Tabletki opalające, wspomagające opalanie - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-07, 08:58   #301
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez Majjeczka Pokaż wiadomość
Jula84 wymieniłam apteki, w których ja kupowałam.. (chyba ze do żadnej nie miałaś blisko..)..
Ja swoje pierwsze opakowanie też kupowałam w Rossmanie, ale to kilka miesięcy temu.. i w sumie nie zauważyłam, żeby cos sie z nimi działo..
Mimo wszystko- chyba apteki są bardziej sprawdzone pod względem bezpieczeństwa..
Mam nadzieje ze Rossmann nie sprzedaje jakiegos badziewia podrobionego dlatego jezeli Carolinnee stosowała z Rossmanna i tak ja opalilo, to nie ma sie czego obawiac
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 16:34   #302
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez Caarroolliinnee Pokaż wiadomość
moje są strasznie kwaśne.. może trafiłam na świeże.. bo w aptekach nigdzie nie było!!
pewnie tak:P ja teraz kupilam w aptece i sa dobre
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 15:39   #303
agniesiaab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

witam wszystkich)
mam pytanko dzis zakupilam solastyne w aptece jednak nurtuje mnie pytanie czy po tych tabletkach nie zaczna mi wyskakiwac pryszcze( mam cere ze pryszcze lubia mi wyskoczyc moze nie jakos strasznie ale dwa , trzy sprawiaja mi wielki klopot. Moze ktoras z was miala cere tradzikowa zaczynajac brac a teraz ma ladna gloodziutka?? prosze o odpowiedz bo nie wiem co robic
agniesiaab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 19:22   #304
Caarroolliinnee
Raczkowanie
 
Avatar Caarroolliinnee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 467
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

mi się poprawiła cera, ale do tego nałogowo używam masła kakaowego ZIAJA :P
__________________
PM 2016 <3



Caarroolliinnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 20:15   #305
agniesiaab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

oprocz koloru poprawila sie np gladkosc?? ile trzeba jej uzywac zeby miec efekty??
agniesiaab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 21:03   #306
koczkodanek
Raczkowanie
 
Avatar koczkodanek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 138
Smile Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

A czy którakolwiek z Was stosowała Betabronz activ? Nie znam sie na tych wszystkich tabletkach. Mogę jedynie podać jego skład.
Beta karoten 7,0 mg
Lyc-o-matoTM 16,7 mg
BiAstinTM 7,1 mg
Witamina C 30,0 mg
Witamina E 5,0 mg

z góry dziękuję za pomoc
__________________
Kobieta zadbana to kobieta szczęśliwa


Biegam
1-->2-->3-->4-->5-->6-->7-->8-->9-->10-->11-->12 tyg ;-)
Z każdym dniem czuję się coraz lepiej i lepiej i lepiej
koczkodanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 10:10   #307
ellena2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

mi piegi ciemnieja po solastynie
moze któraś wie czym je wywabić???
ellena2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 12:26   #308
Caarroolliinnee
Raczkowanie
 
Avatar Caarroolliinnee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 467
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

no mowie mi sie poprawila cera nie tylko kolor ale tez gladkosc... ale jak wspomnialam nalogowo uzywam masla kakaowego :P

ja mam piegi ale nic z nimi nie robie bo mi nie przeszkadzaja... tuszuje je tylko czasami jak robie makijaz
__________________
PM 2016 <3



Caarroolliinnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 21:51   #309
Majjeczka
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
GG do Majjeczka
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez koczkodanek Pokaż wiadomość
A czy którakolwiek z Was stosowała Betabronz activ? Nie znam sie na tych wszystkich tabletkach. Mogę jedynie podać jego skład.
Beta karoten 7,0 mg
Lyc-o-matoTM 16,7 mg
BiAstinTM 7,1 mg
Witamina C 30,0 mg
Witamina E 5,0 mg

z góry dziękuję za pomoc
A ile jest tabletek w opakowaniu i ile dziennie jest zalecane?

Skład jest ok... jesli chodzi o beta karoten, to np.w solastynie jest go więcej bo 15mg, ale to nie znaczy ze po Betabronz nie bedziesz miala ładnej opalenizny..

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez agniesiaab Pokaż wiadomość
witam wszystkich)
mam pytanko dzis zakupilam solastyne w aptece jednak nurtuje mnie pytanie czy po tych tabletkach nie zaczna mi wyskakiwac pryszcze( mam cere ze pryszcze lubia mi wyskoczyc moze nie jakos strasznie ale dwa , trzy sprawiaja mi wielki klopot. Moze ktoras z was miala cere tradzikowa zaczynajac brac a teraz ma ladna gloodziutka?? prosze o odpowiedz bo nie wiem co robic
Moja skóra znacznie sie poprawiła.. zwłaszcza ta na plecach, gdzie miałam zawsze największy problem.. czerwone plamki, wągry itp.... teraz nareszcie moge nosić odkryte bluzki
a tak na marginesie- biore 3 opakowanie solastyny..
Majjeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 00:13   #310
niepewna18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1
Post Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Witam
Mam bardzo jasną karnacje i piegi, opalam sie najpierw na czerwoo i dopiero po czasie widać bardzo lekką opaleinzne, która schodzi bardzo szybko. Własnie zaczęłam łykać Solastyne i zastanawiam sie czy mi to pomoże i czy moje piegi nie zrobią sie ciemniejsze czego bym nie chciała.
Czy jest tu ktoś kto również używa tych tabletek, a ma piegi i czy ktoś mógł by mi powiedzieć czy piegi pociemnieją.
Kiedyś próbowałam innych tabletek i niekożystnie wpłynęły na moje piegi ponieważ zrobiły się ciemniejsze i nie chciała bym żeby sie to powtórzyło.

A tak wogóle to mam nadzieje że ta Solastyna naprawde działa.
niepewna18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 05:42   #311
funkyourself
Raczkowanie
 
Avatar funkyourself
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 373
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez Majjeczka Pokaż wiadomość
a tak na marginesie- biore 3 opakowanie solastyny..
I jak efekty?

Cytat:
Napisane przez niepewna18 Pokaż wiadomość
Witam
Mam bardzo jasną karnacje i piegi, opalam sie najpierw na czerwoo i dopiero po czasie widać bardzo lekką opaleinzne, która schodzi bardzo szybko. Własnie zaczęłam łykać Solastyne i zastanawiam sie czy mi to pomoże i czy moje piegi nie zrobią sie ciemniejsze czego bym nie chciała.
Czy jest tu ktoś kto również używa tych tabletek, a ma piegi i czy ktoś mógł by mi powiedzieć czy piegi pociemnieją.
Kiedyś próbowałam innych tabletek i niekożystnie wpłynęły na moje piegi ponieważ zrobiły się ciemniejsze i nie chciała bym żeby sie to powtórzyło.

A tak wogóle to mam nadzieje że ta Solastyna naprawde działa.

Matko, co ja bym dała za piegi... Dodają masę uroku
funkyourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 08:05   #312
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Mnie tez wychodza piegi po opalaniu i powiem szczerze że mi się to podoba. Uroczo to wygląda
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 10:02   #313
koczkodanek
Raczkowanie
 
Avatar koczkodanek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 138
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez Majjeczka Pokaż wiadomość
A ile jest tabletek w opakowaniu i ile dziennie jest zalecane?

Skład jest ok... jesli chodzi o beta karoten, to np.w solastynie jest go więcej bo 15mg, ale to nie znaczy ze po Betabronz nie bedziesz miala ładnej opalenizny..

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------



Moja skóra znacznie sie poprawiła.. zwłaszcza ta na plecach, gdzie miałam zawsze największy problem.. czerwone plamki, wągry itp.... teraz nareszcie moge nosić odkryte bluzki
a tak na marginesie- biore 3 opakowanie solastyny..
Opakowania są różne, jest 30 tabl i 60 tabl. Producent zaleca 1-2 tabletek dziennie. Więc teoretycznie przy dwóch tabletkach zawartość beta karotenu wynosiła by 14 mg. Z tego co się orientowałam to u mnie w aptece opakowanie 30 tabl kosztuje ok 20 zł a 60 tabl. 35 zł. A wie może któraś z was czym są te pozostałe substancje? Lyc-o-mato i BiAstin? Producent mówi, że są one przez niego opatentowane, ale bliższych informacji nie udziela.
__________________
Kobieta zadbana to kobieta szczęśliwa


Biegam
1-->2-->3-->4-->5-->6-->7-->8-->9-->10-->11-->12 tyg ;-)
Z każdym dniem czuję się coraz lepiej i lepiej i lepiej
koczkodanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 13:58   #314
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

A czy wiecie czy jesli mam przebarwienai po tradziku czerwone plamki to łykanie betabronzeru nei sprawi że staną sie ciemniejsze. Czy takie tabletki maja jakis wpływ negatywnym lub poztywny na to??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 14:19   #315
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez Caarroolliinnee Pokaż wiadomość
no mowie mi sie poprawila cera nie tylko kolor ale tez gladkosc... ale jak wspomnialam nalogowo uzywam masla kakaowego :P

ja mam piegi ale nic z nimi nie robie bo mi nie przeszkadzaja... tuszuje je tylko czasami jak robie makijaz
no ja tez mam piegi ale sa juz mniej widoczne a co do masla to tez uzywam a tak wogle co Ty tak sie tym chwalisz hehe z nicku wnioskuje ze masz na imie Karolina? ja tez
a jesli chodzi o przebarwienia to mysle ze kolor sie wyrowna.

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez niepewna18 Pokaż wiadomość
Witam
Mam bardzo jasną karnacje i piegi, opalam sie najpierw na czerwoo i dopiero po czasie widać bardzo lekką opaleinzne, która schodzi bardzo szybko. Własnie zaczęłam łykać Solastyne i zastanawiam sie czy mi to pomoże i czy moje piegi nie zrobią sie ciemniejsze czego bym nie chciała.
Czy jest tu ktoś kto również używa tych tabletek, a ma piegi i czy ktoś mógł by mi powiedzieć czy piegi pociemnieją.
Kiedyś próbowałam innych tabletek i niekożystnie wpłynęły na moje piegi ponieważ zrobiły się ciemniejsze i nie chciała bym żeby sie to powtórzyło.

A tak wogóle to mam nadzieje że ta Solastyna naprawde działa.
tak pare postow wyzej o tym ja pisalam i inni tez ze mamy piegi i roznie to bywa:P w moim przypadku kolor sie wyrownuje, wystarczylo przeczytac watek, dla mnie to troche dziwne ze piegi ci ciemnialy od tabletek moze to poprostu od slonca i myslalas ze od tabletek
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 14:27   #316
Caarroolliinnee
Raczkowanie
 
Avatar Caarroolliinnee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 467
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

I_hate_you niezwykle bystra z Ciebie dziewczyna

a chwalić się nie mogę??

pozdrawiam
__________________
PM 2016 <3



Caarroolliinnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 14:43   #317
koczkodanek
Raczkowanie
 
Avatar koczkodanek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 138
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

hey dziewczyny zdecydowałam i pod wpływem impulsu, a właściwie promocji zakupiłam betabronz activ w świetnej cenie 22 zł za 60 kapsułek. Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę podać nazwę i adres apteki w Lublinie, która obecnie ma bardzo dobre promocje na tabletki opalające. Z tego co widziałam bellissa sun była po 9 zl. Niestety opisywanej przez Was Solastyny nie było nigdzie oprócz rossmana, ale jakoś nie jestem przekonana do suplementów stamtąd. Znalazłam też informacje na temat tych dwóch opatentowanych składników Lyc-o-mato i BiAstin.
Otóż producent w ulotce informacyjnej zamieszcza informacje, że BiAstin jest otrzymywany z mikroalgi Hematococcus pluvialis, który jest źródłem astaksantyny-barwnika o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Barwnik ten występuje w krewetkach, rakach łososiach itd. A Lyco-a-mato jest źródłem karateboidu naturalnego pochodzenia o nazwie likopen, który również wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, wzmacniające ochronę skóry przed wolnymi rodnikami. Informacje znalazłam w ulotce wewnątrz opakowania mam nadzieje, że się komuś przydadzą

A jak już trochę pobiorę betabronz to dam znać jak efekty
__________________
Kobieta zadbana to kobieta szczęśliwa


Biegam
1-->2-->3-->4-->5-->6-->7-->8-->9-->10-->11-->12 tyg ;-)
Z każdym dniem czuję się coraz lepiej i lepiej i lepiej

Edytowane przez koczkodanek
Czas edycji: 2009-05-12 o 14:46 Powód: dopisek
koczkodanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 15:35   #318
Miss_Snake
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Ja bylabym zainteresowana
Miss_Snake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 11:23   #319
Majjeczka
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
GG do Majjeczka
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez funkyourself Pokaż wiadomość
I jak efekty?
Wyglądam (prawie) tak jak w połowie wakacji... każdy pyta, czy chodze na solarium, czy sie opalam... Kończe 3 opakowanie.. poza tym w weekendy spędzam ok 4-5 godzin na słońcu.. (jeżdząc na rowerze).. Jak skończe to opakowanie to robie przerwe na miesiąc z suplementami..
Ten kolorek mojej skóry naprawde jest ok a przesadzić nie chce..
Majjeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 18:00   #320
ellena2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Ja zażywam Solastyne 2 mc i mam taka karnację jak i ty (jasną z piegami, opalam sie na czerwono, słabo o szybko znika)
Jaęli chodzi o piegi, to niestety u mne ciemnieją .
Dodam iż są to piegi na ramoinach i rekach - niestety nie wyglada to ładnie, dlatego stasuje Garnirr - musnięcie słońcem aby trochę zatuszować, ale i tak sa widoczee - najbardziej w dziennym swlietle
ellena2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 20:58   #321
koczkodanek
Raczkowanie
 
Avatar koczkodanek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 138
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Szukałam Solastyny w Lublinie i wszędzie kosztuje ponad 20 zł
__________________
Kobieta zadbana to kobieta szczęśliwa


Biegam
1-->2-->3-->4-->5-->6-->7-->8-->9-->10-->11-->12 tyg ;-)
Z każdym dniem czuję się coraz lepiej i lepiej i lepiej
koczkodanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 22:39   #322
Marua:)
Zakorzenienie
 
Avatar Marua:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 330
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez yesterday151 Pokaż wiadomość
ja zaczęłam zażywać "Belissa sun" , jestem po 15 tabletce i wydaje mi się, że są efekty. tzn. na solarium nie chodzę, ani nie korzystałam jeszcze z naturalnego słońca, ale stosuje balsam brązujący "Nivea sun". wydaje mi się, że po jednej aplikacji mam skórę ciemniejszą niż zwykle (a tego balsamu używam od ok. roku i efekt opalenizny był po ok. trzech użyciach).
nie wiem,czy to działa, może jest jakieś psychologiczne wyjaśnienie mojego przypadku, np. chcę być opalona i wydaje mi się, że dzięki tabletkom tak jest

Ja tez biore Belisse Sun, dzis jestem po 15 tabletce i tez widze efekty, a sie jeszcze nie opalalam. W najblizszym czasie planuje isc na solarium, troche sie boje, bo nie wiem na ile minut isc, jak bardzo te tabletki zadzialaja. Wczesniej chodzilam na 12-13 min. Teraz chyba pojde na 10

Sklad:
wyciag ze skrzypu polnego - 15mg
ziele skrzypu polnego - 15mg
beta-karoten - 10mg
wit. C - 60mg
wit. A - 20mg
Marua:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 10:34   #323
rybenka_
Zadomowienie
 
Avatar rybenka_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 158
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

a jak to jest z wpływem tych tabletek opalajacych na tabletki antykoncepcyjne?:rolleyes :
__________________
`Mój wymiankowy Zapraszam. ODPISUJCIE U MNIE !
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=287610


`Jeśli któraś z was ma ksiązke TORI SPELLING - "STORI TELLING" bardzo prosze wejdż w watek poniżej !


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=288532
rybenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 11:43   #324
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez rybenka_ Pokaż wiadomość
a jak to jest z wpływem tych tabletek opalajacych na tabletki antykoncepcyjne?:rolleyes :
Podobno jedno drugiemu nie szkodzi. Chyba 2 strony wczesniej ktoś pisał o tym...
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 11:02   #325
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cześć Dziewczyny, mam podobny problem z opalaniem, który opisałam w innym wątku.

Od jakiegoś czasu poszukuję środka, dzięki któremu mogłabym się opalić. Mój typ urody to zima - typowa królewna śnieżka - i niestety moja skóra nie opala się WCALE. PO 2 tygodniach w tropikach wróciłam jako jedyna biała jak córka młynarza, nie było absolutnie żadnego śladu po opaleniźnie. Przez ostatnie 3 dni nie stosowałam filtrów, tak z ciekawości, by zobaczyć czy choć odrobinę zbrązowieję. Otóż nie - nie pojawił się nawet rumieniec po 3-dniowym przebywaniu w ponad 45-stopniowym upale. Zero reakcji skóry na promieniowanie. W tej sytuacji wydaje mi się, że mam po protu zaburzenia pigmentacji (mam b.dużo pieprzyków).

Wyczytałam w internecie, że w przypadku zaburzeń pigmentacyjnych skóry, np. bielactwa, stosuje się duże dawki PABA, który wzmaga pigmentację. Polecany jest on także w przypadku przedwczesnego siwienia. Kilka osób pisało, że błyskawicznie się opalili przyjmując PABA i to przy niewielkiej ekspozycji na słońce. W składach tych wszystkich środków na przyśpieszenie opalania jest właśnie PABA, ale w dość małej dawce. Koleżanka z USA twierdzi, że ona i jej koleżanki przyjmują to cały rok na okrągło, bo super szybko się opalają...

Znalazłam preparat, który zawiera 500 mg PABA i przymierzam się do jego zakupu, ale wcześniej chciałam zasięgnąć opinii od osób, które być może stosowały tę metodę. Nie chcę obie zrobić krzywdy - zależy mi na delikatnym zbrązowieniu, bo mam niestety trądzikową cerę i wszelkie niedoskonałości na takim przeraźliwie bladym licu źle wyglądają (a ja wyglądam na chorą ).

Czy ktoś stosował duże dawki PABA i zauważył różnicę w prędkości/intensywności uzyskiwania opalenizny? Czy są jakieś skutki uboczne? Używałam wszystkich tych karotenowych specyfików, ale bez efektów.

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-05-24 o 11:06
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 12:57   #326
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

hmmm jeśli nie chcesz zrobić sobie krzywdy to nie eksperymentuj tylko idz do dermatologa czy innego lekarza
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 17:24   #327
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Dermatolog mi nie pomógł, bo brak opalenizny nie jest objawem chorobowym - zasugerował właśnie zainteresowanie się środkami stosowanymi na bielactwo. PABA należy do witamin z grupy B, podobno nie można jej przedawkować, bo jet wydalana z moczem. Za oceanem robi furorę, więc zaczęłam się nad nią zastanawiać
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 17:33   #328
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość

Znalazłam preparat, który zawiera 500 mg PABA i przymierzam się do jego zakupu,
Jaki to preparat?
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 14:41   #329
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Te które ja znalazłam a amerykańskiej firmy Now Foods, która jest generalnie polecana na BU i forach kulturystycznych, więc nie są z jakiegoś niesprawdzonego źródła. Tabletki się nazywają właśnie PABA 500.
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 15:05   #330
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

W Polsce pewnie się tego nie da kupic...
W sumie to jezeli dermatolog poradził Ci tego typu środki, to chyba nie ma sie czego obawiac...
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-22 22:06:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.