Krwawienie...z odbytu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-21, 21:21   #1
YPU
Przyczajenie
 
Avatar YPU
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Exclamation

Krwawienie...z odbytu


Od kilku miesięcy mam pewien wstydliwy i niepokojący problem... Kiedyś miewałam zaparcia i raz podczas załatwiania się poczułam jakby pękła mi skóra w odbycie a kiedy się podcierałam na papierze była mała plamka krwi Teraz zdarza mi się dość często...czasem krwi jest więcej czasem mniej. Co się dzieje? Czym to może być spowodowane? Co powinnam zrobić?
YPU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:26   #2
Paraboliczna
Raczkowanie
 
Avatar Paraboliczna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 373
Dot.: Krwawienie...z odbytu

To się hemoroidy nazywa
__________________
Round here we talk just like lions
But we sacrifice like lambs
Paraboliczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:27   #3
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Iść do lekarza

Może to hemoroidy, może stan zapalny, może szczelina odbytu. Skąd mamy to wiedzieć ? Idź do lekarza, zbada Cię i powie co Ci dolega.
Możesz iść do lekarza pierwszego kontaktu, chirurga, proktologa albo gastroenterologa.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:30   #4
YPU
Przyczajenie
 
Avatar YPU
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Hemoroidy Rozmawiałam z kilkoma osobami, które miały podobne problemy i to nie były hemoroidy. Podobno czasem zdarza się tak, że przy dużym napięciu pęka błona. Mnie nic nie boli...tylko ta krew Chciałam sie poradzić przed pójściem do lekarza, pomyślałam, że ktoś może miał podobny problem... Po to chyba jest to forum...a może się mylę?
YPU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:33   #5
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Skoro masz to już kilka miesięcy to czy Ty jestes poważna,że nie bylaś jeszcze w tej sprawie u lekarza?

Poradzic? No najlepiej to zrob zdjecie i nam pokaz.

Edytowane przez _Emi_
Czas edycji: 2009-01-21 o 21:35
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:36   #6
YPU
Przyczajenie
 
Avatar YPU
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Skoro masz to już kilka miesięcy to czy Ty jestes poważna,że nie bylaś jeszcze w tej sprawie u lekarza?
Krwawienie pojawiło się kilka miesięcy temu. Później problem zniknął. A teraz od paru tygodni znów krwawie. Trochę się wstydzę iść do lekarza z tym problemem...

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość

Poradzic? No najlepiej to zrob zdjecie i nam pokaz.
Nie załóżyłam wątku po to żeby czytać wasze żlośliwoście tylko własnie po to zeby się poradzić. Jeśli masz wyrażac swoje zloslwie uwagi to może po prostu się nie wypowiadaj. Jak już wczesniej wspomnialam mialam nadzieje ze znajde kogos kto mial juz podobny problem. Moze ty tez nei zakladaj wątku jeśli chcesz sie poradzić co do jakiegos kosmetyku tylko od razu idz do kosmetyczki.

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2009-01-21 o 21:57 Powód: Post pod postem.
YPU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:40   #7
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Krwawienie pojawiło się kilka miesięcy temu. Później problem zniknął. A teraz od paru tygodni znów krwawie. Trochę się wstydzę iść do lekarza z tym problemem...
A czego tu się wstydzić? Nie bardzo rozumiem...choroba jak choroba...od tego są lekarze aby ci pomóc .
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 21:40   #8
Anastazja86
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 8 016
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Nie ma się czego wstydzić, napewno u lekarza była już nie jedna osoba z takim problemem...Myślę, że powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza
Anastazja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:41   #9
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Krwawienie pojawiło się kilka miesięcy temu. Później problem zniknął. A teraz od paru tygodni znów krwawie. Trochę się wstydzę iść do lekarza z tym problemem...
Skoro masz to juz tak długo to nie wiem co Ci na tym tyłku mogło wyrosnąc.

Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Nie załóżyłam wątku po to żeby czytać wasze żlośliwoście tylko własnie po to zeby się poradzić. Jeśli masz wyrażac swoje zloslwie uwagi to może po prostu się nie wypowiadaj. Jak już wczesniej wspomnialam mialam nadzieje ze znajde kogos kto mial juz podobny problem. Moze ty tez nei zakladaj wątku jeśli chcesz sie poradzić co do jakiegos kosmetyku tylko od razu idz do kosmetyczki.
A jeśli bedziesz miala wypadek i urwie Ci rękę to też będziesz szukała osoby której też się to zdarzyło. Może Ci cos poradzi, prawda?


I nie zakładam wątków dotyczących kosmetyków, mam od tego KWC

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2009-01-21 o 21:58 Powód: Post pod postem.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:45   #10
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Krwawienie pojawiło się kilka miesięcy temu. Później problem zniknął. A teraz od paru tygodni znów krwawie. Trochę się wstydzę iść do lekarza z tym problemem...
Jezu dziewczyno, ale czego się wstydzisz ? Idziesz, mówisz w czym rzecz, lekarz Cię zbada (zwykle trwa to tylko chwilę), ubierasz się i tyle. Kiedy przestaniesz się wstydzić ? Skoro nie przechodzi, powraca i trwa od dłuższego czasu, to nie ma na co czekać.

Właśnie dlatego, że cierpię na przewlekłe, nieswoiste zapalenie jelita grubego i miewam różne jelitowe "przygody" mówię - idź do lekarza. Nie będę Ci tu przecież wymyślać chorób.

Każde nieprawidłowe krwawienie w organizmie trzeba diagnozować u lekarza a nie na internetowym forum. Im szybciej tym lepiej. Po co się zamartwiać i bać nie wiadomo jak długo ? Szast prast i po krzyku
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:46   #11
YPU
Przyczajenie
 
Avatar YPU
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
A jeśli bedziesz miala wypadek i urwie Ci rękę to też będziesz szukała osoby której też się to zdarzyło. Może Ci cos poradzi, prawda?
Ale ja nie miałam wypadku. Nie czuję się źle. Nic mnie nie boli. Czasem jak się podcieram to widzę krew na papierze. Wiele dziewczyn pisze tu o swoich problemach zdrowotnych zanim wybiorą się do lekarza, własnie po to zeby sie poradzić.
YPU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 21:50   #12
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Krwawienie...z odbytu

YPU - nie każde krwawienie z odbytu to hemoroidy, wbrew temu co niektórzy sądzą
Również wygonię Cię do lekarza, najpierw do normalnego - krwawienia w przewodzie pokarmowym to bardzo częsty powód anemii! Wiem, bo zdarzało mi się...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:52   #13
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Ale ja nie miałam wypadku. Nie czuję się źle. Nic mnie nie boli. Czasem jak się podcieram to widzę krew na papierze. Wiele dziewczyn pisze tu o swoich problemach zdrowotnych zanim wybiorą się do lekarza, własnie po to zeby sie poradzić.
Nie mów tylko, że krew w odbycie to coś normalnego Nie martwi cię to na tyle aby udać się do lekarza? To dziecinne zachowanie. Czego oczekujesz? Że dziewczyny napiszą ci, że wszystko jest ok kiedy tak nie jest?? Mają ci podać domowe sposoby na pozbycie się krwi z odbytu?? Zastanów się nad tym co piszesz. Idź do lekarza. Lekarz jest od diagnozowania chorób.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:52   #14
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Krwawienie...z odbytu

najlepiej będzie jak pójdziesz do lekarza,moja koleżanka miała podobny problem,poszła do lekarza zrobił Jej gastroskopię i mówił że miała jakąś rankę

dostała czopki i Jej przeszło więc się nie bój i śmigaj do lekarza jak najszybciej
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:57   #15
YPU
Przyczajenie
 
Avatar YPU
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Nie mów tylko, że krew w odbycie to coś normalnego Nie martwi cię to na tyle aby udać się do lekarza? To dziecinne zachowanie. Czego oczekujesz? Że dziewczyny napiszą ci, że wszystko jest ok kiedy tak nie jest?? Mają ci podać domowe sposoby na pozbycie się krwi z odbytu?? Zastanów się nad tym co piszesz. Idź do lekarza. Lekarz jest od diagnozowania chorób.
Martwi ale dziś już do lekarza nie pobiegnę. Wyszłam z toalety zaniepokojona i postanowiłam założyć wątek na Wizażu w nadziei, że ktoś mi choć podpowie co się dzieje. Początkowo myślałam, że coś mi pękło w środku jak miałam zaparcia. Mój znajomy opowaidał mi, że zdarzyło mu się coś takiego, był u lekarza i lekarz powiedział, że nie ma się czego obawiać bo takie rzeczy się zdarzają i z reguły same przechodzą. Ale mi samo nie przechodzi...
Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
najlepiej będzie jak pójdziesz do lekarza,moja koleżanka miała podobny problem,poszła do lekarza zrobił Jej gastroskopię i mówił że miała jakąś rankę

dostała czopki i Jej przeszło więc się nie bój i śmigaj do lekarza jak najszybciej
Gastroskopię? Czy kolonoskopię? O ile mi wiadomo żadne z tych badań do przyjemnych nie należy...

Edytowane przez YPU
Czas edycji: 2009-01-21 o 21:59
YPU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:00   #16
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Musisz do lekarza, trudno wyczuć co ci dolega.
Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Skoro masz to już kilka miesięcy to czy Ty jestes poważna,że nie bylaś jeszcze w tej sprawie u lekarza?

Poradzic? No najlepiej to zrob zdjecie i nam pokaz.
Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Skoro masz to juz tak długo to nie wiem co Ci na tym tyłku mogło wyrosnąc.


A jeśli bedziesz miala wypadek i urwie Ci rękę to też będziesz szukała osoby której też się to zdarzyło. Może Ci cos poradzi, prawda?


I nie zakładam wątków dotyczących kosmetyków, mam od tego KWC
Nie potrzebnie napadasz na koleżankę, w momencie kiedy TY w innym wątku opisujesz swoje grzybiczne problemy.
Przepraszam cię, ale równie dobrze ktoś by mógł ciebie potraktować w podobny sposób i odp. "a co nas interesuje twój nieodpowiedzialny chłopak, który ma grzyba..."


__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:00   #17
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Gastroskopię? Czy kolonoskopię? O ile mi wiadomo żadne z tych badań do przyjemnych nie należy...
mówiła,że gastroskopię,może i do przyjemnych nie należy ale przynajmniej będziesz wiedziała co Ci dolega
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:01   #18
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
YPU - nie każde krwawienie z odbytu to hemoroidy, wbrew temu co niektórzy sądzą
Również wygonię Cię do lekarza, najpierw do normalnego - krwawienia w przewodzie pokarmowym to bardzo częsty powód anemii! Wiem, bo zdarzało mi się...
No tak, ale to już obfite krwawienia raczej w dalszych częściach jelit (a nie z odbytu). Chociaż przy niektórych chorobach też potrafi z człowieka chlusnąć spora kałuża swieżej krwi. Napatrzyłam się w szpitalu...
Wiele osób, które zdarza mi się spotykać w szpitalach przyznaje się, że trafiły do lekarza zbyt późno...kiedy choroba poczyniła już spore spustoszenia w organizmie. Też coś tam gadali o wstydzie. Niepotrzebnym zresztą.

Nie ma się czego wstydzić YPU, naprawdę. Dla lekarza to normalka. Pomyśl, ilu oni się tyłków dziennie naoglądają
Lekarze zwykle są świadomi, że dla pacjenta to bardzo niemiłe sprawy i starają się działać szybko, sprawnie i bez zbędnych ceregieli. Tak, żeby pacjent nie zdążył uciec
O pupcię trzeba dbać, bo ma się ją tylko jedną a dolegliwości z "tamtej strony" człowieka potrafią mu porządnie uprzykrzyć życie. Wiem co mówię
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:02   #19
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Gastorskop[ia jest od gory, kolonoskopia od dolu

Autorko dziewczyny pisza prawde, warto isc do lekarza...

ALE krwawienie o którym Ty piszesz wydaje mi sie ze jest spowodowane zaparciami... Twarda za przeproszeniem kupa, nijak ma sie przecisnąć przez waski odbyt, napiera, skora peka i krwawi...

Powinnas zwrócic uwage, na diete, jeśc duzo owocó pic duzo plynow... Jesli będziesz sie normalnie wyprózniac, a problem nie zniknie wtedy bedziesz musiala isc do lekarza...

Krwawienia z odbytu sa oznaka wielu chorob np. raka jelita grubego, hemoroidów...

Ja bym sprobowala z dieta aby pozbyc sie zaparc i obserwowac

Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 22:06   #20
YPU
Przyczajenie
 
Avatar YPU
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Gastorskop[ia jest od gory, kolonoskopia od dolu

Autorko dziewczyny pisza prawde, warto isc do lekarza...

ALE krwawienie o którym Ty piszesz wydaje mi sie ze jest spowodowane zaparciami... Twarda za przeproszeniem kupa, nijak ma sie przecisnąć przez waski odbyt, napiera, skora peka i krwawi...

Powinnas zwrócic uwage, na diete, jeśc duzo owocó pic duzo plynow... Jesli będziesz sie normalnie wyprózniac, a problem nie zniknie wtedy bedziesz musiala isc do lekarza...

Krwawienia z odbytu sa oznaka wielu chorob np. raka jelita grubego, hemoroidów...

Ja bym sprobowala z dieta aby pozbyc sie zaparc i obserwowac

Nie strasz...proszę... Właśnie kiedy jadłam lekkie rzeczy, ciemne, ziarniste pieczywo i zero słodyczy i nie miałam zaparć to krew też się nie pojawała. Kilka tygodni temu zaczęłam jeść słodycze w dość dużych ilościach, pojawiły się zaparcia no i ta krew
YPU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:09   #21
Carmela
Rozeznanie
 
Avatar Carmela
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 591
Dot.: Krwawienie...z odbytu

jest jeszcze takie schorzenie które nazywa się SZCZELINA ODBYTU , mozliwe ze to jest to ale tez stawiam raczej na hemoroidy .Ja mialam je po ciazy , stosowalam masc Procto Hemolan i jak narazie od 3 miesiecy mam spokoj ale lepiej idz do lekarza bo on bedzie wiedzial najlepiej jak Ci pomoc .Tak jak dziewczyny pisza krwawienie z odbytu moze byc objawem roznych chorob , takze tych bardzo groznych jak rak np .
Carmela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:11   #22
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Musisz do lekarza, trudno wyczuć co ci dolega.



Nie potrzebnie napadasz na koleżankę, w momencie kiedy TY w innym wątku opisujesz swoje grzybiczne problemy.
Przepraszam cię, ale równie dobrze ktoś by mógł ciebie potraktować w podobny sposób i odp. "a co nas interesuje twój nieodpowiedzialny chłopak, który ma grzyba..."


A to racja, przepraszam
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:12   #23
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Nie strasz...proszę... Właśnie kiedy jadłam lekkie rzeczy, ciemne, ziarniste pieczywo i zero słodyczy i nie miałam zaparć to krew też się nie pojawała. Kilka tygodni temu zaczęłam jeść słodycze w dość dużych ilościach, pojawiły się zaparcia no i ta krew
Nie mam na celu straszenia, ale uświadomienia

sama widzisz, ze cos w tej diecie musi być

jedz tak jak wczesniej i zobaczysz

a jak sie sytuacja nei zmieni to, sama wiesz co......... LEKARZ :P
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:15   #24
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Nie mam na celu straszenia, ale uświadomienia

sama widzisz, ze cos w tej diecie musi być

jedz tak jak wczesniej i zobaczysz

a jak sie sytuacja nei zmieni to, sama wiesz co......... LEKARZ :P
Ja jednak radzę odwrotnie - najpierw lekarz, konsultacja z nim i kombinowanie z dietą według jego zaleceń. I oczywiście leczenie jeżeli zajdzie taka konieczność.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:16   #25
YPU
Przyczajenie
 
Avatar YPU
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Krwawienie...z odbytu

A może ginekolog mógłby mnie zbadać...skoro niektórym pacjentkom robi badanie przez odbyt???
YPU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:30   #26
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Krwawienie...z odbytu

a to schorzenie to ginekologiczne jest? no sama się zastanów

miałam coś takiego, zaparcia+plamki krwi
byłam u lekarza, nikt mnie niczym nie badał a diagnoza brzmiała - zbyt mała ilość błonnika i okazała się słuszna

polecam owsiankę, kapustę kiszoną - oraz więcej warzyw i owoców w menu

a do lekarza pójść dla spokoju, jak zmiana diety nie pomoże
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:30   #27
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Od kilku miesięcy mam pewien wstydliwy i niepokojący problem... Kiedyś miewałam zaparcia i raz podczas załatwiania się poczułam jakby pękła mi skóra w odbycie a kiedy się podcierałam na papierze była mała plamka krwi Teraz zdarza mi się dość często...czasem krwi jest więcej czasem mniej. Co się dzieje? Czym to może być spowodowane? Co powinnam zrobić?
Rozumiem, że najpierw chciałaś się poradzić, ale w tej sprawie naprawdę pomoże Ci tylko lekarz. Żadna z nas Ci "tam" nie zajrzy i nie powie czym są spowodowane te krwawienia.

A jakiego koloru była ta krew - jasna czy ciemna? Z tego co czytałam jasna wskazuje na jakieś ranki w okolicach odbytu, a ciemniejsza to już gorsza sprawa.

Ale i tak w każdym przypadku krwi z odbytu należy się skonsultować z lekarzem!


Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Krwawienie pojawiło się kilka miesięcy temu. Później problem zniknął. A teraz od paru tygodni znów krwawie. Trochę się wstydzę iść do lekarza z tym problemem...
Nie ma się czego wstydzić, lekarze nie takie rzeczy widzieli. Ginekologa też się będziesz wstydzić? Pomyśl ile pacjentek przyjmuje ginekolog codziennie w przychodni. Wybierz lekarza albo lekarkę, do której będziesz miała zaufanie i idź. Może zapytaj kogoś znajomego o delikatnego i kompetentnego lekarza - nie musisz przecież przy tym spowiadać się znajomym ze swoich dolegliwości.


Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Martwi ale dziś już do lekarza nie pobiegnę. Wyszłam z toalety zaniepokojona i postanowiłam założyć wątek na Wizażu w nadziei, że ktoś mi choć podpowie co się dzieje. Początkowo myślałam, że coś mi pękło w środku jak miałam zaparcia. Mój znajomy opowaidał mi, że zdarzyło mu się coś takiego, był u lekarza i lekarz powiedział, że nie ma się czego obawiać bo takie rzeczy się zdarzają i z reguły same przechodzą. Ale mi samo nie przechodzi...

Gastroskopię? Czy kolonoskopię? O ile mi wiadomo żadne z tych badań do przyjemnych nie należy...
Ale u Ciebie jak widzisz nie przechodzą i musisz znaleźć tego przyczynę u lekarza.

Ja np. miałam (mam?) zespół jelita drażliwego. Lekarz przepisał mi jakieś lekarstwa na unormowanie pewnych spraw (nie pamiętam jakie, wiele lat temu to było) i dzisiaj już absolutnie wszystko jest w porządku.
To co pisałaś o swojej diecie może wskazywać właśnie na to schorzenie. Ale po co gdybać...


Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
A może ginekolog mógłby mnie zbadać...skoro niektórym pacjentkom robi badanie przez odbyt???
Myślę, że ginekolog jest od innych spraw
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez Nija_
Czas edycji: 2009-01-21 o 22:32
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:31   #28
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Ginekolog bada prze odbyt dziewice, jesli nie moze przez pochwe...Wklada palec i uciska brzuch, wtedy wszysko czuje...

Moze faktycznie idz najpierw do lekarza... Skoro Sine.ira ma takie doświadczenia za soba to sie lepiej orietuje....
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:35   #29
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Krwawienie...z odbytu

...

Edytowane przez Cay
Czas edycji: 2012-04-01 o 16:44
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 22:37   #30
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Sine.ira ma takie doświadczenia za soba to sie lepiej orietuje....
Oj mam, różne różniste Ech co zrobić, taki los
Dla mnie to od początku nie był żaden wstyd, a pierwszy raz do lekarza w podobnej sprawie poszłam w wieku 16 lat. Da się przeżyć.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-17 16:49:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.