Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-27, 13:10   #1
TruskawkowaPomarancza
Przyczajenie
 
Avatar TruskawkowaPomarancza
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8

Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?


Witam Was, drogie Mamusie!
Od 8 miesiecy jestem mama przeslodkiej Basi. Corcia rozwija sie rewelacyjnie, jednak od samego poczatku spi z nami, a ostatnio juz tylko ze mna w lozku. Maz musi sie wysypiac do pracy, wiec ja przejelam nasza mala lokatorke. Niestety, Basia nie nalezy do spiochow - od urodzenia nie przespalysmy jeszcze ani jednej nocki. Ale najwiekszym moim zmartwieniem jest to, ze juz dwa razy spadla mi z lozka, na szczescie oprocz guza nic sie nie stalo (za pierwszym razem pojechalismy do szpitala, za drugim razem skonsultowalismy sie z pediatra). Problem jest taki, ze jestem tak zmeczona, ze czasami nie kontroluje,kiedy zasypiam i dlatego nie mam do siebie zaufania, ze ja upilnuje. Musze nauczyc ja spac w jej lozeczku, jednak Bachna placze za kazdym razem, kiedy ja tam klade.
Czytalam o tych metodach z wyplakiwaniem sie, pozniej o metodzie pp Tracy Hogg i chociaz na poczatku bylam im totalnie przeciwna, teraz biej sie z myslami, czy nie sprobowac? W koncu to dla jej bezpieczenstwa.
A moze Wy macie jakies rady, sposoby, aby nauczyc dziecko spac w lozeczku? Prosze o pomoc
TruskawkowaPomarancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 10:31   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Metodę z wypłakiwaniem sobie odpuść, trzeba być bez serca, żeby takie metody stosować.
A może po prostu lepiej zadbać o bezpieczenstwo w łóżku, dosunąć je do ściany i żeby mała spała od ściany?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 10:48   #3
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Ja swoje dzieci ucze od poczatku spania w swoim lozeczku,wiadomo ze sa wyjatki kiedy jednak wzielam do naszego.A tak to moze byc ciezko.A moze zakupic dostawke do lozka,cos takiego:

http://www.google.pl/imgres?q=dostaw...9,r:3,s:0,i:78
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 11:16   #4
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Metodę z wypłakiwaniem sobie odpuść, trzeba być bez serca, żeby takie metody stosować.
A może po prostu lepiej zadbać o bezpieczenstwo w łóżku, dosunąć je do ściany i żeby mała spała od ściany?
I co? Będzie spać z dzieckiem do 18nastki?

Metoda na wypłakanie rzeczywiście jest zła, porzucisz dziecko dla jego dobra trzeba jakoś asertywnie podziałać

Źle że mała odrazu nie spała w łóżeczku no ale teraz to po ptokach, każdą drzemkę zalicza w waszym łóżku/z Tobą?? Odkładasz ją czasami np do zabawy do łóżeczka? Próbowałaś w nocy na śpiocha odkładać do łóżeczka?
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 11:22   #5
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Tja juz widze jak 13 latek wskakuje mamie do łózka Dzeicko prędzej czy później samo wyjdzie z łózka. Tak jak pewnego dnia wygoni rodziców z łazienki tak i wyjdzie z łóżka.
Nie próbowałabym metody na wypłakiwanie (polecam "mądrych rodziców" autorka robiła badania co wtedy dzieje się z mózgiem dziecka).
Pomyslałabym o dostawce, albo o przenosinach do własnego łożeczka po zaśnięciu (my tak robimy).
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 11:33   #6
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

A moze sprobowac polozyc coreczke do jej lozeczka,trzymac za raczke,glaskac po glowce,zaspiewac kolysanke,dac jej ulubiona przytulanke,no i byc przy niej dopoki nie zasnie.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 11:43   #7
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Tja juz widze jak 13 latek wskakuje mamie do łózka Dzeicko prędzej czy później samo wyjdzie z łózka. Tak jak pewnego dnia wygoni rodziców z łazienki tak i wyjdzie z łóżka.
Nie próbowałabym metody na wypłakiwanie (polecam "mądrych rodziców" autorka robiła badania co wtedy dzieje się z mózgiem dziecka).
Pomyslałabym o dostawce, albo o przenosinach do własnego łożeczka po zaśnięciu (my tak robimy).
Spanie z dzieckiem choćby do 3 lat moim zdaniem nie jest niczym wygodnym a autorka już pisze że jest wykończona


Ja bym kładła do łóżeczka i robiła to o czym pisała Gosia w końcu nie chcesz dziecka wykończyć a oswoić z łóżeczkiem.
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 11:53   #8
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Dostawic lozeczko do waszego lozka z jedna scianka zdjeta i tak przyzwyczajac mala do spania w nim
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 12:47   #9
malpeczka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 68
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Nie chcę Cię zalamywać ale moja córcia ma 1,5 roku i też żadnej nocy jeszcze nie przespalam...
W tej chwili jest tak, że kladę ją wieczorem do łóżeczka a w nocy ok. 23 czasem 1,2 wstaje i płacze, wtedy przenoszę ją do nas.
Śpimy na samym materacu przystawionym do ściany (brzmi może dziwnie, kiedy wynieśliśmy łóżko a zostawiliśmy materac wszyscy się pukali w czolo, natomiast teraz już 2 z tym pukających par sami zrobili to samo) mała nawet jak spadnie jakimś cudem (czasem przeczolga sie do brzegu w nocy) to nic jej sie nie stanie.
Skoro Twoja córcia ma 8 miesięcy poczekałabym już z przeniesieniem do łóżeczka gdzies do ok. roku. Wtedy dziecko dużo więcej rozumie i będziesz w stanie jej wytumaczyć że ona śpi u siebie Wy u siebie.
Jeszcze tylko jedno - skoro nie za dobrze śpi w nocy, może ją coś męczy? U nas okazało się że Mała ma refluks do ok. roku budzila sie co pól godziny w nocy bo chciała pić. Po leczeniu zaczeła budzic sie 2 razy tylko na mleczko (tak do tej pory jest) Pozdrawiam i życzę wytrwałości
malpeczka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 12:58   #10
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez TruskawkowaPomarancza Pokaż wiadomość
Witam Was, drogie Mamusie!
Od 8 miesiecy jestem mama przeslodkiej Basi. Corcia rozwija sie rewelacyjnie, jednak od samego poczatku spi z nami, a ostatnio juz tylko ze mna w lozku. Maz musi sie wysypiac do pracy, wiec ja przejelam nasza mala lokatorke. Niestety, Basia nie nalezy do spiochow - od urodzenia nie przespalysmy jeszcze ani jednej nocki. Ale najwiekszym moim zmartwieniem jest to, ze juz dwa razy spadla mi z lozka, na szczescie oprocz guza nic sie nie stalo (za pierwszym razem pojechalismy do szpitala, za drugim razem skonsultowalismy sie z pediatra). Problem jest taki, ze jestem tak zmeczona, ze czasami nie kontroluje,kiedy zasypiam i dlatego nie mam do siebie zaufania, ze ja upilnuje. Musze nauczyc ja spac w jej lozeczku, jednak Bachna placze za kazdym razem, kiedy ja tam klade.
Czytalam o tych metodach z wyplakiwaniem sie, pozniej o metodzie pp Tracy Hogg i chociaz na poczatku bylam im totalnie przeciwna, teraz biej sie z myslami, czy nie sprobowac? W koncu to dla jej bezpieczenstwa.
A moze Wy macie jakies rady, sposoby, aby nauczyc dziecko spac w lozeczku? Prosze o pomoc


Metoda wyplakiwania sie - z zadnym razie Zaszkodzisz tylko coreczce i samej sobie, bo predzej czy pozniej dopadna cie wyrzuty sumienia


Pozwalania na zysypianie w twoim lozku i przenoszenia po zasnieniu do jej lozeczka tez nie bardzo polecam, bo dzieci budza sie w nocy po kilka razy (to normalne) i po prostu jak obudzi sie gdzies indziej to sie wystraszy...w sumie kazdy z nas by sie wystraszyl...


U nas sprawdzila sie Tracy Hogg, ale troche zmodyfikowana, dostosowana do naszych potrzeb


Wiesz, nie ma sie co dziwic, ze skoro mala przez cale swoje zycie spala z toba, to taka odmiana jej sie nie podoba

I wyjsciem jest pokazanie jej jak fajne jest jej lozeczko
Niech sie bawi tam, ma swoje pluszaki...i powoli mozna ja tam klasc do spania...Moze jakas pozytywka do lozeczka, projektor z gwiazdkami..?
Pewnie byloby dobrze, zebys sie kladla tam razem z nia - w sensie, zebys siadala obok i mogla polozyc reke kolo glowki malutkiej itp. bo jest przyzwyczajona do kontaktu z toba, wiec nie mozna tego wszystkiego naraz zmieniac.
Dla dziecka najwazniejszy jest jednak kontakt z rodzicem, wazniejszy niz miejsce spania


Troche to potrwa, ale jesli ci faktycznie zalezy to dasz rade.

Powodzenia
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 13:08   #11
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Spanie z dzieckiem choćby do 3 lat moim zdaniem nie jest niczym wygodnym a autorka już pisze że jest wykończona


Ja bym kładła do łóżeczka i robiła to o czym pisała Gosia w końcu nie chcesz dziecka wykończyć a oswoić z łóżeczkiem.
Tylko pisała, ze nie jest zmęczona spaniem z dzieckiem, a tym, ze dziecko się w nocy budzi Wątpię, ab po przeniesieniu dziecko nagle zaczęło przesypiać całe noce
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 13:27   #12
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A moze sprobowac polozyc coreczke do jej lozeczka,trzymac za raczke,glaskac po glowce,zaspiewac kolysanke,dac jej ulubiona przytulanke,no i byc przy niej dopoki nie zasnie.
ja tak robilam i sie udalo,swietny pomysl

Jak mala skonczyla roczek to postanowilam ze nie bede jej bujac na rekach,po prostu polozylam ja do lozeczka,oczywiscie ona wstawala a ja za kazdym razem ja odkladalam i tak do znudzenia,az w koncu sama usnela,tylko zagladala czy ja jestem,a ja siedzialam i czekalam az usnie,oczywiscie obok lozeczka..Teraz ma prawie 2 latka i jest tak ze klade ja w lozeczku,wlaczam laptopa i jestem odwrocona plecami do niej a ona zasypia...

Autorko musisz to zrobic jak najwczesniej,miec silna wole i sie nie poddawac,trzeba probowac wielu metod,ktoras na pewno zadziala..Ale tak pisza dziewczyny ze bledem bylo to ze od poczatku nauczylas zasypiania przy sobie,moja jesli nawet nie spala w nocy to kladlam ja do lozka i siedzialam taka spiaca i czekalam az usnie...
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 13:55   #13
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

moje dziecko ma prawie 14 miesięcy i też nie przespało ani jednej nocy ..... karmię piersią i tu jest u mnie problem, bo mały sie budzi i chce cyca .... też śpi z nami, ale uwielbiam tą bliskość i mam to gdzieś co ludzie myślą, oczywiście jak odłożę małego w nocy do łóżeczka to pośpi 2h max i wstaje więc jestem bardzie zmęczona takim wstawaniem niż spaniem 3 osoby, mój syn też spadł z łóżka i to nie raz ... ja podsuwam łóżeczko do łóżka i nie możliwości że spadnie, lub śpi w środku ......

ja na Twoim miejscu zabezpieczyłabym łóżko ... a swoją drogą dziecko samo sie z łóżka wyniesie wcześniej niż ci się to wydaje .... jeszcze nie spotkałam np 4latka który śpi z rodzicami co dopiero mówiąc o 6 czy 10 latku
__________________
Synuś

Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 14:30   #14
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

U mnie ten sam problem Śpi ze mną w łóżku, a tz w drugim pokoju
Nie bardzo mogę pomóc bo sama też nie wiem jak się zabrać za spanie syna we własnym łóżeczku. I u mnie dochodzi jeszcze karmienie cyckiem. I jak się obudzi w nocy( a też jeszcze nocki całej nie przespał, a ma 13 m) to dostaje cyca i ja razem z nim usypiam także odkładanie go też nie wchodzi w rachubę Na szczęście tak jeden bok obkładam poduchami z łóżka a z drugiej strony śpię ja że nie ma takiej możliwości aby spadł
Oczywiście próbowałam go odkładać na spiocha, niestety zaraz się wybudzał z płaczem, odkładałam zanim jeszcze usnął to tak ryczał że wymiękałam i go wyjmowałam. A w dzień często go do jego łóżeczka wkładam żeby się pobawił, mam lampkę z kołysankami ale to nic nie pomaga Na razie sobie odpuściłam i daję na wstrzymanie. Postanowiłam, że po nowym roku zacznę go uczyć zasypiania w łożeczku. Zobaczymy jak wyjdzie
A pomysł z dostawką bardzo dobry! Jakbym mogła to bym takie łóżeczko kupiła na pewno
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 14:48   #15
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

TruskawkowaPomarańcza jestem mamą 5miesięcznego Oskara i u Nas Oskar spał w łóżeczku ale niestety trzeba było go bujać na rękach - nauczył się tak przez kolki. A że do lekkich już nie należy to bujanie było już męczące .
Wiele razy podchodziłam do nauki zasypiania samemu i zawsze kończyło się wrzaskiem.
od jakiś 2 tygodni wprowadziłam tzw. rutynę
Wieczorem kąpiel, kwestia kosmetyczna, potem biorę na ręce i śpiewam kołysankę a TŻ robi mleko. Potem karmienie , odbijanie i do łóżeczka gdzie Oskar bawi się jeszcze trochę a jak zaczyna lekko marudzić to go głaskam i zaczynam cichutko spiewać i przyzwyczaił się do tego i zasypia sam. Nie muszę już bujać. Czasem trwa to 15min a czasem 45min ale nie muszę wyciągać z łóżeczka. a na wielkie marudzenie wystarczy że pochylę się i pocałuję w policzek lub poszepcze coś do uszka i się uspakaja. Wtedy siadam i dalej głaszczę po główce.
Może spróbuj co wieczór robić wszystko tak samo po kolei. Wprowadź jakiś plan zasypiania. Może córa od razu nie załapie i na początku będzie bunt, ale po jakimś czasie załapie o co chodzi i będzie wiedziała no co może liczyć, że od kilku dni jest ciągle tak samo
Powodzenia
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 15:05   #16
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Witaj! Ja od razu po urodzeniu kładłam córke do łóżeczka, spała znami w sypialni ale za każdym razem odkładałam do łóżeczka i tak się dziecko przyzwyczaiło, ze nie mogła usnąć u nas w łóżku, a musiała u siebie w łóżeczku. zanim skończyła dwa lata, kupiliśmy jej łóżko i sama śpi w swoim pokoju, a my z mężem przezywamy drugą młodość ))))). Ale ja uważam, ze nie ma co się zamartwiac, tak jak inne Dziewczyny piszą, przyjdzie odpowiedni czas a córcia stwierdzi sama, zebędzie chciała spac na swoim i tyle.
__________________
A teraz światy mam dwa - różowy i niebieski

Mój najdroższy i najpiękniejszy skarb - Amelka
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 15:15   #17
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Polecam książkę "Uśnij wreszcie" U nas zadziałało bardzo szybko mimo że nie do końca została przeczytana.
Nie jestem zwolenniczką spania z dziećmi. Łóżko rodziców to nie jest dobre miejsce dla dziecka ani też łóżko dziecka nie jest dobrym miejscem dla rodzica. Komuś się to nie musi podobać ale też nikomu nie narzucam swojego sposobu działania.
Co innego jak dziecko nad ranem wskakuje rodzicom do łóżka a co innego jak śpią wszyscy razem. Ja temu mówię stanowcze "NIE". Cóż wyrodna matka jestem i tyle.
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 16:51   #18
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Dziewczyny dobrze Ci radzą, żebyś odpuściła metodę wypłakiwania.
Moja pięciomiesięczna córeczka zaraz po urodzeniu spała w łóżeczku oczywiście przystawionym do naszego łóżka...Potem coś się poprzestawiało i był wielki bunt na łóżeczko więc Hania spała z nami... Na szczęście mamy duuuże łóżko więc Mąż się mieścił...Ja podobnie jak Nikii mam wprowadzony stały rytuał zasypiania a Hania ostatnio nie zasypia przy piersi jak przez ostatnie dwa miesiące tylko kończy jeść i zaczyna się wiercić... przez kilka ostatnich wieczorów odłożyłam Ją do łóżeczka z Jej ulubioną przytulanką i po 5minutach po prostu zasypiała.
Mam wrażenie, że potrzebowała bliskości i stąd był Jej bunt na łóżeczko. Teraz wie, że w razie czego może się przytulić i że wezmę Ją do łóżka (bo tak robię po pobudce na karmienie ok 3-4) W dzień też czasem drzemię razem z Nią i moje dziecko jest wtedy przeszczęśliwe. A kiedyś próbowałam na siłę Ją uśpić tak, jak pisze Tracy Hogg, ale jak odpuściłam i zaczęłam naprawdę słuchać Jej potrzeb, to usypianie przestało być koszmarem i widok łózeczka już nie jest powodem do płaczu.
TruskawkowaPomarańczo, ja doradzałabym spokój i pracę malutkimi kroczkami. Rytuał daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i stałości, których tak potrzebuje...Życzę powodzenia i dużo cierpliwości

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Mogę jesze polecić książkę "Zasypianie bez płaczu" Williama i Marthy Sears.
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 17:59   #19
TruskawkowaPomarancza
Przyczajenie
 
Avatar TruskawkowaPomarancza
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Dziewczyny, dziekuje za taki odzew!
Z racji ilosci postow, odpowiem moze zbiorowo, bo byloby za duzo cytowania.

Po pierwsze wiem, ze zle zrobilam przyzwyczajajac Mala do spania z nami, ale sugerowalam sie moimi znajomymi, ktore twierdzily, ze tak bedzie lepiej dla dziecka i dla mnie - wiecej pospie, itd. Czytalam wiele opinii, ze dziecko bardzo potrzebuje bliskosci rodzica i ze nie mozna mu tego odbierac, bo gorzej sie wtedy rozwija. No i tym oto sposobem Basia caly czas spala z nami.
Do lozeczka w dzien ja odkladam, wrzucam zabawki, klade sie obok, siadam obok, trzymam za raczke, a jak probowalam ja w nim usypiac, to oczywiscie czule przemawialam do niej, glaskalam, wlaczalam jej kolysanki, ktorych sluchala jeszcze w brzuchu i ktorych slucha codziennie, ale co z tego, skoro pomimo tarcia oczek i ziewania, ryk w nieboglosy, a jak wezme ja do mojego lozka i poloze sie obok, to zasypia od razu... Ale ten sen jest taki "czuwajacy", ze jak tylko probuje wstac, a juz o zgrozo przelozyc ja do lozeczka, to ta oczy jak 5 zl.
Niki, rytual zasypiania wprowadzilam juz dawno i zawsze sie go pilnujemy. No i u mnie jak zaczyna sie "wielkie marudzenie", to buziaczki i szepty nie dzialaja. MUSZE wziac na rece
Vixen, jezeli chodzi o bezpieczenstwo w lozku, to jest ono dosuniete z jednej strony do sciany, z drugiej strony ja, ale ostatnio Mala musiala przejsc po mnie, a ja, zmeczona jej ciaglymi pobudkami, juz nawet tego nie kontroluje, kiedy usypiam, lub kiedy Mala sie budzi i nawet tego nie poczulam
Irmith, kazda drzemke spi w naszym lozku, chyba ze akurat drzemka wypada na spacerze. Oczywiscie probowalam odkladac, ale Mala po chwili sie wybudza :/
Małpeczko, nie pocieszylas mnie tym, ze jeszcze nie przespalyscie nocki Mam nadzieje, ze u nas bedzie inaczej... Jezeli chodzi o dolegliwosci, to rowniez konsultowalam to z pediatra, ale wedlug 3 pediatrow, u ktorych bylam, Mala rozwija sie rewelacyjnie, nic jej nie dolega, po prostu "taki jej urok". No i jeszcze uslyszalam opinie, ze moze sie zmniejszy ilosc pobudek po odstawieniu od piersi.
Karenina, a mozesz mi powiedziec, jak zmodyfikowalas Tracy Hogg?
Scio, tak prawde mowiac, to tez jestem zmeczona spaniem z Mala. Rozkopuje sie, trzaska mnie przez sen po buzi, kopie nozkami po zebrach lub w co tam akurat trafi, do tego boje sie zmienic pozycje, bo od razu sie wybudza. O tym, ze tesknie za bliskoscia meza juz nie wspomne, bo caly czas mam nadzieje, ze jeszcze wszystko przed nami.
Minio, a jak przeczytalam Twojego posta,to jakbym o sobie czytala

Pomalu dociera do mnie ta mysl, ze lozko rodzicow to nie najlepsze miejsce dla dziecka. Oczywiscie nie mowie to o sytuacjach, kiedy dziecieczka cos boli lub ma koszmary, ale nie codziennie Zla jestem na siebie, ze nie odkladalam Malej od poczatku do lozeczka

Sprobuje chyba przysunac lozeczko Malej do swojego lozka i tak ja oswajac... No i nie poddawac sie, nie poddawac sie, nie poddawac sie...
TruskawkowaPomarancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 18:17   #20
TruskawkowaPomarancza
Przyczajenie
 
Avatar TruskawkowaPomarancza
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość

Mogę jesze polecić książkę "Zasypianie bez płaczu" Williama i Marthy Sears.
Jak tylko uda mi sie dostac te ksiazke, to zabieram sie za lekture.
Dziekuje

A moze ma ja ktoras z Was?

edit. napisalam wczesniej posta i go nie wyswietlilo, dlaczego?

Edytowane przez TruskawkowaPomarancza
Czas edycji: 2012-09-28 o 19:07
TruskawkowaPomarancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:08   #21
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Tja juz widze jak 13 latek wskakuje mamie do łózka Dzeicko prędzej czy później samo wyjdzie z łózka. Tak jak pewnego dnia wygoni rodziców z łazienki tak i wyjdzie z łóżka.
Nie próbowałabym metody na wypłakiwanie (polecam "mądrych rodziców" autorka robiła badania co wtedy dzieje się z mózgiem dziecka).
Pomyslałabym o dostawce, albo o przenosinach do własnego łożeczka po zaśnięciu (my tak robimy).

to się możesz zdziwić
znam przypadek gdzie 13 latek śpi z matką.. tata początkowo wyniósł się do innego pokoju a z czasem pewnie nie widząc perspektyw w ogóle z domu

a sposób jest na nauczenie spania we własnym łóżku jest bardzo prosty.. od samego początku kłaść spać do łóżeczka właśnie.. tak jak uczyć jeść przy stole..w aucie jeździć w foteliku itd..

im poźniej takie nauki się wprowadza tym trudniej i dla dziecka i dla rodziców..

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2012-09-28 o 21:11
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:10   #22
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Metoda na wyplakanie czy 3-5-7 nie dla nasmoze komus pasuje ale dla mnie to nieludzkie, my wlasnie stosujemy rutyne, kapiel, ubieranie, mleko, przytulanki i...mloda idzie spac, czasem zajmuje to pol godz czasem godz z tym ze my lezymy w naszym lozku i potem po zasnieciu przekladamy do lozeczka i Misha spi od 20 do 24 bez problemu tylko pozniej jak sie obudzi na mleko nie ma juz spania w lozeczku tylko z mama i tataale akurat nam to nie przeszkadza, widocznie tego potrzebuje, akurat mamy duuuuze lozko wiec nie ma problemu z mieszczeniem sie i mloda spi pomiedzy nami wiec z lozka nie spadnie.
Autorko sprobuj przenosic do lozeczka po zasnieciu moze to u was zadziala albo jesli macie mozliwosc przysuncie lozeczko blisko waszego lozka.
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:27   #23
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Dostawic lozeczko do waszego lozka z jedna scianka zdjeta i tak przyzwyczajac mala do spania w nim
My tak zrobiliśmy, sprawdza się rewelacyjnie.

Nasza ma 15 miesięcy i tez nie przespałyśmy ani jednej nocy ciągiem.
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:31   #24
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
a sposób jest na nauczenie spania we własnym łóżku jest bardzo prosty.. od samego początku kłaść spać do łóżeczka właśnie.. tak jak uczyć jeść przy stole..w aucie jeździć w foteliku itd..
tu sie nie zgodzę każde dziecko jest inne, niektóre śpią od początku w łóżeczku, a potem następuje ząbkowanie, wzmożony lęk separacyjny lub nawet skok rozwojowy i nauka idzie w las ... pamiętajmy też, że nie ma się co katować jeśli wszystkim członkom rodziny pasuje spanie z dzieckiem to jest to jak najbardziej OK, ja odkładałam co 2 h w nocy 3 miesięczną Polę i miałam dość, zaczęła spać z nami i nasz świat stał się spokojniejszy i cudownie wyspany kiedy miała ok 2 latka z chęcią przeniosła się do swojego pięknego dużego łóżka i śpi w nim po dziś dzień
trzeba szukać rozwiązań dobrych dla Was wszystkich, a przetrzymanie i wypłakiwanie to najgorsza z nich ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:42   #25
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
to się możesz zdziwić
znam przypadek gdzie 13 latek śpi z matką.. tata początkowo wyniósł się do innego pokoju a z czasem pewnie nie widząc perspektyw w ogóle z domu

Przepraszam, ale...


Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
a sposób jest na nauczenie spania we własnym łóżku jest bardzo prosty.. od samego początku kłaść spać do łóżeczka właśnie.. tak jak uczyć jeść przy stole..w aucie jeździć w foteliku itd..

Nic, co dotyczy dziecka nie jest AZ TAKIE proste, bo...kazde dziecko jest inne i moze miec inne potrzeby

Tak samo jak niektore dzieci od malego wierca sie w fotelikach samochodowych i walcza z pasami, nie moga spokojnie usiedziec przy stole tak samo niektore potrzebuja wiecej bliskosci rodzicow podczas spania niz inne...



Moj synek od przyjazdu ze szpitala spal sam w swoim lozeczku w swoim pokoju wiec moglabym napisac, ze to taaaaakie proste, ale wiem, ze nie jest...


__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"


Edytowane przez karenina19
Czas edycji: 2012-09-28 o 21:45
karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:55   #26
agacia_cz
Zadomowienie
 
Avatar agacia_cz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 423
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

ja przyzwyczajałam małą stopniowo, kładłam do łóżeczka a za kazym razem kiedy zaczynała płakać podchodziliśmy ją głaskać, dać smoczek (niestety bez niego nie ma spania samemu) szybko się nauczyła bo juz po kilku dniach sama zasypiała
co prawda przynajmniej raz na noc sie budzi na mlesio
agacia_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:56   #27
TruskawkowaPomarancza
Przyczajenie
 
Avatar TruskawkowaPomarancza
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
to się możesz zdziwić
znam przypadek gdzie 13 latek śpi z matką.. tata początkowo wyniósł się do innego pokoju a z czasem pewnie nie widząc perspektyw w ogóle z domu
To u nas nastapil pierwszy etap - wyprowadzka meza z pokoju

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
Metoda na wyplakanie czy 3-5-7 nie dla nasmoze komus pasuje ale dla mnie to nieludzkie, my wlasnie stosujemy rutyne, kapiel, ubieranie, mleko, przytulanki i...mloda idzie spac, czasem zajmuje to pol godz czasem godz z tym ze my lezymy w naszym lozku i potem po zasnieciu przekladamy do lozeczka i Misha spi od 20 do 24 bez problemu tylko pozniej jak sie obudzi na mleko nie ma juz spania w lozeczku tylko z mama i tataale akurat nam to nie przeszkadza, widocznie tego potrzebuje, akurat mamy duuuuze lozko wiec nie ma problemu z mieszczeniem sie i mloda spi pomiedzy nami wiec z lozka nie spadnie.
Autorko sprobuj przenosic do lozeczka po zasnieciu moze to u was zadziala albo jesli macie mozliwosc przysuncie lozeczko blisko waszego lozka.
Hm...ale skoro Wasza corcia zasypia w Waszym lozku, to w swoim lozeczku spi nieswiadomie, prawda?
Wam nie przeszkadza, a nas juz meczy kopanie Malej. Konczy sie tym, ze Mala lezy w poprzek, a my na dwoch brzeszkach :/ Do tego strach sie poruszyc,bo sie budzi

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
My tak zrobiliśmy, sprawdza się rewelacyjnie.

Nasza ma 15 miesięcy i tez nie przespałyśmy ani jednej nocy ciągiem.
a dalej tak spicie, czy juz sie corcia przyzwyczaila do lozeczka?

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

Moj synek od przyjazdu ze szpitala spal sam w swoim lozeczku w swoim pokoju wiec moglabym napisac, ze to taaaaakie proste, ale wiem, ze nie jest...


zazdroszcze

I dalej nie wiem,dlaczego nie ma mojego wczesniejszego posta ?
TruskawkowaPomarancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 22:11   #28
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
I co? Będzie spać z dzieckiem do 18nastki?
O rany...

Miałam z córeczką podobnie, choć miała łóżeczko przystawione do naszego, to spała z nami większość nocy. Kombinowaliśmy różnie, nawet był okres, że my z mężem spaliśmy na dostawce a mała sama w łóżku bo nie chcieliśmy jej budzić (nie szliśmy spać równo z nią tylko dużo później). We własnym nauczyła się zasypiać jak dostała już większe łóżko (ok 2 lat). (zasypiać, nie spać, bo odłożona do niemowlęcego czasem spała, np. w dzień, albo zaraz po kąpieli wieczorem).
Najważniejsze, to zadbać o bezpieczeństwo małej i żeby wszystkim było wygodnie. Tekstami, że do matury będzie spać z Tobą się nie przejmuj. Musiałabyś się bardzo o to postarać.

Jesli zależy Ci tylko na bezpieczenstwie małej, a nie chcesz koniecznie rezygnować ze spania z nią, to są rózne sposoby. Od zainwestowania w dostawkę, przez dosunięcie swojego łóżka do ściany, na przystawionych krzesłach kończąc

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-09-28 o 22:55
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 23:33   #29
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Nie wierze w jednostajność zasypiania dziecka.
U nas rytuał od początku. 19 kąpiel, jedzenie i spanie (teraz odwrotnie najpierw kolacja potem kąpiel) i przerobiliśmy juz: usypianie przy piersi, zasypianie przy karuzeli w łóżeczku samodzielnie, zasypianie przytulonej do mamy, wspólne spanie...

Scorpioniec a ja znam co najmniej 20 dzieci, które spały z mamą od początku, a w wieku ok. 2 lat wyniosły się do swojego łóżka
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 09:32   #30
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
O rany...

Miałam z córeczką podobnie, choć miała łóżeczko przystawione do naszego, to spała z nami większość nocy. Kombinowaliśmy różnie, nawet był okres, że my z mężem spaliśmy na dostawce a mała sama w łóżku bo nie chcieliśmy jej budzić (nie szliśmy spać równo z nią tylko dużo później). We własnym nauczyła się zasypiać jak dostała już większe łóżko (ok 2 lat). (zasypiać, nie spać, bo odłożona do niemowlęcego czasem spała, np. w dzień, albo zaraz po kąpieli wieczorem).
Najważniejsze, to zadbać o bezpieczeństwo małej i żeby wszystkim było wygodnie. Tekstami, że do matury będzie spać z Tobą się nie przejmuj. Musiałabyś się bardzo o to postarać.

Jesli zależy Ci tylko na bezpieczenstwie małej, a nie chcesz koniecznie rezygnować ze spania z nią, to są rózne sposoby. Od zainwestowania w dostawkę, przez dosunięcie swojego łóżka do ściany, na przystawionych krzesłach kończąc
Ale co o rany?? są dzieci które ciężko jest "wyprowadzić" z sypialni rodziców. MOja sąsiadka śpi z córą która ma już 9lat, tata chyba też już zaczyna się wyprowadzać dalej niż pokój gościnny. Autorka wątku sama pisze że jest zmęczona, że śpi na brzegu łóżka i że nie może się nawet ruszyć bo to budzi dziecko, wystarczy uważnie czytać, choćby sam tytuł wątku doradzanie dostawiania krzeseł do łóżka jest nie na temat.
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.