Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-19, 06:33   #4351
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, jeśli robię zamówienie łączone z kolorówki i ZSK to opłacam 2 zamówienia osobno, a wysyłka jest doliczana do ZSK, czy jest wtedy jedno jakieś wspólne konto? Wydaje mi się, że osobno, ale wolę się upewnić
Płacisz za każde zamówienie oddzielnie, w kolorówce zaznaczasz wysyłka z ZSK a w ZSK wybierasz opcję przesyłki wysyłka łączona z kolorówką i płacisz za przesyłke w ZSK.
Ja tak zrobiłam właśnie ostatnio, ale ostrzegam, poprzez połączenie dwóch zamówień czekam na paczkę już 10 dni i nadal jej nie ma.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 06:58   #4352
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Płacisz za każde zamówienie oddzielnie, w kolorówce zaznaczasz wysyłka z ZSK a w ZSK wybierasz opcję przesyłki wysyłka łączona z kolorówką i płacisz za przesyłke w ZSK.
Ja tak zrobiłam właśnie ostatnio, ale ostrzegam, poprzez połączenie dwóch zamówień czekam na paczkę już 10 dni i nadal jej nie ma.
Dziękuję za odpowiedz i za ostrzeżenie. W takim razie zrobię zakupy tylko w kolorówce, bo z ZSK, chciałam przy okazji 1 rzecz tylko,a nie widzi mi się tyle czekać.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 08:32   #4353
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam problem z kremem Anty-aging - Retinol roślinny + PHA + HA. Czy któraś z Was go robiła?
Robiłam już trochę kremów z zestawów gotowych i wszystkie jak do tej pory wyszły bez problemu i mają normalną kremową konsystencję. Ten jest rzadki jak woda, a w dodatku pływają w nim mikroskopijne grudki. Wg opisu krem powinien mieć konsystencję gęstego mleczka. Nie wiem czy mogłam coś źle zrobić i czy da się go jakoś uratować? Proszę o pomoc. Zaznaczam, że dodałam trochę gumy ksantanowej, ale nic to nie zmieniło.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 11:17   #4354
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Mam problem z kremem Anty-aging - Retinol roślinny + PHA + HA. Czy któraś z Was go robiła?
Robiłam już trochę kremów z zestawów gotowych i wszystkie jak do tej pory wyszły bez problemu i mają normalną kremową konsystencję. Ten jest rzadki jak woda, a w dodatku pływają w nim mikroskopijne grudki. Wg opisu krem powinien mieć konsystencję gęstego mleczka. Nie wiem czy mogłam coś źle zrobić i czy da się go jakoś uratować? Proszę o pomoc. Zaznaczam, że dodałam trochę gumy ksantanowej, ale nic to nie zmieniło.
Ja go robiłam 2 razy, i nigdy nie miałam takiego problemu. Nie zapodziałaś może jakiegoś składnika, albo nie pomyliłaś się gdzieś? A może Ci z ZSK jakoś schrzanili robotę.. ja już 3x zamawiałam ten krem, i laktobionowy ostatnio przyszedł jak kamień, jakby dostała się do niego wilgoć czy coś
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 14:24   #4355
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ide mieszac tonik

pomyslalam o takim obliczeniu:\
70% (stezenie kwasu glikolowego ktore mam) - 100
5% (to ma mi wyjsc) - x
x=7,14

100-7,14= 92,86 wody dest.

Tylko gorzej z tym jak to odmierzyc, nie mam strzykawek a tylko lyzeczki 5, 2.5 i 1, 2 ml

Do tego z 5 kropli FEOG i zamieszac to bagietka.. no zobaczymy nie moge sie doczekac, twarz mam w strasznym stanie po oleju z pestek malin jednak.. przestalam go uzywac i zadnych nowych wykwitow..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 14:46   #4356
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ide mieszac tonik

pomyslalam o takim obliczeniu:\
70% (stezenie kwasu glikolowego ktore mam) - 100
5% (to ma mi wyjsc) - x
x=7,14

100-7,14= 92,86 wody dest.

Tylko gorzej z tym jak to odmierzyc, nie mam strzykawek a tylko lyzeczki 5, 2.5 i 1, 2 ml

Do tego z 5 kropli FEOG i zamieszac to bagietka.. no zobaczymy nie moge sie doczekac, twarz mam w strasznym stanie po oleju z pestek malin jednak.. przestalam go uzywac i zadnych nowych wykwitow..

Mi się wydaje, że to obliczenie jest błędne.
Przecież tutaj masz podane rozcieńczenia : http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwas-Glikolowy-70/84
Oblicz sobie na podstawie tego.

A masz coś by wyregulować PH?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 16:06   #4357
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość

Mi się wydaje, że to obliczenie jest błędne.
Przecież tutaj masz podane rozcieńczenia : http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwas-Glikolowy-70/84
Oblicz sobie na podstawie tego.

A masz coś by wyregulować PH?
Ewentualnie tylko sodę, widziałam te rozćieńczenia, aczkolwiek wydawało mi się to zbyt proste :P po za tym nie wiem czy np konserwant i ewentualnie niacynamid nie spowodują tego, że zeby osiagnac np 5% stezony roztwor, trzeba będzie zmniejszyc ilosc wody (?)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-21, 16:06   #4358
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja go robiłam 2 razy, i nigdy nie miałam takiego problemu. Nie zapodziałaś może jakiegoś składnika, albo nie pomyliłaś się gdzieś? A może Ci z ZSK jakoś schrzanili robotę.. ja już 3x zamawiałam ten krem, i laktobionowy ostatnio przyszedł jak kamień, jakby dostała się do niego wilgoć czy coś
Robiłam go pierwszy raz i postępowałam zgodnie z instrukcją. Składniki wszystkie dałam, ale czy czegoś nie pomyliłam to pewności nie mam. Wydaje mi się, że raczej nie, bo obie fazy się połączyły, tylko ta konsystencja jest rzadka. Ogrzałam go teraz ponownie i grudki zniknęły, ale po wymieszaniu jak był rzadki tak dalej jest. Cóż po prostu przeleję go do buteleczki z dozownikiem. Trudno. Może następnym razem wyjdzie "normalny".
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 19:50   #4359
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jestem zakrecona jak baranie rogi wzielam wode destylowana i zamiast wlac cala buteleczke kwasu, wlalam cala butelke FEOG mieszam, mieszam.. myslę: czemu woda jest caly czas taka jakby w zawiesinie.. w koncu patrze na butelke a ja konserwant caly wylalam

No nic.. odmierzylam kolejne 100ml, dodalam juz 30 ml kwasu, wymieszalam.. sprawdzilam papierkiem.. ph niskie, dosypalam sody.. niskie i tak dosypywalam 10 razy po troszeczku, ale uzbierala sie pewnie czubata lyzeczka.. w kazdym badz razie wyszlo mi w granicach 4.5. Dolalam jeszcze 3 kropelki FEOG bo tyle jeszcze splynelo z butelki.. i postawilam do lodowki.

Juz sie smarowalam, nic nie pieklo, stezenie 10%. Mimo ze mnie zapycha, to po jakims czasie dalam na to olej z pestek malin (KOCHAM jego zapach ) i po jakims czasie HA z B3.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 20:00   #4360
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Jestem zakrecona jak baranie rogi wzielam wode destylowana i zamiast wlac cala buteleczke kwasu, wlalam cala butelke FEOG mieszam, mieszam.. myslę: czemu woda jest caly czas taka jakby w zawiesinie.. w koncu patrze na butelke a ja konserwant caly wylalam
No coz zdarza sie
Tez dzis zamiast dolac hydrolatu do mojej uniwersalnej buteleczki z atomizerem, dolalam 70% spirytusu. Dobrze, ze sie zorientowalam w ostatniej sekundzie

Cytat:
No nic.. odmierzylam kolejne 100ml, dodalam juz 30 ml kwasu, wymieszalam.. sprawdzilam papierkiem.. ph niskie, dosypalam sody.. niskie i tak dosypywalam 10 razy po troszeczku, ale uzbierala sie pewnie czubata lyzeczka.. w kazdym badz razie wyszlo mi w granicach 4.5. Dolalam jeszcze 3 kropelki FEOG bo tyle jeszcze splynelo z butelki.. i postawilam do lodowki.

Juz sie smarowalam, nic nie pieklo, stezenie 10%. Mimo ze mnie zapycha, to po jakims czasie dalam na to olej z pestek malin (KOCHAM jego zapach ) i po jakims czasie HA z B3.
A nie 15ml ?
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-10-22 o 20:01
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 20:50   #4361
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

100ml tak na stronie zsk bylo napisane, ze zeby otrzymac roztwor 10% to trzeba dodac do 15 ml kwasu 100ml wody.. tylko mnie nie załamuj, że cos jest źle.. bo 1,5 tyg zwlekałam, żeby to zrobić az w koncu mam i sie smaruje :P
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 04:18   #4362
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
100ml tak na stronie zsk bylo napisane, ze zeby otrzymac roztwor 10% to trzeba dodac do 15 ml kwasu 100ml wody.. tylko mnie nie załamuj, że cos jest źle.. bo 1,5 tyg zwlekałam, żeby to zrobić az w koncu mam i sie smaruje :P
No wlasnie, bo wczesniej napisalas, ze do 100ml wody dodalas 30ml kwasu. Dlatego pytam
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 10:17   #4363
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dolalam jeszcze 3 kropelki FEOG bo tyle jeszcze splynelo z butelki.. i postawilam do lodowki.
3 krople to zdecydowanie za mało, żeby zakonserwować roztwór. Trzymaj go w lodówce. Dłużej niż 2-3 tygodnie bym go nie używała. Niestety całego nie zużyjesz przez ten czas.

PH 3.5-4.0 byłoby optymalne (nie wiem, czemu na stronie ZSK podają 4-5).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 11:18   #4364
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

aa tak tak 15 ml kwasu to przez zmeczenie

Wlasnie nie mialam wiecej konserwantu ehh.. sprobuje go zuzyc, albo namowie meza na smarowidło Tak wiec musze zamowic znow kwas glikolowy
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:06   #4365
Jasmine89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanie, chcę zrobić sobie mgiełkę nawilżającą do twarzy z hydrolatu z nasion słodkich migdałów 27,7ml + aloes zatężony 2ml + witaminy all in one 0,3ml, czy muszę jakoś regulować pH ? Jakie powinno być ? Dopiero niedawno zaczęłam się interesować samorobioną pielęgnacją i jeszcze wielu zagadnień nie ogarniam Aaa, i jeszcze ile kropli FEOGu dodać na 30ml ? Nie wiem jak to samej przeliczać, bo nie ma podanej danej wartości dla ilości ml, tylko przedział. Może ktoś ma jakiś wzór na to ?
Jasmine89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:25   #4366
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Jasmine89 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, chcę zrobić sobie mgiełkę nawilżającą do twarzy z hydrolatu z nasion słodkich migdałów 27,7ml + aloes zatężony 2ml + witaminy all in one 0,3ml, czy muszę jakoś regulować pH ? Jakie powinno być ? Dopiero niedawno zaczęłam się interesować samorobioną pielęgnacją i jeszcze wielu zagadnień nie ogarniam Aaa, i jeszcze ile kropli FEOGu dodać na 30ml ? Nie wiem jak to samej przeliczać, bo nie ma podanej danej wartości dla ilości ml, tylko przedział. Może ktoś ma jakiś wzór na to ?
Proporcje są w porządku. All-in-one wymaga pH 6.0-8.5. Nie musisz dodawać FEOG, hydrolat jest mocno zakonserwowany.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:32   #4367
Jasmine89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziękuję bardzo Jeśli nie dodam FEOGu, to ile mogę przechowywać tą miksturę ? W lodówce czy w temp. pokojowej ?
Jasmine89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:43   #4368
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Jasmine89 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Jeśli nie dodam FEOGu, to ile mogę przechowywać tą miksturę ? W lodówce czy w temp. pokojowej ?
W temperaturze pokojowej przez długi czas; popatrz na termin ważności hydrolatu. Hydrolat zawiera Kathon CG (izotiazolinony) w bardzo wysokim stężeniu, tak wysokim, że przekracza nawet stężenie zalecane przez producenta tego układu konserwującego dla kosmetyków niespłukiwanych (na co zwróciłam uwagę i stąd informacja na stronie ZSK: W produktach pozostających na skórze do 50%, w produktach zmywalnych do 100%).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 20:16   #4369
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy maseczkę z glinki, spiruliny ( z dodatkiem kropelki jakiegoś oleju ) powinno się zmyć jakimś myjadłem, np. naturalnym mydłem bądź żelem bez SLS czy lepiej umyć twarz samą wodą ? Wiem, że pytanie bardzo głupie, ale nie daje mi to spokoju
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 20:22   #4370
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Czy maseczkę z glinki, spiruliny ( z dodatkiem kropelki jakiegoś oleju ) powinno się zmyć jakimś myjadłem, np. naturalnym mydłem bądź żelem bez SLS czy lepiej umyć twarz samą wodą ? Wiem, że pytanie bardzo głupie, ale nie daje mi to spokoju
Maseczkę wystarczy zmyć wodą - ja zmywam glinki i spirulinę wodą i rossmanowską gąbką do twarzy (tak jest o wiele szybciej), a potem nakładam olej albo ulubiony kremik
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 20:41   #4371
Jasmine89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W temperaturze pokojowej przez długi czas; popatrz na termin ważności hydrolatu. Hydrolat zawiera Kathon CG (izotiazolinony) w bardzo wysokim stężeniu, tak wysokim, że przekracza nawet stężenie zalecane przez producenta tego układu konserwującego dla kosmetyków niespłukiwanych (na co zwróciłam uwagę i stąd informacja na stronie ZSK: W produktach pozostających na skórze do 50%, w produktach zmywalnych do 100%).
Hmm.. w takim razie może wymieszam go pół na pół z jakimś innym hydrolatem..
Jasmine89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 02:20   #4372
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Jasmine89 Pokaż wiadomość
Hmm.. w takim razie może wymieszam go pół na pół z jakimś innym hydrolatem..
Nie ma takiej konieczności. Mało kto się skarżył na te hydrolaty. Jakbyś chciała mieszać z innym, np. ekologicznym, pH powyżej 6 mogłoby być dla niego zbyt wysokie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-24 o 07:02
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 23:25   #4373
Jasmine89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie ma takiej konieczności. Mało kto się skarżył na te hydrolaty. Jakbyś chciała mieszać z innym, np. ekologicznym, pH powyżej 6 mogłoby być dla niego zbyt wysokie.
A zatem nie kombinowałam i zrobiłam z hydrolatu tylko migdałowego. Echhh, ale ustalenie pH to było coś strasznego, ciągle mam z tym problem. Najpierw po zmieszaniu wszystkiego okazało się, że jest pH 5, no więc dodałam sody, żeby podwyższyć. Ostatnio miałam taki sam problem z serum z SAP, dałam za dużo kwasu mlekowego i potem dodawałam sody po troszku chyba z 10 razy, a pH jakoś za bardzo nie chciało rosnąć. Więc tym razem dałam dość solidną ilość i nagle z pH 5 zrobiło się 9 W końcu udało mi się je obniżyć do 6, mam nadzieję, że po takich wahaniach pH mogę to jeszcze nakładać na twarz
Na szczęście próba ukręcenia kolejnego kosmetyku już poszła gładko, zrobiłam sobie czekoladowy balsam do ust wg tego przepisu http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Trz...-nie-zjesc-/79 , polecam, jest naprawdę apetyczny, pachnący i smakowity
Jasmine89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 11:34   #4374
Dzmilla
Przyczajenie
 
Avatar Dzmilla
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny,
czy któraś z Was robiła może krem z kwasem migdałowym na gotowej bazie z ZSK? Znalazłam tylko przepisy na zrobienie kremu "od początku" i tam jest napisane, żeby fazę wodną po ogrzaniu zmieszać z ogrzaną faza olejową.
Chcę zrobić taki krem:
10ml bazy ZSK 1-1-3
10 ml olei (5ml olej ze słodkich migdałów i 5ml macerat z morszczynu)
30 ml fazy wodnej tj:
3ml kwasu migdałowego (2g)
1,5 ml mleczanu sodu (2g)
1,2 ml glukonaktonu (1g)
25 ml hydrolatu z róży
No i teraz się zastanawiam jak już rozpuszczę fazę wodną i ustalę PH na 4 to mam to ciepłe wlać do bazy z olejami, poczekać aż faza wodna wystygnie i dopiero wlać czy też wcześniej ogrzać tą bazę? Nie wiem czy emulgator z bazy SLP nie będzie się "gryzł" z kwasami bo on przecież jest do kremów na zimno...
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź
Dzmilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 19:52   #4375
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jasmine89, do podnoszenia pH lepszy jest mleczan sodu dodawany po kropelce. Przy okazji skóra coś z tego ma. Soda to taki środek "od biedy".


Dyskusję o opakowaniach przesunęłam tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post37229674
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 21:56   #4376
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy ktoś wie ile ml ekstraktu z zielonej herbaty można dodać do 100ml wody destylowanej?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 10:31   #4377
Jasmine89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jasmine89, do podnoszenia pH lepszy jest mleczan sodu dodawany po kropelce. Przy okazji skóra coś z tego ma. Soda to taki środek "od biedy".
Aaa, to nawet nie wiedziałam, że można użyć czegoś innego niż soda, dziękuję za informację Skoro mleczan jest w płynie to może łatwiej mi przyjdzie regulowanie pH
Jasmine89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 23:45   #4378
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

chciałabym wykonać dla siebie oliwkę salicylol, która składa się z 5g kwasu salicylowego i 995g oleju z rycyny. Czy jest jakaś filozofia w łączeniu tych dwóch składników?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 00:23   #4379
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
chciałabym wykonać dla siebie oliwkę salicylol, która składa się z 5g kwasu salicylowego i 995g oleju z rycyny. Czy jest jakaś filozofia w łączeniu tych dwóch składników?
http://www.aptekarzpolski.pl/index.p...=348&Itemid=85
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 12:53   #4380
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie ile ml ekstraktu z zielonej herbaty można dodać do 100ml wody destylowanej?
Ma ktoś jakiś pomysł?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.