przesuszona skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 12:24   #1
ulcia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 39

przesuszona skóra


Mam problem z bardzo suchą skórą, może nawet przesuszoną. Szczególnie na nogach mi to dokucza. Balsamy pomagają tylko na chwilę, później znowu skóra robi się biała od tego przesuszenia. A po goleniu mam czerwone krostki na nogach, później znikają, ale jak włoski zaczynają odrastać znowu się pojawiają... brzydko to wygląda. Poza tym mam wrażliwą skórę.
A co do cery to mimo, że skóra jest sucha strasznie się świeci.. szczególnie na nosie, brodzie i czole. I w dodatku mam rozszerzone naczynka.
Kiedyś brałam takie tabletki nawilżające, już nie pamiętam jakie dokładnie, ale mi nie pomogły. Piłam też duuużo wody i też nic.
Może znacie jakieś sposoby na skuteczne nawilżenie skóry? Jakieś tabletki, witaminy...?
ulcia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 18:37   #2
holly17
Raczkowanie
 
Avatar holly17
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: przesuszona skóra

mocno nawilżają balsamy i maści z mocznikiem(urea) ostatnio nawet z Garniera widziałam z 5%urea balsam... kiedyś trochę używałam Emolium emulsja specjalna i fajnie nawilżała na cały dzień ale dosyć drogo wychodzi(około 35 zł) teraz mam czerwony balsam z Garniera ten z syropem z klonu czy coś zapłaciłam około 13zł i skóra jest mięciutka też przez cały dzień. Z tabletek to mogę polecić olej z wiesiołka. Słyszałam też o proskin, że jest dobry, ale sama go nie brałam, więc nie wiem. A z tymi czerwonymi kropeczkami byłaś u dermatologa? Może to rogowacenie mieszkowe...
holly17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 22:42   #3
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: przesuszona skóra

Zgadzam się co do emolium - jest super. ja używam też dardii (też droga niestety). Spróbuj oliwki - takiej dla niemowląt. Tylko smaruj się nią nie na suchą skórę, a od razu po kąpieli, na wilgotną. Moim zdaniem oliwka stosowana na ciało jest lepsza niż te wszystkie balsamy i nie szczypie mnie po niej skóra (a po mleczkach, masłach do ciała, etc. owszem).
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:49   #4
Yonia12
Raczkowanie
 
Avatar Yonia12
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 86
Dot.: przesuszona skóra

a ja zaczęłabym od środka - pijesz dużo wody (25-35 ml/kg masy ciała)?

poza tym - kwasy omega-3 pomogą przy suchej skórze.

No, a na zewnątrz - jeżeli skora jest przesuszona niezłe efekty daje kąpiel z balneum, oliwka też niczego sobie. Ja stosuję czerwony krem GArniera jest ok.
__________________
Jestem Mamą po krakowsku
Blog: http://9-miesiecy.blogspot.com/

KONKURS: http://9-miesiecy.blogspot.com/2013/06/konkurs-miosc-od-pierwszej-yzeczki.html
Yonia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.