Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-21, 22:02   #151
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Dzięki Elfie, dzisiaj złożę zamówienie na próbki. Jak dotrą zamieszczę ich recenzję.
mam nadzieje ze Ci przypadna do gustu
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:04   #152
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zauwazylam pytanie.

No wiec tak,ja wybralabym te:
Fair neutral intensive(buff)(ten ja testowalam-wygladal dobrze tylko wygladal troszeczke rozowo-ale to w niektorym swietle)
Sandy fair intensive(beige)(ten ma wiecej zolci i dla mnie idealny-mam wersje original glo)
dziękuję
Zamówiłam na początku grudnia i nadal czekam
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 18:20   #153
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dziękuję
Zamówiłam na początku grudnia i nadal czekam
Pewnie przez to ze swieta wszystko bedzie wolniej szlo,podejrzewam ze jakies 3 tygodnie.....A wyslali Ci emaila ile przesylka bedzie szla?

Mam nadzieje ze wkrotce dojdzie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 18:36   #154
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Witam Was serdecznie!
Podczytuje Was od jakiegoś czasu i nabrałam ochoty na te mineralne cudeńka! Mam już kilka próbek RHEA zakupionych na allegro, ale zapragnęłam mieć te próbki o których pisałaś CzarnyElfie. Mam cerę po leczonym trądziku i z popękanymi naczynkami na policzkach i na nosie, więc te kosmetyki, które mam kryją , ale nie do końca moje niedoskonałości. Mój mąż twierdzi,ze lepiej wyglądam w takim makijażu mineralnym, więc jak piszecie, ze te EDM są lepiej kryjące, to po prostu marzenie.
Niestety wczoraj próbowałam, ale nie mam karty kredytowej, a Paypalem jakoś nie mogłam zapłacić
Czy jest jakiś inny sposób na dokonanie zapłaty? Może ktoś wie???

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę udanych Świat!!!
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 18:53   #155
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie!
Podczytuje Was od jakiegoś czasu i nabrałam ochoty na te mineralne cudeńka! Mam już kilka próbek RHEA zakupionych na allegro, ale zapragnęłam mieć te próbki o których pisałaś CzarnyElfie. Mam cerę po leczonym trądziku i z popękanymi naczynkami na policzkach i na nosie, więc te kosmetyki, które mam kryją , ale nie do końca moje niedoskonałości. Mój mąż twierdzi,ze lepiej wyglądam w takim makijażu mineralnym, więc jak piszecie, ze te EDM są lepiej kryjące, to po prostu marzenie.
Niestety wczoraj próbowałam, ale nie mam karty kredytowej, a Paypalem jakoś nie mogłam zapłacić
Czy jest jakiś inny sposób na dokonanie zapłaty? Może ktoś wie???

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę udanych Świat!!!
Moze wyslij do nich email i zapytaj sie jakie inne formy platnosci przyjmuja?Moze przekaz pieniezny?Wydaje mi sie ze nie powinnas miec problemow z zaplaceniem przez Paypal(Aga BJ chyba w ten sposob placila -nie jestem pewna-moze skontaktuj sie z nia i zapytaj?)

Wesolych Swiat
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 20:03   #156
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

CzarnyElf dziękuję Ci pięknie za odpowiedź i podpowiedź.
Spróbuję jak mi radzisz, a jak sama nie dam rady to po śwętach zapytam Agi B.

Dziękuję, pozdrawiam i jeszcze raz Wesołych Świat!!!
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 21:13   #157
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

płaciłam PayPalem
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-22, 21:46   #158
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Witam agabil1!
Ja dziś znów próbowałam, ale nie mam karty kredytowej tylko Visa Electron i znów mi się nie udało Zazdroszcze Wam, że Wam się udało ... Wysłałam maila z pytaniem w jaki sposób można dokonać płatności, może będzie można zrobić przelew.
Tak bym chciała przetestować te próbki, już mam dosyć tradycyjnych podkładów, które spływają mi z twarzy ...
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 21:47   #159
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Witam agabil1!
Ja dziś znów próbowałam, ale nie mam karty kredytowej tylko Visa Electron i znów mi się nie udało Zazdroszcze Wam, że Wam się udało ... Wysłałam maila z pytaniem w jaki sposób można dokonać płatności, może będzie można zrobić przelew.
Tak bym chciała przetestować te próbki, już mam dosyć tradycyjnych podkładów, które spływają mi z twarzy ...
ja mam zwykłą Visa Elektron i konto w Inteligo. Mogę ją podłączyć pod system PayPal
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 21:59   #160
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dzięki bardzo agabil1! Spróbuje jeszcze raz może się uda.
Pozdrawiam

Dziewczyny! Wczoraj też próbowałam i nic z tego. Mam kartę w mBanku i wiecie co się okazało, ze jest nie wypukła i nie mogę nią płacić przez internet
Zamówiliśmy z męzem już e- kart, która można dokonywać takich transakcji ... wię teraz tylko uzbroić się w cierpliwość, bo karta może będzie za 2-3tygodnie, a potem na zamówienie może tyle samo ... ale w końcu będę je mieć!

Zdrowych, pogdnych Świąt!!!

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-01 o 11:14 Powód: post pod postem
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-25, 20:27   #161
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Wczoraj też próbowałam i nic z tego. Mam kartę w mBanku i wiecie co się okazało, ze jest nie wypukła i nie mogę nią płacić przez internet
Zamówiliśmy z męzem już e- kart, która można dokonywać takich transakcji ... wię teraz tylko uzbroić się w cierpliwość, bo karta może będzie za 2-3tygodnie, a potem na zamówienie może tyle samo ... ale w końcu będę je mieć!

Zdrowych, pogdnych Świąt!!!
Wesolych Swiat

Mam nadzieje ze niedlugo bedziesz je miala i wtedy zdaj relacje czy Ci przypadly do gustu
Ja wczoraj zamowilam dwa podklady EDM te po 2,5 g fair neutral i sandy fair intensive.Cos czuje ze kolekcja podkladow mineralnych bedzie rosnac.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-26, 19:38   #162
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

CzarnyElfie!! Tobie należą się szczególne podziękowania!!!
To Ty poinformowałaś wszystkich o tych mineralnych kosmetykach EDM i przede wszystkim o zamówieniu bezpłatnych próbek. Wielkie dzięki
Ja już nie mogę się doczekać (najpierw karty, potem próbek), może to trochę potrwać, ale będę o wszystkim informować!
CzarnyElfie!! ile kosztowały podkłady 2,5 gramowe i czy opłata za przesyłkę była taka sama jak przy próbkach czy wyższa??
Bo jak mi się spodobają próbki, to mam już w planie zakup większego opakowania

Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-26, 22:56   #163
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

To ja podrzucę jeszcze jeden adres gdzie można kupić minerały - www.meowcosmetics.com Może kogoś zainteresują
Mają niesamowity wybór niezwykle jasnych odcieni. Zamówiłam sobie u nich próbki różnych odcieni z tych najjaśniejszych i testuję. W końcu twarz mi się nie odcina od szyi. Są sypkie, bardziej pudrowe niż rhea, przez co są, przynajmniej na mojej twarzy niewidoczne i dają satynowe wykończenie. Ah, no i odcienie 0 są dużo jaśniejsze niż u nich na zdjęciach.
W porównaniu z rhea ok. 2 tony różnicy. A korektory nawet jaśniejsze od podkładów. Taka złamana biel. Jak na razie jestem bardzo zadowolona.

A próbki w EDM też zamawiałam na początku grudnia i jeszcze nie dotarły...
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 00:45   #164
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
CzarnyElfie!! Tobie należą się szczególne podziękowania!!!
To Ty poinformowałaś wszystkich o tych mineralnych kosmetykach EDM i przede wszystkim o zamówieniu bezpłatnych próbek. Wielkie dzięki
Ja już nie mogę się doczekać (najpierw karty, potem próbek), może to trochę potrwać, ale będę o wszystkim informować!
CzarnyElfie!! ile kosztowały podkłady 2,5 gramowe i czy opłata za przesyłkę była taka sama jak przy próbkach czy wyższa??
Bo jak mi się spodobają próbki, to mam już w planie zakup większego opakowania

Pozdrawiam
Informuj o wszystkim
Za 2 podklady 2,5 g zaplacilam $10 po $5 za jedna sztuke+przesylka $5 czyli razem $15.Ale to do Usa-do Polski to chyba przesylka bedzie troszke wyzsza....
Pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
To ja podrzucę jeszcze jeden adres gdzie można kupić minerały - www.meowcosmetics.com Może kogoś zainteresują
Mają niesamowity wybór niezwykle jasnych odcieni. Zamówiłam sobie u nich próbki różnych odcieni z tych najjaśniejszych i testuję. W końcu twarz mi się nie odcina od szyi. Są sypkie, bardziej pudrowe niż rhea, przez co są, przynajmniej na mojej twarzy niewidoczne i dają satynowe wykończenie. Ah, no i odcienie 0 są dużo jaśniejsze niż u nich na zdjęciach.
W porównaniu z rhea ok. 2 tony różnicy. A korektory nawet jaśniejsze od podkładów. Taka złamana biel. Jak na razie jestem bardzo zadowolona.

A próbki w EDM też zamawiałam na początku grudnia i jeszcze nie dotarły...
no i nastepna pokusa
zaraz bede szukac recenzjii tych podkladow
Mam nadzieje ze probki EDM wkrotce i do Ciebie dojda

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-01 o 11:15 Powód: post pod postem
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 00:55   #165
stargazer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 966
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Jako miłośniczka kotów zamówiłabym coś w tym Meow Cosmetics choćby dla samych nazw i opakowań
stargazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 09:52   #166
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
CzarnyElfie!! ile kosztowały podkłady 2,5 gramowe i czy opłata za przesyłkę była taka sama jak przy próbkach czy wyższa??
Bo jak mi się spodobają próbki, to mam już w planie zakup większego opakowania

Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Informuj o wszystkim
Za 2 podklady 2,5 g zaplacilam $10 po $5 za jedna sztuke+przesylka $5 czyli razem $15.Ale to do Usa-do Polski to chyba przesylka bedzie troszke wyzsza....
Pozdrawiam

Do Polski wysyłka dwóch małych podkładów wynosi 7.75 $
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 09:58   #167
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
To ja podrzucę jeszcze jeden adres gdzie można kupić minerały - www.meowcosmetics.com Może kogoś zainteresują
Mają niesamowity wybór niezwykle jasnych odcieni. Zamówiłam sobie u nich próbki różnych odcieni z tych najjaśniejszych i testuję. W końcu twarz mi się nie odcina od szyi. Są sypkie, bardziej pudrowe niż rhea, przez co są, przynajmniej na mojej twarzy niewidoczne i dają satynowe wykończenie. Ah, no i odcienie 0 są dużo jaśniejsze niż u nich na zdjęciach.
W porównaniu z rhea ok. 2 tony różnicy. A korektory nawet jaśniejsze od podkładów. Taka złamana biel. Jak na razie jestem bardzo zadowolona.

A próbki w EDM też zamawiałam na początku grudnia i jeszcze nie dotarły...
ale odcieni do wyboru
Hanneke, a jak z kryciem?
Można zamówić próbki? Do Polski też?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 11:50   #168
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

A ja mimo, że jeszcze porą wakacyjną podpytywałam w tym wątku o EDM, to do tej pory nie zakupilam próbek. Jakos tak wyszło. Za to zakupiłam cos około 15 próbek Rhea. 2 podklady, 2 róże, 3 bronzery i reszta cienie. Przed wypróbowaniem zachwycily mnie kolory, zamowiłam wszystko w cieplej tonacji, bo w takiej mi dobrze. Ale moje wrażenia po wypróbowaniu- totalne rozczarowanie i klapa.Szczególnie jeśli chodzi o podkłady. Liczyłam co prawda na krycie , ale przede wszystkim naturalność. Jeśli w makijazu miałabym wybierac pomiedzy calkowitym kryciem a naturalnościa kosztem uwidocznienia kilku niedoskonałości- to wybieram naturalnośc(a mam co zamaskować- wypryski po odstawieniu pigulek i naczynka). Do rzeczy. Podkłady dały krycie prawie absolutne, ale niestety przy tym efekt paskudnej maski. Cos obrzydliwego! uwidoczniły lekko pory ( a nie sa one szczególnie widoczne bez makijażu), utworzyły na twarzy taka jakby...skorupkę. Co gorsza mają one jakąś taką dziwną perłowa poświatę, jak perlowe cienie do powiek, więc efekt "skorupkowatości" został jeszcze podkreślony. Stara pudernica- to to co mi przyszło do glowy po nałożeniu podkładow Rhea. I po kilku próbach efekt był podobny. Po zmyciu makijazu olejkiem- lekko przesuszona skóra.Totalne rozczarowanie.
Co do bronzerów i róży. Kolory piękne, szczególnie Rum, ktory co zakupiłam jako róz, bo bardzo trudno mi dostać róz w ciepłych brązowych odcieniach. Co z tego jesli wszystkie, ale to wszystkie zawieraja ordynarne drobinki, a niektóre z nich opisywane sa przez włascicieli sklepu jako "bardzo naturalne matowe" (np wspomniany bronzer Rum). ja nie wiem czy producenci kosmetyków zapomnieli, ze nie wszystkie Panie chca wygladać jak na zabawie sylwestrowej przez okrągły rok.
Cienie- j.w. wiekszośc zamówionych przeze mnie połyskuje tandetnym brokatem. Jakość pozostawia wiele do zyczenia. Zachwycił mnie kolor Sand Dune, jasny bezowy, ale rozświetlający, niestety jak sie go nałozy na powiekę, to inne cienie, ktorymi chcialoby się kontynuować makijaż, nie trzymaja się.
Za tą całą przyjemność zapłaciłam jakies 51 PLN (bo przesyłka była za pobraniem). Jak pomyśle, że moglam sprobować EDM, które za podobna cene przesłane byłyby ze Stanów, to mnie szlag trafia.
A może minerały w ogole nie dla mnie
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 22:05   #169
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Dotarły do mnie próbki.

Blush: Tea Time
Concealer: Sunlight
Foundations:
1. Fairly Light Neutral (Intensive) BUFF
2. Medium Beige (Intensive) BEIGE
3. Fawn (Original Glo) GOLDEN

Odcienie wybierałam za pomocą paletki dostępnej na stronie, oraz opisów podkładów, w tym jeden wybór spudłowany. Jeden podkład wybrałam "na oko" (Fawn) - i bardzo mi się podoba.

Intensive wygląda naturalniej niż Original Glo, który można traktować jako baaardzo delikatny rozświetlacz.
Zastanawiałam się też, czy podkład nie uwidoczni moich włosków na twarzy. Otóż podkład jest na tyle inteligentny, że przykleja się do buzi, a włoski omija szerokim łukiem - jakby ich po drodze w ogóle nie było. Bardzo mi się to podoba. Nie podkreśla też moich rozszerzonych porów, ale specjalnie ich nie tuszuje. Ogólnie jestem zadowolona , i złożę zamówienie na większe opakowanko.

Róż wybrałam sugerując się kolorem, a nie czytając opisu (miał być chłodny róż, jest ciepły brąz ).

Korektor jest za jasny dla mnie. Zostawia mi pod oczami za jasne kółka. Myślę, że odcień Multi-Tasking spisałby się lepiej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _MG_6758.jpg (61,8 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_6761.jpg (67,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_6764.jpg (97,6 KB, 50 załadowań)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]

Edytowane przez rav12345
Czas edycji: 2007-12-28 o 03:16 Powód: poprawka (pomieszałam nazwę odcienia)
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 22:17   #170
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

W meow próbka kosztuje 1 $ i wysyłają do Polski Próbki dają duże, 2 próbkie meow= taka ilość jak pełnowymiarowego korektora Rhea. Dorzucili mi nawet 2 gratis.
Mam podkład Pampered Puss, on ma krycie takie lekkie/średnie, nie testowałam tego najbardziej kryjącego. Jest matujący, ale tak satynowo, jak się rozetrze podkład na palcu to widać drobinki miki.
Korektor kryje nieźle, z tym że jak zawsze odcień najjaśniejszy, czyli 0 kryje nieco słabiej niż ciemniejsze, z moimi czerwonymi policzkami sobie radzi (nie mam nic do ukrycia poza zaczerwienieniem). Jest jaśniejszy od podkładu w odcieniu 0, niemalże biały.
Nie wchodzą w pory, są takie pyliste, niezwykle drobne, pudrowe- można nakładać warstwami, w porównaniu z nimi Rhea jest kremowa i ciężka, trudną ją nałożyć np. na filtr tak żeby nie zrobić plam, tu nie mam żadnego problemu, wygląda pięknie na Avence z resztą na innych tłustych kremach też. Z tym że muszę ich nałożyć więcej niż Rhea, ale cena jest niewielka także... Meow jest niewidoczne, tworzy na twarzy taką pudrową woalkę. Jak przyjdą minerały z EDM to porównam. Ale jeżeli ktoś lubie te kremowe minerały to może być rozczarowany.
Ah, zaskoczyła mnie jakość ich cieni. Mocno napigmentowane, trzymają sie na upudrowanych powiekach bez bazy cały dzień, piękne intensywne odcienie. O dziwo te brokatowe nie osypują się, a liner przetrwał u mnie lekki deszczyk
Ja jestem zadowolona no i te jasne kolory
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 02:30   #171
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Dotarły do mnie próbki.

Blush: Tea Time
Concealer: Sunlight
Foundations:
1. Fairly Light (Intensive) BEIGE
2. Medium Beige (Intensive) BEIGE
3. Fawn (Original Glo) GOLDEN

Odcienie wybierałam za pomocą paletki dostępnej na stronie, oraz opisów podkładów, w tym jeden wybór spudłowany. Jeden podkład wybrałam "na oko" (Fawn) - i bardzo mi się podoba.

Intensive wygląda naturalniej niż Original Glo, który można traktować jako baaardzo delikatny rozświetlacz.
Zastanawiałam się też, czy podkład nie uwidoczni moich włosków na twarzy. Otóż podkład jest na tyle inteligentny, że przykleja się do buzi, a włoski omija szerokim łukiem - jakby ich po drodze w ogóle nie było. Bardzo mi się to podoba. Nie podkreśla też moich rozszerzonych porów, ale specjalnie ich nie tuszuje. Ogólnie jestem zadowolona , i złożę zamówienie na większe opakowanko.

Róż wybrałam sugerując się kolorem, a nie czytając opisu (miał być chłodny róż, jest ciepły brąz ).

Korektor jest za jasny dla mnie. Zostawia mi pod oczami za jasne kółka. Myślę, że odcień Multi-Tasking spisałby się lepiej.

Fajnie ze wiekszosc Ci przypasowalaJa tez nie trafilam z korektorem(za ciemny) i z jednym podkladem(semi matte-troche podsusza).


Ja bardzo ciesze sie ze zamowilam wieksze opakowania EDM.Po dluzszym testowaniu mineralow MONAVE odkrylam kilka wad:
- efekt jednak nie jest zbyt naturalny-podklad jest zbyt widoczny na twarzy i latwo mozna zrobic nim maske mimo ze nabiera sie naprawde malutko
-wydaje mi sie ze ten podklad lekko wysusza mi skore-zostawie sobie chyba go na lato-bo w zime to nie da rady-szczegolnie w pracy ta suchosc odczulam bo u mnie klimatyzacja do kitu.

Jednak EDM sa na 1 miejscu jak dla mnie

Kusi mnie jeszcze podklad mineralny z firmy LUMIERE-Flawless Finish(jest podobno dobry dla suchych cer)

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
A ja mimo, że jeszcze porą wakacyjną podpytywałam w tym wątku o EDM, to do tej pory nie zakupilam próbek. Jakos tak wyszło. Za to zakupiłam cos około 15 próbek Rhea. 2 podklady, 2 róże, 3 bronzery i reszta cienie. Przed wypróbowaniem zachwycily mnie kolory, zamowiłam wszystko w cieplej tonacji, bo w takiej mi dobrze. Ale moje wrażenia po wypróbowaniu- totalne rozczarowanie i klapa.Szczególnie jeśli chodzi o podkłady. Liczyłam co prawda na krycie , ale przede wszystkim naturalność. Jeśli w makijazu miałabym wybierac pomiedzy calkowitym kryciem a naturalnościa kosztem uwidocznienia kilku niedoskonałości- to wybieram naturalnośc(a mam co zamaskować- wypryski po odstawieniu pigulek i naczynka). Do rzeczy. Podkłady dały krycie prawie absolutne, ale niestety przy tym efekt paskudnej maski. Cos obrzydliwego! uwidoczniły lekko pory ( a nie sa one szczególnie widoczne bez makijażu), utworzyły na twarzy taka jakby...skorupkę. Co gorsza mają one jakąś taką dziwną perłowa poświatę, jak perlowe cienie do powiek, więc efekt "skorupkowatości" został jeszcze podkreślony. Stara pudernica- to to co mi przyszło do glowy po nałożeniu podkładow Rhea. I po kilku próbach efekt był podobny. Po zmyciu makijazu olejkiem- lekko przesuszona skóra.Totalne rozczarowanie.
Co do bronzerów i róży. Kolory piękne, szczególnie Rum, ktory co zakupiłam jako róz, bo bardzo trudno mi dostać róz w ciepłych brązowych odcieniach. Co z tego jesli wszystkie, ale to wszystkie zawieraja ordynarne drobinki, a niektóre z nich opisywane sa przez włascicieli sklepu jako "bardzo naturalne matowe" (np wspomniany bronzer Rum). ja nie wiem czy producenci kosmetyków zapomnieli, ze nie wszystkie Panie chca wygladać jak na zabawie sylwestrowej przez okrągły rok.
Cienie- j.w. wiekszośc zamówionych przeze mnie połyskuje tandetnym brokatem. Jakość pozostawia wiele do zyczenia. Zachwycił mnie kolor Sand Dune, jasny bezowy, ale rozświetlający, niestety jak sie go nałozy na powiekę, to inne cienie, ktorymi chcialoby się kontynuować makijaż, nie trzymaja się.
Za tą całą przyjemność zapłaciłam jakies 51 PLN (bo przesyłka była za pobraniem). Jak pomyśle, że moglam sprobować EDM, które za podobna cene przesłane byłyby ze Stanów, to mnie szlag trafia.
A może minerały w ogole nie dla mnie
Mysle ze EDM by Ci przypasowaly(sa lekkie i nie ma uczucia maski)

Ja mam podobne odczucia testujac mineraly MONAVE-efekt nie jest zbyt naturalny i tak jak napisalam powyzej,latwo przesadzic i zrobic sobie maske na twarzy mimo ze nabiera sie malutko tego podkladu-tesknie za to lekkoscia EDM gdy uzywam MONAVE.

PS-a moze MONAVE to to samo co RHEA?(kiedys Vril mowila ze nawet niektore nazwy sie zgadzaly na stronie?Ciekawe...)

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-01 o 11:16 Powód: post pod postem
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 05:41   #172
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
To ja podrzucę jeszcze jeden adres gdzie można kupić minerały - www.meowcosmetics.com Może kogoś zainteresują

Meow to moje mineraly numer jeden.Lubie tez podklady Alima-szkoda tylko,ze maja jedna formule,tzn takie samo krycie,ktore mozna kontrolowac iloscia nakladanych warstw.EDM u mnie wypadly bardzo kiepsko i maja bardzo uboga palete kolorow w porownaniu z Meow.Dziewczyny,przy mineralach bardzo wazny jest pedzel jakim sie naklada.Z doswiadczenia wiem,ze taki zwykly do pudru nie spisuje sie najlepiej.Ja najlepsze efekty uzyskuje pedzlem kabuki,albo plaskim takim scietym na rowno,tylko musi byc mieciutki zeby skory nie podrapal.Te,ktore sa zainteresowane sa mineralami,zajrzyjcie sobie na stronki makeuptalk.com i specktra.net .tam sa oddzielne fora poswiecone mineralom,mozna poczytac recenzje.Wiekszosc firm wysyla miedzynarodowo za kilka dolcow,a przy dzisiejszym kursie dolara na prawde bedzie Wam sie oplacalo.Obecnie w US sa dziesiatki firm produkujacych mineraly,wiec jest w czym wybierac powodzenia
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 09:09   #173
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez sunapee Pokaż wiadomość
Meow to moje mineraly numer jeden.Lubie tez podklady Alima-szkoda tylko,ze maja jedna formule,tzn takie samo krycie,ktore mozna kontrolowac iloscia nakladanych warstw.EDM u mnie wypadly bardzo kiepsko i maja bardzo uboga palete kolorow w porownaniu z Meow.Dziewczyny,przy mineralach bardzo wazny jest pedzel jakim sie naklada.Z doswiadczenia wiem,ze taki zwykly do pudru nie spisuje sie najlepiej.Ja najlepsze efekty uzyskuje pedzlem kabuki,albo plaskim takim scietym na rowno,tylko musi byc mieciutki zeby skory nie podrapal.Te,ktore sa zainteresowane sa mineralami,zajrzyjcie sobie na stronki makeuptalk.com i specktra.net .tam sa oddzielne fora poswiecone mineralom,mozna poczytac recenzje.Wiekszosc firm wysyla miedzynarodowo za kilka dolcow,a przy dzisiejszym kursie dolara na prawde bedzie Wam sie oplacalo.Obecnie w US sa dziesiatki firm produkujacych mineraly,wiec jest w czym wybierac powodzenia
Magda, nie kuś mam chrapkę na Meow
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 09:16   #174
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

dziewczyny a jak pierzecie wasze kabuki?
bo w sumie normalny pedzel latwo wyprac, ale ten po zmoczeniu traci te swoja zwartosc... w sumie moze lepsze pytanie- jak je suszyc?

ja chcialam zamawiac z rhea, ale tak kusicie tymi zagranicznymi
to znalazlam na stronie rhei
Opakowanie 10gr z sitkiem- 49zł (podkłady, pudry)
Opakowanie 6gr z sitkiem- 28zł (korektory, róże)
Opakowanie 3gr z sitkiem - 16zł (cienie do oczu)

u meow opakowania sa:
od Full Size (85g jar/30g net wt): $16.95 Munchkin (25 g jar/8g net wt): $10.95
do Full Size (85g jar/30g net wt): $26.95 Munchkin (25 g jar/8g net wt): $14.95

tylko nie rozumiem tego 85/30??
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 13:33   #175
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Zuziku jar to słoik po ang., czyli pojemniczek na minerały mieści 85 g a jest w nim 30 g minerałów (skrót wt- with it, czyli w nim)
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 16:18   #176
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Ja raczej zrozumiałabym to jako wagę brutto/netto. Czyli puder z pojemniczkiem waży 85g, w tym sam puder 30g, ale ogólnie mniejsza z tym. Najważniejsze ile jest samego podkładu.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 19:36   #177
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Informuj o wszystkim
Za 2 podklady 2,5 g zaplacilam $10 po $5 za jedna sztuke+przesylka $5 czyli razem $15.Ale to do Usa-do Polski to chyba przesylka bedzie troszke wyzsza....
Pozdrawiam
CzarnyElfie ! Dziękuję za odpowiedź. Byłam ciekawa jakiego rzędu są to koszty, wieć nie są zbyt wygórowane.

wróbel fajnie, ze się podzieliłaś swoimi spostrzeżeniami odnośnie RHEA. Miałam ochotę zamówić je, zanim będę mogła zamówić EDM, ale jednak tego nie zrobię. Czekam z niecierpliwością ... ale będę czekać i zamówię EDM!!!
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 21:26   #178
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Magda, nie kuś mam chrapkę na Meow
hehehe Aga z mineralami juz tak jest,kusza jak diabli.Jak staram sie nie wpadac w nalog zamawiania probek,puki co Meow mi przypasowaly i ich sie trzymam.Do zamowienia dokladaja tez darmowe probki cieni
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 07:39   #179
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez sunapee Pokaż wiadomość
hehehe Aga z mineralami juz tak jest,kusza jak diabli.Jak staram sie nie wpadac w nalog zamawiania probek,puki co Meow mi przypasowaly i ich sie trzymam.Do zamowienia dokladaja tez darmowe probki cieni
co za babsko
Póki co mnie kuszą ale wczoraj zaszalałam na Truskawie i w Sephorze (trzy pudry i chyba w styczniu nie kupię minerałów
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 14:19   #180
kociolek
Rozeznanie
 
Avatar kociolek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 719
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

[quote=CzarnyElf;6053243]

A probowalas korektora na mokro?-u mnie sprawdzal sie lepiej-no ale i tak nie uzwam go czesto bo w sumie podklad intensive kryje mi cienie.
Ten korektor tez jakos specjalnie nie zachwycil mnie...tak jak wspominalam juz wczesniej jednak jest troszeczke zbyt ciemny...
Ja nastepnym razem zamawiam na pewno intensive Sandy Fair i Fair neutral i moze ten Olive fair ktory Ty polecasz

przepraszam za tak pozny odzew, Elfie, korektora nie probowalam na mokro, na sucho daje niestety taki kredowo-pudrowy efekt i jest bardzo widoczny. zgadzam sie, ze intensive ladnie kryje (ja akurat z cieniami nie walcze, ale tesotwalam krycie jednej niespodzianki, z ktora poradzil sobie ladnie dermacol - mysle, ze dla mnie korektor mineralny odpada), dodatkowo nie wysusza, co przy kwaszeniu sie jest dla mnie wazne. odcien olive fair polecam - jest lekko zoltawy ale i jasny (mam prtzed soba karte kolorow i widze, ze jest jasniejszy od sandy fair), po nowym roku zamawiam standardowe opakowania i ten kolor obok golden fair napewno znajdzie sie w paczce

przy okazji, moze ktoras z wizazanek bedzie zainteresowana wspolnym zamowieniem - planuje zakupic zestaw z 3 podkladami - jeden moglabym zamowic dla kogos, jako ze sama, mimo ze jestem stara pudernica, 3 nie zuzyje

Edytowane przez kociolek
Czas edycji: 2007-12-29 o 15:51
kociolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:46.