga? Masz pytania z dziedziny medycyny estetycznej i dermatologii? Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-29, 17:02   #1
the_moron_one
Rozeznanie
 
Avatar the_moron_one
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 568
Unhappy

REFLUKS - choroba nieuleczalna?


Dziś stwierdzono u mnie refluks. Pani doktor powiedziała, że chorobę można ograniczyć lecz nigdy nie wyleczyć. To mnie trochę przybiło. Czy to prawda?
Proszę o wizażanki ,które przez to przechodziły/ przechodzą a także, o ile to możliwe specjalistę
the_moron_one jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 17:43   #2
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

ja mam refluks od około 10 lat, zachorowałam jak miałam 16 lat.
To prawda tej choroby nie da się wyleczyć, to choroba na całe życie ; można jedynie łagodzić jej objawy poprzez przyjmowanie leków (IPP) i odpowiednią dietę.

zmoich obserwacji wynika że najbardziej zaostrzają objawy refluksu: kawa, alkohol, owoce cytrusowe i soki z nich

Edytowane przez Sherezada
Czas edycji: 2012-11-29 o 17:48
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 17:52   #3
karolcia8828
Raczkowanie
 
Avatar karolcia8828
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 93
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Cześć, pisałam pracę mgr na t.refluksu żołądkowo-przełykowego, więc trochę lektury w tym temacie przewertowałam. Leczenie: wszystko zależy od przyczyny tej choroby.
Jeśli u Ciebie stwierdzono refluks indukowany obniżeniem ciśnienia w dolnym zwieraczu przełyku (np. w przepuklinie rozworu przełykowego) to zwyczajowym leczeniem może być zabieg fundoplikacji laparoskopowej (polega na wydłużeniu odcinka przełyku, a przede wszystkim zmniejszeniu rozwou - a tym samym usunięciu przyczyny, czyli niewłaściwego ciśnienia). Stosuje się również leki prokinetyczne, zwiększające napięcie zwieracza (np. z cisapridem).
Jeśli spadek tego ciśnienia wywoływany będzie dietą bogatą w tłuszcze, słodycze, colę, kofeinę, mięte, niektóre leki (w tym te z progesteronem -antykoncepcja) to istotnym w procesie leczenia będzie zmiana diety.
Jeśli przyczyną jest upośledzone oczyszczanie przełykowe (przez zaburzenie motoryki przełyku lub zaburzenie produkcji śliny) ważne jest zdiagnozowanie upośledzenia i leczenie ślinianek (jeśli to z ich strony jest problem) a także przyjmowanie właściwej pozycji przy jedzeniu (pozycja wyprostowana wspomagająca oczyszczanie przełyku) i przy spaniu (uniesienie wezgłowia).
Przy refluksie indukowanym zwiększonym wydzielaniem żołądkowym, istotne jest oprócz diety leczenie farmakologiczne. Stosuje się leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego (np. te z omeprazolem), leki blokujące receptory histaminowe (np. ranitydyna). Stosuje się również leki alkilująco - osłaniające ( o charakterze zasadowym) - neutralizują nadmierny kwas solny, osłaniają błonę śluzową żołądka.
W leczeniu (bo myślę, że stosując się do zaleceń lekarskich i zmiany stylu życia, można wyleczyć tą chorobę) istotne jest również unikanie obcisłych ubrań, dających ucisk na klatkę i brzuch, redukcja ew. nadwagi, unikanie gazowanych napojów, unikanie dźwigania, kaszlu, nadmiernego parcia - które sprzyjają wzrostowi ciśnienia w brzuchu i cofaniu się treści przez rozwór.
Z rozmów, które prowadziłam z ankietowanymi wywnioskowałam, że wszystko jest możliwe - można tak posterować przyczyną choroby, aby zniknęła. Oczywiście wymagało to od nich wiele wysiłku, zwłaszcza dużo samozaparcia, bo zmiana stylu bycia tego wymaga. Ale niestety nie zawsze tak bywa, i leczenie kończy się tylko na minimalizacji objawów...
Pozdrawiam
__________________
27/40
karolcia8828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 06:54   #4
the_moron_one
Rozeznanie
 
Avatar the_moron_one
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 568
Question Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Cytat:
Napisane przez karolcia8828 Pokaż wiadomość
Cześć, pisałam pracę mgr na t.refluksu żołądkowo-przełykowego, więc trochę lektury w tym temacie przewertowałam. Leczenie: wszystko zależy od przyczyny tej choroby.
Jeśli u Ciebie stwierdzono refluks indukowany obniżeniem ciśnienia w dolnym zwieraczu przełyku (np. w przepuklinie rozworu przełykowego) to zwyczajowym leczeniem może być zabieg fundoplikacji laparoskopowej (polega na wydłużeniu odcinka przełyku, a przede wszystkim zmniejszeniu rozwou - a tym samym usunięciu przyczyny, czyli niewłaściwego ciśnienia). Stosuje się również leki prokinetyczne, zwiększające napięcie zwieracza (np. z cisapridem).
Jeśli spadek tego ciśnienia wywoływany będzie dietą bogatą w tłuszcze, słodycze, colę, kofeinę, mięte, niektóre leki (w tym te z progesteronem -antykoncepcja) to istotnym w procesie leczenia będzie zmiana diety.
Jeśli przyczyną jest upośledzone oczyszczanie przełykowe (przez zaburzenie motoryki przełyku lub zaburzenie produkcji śliny) ważne jest zdiagnozowanie upośledzenia i leczenie ślinianek (jeśli to z ich strony jest problem) a także przyjmowanie właściwej pozycji przy jedzeniu (pozycja wyprostowana wspomagająca oczyszczanie przełyku) i przy spaniu (uniesienie wezgłowia).
Przy refluksie indukowanym zwiększonym wydzielaniem żołądkowym, istotne jest oprócz diety leczenie farmakologiczne. Stosuje się leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego (np. te z omeprazolem), leki blokujące receptory histaminowe (np. ranitydyna). Stosuje się również leki alkilująco - osłaniające ( o charakterze zasadowym) - neutralizują nadmierny kwas solny, osłaniają błonę śluzową żołądka.
W leczeniu (bo myślę, że stosując się do zaleceń lekarskich i zmiany stylu życia, można wyleczyć tą chorobę) istotne jest również unikanie obcisłych ubrań, dających ucisk na klatkę i brzuch, redukcja ew. nadwagi, unikanie gazowanych napojów, unikanie dźwigania, kaszlu, nadmiernego parcia - które sprzyjają wzrostowi ciśnienia w brzuchu i cofaniu się treści przez rozwór.
Z rozmów, które prowadziłam z ankietowanymi wywnioskowałam, że wszystko jest możliwe - można tak posterować przyczyną choroby, aby zniknęła. Oczywiście wymagało to od nich wiele wysiłku, zwłaszcza dużo samozaparcia, bo zmiana stylu bycia tego wymaga. Ale niestety nie zawsze tak bywa, i leczenie kończy się tylko na minimalizacji objawów...
Pozdrawiam
Witam, wielkie dzieki za wszystko co napisalas. Niestety moja Pani doktor... coz, nie powiedziala jaki refluks mam biore Controloc, wiesz cos moze o tym leku? Natomiast zaciekawilo mnie a propos diety- rzeczywiscie od kilku lat - 5.5 jem bardzo duzo slodyczy,ale w zyciu nie pomyslalabym ,ze moglo to miec jakikolwiek wplyw! :O Kawy nie pijam, miete rzadko. Natomiast wlasnie ograniczam przed adwentem slodycze i wdize ,ze dobrze robie Jestem mloda, mam 18 lat ,a moj refluks polega na odbijaniu sie (dosc obfitym), bez zadnych cieczy oraz zauwazylam ze wieczorem gdy sie poloe, troche pali mnie jakby nad zoladkiem (kwas sie wylewa pewnie) a rano boli gardlo, czasami miewam tez od tak chrypke. Czy masz pomysl, ktory z tych refluksow by pasowal do mojego opisu?
the_moron_one jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 16:26   #5
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Controloc należy do grupy leków zwanych Inhibitorami Pompy Protonowej (IPP)
IPP należą do najskuteczniejszych leków w leczeniu refluksu

Jaką dawkę bierzesz? Ja obecnie biorę 10 mg/ dzień ale kiedy miała zaostrzenie brałam 20 mg

Podobno dobre efekty daje spożywanie miodu Manuka, poczytaj w internecie

Co do leczenia operacyjnego jest ono proponowane pacjetom którzy nie reagują na leki

Co najlepsze nie mam pojęcia skąd się u mnie to paskudztwo wzięło
nikt wrodzinie nie miał refluksu
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 18:05   #6
karolcia8828
Raczkowanie
 
Avatar karolcia8828
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 93
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Co do dokładnego opisu działania leku koleżanka powyżej opisała mniej więcej. Jeśli chodzi o zdiagnozowanie refluksu jest kilkanaście metod. Niestety brak czasu mi dokucza i dopiero jutro będę mogła szerzej Ci to opisać. Tak na zaś napiszę tylko, że warto zrobić gastroskopię....niemiłe badanie, ale daje dość dokładny obraz schorzenia.
Pozdrawiam ciepło
__________________
27/40
karolcia8828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 07:33   #7
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Cytat:
Napisane przez the_moron_one Pokaż wiadomość
Dziś stwierdzono u mnie refluks. Pani doktor powiedziała, że chorobę można ograniczyć lecz nigdy nie wyleczyć. To mnie trochę przybiło. Czy to prawda?
Proszę o wizażanki ,które przez to przechodziły/ przechodzą a także, o ile to możliwe specjalistę
Witaj. Faktycznie refluks żołądkowo-jelitowy można uspokoić ale raczej się go nie pozbędziesz. Jest to uciazliwa dolegliwośc, ale jest wiele secyfików łagodzących te nieprzyjemne doznania.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-01, 10:50   #8
karolcia8828
Raczkowanie
 
Avatar karolcia8828
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 93
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Diagnostyka rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, jaki pewnie p. dr przeprowadziła. Zwraca się uwagę właśnie na typowe objawy tj. zgaga (bóle palące za mostkiem, w dolnej jego części), regurgitacje (cofanie się gorzkiej lub kwaśnej treści żołądkowej do przełyku - często mylone z wymiotami, jednak nie występują tutaj odruchy wymiotne, skurcze mięśni brzucha, nie ma nudności).
Lekarz powinien zapytać Cię czy nie odczuwasz jakichkolwiek zaburzeń podczas połykania (ból) bo to może świadczyć o zmianach w nabłonku Twojego przelyku, spowodowanych właśnie kontaktem z treścią żołądkową (ale to już w długotrwałym refluksie).
Powinnaś zaobserwować, czy nie występuje nadmierne wydzielanie śliny, które jest reakcją obronną na cofanie się treści (ślina neutralizuje kwas solny, oczyszcza przełyk - tzw. klirens przełykowy). Oprócz częstego spadku masy ciała, odbijania, uczucia pełności w nadbrzuszu są też inne nietypowe objawy, na które powinnaś zwrócić uwagę (tym samym unikniesz innych nieprzyjemności):
  • maska laryngologiczna - objawy ze strony górnych dróg oddechowych (1.bezpośrednie uszkadzanie gardła i krtani przez treść - zmiana barwy głosu, chrypa, ból gardła, zapalenie zatok; 2.pośrednie pobudzanie uk. nerwowego przez pobudzanie nerwu błędnego - chrząkanie, dławienie w gardle, kaszel, slinienie się, ból uszu);
  • maska oskrzelowo - płucna (astma oskrzelowa, nawracające zapalenia oskrzeli, zapalenie płuc);
  • maska stomatologiczna - częsty kontakt kwasu solnego sprzyja erozji zębowej - niszczenie, rozpuszczanie szkliwa - a dalej nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy - warto kontrolować się u dentysty.
Lekarz prowadzący po wypytaniu Cię o wszystkie objawy może zadecydować, że konieczne jest przeprowadzenie właśnie gastroskopii (oceni jak bardzo zaawansowana jest choroba, jakie zmiany w Twoim przełyku wystąpiły). Wykonuje się też badanie pH-metryczne 24 godzinne (umieszczana jest taka sonda) - ocenić może ile razy na dobę cofa się treść.
Chcąc zdiagnozować czy refluks jest spowodowany przepuklina wykonuje się badanie radiologiczne (zdjęcie rentgenowskie, przed którym podaje się środek kontrastujący - fajny opis: http://www.damian.pl/1104,rtg-gorneg...okarmowego.htm), usg. Wykonuje się też badanie manometryczne (pozwala określić, czy Twój dolny zwieracz przełyku ma właściwe napięcie - badanie polega na wprowadzeniu przez nos do żołądka takiego cewniczka, który umożliwia pomiar napięcia na wysokości górnego i dolnego zwieracza przełyku oraz w obrębie mięśni przełyku).
No i na koniec badanie scyntygraficzne - tu pięknie opisany http://www.5wszk.com.pl/nucmed/kliniczna_przelyk.htm

Mam nadzieję, że u Ciebie to tylko wina złej diety, ew. niewłaściwego stylu życia (wysiłków) i wszystkie objawy ustąpią po wprowadzeniu właściwych zmian. A i te wszystkie badania, jak się czyta mogą wydawać się straszne, w rzeczywistości nie jest to takie złe
Szerszych info powinien udzielić Ci dobry lekarz. Ja tylko mogłam Ci nakreślić co i jak.
Pozdrawiam cieplutko

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

A Controloc jest lekiem który hamuje wydzielanie kwasu solnego (zawiera pantoprazol). Należy właśnie do grupy leków IPP (inhibitorów pompy protonowej). Do tej grupy należą też preparaty z omeprazolem, lanzoprazolem, esomeprazolem. Swoją drogą ostatnio jednym z "nowszych leków" jest preparat Nexium (z esomeprazolem).
__________________
27/40
karolcia8828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 11:56   #9
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Hej boję się ż eu mojego męża też stwierdzą refluks, często cierpi na zgagę, odbija mu się _ ale nie cofa się treśc pokarmowa, tylko ta zgaga okropna non stop, zwłaszcza po alkoholu, i jeszcze ma uporczywy kaszel - osłuchowo jest czysty, u alergologa był ,
alergolog zasugerował ten refluks bo na nic uczulony nie jest

teraz od stycznie chyba zapisze się do gastrologa ale ja go znam i jesli go skierują na gasrtoskopię to będzie cięzko , ej on mdleje na widok igły, cudem uzuneliśmy mu znamię z pleców - mdleje pocił się trząsł, nienawidzi szpitali i lekarzów, nie wiem jak przezyje gastroskopię. on poprostu ze strachu nigdzie nie pojdzie.
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 12:28   #10
karolcia8828
Raczkowanie
 
Avatar karolcia8828
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 93
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Przed wykonaniem gastro w niektórych ośrodkach podaje się środki przeciwbólowe, uspokajające. Na tylną ścianę gardła stosuje się miejscowe znieczulenie, rozpylając ksylokainę. Można poszukać ośrodek w którym dobrze zaopiekują się TŻ
__________________
27/40
karolcia8828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 13:20   #11
the_moron_one
Rozeznanie
 
Avatar the_moron_one
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 568
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Cytat:
Napisane przez karolcia8828 Pokaż wiadomość
Diagnostyka rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, jaki pewnie p. dr przeprowadziła. Zwraca się uwagę właśnie na typowe objawy tj. zgaga (bóle palące za mostkiem, w dolnej jego części), regurgitacje (cofanie się gorzkiej lub kwaśnej treści żołądkowej do przełyku - często mylone z wymiotami, jednak nie występują tutaj odruchy wymiotne, skurcze mięśni brzucha, nie ma nudności).
Lekarz powinien zapytać Cię czy nie odczuwasz jakichkolwiek zaburzeń podczas połykania (ból) bo to może świadczyć o zmianach w nabłonku Twojego przelyku, spowodowanych właśnie kontaktem z treścią żołądkową (ale to już w długotrwałym refluksie).
Powinnaś zaobserwować, czy nie występuje nadmierne wydzielanie śliny, które jest reakcją obronną na cofanie się treści (ślina neutralizuje kwas solny, oczyszcza przełyk - tzw. klirens przełykowy). Oprócz częstego spadku masy ciała, odbijania, uczucia pełności w nadbrzuszu są też inne nietypowe objawy, na które powinnaś zwrócić uwagę (tym samym unikniesz innych nieprzyjemności):
  • maska laryngologiczna - objawy ze strony górnych dróg oddechowych (1.bezpośrednie uszkadzanie gardła i krtani przez treść - zmiana barwy głosu, chrypa, ból gardła, zapalenie zatok; 2.pośrednie pobudzanie uk. nerwowego przez pobudzanie nerwu błędnego - chrząkanie, dławienie w gardle, kaszel, slinienie się, ból uszu);
  • maska oskrzelowo - płucna (astma oskrzelowa, nawracające zapalenia oskrzeli, zapalenie płuc);
  • maska stomatologiczna - częsty kontakt kwasu solnego sprzyja erozji zębowej - niszczenie, rozpuszczanie szkliwa - a dalej nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy - warto kontrolować się u dentysty.
Lekarz prowadzący po wypytaniu Cię o wszystkie objawy może zadecydować, że konieczne jest przeprowadzenie właśnie gastroskopii (oceni jak bardzo zaawansowana jest choroba, jakie zmiany w Twoim przełyku wystąpiły). Wykonuje się też badanie pH-metryczne 24 godzinne (umieszczana jest taka sonda) - ocenić może ile razy na dobę cofa się treść.
Chcąc zdiagnozować czy refluks jest spowodowany przepuklina wykonuje się badanie radiologiczne (zdjęcie rentgenowskie, przed którym podaje się środek kontrastujący - fajny opis: http://www.damian.pl/1104,rtg-gorneg...okarmowego.htm), usg. Wykonuje się też badanie manometryczne (pozwala określić, czy Twój dolny zwieracz przełyku ma właściwe napięcie - badanie polega na wprowadzeniu przez nos do żołądka takiego cewniczka, który umożliwia pomiar napięcia na wysokości górnego i dolnego zwieracza przełyku oraz w obrębie mięśni przełyku).
No i na koniec badanie scyntygraficzne - tu pięknie opisany http://www.5wszk.com.pl/nucmed/kliniczna_przelyk.htm

Mam nadzieję, że u Ciebie to tylko wina złej diety, ew. niewłaściwego stylu życia (wysiłków) i wszystkie objawy ustąpią po wprowadzeniu właściwych zmian. A i te wszystkie badania, jak się czyta mogą wydawać się straszne, w rzeczywistości nie jest to takie złe
Szerszych info powinien udzielić Ci dobry lekarz. Ja tylko mogłam Ci nakreślić co i jak.
Pozdrawiam cieplutko

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

A Controloc jest lekiem który hamuje wydzielanie kwasu solnego (zawiera pantoprazol). Należy właśnie do grupy leków IPP (inhibitorów pompy protonowej). Do tej grupy należą też preparaty z omeprazolem, lanzoprazolem, esomeprazolem. Swoją drogą ostatnio jednym z "nowszych leków" jest preparat Nexium (z esomeprazolem).
Powiedzialas mi o wiele wiecej niz lekarz! Dziekuje Ci serdecznie! Rzeczywiscie, jak sie dowiedzialam w internecie moja dieta sklada sie praktycznie z samych skladnikow powodujacych refluks ;/ tluste potrawy+slodycze. Troche mnie przerazila jedna z propozycji .. ,,2sniadanie - jogurt z obnizona zawartoscia tluszczu" no kurde, co ja jestem jedna z tych odchucdzajacych sie laseczek? bez jaj .. ;(
Z tego co napisalas pasuje do mnie : odbijania, uczucia pełności w nadbrzuszu ,ale poza tym te zgagi itd, raczej slabo..

Moja babka wziela, wypisala recepte i nie dala mi zadnych wskazowek a propos diety itd, takze, jeszcze raz jestem ci wdzieczna za wszystko co napisalas, widac moja Pani doktor ma mnie gdzies i chce tylko zarobic ;/

Zapytalam czy moze moznaby zrobic gastroskopie, ona mowi, ze narazie nie jest potrzebna bo nic by nie wykazala. A sama napisalas, ze cos tam by sie wyjasnilo. wiec cos mi sie nie podoba ten babsztyl. A jeszcze pytanko. Biore Controlac rano i wieczorem 30 min przed posilkiem, chcialam spytac, bo tego tez mi nie powiedziano, czy to wazne aby brac o mniej wiecej takich samych porach?

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Gdy jestesmy juz przy tym.. Zna ktos dobrego gastrologa w Warszawie?
Poza tym, czy ogarniacie czy Sanprobi Superformula ma tanszy zamiennik?

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
Controloc należy do grupy leków zwanych Inhibitorami Pompy Protonowej (IPP)
IPP należą do najskuteczniejszych leków w leczeniu refluksu

Jaką dawkę bierzesz? Ja obecnie biorę 10 mg/ dzień ale kiedy miała zaostrzenie brałam 20 mg

Podobno dobre efekty daje spożywanie miodu Manuka, poczytaj w internecie

Co do leczenia operacyjnego jest ono proponowane pacjetom którzy nie reagują na leki

Co najlepsze nie mam pojęcia skąd się u mnie to paskudztwo wzięło
nikt wrodzinie nie miał refluksu
u mnie tez nikogo, ale jak widze,to przez moja dieta ;(

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Poza tym mam wybor- zaczne brac Controloc, czy moze lepiej najpierw poczekac 2-3 tygodnie i wprowadzic nalezyte zmiany w diete i zobaczyc czy sie poprawi? Czytalam,ze nie warto z jakichs powodow brac lekow od razu
the_moron_one jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-01, 13:26   #12
karolcia8828
Raczkowanie
 
Avatar karolcia8828
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 93
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Wydaje mi się, że istotne jest przyjmowanie leku w mniej więcej tej samej porze dnia (jak również konieczny jest ten czas 30 min przed posiłkiem - hamowanie wytwarzania kwasu który bedzię produkowany wraz z przyjęciem posiłku). Ten sam czas przyjmowania dawki spowoduje ciągłość działania.
Jeśli dr przepisała Controloc, to tak go stosuj, a dodatkowo zmień dietę i obserwuj się - tak bym zrobiła. Chyba tak jest najrozsądniej...

A co do jogurcików 0% to nie trzeba się odchudzać żeby je jeść uwielbiam .....niestety tak jak kawę i słodycze Z innych korzystnie działających domowych sposobów na osłonę śluzówki żołądka i przełyku poleca się siemię lniane, kisielki, słyszałam też o naparach z prawoślazu i lukrecji. No i wszystko powinno się jeść/pić w temperaturze właściwej...tzn. unika się gorących bo to podrażnia jeszcze bardziej już podrażnioną śluzówkę.
Pozdrawiam
__________________
27/40

Edytowane przez karolcia8828
Czas edycji: 2012-12-01 o 13:45
karolcia8828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 10:27   #13
the_moron_one
Rozeznanie
 
Avatar the_moron_one
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 568
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

czy ktoras z swas wie, jaki wplyw na refluks maja jajka(jajecznica)?
the_moron_one jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:55   #14
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

czy reflux może dawać WYŁĄCZNIE objawy laryngologiczne?
tzn. czy można nie wiedzieć że ma sie reflux a ciągle skarżyć się na gardło?
mam od 3 miesięcy (tak!) koszmarny kaszel, kaszle jakbym była w terminalnym stadium raka płuc..ale poza kaszlem nic mi nie jest- zrobiłam rtg zatok i klatki piersiowej-czysto, osłuchowo-czysto, alergie wykluczone, nie mam gorączki, ob w normie- czyli nie zapalenie czegoś tam...mimo to kaszlę koszmarnie. Lekarze już wymyślają że ten mój kaszel to może psychosomatyczny...bo na nic nie wskazuje
podpowiedzcie bo jak przeczytałam o "masce laryngologicznej" to idealnie by pasowało, tyle, że dolegliwości innych brak
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 18:19   #15
the_moron_one
Rozeznanie
 
Avatar the_moron_one
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 568
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
czy reflux może dawać WYŁĄCZNIE objawy laryngologiczne?
tzn. czy można nie wiedzieć że ma sie reflux a ciągle skarżyć się na gardło?
mam od 3 miesięcy (tak!) koszmarny kaszel, kaszle jakbym była w terminalnym stadium raka płuc..ale poza kaszlem nic mi nie jest- zrobiłam rtg zatok i klatki piersiowej-czysto, osłuchowo-czysto, alergie wykluczone, nie mam gorączki, ob w normie- czyli nie zapalenie czegoś tam...mimo to kaszlę koszmarnie. Lekarze już wymyślają że ten mój kaszel to może psychosomatyczny...bo na nic nie wskazuje
podpowiedzcie bo jak przeczytałam o "masce laryngologicznej" to idealnie by pasowało, tyle, że dolegliwości innych brak
wg mojej doktor to by pasowalo. prawdopodobnie kwas cofa ci sie lecz tego nie odczuwasz
the_moron_one jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 12:28   #16
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Cytat:
Napisane przez karolcia8828 Pokaż wiadomość
Przed wykonaniem gastro w niektórych ośrodkach podaje się środki przeciwbólowe, uspokajające. Na tylną ścianę gardła stosuje się miejscowe znieczulenie, rozpylając ksylokainę. Można poszukać ośrodek w którym dobrze zaopiekują się TŻ
dzieki za uspokojenie, najlepiej jak by go troszkę uśpili przed badaniem ale to pewnie marzenie ściętej głowy
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 19:29   #17
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: REFLUKS - choroba nieuleczalna?

Cytat:
Napisane przez the_moron_one Pokaż wiadomość
Dziś stwierdzono u mnie refluks. Pani doktor powiedziała, że chorobę można ograniczyć lecz nigdy nie wyleczyć. To mnie trochę przybiło. Czy to prawda?
Proszę o wizażanki ,które przez to przechodziły/ przechodzą a także, o ile to możliwe specjalistę
Witam, niestety pani doktor ma rację. To choroba przewlekła. Ale można z nią normalnie egzystować, pod warunkiem,że się będzie przestrzegało odpowiedniej diety i zażywało lekarstwa.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna i dermatologia estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.