Rosja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-17, 10:24   #1
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174

Rosja


przeszukałam forum ale wątku o podróżach do Rosji nie znalazłam

ja wylatuję 6.09, na 3 tygodnie do Sankt Petersburga. bardziej jestem podekscytowana niż przerażona, chociaż zastanawiam się co ja będę tam tyle czasu robiła liczę że uda mi się wyskoczyć na chwilę do Moskwy. to będzie moja pierwsza wycieczka do Rosji.

podzielcie sie wrażeniami, kto i gdzie był? jak wspomniacie? jak wyrabiałyście wizę?
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 17:10   #2
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Rosja

Zazdroszczę wyjazdu Co prawda nie byłam ,ale w maju planuję odwiedzić Sankt Petersburg , także czekam na Twoje relacje .

A gdzie się zatrzymujesz na tak długi okres czasu ?
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 09:42   #3
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Rosja

wizę odebrałam kilka dni temu - nie wiem czemu wszyscy tak panikują nt wizy do rosji - w przypadku posiadania zaproszenia od obywatela rosji wyrobienie wizy to żaden problem. dodatkowo, karta/ubezpiecznie EURO 26 WORLD jest akceptowane!

Baby14, mój chłopak jest rosjaninem więc problem z noclegiem u mnie odpada i dlatego mogę tam zostać tyle czasu.
podobno drogo się w Rosji zrobiło troche mnie to martwi,licze że na te 3 tygodnie zmieszczę się w 300$ . chcę zwiedzać i dobrze się bawić

prześlicznie jest w Sankt Petersburgu!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cerkiew-nakrwi2.jpg (40,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg petersburg3.jpg (123,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sankt_Petersburg-st-petersburg.jpg (29,7 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg th1_1111_sankt_petersburg.jpg (90,9 KB, 19 załadowań)
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 14:42   #4
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Rosja

Czyli wszystko jasne Też właśnie czytałam ,że St.Petersburg to nie jest tanie miasto. Muszę zbierać pieniądze na jakieś wydatki tam.

Strasznie się nie mogę doczekać.
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 22:03   #5
plina
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: El Maresme
Wiadomości: 1 063
Dot.: Rosja

Zdaj relację po powrocie . Ja mam koleżankę w Sankt Petersburgu, może kiedyś też się wybiorę .
plina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 13:41   #6
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Rosja

jestem w Rosji juz prawie tydzien.
cenowo jest MASAKRA. wjazd do muzeum ok 250rubli. [ nie wiem jak Ermitraz,jeszcze nie bylam, a w muzeach czasami respektuja karty ISIC i wtedy jest 150rubli]. piwo w jakiejs tanszej knajpie 100rubli. przejazd jednorazowy metrem 25 rubli. mala butelka pepsi 40rubli w sklepie, okolo 140rubli w restauracji [wtf]. redds w sklepie 45rubli, butelka 1.5l wody mineralnej 36rubli. o wiele bardziej sie oplaca kupowac w supermarketach niz w osiedlowych sklepikach,bo w nich czasami ceny sa o 100% wieksze. ja nie place za mieszkanie, gotujemy w domu, $ idzie wlasciwie tylko na wyjscia na miasto i czasami na jedzenie tam ale w jakis tanich miejscach z kebabami czy a obawiam sie ze 9000rubli na 3 tygodnie to malo o_O ale fajki te drozsze to 60rubli- tansze 20rubli.

ale poza tym jest fantastycznie. miasto piekne, ludzie mili, pogoda tez nie najgorsza. bardzo chcialabym zobaczyc St Petersburg zimą.
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 12:59   #7
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Rosja

To drogo jest faktycznie . A jaka jest tam teraz pogoda ?
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 19:19   #8
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758
Dot.: Rosja

Byłam w Rosji w lipcu na 10 dni. 5 w Petersburgu, 5 w małej wiosce. Petersburg bardzo mi się spodobał - wszystko takie wielkie, trąci jeszcze socjalizmem. Miasto leży na 300 wyspach, między którymi zbudowano dużo mostów, niektóre z nich nocami są podnoszone. Latem, w czasie białych nocy jest to atrakcja dla turystów i okazja do spotkań miejscowych. W ogóle białe noce w Piterze - coś pięknego. Nie chodzi o to, że jest jasno, tylko o sam klimat. Można włóczyć się całą noc z szampanem/piwem w dłoni, chodzić po klubach lub właśnie patrzeć na podnoszenie mostów (wtedy jest na brzegach mnóstwo ludzi), a potem, nad ranem, położyć się na trawie w parku i przykimać czekając na pierwszy pociąg metra. Ludzie są bardzo życzliwi, mili. Piękne są rosyjskie pieśni śpiewane przy gitarze... Kierowcy - w Petersburgu pieszy na jezdni się nie liczy. Nawet gdy ma się zielone światło na pasach kierowca potrafi jechać prosto na Ciebie, łaskawie może zatrąbi żebyś go zauważył. Jedzenie - droższe o jakąś 1/3. W dodatku pensje o tyle samo niższe niż nasze, więc możecie sobie wyobrazić, jak ciężko żyje się Rosjanom. A mimo to zachowują pogodę ducha i wydają się szczęśliwsi niż my, Polacy. Uwaga na komary - w lipcu jest ich pełno, do tego są dwa razy większe niż nasze. W ogóle wszystkie owady u Matki Rosji są większe Zachęcam do odwiedzenia tradycyjnej rosyjskiej bani - ja takiej doświadczyłam w połączeniu z kąpielami w rzece, rewelacja! Rosja mnie zachwyciła, zachwycili mnie Rosjanie i ich pogoda ducha. Poza tym to ogromny kraj, który można zwiedzać wiele lat. Mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę. Marzy mi się Bajkał. Polecam Petersburg
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 09:58   #9
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Rosja

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
To drogo jest faktycznie . A jaka jest tam teraz pogoda ?
jest okolo 16*C, czasami wyjdzie slonce, ale glownie jest pochmurnie, troche pada. przyjemnie jest. wieczorami robi sie na prawde chlodno.

mi sie marzy Petersburg/Rosja zima, gdy jest-30*C, duuuzo sniegu i wszedzie bialo planuje tu wrocic w grudniu lub w lutym, wiec moze uda mi sie to zobaczyc
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 12:38   #10
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Rosja

oj zazdroszczę wyjazdu!
będę obserwować wątek
mam przyjaciółkę, która jest z pochodzenia Rosjanką, mam nadzieję, że kiedyś mnie 'oprowadzi' choć po części swojego pięknego kraju
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 21:38   #11
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Rosja

planuje wybrac sie do Rosji zaraz po Wielkanocy z chlopakiem i moja mama na okolo 10-14 dni na wycieczke. Planujemy zatrzymac sie w Moskwie, ale zrobic wydad do S. Petersburga
Nie chcemy wykupywac wycieczek z biur podrozy, stad moje pytanie jak to wszystko zalatwic, macie jakis pomysl? Po prostu zalatwic wize, bilety lotnicze i hotel i jechac? Nie mam o tym pojecia, poradzicie cos? I moze znacie jakies hotele w Moskwie, godne polecenia? Nie najdrozsze, ale tez nie najtansze, takie srednie?
Z gory dziekuje za wszelkie informacje
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak

Edytowane przez Bayka
Czas edycji: 2012-03-03 o 21:39
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 09:44   #12
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Rosja

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
mi sie marzy Petersburg/Rosja zima, gdy jest-30*C, duuuzo sniegu i wszedzie bialo planuje tu wrocic w grudniu lub w lutym, wiec moze uda mi sie to zobaczyc

haha, moj stary post!
chyba oszalałam.
Rosja zimą jest .. zimna. na prawde strasznie zimna i po 5 miesiacach chodzenia w czapce, korzuchu, po nieodśnieżonych chodnikach, stwierdzam, że już nie chcę nigdy Rosji zimą
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:00   #13
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Rosja

Wybieram sie do PEtersburga na przełomie maja/czerwca Wybiera sie ktoś jeszcze? )
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 12:47   #14
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Rosja

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Wybieram sie do PEtersburga na przełomie maja/czerwca Wybiera sie ktoś jeszcze? )
Mieszkam w Petersburgu, jeśli masz pytania z chęcią Ci odpowiem lub doradzę. To piękne miasto, tylko wszedzie daleeeeko strasznie
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 13:39   #15
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Rosja

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Wybieram sie do PEtersburga na przełomie maja/czerwca Wybiera sie ktoś jeszcze? )
Może napiszesz coś więcej o procedurze uzyskania wizy? Czy zaproszenie załatwiałaś to przez biuro turystyczne, czy bezpośrednio z hotelem? Czy wyjeżdżając do Rosji muszę mieć 100% noclegów załatwionych i całą wyprawę przygotowaną wcześniej, czy coś może się urodzić? Jeśli znajdziesz czas to będę wdzięczna.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 13:54   #16
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Rosja

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
Mieszkam w Petersburgu, jeśli masz pytania z chęcią Ci odpowiem lub doradzę. To piękne miasto, tylko wszedzie daleeeeko strasznie
Wynajmujemy na miejscu samochód, więc odległości nam nie straszne. Ale gdybym miała pytania to na pewno zadam. Właściwie to mam jedno orientujesz się, w jakich drogeriach znajdę tak bardzo teraz popularne rosyjskie kosmetyki? Wszystkie te babuszki, planety organica, natura syberica itp

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Może napiszesz coś więcej o procedurze uzyskania wizy? Czy zaproszenie załatwiałaś to przez biuro turystyczne, czy bezpośrednio z hotelem? Czy wyjeżdżając do Rosji muszę mieć 100% noclegów załatwionych i całą wyprawę przygotowaną wcześniej, czy coś może się urodzić? Jeśli znajdziesz czas to będę wdzięczna.
My mamy zarezerwowane tylko dwa pierwsze noclegi, nigdy nie rezerwujemy całości, bo tak naprawdę często na miejscu decydujemy co i jak Wizy załatwia nam agencja, nie pamiętam teraz dokładnie nazwy, ale tu z Gdańska. Koszt wizy to ok. 400 zł za osobę, w tym zawarte jest również ubezpieczenie. O szczegóły, jeśli Cię interesują, dopytam Tżeta, bo on je załatwiał.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:21   #17
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Rosja

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
My mamy zarezerwowane tylko dwa pierwsze noclegi, nigdy nie rezerwujemy całości, bo tak naprawdę często na miejscu decydujemy co i jak Wizy załatwia nam agencja, nie pamiętam teraz dokładnie nazwy, ale tu z Gdańska. Koszt wizy to ok. 400 zł za osobę, w tym zawarte jest również ubezpieczenie. O szczegóły, jeśli Cię interesują, dopytam Tżeta, bo on je załatwiał.
Dzięki za informację. Ja póki co skłaniam się do wstępnego rozeznania, szukam alternatyw (dla mnie istotne są koszty). Na razie dzięki, jak sama się rozeznam w temacie to w razie czego napiszę do Ciebie PW
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 09:39   #18
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Rosja

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Wynajmujemy na miejscu samochód, więc odległości nam nie straszne. Ale gdybym miała pytania to na pewno zadam. Właściwie to mam jedno orientujesz się, w jakich drogeriach znajdę tak bardzo teraz popularne rosyjskie kosmetyki? Wszystkie te babuszki, planety organica, natura syberica itp .
hmm proponuje poszukac w РИВ ГОШ lub СПЕКТР, chociaż nawet zwykłe supermarkety mają dość dużo rosyjskich kosmetyków.

a samochodem chcecie jeździć po mieście? jeśli tak - zły pomysł, bo nie ma tutaj w ogóle gdzie parkować, ludzie jezdza jak szaleni, miasto jest zakorkowane rano i po południu okropnie [dobrze, że na yandex.ru można zobaczyć gdzie są korki], a w nocy podnoszą mosty i możecie utknąć po złej stronie [teraz zaczynają powoli wprowadzać nocne autobusy, nocne metro, więc z nocnym transportem jest coraz lepiej]

asia_aisa, moje koleżanki załatwiały teraz wizę do rosji, koszt też około 400zł w biurze podróży i nawet nie musiały mieć zarezerwowanych noclegów. w przypadku prywatnego zaproszenia właściwie wcale nie jest taniej [zaproszenie kosztuje 50zł, ale trzeba je jeszcze przesłać, kurierem wychodzi 120zł, pocztą wiadomo taniej ale się czeka .. i można się niedoczekać ] i trwa załatwianie tego o wiele dłużej, myślę, że w przypadku jednorazowej wizyty lepiej iść do biura podróży i im po prostu zapłacić a oni wszystko zrobią
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…







Edytowane przez Ashlee_
Czas edycji: 2013-05-09 o 09:40
Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 11:56   #19
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Rosja

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
hmm proponuje poszukac w РИВ ГОШ lub СПЕКТР, chociaż nawet zwykłe supermarkety mają dość dużo rosyjskich kosmetyków.

a samochodem chcecie jeździć po mieście? jeśli tak - zły pomysł, bo nie ma tutaj w ogóle gdzie parkować, ludzie jezdza jak szaleni, miasto jest zakorkowane rano i po południu okropnie [dobrze, że na yandex.ru można zobaczyć gdzie są korki], a w nocy podnoszą mosty i możecie utknąć po złej stronie [teraz zaczynają powoli wprowadzać nocne autobusy, nocne metro, więc z nocnym transportem jest coraz lepiej]

asia_aisa, moje koleżanki załatwiały teraz wizę do rosji, koszt też około 400zł w biurze podróży i nawet nie musiały mieć zarezerwowanych noclegów. w przypadku prywatnego zaproszenia właściwie wcale nie jest taniej [zaproszenie kosztuje 50zł, ale trzeba je jeszcze przesłać, kurierem wychodzi 120zł, pocztą wiadomo taniej ale się czeka .. i można się niedoczekać ] i trwa załatwianie tego o wiele dłużej, myślę, że w przypadku jednorazowej wizyty lepiej iść do biura podróży i im po prostu zapłacić a oni wszystko zrobią
heh dzięki, każę Tżetowi zapamiętać te nazwy (ja nie mówię po rosyjsku).

Co do samochodu - mój partner jest naprawdę świetnym kierowcą, po tym jak toyotą Land Cruiser przebijał się przez medynę w Marrakeszu w godzinach szczytu nie mam obaw . A po samym mieście jeżdzić pewnie wiele nie będziemy, co to za przyjemność, ale już poza miasto na pewno. Co do tych mostów słyszałam, ze w nocy jeżdzą jakieś specjalne autobusy, z których można oglądać właśnie podnoszenie mostów Nie wiem, na ile to aktualne, bo opowiadała mi o tym kolezanka, która w Petersburgu mieszkała dobrych parę lat temu.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 10:58   #20
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Rosja

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
heh dzięki, każę Tżetowi zapamiętać te nazwy (ja nie mówię po rosyjsku).

Co do samochodu - mój partner jest naprawdę świetnym kierowcą, po tym jak toyotą Land Cruiser przebijał się przez medynę w Marrakeszu w godzinach szczytu nie mam obaw . A po samym mieście jeżdzić pewnie wiele nie będziemy, co to za przyjemność, ale już poza miasto na pewno. Co do tych mostów słyszałam, ze w nocy jeżdzą jakieś specjalne autobusy, z których można oglądać właśnie podnoszenie mostów Nie wiem, na ile to aktualne, bo opowiadała mi o tym kolezanka, która w Petersburgu mieszkała dobrych parę lat temu.
faktycznie sa takie autobusy, ale to typowo turystyczna atrakcja, nie mialam przyjemnosci z niej korzystać ja polecam rejs po kanałach [za jakies 400-500rub] - piękne widoki i z perspektywy rzeki wszystko fajniej wygląda niż z perspektywy chodnika a jeśli chodzi o mosty to można po prostu podjechać, obejrzec podnoszenie i odjechać, bo właściwie trwa to chwile i koniec :P niestety najpiękniejszy most - dvorcovyi most jest zamknięty z powodu remontu i nie podnosi się o ile sie nie mysle, ale obok jest drugi fajny, przy stacji metra gorkovskaya petersburg nocą jest piękny, idealny do spacerów - pod warunkiem ze nie wieje
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 20:53   #21
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Rosja

Byłam dwukrotnie w Rosji: na przełomie grudnia i stycznia w Moskwie i w Moskwie-Piterze w lipcu.
Pierwszy raz na wizie turystyczniej 10 dniowej, drugi na rocznej wielokrotnej biznesowej.
Zaproszenia miałam od przyjaciela z Moskwy, wiza załatwiana przez firmę Tamara z Krakowa, bo pod tamtejszy konsulat podlegam.
W Moskwie poruszaliśmy się metrem i autem. Piter to miasto spacerów, więc głównie na nogach, czasem metro. Warto też się wybrać pociągiem do Pertehof.
Co do Moskwy zimą, to polskie zimowe ciuchy wymiękają w przenikającym wilgotnym powietrzu, odczuwalne temperatuty są niższe. Zwłaszcza jak się jeszcze stoi w kolejce na mrozie przed muzem przez 2 godziny
Acha w wizie miałam wpisane w jakich miastach mogę przebywać i tego się trzymałam.
Co do wrażeń, to o ile zachodnia Europa potrafi rozczarować np. na żywo dużo wydaje się mniejsze, to tam jest odwrotnie. Nie raz wzdychałam: Jakie to wielkie!
__________________
today's rain is tomorrow's whisky

Edytowane przez Betty83
Czas edycji: 2013-05-18 o 20:54
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.