Zawód księgowa/księgowy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-07, 20:01   #151
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Niestety nie umiem tego programu zainstalować
Dziewczyny czy wychodzi może jakas gazeta która mogłaby mi pomóc? Jakieś biuletyny itp.?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:34   #152
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Ja również sie dołączam do Was nie jestem księgową, choć chętnie bym nią została Zawsze się wzbraniałam przed zawodem księgowej, bo uważałam, że to nudne
Chce sobie zrobić kurs w Stowarzyszeniu księgowych. Jednak u mnie w mieście nie ma i bym musiała dojeżdżać to większego miasta i w grę wchodzą tylko kursy weekendowe A ich bardzo mało, psiałam nawet w tych sprawach do poszczególnych oddziałów
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 20:24   #153
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Ja również sie dołączam do Was nie jestem księgową, choć chętnie bym nią została Zawsze się wzbraniałam przed zawodem księgowej, bo uważałam, że to nudne
Chce sobie zrobić kurs w Stowarzyszeniu księgowych. Jednak u mnie w mieście nie ma i bym musiała dojeżdżać to większego miasta i w grę wchodzą tylko kursy weekendowe A ich bardzo mało, psiałam nawet w tych sprawach do poszczególnych oddziałów
Kursy w Stowarzyszneiu twraja też w soboty
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 16:34   #154
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Wiem, ze trwają w sobotę, ale tylko jak grupa będzie chciała Póki co, pracuję sobie w sumie w dziale który podlega pod dział finansowy i mam styczność z programami finansowymi, ale tylko wystawiam faktury zawsze coś i nawet używam Intrastat
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 16:45   #155
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Niestety nie umiem tego programu zainstalować
Dziewczyny czy wychodzi może jakas gazeta która mogłaby mi pomóc? Jakieś biuletyny itp.?
gazeta Podatkowa, Monitor Księgowego, Rachunkowośc i controlling- sa nawet na AE

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Wiem, ze trwają w sobotę, ale tylko jak grupa będzie chciała Póki co, pracuję sobie w sumie w dziale który podlega pod dział finansowy i mam styczność z programami finansowymi, ale tylko wystawiam faktury zawsze coś i nawet używam Intrastat
Dla mnie instrastat fe Ale faktury jak się człwoiek wdroży to leci jak maszyna

Ja tam sobie lubie pomyslec jak np cos zaksięgować
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 19:51   #156
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dziewczęta, a powiedzcie potrzebny jest wam język obcy w księgowości??
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 20:26   #157
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

o właśnie ja też podpinam się pod to pytanie
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 21:22   #158
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

tak potrzeba- chocby owy Intrastat.

Faktury zagraniczne, rozmowy z dostawcmai, obdiorcami. Korespondencja.

Moja mama jest księgowa i w poprzedniej firmie miała import surowców z Niemiec i znajomośc niemieckiego w stopniu komunikatywnym była niezbędna aby pracoeac na tym stanowisku.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 21:32   #159
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A co to jest Intrastat? Może ktoś w skrócie wyjaśnić o co chodzi?
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 21:51   #160
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

w sumie to pewnie znajomość jezyków obcych zależy od stanowiska. moja mama pracuje w wielkim zakładzie gdzie prowadzi tylko jakąś część księgowości więc w pracy języki obce nie są jej potrzebne do niczego bo wystarczy jej polski ale nie wiadomo na jaką firmę się trafi więc lepiej się uczyć sama sobie odpowiedziałąm hehehe
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 19:09   #161
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam serdecznie wszystkie księgowe. Dopisuję się do tego wątku - obecnie pracuję w banku w księgowości wewnętrznej ale przez 4 lata pracowałam jako samodzielna księgowa, studia także w tym kierunku ukończyłam, a teraz nawet dostałam (po 8 miesiacach oczekiwania ) licencję Ministerstwa Finansów na usługowe prowadzenie ksiąg, więc mogę startowac z własnym biurem .
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 20:30   #162
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie księgowe. Dopisuję się do tego wątku - obecnie pracuję w banku w księgowości wewnętrznej ale przez 4 lata pracowałam jako samodzielna księgowa, studia także w tym kierunku ukończyłam, a teraz nawet dostałam (po 8 miesiacach oczekiwania ) licencję Ministerstwa Finansów na usługowe prowadzenie ksiąg, więc mogę startowac z własnym biurem .
No to gratulacje Tylko własny interes otworzyć
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 21:27   #163
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Jeśli znajdę klienta na początek do stałej obsługi to bardzo chetnie otworzę biuro jako dodatkową dzialalność
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 10:32   #164
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

czekoladka ja mam pytanie, jeśli chodzi o licencje MF to ile lat trzeba mieć stażu ? Bo słyszałam/czytałam 2 wersje - 2 lata i 3 lata. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 12:56   #165
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Najgorsze jest to, ze nawet jak bym chciała zmienić pracę to wszędzie potrzebują z doświadczeniem i znajomość jakiegoś tam programu, ech
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 13:13   #166
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Mrowkasz Pokaż wiadomość
czekoladka ja mam pytanie, jeśli chodzi o licencje MF to ile lat trzeba mieć stażu ? Bo słyszałam/czytałam 2 wersje - 2 lata i 3 lata. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
O ja też się chętnie dowiem

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to, ze nawet jak bym chciała zmienić pracę to wszędzie potrzebują z doświadczeniem i znajomość jakiegoś tam programu, ech
Programu można się nauczyć, a dość często można skombinować wersję testową i popróbować w domu. W końcu będąc księgową zna się mniej więcej chociaż jakie dokumenty/sytuacje są możliwe do zaksięgowania. Dla chcącego nic trudnego - są w końcu pomoce w programach (chociaż to nie do końca zawsze coś daje). Nie załamuj się! Ja bym próbowała!

Edytowane przez evilcia
Czas edycji: 2008-04-12 o 13:14 Powód: Dodanie cytowań
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 16:11   #167
zyna
Raczkowanie
 
Avatar zyna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Nidzica
Wiadomości: 253
GG do zyna
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam !! Księgową co prawda nie jestem ale chodzę do Technikum Ekonomicznego o specjalizacji: księgowość i finanse W przyszłości marzą mi się studia w tym kierunku... ale jeszcze mam trochę czasu na to bo chodzę do 3 klasy a technikum jest 4 letnie
__________________
Bałagan w porządek, smutek w śmiech, dostatek – nie znam, nie wiem...
zyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 11:39   #168
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Mrowkasz Pokaż wiadomość
czekoladka ja mam pytanie, jeśli chodzi o licencje MF to ile lat trzeba mieć stażu ? Bo słyszałam/czytałam 2 wersje - 2 lata i 3 lata. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
Już odpowiadam:


Zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 2 w/w rozporządzenia certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych mogą uzyskać osoby, które spełniały co najmniej jeden z poniższych warunków:
  • udokumentowały trzyletnią praktykę w księgowości oraz posiadają wykształcenie wyższe magisterskie uzyskane na jednym z kierunków ekonomicznych o specjalności rachunkowość lub innej, dla której plan studiów i program kształcenia odpowiadał wymogom określonym przez organy uczelni dla specjalności rachunkowość, w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,
  • udokumentowały trzyletnią praktykę w księgowości, posiadają wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne na kierunku innym niż rachunkowość oraz ukończyły studia podyplomowe z zakresu rachunkowości w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,
  • udokumentowały dwuletnią praktykę w księgowości, posiadają wykształcenie co najmniej średnie oraz złożyły z wynikiem pozytywnym egzamin sprawdzający kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy.
Dwa pierwsze punkty będą miały zastosowanie do 30 czerwca 2010 - potem każdy kto będzie chciał mieć licencję będzie musiał zdać egzamin.

Więcej informacji na stronie MF
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?co...al=75&id=11306

Zasada nr 1 - księgowa musi umieć szukać wszelkiego typu informacji - aktów prawnych, zmian, interpretacji, orzeczeń itd
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 13:27   #169
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Zawód księgowa/księgowy

Ja mam pytanie odnosnie pierwszego punktu., w tym roku koncze studia na AE rachunkowosc, ale co miesci sie pod terminem "Udokumentowana praktyka trzyletnia w ksiegowosci":
* czy wlicza sie np. umowa zlecenie?, poniewaz pracowałam pol roku w biurze rachunkowym wlasnie na umowie zlecenie.
* czy to musi byc stanowisko "ksiegowa", czy moze byc starszy referent d\s ksiegowach?, na ktorym obecnie pracuje.
* jakie dokumenty wlasnie są potrzebne, zeby sie starac o licencje?, czy tylko umowy? czy zaswiadczenie od bylego pracodawcy jakie czynnosci w ksiegowosci wykonywalam?
Mam juz 1,5 roku doswiedczania w ksiegowosci i chcialabym sie wlasnie starac w przyszlosci o licencje. Dziekuje z gory za odpowiedz.

Ju sobie weszlam na stronke i tam sa odpowiedzi na moje pytania, sorki za zasmiecanie
__________________
Szczesliwa żonka
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090530040117.html

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2008-04-13 o 13:54 Powód: Post pod postem
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-13, 16:46   #170
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

No właśnie, wszystkie odpowiedzi są na stronie MF i na wielu innych portalach zajmujących się podatkami i rachunkowością
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 19:13   #171
spineczkabdg
Raczkowanie
 
Avatar spineczkabdg
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 34
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A ja muszę się pochwalić, że już certyfikat MF mam Się jednak na niego naczekałam. Czytałam gdzieś, że na wydanie certfikatu MF ma 3 m-ce, a jesli termin się wydłuzy powinien zawiadomić wnioskodawcę o wydłużeniu terminu. Dokumenty wysyłałam w na poczatku listopada 2007 toku, a certfikat dotarł do mnie pod koniec marca 2008. Oczywiście nikt mnie nie powiadomił, że sprawa się przeciagnie, ale juz to nie jest istotne... dokumencik mam w domku

Co prawda nie pracuje juz jako księgowa, ale na pewno certyfikat się przyda

U mnie obyło się bez egzaminów. Ukończyłam studia: specjalnośc rachunkowość, w miedzy czasie praca jako ksiegowa. I tak mam dużo szczescia... mam 25 lat, i udało mi sie zdobyc juz 3 letnią praktykę. Dobrze, że się załapałam na certyfikat przed zmianami.

Zanim jednak zdecyduje sie wykorzystac certyfikat to musze się wiele douczyć. Niestety zawod ksiegowego to ciągłe douczanie się, przepisy wciąż się zmieniają.
spineczkabdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 20:30   #172
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

spineczkabdg to i tak szybko Ci poszło, ja dokumenty wysłałam na pocztaku września 2007, a certyfikat dotrał do mnie w ubiegłą środę. Dzwoniłam tam kilka razy i za każdym razem było tłumaczenie, że teraz tak dużo osób się ubiega o ten certyfikat przed zmianami, że oni się nie wyrabiają
Sądziłam, że to będzie na jakimś oryginalnym papierze ze znakami wodnymi, a tu przysłali taki sobie śmieć wdrukowany na najgorszym jakościowo papierze z dopisną ręcznie datą i pieczątką Ministerstwa Finansów .... cały nasz kraj .....echhh
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 20:34   #173
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez spineczkabdg Pokaż wiadomość
A ja muszę się pochwalić, że już certyfikat MF mam
mam pytanie, właśnie kompletuje dokumety, czy wysyłałaś dowód osobisty (tzn. potwierdzoną kopię)?
wiem że kiedyś trzeba było, teraz wydaje mi się że nie, ale chciałam się upewnić
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 22:42   #174
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Nie trzeba wysyłać notarialnie potwierdzonej kopii dowodu osobistego
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 06:36   #175
spineczkabdg
Raczkowanie
 
Avatar spineczkabdg
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 34
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
Sądziłam, że to będzie na jakimś oryginalnym papierze ze znakami wodnymi, a tu przysłali taki sobie śmieć wdrukowany na najgorszym jakościowo papierze z dopisną ręcznie datą i pieczątką Ministerstwa Finansów .... cały nasz kraj .....echhh
czekoladka79 co do certyfikatu to miałam i mam podobne odczucia co Ty... zwykła karta papieru z imieniem nazwiskiem i datą urodzenia no i pieczęć MF

Sie nie popisali

zuzaneczka, potwierdzam to co napisała czekoladka... nie trzeba wysyłac kopii dowodu
ja wysłalam:
1) wniosek o wydanie certyfikatu,
2) zaswiadczenie o niekaralnosci napisane własnorecznie,
3) zaswiadczenie o posiadaniu praktyki,
4) dyplom ukonczenia studiów (odpis)
spineczkabdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 08:23   #176
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A ja mam pytanie o doswiadczenie: czy praca w szkole podstawowej w ksiegowosci tez sie wlicza?, bo to budzetowka, troche inny rodzaj ksiegowosci.Kur cze tak strasznie chcialabym uzyskac ten certyfikat, ale boje sie, ze odrzuca moje podanie. Tez nie wiem, bo na swiadectwie pracy w firmie poprzedniej nie jest napisane scisle jakie obowiazki wykonywalam. Tak Wam zazdroszcze.
__________________
Szczesliwa żonka
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090530040117.html
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 08:44   #177
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez spineczkabdg Pokaż wiadomość

zuzaneczka, potwierdzam to co napisała czekoladka... nie trzeba wysyłac kopii dowodu
ja wysłalam:
1) wniosek o wydanie certyfikatu,
2) zaswiadczenie o niekaralnosci napisane własnorecznie,
3) zaswiadczenie o posiadaniu praktyki,
4) dyplom ukonczenia studiów (odpis)
z tym dowodem to się zastanawiam, bo zmieniłam nazwisko i na dyplomach jest inne niż aktualnie posiadam, dlatego chyba jednak załączę,
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 11:58   #178
spineczkabdg
Raczkowanie
 
Avatar spineczkabdg
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 34
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
z tym dowodem to się zastanawiam, bo zmieniłam nazwisko i na dyplomach jest inne niż aktualnie posiadam, dlatego chyba jednak załączę,

Zuzaneczka, to zmienia postać rzeczy... załącz lepiej ten dowód.
Razem z certyfikatem dostałam list, w którym było napisane, ze w przypadku zmiany naziwska trzeba przesłac do MF kopie dowodu osobistego potwierdzonego notarialnie.

_madzia_ nie umiem Tobie odpowiedziec na Twoje pytanie
spineczkabdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 14:33   #179
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

_Madzia_ ja też pracuje w budżetówce i moja głóna księgowa dostała taki certyfikat, więc myśle że to nie ma znaczenia. Tak samo jak nazwa stanowiska na jakim pracujesz. Ważny jest ten zakres obowiązków, więc jeżeli robisz to co jest wymagane to nie ma problemu.

Ja będę miała 3 lata w 2009, więc rzutem na taśmę się załapie na star przepisy .
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 16:45   #180
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A powiedzcie mi, czy lepiej zrobić taki kurs w Stowarzyszeniu Księgowych czy może lepiej od razu iść na studia podyplomowe z rachunkowości? W zeszłym roku skończyłam ekonomię i tak się waham co lepsze.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-18 22:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.