Chłopak świadkiem na ślubie swojego brata - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-17, 11:00   #1
Noname153
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2

Chłopak świadkiem na ślubie swojego brata


Sprawa wygląda tak, że mój chłopak ma w sierpniu ślub brata i jest świadkiem. Ja przebywam w pracy za granicą i prawdopodobnie nie będę mogła zjechać do Polski na ślub. I w tym miejscu mam pytanie, czy mojemu chłopakowi wypada iść samemu na wesele jako świadkowi czy też nie i powinien zabrać jakąś inną dziewczynę jako osobę towarzyszącą. Drugim świadkiem na weselu jest jego siostra i prawdopodobnie pójdzie sama. Czy wypada chłopakowi zabrać na wesele inną, kiedy jest w związku? Pełno tam będzie jego rodziny, a nie wszyscy mnie znają, więc mogą pomyśleć, że to ona jest jego dziewczyną. Byłoby mi przykro, gdyby tak pomyśleli, bo jakby inna dziewczyna grałaby moją rolę. Co wy byście poradziły w tej sytuacji i którą drogę wybrały. Powinien iść sam czy z inną? I jaka wgl jest tradycja. Czy świadek powinien wgl mieć osobę towarzyszącą? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noname153 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 15:04   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Chłopak świadkiem na ślubie swojego brata

Według mnie nie ma nic złego ani w pójściu na wesele samemu ani wybranie się na nią z koleżanką, niezależnie od tego czy jest się w związku czy nie. Tu nie ma wypada - nie wypada. Jak się nie ma z kim iść albo chce się iść samemu to bez sensu szukać kogoś na siłę. Jak ma się człowiek beznadziejnie bawić, a ma osobę, z którą może miło spędzić wieczór to bez sensu jej nie zapraszać.


Nie ma też co być zazdrosną o to, że twój partner wybiera się na zabawę z kimś innym, a nie z tobą. Gdybym była w takiej sytuacji to byłoby mi smutno, że nie mogę uczestniczyć z nim w tym ważnym dniu i bawić się razem z nim, ale kwestia tego z kim by się bawił byłaby dla mnie obojętna. Co więcej wolałabym żeby porządnie świętował, miał z kim tańczyć i z kim pogadać, a nie siedział sam. Ufam swojemu TŻ, wiem, że nic by dziwnego nie zrobił, wiem, że to ja jestem jego kobietą, a wszelkie wątpliwości ciotek niewidzianych kilka lat można rozwiać jednym zdaniem.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 15:13   #3
Noname153
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2
Dot.: Chłopak świadkiem na ślubie swojego brata

Dziękuję za odpowiedź. No i jest mi bardzo szkoda, że nie będę obecna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noname153 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 17:02   #4
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Chłopak świadkiem na ślubie swojego brata

Cytat:
Napisane przez Noname153 Pokaż wiadomość
Sprawa wygląda tak, że mój chłopak ma w sierpniu ślub brata i jest świadkiem. Ja przebywam w pracy za granicą i prawdopodobnie nie będę mogła zjechać do Polski na ślub. I w tym miejscu mam pytanie, czy mojemu chłopakowi wypada iść samemu na wesele jako świadkowi czy też nie i powinien zabrać jakąś inną dziewczynę jako osobę towarzyszącą. Drugim świadkiem na weselu jest jego siostra i prawdopodobnie pójdzie sama. Czy wypada chłopakowi zabrać na wesele inną, kiedy jest w związku? Pełno tam będzie jego rodziny, a nie wszyscy mnie znają, więc mogą pomyśleć, że to ona jest jego dziewczyną. Byłoby mi przykro, gdyby tak pomyśleli, bo jakby inna dziewczyna grałaby moją rolę. Co wy byście poradziły w tej sytuacji i którą drogę wybrały. Powinien iść sam czy z inną? I jaka wgl jest tradycja. Czy świadek powinien wgl mieć osobę towarzyszącą? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeżeli państwo młodzi chcą zaangażować świadków w pomoc przy ślubie i weselu, to pewnie będzie miał co robić. Koleżanka mogłaby się wtedy trochę nudzić.

O tym, żeby świadkom wypadało mieć mimo wszystko jakakolwiek osobę towarzysząca, to jeszcze nie słyszałam.

Ja bym się w życiu nie zgodziła na to, żeby zamiast mnie szła u jego boku jakaś koleżanka, szczególnie, że jest to wydarzenie rodzinne i tak jak mówiłaś, niektórzy mogą odebrać ją jako jego nową dziewczynę. Ale to tylko moje odczucia i podejrzewam, że wiele osób nie widzi nic złego w takiej zastępczej osobie towarzyszącej.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 21:24   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Chłopak świadkiem na ślubie swojego brata

jakby mój facet poszedł na wesele z koleżanka to ja już bym z nim nigdzie nie poszła. nie chodzi mi o zazdrość a o lojalnosc.
ja no mogę isc - on idzie sam. on nie może isc - ja idę sama. jesteśmy dorośli i wszyscy to kumają.
przepraszam, ale pomysł z koleżanka- towarzyszka to jakiś kretynizm (pomyślałam o mojej przyjaciółce i jej mężu, oboje lekarze i czasem dyżur wypada w imprezę - czyli ze on podczas jej dyżuru bawi się z koleżanka-pielęgniarka żeby niemota odnalazł się na imprezie?! przecież to brzmi absurdalnie)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 18:29   #6
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Chłopak świadkiem na ślubie swojego brata

Cóż za oburzenie

Jeśli świadkowa idzie sama, to niech Twój chłopak nie szuka nikogo na siłę, będą mogli się razem bawić. Ale jeśli ona sobie kogoś znajdzie, to jednak głupio będzie samemu siedzieć, gdy wszyscy wyjdą na parkiet. Ja osobiście nie miałabym z tym żadnego problemu. Sama kiedyś poszłam z kolegą na wesele, gdy Tż był na poligonie i to była najlepsza decyzja, bo bez tego wynudziłabym się jak mops.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 11:54   #7
JustynaPlock
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 10
Dot.: Chłopak świadkiem na ślubie swojego brata

Moim zdaniem może iść sam. Świadek musi zabawiać całe towarzystwo jako zastępca Pana młodego, więc kobiet do zabawy będzie miał pod dostatkiem
JustynaPlock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-06, 22:27   #8
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Chłopak świadkiem na ślubie swojego brata

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Cóż za oburzenie

.
z mojej strony - broń Boże „oburzenie”. raczej zdziwienie, że takie pytanie pada na serio
propozycje uważam, za tak idiotyczna, że aż niedorzeczna.

ale może ja stara po prostu jestem i trochę inaczej rozumiem partnerstwo
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-06 23:27:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.