Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-15, 13:19   #1
lotkaHH
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32

Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?


Nie wiem, czy interesujecie się tym tematem, ale mam nadzieję, że przynajmniej część z was zna się na rzeczy i będzie mi w stanie pomóc. Zaczęłam się powoli wkręcać w feng shui i chciałabym w ten sposób urządzić sypialnię. Słyszałam, że to nawet nie chodzi tylko o to, że takie wnętrze lepiej wygląda, ale że jest też bardziej uporządkowane i przyjemniej spędza się w nim czas. Macie jakieś wskazówki co do tego jak urządzić sypialnię. Zakładam że trzeba trzymać się jakichś konkretnych zasad. Urządzałyście może w ten sposób mieszkanie? Bardzo jestem ciekawa Waszych opinii
lotkaHH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 19:58   #2
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

Cytat:
Napisane przez lotkaHH Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy interesujecie się tym tematem, ale mam nadzieję, że przynajmniej część z was zna się na rzeczy i będzie mi w stanie pomóc. Zaczęłam się powoli wkręcać w feng shui i chciałabym w ten sposób urządzić sypialnię. Słyszałam, że to nawet nie chodzi tylko o to, że takie wnętrze lepiej wygląda, ale że jest też bardziej uporządkowane i przyjemniej spędza się w nim czas. Macie jakieś wskazówki co do tego jak urządzić sypialnię. Zakładam że trzeba trzymać się jakichś konkretnych zasad. Urządzałyście może w ten sposób mieszkanie? Bardzo jestem ciekawa Waszych opinii
W feng shui nie chodzi tyle o "ładnie urządzone" wnętrza, ile o ich praktyczność i dobry wpływ na człowieka (nie będę się rozpisywać bo to feng shui to szerokie pojęcie, często bezsensownie mylone z jakąś magią, zabobonami itp.).
Jeśli chciałabyś zgłębić temat poza "tu ustawię świeczkę, a tu powieszę lustersko" to należałoby przygotować sobie plan mieszkania (można też konkretnego pokoju) i wybrać jedną z metod feng shui (najpopularniejsze chyba to: trzech bram - najprostsza chyba lub wędrującej gwiazdy), a potem zgodnie z tym przeanalizować rozmieszczenie mebli, drzwi, okien, dodatków i zastosować wybrane reguły
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 14:44   #3
AlwaysCocoChanel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 161
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

ja się niestety na tym nie znam, ale słyszałam że są jacyś eksperci od feng shui, więc zawsze możesz się zwrócić do nich. to pewnie trochę kosztuje, ale jak chce się mieć coś dobrze zrobione to może warto
AlwaysCocoChanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 14:06   #4
Slowiczeq90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 33
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

Ja mysle ze sypialnie feng shui mozna sobie bez problemu zaaranzowac na wlasna reke tylko trzeba sie trzymac kilku podstawowych zasad. Kiedys sie tym troche bardziej interesowalam i z tego co czytalam nie powinno sie raczej stawiac w sypialni lustro bo ono nie sprzyja energii, ktorej potrzebujemy w tym pomieszczeniu. Poza tym w sypialni powinno byc przytulnie, czyli jakies poduchy, grube zaslone, futrzaste dywany itp. Nie powinno byc zbyt wielu skosow, szczegolnie takich skierowanych w strone lozka. No i jezeli kwiaty to tylko swiezie, suszone lapia kurz i brud a tego feng shui i dobra energia nie lubia
Slowiczeq90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 12:59   #5
tinka2222
Raczkowanie
 
Avatar tinka2222
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 180
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

No tak, sporo fajnych porad. Ja tu jeszcze mogę dorzucić tyle, że takie pomieszczenie powinno być jasne, przyjemne, pełne ładnych dobrze kojarzących się przedmiotów. Za przykład mogę wam podać chociażby coś takiego:








Wszystkie propozycje z xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-11 o 18:28 Powód: Link.
tinka2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 13:42   #6
lotkaHH
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Takie wnętrza mi właśnie najbardziej pasują, szczególnie w przypadku sypialni. Przede wszystkim ma być jasno i przytulnie, a jak to jeszcze współgra z feng shui to już naprawdę świetnie. Eksperta akurat zatrudniać nie będę, bo pewnie brakłoby mi drobnych, ale waszych porad i propozycji chętnie posłucham. Bardzo podobają mi się takie obrazy z maksymami na białym tle
lotkaHH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 13:03   #7
yagmursahin76
Raczkowanie
 
Avatar yagmursahin76
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 106
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

Moja mam na początku alt 2000 fascynowała się FS. Wprowadziliśmy się w tedy do nowiutkiego mieszkania i bardzo pragnęła je urządzić w zgodzie z tymi zasadami. Jednak po kilku próbach i projektach, stwierdziła, że pewnych rzeczy po prostu nei da się zrobić
yagmursahin76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-07, 13:32   #8
marzenaszy
Kosmetykomaniaczka
 
Avatar marzenaszy
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 21
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

My również zastanawialiśmy się nad urządzeniem sypialni w myśl zasad feng shui, ostatecznie jednak uznaliśmy, że wystarczy nam jasna sypialnia bez zbędnych ozdób i rozpraszaczy. Jedynym mocnym akcentem jest fototapeta z pozytywnym cytatem, który zawsze miło nastraja nas na początek dnia. xxx Tutaj piszą, że ciekawym sposobem urządzenia sypialni jest shabby chic, ale ja osobiście nie umiałabym się zrelaksować w takich przestylizowanych wnętrzach.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-11 o 22:10 Powód: Link.
marzenaszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 14:06   #9
panna chichotka
Raczkowanie
 
Avatar panna chichotka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

tinka2222, możesz zdradzić skąd ta lampa i ile kosztuje? Pasowałaby mi do sypialni. W stylu feng shui jej akurat nie urządzałam, ale nie ma tam lustra i jest jasna i przestronna więc zakładam że nie jest temu stylowi tak bardzo na przekór
panna chichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 14:32   #10
tinka2222
Raczkowanie
 
Avatar tinka2222
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 180
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

Chyba nie zauważyłaś ale napisałam pod zdjęciami, że to sfmeble. Lampa kosztuje 199 zł ale do 15 lipca masz na nią jakąś wakacyjną promocję więc możesz to sobie sprawdzić na stronie
tinka2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 09:35   #11
ma_arta
Przyczajenie
 
Avatar ma_arta
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

Ej a czy to prawda, że w sypialni nie powinno być roślin? Podobno grzej się wtedy śpi czy coś? Nigdy nie miałam jakiś większych problemów ze snem, ale zaczynam się zastanawiać nad tym? Nie wiem teraz czy ma się pozbywać roślin, a donice na taras wynieść ( bo niestety nigdzie indziej się nie pomieszczą) czy może nie panikować?
ma_arta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-08, 13:34   #12
100club
Raczkowanie
 
Avatar 100club
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 107
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

Jest wiele poradników na ten temat i nawet kursy np. jak urządzić sypialnię wg zasad... i wszystkie wytyczne co można co nie. Myślę, że jeśli ktoś chce spróbować z feng shui na własne potrzeby to żaden ekspert nie jest potrzebny - wystarczy poczytać
Co do roślin w sypialni, to podobno nie są wskazane, a jeśli już to w minimalnej ilości.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
100club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-28, 22:45   #13
arczix1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 4
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

Aby zgodnie z feng shui urządzić sypialnię, ważne jest, aby zachować porządek i harmonię. Umieść łóżko w odpowiednim miejscu, tak aby było skierowane w kierunku drzwi, ale nie naprzeciwko nich. Umieść doniczki xxx z roślinami po obu stronach łóżka, co symbolizuje równowagę i harmonię. Pamiętaj o regularnym podlewaniu roślin, aby przynosiły one pozytywną energię do pomieszczenia. Unikaj też umieszczania roślin w pobliżu drzwi, ponieważ może to blokować przepływ energii.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-03-03 o 10:22 Powód: link
arczix1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-28, 07:23   #14
MimiMoore
Przyczajenie
 
Avatar MimiMoore
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 6
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

Jeśli chodzi o urządzanie sypialni zgodnie z feng shui, to zalecane jest zastosowanie kilku zasad. Przede wszystkim trzeba zadbać o dobre oświetlenie, tak aby wnętrze było jasne i przytulne. Nie powinno się również ustawiać łóżka przy ścianie, a lepiej, aby było ono skierowane w stronę wejścia do pokoju. Warto też pamiętać o usuwaniu zbędnych przedmiotów z pomieszczenia oraz wyrzucaniu wszystkich przedmiotów, które nam już nie służą. Warto też zadbać o odpowiednie kolory ścian – najlepiej stosować stonowane, ciepłe barwy. Przestrzeń powinna być też odpowiednio zorganizowana – trzeba unikać chaosu oraz rozrzucania rzeczy po całym pokoju.
MimiMoore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-27, 20:50   #15
kreatywnaaranzacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

Łóżko jest centralnym elementem sypialni. Staraj się umieścić je w miejscu, gdzie będzie widoczne wejście do sypialni, ale jednocześnie nie będzie na wprost drzwi wejściowych. Unikaj umieszczania łóżka pod belkami czy oknami, które mogą tworzyć presję energetyczną.

Pamiętaj, że Feng Shui to kompleksowa filozofia dotycząca harmonii przestrzeni życiowej. Wybierając się do sypialni zgodnie z zasadami Feng Shui, staraj się również słuchać swoich własnych uczuć i potrzeb, aby stworzyć przestrzeń, która jest dla Ciebie komfortowa i relaksująca.
kreatywnaaranzacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 21:50:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.