Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy cz.II - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-11, 13:52   #121
heartgram
Przyczajenie
 
Avatar heartgram
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Antybiotyk a Lesiplus.

Witam. Został mi przepisany antybiotyk macromax. Jestem podczas brania tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus (3tydzień). Mam pytanie czy jeśli odbylam wczoraj stosunek,a dzisiaj mam wziąć antybiotyk to ten wczorajszy stosunek jest bezpieczny? Czy mam od razu wziąć tabletki z następnego opakowania (pominąć placebo)? Bardzo proszę o odpowiedź.
__________________
Dance or die..
heartgram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 10:37   #122
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Antybiotyk a Lesiplus.

Cytat:
Napisane przez heartgram Pokaż wiadomość
Witam. Został mi przepisany antybiotyk macromax. Jestem podczas brania tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus (3tydzień). Mam pytanie czy jeśli odbylam wczoraj stosunek,a dzisiaj mam wziąć antybiotyk to ten wczorajszy stosunek jest bezpieczny? Czy mam od razu wziąć tabletki z następnego opakowania (pominąć placebo)? Bardzo proszę o odpowiedź.
Spokojnie, tracisz ochronę od dnia wzięcia antybiotyku, nie wcześniej. Pamiętaj by przez cały okres brania leku i 7 dni po zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 16:21   #123
heartgram
Przyczajenie
 
Avatar heartgram
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: Antybiotyk a Lesiplus.

A co teraz jak dostałam plamien i boli mnie podbrzusze, a zostały mi jeszcze dwie tabletki??
__________________
Dance or die..
heartgram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 06:57   #124
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Antybiotyk a Lesiplus.

Cytat:
Napisane przez heartgram Pokaż wiadomość
A co teraz jak dostałam plamien i boli mnie podbrzusze, a zostały mi jeszcze dwie tabletki??
Wszystko ok. To skutek antybiotykoterapii. Nie łącz opakowań, tylko bierz dalej zgodnie ze schematem.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 07:40   #125
heartgram
Przyczajenie
 
Avatar heartgram
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: Antybiotyk a Lesiplus.

Dziękuję, trochę mnie uspokoiłaś.. Tylko teraz dostałam normalnego krwawienia jak z odstawienia. To normalne?
__________________
Dance or die..
heartgram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 12:59   #126
katarinaa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Hej dziewczyny, czy dopochwowy probiotyk Lactovaginal osłabia działanie tabletek? (chodzi chyba głównie o to, że może mieć jakiś wpływ na śluz?)
katarinaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 17:42   #127
Steely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Hej! Jak jest z hydroksyzyną? Czy osłabia działanie Diane 35?
Steely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-21, 21:59   #128
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez katarinaa90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czy dopochwowy probiotyk Lactovaginal osłabia działanie tabletek? (chodzi chyba głównie o to, że może mieć jakiś wpływ na śluz?)
Nie osłabia
Cytat:
Napisane przez Steely Pokaż wiadomość
Hej! Jak jest z hydroksyzyną? Czy osłabia działanie Diane 35?
Nie osłabia
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 19:10   #129
annief
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Proszę o pilną pomoc!

Mam celiakię. Dietę trzymam wzorowo, ale dzisiaj na wskutek pomyłki zjadłam duży kawałek tortu z masą glutenu. Zazwyczaj w takim przypadku biorę leki przeczyszczające, aby pozbyć się problemu. Jednak o 19 wzięłam anty (4 tabletka) i się zastanawiam czy jak wypiję senes po 3 - 4 h to tabletki zadziałają? Czy później mam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Jak długo? Muszę pozbyć się tego z żołądka jak najszybciej, bo jutro nie wstanę z łóżka a mam ważny egzamin.
annief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 08:52   #130
sweetmalenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
tabletki a antybiotyk

Dziewczyny, w sobote rano wzięłam antybiotyk(ospamox 500-antybiotyk mojego dziecka więc słaby), potem dostałam okres więc wieczorem wzięłam tabletkę novynette(moje 1 opakowanie), wczoraj wzięłam drugą, a nocy musiałam znowu wziąć ten sam antybiotyk ale w ilości jednej łyżeczki, dzisiaj rano juz 2 łyżeczki. Powiedzcie mi proszę jak długo muszę się zabezpieczać prezerwatywą?
Nie jest to antybiotyk brany ciągle, jednak doraźnie. Mam powiększone migdałki a ciągle zbyt dużo pracy, żeby iść do lekarza.
__________________
sweetmalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 11:34   #131
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: tabletki a antybiotyk

Cytat:
Napisane przez sweetmalenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w sobote rano wzięłam antybiotyk(ospamox 500-antybiotyk mojego dziecka więc słaby), potem dostałam okres więc wieczorem wzięłam tabletkę novynette(moje 1 opakowanie), wczoraj wzięłam drugą, a nocy musiałam znowu wziąć ten sam antybiotyk ale w ilości jednej łyżeczki, dzisiaj rano juz 2 łyżeczki. Powiedzcie mi proszę jak długo muszę się zabezpieczać prezerwatywą?
Nie jest to antybiotyk brany ciągle, jednak doraźnie. Mam powiększone migdałki a ciągle zbyt dużo pracy, żeby iść do lekarza.
Przez cały okres zażywania antybiotyków + 7 dni po zaprzestaniu.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-11, 11:50   #132
sweetmalenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: tabletki a antybiotyk

i tyle wystarczy?
__________________
sweetmalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 08:42   #133
sweetmalenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
noble health i tabletki antykoncepcyjne

Witam, czy ktoś może wie czy zażywanie tabletek Noble Healt get slim morning i night może jakoś wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych?
__________________
sweetmalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 14:40   #134
gwiazdulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 17
Dot.: noble health i tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez sweetmalenka Pokaż wiadomość
Witam, czy ktoś może wie czy zażywanie tabletek Noble Healt get slim morning i night może jakoś wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych?
pytałam się o to sama - bez problemu możesz
gwiazdulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 14:16   #135
basiaaawawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 59
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

witam
mam pytanie. biore tabletki anty atywia. dzis wypiłam 800ml soku pomaranczowego. i dzis zaczełam brać 2 razy dziennie po 1 tabletce witaminy B2. czy antykoncepcja jest zacowana?
basiaaawawa jest teraz online Zgłoś do moderatora
basiaaawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 14:19   #136
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Dziewczyny, dostałam potas leczniczo - 9 kapsułek dziennie przez tydzień, potem 6 przez 2 tygodnie i 3 przez tydzień.
Około 10 rano biorę anty. Czy to będzie mieć jakiś wpływ?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 18:33   #137
anabella884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Czy są interakcje między lekiem antydepresyjnym (Velaxin/Venlectine) a tabletką antykoncepcyjna Naraya Plus? Na ulotkach nie ma nic o interakcjach.. A jeszcze jeśli chodzi o Naraya plus to brałam tabletki na przeziebienie(nie byl to paracetamol) czy to też może miec jakis wplyw?
anabella884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 10:35   #138
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Depralin a tabletki antykoncepcyjne? Pomoże ktoś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 06:46   #139
basiaaawawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 59
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

dziewczyny czy witaminy Olimp gold-vit zdrowie i piekno wpływaja na skuteczność tabletek anty ? znalazlam w ulotce grepfruta i inne owoce
basiaaawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-07, 07:50   #140
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez basiaaawawa Pokaż wiadomość
dziewczyny czy witaminy Olimp gold-vit zdrowie i piekno wpływaja na skuteczność tabletek anty ? znalazlam w ulotce grepfruta i inne owoce
Nie wpływają.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 17:01   #141
basiaaawawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 59
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

od wtorku mam wodnistą biegunkę ( jeden raz na dzień) , ale dzis zaczał boleć brzuch więc wziełam nifuroksazyd ( trzeba brać 800mg czyli 4 razy na dobę) . Mam pytanie czy jeśli biore regularnie Atywię o 21:30 i dzis bedzie moja 3 tabletki z kolejnego opakowania i o 19 wezme nifuroksazyd to czy bede normalnie chroniona ?
basiaaawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 20:47   #142
Nikxx21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Question Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Witam! Biore tabletki anty Yasminelle. We wtorek wieczorem o 21:00 wzielam ostatnia tabletke z blistra. W czwartek zostal przepisany mi Antybiotyk Rovamycine na 5 dni tzn do poniedzialku 22:00. Czy ten antybiotyk na wplyw na dzialanie tabletek anty? Czy dalej jestem w pelni zabezpieczona podczas obecnej przerwy tzn np we wtorek czy srode? Czy gdy zaczne nowy blister w srode o 21:00 to musze uzywac dodatkowej antykoncepcji czy nie jest to konieczne? Na internecie znalazlam informacje ze akurat ten antybiotyk nie ma wpylwu na dzialanie hormonow .:con fused:
Nikxx21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 12:12   #143
nierealnaaa
Zakorzenienie
 
Avatar nierealnaaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Jamaica
Wiadomości: 4 402
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cześć dziewczyny,
jakie najczęściej bierzecie leki na przeziębienie (i w jakich dawkach, odstępach czasowych od anty) żeby nie zachwiać działania tabletek antykoncepcyjnych?

90% tabletek jest tak naszpikowane paracetamolem ,że aż strach to wszystko brać..
nierealnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 21:49   #144
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Czy według was syrop na kaszel stodal może zachwiać antykoncepcję? I theraflu extra grip ze 2 razy na dobę?
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 17:34   #145
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Charlotte York Pokaż wiadomość
Czy według was syrop na kaszel stodal może zachwiać antykoncepcję? I theraflu extra grip ze 2 razy na dobę?
Ja zazywalam i było ok.
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 22:12   #146
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Andz126p Pokaż wiadomość
Ja zazywalam i było ok.
Dzieki
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 12:44   #147
martakub
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

siema siema
martakub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 14:33   #148
blue94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 7
Flucofast i Pimafucin

Cześć Dziewczyny
byłam dzisiaj u ginekologa i przepisał mi Flucofast, globulki Pimafucin i krem Pimafucin. Niestety zapomniałam się dopytać, czy wpływają one na działanie tabletek antykoncepcyjnych ;/
Wiecie może coś na ten temat?
blue94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 08:12   #149
takakaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 14
tabletki anty, antybiotyki, stres- o co chodzi?

Hej
Może któraś miała podobnie... Otóż ponad 3tyg zażywam tetralysal na trądzik. A tabletki anty (od kilku miesięcy są to sylvie20) już ładnych parę lat. Otóż wczoraj wzięłam ostatnią z blistra, a dziś pojawiło się jakby krwawienie z odstawienia. Z reguły jak brałam ost tabletkę w poniedziałek to krwawienie miałam w piątek/sobotę. Nie wiem czy wcześniejsze krwawienie może być spowodowane antybiotykiem właśnie czy też tym, że ostatnio piłam melisę (która ponoć przyspiesza okres) i miałam też sporo stresu (rozstanie z narzeczonym). Kochaliśmy się jakieś hm... 3 tygodnie temu. Czy jeśli zrobię test ciążowy teraz to będzie on wiarygodny? A po drugie-czy właśnie te czynniki, które opisałam mogą mieć wpływ na to, że krwawienie mam już teraz? Z góry dziękuję za odpowiedzi
takakaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 22:12   #150
gnishu
Raczkowanie
 
Avatar gnishu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 263
Dot.: tabletki anty, antybiotyki, stres- o co chodzi?

Antybiotyki "blokują" działanie tabletek antykoncepcyjnych, dlatego podczas antybiotykoterapii należy dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą. Test możesz zrobić już w dzień terminu spodziewanej miesiączki
gnishu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-30 11:23:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.