Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-05, 08:48   #4321
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Małgosia śliczności nabyłaś

Skład khadi masz tutaj. ja go mam i jest ok oczywiście ma na koncu składu jeden parabenik, ale było to juz tutaj poruszane, więc nie jest zaskoczeniem.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 09:00   #4322
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
Piękne zakupy
Napisz jak sprawuje się dezodorant ałun bo się na niego czaję.
Co do glinki Lavea to muszę sie zmartwić bo to nie są naturalne kosmetyki nie wiem jak glinka bo moze jest to biała glinka obrendowana tylko Lavea.
Co do białej glinki Logona znajdziesz ja na allegro albo tutuaj www.kosmetyki-natury.eu tylko ze ona występuję pod nazwa ziemia wulkaniczna ja mialam tą z paczuli.
Dzięki
W składzie glinki: Kaolin,Goats Milk,Honey i parfum... ale to nie jest INCI,więc do końca pewnie nie wiadomo ale to mały słoiczek,więc szubko mi pójdzie Też miałam tą z paczulą ale ta z lotosem wymiata.

Jeśli chodzi o ałun to jak sądzę - w normie. Tzn, tak na 100% nie chroni,ale wiadomo,jak mi dzieciak wraca po ośmiu godzinach ze szkoły,po wfie to bym chciała,żeby ta ochrona była skuteczniejsza,ale co mi tam po adidas men super ekstra strong też było podobnie,a tu przynajmniej nie mam stresa,że się dzieciak konserwuje syfem
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Małgosia śliczności nabyłaś

Skład khadi masz tutaj. ja go mam i jest ok oczywiście ma na koncu składu jeden parabenik, ale było to juz tutaj poruszane, więc nie jest zaskoczeniem.
Dzięki
No kamień z serca jeden paraben wiosny nie czyni... a głównie obawiałam się o als - bo to szampon dla Joa,a on bardzo żle znosi als... ale nie ma na szczęście - pewnie przed kliknięciem sprawdzałam skład,ale to było tak dawno,żem już zapomniała
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-11-05 o 09:03
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 10:24   #4323
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o ałun to jak sądzę - w normie. Tzn, tak na 100% nie chroni,ale wiadomo,jak mi dzieciak wraca po ośmiu godzinach ze szkoły,po wfie to bym chciała,żeby ta ochrona była skuteczniejsza,ale co mi tam po adidas men super ekstra strong też było podobnie,a tu przynajmniej nie mam stresa,że się dzieciak konserwuje syfem

wiesz, jeśli syf konserwuje to pomału zaczynam byc skłonna zacząć używać
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 10:38   #4324
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
2) Alterra i Tołpa nabyte w Rossie w oczekiwaniu na przesyłkę ze sklepu Talia :/ (uwaga! Ta seria Tołpy jest teraz w promocji!!! Ja zużywam już trzecie opakowanie tego mleczka,chyba nabędę też inne z tej serii,bo jest bardzo fajne - polecam)
Mam pytanie odnośnie mleczka Tołpy. Czy to mleczko nawilża, czy natłuszcza? Już kiedyś chciałam je kupić i wkładałam do koszyka i wyjmowałam (ochroniarz bacznie zaczął mi się przyglądać ) Ostateczie nie kupiłam. Mam bardzo suchą i wrażliwą skórę. W zasadzie używam tylko oliwki synka, bo cała reszta mnie podrażnia
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 10:53   #4325
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość

W tesco widziałam wczoraj nowy szampon Hipp, taki z konikiem ułatwiający rozczesywanie włosów! znacie?
Jejku byłoby super gdyby był w rossmannie bo mam go pod oknem
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Btw wspominałyście o sesie, jak dla mnie pachnie cudnie <3 Ale zapach jest intensywny, obudziłam się dziś rano z sesą , i mnie bolała głowa, do czasu aż zmyłam. Jantar ma za to śmieszny zapach, jak tania woda kolońska 8D
No podziwiam Twoje walory węchowe
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 11:02   #4326
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Szampon Hipp ułatwiający rozczesywanie znam Różni się od jego dobrze znanego brata tym, że nie plącze tak bardzo włosów (ale odkryłam Amerykę ) Ogólnie jest całkiem ok, bez rewelacji. Testowałam tylko na sobie, mój synek ma niewiele włosków, więc nie ma co się plątać

Prosiłam nawet o analizę składu, wklejam co napisała Shawtty:
"Myślę, że nazwa jest właściwa, bo ma kondycjonery powłokotwórcze - sztuczna powłoka wygładzi i ułatwi rozczesanie. Detergenty stosunkowo delikatniejsze niż typowo używane w kosmetyce. Dośc spora zawartość soli, wrażłiwców może podrażnić mimo wszystko. Ekstrakt z migdałów na dośc przyzwoitym miejscu. Dodatkowo rozrzucone humektanty zatrzymujące wodę i neutralizujące działanie detergentów, emolient i kwas mlekowy.
Całkiem do rzeczy, o ile ktoś nie unika kondycjonerów i soli."


Ps Jeśli miałybyście pytania odniśnie Hipp'a i dr. Hauschki służę radą. Przetestowałam z Hipp'a wszystko, z dr.Hauschki bardzo dużo produktów. Mam jeszcze znajomą kosmetyczkę w Niemczech pracującą tylko na kosmetykach dr.Hauschki i ona jest skarbnicą wiedzy.

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2011-11-05 o 11:06
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 11:31   #4327
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Witam Was! kotwilka dzięki za link do artykułu! - faktycznie jestem zdania, że ilość kosmetyków z różnymi paskudztwami chemicznymi robi swoje, a jeden krem z parabenami nie spowoduje katastrofy. Też do końca nie podoba mi się ten artykuł, bo widać, że lobbing obrony kosmetyków tradycyjnych jest wciąż mocny. Sama się o tym ostatnio przekonałam, próbując uświadamiać większe grono konsumentek... Ale nie o tym chciałam...

Wklejam mój aktualny zbiór:
1) ciało - żel po prysznic lilliputz
- balsam do ciała babydream
- samoopalacz do ciała green people
- olejek na cellulit Alterra
- perfumy ylang ylang balm-balm
- dezodorant crystal essence
- peeling do ciała deep forest

2) kolorówka - puder bambusowy z BU
- krem koloryzujący Living Nature
- krem koloryzujący z filtrem Pat&Rub
- tusz do rzęs alva
- balsam do ust Phenome
- błyszczyki kolorowe Logona
- balsam do ust Lip Smacker melonowy
- balsam do ust Dr. Hauschka miętowy
- próbki podkładów mineralnych Lily Lolo, everyday minerals
- kredka do oczu czarna alva

3) twarz - peeling z białej glinki Cattier
- zielona glinka Argile Verde
- płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu Pat&Rub
- mleczko do demakijażu Sanoflore
- krem przeciwzmarszczkowy AOK na noc
- krem po oczy Pat&Rub
- krem extrasensitive babydream (kupiłam bo wycofali calendula krem, ale tamten był lepszy)
- krem na trądzik TriAcneal Avene
- krem łagodzący AA eco
- olejek arganowy z ZSK

4) włosy - olejek rycynowy na końcówki
- płyn do układania włosów Logona
- szampon do włosów przetłuszczających Pat&Rub
- odżywka do włosów przetłuszcających Pat&Rub
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cialo 11 2011.jpg (69,3 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolorowka 11 2011.jpg (66,7 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz 11 2011.jpg (73,2 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy 11 2011.jpg (81,3 KB, 70 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-11-05 o 11:33
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 12:51   #4328
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Wklejam mój aktualny zbiór:
1)
- perfumy ylang ylang balm-balm
2)
- tusz do rzęs alva
- kredka do oczu czarna alva

3) twarz - peeling z białej glinki Cattier
- krem przeciwzmarszczkowy AOK na noc
- krem po oczy Pat&Rub

4) - płyn do układania włosów Logona
Ty to masz wejścia Kobieto!!!
A mogłabys wiecej tych produktach napisać?
Odzywaj się czasem, bo sie martwię...
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 12:57   #4329
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Państwu
Wklejam hurtem zakupy z ostatnich tygodni:
1) olej i ałun(ałun dla syna,jako alternatywa dezodorantu adidas sport) ze wspólnych zakupów z Agą (Aga,czy widzisz ile już zużyłam??? A to nie jest jedyny olej w moim życiu
ale sama go używasz?! ja dzień w dzień wysmarowuję całą buzię nigella a w ogóle jej nie ubywa!
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 14:59   #4330
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie mleczka Tołpy. Czy to mleczko nawilża, czy natłuszcza? Już kiedyś chciałam je kupić i wkładałam do koszyka i wyjmowałam (ochroniarz bacznie zaczął mi się przyglądać ) Ostateczie nie kupiłam. Mam bardzo suchą i wrażliwą skórę. W zasadzie używam tylko oliwki synka, bo cała reszta mnie podrażnia
Wg mnie minimalnie natłuszcza,raczej nawilża,jest takie mokre,ale z oliwkowym poślizgiem. Intensywnie pachnie Ja lubię,nie wchłania się od razu,można się trochę pomasować...

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
ale sama go używasz?! ja dzień w dzień wysmarowuję całą buzię nigella a w ogóle jej nie ubywa!
Właśnie sama Nieżle mi idzie,nie?

Sicilia
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 15:32   #4331
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Cloche jak będziesz wiedziała coś więcej na temat pudru tonującego Hauschki to daj znać
powiem tyle: u mnie jest w prawie ze kazdej aptece wystawiony jak masz jakas dobrze wyposazona apteke pod nosem, to moze spytaj... musza gdzies to wystawic, zeby pomacac...
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
- krem koloryzujący Living Nature
- tusz do rzęs alva
- błyszczyki kolorowe Logona
- balsam do ust Dr. Hauschka miętowy
- płyn do układania włosów Logona
to ja poprosze komentarze do tych kosmetykow, szczegolnie do kremu koloryzujacego living nature nada sie do tlustej skory? kryje troche?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 17:40   #4332
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

O niektórych kosmetykach już wcześniej pisałam, ale po kolei
Lillyputz żel pod prysznic jest rewelacja, dobrze się pieni i nie ma żadnego zapachu (niebieskie babydreamy zrobiły mi się z czasem mdłe). Balsam do ciała babydream to mój kwc od lat, chętnie do niego wracam. Samoopalacz green people daje piękny kolor opalenizny, ale śmierdzi jak zgniłe warzywa
Olejek Alterra bardzo mi się podoba, wcieram rano po kąpieli i delektuje sie cytrusowym zapachem. Perfumy balm-balm niestety nie mogą konkurować z chemicznymi Diorami i Chanelami. Niby ok, ale to nie jest powalający zapach. Crystal essence - same wiecie, jeden z lepszych eko. Peeling do ciała dostałam w prezencie, pachnie miętą i lasem, jest gęsty, kremowy i ładnie wygładza.
Kolorówka w skrócie: krem LN kryje bardzo lekko, to nie jest podkład, więc nie należy spodziewać się po nim efektów kryjących, raczej nadaje cerze tzw. glow i zdrowy wygląd. Trochę lepiej kryje P&R. Z tuszu alva jestem bardzo zadowolona. Jest wydajny, mam go już ze dwa miesiące, jak nie więcej, w ogóle nie śmierdzi (normalne tusze zawsze trochę śmierdzą z czasem - przynajmniej ja mam takie wrażenie), kredka też fajna, ale znika z oka pod koniec dnia. Błyszczyki Logona bardzo przypadły mi do gustu. Byłam w firmowym sklepie Logony w Szczecinie i oniemiałam. Tam po prostu jest wszystko. Chciałabym, żeby tak wyglądały drogerie albo żeby chociaż był taki podobny sklep w Warszawie
Micel P&R i mleczko Sanoflore oba ładnie pachną, dobrze zmywają makijaż i nie szczypią w oczy. Oba polecam z czystym sumieniem
Krem na noc AOK kupiłam przypadkowo w TK Maxx - nota bene trzeba tam czasami poszperać, bo można znaleźć fajne ekologiczne kosmetyki w dobrych cenach, oczywiście pod warunkiem, że opakowanie nie jest zmasakrowane, co czasami tam się zdarza.
Nie wszystkim pasują szampony i odżywki P&R. Z różnych opinii wiem, że raczej nie sprawdzają się przy cienkich włosach. Ja mam grube i być może dlatego nie narzekam. Fajny jest spray do układania włosów Logony. Ma fajny zapach (lekko podszyty alkoholem) i po nim faktycznie włosy się układają.
To tyle w dużym skrócie

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

cloche krem LN nadaje się do tłustej skóry, bo taką właśnie mam i nic mi po nim nie wyskoczyło. Ma naprawdę lekką konsystencję, prawie pianki i nie powinien podrażniać, chyba że ktoś jest uczulony na miód, bo LN bazuje na miodzie manuka jako jednym z głównych składników.
anula peeling z białą glinką pachnie miętowo i lekko chłodzi, ma małe drobinki i nie szoruje jak tarka. Jest bardzo wydajny. Kupiłam go ponad pół roku temu i wciąż jest. Używam raz w tygodniu, czasami rzadziej, jak zapomnę
Krem pod oczy P&R jak dla mnie trochę za bardzo się leje i muszę go łapać, żeby nie uciekał z palca. Ale jak już wyląduje pod oczami, to bardzo ładnie się wchłania i faktycznie odżywia. Nie migruje do oka, ma delikatny zapach.
mhm0808
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-11-05 o 17:41
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:03   #4333
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość


Właśnie sama Nieżle mi idzie,nie?

Sicilia
jesteś moim mistrzem! chyba Cię już nie dogonię :P
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 20:13   #4334
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

dziewczynki zamówienie na helfach dopiero zrobie w poniedziałek bo mam wtedy wypłate. no i pokazywałam wam że kupie sese i ten olejek khadi na wypadanie ale to bardziej dla mamy a sesa dla mnie. ale tak myśle skoro ta sesa tak jedzie to może zamiast nie wezme ten olejek amla TAKI
jak myślicie? a krem na noc to może kupie z alterry i jakiś balsam też. co będe przepłacać
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 20:31   #4335
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Sicilia ja wiem że avene nie jest naturalny, ale zauważyłam go w Twoich zbiorach i czy mogłabyś mi powiedzieć czy według Ciebie jest wart kupna? Będę bardzo wdzięczna
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.

Edytowane przez magnesita
Czas edycji: 2011-11-05 o 21:11
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 07:15   #4336
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
powiem tyle: u mnie jest w prawie ze kazdej aptece wystawiony jak masz jakas dobrze wyposazona apteke pod nosem, to moze spytaj... musza gdzies to wystawic, zeby pomacac...

to ja poprosze komentarze do tych kosmetykow, szczegolnie do kremu koloryzujacego living nature nada sie do tlustej skory? kryje troche?
Ja mam apteki gdzie vichy to już dobrodziejstwo,a o Hauschce to nie słyszeli nawet.Do "normalnej" apteki muszę pojechać 65km,a się póki co nie wybieram.Byłam tydzień temu tam,ale zupełnie zapomniałam podlecieć w poszukiwaniu Hauschki
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Witam Was! kotwilka dzięki za link do artykułu! - faktycznie jestem zdania, że ilość kosmetyków z różnymi paskudztwami chemicznymi robi swoje, a jeden krem z parabenami nie spowoduje katastrofy. Też do końca nie podoba mi się ten artykuł, bo widać, że lobbing obrony kosmetyków tradycyjnych jest wciąż mocny. Sama się o tym ostatnio przekonałam, próbując uświadamiać większe grono konsumentek... Ale nie o tym chciałam...

Wklejam mój aktualny zbiór:
1) ciało - żel po prysznic lilliputz
- balsam do ciała babydream
- samoopalacz do ciała green people
- olejek na cellulit Alterra
- perfumy ylang ylang balm-balm
- dezodorant crystal essence
- peeling do ciała deep forest

2) kolorówka - puder bambusowy z BU
- krem koloryzujący Living Nature
- krem koloryzujący z filtrem Pat&Rub
- tusz do rzęs alva
- balsam do ust Phenome
- błyszczyki kolorowe Logona
- balsam do ust Lip Smacker melonowy
- balsam do ust Dr. Hauschka miętowy
- próbki podkładów mineralnych Lily Lolo, everyday minerals
- kredka do oczu czarna alva

3) twarz - peeling z białej glinki Cattier
- zielona glinka Argile Verde
- płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu Pat&Rub
- mleczko do demakijażu Sanoflore
- krem przeciwzmarszczkowy AOK na noc
- krem po oczy Pat&Rub
- krem extrasensitive babydream (kupiłam bo wycofali calendula krem, ale tamten był lepszy)
- krem na trądzik TriAcneal Avene
- krem łagodzący AA eco
- olejek arganowy z ZSK

4) włosy - olejek rycynowy na końcówki
- płyn do układania włosów Logona
- szampon do włosów przetłuszczających Pat&Rub
- odżywka do włosów przetłuszcających Pat&Rub

Wpadaj częściej do nas założycielko wątku
Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
dziewczynki zamówienie na helfach dopiero zrobie w poniedziałek bo mam wtedy wypłate. no i pokazywałam wam że kupie sese i ten olejek khadi na wypadanie ale to bardziej dla mamy a sesa dla mnie. ale tak myśle skoro ta sesa tak jedzie to może zamiast nie wezme ten olejek amla TAKI
jak myślicie? a krem na noc to może kupie z alterry i jakiś balsam też. co będe przepłacać
Ja uwielbiam sesePięknie robi moim włosom

Ten olejek amla też wydaje się być świetny.Ja go miałam wziąć,ale wzięłam ten stumulujący porost.Amla kupię jak wykończe te co mam.

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Sicilia ja wiem że avene nie jest naturalny, ale zauważyłam go w Twoich zbiorach i czy mogłabyś mi powiedzieć czy według Ciebie jest wart kupna? Będę bardzo wdzięczna
Magnesita napisz o jaki Ci chodzi?bo ja bardzo dużo miałam kosmetyków avene to może też pomogę
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 10:32   #4337
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja

Magnesita napisz o jaki Ci chodzi?bo ja bardzo dużo miałam kosmetyków avene to może też pomogę
Aniu chodzi mi o triacneal
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 10:38   #4338
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

anakazar

magnesita Triacneal to taki mój wyjątek, chociaż nie ma najgorszego składu (wolę ten krem niż np. effaclar-duo). Używałam wcześniej diacneal, teraz triacneal i jestem z niego zadowolona. Usuwa drobne zaskórniaki i sprawia, że skóra jest równa. Podrażnił mi szyję, więc omija zarówno szyję, jak i skrzydełka nosa i okolice oczu. Nie stosuję go tylko latem.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 13:07   #4339
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziękuję Sicilio w takim razie chyba się na niego skuszę i będę stosować 2 razy w tygodniu żeby sobie za bardzo skóry nie przesuszyć .
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-06, 14:30   #4340
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Aniu chodzi mi o triacneal
To tego akurat nie miałam
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 14:39   #4341
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
To tego akurat nie miałam
Bo Ty masz cud buziaka i nie potrzebujesz takich specjałów
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 14:54   #4342
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Bo Ty masz cud buziaka i nie potrzebujesz takich specjałów

Cud buziaka to mają chyba tylko Panie/Panowie po photoshopie

Mnie chyba tak czyści mydło dudu-osun,bo odkąd go używam to wywaliło mi aż 5 pryszczyMoment się goją,ale taka pryszczata to ja ostatnio w ciąży chodziłam

Moją siostre też po dudu wywala

Anulka na Ciebie też tak dudu działa?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 08:18   #4343
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Cud buziaka to mają chyba tylko Panie/Panowie po photoshopie

Mnie chyba tak czyści mydło dudu-osun,bo odkąd go używam to wywaliło mi aż 5 pryszczyMoment się goją,ale taka pryszczata to ja ostatnio w ciąży chodziłam

Moją siostre też po dudu wywala

Anulka na Ciebie też tak dudu działa?
Mnie nie wywala po dudu

Sicilia - dziękuję za informację
alva to ostatni tusz jaki miałam zamiar wypróbować z naturalnych.... trochę to odwlekam, bo nie chce się rozczarowac tak jak innymi naturalnymi do tej pory , ale skoro Ty go chwalisz to chyba prędzej sie skuszę
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-11-07 o 08:22
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 08:23   #4344
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Jestem totalnie zachwycona próbkami szamponu i odżywki nawilżającej Madre Labs - włosy nawilżone, aż takie ciężkie, gładziutkie i wyprostowane bez prostownicy, do tego zapach truskawki I mam teraz zagwozdkę bo drogie toto, ponad 10$ za szampon 370 ml i 8$ za odżywkę
http://www.iherb.com/Madre-Labs-Mois...-ml/38090?at=1
http://www.iherb.com/Madre-Labs-Mois...-ml/38091?at=1
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7338.jpg (90,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7341.jpg (91,0 KB, 8 załadowań)
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 08:25   #4345
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Witam w poniedziałek;załączam fotkę - pokłosie weekendu zniżek z InStyle
Z Organique mydła aleppo - jedno dla dziecka z atopią,drugie dla dziecka z trądzikiem (kochane dzieci,dbają o mamusiną pasję i gustowna mydelniczka oraz z Phenome: kieszonkowy kremik pielęgnacyjny dla megawrażliwców;łagodzący (mam nadzieję oraz balsam do ust - czaiłam się bardzo długo na niego... bardzo dziwna konsystencja (coś jak linomag z mini grudkami smak zaskakujący,ogólnie dziwne to to Mam nadzieję,że przynajmniej będzie dobrze pielęgnował....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PB070056.jpg (74,9 KB, 51 załadowań)
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-11-20 o 11:29
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 08:36   #4346
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
dawno nie zaglądałam ale staram się podczytywać

polecicie jakiś olej lub hydrolat dla cery mieszanej, na rozszerzone pory
czytałam że hydrolat mogę stosować zamiast toniku, a jak jest w przypadku olejów?
jestem totalnie zielona póki co i nie wiem jak to stosować.......

tak samo masła - używałyście samych?
T'ai Fajnie, że wpadłaś
Mam podobną cerę, teraz trochę "wyprowadzoną na prostą"
Polecam po kolei:
- olejek myjący do dzioba - albo biochemia albo samoróbka U mnie się genialnie sprawdza (ale na glyceryl cocoate, ten na SLP nie chciał myć i się zmywać);

- hydrolat u mnie najlepiej się sprawdza oczarowy (a to nowość ) i aloesowy. Wypróbowałam jeszcze:cytrynowy, z zielonej herbaty, bławatkowy, lawendowy, lilpowy i z głogu... generalnie bez efektów... poza tym, ze niektóre fajnie pachniały. Stosuję jako tonik, po myciu olejkiem albo mgiełkę do odświeżania twarzy w ciągu dnia.

- oleje do twarzy - świetnie się sprawdza macerat brzozowy - nawilża, lekko natłuszcza, wchłania się do matu. Z pestek czarnej porzeczki i malin - ba fajne, ale mają jak dla mnie słodko-mdlący zapach i lekko barwią na zielono W połączeniu z kwasem hiaulronowym (na oko pół na pół z olejem - mieszam na dłoni) fajnie sprawdzi sie olej makadamia, chociaż on jest dość tłusty, więc stosuje go raz na jakiś czas (np. był świetny, jak sobie przesuszyłam i spiekłam latem twarz) - na zimę też może być dobry. Na "niespodzianki" solo punktowo olej tamanu i olejki eteryczne: pichtowy i z drzewka herbacianego.


Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Państwu
Wklejam hurtem zakupy z ostatnich tygodni:
mhm Świetne zakupy

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Witam Was! kotwilka dzięki za link do artykułu! - faktycznie jestem zdania, że ilość kosmetyków z różnymi paskudztwami chemicznymi robi swoje, a jeden krem z parabenami nie spowoduje katastrofy. Też do końca nie podoba mi się ten artykuł, bo widać, że lobbing obrony kosmetyków tradycyjnych jest wciąż mocny. Sama się o tym ostatnio przekonałam, próbując uświadamiać większe grono konsumentek... Ale nie o tym chciałam...

Wklejam mój aktualny zbiór:
1) ciało - żel po prysznic lilliputz
- balsam do ciała babydream
- samoopalacz do ciała green people
- olejek na cellulit Alterra
- perfumy ylang ylang balm-balm
- dezodorant crystal essence
- peeling do ciała deep forest

2) kolorówka - puder bambusowy z BU
- krem koloryzujący Living Nature
- krem koloryzujący z filtrem Pat&Rub
- tusz do rzęs alva
- balsam do ust Phenome
- błyszczyki kolorowe Logona
- balsam do ust Lip Smacker melonowy
- balsam do ust Dr. Hauschka miętowy
- próbki podkładów mineralnych Lily Lolo, everyday minerals
- kredka do oczu czarna alva

3) twarz - peeling z białej glinki Cattier
- zielona glinka Argile Verde
- płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu Pat&Rub
- mleczko do demakijażu Sanoflore
- krem przeciwzmarszczkowy AOK na noc
- krem po oczy Pat&Rub
- krem extrasensitive babydream (kupiłam bo wycofali calendula krem, ale tamten był lepszy)
- krem na trądzik TriAcneal Avene
- krem łagodzący AA eco
- olejek arganowy z ZSK

4) włosy - olejek rycynowy na końcówki
- płyn do układania włosów Logona
- szampon do włosów przetłuszczających Pat&Rub
- odżywka do włosów przetłuszcających Pat&Rub
Sicilia Gdzieś Ty była, jak Cię nie było?
Przepiękny zbiór, no, ale w sumie czego innego się po Matce Założycielce spodziewać
Zainteresował mnie szczególnie peeling Deep Forest (te leśne zapachy ). Czy orientujesz się, skąd takie cudo można wziąć?

Postanowiłam dać Alterze jeszcze jedną szansę i umyłam włosy końcówką szamponu z granatem... efekt... puch powywijany w każdą stronę Zdecydowanie się nie polubimy
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 08:44   #4347
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Wklejam mój aktualny zbiór:
Piękny jak zawsze Muszę sobie zapisać te zdjęcia Sicilio, czy mi się wydaje, że miałaś krem do biustu Pat&RUb? Czy mogłabym prosić o opinię o nim? I jak sprawdza Ci się olej arganowy do tłustej skóry? BO się przymierzam do niego od jakiś...2 lat
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Szampon Hipp ułatwiający rozczesywanie znam Różni się od jego dobrze znanego brata tym, że nie plącze tak bardzo włosów (ale odkryłam Amerykę ) Ogólnie jest całkiem ok, bez rewelacji. Testowałam tylko na sobie, mój synek ma niewiele włosków, więc nie ma co się plątać

Prosiłam nawet o analizę składu, wklejam co napisała Shawtty:
"Myślę, że nazwa jest właściwa, bo ma kondycjonery powłokotwórcze - sztuczna powłoka wygładzi i ułatwi rozczesanie. Detergenty stosunkowo delikatniejsze niż typowo używane w kosmetyce. Dośc spora zawartość soli, wrażłiwców może podrażnić mimo wszystko. Ekstrakt z migdałów na dośc przyzwoitym miejscu. Dodatkowo rozrzucone humektanty zatrzymujące wodę i neutralizujące działanie detergentów, emolient i kwas mlekowy.
Całkiem do rzeczy, o ile ktoś nie unika kondycjonerów i soli."


Ps Jeśli miałybyście pytania odniśnie Hipp'a i dr. Hauschki służę radą. Przetestowałam z Hipp'a wszystko, z dr.Hauschki bardzo dużo produktów. Mam jeszcze znajomą kosmetyczkę w Niemczech pracującą tylko na kosmetykach dr.Hauschki i ona jest skarbnicą wiedzy.
Dziękuję za opinię Na Hippowy szampon chyba się skuszę Widziałam w tesco wiele ich kosmetyków i jeśli używałaś mogłabyś napisać conieco o takim kremie w dużym okrągłym opakowaniu? Nie ma go niestety na stronie www..widziałam jeszcze jakiś żel do mycia ciała w tubie? też mnie zastanawiał..
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Jejku byłoby super gdyby był w rossmannie bo mam go pod oknem
U mnie w rossmanie nie ma Hippa.. w drugim, dalej od domu też nie
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Wg mnie minimalnie natłuszcza,raczej nawilża,jest takie mokre,ale z oliwkowym poślizgiem. Intensywnie pachnie Ja lubię,nie wchłania się od razu,można się trochę pomasować...

Małgosiu, a jesteś pewna, że to mleczko nie jest eko tylko z nazwy?
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Witam w poniedziałek;załączam fotkę - pokłosie weekendu zniżek z InStyle
Z Organique mydła aleppo - jedno dla dziecka z atopią,drugie dla dziecka z trądzikiem (kochane dzieci,dbają o mamusiną pasję i gustowna mydelniczka oraz z Phenome: kieszonkowy kremik ochronny na zimę oraz balsam do ust - czaiłam się bardzo długo na niego... bardzo dziwna konsystencja (coś jak linomag z mini grudkami smak zaskakujący,ogólnie dziwne to to Mam nadzieję,że przynajmniej będzie dobrze pielęgnował....
A ile % mają Twoje mydełka z Aleppo? Mam jeszcze niedyskretne pytanie- pamiętasz może ceny? bo mam dostęp blisko mnie do mydeł Aleppo, ale kosztuja ok 40 zł..
Zakupy piękne!

Ja testowałam w weekend mydło Plaster miodu z LF i jestem zachwycona! Piękny zapach, bardzo delikatny, kremowa pianka i delikatne natłuszczenie skóry!
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 08:59   #4348
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość

Małgosiu, a jesteś pewna, że to mleczko nie jest eko tylko z nazwy?

A ile % mają Twoje mydełka z Aleppo? Mam jeszcze niedyskretne pytanie- pamiętasz może ceny? bo mam dostęp blisko mnie do mydeł Aleppo, ale kosztuja ok 40 zł..
Zakupy piękne!
Pewności nie mam,ale... ze dwa lata stosowałam borowinę Tołpy w różnych wersjach kosmetycznych z dobrym (ujędrniającym) skutkiem i się nieco rozczarowałam,że oni się nie łapią na naturalkę; na tymże wątku zostałam przez Korah poinformowana,że tylko ta rzeczona wersja tołpowych kosmetyków się łapie

Co do Aleppo - pamiętam,jakby to było wczoraj za oba mydła (są b. duże,co najmniej 2x większe niż Premium z Alepii) i mydelniczkę po rabacie -15% zapłaciłam coś ok 53 pln
To dla atopików ma 8-12%
to dla cery trądzikowej 5-8% zawartości oleju laurowego.
Oba syryjskie.
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-11-07 o 09:02
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:01   #4349
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

dzięki raz jeszcze za wszystkie porady

na początek zamówiłam skromnie hydrolat, 2 oleje (jeden dla mamy w prezencie) i masło shea

kupiłam też ostatnio polecany przez was krem do mycia twarzy Alterry i jestem zachwycona pomimo że nie przepadam za zapachem róży
tak samo odżywka do włosów z granatem i aloesem świetnie się u mnie sprawdza - lekka, nie obciąża, łatwo się spłukuje
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 09:07   #4350
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

mhmo a Ty masz krem z phenome prawda?zadowolona jesteś czy raczej średnio?bo ja szukam czegoś na dzień i sama nie wiem na co się zdecydować.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.