kształt piersi-bulwiaste czy da się to zmienić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-24, 21:06   #1
cludin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5

kształt piersi-bulwiaste czy da się to zmienić?


To mój pierwszy wątek, więc proszę nie być surowym.
Mam 16 lat i uważam , że moje piersi mają okrutny kształt-jak się dowiedziałam są bulwiaste. Kolejnym problem jest to, że są małe, ale na to nic nie poradzę.
Myślcie, że ćwiczenia lub szyszka chmielu mogą coś pomóc na ich kształt?
cludin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 20:39   #2
camaieuuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: kształt piersi-bulwiaste czy da się to zmienić?

Hej piersi bulwiaste jest to wada rozwojowa więc nie sądzę, że ćwiczenia cokolwiek pomogą.. poza tym na stronie chirurga plastycznego jest napisane, że "Pierś bulwiasta posiada charakterystyczny kształt – podstawa takiej piersi jest wąska i niska, cały gruczoł piersiowy jest zbity i zlokalizowany poza brodawką, a sama brodawka jest stosunkowo duża i czasami obejmuje prawie całą wyniosłość piersiową. Przyczyną powstania piersi bulwiastych jest obecność zbitej, płaszczyznowo ułożonej tkanki włóknistej, która znajduje się pomiędzy gruczołem, a skórą piersi". Wydaje mi się, że z tego typu piersiami nie da się raczej nic zrobić - jedynie operacja plastyczna, ale mogę się mylić, bo bardzo mało wątków jest na ten temat w internecie. Wczoraj oglądałam program w którym właśnie była dziewczyna z takimi piersiami i chciała zrobić operację plastyczną. Mówili, że z taką przypadłością mogą wystąpić problemy z karmieniem dzieci. Ile w tym prawdy to nie wiem, warto by było poczytać o tym w książkach. Poza tym przecież nikt nie powiedział, że faktycznie masz takie piersi, może Ci się po prostu tak wydaje? Przejdź się do ginekologa - on na pewno spojrzy fachowym okiem
camaieuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 14:56   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kształt piersi-bulwiaste czy da się to zmienić?

Chirurgia plastyczna czyni cuda -to raz
dwa nie sadzę aby w wtwoim wieku ktos podjął sie operacji bo nadal dojrzewasz i rosniesz.
na wielkosc moze pomoc dobrze dobrany stanik i cwiczenia np. plywanie oraz akceptacja siebie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 22:28   #4
anulkas1990
Raczkowanie
 
Avatar anulkas1990
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
Dot.: kształt piersi-bulwiaste czy da się to zmienić?

Tak,powinnaś zaakceptować siebie. Ja mam bodajże 34 A czyli ten najmniejszy stanik oprócz tak zwanej zerówki...no i niestety 23 lata... mam jeszcze nadzieję,że mi urosną, ale cóż nie można mieć wszystkiego. Poczekaj jeszcze przynajmniej do 18 lat, a potem zadecyduj czy chcesz je zmienić operacją plastyczną, ja bym raczej zaakceptowała piersi takie,jakie są.
__________________
21.08.2009 jesteśmy razem
18.01.2011
zaręczona


22.08.2015
nasz ślub
anulkas1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.