Br±zowow³ose farbowane Cz.V - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-09-25, 16:39   #2551
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

rumpleteazer to super, ¿e ci siê dobrze trzyma W³oski bardzo ³adnie wygl±daj±.
A mo¿esz przypomnieæ co by³o przed Wella CT, bo ja leniwe bydle i mi siê szukaæ teraz nie chce

Odno¶nie mixtonów, to s± jakie¶ do tych bezamoniakowych farb? Mi siê zawsze wydawa³o, ¿e mixtony s± do "normalnych" amoniakowych farb
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 16:59   #2552
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Mia³am kiedy¶ spróbowaæ, ale ba³am siê, ¿e po³owa mnie i po³owa ³azienki bêd± w ch³odnej tonacji, a w³osy nadal w ciep³ej. Ale je¶li spróbujesz, podziel siê spostrze¿eniami

Dziewczyny! Zdrowiejcie. Raz, dwa!

W za³±czeniu moje w³osy. Przepraszam za brzydki fotomonta¿, ale nie mam czasu na zabawy w mistrza kompozycji. Natomiast grzecznie dokumentujê swoje w³osowe przygody - w ramach sp³aty d³ugu za Wasze w³osowe porady i zdjêcia

Wella Color Touch 6.0 na oksydancie 1,9%. Po³o¿ona po raz drugi. Tradycyjnie ju¿ na dobrze wymyte w³osy, mokre. Tak wygl±daj± w³osy, mniej wiêcej, miesi±c po farbowaniu (w miêdzy czasie k±pane w morzu, moczone w basenach, myte nawet 2x dziennie przez dwa tygodnie).

Kolor spiera siê piêknie (równo na ca³ej d³ugo¶ci i nie na rudo). Aczkolwiek, je¶li kto¶ marzy o zmyciu siê CT po obiecywanych przez producenta dwudziestu kilku myciach, to mo¿e siê rozczarowaæ. Dla mnie to zaleta, ¿e "trzyma br±z", natomiast, gdyby rzeczywi¶cie spra³ siê w 100%, to mia³abym teraz rudawy br±z po poprzedniej farbie. Byæ Mo¿e jak siê po³o¿y CT na "brudne w³osy" z zamkniêtymi przez od¿ywkê ³uskami, to efekt farbowania trwa krócej. Za to podobno jeszcze d³u¿ej utrzymuje siê na umytych i wysuszonych w³osach (tylko oczywi¶cie bez ¿adnych od¿ywek, pianek - "go³e" w³osy).

Kolor jest bardzo naturalny (neutralny), nawet po tych dziestu myciach. W³a¶ciwie to g³upio zrobi³am, ¿e nie ujê³am na zdjêciu odrostu. Widaæ bowiem dobrze, ¿e niefarbowane w³osy s± ch³odne (szarawe), a farbowane "neutralne". U¿ywaj±c Castinga czy czego¶ w tym gu¶cie, widzia³am ohydny kontrast szaro¶ci odrostu i rudziej±cej farby, teraz farbowañce i odrost wygl±daj± ca³kiem spójnie

Polecam. A sama zastanawiam siê nad jakim¶ eksperymentem z mixtonem
Piêkne!!!!!
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 17:03   #2553
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Wcze¶niej by³ Casting 500. A jeszcze wcze¶niej Syoss 5.1. A jeszcze wcze¶niej Casting 513. Zabawne, bo Wella CT 6.00 jest ciemniejsza, ni¿ ka¿da u¿ywana przeze mnie sklepowa "pi±tka". A mam du¿e do¶wiadczenie z "pi±tkami" drogeryjnymi

Istniej± specjalne mixtony stworzone do Wella CT. Kusi mnie niebieski Ale muszê to przemy¶leæ jeszcze
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (24,3 KB, 7 za³adowañ)
__________________

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2013-09-25 o 17:09
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 17:08   #2554
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka¿ wiadomo¶æ
Piêkne!!!!!
Dziêkujê

Kolor kolorem. Ka¿dy ma swoje preferencje. Jedni wol± jasny, inni ciemny, jedni rudawy, inni szarawy ale najcudowniejsze jest to, ¿e kolor jest taki sam na ca³ej d³ugo¶ci po tylu myciach (a to przecie¿ nie farba). Cud jaki¶
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 17:21   #2555
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 423
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

dziêki dziewczyny, spróbujê tego szamponu z Joanny
farbujê Garnierem 6/0, wiêc kolor powinien byæ neutralny, i "na ¿ywo" mi siê podoba, ale na niektórych zdjêciach wygl±da rudawo i teraz zaczê³am ¶wirowaæ, czy zaczynaj± mi rudzieæ w³osy czy to kwestia aparatu
softgrey jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 17:23   #2556
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Wcze¶niej by³ Casting 500. A jeszcze wcze¶niej Syoss 5.1. A jeszcze wcze¶niej Casting 513. Zabawne, bo Wella CT 6.00 jest ciemniejsza, ni¿ ka¿da u¿ywana przeze mnie sklepowa "pi±tka". A mam du¿e do¶wiadczenie z "pi±tkami" drogeryjnymi

Istniej± specjalne mixtony stworzone do Wella CT. Kusi mnie niebieski Ale muszê to przemy¶leæ jeszcze
O ! To jednak s± specjalne, fajnie Mi osobi¶cie by siê nie chcia³o bawiæ w odmierzanie oxy w ilo¶ci odpowiedniej na ilo¶æ dodanego mixtona. Patrz wy¿ej - leniwe bydle ze mnie

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê

Kolor kolorem. Ka¿dy ma swoje preferencje. Jedni wol± jasny, inni ciemny, jedni rudawy, inni szarawy ale najcudowniejsze jest to, ¿e kolor jest taki sam na ca³ej d³ugo¶ci po tylu myciach (a to przecie¿ nie farba). Cud jaki¶
Jak mi ju¿ Weronisia u¶wiadomi³a Wella CT to te¿ farba, ale pó³trwa³a Dlatego mniej niszczy w³osy.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:53   #2557
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Ufff. Dobrze to "s³yszeæ". I jak ma³y siê czuje? Badania co¶ wykaza³y, czy jeszcze za wcze¶nie?
Badania ju¿ by³y.
Wypisano go ze stwierdzonym napadem padaczkowym, ale bez orzekania o chorobie o nazwie epilepsja, bo na to jest za wcze¶nie. Po dwóch atakach nie przypina siê ³atki padaczki. Ataków musi byæ wiêcej. A po dwóch okre¶la siê to zjawisko napadem padaczkowym.
Trwa³ych zmian w mózgu nie stwierdzono, wiêc chociaz jeden plus.
Na odchodne dostali¶my zastrzyk na wrazie wu. Jak tylko atak przekroczy 3 minuty, to mamy mu to wstrzykn±æ w pupkê i wezwaæ karetkê. Po 3 minutach robi siê niebezpiecznie. Mo¿e doj¶æ do zatrzymania pracy serca, albo do trwa³ych powa¿nych zmian w mózgu.
Mam nadziejê, ¿e to siê ju¿ nie powtórzy, ale te¿ nastawiam siê psychicznie jak mam reagowaæ gdy to siê zdarzy.


Cytat:
Napisane przez NinaSimone Poka¿ wiadomo¶æ
5.0 wyszla mi rudo przy oxy 3 . W brazach standardowo jaki daja oksy?
Standardowo nie tylko drogeryjne, ale i profeski zalecaj± u¿yæ 6% aby kolor by³ trwa³y.
Je¶li u¿ywasz farb pó³trwa³ych (kiedy¶ nazywanych tonerami) to oxy daje siê s³absze np. 3 lub 1,8%.

Cytat:
Napisane przez softgrey Poka¿ wiadomo¶æ
czy która¶ z was próbowa³a p³ukanki z gencjany na och³odzenie koloru?
szuka³am o tym na internecie, ale wiêkszo¶æ osób pisze na przyk³adzie blond w³osów
No bo fiolet dzia³a tylko na z³oto w blondzie. Jest to tak delikatny efekt, ¿e na br±zie bêdzie po prostu niewidoczny.
Jak chcesz to próbuj. Ja spróbowa³am nie z gencjan±, ale z fioletow± p³ukank± i nic to kompletnie nie da³o.

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Aczkolwiek, je¶li kto¶ marzy o zmyciu siê CT po obiecywanych przez producenta dwudziestu kilku myciach, to mo¿e siê rozczarowaæ.
Mo¿e tobie siê tak trzyma.
Mi siê sp³uka³ po 3 myciach do rudo¶ci, a po 2 tygodniach nie ma praktycznie ¶ladu, a mam w³osy blond, wiêc by³oby widaæ jakiekolwiek pozosta³o¶ci po br±zie.
A próbowa³am i na suche t³uste w³osy, jak i na umyte.
Ka¿de w³osy s± inne i ka¿demu mo¿e chwytaæ jak i sp³ukiwac siê inaczej.

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Jak mi ju¿ Weronisia u¶wiadomi³a Wella CT to te¿ farba, ale pó³trwa³a Dlatego mniej niszczy w³osy.
Zgadza siê Wella CT jest farb± bez amoniaku, bo zast±piono go innym chemicznym sk³adnikiem. Tym sposobem Wella CT jest farb± pó³trwa³±, co znaczy, ¿e bêdzie siê wyp³ukiwaæ. Ale nadal jest farb±. A to, ¿e producent obiecuje trwa³o¶æ do 24 myæ nie oznacza, ¿e po tych myciach nie bêdzie po tej farbie ¶ladu, ale ¿e przez ten czas kolor bêdzie siê utrzymywa³ wyp³ukuj±c siê stopniowo (ale niekoniecznie do zera)
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 21:18   #2558
oh audrey
Rozeznanie
 
Avatar oh audrey
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 815
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Jak± farbê polecicie dla mnie? Chcê uzyskaæ czekoladowy br±z, w sumie ca³y czas farbujê siê u fryzjerki "czarn± czekolad±", ale efekt po dwóch tygodniach jest taki, ¿e mam tak sp³ukany kolor, ¿e postanowi³am wzi±æ sprawy w swoje rêce.
Niestety rok temu mia³am rozja¶niane w³osy, i to bardzo. Mo¿e to przez to farba siê nie trzyma?
__________________
oh audrey jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:27   #2559
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez oh audrey Poka¿ wiadomo¶æ
Jak± farbê polecicie dla mnie? Chcê uzyskaæ czekoladowy br±z, w sumie ca³y czas farbujê siê u fryzjerki "czarn± czekolad±", ale efekt po dwóch tygodniach jest taki, ¿e mam tak sp³ukany kolor, ¿e postanowi³am wzi±æ sprawy w swoje rêce.
Niestety rok temu mia³am rozja¶niane w³osy, i to bardzo. Mo¿e to przez to farba siê nie trzyma?
Ta "czarna czekolada" to jaki poziom? Mo¿e znasz nawet ca³y numerek? Jak nie to wstaw chocia¿ zdjêcie w³osów po farbowaniu (jak masz jakie¶). ³atwiej bêdzie poziom i odcieñ znale¼æ.

A je¶li mia³a¶ bardzo rozja¶niane w³osy to fryzjerka powinna zrobiæ ci pigmentacjê, je¶li tak szybko siê sp³ukuje farba. Nie ogarniêta jaka¶ jest, czy co?
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:43   #2560
oh audrey
Rozeznanie
 
Avatar oh audrey
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 815
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Ta "czarna czekolada" to jaki poziom? Mo¿e znasz nawet ca³y numerek? Jak nie to wstaw chocia¿ zdjêcie w³osów po farbowaniu (jak masz jakie¶). ³atwiej bêdzie poziom i odcieñ znale¼æ.

A je¶li mia³a¶ bardzo rozja¶niane w³osy to fryzjerka powinna zrobiæ ci pigmentacjê, je¶li tak szybko siê sp³ukuje farba. Nie ogarniêta jaka¶ jest, czy co?
Nie pamiêtam dok³adnie, 2 albo 3 chocia¿ pewnie to by³a 2. Jutro postaram siê zrobiæ zdjêcie i spróbujê odnale¼æ jakie¶ od razu po farbowaniu, ¿eby by³o widaæ ró¿nicê.

Co do pigmentacji - nie wiem, nie znam siê na tych zabiegach fryzjerskich Ale prawda jest taka, ¿e w momencie chwilowego za³amania wpad³am na g³upi pomys³ by z miodowego blondu przej¶æ na br±z, oczywi¶cie wszystko sama zrobi³am. A pó¼niej z podkulonym ogonem wraca³am do fryzjerki. Wiêc nie wiem w³a¶nie, czy nie zrobi³a tej pigmentacji z w³asnej nieudolno¶ci czy po prostu czego¶ takiego nie robi siê na ju¿ raz przyciemnianych w³osach?
__________________
oh audrey jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 22:32   #2561
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez oh audrey Poka¿ wiadomo¶æ
czy po prostu czego¶ takiego nie robi siê na ju¿ raz przyciemnianych w³osach?
Pigmentacjê mo¿na zrobiæ w ka¿dej chwili.
Ja mia³am taki problem równie¿. Farba sp³ywa³a mi po kilku myciach. W koñcu zrobi³am pigmentacjê i mam spokój.
Wrzuæ sobie w google has³o pigmentacja w³osów, a dowiesz siê jakie to proste.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 22:53   #2562
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez oh audrey Poka¿ wiadomo¶æ
Nie pamiêtam dok³adnie, 2 albo 3 chocia¿ pewnie to by³a 2. Jutro postaram siê zrobiæ zdjêcie i spróbujê odnale¼æ jakie¶ od razu po farbowaniu, ¿eby by³o widaæ ró¿nicê.

Co do pigmentacji - nie wiem, nie znam siê na tych zabiegach fryzjerskich Ale prawda jest taka, ¿e w momencie chwilowego za³amania wpad³am na g³upi pomys³ by z miodowego blondu przej¶æ na br±z, oczywi¶cie wszystko sama zrobi³am. A pó¼niej z podkulonym ogonem wraca³am do fryzjerki. Wiêc nie wiem w³a¶nie, czy nie zrobi³a tej pigmentacji z w³asnej nieudolno¶ci czy po prostu czego¶ takiego nie robi siê na ju¿ raz przyciemnianych w³osach?
To poczekamy na zdjêcia i bêdziemy siê nad odcieniem farby wtedy zastanawiaæ

Pigmentacja to zwyczajnie wt³oczenie barwnika we w³os przed w³a¶ciw± koloryzacj±. Z grubsza to dzia³a na zasadzie, ¿e co wtedy wejdzie we w³os nie ucieknie dziêki kolejnej warstwie farby.

Tutaj na blogu u Mysi dobrze jest opisane:
Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwa³e przyciemnianie.

Wed³ug mnie lepiej wybieraæ do tego farby profesjonalne, bo s± bardziej przewidywalne. Ale Weronisia zrobi³a swoj± na drogeryjnych i te¿ ¿yje
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 06:33   #2563
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê

Kolor kolorem. Ka¿dy ma swoje preferencje. Jedni wol± jasny, inni ciemny, jedni rudawy, inni szarawy ale najcudowniejsze jest to, ¿e kolor jest taki sam na ca³ej d³ugo¶ci po tylu myciach (a to przecie¿ nie farba). Cud jaki¶
To wszystko od w³osów zale¿y. Mi mówiono, ¿e Matrix potrafi rudzieæ a mi nic nie rudzia³o

Cytat:
Napisane przez softgrey Poka¿ wiadomo¶æ
dziêki dziewczyny, spróbujê tego szamponu z Joanny
farbujê Garnierem 6/0, wiêc kolor powinien byæ neutralny, i "na ¿ywo" mi siê podoba, ale na niektórych zdjêciach wygl±da rudawo i teraz zaczê³am ¶wirowaæ, czy zaczynaj± mi rudzieæ w³osy czy to kwestia aparatu
Dla mnie Garnier zawsze mia³ rude refleksy w br±zie gdy siê wyp³ukiwa³. Wiele dziewczyn wstawia³o takie zdjêcia. Mo¿esz próbowaæ szamponu ale ogólnie to poleca³abym przej¶æ na profeski je¶li oczywi¶cie bardzo chcesz popielatego odcienia.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Badania ju¿ by³y.
Wypisano go ze stwierdzonym napadem padaczkowym, ale bez orzekania o chorobie o nazwie epilepsja, bo na to jest za wcze¶nie. Po dwóch atakach nie przypina siê ³atki padaczki. Ataków musi byæ wiêcej. A po dwóch okre¶la siê to zjawisko napadem padaczkowym.
Trwa³ych zmian w mózgu nie stwierdzono, wiêc chociaz jeden plus.
Na odchodne dostali¶my zastrzyk na wrazie wu. Jak tylko atak przekroczy 3 minuty, to mamy mu to wstrzykn±æ w pupkê i wezwaæ karetkê. Po 3 minutach robi siê niebezpiecznie. Mo¿e doj¶æ do zatrzymania pracy serca, albo do trwa³ych powa¿nych zmian w mózgu.
Mam nadziejê, ¿e to siê ju¿ nie powtórzy, ale te¿ nastawiam siê psychicznie jak mam reagowaæ gdy to siê zdarzy.
Czyli zastrzyk ma byæ przy Was zawsze albo w przedszkolu u kobiet. Miejmy nadziejê, ¿e to naprawdê by³o wynikiem stresu i siê nie powtórzy. Sama nie wiem jakbym zareagowa³a w takiej sytuacji bo chyba najgorsza to panika. A ja niestety lubiê panikowaæ. Musisz byæ silna.

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Cytat:
Napisane przez oh audrey Poka¿ wiadomo¶æ
Jak± farbê polecicie dla mnie? Chcê uzyskaæ czekoladowy br±z, w sumie ca³y czas farbujê siê u fryzjerki "czarn± czekolad±", ale efekt po dwóch tygodniach jest taki, ¿e mam tak sp³ukany kolor, ¿e postanowi³am wzi±æ sprawy w swoje rêce.
Niestety rok temu mia³am rozja¶niane w³osy, i to bardzo. Mo¿e to przez to farba siê nie trzyma?
Ja kiedy¶ z mocno tlenionych w³osów przesz³am na br±z i farba wyp³ukiwa³a mi siê do 3 farbowania, za ka¿dym razem mniej a potem to ju¿ by³y normalne. A mo¿e fryzjerka u¿ywa jaki¶ farb bez amoniaku, tonerów i st±d ten kolor sie wyp³ukuje?
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 07:34   #2564
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez softgrey Poka¿ wiadomo¶æ
dziêki dziewczyny, spróbujê tego szamponu z Joanny
farbujê Garnierem 6/0, wiêc kolor powinien byæ neutralny, i "na ¿ywo" mi siê podoba, ale na niektórych zdjêciach wygl±da rudawo i teraz zaczê³am ¶wirowaæ, czy zaczynaj± mi rudzieæ w³osy czy to kwestia aparatu
Nie sugeruj siê zdjêciami. Jak chcesz byæ na 100% pewna jakie masz w³osy, to we¼ lusterko na dwór (na balkon) i siê poprzygl±daj

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
O ! To jednak s± specjalne, fajnie Mi osobi¶cie by siê nie chcia³o bawiæ w odmierzanie oxy w ilo¶ci odpowiedniej na ilo¶æ dodanego mixtona. Patrz wy¿ej - leniwe bydle ze mnie
Akurat w przypadku CT jest to (chyba) do¶æ proste. Miesza siê kolor + mix + oksydant w proporcji 1:2:1 (a mo¿e odwrotnie ) w ka¿dym razie s± to ilo¶ci "pó³ tuby tego", "tuba tamtego" i "pó³ buteleczki tego". Obywa siê bez pipet, menzurek i kolb

Cytat:
Jak mi ju¿ Weronisia u¶wiadomi³a Wella CT to te¿ farba, ale pó³trwa³a Dlatego mniej niszczy w³osy.
Dla mnie to "szampon koloryzuj±cy", kiedy¶ tak siê nazywa³o "koloryzacjê drugiego stopnia / pó³trwa³±" i tak mi ju¿ w g³owie zosta³o

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Po dwóch atakach nie przypina siê ³atki padaczki. Ataków musi byæ wiêcej. A po dwóch okre¶la siê to zjawisko napadem padaczkowym.
Weronisiu, trzymaj rêkê na pulsie, ale nie panikuj. Ja kiedy¶ zg³êbia³am temat padaczki, bo mój krewny mia³ atak. Wypytywa³am znajomych lekarzy i podobno szacuje siê, ¿e co 10 osoba ma przynajmniej raz w ¿yciu taki atak. W tym przypadku okaza³o siê, ¿e brakowa³o jakich¶ pierwiastków w organizmie (czyli niby bana³, ³atwe do uzupe³nienia).

Cytat:
Mo¿e tobie siê tak trzyma.
Mi siê sp³uka³ po 3 myciach do rudo¶ci, a po 2 tygodniach nie ma praktycznie ¶ladu, a mam w³osy blond, wiêc by³oby widaæ jakiekolwiek pozosta³o¶ci po br±zie.
A próbowa³am i na suche t³uste w³osy, jak i na umyte.
Ka¿de w³osy s± inne i ka¿demu mo¿e chwytaæ jak i sp³ukiwac siê inaczej.
Prawda. Ka¿dy w³os jest inny. Ma inne predyspozycje i inn± historiê koloryzacji. Dawno temu, jak by³am m³oda i g³upia, wymy¶li³y¶my z kole¿ank±, ¿e przefarbujemy nasze kruczoczarne (farbowane) w³osy na jasny blond U fryzjera, wiêc i tak pó³ biedy. Moje w³osy od razu wysz³y platynowe, po jednym zabiegu, choæ by³y za ramiona i farbowane wielokrotnie po ca³o¶ci na czarno. Kole¿anka mia³a króciutkie w³osy (ok. 7cm). Wyszed³ kolor marchewkowy. A siedzia³y¶my fotel w fotel, w jednym zak³adzie. Kole¿anka posz³a na kolejny zabieg, nadal by³a marchew, tylko ja¶niejsza.

Dlatego fajnie ¶ledziæ w±tki w³osowe, bo próba jest bardziej reprezentatywna I lepiej wyci±gn±æ w³asne wnioski z historii w³osowych kilkunastu osób, ni¿ s³uchaæ rad jednej przyjació³ki "nie, nie u¿ywaj Castingu, bo MI nie wyszed³ kolor"

Cytat:
Zgadza siê Wella CT jest farb± bez amoniaku, bo zast±piono go innym chemicznym sk³adnikiem. Tym sposobem Wella CT jest farb± pó³trwa³±, co znaczy, ¿e bêdzie siê wyp³ukiwaæ. Ale nadal jest farb±. A to, ¿e producent obiecuje trwa³o¶æ do 24 myæ nie oznacza, ¿e po tych myciach nie bêdzie po tej farbie ¶ladu, ale ¿e przez ten czas kolor bêdzie siê utrzymywa³ wyp³ukuj±c siê stopniowo (ale niekoniecznie do zera)
Jak ju¿ pisa³am, ja to nazywam szamponem koloryzuj±cym Ale to kwestia nomenklatury, bo rozumiem ideê. Teoretycznie dobra farba nie zmienia koloru wcale, mimo wielokrotnego mycia. Szampon koloryzuj±cy siê wyp³ukuje, ale nie do zera. Zreszt± jak u¿ywa siê preparatu z oksydantem, to wiadomo, ¿e w³osy nigdy nie bêd± takie jak wcze¶niej. Nawet je¶li barwnik siê wyp³ucze komu¶ prawie do zera.

Moja fryzjerka twierdzi, ¿e nawet szamponetki nie wyp³ukuj± siê do zera. Czê¶æ pigmentów siê wyp³ukuje, ale czê¶æ zostaje (tylko blaknie, p³owieje i ich nie widaæ). Mówi, ¿e woli farbowaæ w³osy po typowej farbie, ni¿ traktowane pozornie niewinnymi szamponetkami. Podobno czêsto panie nie przyznaj± siê do u¿ywania szamponetek (po prostu nie pamiêtaj±, ¿e u¿ywa³y) i wychodz± ró¿ne dziwne kwiatki w czasie koloryzacji.
__________________

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2013-09-26 o 07:36
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 08:08   #2565
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ



Jak ju¿ pisa³am, ja to nazywam szamponem koloryzuj±cym Ale to kwestia nomenklatury, bo rozumiem ideê. Teoretycznie dobra farba nie zmienia koloru wcale, mimo wielokrotnego mycia. Szampon koloryzuj±cy siê wyp³ukuje, ale nie do zera. Zreszt± jak u¿ywa siê preparatu z oksydantem, to wiadomo, ¿e w³osy nigdy nie bêd± takie jak wcze¶niej. Nawet je¶li barwnik siê wyp³ucze komu¶ prawie do zera.

Moja fryzjerka twierdzi, ¿e nawet szamponetki nie wyp³ukuj± siê do zera. Czê¶æ pigmentów siê wyp³ukuje, ale czê¶æ zostaje (tylko blaknie, p³owieje i ich nie widaæ). Mówi, ¿e woli farbowaæ w³osy po typowej farbie, ni¿ traktowane pozornie niewinnymi szamponetkami. Podobno czêsto panie nie przyznaj± siê do u¿ywania szamponetek (po prostu nie pamiêtaj±, ¿e u¿ywa³y) i wychodz± ró¿ne dziwne kwiatki w czasie koloryzacji.
O dok³adnie. Dla mnie to zawsze zostanie we w³osie bo przecie¿ jako¶ go musia³o farbn±æ. Kiedy¶ kto¶ mnie dopytywa³ co i jak ma zafarbowaæ i po fakcie okaza³o siê, ¿e krzywo z³apa³o. Stara³am siê zrozumieæ co posz³o nie tak jak np krzywo na³o¿one itp a okaza³o siê pó¼niej, ¿e laska mia³a k³adzione regularnie szamponetki raz na jaki¶ czas. To ju¿ dawno nie by³y jej naturalne w³osy choæ tak strasznie siê upiera³a, ¿e przecie¿ odrostów nie ma, wygl±daj± jak jej i to przecie¿ siê sp³ukuje bo to szamponetka
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 10:18   #2566
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Akurat w przypadku CT jest to (chyba) do¶æ proste. Miesza siê kolor + mix + oksydant w proporcji 1:2:1 (a mo¿e odwrotnie ) w ka¿dym razie s± to ilo¶ci "pó³ tuby tego", "tuba tamtego" i "pó³ buteleczki tego". Obywa siê bez pipet, menzurek i kolb
Ok, to ju¿ ³apiê. Ja siê zastanawia³am nad mixtonem przy zwyk³ej farbie, a wtedy to na cm siê daje. I tyle samo oxy ile mixtonu trzeba dodaæ. osiwia³abym szybciej ni¿ odmierzy³a te czê¶ci mililitrów


Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka¿ wiadomo¶æ
O dok³adnie. Dla mnie to zawsze zostanie we w³osie bo przecie¿ jako¶ go musia³o farbn±æ. Kiedy¶ kto¶ mnie dopytywa³ co i jak ma zafarbowaæ i po fakcie okaza³o siê, ¿e krzywo z³apa³o. Stara³am siê zrozumieæ co posz³o nie tak jak np krzywo na³o¿one itp a okaza³o siê pó¼niej, ¿e laska mia³a k³adzione regularnie szamponetki raz na jaki¶ czas. To ju¿ dawno nie by³y jej naturalne w³osy choæ tak strasznie siê upiera³a, ¿e przecie¿ odrostów nie ma, wygl±daj± jak jej i to przecie¿ siê sp³ukuje bo to szamponetka
I dlatego ja wolê "stare", poczciwe farby z amoniakiem. Jak wyjdzie mi bóg-wie-co to znak, ¿e spartaczy³am dobór koloru i odcienia
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 11:44   #2567
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka¿ wiadomo¶æ
O dok³adnie. Dla mnie to zawsze zostanie we w³osie bo przecie¿ jako¶ go musia³o farbn±æ. Kiedy¶ kto¶ mnie dopytywa³ co i jak ma zafarbowaæ i po fakcie okaza³o siê, ¿e krzywo z³apa³o. Stara³am siê zrozumieæ co posz³o nie tak jak np krzywo na³o¿one itp a okaza³o siê pó¼niej, ¿e laska mia³a k³adzione regularnie szamponetki raz na jaki¶ czas. To ju¿ dawno nie by³y jej naturalne w³osy choæ tak strasznie siê upiera³a, ¿e przecie¿ odrostów nie ma, wygl±daj± jak jej i to przecie¿ siê sp³ukuje bo to szamponetka
No w³a¶nie.. Koloryzacjê pierwszego i drugiego stopnia widaæ go³ym okiem (zawsze jest jaki¶tam odrost, mo¿e niuans, ale jest) i fryzjer mo¿e siê dopytaæ co to by³o i uwzglêdniæ w procesie koloryzacji. A na w³osach szamponetkowanych czêsto nie widaæ nic a nic, klientka nie pamiêta, a potem wychodz± kwiatki. Tak przynajmniej mówi moja fryzjerka. I twierdzi, ¿e mogê robiæ na g³owie co chcê tylko nie saszetk±-szamponetk±, bo paradoksalnie to najtrudniej wypleniæ z w³osa.

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Ok, to ju¿ ³apiê. Ja siê zastanawia³am nad mixtonem przy zwyk³ej farbie, a wtedy to na cm siê daje. I tyle samo oxy ile mixtonu trzeba dodaæ. osiwia³abym szybciej ni¿ odmierzy³a te czê¶ci mililitrów
Te¿ nie do koñca sobie wyobra¿am odmierzanie 7cm mixa Czyta³am porady u Mysi i komu¶ tam doradza³a 7cm a komu¶ innemu 5cm. Ja bym na pewno "po³o¿y³a" ten proces A w ogóle to mia³abym setki pytañ dodatkowych, np. czy liczy siê ¶rednica otworu tuby (¶rednica balaska 1cm a 1,2cm, to du¿a ró¿nica w objêto¶ci). W CT du¿o siê tego "wali", wiêc mo¿na na oko. Chyba Je¶li spróbujê, to opiszê od¶wiadczenia
__________________

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2013-09-26 o 11:47
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 12:01   #2568
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Dzisiaj jest tak ponury dzieñ, ¿e my¶lê o farbowaniu Dopiero 3 tygodnie minê³y od poprzedniego, ale jako¶ tak bym chcia³a "rozja¶niæ" swój dzieñ Patrzy i patrzy na mnie ten Wellaton 12/1... Muszê wytrzymaæ przynajmniej do 4 tygodni.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 12:28   #2569
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ nie do koñca sobie wyobra¿am odmierzanie 7cm mixa Czyta³am porady u Mysi i komu¶ tam doradza³a 7cm a komu¶ innemu 5cm. Ja bym na pewno "po³o¿y³a" ten proces A w ogóle to mia³abym setki pytañ dodatkowych, np. czy liczy siê ¶rednica otworu tuby (¶rednica balaska 1cm a 1,2cm, to du¿a ró¿nica w objêto¶ci). W CT du¿o siê tego "wali", wiêc mo¿na na oko. Chyba Je¶li spróbujê, to opiszê od¶wiadczenia
Hehehe To czekam na info w takim razie, bo ciekawe jak mo¿e wyj¶æ.

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiaj jest tak ponury dzieñ, ¿e my¶lê o farbowaniu Dopiero 3 tygodnie minê³y od poprzedniego, ale jako¶ tak bym chcia³a "rozja¶niæ" swój dzieñ Patrzy i patrzy na mnie ten Wellaton 12/1... Muszê wytrzymaæ przynajmniej do 4 tygodni.
Przybij pi±tkê. U mnie równie ponuro, szaro i pada... Do tego boli mnie g³owa, a jak g³owa to i nudno¶ci s±. Eh, chyba skoñczy siê na Nurofenie, bo jak pozbêdê siê bólu g³owy to i brzuch siê uspokoi.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 16:58   #2570
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ


Przybij pi±tkê. U mnie równie ponuro, szaro i pada... Do tego boli mnie g³owa, a jak g³owa to i nudno¶ci s±. Eh, chyba skoñczy siê na Nurofenie, bo jak pozbêdê siê bólu g³owy to i brzuch siê uspokoi.
No teraz to u mnie s³onko. Przesz³a mi ochota na farbowanie... pewnie do jutra. Ja dzi¶ lepiej siê czujê ale za to boli mnie jelito i jakby wyrostek. To zapewne wina czarnej herbaty, któr± od wczoraj pija³am litrami aby brzuch uspokoiæ. Niestety gdy ta franca na brzucho pomaga to znowu mi szkodzi w³a¶nie na jelito
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 17:51   #2571
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka¿ wiadomo¶æ
No teraz to u mnie s³onko. Przesz³a mi ochota na farbowanie... pewnie do jutra. Ja dzi¶ lepiej siê czujê ale za to boli mnie jelito i jakby wyrostek. To zapewne wina czarnej herbaty, któr± od wczoraj pija³am litrami aby brzuch uspokoiæ. Niestety gdy ta franca na brzucho pomaga to znowu mi szkodzi w³a¶nie na jelito
Wa¿ne, ¿e siê zaczynasz lepiej czuæ. Teraz to siê wszystko powinno zacz±æ uspokajaæ.
Odno¶nie chêci na farbowanie - mnie nasz³a ochota na spróbowanie 6/3 lub 6/7 po wykoñczeniu 5/0 z Inebryi. Dosz³am do wniosku, ¿e chyba potrzebujê jakiego¶ cieplejszego i lekko ja¶niejszego odcienia, bo Inebrya naprawdê ciemno wychodzi

Zaczynaj± siê posty z serii "chêæ zmiany - czyli por±ba³o mnie zdrowo"
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 18:26   #2572
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Zaczynaj± siê posty z serii "chêæ zmiany - czyli por±ba³o mnie zdrowo"
Mnie te¿ kusi nieznane Nie ma miejsca na rutynê Ogl±dam w³a¶nie CT 7/7 i 7/71 i mixtona /88 oraz /68 i dumam, na co siê skusiæ. Mam zamiar spróbowaæ z ja¶niejszym kolorem ni¿ ostatnie 6.0 (bo na pocz±tku wysz³o b. ciemno). I siê zastanawiam 7/7 czy 7/71. A mo¿e 7/0 +/88 (magiczny szafir). Lub 7/0 +/68 (fioletowo-niebieski).

W sumie jako¶ bardzo nie ryzykujê, bo mam zamiar nadal u¿ywaæ oksy 1,9%. ¯adna tam wielka rewolucja. Ale ¿e odrostu prawie nie widaæ, to mam jeszcze trochê czasu na roztrz±sanie problemu i dywagacje
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 18:37   #2573
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie te¿ kusi nieznane Nie ma miejsca na rutynê Ogl±dam w³a¶nie CT 7/7 i 7/71 i mixtona /88 oraz /68 i dumam, na co siê skusiæ. Mam zamiar spróbowaæ z ja¶niejszym kolorem ni¿ ostatnie 6.0 (bo na pocz±tku wysz³o b. ciemno). I siê zastanawiam 7/7 czy 7/71. A mo¿e 7/0 +/88 (magiczny szafir). Lub 7/0 +/68 (fioletowo-niebieski).

W sumie jako¶ bardzo nie ryzykujê, bo mam zamiar nadal u¿ywaæ oksy 1,9%. ¯adna tam wielka rewolucja. Ale ¿e odrostu prawie nie widaæ, to mam jeszcze trochê czasu na roztrz±sanie problemu i dywagacje
Ja mam jakie¶ 4,5 miesi±ca na podjêcie decyzji, bo mam jeszcze pó³ tubki Inebryi 5/0, czyli na 2x robienie odrostu A d³ugo¶æ w tym czasie mam nadziejê zd±¿y zja¶nieæ do poziomu 6.
Ale ju¿ zaczynam my¶leæ i kombinowaæ, który odcieñ braæ
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 18:57   #2574
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam jakie¶ 4,5 miesi±ca na podjêcie decyzji, bo mam jeszcze pó³ tubki Inebryi 5/0, czyli na 2x robienie odrostu A d³ugo¶æ w tym czasie mam nadziejê zd±¿y zja¶nieæ do poziomu 6.
Ale ju¿ zaczynam my¶leæ i kombinowaæ, który odcieñ braæ
Oj, to rzeczywi¶cie mo¿esz kombinowaæ i kombinowaæ Ogl±dam w³a¶nie paletê Inebryi, jest w czym przebieraæ.

Ja znalaz³am jeszcze jedn± opcjê. Mo¿na dodaæ mixton 0/00 i wtedy kolor wychodzi mniej intensywny
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 19:20   #2575
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Oj, to rzeczywi¶cie mo¿esz kombinowaæ i kombinowaæ Ogl±dam w³a¶nie paletê Inebryi, jest w czym przebieraæ.

Ja znalaz³am jeszcze jedn± opcjê. Mo¿na dodaæ mixton 0/00 i wtedy kolor wychodzi mniej intensywny
Ano Inebrya ma sporo odcieni. Tylko, ¿e gdzie¶ z po³owa u mnie odpada, bo mi w³osy rudziej±. Dlatego wszystko z 4 i 5 po przecinku nie ma szans u mnie.

Dobrze, ¿e mam tyle czasu, bo bêdê mog³a maksymalnie sp³ukaæ farbê, je¶li rzeczywi¶cie bêdê braæ poziom 6.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 20:42   #2576
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Wa¿ne, ¿e siê zaczynasz lepiej czuæ. Teraz to siê wszystko powinno zacz±æ uspokajaæ.
Odno¶nie chêci na farbowanie - mnie nasz³a ochota na spróbowanie 6/3 lub 6/7 po wykoñczeniu 5/0 z Inebryi. Dosz³am do wniosku, ¿e chyba potrzebujê jakiego¶ cieplejszego i lekko ja¶niejszego odcienia, bo Inebrya naprawdê ciemno wychodzi

Zaczynaj± siê posty z serii "chêæ zmiany - czyli por±ba³o mnie zdrowo"
Na jesieñ zawsze lubi³am mieæ ja¶niejsze w³osy. Uwielbia³am czarne golfy, sukienki i p³aszcze a na ich tle blond wygl±da³ super, za¶ ciemne w³osy trochê jak u czarownicy. Ale z zesz³ego roku mam masê kardiganów do leginsów które pasowa³y do mnie jako brunetki i teraz mam dylemat, bo swetrów nie zafarbujê a w³osy mam coraz ja¶niejsze

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie te¿ kusi nieznane Nie ma miejsca na rutynê Ogl±dam w³a¶nie CT 7/7 i 7/71 i mixtona /88 oraz /68 i dumam, na co siê skusiæ. Mam zamiar spróbowaæ z ja¶niejszym kolorem ni¿ ostatnie 6.0 (bo na pocz±tku wysz³o b. ciemno). I siê zastanawiam 7/7 czy 7/71. A mo¿e 7/0 +/88 (magiczny szafir). Lub 7/0 +/68 (fioletowo-niebieski).

W sumie jako¶ bardzo nie ryzykujê, bo mam zamiar nadal u¿ywaæ oksy 1,9%. ¯adna tam wielka rewolucja. Ale ¿e odrostu prawie nie widaæ, to mam jeszcze trochê czasu na roztrz±sanie problemu i dywagacje
Danie wy¿ej o ton mo¿e s³u¿yæ, tylko aby na odro¶cie nie wysz³o ja¶niej ni¿ po d³ugo¶ci.

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam jakie¶ 4,5 miesi±ca na podjêcie decyzji, bo mam jeszcze pó³ tubki Inebryi 5/0, czyli na 2x robienie odrostu A d³ugo¶æ w tym czasie mam nadziejê zd±¿y zja¶nieæ do poziomu 6.
Ale ju¿ zaczynam my¶leæ i kombinowaæ, który odcieñ braæ
No to oby siê sp³uka³a. W³osy mojej mamy rozja¶ni³y siê o lekko prawie pó³ tonu i tylko z siwków po 2,5 m-ca bez przeci±gania. Reszta trzyma³a kolor.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...


Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2013-09-26 o 20:51
Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 20:59   #2577
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka¿ wiadomo¶æ
Na jesieñ zawsze lubi³am mieæ ja¶niejsze w³osy. Uwielbia³am czarne golfy, sukienki i p³aszcze a na ich tle blond wygl±da³ super, za¶ ciemne w³osy trochê jak u czarownicy. Ale z zesz³ego roku mam masê kardiganów do leginsów które pasowa³y do mnie jako brunetki i teraz mam dylemat, bo swetrów nie zafarbujê a w³osy mam coraz ja¶niejsze
Ale w³osów tez szkoda niszczyæ ci±g³ymi zmianami

Cytat:
No to oby siê sp³uka³a. W³osy mojej mamy rozja¶ni³y siê o lekko prawie pó³ tonu i tylko z siwków po 2,5 m-ca bez przeci±gania. Reszta trzyma³a kolor.
Ja mam lekk± nadziejê, ¿e co¶ tam ruszy. Zw³aszcza, ¿e ty mamie robi³a¶ pog³êbion± natur±, a ja mam t± "zwyk³±" naturê
A ¿e chcê próbowaæ tylko o ton ni¿ej, to jakie¶ szanse s±. Poczekamy-zobaczymy. Najwy¿ej bêdê kombinowaæ z czym¶ po¶rednim miêdzy 5/0, a 6/3
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 21:35   #2578
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Ale w³osów tez szkoda niszczyæ ci±g³ymi zmianami



Ja mam lekk± nadziejê, ¿e co¶ tam ruszy. Zw³aszcza, ¿e ty mamie robi³a¶ pog³êbion± natur±, a ja mam t± "zwyk³±" naturê
A ¿e chcê próbowaæ tylko o ton ni¿ej, to jakie¶ szanse s±. Poczekamy-zobaczymy. Najwy¿ej bêdê kombinowaæ z czym¶ po¶rednim miêdzy 5/0, a 6/3
Pog³êbiona natura by³a na siwki, a na koñce tylko raz na ok 2-3min by³a i to spieniona z wod± Wcze¶niej by³a 5/3 i te¿ trzyma³a 2 miesi±ce bez ubytku poza siwkami.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 21:43   #2579
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka¿ wiadomo¶æ
Pog³êbiona natura by³a na siwki, a na koñce tylko raz na ok 2-3min by³a i to spieniona z wod± Wcze¶niej by³a 5/3 i te¿ trzyma³a 2 miesi±ce bez ubytku poza siwkami.
Aha, to troszkê zmienia postaæ rzeczy.
No dobra, ja mam 4,5 miesi±ca na sp³ukanie A jak mi jeszcze po drodze co¶ siê zmieni to jeszcze skoñczê bior±c 5/3
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 07:20   #2580
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Ano Inebrya ma sporo odcieni. Tylko, ¿e gdzie¶ z po³owa u mnie odpada, bo mi w³osy rudziej±. Dlatego wszystko z 4 i 5 po przecinku nie ma szans u mnie.

Dobrze, ¿e mam tyle czasu, bo bêdê mog³a maksymalnie sp³ukaæ farbê, je¶li rzeczywi¶cie bêdê braæ poziom 6.
A to nie jest tak, ¿e ka¿demu br±zy i ciemne blondy, X.4 i X.5 powinny wyj¶æ z rudym poblaskiem, bo X.4 to refleksy miedziane a X.5 to refleksy mahoniowe? Jest tyle ró¿nych teorii, ¿e chcê znaæ ka¿d±



Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam lekk± nadziejê, ¿e co¶ tam ruszy. Zw³aszcza, ¿e ty mamie robi³a¶ pog³êbion± natur±, a ja mam t± "zwyk³±" naturê
A ¿e chcê próbowaæ tylko o ton ni¿ej, to jakie¶ szanse s±. Poczekamy-zobaczymy. Najwy¿ej bêdê kombinowaæ z czym¶ po¶rednim miêdzy 5/0, a 6/3
O tak, kombinowanie to jest to

Zabawne jest to, ¿e pog³êbiona natura to np. 5/00, prawda? A w Touchu jak chce siê otrzymaæ kolor mniej g³êboki to dodaje siê do koloryzatora mixa 0 nazwie 0/00

Ogl±dam sobie w³a¶nie materia³y na temat koloryzacji firmy Artego i tam t³umacz±, ¿e X/0 to refleksy naturalne, a X/00 to "ch³odne natury" Ciekawe czy s± te¿ ciep³e natury
__________________

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2013-09-27 o 07:22
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.