Jaką spółkę wybrać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-29, 11:48   #1
kobieta1244
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4

Jaką spółkę wybrać


Witam,
prowadzimy rodzinny biznes od wielu lat, ale zamierzamy rozszerzyć się i podjąć jeszcze z innym przedsiębiorcą współprace. Z tego względu będzie to spółka. Tylko nie bardzo się w tym orientuje bo jak wiecie mamy różne formy spółek. I teraz nie wiem czy mam się z tym udać i zostawić to kancelarii https://www.i-kancelaria.pl/klient-i...adztwo-prawne/ niech się tym zajmie. Czy sama wybiorę którąś i będzie to bez znaczenia ?

Edytowane przez kobieta1244
Czas edycji: 2016-03-17 o 15:09
kobieta1244 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 12:03   #2
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Jaką spółkę wybrać

Cytat:
Napisane przez kobieta1244 Pokaż wiadomość
Witam,
prowadzimy rodzinny biznes od wielu lat, ale zamierzamy rozszerzyć się i podjąć jeszcze z innym przedsiębiorcą współprace. Z tego względu będzie to spółka. Tylko nie bardzo się w tym orientuje bo jak wiecie mamy różne formy spółek. I teraz nie wiem czy mam się z tym udać i zostawić to kancelarii niech się tym zajmie. Czy sama wybiorę którąś i będzie to bez znaczenia ?
do kancelarii
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 12:11   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Jaką spółkę wybrać

Cytat:
Napisane przez kobieta1244 Pokaż wiadomość
Witam,
prowadzimy rodzinny biznes od wielu lat, ale zamierzamy rozszerzyć się i podjąć jeszcze z innym przedsiębiorcą współprace. Z tego względu będzie to spółka. Tylko nie bardzo się w tym orientuje bo jak wiecie mamy różne formy spółek. I teraz nie wiem czy mam się z tym udać i zostawić to kancelarii niech się tym zajmie. Czy sama wybiorę którąś i będzie to bez znaczenia ?

Do kancelarii i to specjalizującej się w prawie spółek, a nie do jakiejkolwiek.
Bo naprawdę można wtopić i sobie zrobić kuku. US tylko czyha na takich nieogarniętych co nie wiedzą co robią, a robią.
W Polsce ciągle obowiązuje _interpretacja_ prawa, i to zmienna, a nie konkretne prawo. Dodatkowo różne placówki US, różnie interpretują te same przepisy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 12:27   #4
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Jaką spółkę wybrać

Wszystko zależy od profilu działalności i od tego, jak dużym zaufaniem darzycie wspólnika, a także jaki cel chcecie osiągnąć. Jeśli po prostu prowadzić działalność wspólnie z inną osobą i dzielić się zyskiem, to wystarczy nawet prymitywna umowa spółki cywilnej. Jeśli to działalność w małym rozmiarze, o niezbyt ryzykownym gospodarczo profilu, ale z szansą na rozwój, może warto zainteresować się którąś ze spółek osobowych (tu polecam w zasadzie tylko jawną i partnerską, komandytowa i komandytowo-akcyjna są właściwie tylko do celów optymalizacji podatkowej). Jeśli to ryzykowna działalność, zamierzacie dużo inwestować, to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest dobrym wyjściem, bo akcyjna to już naprawdę wyższa szkoła jazdy i nie powołuje się jej dla działalności małych rozmiarów.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 14:35   #5
eudoxia
Raczkowanie
 
Avatar eudoxia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 273
Dot.: Jaką spółkę wybrać

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Do kancelarii i to specjalizującej się w prawie spółek, a nie do jakiejkolwiek.
Bo naprawdę można wtopić i sobie zrobić kuku. US tylko czyha na takich nieogarniętych co nie wiedzą co robią, a robią.
W Polsce ciągle obowiązuje _interpretacja_ prawa, i to zmienna, a nie konkretne prawo. Dodatkowo różne placówki US, różnie interpretują te same przepisy.
100% racji.
eudoxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 16:33   #6
Julie_K
Wtajemniczenie
 
Avatar Julie_K
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 430
Dot.: Jaką spółkę wybrać

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
(...) (tu polecam w zasadzie tylko jawną i partnerską, (...)
Partnerska nie jest przecież dla każdego rodzaju działalności...
__________________
19.09.2015r.
Julie_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-29 16:33:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.