Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-14, 10:35   #241
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
A może masz... za mało wapnia?

U mnie zwykle w zimie paznokcie trochę się osłabiają, a poza tym od dwóch lat nie jem mięsa, a jajka i sery "od wielkiego dzwonu" i pomyślałam sobie, że skoro "suplementy włosowe", które od czasu do czasu biorę nie działają mi na paznokcie to może przyczyna łamliwości leży gdzie indziej, a potem poczytałam o niedoborach wapnia.
Teraz grzecznie suplementuję wapń i d3, a na włosy kupiłam drożdże z pokrzywą w tabletkach (kiedyś pokrzywa bardzo dobrze oddziaływała na moje paznokcie, ale ten smak jest mi wstrętny... ).

Jeśli zaś chodzi o odżywki to też przed jakiś czas używałam Eveline i wtedy paznokcie szybko zrobiły się supermocne, choć potem zaczęły się rozdwajać, więc przeszłam na czarną odżywkę z Golden Rose, która jest tak samo dobrą bazą pod lakier.

Aktualnie po raz pierwszy od 10 lat mam na paznokciach samą odżywkę, bez lakieru, obcięłam też na krótko i oleluję (macierz, skórki i plytkę pod spodem), bo kupiłam sobie zestaw do hybryd.
Oczywiście kusi mnie, żeby już malować, ale wolałabym najperw zapuścić porządniej, żeby potem odrost tak nie straszył, ponieważ nie mam zamiaru zbyt często malować.
Po pierwsze ze względu na niszczenie się paznokcia od ściągania, po drugie z uwagi na moje lenistwo.
Aha, i kupiłam tylko jeden lakier, nude.
Bo noszę tylko taki.
Jakie wapno bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 11:37   #242
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Jakie wapno bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wapń + d3 z DOZu. Ponoć najlepiej wchłaniają się razem.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 18:09   #243
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
A może masz... za mało wapnia?
Raczej nie, nie mam żadnych objawów niedoborów, jem dużo mięsa i tłustego nabiału.
Przypuszczam, że podłoże jest hormonalne, na antykoncepcji mi się paznokcie każdorazowo poprawiały.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 21:54   #244
malgorzatadaczynska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 23
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malinowamamba25 Pokaż wiadomość
hmm, moze taka juz twoja natura, ze masz slabe paznokcie... Chociaż dziwi mnie, ze zadna odzywka z eveline ci nie pomogla. Ja tez raczej nie jestem posiadaczka mocnych paznokci, tez zdarza mi sie je obgryzac ze stresu, zazwyczaj mam je bardzo krotkie ( nie umiem zapuscic, a jak zapuszcze to szybko sie łamią)... ale po diamentowej odzywce eveline nabrały zycia, na pewno zrobily sie twardsze i mocniejsze. teraz nosze je juz dłuzsze, bo przestały sie łamać. Moze też za duzo kuracji stosujesz, za szybko przerzucasz sie na nowy produkt, zamiast poczekac na efekty ( niestety czasem trzeba cierpliwosci)
ja bym na twoim miejscu próbowała innych odzywek. herome kiedyś miałam to mi wręcz popaliła paznokcie (miałam takie czarne ślady). jeśli chodzi o eveline to ważny jest dobór odpowiedniej odżywki. oni mają naprawdę dużo tego w swojej ofercie, większość dziewczyn łapie pierwsza lepsza w drogerii, nie poczyta dokładnie na co jest, a potem zdziwienie, ze cos nie daje takich efektów, jakie się chciało.
malgorzatadaczynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 11:06   #245
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malgorzatadaczynska Pokaż wiadomość
ja bym na twoim miejscu próbowała innych odzywek. herome kiedyś miałam to mi wręcz popaliła paznokcie (miałam takie czarne ślady). jeśli chodzi o eveline to ważny jest dobór odpowiedniej odżywki. oni mają naprawdę dużo tego w swojej ofercie, większość dziewczyn łapie pierwsza lepsza w drogerii, nie poczyta dokładnie na co jest, a potem zdziwienie, ze cos nie daje takich efektów, jakie się chciało.
To do mnie czy do malinowejmamby? Jeśli do mnie to odpowiadam, że nie widzę sensu w stosowaniu odżywek do paznokci w lakierze. Główne ich składniki to różnego rodzaju utwardzacze i powierzchniowo działające składniki, które głównie dają ochronę przed czynnikami mechanicznymi z zewnątrz, ale same w sobie nic paznokciom nie dają tzn nie ma tu mowy o żadnym odżywieniu, na co wskazywałaby nazwa.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku odżywek z formaldehydem, ale ich działanie nie jest pozbawione wad i na dłuższą metę może być szkodliwe. U mnie efekty nie były jakieś specjalnie duże, nie na tyle, żebym znając potencjalne skutki uboczne chciała stosować te odżywki latami.

Poza tym już pisałam, że w moim przypadku najlepiej spisuje się japoński manikiur i jest to jedyna metoda przy której ścinam paznokcie, bo są za długie, a nie dlatego że się któryś ułamał czy ukruszył.
Odżywek nie chcę, bo śmiem twierdzić, że po jakichś 15 latach stosowania przeróżnych specyfików tego typu jestem w stanie stwierdzić, że 96 czy któraś tam z rzędu odżywka w lakierze będzie taka sama jak wszystkie poprzednie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 16:51   #246
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To do mnie czy do malinowejmamby? Jeśli do mnie to odpowiadam, że nie widzę sensu w stosowaniu odżywek do paznokci w lakierze. Główne ich składniki to różnego rodzaju utwardzacze i powierzchniowo działające składniki, które głównie dają ochronę przed czynnikami mechanicznymi z zewnątrz, ale same w sobie nic paznokciom nie dają tzn nie ma tu mowy o żadnym odżywieniu, na co wskazywałaby nazwa.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku odżywek z formaldehydem, ale ich działanie nie jest pozbawione wad i na dłuższą metę może być szkodliwe. U mnie efekty nie były jakieś specjalnie duże, nie na tyle, żebym znając potencjalne skutki uboczne chciała stosować te odżywki latami.

Poza tym już pisałam, że w moim przypadku najlepiej spisuje się japoński manikiur i jest to jedyna metoda przy której ścinam paznokcie, bo są za długie, a nie dlatego że się któryś ułamał czy ukruszył.
Odżywek nie chcę, bo śmiem twierdzić, że po jakichś 15 latach stosowania przeróżnych specyfików tego typu jestem w stanie stwierdzić, że 96 czy któraś tam z rzędu odżywka w lakierze będzie taka sama jak wszystkie poprzednie.
Ja też uważam, że odżywki w lakierze zwłaszcza te z "witaminami" pod koniec INCI są niezbyt pomocne, bo te odżywcze substancje nie mają jak się wchłonąć w paznokcie. Manicure japońskiego nie stosowałam, ale chciałabym sobie kupić zestaw - jakiś tylko z pastą, pudrem i polerką. Ostatnio kupiłam sobie żel/maskę (wchłania się) z kolagenem i elastyną do paznokci. Używam kilka razy w ciągu doby codziennie. Ogólnie zostawia taką jakby lekko błyszczącą powłokę na paznokciu. Potem na paznokcie nakładam jakiś olej. Efektów oczywiście nie widać, bo obgryzam paznokcie. Może od 1 marca znowu zacznę postanowienie nieobgryzania paznokci.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 08:59   #247
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;81526661]Ja też uważam, że odżywki w lakierze zwłaszcza te z "witaminami" pod koniec INCI są niezbyt pomocne, bo te odżywcze substancje nie mają jak się wchłonąć w paznokcie. Manicure japońskiego nie stosowałam, ale chciałabym sobie kupić zestaw - jakiś tylko z pastą, pudrem i polerką. Ostatnio kupiłam sobie żel/maskę (wchłania się) z kolagenem i elastyną do paznokci. Używam kilka razy w ciągu doby codziennie. Ogólnie zostawia taką jakby lekko błyszczącą powłokę na paznokciu. Potem na paznokcie nakładam jakiś olej. Efektów oczywiście nie widać, bo obgryzam paznokcie. Może od 1 marca znowu zacznę postanowienie nieobgryzania paznokci.[/QUOTE]

Japoński manikiur mi pomaga, ale stosuję raczej częściej niż standardowo przewidziane tzn przez pierwszy miesiąc co 2-3 dni, a potem nie mogę za bardzo zejść z częstotliwością, bo paznokcie bardzo szybko wracają do poprzedniego stanu (przez to, że obgryzam). A więc przynajmniej raz na tydzień, najlepiej 2 muszę go zrobić.

Cieszę się, że od razu kupiłam zestaw zamiast chodzić na próbę do kosmetyczki, bo zabieg jest banalny, a po jednym czy dwóch razach u kosmetyczki na pewno nie zauważyłabym różnicy, bo odczuwalna poprawa pojawiła się po jakichś 2-3 tygodniach przy częstotliwości co 2-3 dni. U kosmetyczki wydałabym na to chyba całą wypłatę.

Obecnie staram się też regularnie malować paznokcie, bo jak mam pomalowane, to nie obgryzam. Tylko mi się niestety lakiery fatalnie trzymają, dwa dni to maksimum. Obecnie mam tylko same nude i to półtranparentne, bo na nich nie widać startych końców i w ten sposób nie muszę codziennie zmywać lakieru i nakładać nowego, co przy wyraźniejszych kolorach było koniecznością.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-20, 15:17   #248
Holaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 23
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Używałam Eveline 8w1 przez rok.Po prostu efekty nie były specjalnie duże tzn dalej nie mogłam zapuścić paznokci poza opuszki, dalej się łamały, tylko trochę mniej niż bez odżywki, ale nie był to zbyt duży postęp, a biorąc pod uwagę skład tej odżywki, to po po prostu nie warto.
akurat eveline bede bronic, bo zadna odzywka tak nie wzmocnila mi paznokci jak wlasnie ta ich marki ale nie oczekiwalam rezultatow po 2 tygodniach tylko cierpliwie smarowalam. kuracja przez rok- to brzmi dosc dlugo. mysle, ze paznokcie mogly przyzwyczaic sie do skladników i nie reagowac tak jak powinny. ja robie sobie kuracje evelinem raz na jakis czas i efekty są. to nie krem, zeby uzywac codziennie czy jako baze pod lakier.
Holaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 11:54   #249
Lena783
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 187
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
A może masz... za mało wapnia?

U mnie zwykle w zimie paznokcie trochę się osłabiają, a poza tym od dwóch lat nie jem mięsa, a jajka i sery "od wielkiego dzwonu" i pomyślałam sobie, że skoro "suplementy włosowe", które od czasu do czasu biorę nie działają mi na paznokcie to może przyczyna łamliwości leży gdzie indziej, a potem poczytałam o niedoborach wapnia.
Teraz grzecznie suplementuję wapń i d3, a na włosy kupiłam drożdże z pokrzywą w tabletkach (kiedyś pokrzywa bardzo dobrze oddziaływała na moje paznokcie, ale ten smak jest mi wstrętny... ).

Jeśli zaś chodzi o odżywki to też przed jakiś czas używałam Eveline i wtedy paznokcie szybko zrobiły się supermocne, choć potem zaczęły się rozdwajać, więc przeszłam na czarną odżywkę z Golden Rose, która jest tak samo dobrą bazą pod lakier.

Aktualnie po raz pierwszy od 10 lat mam na paznokciach samą odżywkę, bez lakieru, obcięłam też na krótko i oleluję (macierz, skórki i plytkę pod spodem), bo kupiłam sobie zestaw do hybryd.
Oczywiście kusi mnie, żeby już malować, ale wolałabym najperw zapuścić porządniej, żeby potem odrost tak nie straszył, ponieważ nie mam zamiaru zbyt często malować.
Po pierwsze ze względu na niszczenie się paznokcia od ściągania, po drugie z uwagi na moje lenistwo.
Aha, i kupiłam tylko jeden lakier, nude.
Bo noszę tylko taki.
A jaką odżywkę mialas z Eveline, ze ci sie potem rozdwajały? ja takiego problemu nie mialam, raczej paznokcie wzmacnialy sie i taki stan sie utrzymywal, dlatego nawet nie testowalam innych marek.
Lena783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 12:06   #250
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lena783 Pokaż wiadomość
A jaką odżywkę mialas z Eveline, ze ci sie potem rozdwajały? ja takiego problemu nie mialam, raczej paznokcie wzmacnialy sie i taki stan sie utrzymywal, dlatego nawet nie testowalam innych marek.
Słynną odżywkę 8 w jednym.
Najpierw zrobiły się mega-mocne, ale potem zaczęły się rozdwajać.
Zresztą to częsty scenariusz przy tej odżywce. Po jakimś czasie paznokcie mają po prostu dość formaldehydu. Zerknij tutaj
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 12:36   #251
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Ja chcialam powiedziec, ze po masakrze z paznokciami przez OPI uzywalam Nails Inc Superfood Repair Oil przez tydzien codziennie, pozniej odyzwki/bazy tez Nails Inc Back To Life, wcierajac dodatkowo olejek pod paznokiec i w skorki. Po dwoch tygodniach takiej intensywnej pielegnacji wraca im zycie. Zwiekszylam tez ilosc wapnia w diecie, jak ktos tutaj sugerowal to tez moglo sie przyczynic do mojego paznokciowego Armageddonu. W kazydm razie, oba produkty bardzo polecam.
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-22, 20:51   #252
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Holaska Pokaż wiadomość
akurat eveline bede bronic, bo zadna odzywka tak nie wzmocnila mi paznokci jak wlasnie ta ich marki ale nie oczekiwalam rezultatow po 2 tygodniach tylko cierpliwie smarowalam. kuracja przez rok- to brzmi dosc dlugo. mysle, ze paznokcie mogly przyzwyczaic sie do skladników i nie reagowac tak jak powinny. ja robie sobie kuracje evelinem raz na jakis czas i efekty są. to nie krem, zeby uzywac codziennie czy jako baze pod lakier.
Łącznie przez rok z przerwami. Tu nie ma czego bronić lub nie, nie ma kosmetyku, który działa tak samo dobrze u wszystkich, a ten akurat u mnie działał słabo, co biorąc jego ewentualne skutki uboczne w moim przypadku czyni go niewartym używania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 23:01   #253
jennifer78
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 20
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
A może masz... za mało wapnia?

U mnie zwykle w zimie paznokcie trochę się osłabiają, a poza tym od dwóch lat nie jem mięsa, a jajka i sery "od wielkiego dzwonu" i pomyślałam sobie, że skoro "suplementy włosowe", które od czasu do czasu biorę nie działają mi na paznokcie to może przyczyna łamliwości leży gdzie indziej, a potem poczytałam o niedoborach wapnia.
Teraz grzecznie suplementuję wapń i d3, a na włosy kupiłam drożdże z pokrzywą w tabletkach (kiedyś pokrzywa bardzo dobrze oddziaływała na moje paznokcie, ale ten smak jest mi wstrętny... ).

Jeśli zaś chodzi o odżywki to też przed jakiś czas używałam Eveline i wtedy paznokcie szybko zrobiły się supermocne, choć potem zaczęły się rozdwajać, więc przeszłam na czarną odżywkę z Golden Rose, która jest tak samo dobrą bazą pod lakier.

Aktualnie po raz pierwszy od 10 lat mam na paznokciach samą odżywkę, bez lakieru, obcięłam też na krótko i oleluję (macierz, skórki i plytkę pod spodem), bo kupiłam sobie zestaw do hybryd.
Oczywiście kusi mnie, żeby już malować, ale wolałabym najperw zapuścić porządniej, żeby potem odrost tak nie straszył, ponieważ nie mam zamiaru zbyt często malować.
Po pierwsze ze względu na niszczenie się paznokcia od ściągania, po drugie z uwagi na moje lenistwo.
Aha, i kupiłam tylko jeden lakier, nude.
Bo noszę tylko taki.

No dokładnie. Poza tym Eveline ma duuużo odżywek w swojej ofercie, jedna działa intensywniej, druga trochę mniej. Widziałam też, że mają taką specjalną dla wrażliwych paznokci (seria sensitive czy cos takiego). Może to by pomogło. Poza tym na paznokcie ma wpływ nie tylko używany kosmetyk, ale tez dieta , problemy z hormonami (widzę, ze piszesz o tym w kolejnym poście) czy jakieś genetyczne predyspozycje (tak jak z włosami, niektórzy mają rzadkie i nic im nie pomoże w zagęszczeniu, jedynie delikatna poprawa może nastąpić).
jennifer78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 14:40   #254
Lena783
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 187
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Używalaś tej odzywki przez cały rok?! U mnie ta odzywka (8w1) sprawdziła sie. Z tego co czytalam w twoich postach to masz chyba problemy z hormonami i sama przyznałas, ze gdy bralas tabletki anty to paznokcie byly w lepszej kondycji. Wiec no nie wiem czy jest sens krytykowac kosmetyk, jesli zdajemy sobie sprawę, ze brak poprawy nie wynika z dzialania kosmetyku, tylko np. z podloza hormonalnego
Lena783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 19:13   #255
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lena783 Pokaż wiadomość
Używalaś tej odzywki przez cały rok?! U mnie ta odzywka (8w1) sprawdziła sie. Z tego co czytalam w twoich postach to masz chyba problemy z hormonami i sama przyznałas, ze gdy bralas tabletki anty to paznokcie byly w lepszej kondycji. Wiec no nie wiem czy jest sens krytykowac kosmetyk, jesli zdajemy sobie sprawę, ze brak poprawy nie wynika z dzialania kosmetyku, tylko np. z podloza hormonalnego
Łącznie około rok. Potem po jakimś roku-dwóch przerwy kupiłam drugie opakowanie i używałam rzadziej i krócej. Też bez specjalnych efektów.
Nie mam już problemów hormonalnych, a paznokcie dalej w złym stanie, a przynajmniej takie były do jesieni, kiedy to zaczęłam stosować manikiur japoński.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 20:04   #256
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

hej mam pytanie na ślub siostry chciałabym mieć ładne i zadbane paznokcie, problem w tym że jak byłam parę razy na przedłużaniu żelem i na to hybryda zawsze dostawałam mocnego uczulenia i potem długi czas gojenia się ran.No i oczywiście żele po 3 dniach odpadły a resztę musiałam ściągać. Ślub na wakacje. Pracuję też w handlu gdzie naturalne paznokcie co chwile mam połamane. Macie jakiś sposób aby do tego czasu coś wymyślić abym jednak mogła mieć ładne paznokcie? Wcześniej mam również wyjazd na koncert więc chciałabym aby paznokcie minimum ten tydzień wytrzymały.
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-22, 19:33   #257
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Zniszczone paznokcie po użyciu frezarki w salonie manicure - pomocy, co robić?

Cześć!

Po długiej przerwie od hybryd kolejny raz udałam się do salonu na manicure. Miałam lakier hybrydowy z odżywką proteinową na naturalnej płytce. W salonie do ściągania hybryd używana była frezarka. Dwa pierwsze razy były ok, ale trzeci to jakaś tragedia. Podczas ściągania warstw starego lakieru tą nieszczęsną frezarką płytka paznokci piekła mnie i bolała, oczywiście zgłaszałam to stylistce. Po skończeniu manicure paznokcie już wyglądały na cienkie, w przeciągu pierwszego tygodnia (!) kilka mi się złamało, mimo że nie były długie - do opuszek palców (!!!).

Po dwóch tygodniach postanowiłam dziś zdjąć lakier sama, przy użyciu wacików nasączonych w acetonie i patyczka (naprawdę delikatnie, umiem robić hybrydy, kiedyś nakładałam je sobie sama w domu). I jestem przerażona. Spodziewałam się cienkich paznokci, ale... One są wręcz podziurawione. Mają szorstką, chropowatą powierzchnię, moim zdaniem od zbyt intensywnego używania frezarki. Oczywiście są też bardzo cienkie, jak papier. Skróciłam je maksymalnie.

Co teraz robić, żeby nie uszkodzić ich bardziej i trochę zregenerować? Iść na kolejny manicure hybrydowy? Moim zdaniem to raczej odpada... Stosować odżywki w formie lakieru czy olejków?
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 14:24   #258
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Zniszczone paznokcie po użyciu frezarki w salonie manicure - pomocy, co robić?

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Cześć!

Po długiej przerwie od hybryd kolejny raz udałam się do salonu na manicure. Miałam lakier hybrydowy z odżywką proteinową na naturalnej płytce. W salonie do ściągania hybryd używana była frezarka. Dwa pierwsze razy były ok, ale trzeci to jakaś tragedia. Podczas ściągania warstw starego lakieru tą nieszczęsną frezarką płytka paznokci piekła mnie i bolała, oczywiście zgłaszałam to stylistce. Po skończeniu manicure paznokcie już wyglądały na cienkie, w przeciągu pierwszego tygodnia (!) kilka mi się złamało, mimo że nie były długie - do opuszek palców (!!!).

Po dwóch tygodniach postanowiłam dziś zdjąć lakier sama, przy użyciu wacików nasączonych w acetonie i patyczka (naprawdę delikatnie, umiem robić hybrydy, kiedyś nakładałam je sobie sama w domu). I jestem przerażona. Spodziewałam się cienkich paznokci, ale... One są wręcz podziurawione. Mają szorstką, chropowatą powierzchnię, moim zdaniem od zbyt intensywnego używania frezarki. Oczywiście są też bardzo cienkie, jak papier. Skróciłam je maksymalnie.

Co teraz robić, żeby nie uszkodzić ich bardziej i trochę zregenerować? Iść na kolejny manicure hybrydowy? Moim zdaniem to raczej odpada... Stosować odżywki w formie lakieru czy olejków?

Możesz pomyśleć o manicure japońskim, wypełnił by trochę nierówności i odżywił paznokcie.
Myślę, że dobrze by było je pokrywać odżywką w lakierze aby chronić je przed uszkodzeniami i delikatnie wzmocnić. Poza tym, wcieranie olejków.


Zawsze możesz użyć suplementów, by jak najszybciej paznokcie odrosły.
Wszelki ingerencyjny manicure, jak hybryda czy żel - odpuściłabym sobie aż do całkowitego przerośnięcia płytki.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 07:37   #259
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zniszczone paznokcie po użyciu frezarki w salonie manicure - pomocy, co robić?

dokładnie- płytka musi zrosnąć. Nic nie poradzisz/przyspieszysz.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-26, 19:42   #260
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Uszkodzona macierz paznokcia

Witam,
mam problem z kciukiem u prawej dłoni. Na skutek przerwania macierzy powstała pionowa kreska wzdłuż całego paznokcia a końcówka jakby rozłamuje się na pół mimo że cały czas paznokieć jest krótki.
Mam to już od około 5 lat, niestety z chwilą kiedy zaczęłam robić hybrydy mam wrażenie że kreska się poszerzyła i paznokieć pęka szybciej.
Byłam z tym u podologa bo słyszałam mają preparaty na paznokcie. Dostałam serum Podopharm a w następnym tygodniu mam dokupić jakiś spray. Zalecenia są takie żeby używać tych dwóch preparatów przez około 3 miesiące.



Czy ktoś się zmagał z tym problemem? Niestety w internecie nie moge znaleźć informacji na ten temat.
Jakby co to mogę przesłać zdjęcie na priv.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 22:12   #261
julkajulka3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Ja używam odżywki <reklama>, ona się doskonale sprawdza, jeżeli chodzi o odbudowę paznokci po hybrydach i frezarce. Niestety sama wyrządziłam sobie krzywdę, teraz jestem ostrożniejsza, poczatki z frezarką bywają różne.

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2018-05-30 o 12:24
julkajulka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 13:24   #262
MauraPL
Raczkowanie
 
Avatar MauraPL
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 269
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cześć, bardzo proszę o pomoc. Od pewnego czasu skóra przy paznokciach zrobiła się bardzo sucha i powstają "zadziory" które są suche i drażnią, więc je obcinam. Ale zauważyłam że przez to biała część paznokcia znacznie się przyciągnęła po bokach - załączam zdjęcie - zieloną kreską zaznaczyłam miejsce dokąd miałam kilka miesięcy temu a różową gdzie kończy się w tym momencie. Na każdym paznokciu tak mi sie robi.
Od miesiąca kremuje dłonie kilka razy dziennie dobrym kremem i nic. Stosowalam przez tydzień na noc olejek rycynowy ale nawet nie zmiękły więc przestałam. Proszę o poradę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180607_141230.jpg (44,6 KB, 53 załadowań)
__________________
Na koniec wszystkiego będzie dobrze... Jeśli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec
MauraPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 14:17   #263
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Kurcze... Może idź do dermatologa?
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 14:51   #264
MauraPL
Raczkowanie
 
Avatar MauraPL
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 269
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Myślisz że dermatolog pomoże? Może to nie głupi pomysł, żeby na to spojrzał specjalista. Dzięki
__________________
Na koniec wszystkiego będzie dobrze... Jeśli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec
MauraPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 23:28   #265
PaulinaM1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1
Problem z paznokciem

Co robić?Jak doprowadzić paznokieć do normalnego stanu? Mam słabe i łamliwe paznokcie a ostatnio jeden jest w okropnym stanie. Jest taki jakby pomarszczony ,ma wgniecenia w płytce,odrasta wciąż taki sam i nie wiem już co robić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 35885446_2012167398857491_1735241949511680000_n.jpg (88,5 KB, 44 załadowań)
PaulinaM1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-11, 19:51   #266
Lilstasy
Raczkowanie
 
Avatar Lilstasy
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 37
Dot.: Problem z paznokciem

Cytat:
Napisane przez PaulinaM1 Pokaż wiadomość
Co robić?Jak doprowadzić paznokieć do normalnego stanu? Mam słabe i łamliwe paznokcie a ostatnio jeden jest w okropnym stanie. Jest taki jakby pomarszczony ,ma wgniecenia w płytce,odrasta wciąż taki sam i nie wiem już co robić.
Nie grzebałaś czasem z frezarką do skórek przy macierzu paznokcia? Może niechcący uszkodziłaś sobie macierz przez to te wgłębienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilstasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 19:50   #267
ineska93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 20
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Czy któraś z Was ma taki problem, że tylko jeden paznokieć się rozdwaja? Reszta paznokci jest mocna ale wskazujący u prawej ręki cały czas się rozdwaja... mam tak odkąd pamiętam ;/
ineska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 12:26   #268
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Nawyk obgryzania paznokci na tle nerwowym u mnie cały czas mam palce w buzi ... ;/ nie umiem zaprzestać a wstydze się paznokci dlon jak u dziewczynki .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 12:13   #269
Micronka
Przyczajenie
 
Avatar Micronka
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Wydaje mi się, że kobieta powinna mieć zadbane paznokcie, a przede wszystkim dłonie. Zadbaj o siebie, pomyśl o sobie.
Micronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-02, 06:47   #270
DeeDee_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 79
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Hej, mam ogromny problem z paznokciami. Są bardzo miękkie i wyginają się. Nie mogę ich zapuścić bo wtedy gdy biorę coś w ręce wyginają się co jest bardzo nieprzyjemne i najczęściej prowadzi do uszkodzenia paznokcia. Niestety mam tak od zawsze, więc chyba nie jest to kwestia diety?Marzą mi się długie migdały Czy da się coś z nimi zrobić?
DeeDee_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:06:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.